0M,o*4< Shirley Strickland uitgeschakeld in serie 100 nieter dames NEUROTONIC Keller speelde remise tegen Roozenburg en blijft leider Nederlandse piloot nu Captain in Canada SWEEJ- 80 Begroting Sassenlieim toont in feite tekort van 76,869 Finale 400 nieter horden een volledig Amerikaans succes ZENUWEN Huidgenezing IP U ROL ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 Wereldkampioenschap dammen Na de dertiende ronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap dammen, welke te Rotterdam werd gespeeld, heeft Keiler nog steeds de leiding, zij het, dat Gournier. ir. Van Dijk en Deslauriers er met één punt achterstand, maar ook met één partij minder gespeeld eigenlijk heter voor staan. Keiler moest gisteravond dc strijd aanbinden met Piet Roozen burg en het demonstratiebord van deze beide spelers stond dan ook in het brandpunt van de belangstelling. De uitslag van de partij kon wel eens beslissend zijn voor het eindresultaat van het toernooi. Roozenburg stuurde op een beslissing aan, lanceerde bij de vierde zet een nieuwtje, door naar 21 te slaan en trachtte daarna zoveel mogelijk het materiaal op het bord te houden. Maar. Keiler kent te goed de zwaarte punten van dit soort spel en bij de 43ste zet was Roozenburgs aanval vastgelopen, was de muziek er uit en remise nog slechts een kwestie van enkele zetten. Voor ir. Van Dijk waren de omstan digheden buitengewoon gunstig. De Fransman Dionis voelde zich niet goed en twee blunders van hem beslisten de partij vrij spoedig in het voordeel van de Nederlander. De arme Gournier heeft het het zwaarst te verduren tegen zijn landge noten. Tegen Gournier spelen zij - een kwestie van onderlinge suprematie - of hun leven er van afhangt. In de strijd tegen Verse moest hij dan ook weer met remise genoegen nemen. Deslauriers bofte, dat zijn tegenstan der Amzand in een dik gewonnen posi tie een afschuwelijke blunder maakte, waardoor de Canadees toch nog de winst tiaar zich toe kon trekken. Huisman, die tegen de Belg Verleene speelde, moest met remise genoegen nemen. Kersttoernooi D.C.L. Het Kersttoernooi van de Damclub Leiden is begonnen met de volgende partijen: Groep A: P. Olivier—S. van der Reek, afgebroken; J. J. H. MertensW. Later - veer, afgebroken. Groep B: W. van der BlomH. Belt, afgebroken; Ferry LaterveerC. J. Ha- kemulder. uitgesteld. Groep C: F. TelengG. Rijsdam 02; W. F. Schüss—iA. van der Putten 02. Groep D: C. J. van der MeyP. Zee- gers 11; J. LavenH. Mank, uitgest. Groep E: C. DuprieJ. Kromwyn 02; E. A. de WekkerJ. Ligtvoet 20. VOETBAL. Voetbal - overzicht Tot nu toe heeft UVS in zijn uitwed strijden de beste resultaten behaald. Morgen gaan de blauw-witten naar Zaandam en als zij tegen de ZFC'ers eenzelfde vechtlust weten op te brengen als zondag j.l. in de tweede helft tegen het Gooi, zit er wellicht een kansje in voor Verhoogt cs.. In de tweede klasse A amateurs krijgt LFC Wassenaar op bezoek, hetgeen de kanaries vermoedelijk wel enige hoofd brekens zal kosten. Maar desondanks starten zij favoriet. Moeilijker nog krijgt Lugdunum het tegen Spartaan '20, dat vorige week weliswaar van LFC verloor, maar het de kikkers zuur genoeg kan maken. In ieder geval zullen Verhoeven c.s. de teleurstelling van vorige week. toen met flinke cijfers van HBS werd verloren, weg willen wissen. Ook Roodenburg, in de derde klasse B. heeft nog wat goed te maken bij zijn supporters. Dus rekenen we op een over winning van de Leidse Houtbewoners in de thuiswedstrijd tegen TYBB. Alphia komt vermoedelijk met de kous op de kop terug van Wilhelmus. Koploper VVSB krijgt het bij GDA niet gemak kelijk, ook al staan de Loosduiners la ger genoteerd. In 3A zien we Alphen winnen van Ammerstol. DSOTeylingen in de 4e klasse A wordt, spannend Foreholte gaat winnen bij SJC. DOCOS van THiB. Warmunda van Meerburg, terwijl DOSR ons kans loos lijkt tegen Te Werve. Thans is definitief besloten, dat de wedstrijd V.V.V.—Enschede, die zondag jl. wegens mist bij de stand 13 moest worden afgebroken, in zijn geheel zal worden overgespeeld op 26 december tweede Kerstdag). DOCOS speelt morgen niet thuis, maar uit tegen THB. Hoe komt mijn club uit? UVS Van Putten, De Wolf, Van Leeuwen, Pardon, De Haas, F. v. d. Zeeuw, Verhoogt, Rijshouwer, C. v. d. Zeeuw, W. Bekkering, J. Verkuylen. Lugdunum Planjer, Ligtvoet, J. Teeuwen, Filippo, Hoekstra. De Roo, H. Teeuwen.' Van Rooyen, Krijgsman, Ver hoeven, Mizee. Roodenburg Fasseur, Hillebrand, v. d. Blom, Weerlee, Van Polanen, Van Rooyen, Ernst. Van Groeningen, Gulde- mond, Abraham, N.N. DOCOS Smits, Kuyper, Kerstens, Brasker, Ouwerling, Mazurel, Jan van Marwijk. Van Teylingen. Joost van Mar wijk, Jansen, Th. v. d. Berg. UVS 2 Van Duyl, van Meygaarden. Leupe, Bavelaar, Devilee, Verhoeks, H. Bekkering, Roll, N.N., v. d. Blom. LFC Seller, Neuteboom. Spieren burg. v. d. Blom. Pijnakker. Sinteur, A. Heijmans. v. d. Heijden, H. Heijmans, v. Kampen, Nachtegeller. Warmunda Ter Beek, Faas. J. van Winsen, W. v. Winsen, J. A. F. v. Win- sen. v. Dam, Sikking. A. v. Winsen, Veltenaar, v. Seggelen. Vergeer. Sportagenda Haagweg (2.30 uur) LFCWasse naar. Haarlemmerweg (2.30 uur) Lugdu numSpartaan '20. Leidse Hout (2.30 uur) Roodenburg —TYBB. Leidse Hout Korfbalwedstrijden Vic. Orientte—Gymnasiasten (2 uur) en Crescendo'KNS (12 uur). Zoeterwoudse Singel Korfbalwed strijden De Algemene't Zuiden (2 u.) en FluksBlauw Wit '51 (2 uur). WIELRENNEN. Swift-Combinatie Zondag wordt in de zaal-v. Koperen de tweede rit van de hometrain-competitie gereden. Voor de senioren is de afstand tweemaal 1 km; voor de junioren tweemaal 500 m. Aanvang 10.30 uur. Lenig en Snel Morgen wordt een hometrainwedstrijd verreden in de zaal van J. v. d. Poel. Oud-Ade. Vertrek 10 uur Zijlpoort. UITSLAGEN P. Dionis (Fr.)—E. G. van Dijk (Ned.) 02. W. Huisman (Ned.)M. Verleene (Belg.) 1—1. R. C. Keller (Ned.)—P. Roozenburg (Ned.) 1—1, W. de Jong (Ned.)—J. M. Bom (Ned.) 1—1. M. Hi- sard (Fr.)—M. Navarro (Algiers) 2—0. M. Deslauriers (Canada)J. Amzand (Suriname) 20, R. Forclaz (Zwits.) E. Fanelli (It.) 1—1. A. Verse (Fr.)—C. Gournier (Fr.) 1—1, Li Tchoan King (China)M. Merono (Marokko) 02. De stand na de dertiende ronde luidt: 1. Keiler 19 pnt. uit 13; 2. 3. 4. Gour nier, Van Dijk en Deslauriers 18 uit 12; 5. Roozenburg 17 uit 12; 6. Bom 15 uit 12; 7. Huisman 15 uit 13; 8. King 13 uit 12; 9. Verse 13 uit 12; 10. De Jong 12 uit 12; 11. Hisard 11 uit 12; 12. Verpoest 10 uit 12; 13. 14. 15. Dionis. Navarro. For claz 10 uit 13; 16./17. Verleene en Me rono 8 uit 12; 18. Amzand 6 uit 12; 19. Fanelli 4 uit 13. (Ingez. Med.-Adv.) Bijna 20 jaar is Capt. van Rees uit Aerdenhout bij Haarlem piloot bij de K.L.M. Thans loodst hij zijn DC-6B met 58 passagiers van Montreal naar Mexico en Curasao. Voordat hu zich in 1952 voorgoed in St. Adele, Quebec vestigde, vlojg Capt. van Rees reeds 3 jaar de transatlantische route naar Canada. .Jaren geleden," zegt Capt. van Rees, „rookte ik mijn eerste Sweet Caporal, sindsdien heb ik ze altijd ge rookt. Ik hoop, dat jullie in Nederland ze even lekker vinden als ik". Origintle terklaring ligt ter inzage. "Nederland schenkt het beste aan Canada, Canada schenkt het beste aan Nederland: CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Een zuivere Virginia voor slechts Olympische Spelen Woningnood is dit jaar niet verminderd Somber schudde de Britse atleet Gordon Pirie na afloop van de 10.000 meter zijn hoofd. „Kutz heeft me afgemaakt", vertelde hij tegen iedereen die het maar horen wilde. „Verschrikkelijk, dat steeds van tempo veranderen van deze Rus", verzuchtte de magere Gordon. Over deze race, waarvan wij de uitslag reeds in ons blad van gisteren ver meldden 1. Kutz, 2. Kovacs, 3. Lawrence vernamen wij uit Mel bourne nog het volgende: Zoals verwacht werd ging de kleine blonde Rus onmiddellijk na de start naar voren. Hij nam de kop, gevolgd door Gordon Pirie, en de eerste ronde werd afgelegd in iets meer dan 60 seconden. Deze twee lopers en de Rus Bolotnikov sloegen spoedig een bres tussen zich en de rest van het veld. Gedurende de eerste 2000 meter bleef Pirie vlak achter Kutz, hij volgde hem als zijn schaduw en deed geen poging hem voorbij te gaan. De Rus voerde na 3000 meter het tempo op, maar Pirie bleef hem grimmig volgen. Halverwege de koers hadden de twee grote rivalen ongeveer 100 meter voorsprong op een groep van zes. en nadat 6000 meter was afgelegd trachtte Kutz de Brit andermaal te los sen door middel van een van zijn befaamde tussensprints. Maar Pirie gaf geen krimp en Kutz kon hem niet van zich af schudden. Dit felle duel werd ronde na ronde voortge- zet, totdat Pirie. ongeveer 2500 meter voor de finish, op zijn beurt attakeerde en de Rus voorbij ging al duurde het niet lang. In deze fase van de strijd wees niets er op dat de Brit nog geen kilo meter verder een vreselijke inzinking zou krijgen. Toch gebeurde dit. met nog vier ronden voor de borst. Kutz voerde eens klaps het tempo weder o,s en ditmaal bleef het antwoord van Pirie uit. Hij viel terug, en terwijl Kutz steeds verder uitliep ging de ene na de andere loper Pirie voorbij. De Hongaar Kovacs be zette na een verwoede strijd met de Australiër Lawrence, de tweede plaats, ongeveer 45 meter achter Kutz, die zich niet meer tot het uiterste inspande toen hij eenmaal met Pirie had afgerekend, blijkbaar rekening houdend met het feit dat hij nk nog op de 5000 meter moest uitkomen. NIEUWE VERRASSINGEN Maar de Olympische Spelen zijn in middels weer een dag ouder en de tienduizenden, die de tribunes van Melbourne's Cricket Ground bevol ken. zijn het drama-Pirie al weer haast vergeten. Nieuwe verrassingen en sensaties vragen de aandacht. Ëen sensatie, maar dan een onaangename was het voor het Australische publiek, dat in de series 100 meter dames Shirley Strickland naar de derde plaats werd verwezen. Zij noteerde voor haar doen de matige tijd van 11.9 sec en daarmee werd de houdster van het wereldrecord (11.3) uitgeschakeld. Intussen zijn ook de halve finales van de 100 meter dames gelopen en weten we wie in de eindstrijd aan de start zul. len komen. Dat zijn: Christa Stubnick (Did). Betty Cuthbert (Austr). Giusep- pina Leona (It.), Mariene Matthews (Austr), Heather Armitage (G.B.) en Isabelle Daniels (VS). Christa Stubnick won de eerste halve finale in 11.9. maar veel spannender was de strijd in de tweede halve finale. De dames Matthews en Armitage lieten beiden 11.6 voor zich afdrukken, terwijl Isabelle Daniels tot 11.7 kwam. 100 METER HEREN In de tweede halve finale van de 100 meter heren evenaarde de Amerikaan Bobby Morrow met 10.3 sec het Olym- pisch record. De uitslagen van deze I halve finales, waarvan de nummers één, twee en drie naar de finale overgaan, luiden: le halve finale: 1. Murchison (V.S) 10.5 sec. 2. Agostini (It.) 10.5, 3. Germar (Did.) 10.6 sec. 2e halve finale: 1. Morrow (V.S.) 10.3. 2. Walter Baker (V.S.) 10.4, 3. Hector Hogan (Austr.) 10.5 sec. B(j de halve finales 400 meter horden waren het de Amerikanen, die de toon aangaven. In de eerste halve eindstrijd verbeterde de 18-jarige Southern het Olympisch record, dat sedert 1952 met 50.8 sec op naam van zijn landgenoot Moore stond. Hij liet 50,1 sec voor zich afdrukken. De Ame rikaan Davis bleef eveneens onder het record met 50.7 sec. Davis deed het in de finale nog beter. HU sleepte daarin niet alleen het Olympische goud in de wacht, maar met zijn 50.1 sec. evenaarde hij het nieuwe record van Southern, die ditmaal 51.6 sec op de horloges bracht, hetgeen hem de zil veren medaille opleverde. De Ameri kaan Culbreath werd met 51,6, dezelf de tijd dus als van Southern, derde. Een succes dus voor de Amerikanen, deze finale 490 meter horden. Goud voor de Verenigde Staten lever de ook het nummer kogelslingeren op. Harold Connolly slingerde de kogel 63.19 meter ver en vestigde met deze afstand een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van de Hongaar Czer- mak, die in Helsinki 60.34 meter had ge slingerd. Czermak bracht het ditmaal niet verder dan de vijfde plaats met 60.70 meter. Het zilver en het brons gingen naar Rusland. Krivonosov en Samots- vetov slingerden respectievelijk 63.03 en 62.56 meter. Mc vrow kampioen 100 m. Inmiddels we werken gelijk op met de telex is ook de kampioen 100 meter heren bekend geworden. In de finale sloeg de Amerikaan Bobby Morrow zijn landgenoot Thane Baker. Voor beiden hielden de horloges stil op 10.5 sec. De derde plaats was voor de Australiër Hogan, die 10.6 noteerde. Murchison (VS) werd vierde met 10.8. Volgende week zal de gemeenteraad van Sassenheim de begrotingen voor het dienstjaar 1957 behandelen. De heren zullen dan met een lijvig boek werk naar h't gemeentehuis Komen: de memorie van toelichting op de be groting. Het is een keurig verzorgd overzicht geworden, dat begint met een inleiding, waarin de verschillende aspecten van het gemeentelijk „huis houdboekje" worden toegelicht. Ver volgens vindt men de verschillende begrotingsposten opgesomd. Aan de (Ingez. Med.-Adv.) wordt U volledig de baas met niet verdovend maar genezend het zenuwpreparaat dezer tijden Korfbalprogramma Zuid-Holland I: Die HagheDeetos; De AlgemeneHet Zuiden; Vic. Oriëntis Gymnasiasten; Ons EibernestHKV. Zuid-Holland IIA: Rozenburg- Zwervers; ReadyAchilles; Actief Velox; RegenboogZuiderkwartier. Zuid-Holland IIB: Quick—DKC; Schie dam—Sperwers; FluksBI. Wit '51; OlympiaanOSCR. Zuid-Holland IIIB: ALO—Phoenix; USVTrekvogels; CrescendoKNS (12 I uur); Eureka—Wion; RavenPams. Reserve I: 't Zuiden 2—Fluks 2; De Algemene 2—Zwervers 2; Ons Eibernest 1 2Deetos 2; Spangen 2't Zuiden 3. Reserve IIB: Hou Stand 2—Ready 2; I Sperwers 2—Deetos 3; Actief 2Vic. Oriëntis 2; Achilles 2't Zuiden 4. i Reserve IIIB: Ons Eibernest 4HSV 3: Hou Stand 2KNS 2; De Algemene 3 —HKV 4 (10 uur); Vic. Oriëntis 3— Phoenix 2. De Rus Kutz gaat op kop in de 10.000 meter race, gevolgd door de Brit Pirie. die later een grote inzin king zou krijgen. Bridgeclub VOG De uitslag van de 5c ronde van de viertallencompetitie luidt: Hoofdklasse: Team Oudshoorn wint van team Raar met 22 pntteam Smit wint van team Jansen met 14 pnt.. team Tjalkens wint van team Schalks met 29 pnt. Eerste klas: team Nieuwland wint van team Plan je met 9 pnt... team Crama wint van team Raar met 28 pntteam Caro wint van team Uphoff met 53 pnt.. team v. d. Burg wint van team Ver steeg met 22 pnt. Tweede klas team Grommé wint van team Broekhuis met 6 pnt,. team Ada- ma gelijk met team Cancrinus. team Bosscha gelijk met team Groos. (Telegrafisch overgebrachte foto) VOETBAL Afdeling Leiden KNVB Alle voor morgen door de Afdeling Leiden van de KNVB vastgestelde wedstrijden zijn in verband met de weersomstandigheden afgelast. VOORSCHOTEN Voorschoten Herv. Gem. (Dorp): 10 uur ds. W. G. Meijering (Bevestiging Ambtsdragers): 7 u. ds. E. Saraber. (Rijn- di)k): lo uur ds. E. Saraber. (Hulp en Heil): lo uur ds. Walvaart van Sassen heim. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk (Art. 31): 11 uur en 3.15 uur ds. Verkade van Voorburg. De kwalificatie vèrspringen heren heeft drie verrassingen opgeleverd. De Hongaar Foldessy, die in 1952 te Hel sinki de bronzen medaille veroverde, slaagde er niet in de kwalificatiegrens van 7.15 meter te bereiken, terwijl de Braziliaan Ary Fachanha de Sa en de Amerikaan Rafer Johnson, gewoonlijk tot betere prestaties in staat, eveneens werden uitgeschakeld. Voor de finale polsstokhoogspringen hebben zich 14 atleten gekwalificeerd. De kwalificatie-grens bedroeg 4.15 me ter. Het waren de volgende atleten: Boulatov (Rusl.), Janiszewski (Polen), Gutowski (VS), Landstroem (Finl.) Wazny (Polen), Rubanis (Griekenland), Mattos (VS), Dutinen (Finl.), Preuszer (Did.), Chisa (It.), Tchernoai (Rusl.), Richards (VS), Lundberg (Zweden) en Petrov (Rusl.). De uitslagen van de halve finales 800 meter, waarvan de eerste vier overgaan naar de eindstrijd luiden: le halve finale: 1. Thomas Courtney (VS) 1.53.6; 2. Lon Spurrier (VS) 1.53.6; 3. Michael Farrell (GB) 1.53.7; 4. Bill Butchart (Austr.) geen tijd; 5. Lajlos Szentgali (Hong.) g.t.; 6. Yoshitaka Mu- roya (Japan) g.t. Tweede halve finale: 1. Sowell (VS) 1 min. 50 sec.: 2. Boysen (Noorw.) 1 min. 50 sec.; 3. Johnson (GB) 1 min. 5ó,2 sec.; 4. Leva (Belg.) g.t.; 5. Rawson (GB) g.t.; 6. Djian (Fr.) g.t. Russische dobber De Russische ploeg, favoriet voor de eindzege in het voetbaltoernooi, heelt een zware dobber gehad aan de Duit se amateurs. Op het stuk van positie spel en balcontrole waren de Russen superieur, en de bal bevond zich meestal op de Duitse helft. Maar de Duitse verdediging, waarin de keeper Gortz uitblonk, stond pal. Ze bezweek echter voor een prachtige rush van Issaev, die van de linksbinnen plaats de score 20 minuten na de aftrap opende. In de tweede helft bracht de mldvoor Streltsov de stand op 2—0. Maar de Duitse repliek was prompt: onmiddel lijk na de aftrap ging het in ijltempo op het Russische doel af en voor het schot van de linksbuiten Habig moest Jaschin zwichten. In de stand 2—1 kwam geen verandering meer. Roeiers kampten met zwaar weer Terwijl de zon brandde boven het Olympisch Stadion, waai' al spoedig een tropische temperatuur ging heersen, werden op het Wendouree-meer bij Bal- larat de herkansingen van de roeiwed- strijden gehouden waarbij de Finse ge stuurde vier, kampioen van Europa, zich enigszins rehabiliteerde met een ge makkelijke overwinning 8 lengten op Brazilië. De Finnen, die de vorige dag s'.echt in vorm waren, roeiden thans in prachtige stijl en plaatsten zich in de halve finales. Even voordat de herkansingen voor de skiff begonnen verslechterden de weers omstandigheden aanmerkelijk. De wind wakkerde aan tot ruim 70 km. per uur, deed de tribunes trillen en maakte het water zeer woelig. In de eerste heat kapseisde de boot van Froemberg door een buitengewoon heftige windstoot De Mexicaan werd opgepikt door de jüry- boot. Kort daarna werd besloten de reste rende repechages tot zondagmorgen uit te stellen. HOCKEY De hockeywedstrijd Groot Brittannië —Kenya in groep B gespeeld, is in een gelijkspel 11 geëindigd. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. In groep C van het hockey toernooi heeft Duitsland met 54 van Nieuw Zeeland gewonnen. De Rus Igor Rvbak heeft de gouden medaille gewonnen voor het gewichthef fen in de lichtgewicht klasse De Amerikaan Isaac Berger won de gouden medaille in de vedergewicht- klasse. algemene inleiding ontlenen wij het volgende. De gewone dienst sluit in feite met een nadelig saldo van f. 76.869, welk te kort voorlopig gedekt is door een be schikking over de batige saldi van vo rige jaren. In vergelijking met vorig jaar is is het nadelig saldo gestegen met f. 37.400. In verband hiermede is het verzoek gedaan tot de regering de alge mene uitkering uit het gemeentefonds te verhogen. Indien het verzoek inge willigd wordt zal dat voor de gemeente een ontvangst betekenen van f. 63.330; zelfs dan nog zal een tekort van f. 13.539 overblijven. Dit tekort is naar de mening van B. en W. niet veront rustend, daarbij in aanmerking nemende dat op de post „onvoorzien" een bedrag van f. 30.000 is geraamd wegens verho ging van de wedden van het personeel. De tellingen van de gewone dienst zijn f. 2 645.662.35 en van de kapitaalsdienst f. 10.376.769,72 aan inkomsten en f. 11.187.789 aan uitgaven. BEDRIJVEN Het gasbedrijf geeft voor 1957 een na delig saldo van f. 11.582 aan. In verband met het feit. dat de produktie van kraakgas. waarvan de kostprijs veel la ger ligt. meer en meer toeneemt, worden met Leiden, waarvan h t gas afgeno men wordt, nog onderhandelingen ge voerd. In afwachting daarvan achten B. en W. het voorlopig nog niet nodig de tarieven te verhogen. Het voordelig saldo van het waterbe drijf is geraamd op f. 1722, hetgeen in vergelijking met 1955 en 1956 een daling van de winst met ruim f. 5.500 betekent. Het nadelig saldo van het grondbedriif is begroot op f. 862. Het woningbedrijf daarentegen vertoont een overschot van ruim f. 5100. Minder gunstig staat het badbedrijf ervoor met een nadelig saldo van f. 7467. hetgeen ongunstig afsteekt bij vorige jaren, toen het tekort ruim f. 1000 lager lag. B. en W. constateren tot hun spijt dat het uitbreidingsplan ook in 1956 niet kon worden verwezenlijkt. Het eindsta dium van alle besprekingen is thans echter in zicht, naar het college aan neemt. Voorts is de toezegging ontvan gen dat omstreeks april 1957 het sociaal- economisch onderzoek door E.TX en L.E.I. voltooid zal zijn. De woningbouw vervult het college nog steeds met zorg. Ondanks de 82 woningen die dit jaar gereed kwamen, bedroeg het aantal woningzoekenden op 1 november j.l. nog 190 ongehuwde en 151 gehuwden. Van eniee vooruit gang in het lenigen van de woning nood is dus helaas geen sprake. Een plan voor de bouw van 90 wonin gen ligt gereed, doch in verband met di verse financiële moeilijkheden kon met de uitvoering nog niet worden begonnen. VOLGNUMMERS De oneven volgnummers (inkomsten kant) tellen tot 271 en de even volgnum mers (uitgavenkant) tot 5?4. Uit al deze posten willen wij er slechts twee noe men. Aan kosten van bijdragen voor wijkverpleging e.d. is een bedrag van f. 8.220 geraamd, waarvan „Bethesda" er f. 2425 ontvangt. Het Wit-Gele Kruis f. 2687. Het Groene Kruis f. 782 en het Wit-Gele Kruis afd. Beekbrug f. 126. Een bedrag van f. 110 000 is geraamd voor de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. (Ingez. Med.-Adv.) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. Russische vliegtuigen Woensdag zijn twee nieuwe Rusissche straaljagers van het type „MIG" op het vliegveld Aboe Soeweir in Egypte ge land, zo meldt de correspondent van het Noorse persbureau in die plaats. De toestellen werden gevlogen door twee Russische officieren in uniform. Dade lijk na de landing zetten de Egyptenaren er een gewapende wacht bij. Donderdag stegen de toestellen op voor oefeningen boven de omgeving. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft het „waarschijn.ijk" genoemd, dat de Sovjet-Unie vliegtuigen en wapens naar Syrië blijft zenden Op de vraag of hU de ongerustheid van Irak en Turkije in dit verband deelde, zei de woordvoer der: „Het zou van optimisme getuigen dit als een bijdrage tot een vreedzaam naast elkaar bestaan te beschouwen". Rijverbod geldr ook voor kamerleden (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer heeft gistermiddag meegedeeld dat hij van mening is, dat voor de Kamer leden geer ontheffing van het auto rijverbod op zondag behoort te wor den gevraagd. De Kamerleden vallen dus ook onder het rijverbod op zondag.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3