P= Nationaal Comité hulpverlening aan liet Hongaarse volk 1.000.000 Sint kon nauwelijks schimmel in bedwang houden Loonverschil tussen Nederland en België is iets verminderd ZESTIEN PRIEMGETALLEN ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 Doelstelling en samenstelling De doelstelling: van het Nationaal Comité hulpverlening: Hongaarse volk is thans als volgt geformuleerd: a. de financiering van de zorg voor de .thans 2000, Hongaarse vluchtelingen, die in ons land zijn aangekomen tot het ogenblik, waarop zy in onze Neder landse maatschappij zijn opgenomen: b. naar vermogen, hulp te verlenen aan de Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk en eventueel in andere landen, waar zij hun toevlucht hebben gezocht, in nauwe samenwerking met de daartoe aangewezen internationale organisaties. Hulpverlening in Hongarije wordt, zo lang deze door de interne politieke si tuatie uitsluitend kan geschieden door het Internationale Roode Kruis, geheel overgelaten aan de zorg van het Neder- landsche Roode Kruis. In het Nationaal Comité hulpverlening Hongaarse volk, waarvan H.M. de Koningin het be schermvrouwschap heeft aanvaard, heb ben o.m. zitting genomen: als erevoor zitter: minister-president dr. W. Drees; in het erecomité: de Commissarissen dei- Koningin in de elf provincies: als voor zitter: E. Kupers, oud-voorzitter NVV; ais vice-voorzitters: prof. dr. A. H. M. Albregts, Raad van Overleg katholieke sociale organisaties en prof. mr. L. W. G. Scholten, lid der Tweede Kamer; als penningmeester mr. J. H. B. Kernkamp, Aantal slachtoffers van treinramp in India: 104 Volgens latere berichten bedraagt het aantal doden van het treinongeluk in India, waarover wij gisteren bericht ten, 104; er zouden 60 gewonden zyn. Dc trein ontspoorde tussen Aryaloer en Kallagam. ongeveer 270 km ten zuiden van Nieuw Delhi. Prins Bernhard naar Genève Prins Bernhard is gisteravond per vliegtuig naar Genève vertrokken, om daar een vergadering van de „Fondation Europeenne de la culture" bij te wonen. De Prins wordt maandag in Nederland terugverwacht. Stand giro 777 f. 2.116.189.23 De stand van girorekening 777 was gisteren f. 2.116.189.23. Het aandeel van het Ned. Roode Kruis in de hulp aan de Hongaren in Oostenrijk en in Hongarije wordt uit dit bedrag ge financierd, terwijl het Ned. Roode Kruis ook de kosten voor zijn reke ning neemt die gemaakt zijn voor de inrichting van het ontvangstcentrum in de Utrechtse Jaarbeurshallen. Giro 999: f 1.820.000 De stortingen die gisteren op giro 999 van het Nationaal Comité hulpverlening Hongaarse volk te Amsterdam zijn ge boekt. belopen een totaal van rond 100.000 gulden. In totaal is nu 1.820.000 gulden ontvangen. Overval op woonarkbewoners MESSTEKEN EN BIJTEND VOCHT IN OGEN Gisteravond trof een 34-jarige be woner van een in de Oude Rijn aan de Kanaalweg liggende woonark, te Utrecht, by zijn thuiskomst twee jon ge mannen op het achterdek aan. Zy gooiden naar hem met een steen, die een ruit vernielde, en namen daarop de vlucht in het nabijgelegen park „Oog in al". De bewoner zette per fiets de achter volging in. Middenin het park sprongen de twee knapen uit het struikgewas en trokken hem van de fiets. Zij gaven hem een klap op het hoofd. Terwijl de overvallens messteken in linkerarm en been kreeg, werd hem een bijtend vocht in het gezicht gegooid. De inmiddels door een omwonende gewaarschuwde politie was snel met de radiowagen ter plaatse, maar trof enkel nog het slacht offer aan, die vrijwel niet kon zien; de daders waren gevlucht. Het onderzoek wordt met behulp van een politiehond voortgezet. Het slacht offer is in het ziekenhuis verbonden en ook in het ooglijdersgasthuis behandeld. Zijn toestand is vrij redelijk. Hij heeft vorige week een dreigbrief ontvangen, die hij heeft genegeerd. Staatssecretaris Verfceer en Waterstaat Minister Algera is van plan, zich voor zijn Departement van Verkeer en Waterstaat en bijstand van een staats secretaris te verschaffen. De minister deelt in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over zijn begro ting voor 1957 mee, te menen, dat het voor hem op grond van de omvang van zijn taak nodig is zich die hulp te ver schaffen. Wegenwacht beperkt op zondag Ook op zondag zullen de wegenwach ters van de ANWB op de belangrijke doorgaande verbindingen door ons land patrouilleren, teneiinde het verkeer dat zich dan op de weg bevindt, in geval van pecht. te kunnen helpen. De Bond heeft echter het aantal der normaal op zondag dienst doende wegenwachters beperkt. De Bond heef tde hiervoor noodzake lijke ontheffing van het zondagrijverbod verkregen, op grond van de overweging, dat het verkeer dat zich thans op zon dagen op de weg bevindt overwegend van vitaal belang is. en dat dit in dien zich moeilijkheden voordoen op gang moet worden gehouden. Juist 's zondags zijn de meeste garage- en re paratiebedrijven gesloten, zodat de ge strande weggebruiker slechts bij uitzon dering hier hulp kan verwachten. De beperkte wegenwachtbezetting zal op zondagen dienst doen van 10 tot 18 uur. S.AM DE WOLFF VERLAAT „DE DERDE WEG" De marxistische theoreticus Sam de Wolff uti Amsterdam heeft ,De derde weg" verlaten. Hij heeft het bestuur schriftelijk laten weten, dat er voor hem geen plaats meer is in deze vredesbewe ging. „die propaganda voert en dat nog wel in haar speciale editie met artike len als van mr. H. van Wijk, waarin deze sprekend over Israël de waarheid zozeer tekort doet en de feiten tot on- herkennings to verwringt." Volgens de mening van de heer De Wolff wordt in het gewraakte artikel Israëls positie volkomen onjuist belicht en wordt dit land ten onrechte beschre ven als agressor ni het conflict van het Midden-Oosten. oud-bankdirecteur; als secretaris: W. L. Viersma, directeur Amsterdamse Stich ting voor Maatschappelijk Werk. Voorts 37 personen als lid. Verder als adviserende leden: dr. E. O. baron van Boetzelaer, voorzitter In terdepartementale commissie voor vluch telingenzakenmr. O. W. S. Josephus Jitta, raadadviseur bij het kabinet van de minister-president, mr. C. Brouwer, vertegenwoordiger in Nederland van de Hoge Commissaris der VJN. voor vluch telingen en H. W. Pirang, hoofd pers dienst Vluchtelingenhulp. (Ingez. Med.-Adv.) eelnemers! keert de Onderlinge Levensverzekering - Mij te 's Gravenhage aan U allen uit als winst over het afgelopen tijdvak L/ifges/otén Geen samenspel met Israël, zegt Butler In het Britse Lagerhuis hebben zich heftige scènes voorgedaan naar aanlei ding van de beschuldigingen van samen spel van Groot-Brittannië en Frankrijk met Israël bij de actie tegen Egypte. Butler, de waarnemende premier, wees dergelijke beschuldigingen categorisch van de hand. In antwoord op vragen verklaarde hij, dat het volkomen onjuist was te beweren, dat Israël er door En geland toe was aangezet om Egypte aan te vallen. Hij verwierp vinnig alle sug gesties van een onderzoek naar deze zaak. Conservatieve afgevaardigden eisten van de Labour-afgevaardigden, dat zij hun beschuldigingen zouden terugne men. Een der socialisten bracht daarop het tumult tot zijn hoogtepunt door te roepen: „Jullie baas, die heeft zich teruggetrokken". Italiaans vliegtuig neergestort nabij Parijs 33 doden Een passagiersvliegtuig van de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij LAI is gisteravond, kort nadat het van het Pa rijs© vliegveld Orly was opgestegen, neergestort. Slechts twee van de 35 in zittenden - 25 passagiers en tien beman ningsleden - overleefden de ramp. On der de slachtoffers bevond zich de Ita liaan Guida Cantelli, pasbenoemd diri gent van het Scala-orkest te Milaan. Hy was op weg naar New York om een be zoek te brengen aan Arturo Toscanini. Het vliegtuig, een DC-6, had, komen de uit Rome. op Orly een tussenlanding gemaakt om brandstof in te nemen. In de Italiaanse hoofdstad waren er 23 pas sagiers aan boord gekomen, op Orly kwamen er nog twee bij. Het schijnt, dat het toestel niet snel genoeg hoogte heeft gekregen, waardoor het een dak van een huis te Paray-Vieille-Poste raakte en vervolgens op een tweede huis neerstortte. Det benzinetanks, die 22.000 liter brandstof bevatte, ontploften en het wrak en de twee huizen stonden di reet in lichterlaaie. Het vliegtuig - een nieuw toestel, dat zijn vierde vlucht maakte - had zijn laatste contact met de controletoren van het vliegveld Orly. Nadat waarnemers het schijnsel van de brand hadden be merkt, werd alarm geslagen. Enkele mi nuten later snelden de brandweer van het vliegveld en de Amerikaanse pilo ten. die Orly als basis hebben, naar de plaats des onheils en met man en macht werd aan de bestrijding van het vuur begonnen. Maar ondanks alle pogingen konden slechts twee passagiers, een man en een vrouw, bijtijds geholpen worden. De tien bemanningsleden en de overige passa giers (er waren geen Nederlanders on der) kwamen in de vlammen om. De overlevenden zijn zwaar gewond. Overleg in Amerikaans havenconflict mislukt De pogingen van de Amerikaanse re gering om door middel van onderhan delingen een einde te maken aan de ha venstaking, zyn vrijdag mislukt, zo heeft het hoofd van de federale bemid delingsorganisatie, Joseph Finnegan, be kendgemaakt. Hij zei, dat de vertegenwoordigers van de scheepvaartondernemingen en stu wadoors geweigerd hadden deel te ne men aan een bespreking met hem en de organisatie van de stakende havenarbei ders. De Syrische klacht tegen Israël zonder enige grond Aan de Jordaanse en Syrische gren zen bevinden zich geen Britse. Franse en Israëlische troepenconcentraties, al dus hebben zes waarnemers van de Ver. Naties na onderzoek aan het hoofdkwar tier van de V.N. in New York kunnen berichten. De Svriërs hadden dienaan gaande een klacht by de wereldorgani satie ingediend. Van Israëlische zijde werd daartegenover gezegd, dat deze Sy rische klacht geen andere bedoeling had dan de aandacht van de eigen troepen bewegingen af te leiden. Israël heeft voorts secretaris-generaal Hammarskjöld uitgenodigd een persoon lijke vertegenwoordiger te zenden om de toestand in de kuststrook van Gaza te onderzoeken, zulks naar aanleiding van berichten over ongeregeldheden onder Arabische vluchtelingen in dat gebied. (Ingez. Med.-Adv.) Toen de grootse ontvangst van de goed heiligman in Amsterdanf geheel en al achter de rug was, gaf hij ons het vol gende kijkje achter de schermen: „Mijn paard is wel aan enige drukte ge wend, want het heeft vroeger gewerkt in een groot circus. Toen het dan ook al die duizenden mensen om zich heen hoorde juichen, wilde het terstond zijn oude kunsten voor het publiek weer gaan vertonen. Gelukkig kon ik hem er nog net bijtijds van afbrengen. Want, zoals een mijner knechten zeer terecht opmerkte, de Nederlanders hebben heus mijn schimmel niet nodig om hun hart op te halen aan circus-genoegens: er wordt hier immers een voortreffelijk circusalbum uitgegeven, met de koste lijkste verhalen en illustraties over de grootste circussen aller tijden en aller landen. Voorwaar, een dolgezellig en spannend boek. dat ik graag aan ieder een cadeau zou willen geven!" Dit boekwerk „De bonte droom van het circus" is geschreven door de circusken ners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt U dit boek krijgen bij Uw roomboterleveran- cier of per brief (kaart) bestellen bij Kantoor ..Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan nog op tijd toegezonden om als Sinter klaas-surprise te kunnen geven. Ver meld vooral duidelijk Uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatjes en kleurenplaten ontvangt U gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomiboter. Neem een pakje extra voor de zondag Dat met Luxemburg iets groter, door loonstijging in ijzer- en staalindustrie Een groep deskundigen heeft aan de subcommissie lonen van de commissie voor sociale vraagstukken der Benelux landen rapport uitgebracht inzake de verschillen tussen de gemiddeld verdiende lonen in de 3 Beneluxlanden. Dit rapport heeft betrekking op het verdiende bruto-uurloon, exclusief de sociale lasten der werkgevers, waarbij de toestand van oktober 1955 wordt verge leken met die v?n 1954 oktober. Uit het rapport blykt, dat het gemiddeld loonverschil tussen Nederland en België iets verminderd is, vergeleken met dat in het voorafgaande jaar. In ok tober 1955 lag het gemiddelde voor alle sectoren te zamen in België 37 (38) procent hoger dan het Nederlandse ge middelde. heid 26 (27) procent in de ijzer- en staalindustrie 40 (40) procent, in ande re groepen fabrieksnijverheid tezamen 32 (34) procent. Dat het totale gemid delde verschil bij de vergelijking van België met Nederland desalniettemin op 37 (38) procent uitkomt, houdt mede verband met een soortgelijke wegings kwestie als boven voor Luxemburg is aangeduid. Kerkelijk Leren NED. HERV. KERK. Beroepen te Rhenen (toez.) Jo.h Dijk stra te Westerhaar. GER. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Bedankt voor Oegstgeest-Valkenburg R. Brands te Bergenthelm. ISLAM OP CHRISTELIJKE SCHOLEN IN EGYPTE. De Egyptische minister van Onder wijs eist, dat vóór 4 december 1956 de nieuwe wet zal worden uitgevoerd, die gepaalt dat het verplicht is Moslimse leerlingen op Ohristelijke scholen te onderrichten in de leer van de Islam. Indien een school hieraan niet zal vol doen, zal die worden overgenomen door de Staat, Eén van de meest ongunstige aspecten van deze eis is. dat in vele ge vallen de Staat hier de vrijheid van de ouders aantast. Het is n.l. gebleken, dat vele Moslimouders er in toestem men. als gevraagd wordt of hun kin deren mogen onderwezen worden in het Christelijk geloof. Het vrijzinnig protestantisme WIJST EEN REALISTISCHE WEG NAAR EEN IDEALISTISCH DOEL Onder leiding van mi'. C. P. Tuk uit Voorburg werd in het C. S. Oolgaardt- huis te Arnhem de landelijke algemene vergadering gehouden van de Neder landse Protestantenbond. Een der behandelde punten betrof het aannemen van een motie inzake de toe stand in Hongarij. In deze motie wordt o.a. opgemerkt, dat de organisatie der V.N, opgericht is op grond van de erkenning dat alle vol keren op aarde, niet alleen de grotere, maar juist ook de kleinere volkeren, recht hebben op een eigen vry en on afhankelijk volksbestaan. Het is de plicht van Nederland in de Uno voortdurend te wijzen op het on recht, dat helaas de kleine naties wordt aangedaan. Alleen kan dit besef ten volle worden gerealiseerd als de begin selen. geworteld in het evangelie, ook in de samenleving der volkeren, beter tot hun recht komen. De vergadering, zegt de motie ten slotte, spreekt haar vertrouwen erover uit, dat de regering door middel van haar afgevaardigden in de Uno dit doel zo krachtig mogelijk zal bevorderen. Meegedeeld werd dat in samenwer king met de Geref. Kerken een auto met voedsel en kleding pakket ten naar Hongarije zal worden gezonden. Prof. dr. L. J. van Holk, uit Leiden, hield tijdens deze vergadering een rede Ingez. Med.-Adv.) Europa's grootste grammofoonfabriek Imp. N.V. Thabur Den Haag 3 speed speler voor alle platen f45.- tantisme een eigen antwoord heeft op de vragen, die de huidige maatschappij stelt. Spreker merkte op dat, in tegenstel ling tot veler mening, het Vrijzinnig Protestantisme wel degelijk een eigen boodschap, een eigen visie heeft, een wereldbeschouwing, een eigen methode, welke laatste men zou kunnen noemen: een realistische weg naar een idealis tisch doel. Vier praktische punten roerde prof. Van Holk tenslotte aan: bejaardenzorg, zorg voor de losgeslagen jeugd, politieke scholing en werk onder buitenkerkelij ken. Des avonds sprak ds. R. G. van dei- Voet over „Het werk onder de jonge ge zinnen". over de .vraag of het vrijzinnig protes- (Ingez Med.-Adv.) Hoofd- en kiespijn, zenuw- en reumatische pijnen verdwijnen 's nachts dank zij Witte Kruis- poeders en U staat verkwikt op! •fc Ook in tablet- en cachet-vorm Bij de vergelijking van Nederland met Luxemburg blijkt het verschil daaren tegen iets groter te zijn geworden, dit als gevolg van het feit,, dat het loonni veau in de Luxemburgse ijzer- en staal industrie dat in het totale gemiddel de van een zo sterk overwegende invloed is sedert oktober 1954 in vry belang rijke mate is gestegen. Het totale Luxem burgse gemiddelde lag in oktober 1955 75 (73) procent boven het Nederlandse. Vergelijkt men België met Luxemburg, dan blijkt het Luxemburgse totale loon- gemiddelde in oktober 1955 28 (25) pro cent hoger te zijn dan het Belgische. Ook hier is sterkere loonsstijging in de Luxemburgse -taaiindustrie de ooi-zaak van de toeneming van het verschil. Vergelijkt men bijv. België met Neder land dan blijkt, in eerstgenoemd land in oktober 1955 in de steenkolenmijnbouw, wat de ondergrondse arbeiders betreft, het loonniveau zl (22) procent hoger te zijn dan in Nederland, in de bouwnijver- De volgende eveneens ongewogen gemiddelden geven een nader in zicht van deze verhouding voor enkele industriesectoren in België en in Ne derland. Voeding, dranken, tabak: België: 69%, Nederland: 62%; textiel, kleding, schoeisel: België: 68%, Nederland: 60%; chemische nijverheid, rubber: België: 65%; Nederland: 57%; steen, aardewerk, glas: België 63%; Neder land 55%; Elektrotechnische indus trie: België 63%; Nederland 63%. KERKDIENSTEN Voor zondag 25 november Lelden Hervormde Gemeente, Pieters kerk: 10 uur ds. A. C. J. v. d. Poel. Staf- pred. Kon. Luchtmacht (Bevestiging van kapt. ds. A. Pijnacker Hordijk tot pred. voor buitengewone werkzaamheden). Hooglandse Kerk: 10.30 uur ds. J. N. de Ruiter Jeugddi enst Oosterkerk: 10 uur ds. J. de Wit; 5 uur ds. H. J. v. Achterberg. Marekerk: 10.30 uur d®. J. v. d. Wiel; 7 uur ds. P. L. Sohoonhelm (BIJz. kerk dienst: „Geloven en weten"). Kooikapel: 10 uur ds. M. Ottevanger. Maranathakerk9.30 uur ds. P. Kloek. Herv, school Boshuizerkade: 11 uur ds. P. Kloek. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. J. Groot. Egllse Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ca- banls. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. H. J. v. Achterberg. Dlaconessenhuis10.30 uur ds. G. F. Callenbach. Evangelisch-Lutherse Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur ds. P den Broeder, legerpredikaut Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verheus (Gezinsdiienstl Geref Gemeente: 10 en 5 uur leesdtenst. Chr. Geref. Kerk (Jan Vossensteeg): 10 uur (ond.: Gods llefdesroep) en 5 uur (ond Gods liefdesdaad) ds. C. v. d. Weele. Vereniging Vryz. Herv. te Lelden (Leid- sche Volkshuls)10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. Geref Kerk: Zuiderkerk: 10 uur ds. Maaskant; 5 uur dr. Dronkert. Herengracht: 10 uur ds. Hajer; 7 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 uur dr. von Meyenfeldt; 5 uur. ds Maaskant. Maranathakerk: 11 uur dr. Dronkert; 6 uur ds. Haler. School Telderskade: 10 uur ds. B. Bouma van Noord wijk/Zee: 5 uur dr. von Mevenfeldt. Geref Kerk (art. 31) 8.30 en 5 uur (Luth. Kerk) ds. W. G. de Vries. Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hooemis. Vrije Kat-h Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4) 10.30 uur dienst, Baptistengemeente: 10 en 5 30 uur dhr. Niemeyer. Evang Chr Gemeenschap (Middelste gracht 3)10 en 5 uur dhr,. Th. Dikkes. Leger des Heils: 10 uur heiltsingsdlenst; 7.30 uur verlossinessamenkomst Benthuizen Herv. Gem.: 9 30 en 6 uur ds. Steenbeek. Geref. Gemeente- 9 30 en 6 uur leesdienst. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. Boesenkool, 7 uur ds. J. v. d. Wiel van Lelden Jeugddienst. Geref. Kerk: 10 uur en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur prof. J. J. v. d. Sohult van Utrecht. Alphen aan den Ryn Herv. Gem: Julianastraat: 9 uur ds. P. A. Lefeber, 10.30 uur ds. Joh. Godthelp uit Rotterdam 6.30 uur ds. M. Hanemaaijer Jeugddienst. Gebouw Jonathan: 10 uur ds. Joh. Ste- houwer. Kapel Gouwsluis: 10 uur ds. J. H. Bogcrs. Hooftstraat: Herv. Kapel, 9.30 uur en 6.30 uur ds. A. van Eljk tilt Bent huizen. Nutsgebouw: 10 uur ds. G. Cadée. Martha-Stlchting: 10 uur ds. J. Th. Meijer, 9 uur n.m. ds. J. Th. Meiier. Bedie ning heilig avondmaal. Geref. Kerk: Zui derkerk: 10 uur ds. A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom, 6.30 uur ds. G v. d. Zanden te De Bilt. Noorderkerk: 10 uur ds. W. Wijma. 6.30 uur ds. A. G. v. d. Stoel. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds G. van der Zanden. "6.30 uur ds. W. Tom. Hooftstraat: 10 uur en 6.30 uur ds. Chr. H. Swen van Den Helder. Geref. Kerk (art 31). Hotel Centraal: 10 en 6.30 uur ds. K. de Hoop van Oldenzaal. Chr. Geref. Kerk. Van Reedestraat: 10 uur en 6 uur, ds. M. S. Roos. Oud Geref. Gem., v. Man- dersloostraat9.30 uur en 4 uur Lees dienst. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. G. Ch. I?uiniker te Boskoop. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur prof. dr. S. v. d. Linde van Utrecht; 6.30 uur ds. J. C. Terlouw. (Nieuwerbrug) 6.30 uur prof. dr. S. v. d. Linde van Utrecht. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. (Nieuwerbrug): 9.30 en 6.30 uur d6. J. Wagenaar van Zwammerdam. Geref. Kerk (art. 311: 10 uur ds. Joh. Dam: 4.30 uur ds. K. de Hoop van Oldenzaal. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Luth. Kerk: 10 uur ds. K. v. d. Braak, legerpred. te Haarlem. Evang.kring- 10 uur Eredienst; 7 uur dhrv Th. Dikkes van Lelden. Herv. Evang.: 7 uur ds. H. M. Cnosse van Am sterdam. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.40 uur ds. J.Pronk: 6.30 uur ds. A. de Leeuw Ge ref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees- diensten. Rem. Geref. Gem 10 uur ds. G. C. Dulnker. Hazerswoude Herv. Geni.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v .d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. S. Doornbos van Am sterdam. Hillegom Herv. Gem.: 10 uur ds. Brouwer, 7 uur ds. E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Sweene uit Lei derdorp. Chr. Geref. Kerk: 10.45 uur ds. Sohippers. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. M. S. J. de Jong van Noordwij kerhout De Kaag Herv*. Gem.: 10 uur ds. A. van Leeuwen: 5 uur ds. C. W. Corts van Vlanen jeugddienst Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: 10 uur ds. F. Offrlnga te Katwijk aan Zee; 10.30 uur (gymnastieklokaal Narcis straat) ds. A. Makkenze; 6 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. D. Kuiper te Sassenhelm; 5 uur ds. H. van den Berg te Sassenheim. Katwijk aan Zee Herv. Gem. (Nieuwe Kerk) 10 uur ds. Gosliga uit Rijnsburg; 5 uur ds. Jac. de Vos; (Oude Kerk): 10 u. ds. P. Moerenhout: 6 uur ds. F. Offerlnga; (Kapel) 10 uur ds. D. Bcruman; 5 uur ds. W. A. B. Hagen. (Zeehospltlurn)6.45 uur ds. D. Bouman. Geref. Kerk (Oude Kerk): 8.30 en 4.15 uur ds. Donner uit Scheve- nlngen. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gemeente in Ned.. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Ker.k (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. W. de Graaf uit Genemulden. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. De Vos. Katwijk/Zee: 7 uur ds. Cadé. Ouds hoorn. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. W. Oosterhof. Leimui den. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. G J. Streeder van Den Haag; 6.30 uur ds. J. P. Honnef (Kerkzaal) 10.30 uur ds. J P. Honnef. Geref Kerk: 10 uur ds. H. v. d. Berg van Sassenheim; 6.30 uur ds. Dijik. (Kerkzaal) 9 uur ds. Dijk: 5 uur ds. P. D Kuiper van Sassenheim. Vrijz. Herv.: 10.30 uur ds. J. Hoftijzer. Leltmilden Herv. Gein.: 9.30 uur ds. D. H. Giisbers. (Gebouw Pnlël)7 uur ds. D. H. Giisbers. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. H. R. Zijlstra te Koudekerk a. d. Rijn. Lisse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Dekker: 5 uur ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. Sohouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H, W. Eer- land. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds L. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 urn leesdlrtvst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nleuwveen Herv. Gem.: 10.15 uur ds S. Rtemens. van Zeist; 6.30 uur de heer J. van den Hoek. (Gebouw): 9.30 uur de heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Snel. Nieuwkoop Herv. Gem.: 10 uur ds. W. H. de Jong. 6.30 uur ds. W. H. Wal- vaart van Sassenheim. Rem. Kerk: 7 uur ds. P. H. van Lent. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. Snel. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Noordwyk-Blnnen Herv. Gem.: 10en 7 uur ds. J. Th. van Veenen van Utrecht. Ger. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. P. Heinen. (v. d. Berghstichtlng) 11 uur ds. P. Heinen. Noordwijk aan Zee Herv. Gem 10 uur ds. N. J. Oupédo, 5 uur Vlc. Kamman. Jeugdkerk: 10 uur ln de Herv. School aan de H. t. Duinstraat. Geref. Kerk10 uur ds. H. J. Westerink van Lelden en 5 uur ds. B. Bouma. Noordwijkerhout Herv. Gem 10 uur drs. J. de Jong, em.pred. te Zeist; 7 uur ds. M. S. J. de Jong. Oegstgeest Herv. Gem.: (Groenekerk) 10.30 uur dr. K. J. Brouwer. (Pauluskerk) 10.30 uur ds. P. J. Maokaay, 7 uur ds. G. F. Callenbach. (H. Mors): 10.30 uur de heer J. F. G. Sierat. Kerkzaal Endegeest.) 1.30 uur ds. J .de Wit. Ver. v. Vriiz. Herv. (W. de Zw.kerk): 10.30 uur prof. dr. G. v. Sevenster. Ger. Kerk (Maurltslaan)10 en 5 uur ds. Eringa. RIJnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 en 7 uur ds. T. D. van Soest. Ohr, Geref. Kerk: 8.30 en 5 uur Leesdienst. RJjnsburg Herv. Gem. (Grote Kerk): 10 uur ds. M. C. Groenewoud. 5 uur ds. J. de Ruiter van Leiden (Jeugddienst). (Kleine Kerk): 10 uur de heer J. Vink (Katwijk). 5 uur ds. M. C. Groenewoud. Geref. Kerk Voorhouterweg) 9.30 uur ds. Bijleveld, 5 uur ds. Post. (Maranatha) 9 30.uur ds. Post, 5 uur ds. v. d. Linde. (Rapenburg): 9.30 uur ds. v. d. Linde. 5 uur ds. Bijleveld. Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. Kampman. Ger. Kerk (art. 31): Langevaart: 10 en 5 uur ds. K. Brünlng. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. C. Luiten, van Delft: 5 uur ds. W. M. de Jong, van Nieuwkoop. Geref! Kerk: 9.30 en 5 uur dr. Bakker, van Am- sterdam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. S. v. d. Molen, van Aalsmeer. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 uur lees dienst; 6.30 uur ds. Helner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. Beek; 6.30 uuïi ds. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler. Geref. Kerk (art. 61): geen opgave ontvangen. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Kalkman. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. H. Stolk te Scheveningen; 6.30 uur ds. J. van der Haar; (Wljkgebouw)9.30 uur dB. J. van der Haar; 0.30 uur ds. G. Alers te Rotterdam. Geref. Kerk: 10 en 5 uur dB. E. J. F. Nawijn, Den Haag. Remonstr. Gen. Gem.: 10 uur dB. J ,J. van Hille te Rotterdam. Chr. Afsch. Gem 9 30 en 5 uur leesdienst. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. C. M .Krijger te Den Haag. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur dr. J. Zamdee. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur dr. K. H. E. Gravemeijer; 7 uur ds. G. van Leeuwen (Jeugddienst) Am sterdam; (Kieviet-kerk)10 uur ds. J. T, Wiersima: (Deylerhuis)10.15 uur ds H. Beken Geref. Kerk (Zijllaan)- 10 en 5 u. ds. M. P. Ferlnga; (Bloemcamplaan5 u. ds. G. van Duinen. Ned. Prot Bond: 10 35 uur ds. J. E. Tuininga. Den Haag; 12 uur klnderdienst mej. ds. J. H. van der Sloo- ten. Johannahuis: 10.30 uur dr. H. Faber, herdenking der doden. Woubrugge Heriv. Gem 9.30 en 6.30 uur ds. G. S. Schinkel. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. VerweiJ. Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur ds. A W. T. Nijenhuls, legerpredlkant te Den Haag. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 uur (H.D.). Onderwerp: ..Here gedenk onze nietigheid" en 6.30 uur onderwerp: „Wie worden geholpen", ds. C. L. v .d. Broeck. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. Tom te Ouds hoorn, 6.30 uur ds. W. Wijma te Alphen. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. P. H. van Lent uit Nieuwkoop. 16 In bijgaande figuur moeten zestien getallen van vier cijfers worden ingevuld, namelijk acht horizontaal en acht verticaal. Dat kan uiteraard op talloze manie ren. Het aantal mogelijkheden wordt echter beperkter, wanneer bepaald wordt dat die in te vullen ge tallen alle priemgetal- len, dus ondeelbare ge tallen moeten zijn. Ook dan zijn er nog legio oplossingen mogelijk. Wordt echter de be perking ingevoerd, dat in deze zestien priem- getallen van vier cij fers alleen de cijfers 1. 2 en 3 mogen worden gebruikt, en dat het alle zestien verschillen de getallen moeten zijn, dan is er slechts één oplossing mogelijk. Aan U de taak, die oplossing te vinden. li 14 rr ii Ingevuld moeten dus worden zestien on deelbare getallen van vier cijfers waarbij alleen de cijfers 1, 2 en 3 mogen worden gebruikt. Er bestaan zeventien getallen die aan die voorwaarden van ondeelbaarheid, een aantal van vier cijfers en alleen het gebruik maken van de cijfers 1,2 en 3 voldoen. Slechts één van die zeventien getallen behoeft dus niet in de figuur gebruikt te worden. Oplossingen onder het motto „priemgetallen" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zyn van de redactie. Wittesingel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prys van f. 5.en twee prijzen van f. 2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen meedingen. Oplossing woordenpuzzel In de figuur moesten de volgende woorden worden ingevuld; 1. monster; 2. bestand; 3. stroper; 4. moorden; 5. bestuur; 6. beloven; 7. har pist; 8. pardoes; 9. voorman; 10. bariton, 11. beleefd; 12. verzoek; 13. genezen. 14. aanvoer; 15. genegen; 16. kornuit; 17. geestig. Op de middelste verticale kolom ont stond dan de opwekking „STORT OP DRIE ZEVENS". Die drie zevens vor men het speciale gironummer van het Rode Kruis waarop bijdragen kunnen worden gestort voor de leniging van de nood onder de Hongaren. Wij hopen dat de puzzel U ontspanning heeft geboden maar nog meer dat U aan die opwekking gehoor hebt gegeven. De eerste prys van f. 5.werd toe gekend aan mevr. J. Popken-De Jong. Lage Morsweg 20 te Leiden, de twee prijzen van f. 2.50 aan mevr. G. J. Luttge-Assenbroek, Utenwaerdelaan 2 te Oegstgeest en de heer Chr. v. d. Voort, Oude Zeeweg 142 te Noordwijk aan Zee. De pryzen worden de winnaars toe gezonden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2