Laatste Berichten Te hoge vleesprijzen in België 95rte jaargang Vrijdag 16 november 1956 Vierde blad no. 289S8 Tien naar Leiden? 46 Hongaarse studenten als vluchteling in ons land Hun studiemogelijkheden zijn verzekerd Onder de Hongaarse vluchtelingen, die in ons land zijn aangekomen, bevin- Jen zich ook 46 studenten, die in de komende tijd in de verschillende Univer- Haire gemeenschappen in ons land zullen worden opgenomen en gelegenheid tijgen in Nederland hun studie voort te zetten. De financiële middelen en ino'ere beschikbare voorzieningen maken het voorlopig mogelijk, in totaal 55 Hongaarse vluchtelingen-studenten gastvrijheid en studiemogelijkheid in ons ind te bieden, van wie 10 te Leiden. Ir. een speedaal kamp in Wenen be leden zich bot voor enkele dagen in laai ongeveer 600 Hongaarse vluchte- fcen-studentojL Namens het Universi- Sr Asyl Fonds en de Nederlandse Stu ken Raad is met een groot aantal Inner contact opgenomen om te onder ken of zij gebruik zouden willen ma li van de studiemogelijkheden die ons Eö te bieden heeft. In Wenen werd Ce- dagen een internationaal studen- Eèongres gehouden, dat tevens gele- fcheid bood' ook internationaal de fc Dit congres werd o m. bijgewoond fcpverlening aan studenten te bespre- »r de heer N. J. van der Lee van het idsoh Studenten Corps, die indertijd (leiding heetft gehad bij de organisa- van de studentenactie ten bate van Hongaarse slaohtoffers. De heer v. d. I is thans in ons land teruggekeerd. Bet resultaat van de besprekingen ft. de vluchtelingen was, dat 46 stri kten de Nederlandse gastvrijheid jjben aanvaard. Tot dusver waren de Edelen aanwezig om 55 studenten ftvrijheid te bieden. Er wordt namelija gerekend op een Investering van f 10.000.— per student, ferek end op een bedrag van f 2000. •ednrende vijf jaren. De middelen {«or gastvrijheid aan 55 studenten Bazar L.V.S.R.V. „De Vliet" botenhuis van de Leidse Vrouwe- ke Studenten roeivereniging „De liet" heeft inwendig een grote ver- ïdering ondergaan. In plaats van de fotallen boten zijn er stands opge- Icht en het gonst er van een grote rdrjjvigheid. Er wordt n.l. een bazar toouden, waarvan de opbrengst be- tmd is voor de aanschaf van een Ifuwe acht. In verband met het feit, at vele Hongaarse studenten de laat- e dagen naar Nederland zUn gefco- len en hier hun studie willen voort- itten heeft het bestuur van „De liet" besloten een gedeelte van de ibrengst beschikbaar te stellen van «t Universitaire Asylfonds. f praeses van de bazarcommissle, A. M. J. Gorter, sprak een begroe- jwoord. en verzocht de praeses van V.V.S.L., mej. J. Jesse, de opening errichten door het doorknippen van lint, aan welk verzoek deze gaarne leed. nadat zij de wens had uitge ven dat de bazar aan het gestelde zou beantwoorden. Tenslotte loste iraeses van het Vlietbestuur het ichot. Iedere stand afzonderlijk l nog eens geopend door de verschil- e commissies in de V.V.S.L., door iele onderafdelingen en commissies het Leids Studenten Corps en door egenwoordigers van de roeivereni- ..Die Levthe". de stands is een keur van goederen oop, vervaardigd en geschonken door n van de V.V.S.L. en oud-leden, rts zijn er vele attracties met aar- i prijzen. Reeds onmiddellijk na de ling was het zeer vol in het boten- iaan de Witte Rozenstraat/Rijn- en lekanaal. De bazar is hedenavond tot iur geopend. «tu hield jaarvergadering 187.000 personen in en om Leiden moeten worden doorgelicht Onder voorzitterschap van de heer v. Diepeningen hield de Ver. tot op- oring van t.b.c. „Fotu" gisteravond het Stadhuis haar jaarvergadering. gewone, huishoudelijke punten, |en vlot onder de hamer door; zon- veel commentaar werd de prijs per vastgesteld op f. 0,85 met mogelijke iging in de toekomst, i beginnen volgende maand zullen 557 ongeveer 129.000 mensen in Lei- en de gemeenten Katwijk, Wasse- Voorhout, Noordwyk, Noordwij- iout en Voorschoten worden door- ht, hetgeen een geschatte opkomst gemiddeld 67% procent is van de 00 inwoners, die voor doorlichting anmerking komen. Wat het huishoudelijk reglement vastgesteld, werd het dagelijks be- r bestaande uit de heren K. v. eningen .Leiderdorp, S. Menken, tn, j. a. M. Pinxteren, Lisse, v. d. Oude Wetering, E. H. Moens, Lei- mevr. J. C. v. OostromVan Ko mburg, Voorschoten, A. in 't Veld, 'laag, C. de Langen, R'dam, J. Pas- Voorburg, J. G. Bazuin, Leiden, 1 J. v. Alphen, Leiden A. Bots, hout, A. v. d. Berg, Valkenburg en liter, Leiden bU acclamatie her- .heer Van Diepeningen deelde mede lij enkele maanden geleden een be ng buiten de lede nom genomen had nogal vérstrekkende financiële ge- i voor de Fotu-Leiden kan heb- Toen de moeilijkheden rond het consultatiebureau de werkzaam- 1 van het tbc-onderzoek in gevaar btcn, stelde de heer Van Diepenin- öch garant voor extra kosten, die «kt moesten worden.De vergadering 1 zich in principe aohter haar voor- Wanneer de financiële consequen- kkend zijn, zal er een extra leden- bering gehouden worden. De heer Jtoian, die de Z.H. vergadering ter «ding van tbc vertegenwoordigt, *elke stichting de garantie gege- huldigde de heer Van Diepe- voor zijn krachtige leiding in *le toestand, nieuwe districtsarts. dr. D de ■v. zette uiteen, dat een toeneming wt aantal ziektegevallen een inten- controle noodzakelijk maakt, om- *oegere kinderen op zeer jeugdige W automatisch immuun werden 'b.c., terwijl thans de kans op een baarlijke besmetting gelukkig ?erlng is. doch daarom ook devat- Mid op latere leeftijd groter. Een toning van teohnische wenken bij jezoek besloot de causerie, die ge werd door een levendige gedach- konden verkregen worden doordat driekwart van de opbrengs van de stu dentenactie (de totale opbrengst was ongeveer anderhalve ton) door het Rode Kruis voor de studentenhulp is afgestaan. Voorts heeft het landelijk comité driehonderdduizend gulden voor dit doel beschikbaar gesteld. Ook van particuliere zijde en uit het be drijfsleven is steun voor de studenten hulp verstrekt. De studenten .die thans in ons land zijn aangekomen, hebben vrijwel allen actief aan de strijd in Hongarije deel genomen. Het zijn merendeels studen ten in de B-wetenschappen. mede een gevolg van het feit dat in de Oosteuro- pese steden slechts weinig en slecht ge outilleerde A-faculteiten bestaan. De studenten zullen enige weken in cp- vangstcentra verblijven, waar zij zich vertrouwd kunnen maken met de Ne derlandse omstandigheden, iets van onze taal kunnen leren, en zioh kunnen oriën teren over de meest wenselijke vorm van hun studie en studieplaats Door hoogleraren zal daarbij voorlichting worden verstrekt. Het is nog niet bekend, hoe de stu denten over de verschillende Univer sitaire centra verdeeld worden. Leiden heeft momenteel de mogelijkheid aan tien studenten te bieden. MINISTER KLOMPÊ BIJ DE VLUCHTELINGEN. De minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. Klompé, heeft vanmorgen ruim een uur bij de Hongaarse vluch telingen vertoefd. Zij liet zioh voorlich ten door de voorzitter van het Rode Kruis, ir. F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen. DRUKKERIJ „DE LOCOMOTIEF- INDONESISCH EIGENDOM. De drukkerij „De Locomotief" in Se- marang, een van de oudste in Indonesië, is vandaag Indonesisch eigendom ge worden. De Nederlandese directeur heeft zijn functie overgedragen aan een In donesiër. De positie van het in de Ne derlandse taal verschijnende blad „De Locomotief", dat drie jaar geleden zijn 100-jarig bestaan vierde, is nog niet be paald. Het blad wordt door de drukkerij ,De Locomotief" uitgegeven. Koninklijk Paar ontvangt generaal Griinther H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben vanmiddag in paleis Soestdijk ontvangen de minster van De fensie ir. C. Staf, de Amerikaanse am bassadeur H. Freeman Matthews, Gene- raad A. M. Grünther, opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in Europa, de Staatssecretaris van Marine vice-admiraal b/d. W Moorman, admi raal A. Sala, bevelhebber zeestrijdkrach. ten Centraal Europa, de chef van de Ge nerale Staf, generaal B. R. P. F. Hassel- man, de chef van de Marinestaf vice- admiraal H. H. L Pröpper, de chef van de Luchtmachtstaf luit.-generaal vlie ger-waarnemer H. Schaper en brigade generaal F. v. d. Veen, hoofd Ned. Liai son Mission. MILITAIREN HADDEN VROLIJKE AVOND. Gisteren presenteerde de Dienst Wel zijnszorg de militairen van de Leidse Koksschool een amusementsavond met medewerking van het ensemble Jaques van Bijleveld. Opgevoerd werd de klucht .Pukkel en Pukkel". Dit op zeer goede wijze gespeelde stuk handelt over de vele problemen, die er rijzen bij de tot nog toe rustige werkende firma Pukkel, wanneer er na vele jaren voor het eerst een meisje bij de firma komt werken. De gebroeders Pukkel, oude vrijgezellen, doen hun uiterste best om bij het nieu we winkelmeisje in de gunst te komen, waardoor de getrouwde huishoudster. Pietje, op wreedaardige wijze opzij wordt gezet. Kortom, het geselschap Jacques van Bijleveld, waaraan medewerkten: Pal- mika Martinelli, Mady de Brieder, Pier van Bra kei. Ellen Durieux, Leo Verwey, Rolf Botter, Dick Poons en Lou Gee'.s, heeft ook deze avond weer gezorgd, dat de militairen een vrolijke avond gehad hebben. nauguratie prof. mr. W. L. G. Lemaire Vrijdag 23 november om 4 uur zal prof. mr. W. L. G. Lemaire. opvolger van- prof. mr. R D Kollewijn als hoog leraar in het conflictenrecht, waaronder begrepen het internationaal pricaat- recht en intergentielrecht. zijn abbt aanvaarden met een oratie in het Groot Auditorium. JURIDISCHE VOORDRACHT In het kader avn de voordrachten voor afgestudeerde juristen van de Neder landse Universiteiten, die mede toegan kelijk zijn voor notarissen, kandidaat notarissen, bestuursambtenaren van de belastingdienst en andere belangstellen den, spreekt op woensdag 21 november a.s. des avonds te 19.45 uur in het Aca-^ demiegebouw, prof, mr. J. M. van Bem- melen over het onderwerp: Nieuwe delicten. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren L. H. W. van Sandick (De Bilt); J. B. Egelie (Rotterdam) en J. R. van Hessen (Amsterdam). De dameskrans „Lydia" organiseert woensdag 21 November in het Wijkge- bouw Stille Rijn 13 een verkoopmiddag ten bate van de chronisch zieken van „Het Zonnehuis". Verbruiker echter kieskeurigmen wil vlees zonder vet en zonder benen (Van onze Brusselse correspondent) Met de voorzitter van de Federatie der Slagers, de heer Van den Boeynants, lid van de Ttyeede Kamer van België en wethouder van Brussel, hadden wij een gesprek over de hoge vleesprijzen. Voornamelijk waar het gaat om de goede vleessoorten moet namelijk ai gauw 8 a 10 gulden per kilo worden be taald. „De grote schuldigen", aldus de heer Van den Boeynants. die zelf slager is „zijn de Belgische verbruikers". SCHERMNIEUWS Voor de competitie floretschermen in Zuid-Holland vonden op Te Werve in Rijswijk ontmoetingen plaats tussen de schermsters van de vereniging Te Wer ve, Damocles uit Den Haag en de Leidse schermsters M. Abspoel. E. Schaly en J. Zirkzee van A.E.W. Damocles kwam met een zeer sterke équipe uit en wist met duidelijke cijfers van Te Werve en AEW te winnen. De laatste partij in de wedstrijd tus sen Damocles en AEW moest de be slissing brengen. Deze werd door AEW gewonnen. DamoclesTe Werve 72, Damocles—AEW 81, AEWDamocles 5—4. De woensdag j.l. na afloop van de medewerkersavond der 3 October-Ver- eniging gehouden collecte voor de Hon- gaarne vluchtelingen heeft f. 161.72 op geleverd. OEGSTGEEST i BURGERLIJKE STAND Geboren- Arina H. dr. v. A. Parmentler en A. Broekman; Adriana A. dr. v. P. van Leljden en A. J. Jonker. Ondertrouwd: J. Kagenaar. 38 J. en N. i van Egmond. 42 j.; H Kooloos, 24 J. en A J. Rierkerk en A Heemskerk; H. G. Poser en P. M. J. Blind. Overleden: M J Welter-KloppenbOrg, 93 j.; C. L Burger, 50 J.; M. S. van Werk hovenKwaadgras. 75 J.; C. M. Heemskerk VOORSCHOTEN Vergadering P. v. d. A. In aansluiting op de jaarvergadering hield de afdeling Voorschoten van de P. v. d. A. een bijeenkomst, waarin het verslag van de raadsfractie werd uitge bracht, nadat voorzitter P. S. Pels in zijn openingswoord de strijd om de vrij heid van het Hongaarse volk had be licht en een ogenblik stilte voor de slachtoffers der Russische terreur, zijn woorden afsloot. De heer C. v. d. Werf bracht voor de raadsfractie het verslag uit, dat aanlei ding gaf tot enige opmerkingen en het stellen van vragen. Na de pauze hield de heer P. L. Toren een beschouwing over het moderne hu welijk, dat onder de loep genomen werd tegen de achtergrond van het patriaar- chale huwelijk. De plaats van kerk en wereldbeschou wing zag spreker van groot belang voor de verhouding van de echtelieden. Ook meende spr. dat niet zozeer de hoogte van het inkomen, maar wel de aard van het beroep van belang is voor het mede slagen van een huwelijk. Deze voordracht deed een massa vra gen rijzen. Dit werd aanleiding om te besluiten in huiskamerbijeenkomsten enige facetten nader onder ogen te zien. BURGERLIJKE STAND Geboren: Onno zn v S. Wassenaar en J. M. T d eNes; Johan C. zn v. J. C. van der Graaf en A. Los.; Margaretha J. M. dr. v. A. A. F de Wit en J. H. D. Gosselink: Dirk zn. v. J. J. Jonker en A.A. Niehoff; Jan. zn v C. J. A Hakker en E. Smith, Maria J dr. v. C J. van Lujjk en D. Ver meer. Ondertrouwd: M A. Mank en C. M. Oor schot. Getrouwd't F. A. Raateland en PJ. M. van der Werf; Ph. A. Aertsen en M. T. J. Lindeman; T. Nasveld en K. Solleveld. Overleden: N. A. L. van Kleef, 77 J. we duwnaar van M. van Tol.; J H. van der Werf, 43 J echtgenote van P van Bohee- men. Filmavond van het Nut Als eerste vereniging gaf het Nut zijn tweede Nutsavond in het zo juist ge opende Culturele Centrum. Voorzitter J. F. Sirks heette allen welkom, in het bijzorider burgemeester en mevrouw Van der Hoeven. Het aan tal bezoekers van deze Nutsavond was bijzonder groot ongeveer 375. Het ledental van het Nut is sinds het rondzenden van de laatste circulaire met 63 gestegen. De P.T.T. verzorgde deze avond met een zestal films: „Een half miljoen logeplaatsen" deed de voordelen van de draadomroep naar voren komen. „De papieren stroom" toonde uitvoerig de veelal mechanische verwerking en dis tributie van enorme hoeveelheden poststukken In de derde film „North Sea" werden de toeschouwers meege nomen op een vissersboot bij storm weer op de Noordzee, waarbij het le venreddende werk van de radiokuststa- tions in het licht werd gesteld. Na de pauze werd een film over de postchèque- en girodienst vertoond „Met gesloten beurzen", de tot stand koming van estetisch verantwoorde postzegel. „He is maar een postzegel" en als nummer zes volgde in de wel wat lange rij „Groeten ut Scheveiingen". een kleurenfilm De voorzitter dankte de heren Emmink. Van Balen en de bei de filmoperateurs voor het gebodene en bood hen een attentie aan. Namens de Moveo de Militaire Oor logsinvaliden. werd het bestuur van het Nut dank gebracht voor de aar dige geste een aantal invaliden gelegen heid te geven deze avond bij te wonen. Collectrices byeen Gisteravond hield de Federatie voor Vrijwillige Hulpverlening (Fed. V.V.H.) een gezellige avond voor de collectrices in Allemansgeest. Mevrouw S. G. van der HoevenDe Jongh de Leeuw heette in het bijzonder de heer Ritsema welkom, die het een Minister-president Drees wordt in het Volksgebouw te Brussel, waar hij een rede hield over de evo lutie van de politieke toestand in ons land. hartelijk verwelkomd. V.l.n.r. o.m. minister~president Van Acker van België, dr. Drees. de Bel gische minister van Nationale Ver dediging. Spinoy en de minister van Verkeer. Anseele. en ander over het werk van de A.V.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen) kwam vertellen. de minder-validen verduidelijkten de toespraak. Mevr. J. WiertsemaVan den Boom gaf een overzicht van de gehouden col lectes. Hieruit bleek, dat in 1956 door de collectrices van de Federatie een bedrag van f5647.23 was bijeengebracht dat is f. 666.46 meer dan in 1955. De grootste opbrengst was voor de Kan kerbestrijding (n.l. f. 1562,83). maar ook de Rode Kruis-collecte kwam een .eind boven de f. 1000. De opbrengsten van de overige collecten varieerden tussen de f. 325 en f. 460. Na de pauze leidde de heer Tuitel van het Marine Opkomst Centrum de attractie van deze avond, het Binco- spel. Er was een 12-tal prijzen beschik baar en er werd met zeer veel enthou siasme gespeeld. Mevr. Van der Hoeven besloot de avond met een dankwoord aan de da mes voor hun komst en aan de heer Tuitel voor zijn spelleiding De olifant, die 's avonds aan de kant van de weg stond, werd door een vrouw die in een auto reed, over het hoofd gezien. Dat had iedereen kun nen overkomen, want het dier stond geparkeerd zonder achterlicht. Tja. ook in de Amerikaanse staat Florida heeft een kleine onachtzaamheid wel eens lelijke gevolgen. De dame diende een eis tot schadevergoeding in bij het circus, waar de olifant thuishoorde. En de rechter nu maar in zijn boeken speuren of een oli fant een voertuig is in de zin der wet. De Belgische slagers hebben eens Amerikaanse experts naar Brussel laten komen om te zien of de Amerikaanse slagers het zo veel beter doen dan wij. En het resultaat? De Amerikaanse slagers-experts zijn beschaamd naar hun land teruggekeerdin de Ver. Sta ten verkoopt de slager zijn vlees in een prachtige cellofaanverpakking. Maar hij verkoopt U het vlees mét een flinke hap vet er aan en mét de benen. Wij vroegen hen; „Accepteren de huisvrouwen dat. zo maar?" „Er is geen andere keuze", aldus het antwoord. En dat is nu juist een groot verschil met de verbruikers in België. Wij moe ten niet proberen de huisvrouwen een biefstuk met vet te presenteren noch met benen noch van het ..voorkwartier". Het ..voorkwartier" is het voorste deel van de koe en het levert vlees op voor de stoofpot, de smakelijke ..carbonades flamandes" kookvlees voor de bouillon soep enz. Dit soort vlees raken wij mo menteel niet meer kwijt en moet tegen zeer lage prijzen worden verkocht. WU ruilen momenteel „voorkwartie ren" tegen achterkwartieren met Ne derland: een Nederlands achterkwartier tegen twee Belgische voorkwartieren het vet. de benen en de minder goede vleessoorten zijn dus zware verliespos ten. Niettemin verwondert de Belgische verbruiker er zich over dat zijn bief stuk duurder wordt! Wat het varkens vlees betreft: wij moeten het varkensvet tegen lage prijzen exporteren. Het rund- vet wordt tegen 5 frank of 38 cent per kilo verkocht, wat spotgoedkoop is. Het spek is sedert 1951 8 frank per kilo goedkoper geworden. Maar ook hier moeten wij exportmarkten zoeken, want de verbruiker vindt spek bepaald een minderwaardig eten, voornamelijk de arbeiders. Het is intussen een illusie te geloven dat het anders kan, aldus de heer Van den Boeynants. Wat zal het worden als In alle Belgische bedrijven de vijfdagen- WASSEN AAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Leonarda P. M., d. van P. van Leeuwen en C. C. Remmerewaal; Dénlse N.. d. van A. M. Gautier en C. den Her tog; Leonardus J., z. van L. J. Rooyaklkers en J P. de Groot; Johannes G. H. z. van A. L. Wolters en J. M. Akkermans: Tho mas A. M.. z. van N. T. Dudlnk en S. F. van Nes: Petronella M. M. G., d. van G. J. van der Starre en G. J. L. Lommers; Ronald A., z. van E. van den Hoek en J. S. M. Bredero. Ondertrouwd: H. J. Loggers en C. M. Schoemaker; C. A. de Wit en M. W. E. Hendriks; J. A. Terruwe en A. H. Groene- veld- G. W. Ruijrok en A. P. Overdevest; N J. Bellekom en A. Hoek; T. van Leeu wen en B. S. P. Zandvliet: W. A. Kouwen- hoven en M. van der Voorn Getrouwd: G. M. van de Ruit en R. M. S. J. Hoogenbosch; D. A. Heijungs en B. Hageman. Overleden: H. W. van der Voort. 72 J.; W. van Donkelaar. 64 J.; M. G. J. F- Hat- tlnk. 82 J.; J. G. Aoksen. 73 J.; H. Plant, 81 j. Tijdens het kennismakingsbezoek van generaal E. Valluy. opvolger van Maarschalk juin als comman dant van de NAVO-strijdkrachten in de centrale sector van Europa, bracht hij a.m. een bezoek aan de jutianakazerne te Den Haag. De generaal inspecteert in gezelschap van kapitein T. C. Nieuwenhoven Helbach de erewacht. week van kracht wordt? Dan gaan im mers velen van vrijdagavond af naar zee of naar de Ardennen. En dan zullen de huisvrouwen helemaal geen kookvlees meer kopen. Het is de gang van de we reld en het wijst erop dat de levens standaard stijgt. Maar hiervoor moet men betalen INTREDE GEREF. STUDENTENPREDIKANT Ds. G. Th. Rothuizen, die ds. Toorn vliet zal opvolgen als gereformeerd stu dentenpredikant, zal zondag 20 januari inde Zuiderkerk door ds. Sillevis Smitt in zijn ambt worden bevestigd. 's-Avonds zal ds. Rothuizen dan zijn intrede doen. Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd BEURSOVERZICHT Lichte reactie na betere opening Amserdam, 16 november Hoewel Wallstreet gisteren lager sloot heeft de Amsterdamse effectenbeurs vanmiddag van een iets beetre stem ming blijk gegeven. Men was van oor deel dat het jongste politieke nieuws niet ongunstig was en dientengevolge waren de internationale soorten bij opening vrij vast. Een uitzondering deint hierbij te worden gemaakt voor Unilever. Gistermiddag werd bekend gemaakt dat over het lopende boekjaar een onver anderd interimdividend van 5% zal worden betaald. Hoewel dit uiteraard nog niets zegt over het totale dividend voor 956, wekte de hoogt eyan dit inte rim-dividend toch enige teleurstelling. Het margarineconcern daalde hierdoor van 369 tot 366. Kon. Olie verliet, de markt op 764% na tijdelijk 768% gestaan 760. Philips verbeterde ruim 2 punten te hebben. Gisteren was de slotnotering en Aku was goed prijshoudend Bij de locale industrieën viel Van Gel der op met een forse koersstijging van, 203 tot 215. Dit houdt verband met de te verwachten opheffing van de prijs- stop op krantenpapier. De scheepvaart sector gaf voor het overgrote deel kleine koersverbeteringen te zien, cultures we derom stil doch op peil. Guldensbeleg gingen in doorsnee onveranderd tot een kleinigheid lager. WISSELKOERSEN Amsterdam. 16 november Londen 10 60%—10.61%. New York 3.8278—3 83%, Montreal 3 98V4—3.98%, Parijs 1.0790— 1 0800, Brussel 7 60%—7 60%, Frankfurt 90 56%—90.61%, Zürioh 86.76—86.81, Zii- rich (vr. francs) 89.36%89.41%, Stock holm 73.53%—73.58. Kopenhagen 5484% —54 89%. Oslo 53.12%—53.17%, Milaan 60.47%60.52% Beurs van Amsterdam Vrijdag 16 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1.1000. Vorige Slotkoers boers v heden Ned '53 33/, 92% 92% Grootboek obl. 98 Ned '51 3 14 93 Ned. '53 <3V4) 90ft 90>i Ned '56 3% 9016 90ft Ned '48 3% 86 86'i Ned. '54 314 87 ft 87'6 Ned, '55 314 87A 87% Ned '55 II 3 V. 88% 88 Ned '47 3% (3) 90A 90% Ned. 11 3 86% 86ft Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3 91A 91V* Ned 62-64 3 90A 90% Indië A 3 88 88A Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 48 49% Nat. Handelsbank 106 107 Ned Handelsmy. 166 167 A.K.U 225 22574 Philips 252% 254% Unilever369 367% Wilton Feyenoord 320 312 Biliton 2de r 221% 223 Kon Olie (f 50.—) 385 Kon Olie 760 764% Amst Rubber 73 73% Holl Amer Ujn 194% 194% Kon N Stoomboot 173 173% Ned Scheepv Unie 168% 169% H V A 90 90% Java Cult 57 57 Deli Mij en (Ver) 99% 99% Senembah 65 65 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen 4'dam '47 (3%) 3 92Vi >n Haag 1937 1 3.. enden 1947 93% f dam "37 I-m 3% 92% 92% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98% 99 Premieleningen A'dam '51 214 92 91% A'dam '56 I 214 92% 9214 A'dam '56 II 214 100 99% Eindhoven '54 214 94% 94% Enschede '54 214 89 Den Haag '52 I 214 99 L 99% idem II 214 99 L 9816 R'dam '52 I 2% 101>1 104B Idem II 2% 99 L 99 B Utrecht '52 214 103 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 213% 212% Rott. Bank 182 185 Twentsche Bank 189 187 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 210% 211 Kon. Ned. Grofsm. 110 109 Rott. Droogdok Mij 592 583 L Tieleman en Dros 10 10% Handelsondernemingen Borneo Sum H. MIJ 80 Internatio 92% 93% Diversen 278 280% Ned. Mij. Walv.vrt. 70 70 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 19 19 Araerik. fondsen Anaconda 80 80% Shell Oil Comp 86 86% Nog enkele fondsen uit Leiden eD omgeving Aandelen V K 15/11 Holl Constructie 405 399 Ing bur v Bouwnüv 123 Int Kunststof! Ind 56 55%GB Kon. Ned Edelmet 68 Pref wa. Idem 66 Textiel Gebr v Wijk 76 B 76% Leldsche Wolsptnn 265 Ned El ec trol asm Sikkens Lakfahr 53 465 450L Ver. Touwfabrleken 165 lo5 Wernlnk's Betonm. 94GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7