Belangstelling van duizenden te Venlo voor de Hongaren H-bommen goedkoper „Vivat Neerlandia en Hungaria Egypte liet schepen zinken na afkondiging „staakt het vuren" Ursula Gehrbrandt weet niets van verdovend middel in koffie Met een enkel woord Snuif en wrijf EOT Agenda 1 P 3 6 0 3 7 6 3 0 0 3 5 DONDERDAG 15 NOVEMBER. 1956 Vervolg van pag. 1 Na trieste verhalen eindelijk naai* bed Terstond nadat de trein onder de be langstelling van duizenden te Venlo tot stilstand was gekomen speelde het muziekkorps van het regiment Limburgse jagers uit Venlo het oude Hongaarse volkslied. De coupéramen werden open gedraaid en met grote ontroering luisterden de Hongaren naar hun volkslied. Vooral vele vrouwen waren hun ontroering niet meer meester. Daarna werd het Wilhelmus gespeeld, dat eveneens met grote eerbied aangehoord werd. Een spontaan gejuich maakte zich los uit de menigte cn werd van de trein uit levendig beantwoord. Kreten als „Vivat Neerlandia" weerklonken, door de Ne derlandse toeschouwers beantwoord met „Vivat Hungaria". Mgr Hansen begaf zich met burge meester mr. dr. Ch. van Rooy van Venlo In de trein, waar hij met verschillende Hongaren via een tolk een gesprek voer de. Zeer lang hield hij zich op in de slaapwagen, welke was gereserveerd voor moeders met kleine kinderen, die. on bewust van de dramatische gebeurtenis sen. met kraaiend plezier hun belang stelling toonden voor de drukte, de muziek en het onophoudelijk blitzen der fotografen. Inmiddels voorzagen manschappen van het garnizoen de Hongaren van warme koffie, soep en belegde broodjes. De meeste Hongaren zijn jonge man nen. die geenszins een terneergeslagen indruk maakten. Men vertelde ons, dat reeds onderweg veelvuldig was gezongen en gemusiceerd, dat men in Frankfort een ovationele ontvangst van een dui zendkoppige menigte had gehad en dat men zeer onder de indruk was gekomen van de schoonheid van het landschap langs de Rijn. Onder de jongemannen bevinden zich er velen, die actief aan de strijd hebben deelgenomen. Een heeft een longschot en een een scherf in de long. Zij zouden na aankomst in Utrecht in een zieken huis worden opgenomen. Eindelijk in Utrecht! Om precies 22.48 uur arriveerde de trein gisteravond eindelijk op het Cen traal Station te Utrecht. Het Utrechtse station was afgezet door de politie. Een kleine groep autoriteiten sloeg het schouwspel gade. Onder hen bevonden zich de burge meester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Zij werden onmiddellijk in bussen geleid naar de Jaarbeurshallen, waar de vluchtelingen enkele dagen zullen ver blijven. Voor en langs het station stonden honderden Utrechtenaren de bussen met vluchtelingen enthousiast toe te juichen. Dankbaar ter ruste Dankbaar zyn de vluchtelingen des avonds naar bed gegaan. Er waren er die. vermoeid van de lange reis. direct in slaap vielen, anderen wilden ver tellen. Vertellen, omdat zij hun emo ties kwijt wilden aan mensen die zij vertrouwden. Het waren trieste verhalen, die getui gen van de heldhaftigheid van een volk dat gevochten heeft, vaak met blote handen tegen een macht die hen overrompelde. Twee meisjes van ongeveer 18 en 20 andere boekhoudster, afkomstig uit Sopron, die er fris en monter uit zagen, toonden zich niet erg vermoeid van de reis. Zij bleken psychisch zeer sterk te zijn, waarschijnlijk wegens de omstan digheid dat zij de overtuiging in zich meedragen in een vrij en rustig land terecht gekomen te zijn. Op de vraag waarom zij juist Neder land hadden gekozen, antwoordde een van de meisjes „Wij weten dat Holland ons land een goed hart toedraagt, want er zijn reeds lang vele Hongaren in Holland. Daarom hebben wij het gevoel, dat wij in dit land niet helemaal vreemd zijn". De meisjes vertelden, dat zij onmid dellijk van hun werk in de fabriek waren gevlucht, toen zij hoorden dat de Russen in aantochtwaren. Zij hadden zelfs de kans niet meer van hun ouders broers en zusjes afscheid te nemen. Drie jonge smeden uit Boedapest, die tot zaterdag in de verzetsbeweging had den gevochten, maar op het laatst het hopeloze van hun strijd inzagen, omdat zij geen toevoer van munitie kregen, verklaarden, dat zij in de nacht van zaterdag op zondag over de grens naar Oostenrijk waren gevlucht en onmid dellijk bij aankomst in het kamp de kans kregen om naar Nederland te gaan Voor hen was Holland geen onbekend of ver land. Uit de verhalen van him ouders wisten zij wat Nederland, na de eerste wereldoorlog, voor de Hongaarse kinderen had gedaan. ,.Wy zijn goede vakarbeiders en hopen direct aan het werk te kunnen gaan", zo zeiden zij. Om ruim half twee, nadat het Hon gaarse volkslied was gespeeld, werd het stil op de Jaarbeursterreinen. Slechts verpleegsters schuifelden over de babyzaal en troostten moeders, van wie enkelen hun kinderen zelfs niet weerzagen...e Voorlopige onderbrenging Na de centrale ontvangst in Utrecht zal de eerste groep Hongaarse vluchte lingen zo spoedig mogelijk naar een aantal centra worden overgebracht, wel ke daartoe door het particulier initiatief onder leiding van de Nederlandse Fede ratie voor vluchtelingenhulp in gereed heid zijn gebracht. Op de Oldenhove te Eerbeek in Gelderland zullen 45 gezin nen worden ondergebracht. In ..Her penduin" te Ravenstein (N.B.) „Vacantie Vreugd" te Ommen (O.) en ..Kuiper- berg" te Ootmarsum (Gld.) zullen ieder 15 gezinnen worden ondergebracht. Voor de alleenstaanden zijn beschikbaar „Bos en Ven" te Oisterwijk ((N.B.) en pen sion ..Westerduin" te Wijk aan Zee (N.H.), waar respectievelijk 55 en 220 personen onderdak zullen vinden. In ..Kasteel Staverden" te Elspeet (Gld) zullen 80 Hongaarse studenten worden ondergebracht. De Hongaarse vluchte lingen zullen in deze centra, welke voor enige weken ter beschikking zijn gesteld, verblijven in afwachting van hun defi nitieve onderbrenging. Aankomst tweede groep De extra trein die in de afgelopen nacht om kwart voor een opnieuw naar Wenen is vertrokken wordt zaterdag of zondag in ons land terug verwacht met de tweede groep vluchtelingen uit Hon garije. (Ingez. Med.-Adv.) innr B V ..unowineiiucniae maakte jaar. de een technisch tekenares. deniet de indruk zenuwachtig of Onthulling van Pineau is zeer pijnlyk voor Nasser De Franse minister van Buiten landse Zaken. Christian Pineau. heeft gisteren bij zün aankomst in New York gezegd, dat Egypte „nog een paar sche pen in het Suezkanaal heeft laten zin ken" na de afkondiging en het in wer king treden van het staakt-het-vuren en dat die daad „ernstige wjjfei opwekt wat betreft zijn goede gezindheid ten op zichte van de vrijheid van scheepvaart in het kanaal". Pineau herhaalde nog eens. dat Frankrijk „niets anders dan een inter nationale organisatie, belast met het beheer van het kanaal kan en wil aan vaarden". Engeland heeft intussen het aan bod herhaald om zijn bergingsmateriaal ter beschikking van de Ver. Naties te stellen voor de opruiming van de obsta kels in het Suezkanaal. De bergingsor ganisatie van de Britse marine is de omvangrijkste ter wereld en volgens En gelse opvattingen de enige, welke in staat zal zijn om het opruimingspro bleem op werkelijk afdoende manier op te lossen. Toegegeven wordt, dat het een inter nationale taak is, welke door alle be staande bergingsorganisaties dient te worden uitgevoerd, waarbij echter de Britse onmogelijk gemist kan worden. Enkele van de gezonken schepen in de haven van Port Said zijn reeds uit het vaarwater verwijderd, maar het kanaal is nog slechts over zeer korte afstand bevaarbaar. Indien de Ver. Naties het Britse aanbod aanvaarden, zullen zij Egypte moeten overtuigen, datzelfde te doen. hetgeen niet zo eenvoudig lijkt. Een sterk argument om Egyptisch tegen- strubbelen te voorkomen, is het door Pi neau onthulde feit. dat Egypte, nadat het vuren gestaakt was, een aantal sche- penj heeft laten zinken. Dit wordt door de beide geallieerden als een daad van louter sabotage opgevat, welke voor sommigen zelfs nieuw optreden tegen Egypte zou rechtvaardigen .Het vormt in elk geval nieuwe steun voor de reeds zo lang verkondigde opvatting, dat inter- „HORECA" TEGEN ZONDAGSRIJVERBOD Het bestuur van het bedrijfschap ..Horeca" heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat een brief gezon den. waarin het de minister dringend in overweging geeft, om indien de olie- en benzinepositie daartoe aanleiding mocht geven, niet te willen grijpen naar het middel van een zondagsrijverbod. Het bestuur meent dat een algemene disti- butie een geschikter middel is. opdat niet eenzijdig één categorie van de be volking. de Horeca-ondernemers. ernsti ger 'wordt getroffen, dan het resterende deel. Dr. Otto John iverd zenuwachtig Dr. Otto John was gisteren zenuwachtig en opgewonden. Slechts met veel moeite konden zijn verdedigers, dr. Hans en dr. Gerhard Caemmerer (va der en zoon) hem ervan weerhouden zich te mengen in de loop van het pro ces. die een voor hem ongunstige wending nam, daar de 29-jarige Ursula Gehrbrandt kwam vertellen, dat zij niets wist van een verdovend middel in do koffie van dr. John. Zij was assistente bij dr. Wolfgang Wohlgemut op die bewuste avond, dat John van West- naar Oost-Berlijn verdween. „Slechts drie personen zouden iets met deze koffie hebben kunnen doen: dr. Wohl gemut, dr. John en ikzelf", verklaarde Ursula. Daardoor komt de verklaring van John over zijn ontvoering vorlopig op vrij losse schroeven te staan nen. of in het algemeen in een ge stoorde gemoedsgesteldheid te verkeren. Integendeel, hij geleek geheel normaal", zo verklaarde zij. Zij had hem nooit eerder gezien en zou niet geweten hebben, dat hij hoofd was van het Westduitse „bureau voor de bescherming van de Grondwet". „Ik herinner mij echter wel dr. Wohl gemut eens terloops te hebben horen opmerken, dat dr. John het hoofd was van de Westduitse contra-spionage dienst. Volgens Ursula was John naar dr. Wohlgemut gekomen om te spreken over een medisch attest, dat Wohlge mut voor een kennis van John zou uit schrijven. Na gesprek Zij vertelde voorts, dat dr. Wohlgemut en John het huis in West-Berlijn om ongeveer negen uur 's avonds hadden verlaten. „De volgende ochtend lag er een brief voor mij, van dr. Wohlgemut. Hij zei hierin met zoveel woorden dat John. na een gesprek met geneesheren van een door hem bezocht Öostberlijns Verwarrende brief Mej. Gehrbrandt verklaarde, dat dr. Wohlgemut haar op de avond van de bewuste twintigste juli 1954 had ge vraagd zijn avondeten warm te houden en een kop koffie voor dr. Otto John te maken. Laatstgenoemde maakte helemaal gespan nationalisering van het Suezkanaal on vermijdelijk is. Indien het Britse ber gingsaanbod wordt aanvaard, dan zou het misschien mogelijk zijn de rant soenering van benzine en stookolie, welke anders zeker voor Kerstmis een feit zal worden, te voorkomen. Gevaarlijke Britse uitvinding blijft ech ter staatsgeheim (Van onze Londense correspondent) Britse atoomgeleerden hebben bij toe val een nieuwe uiterst gevaarlijke uit vinding gedaan, namelijk om waterstof bommen zo goedkoop te produceren, dat zelfs kleine landen als Egypte en Israël voorraden ervan kunnen aanleggen. Hierdoor worden nieuwe, enorme pro blemen geschapen om de vrede te be waren. Ook het gevaar van vergiftiging van de atmosfeer door proefnemingen met deze goedkope bommen zal ontzag lijk toenemen. Landen als Duitsland, welke geen atoomindustrie bezitten, zul len op basis van hun elektriciteitsindus trie hun achterstand van tien jaar kun nen inhalen met vermijding van de geweldige kosten, welke tot dusver met het atoomonderzoek gepaard gingen. De gevonden oplossing wordt omschreven als de samenpersing van de zon in een gloeilamp. Dc uitvinding blijft echter een Brits staatsgeheim, aldus de News Chronicle. ziekenhuis de „Charité" had be sloten in het door de communisten be heerste Oost-Duitsland te blijven. De mogelijkheid bestaat dat men mij ervan zal beschuldigen dr. John hierin te hebben beïnvloed. Ik wil. tot een en ander is opgehelderd, nog in Oost- Duitsland blijven, wil je een dokter vragen mijn praktijk waar te nemen?" aldus de brief van Wohlgemut. „De brief maakte een enigszins ver warde indruk op mij. Ik wist niet zo gauw. wat ik er eigenlijk uit moest op maken". verklaarde Ursula Gehrbrandt. Zij deelde het Hof verder mede dat een man. die zich slechts als „Max" bekend maakte, ongeveer twee weken voor het bezoek van dr. John de wo ning van dr. Wohlgemut had bezocht. Later had dr. Wohlgemut verklaard, dat de spreker een zekere Max Won- seck was geweest. „Dit is de naam van een agent van de Oostduitse veiligheidspolitie", liet de voorzitter van het Hof. dr. Geier, weten. BINNENLAND In de Westersohelde. In het vaar water „de overloop van Valkenlsse" ter hoogte van Graauw in Zeeuws-Vlaande ren. is gistermiddag de lichter Vendel 134 gezonken na een aanvaring met een voor anker liggend Russisch schip. De schip per, zijn echtgenote en twee knechts kon den gered worden Het Duitse schip „Mer VI". dat op de Maas te Maastricht op een pijler van de spoorbrug was gevaren en toen dwars voor de doorvaartopenlng kwam te liggen, kon gisteravond met behulp van een mo torlier worden losgetrokken. Scheepvaart en treinverkeer zijn thans weer normaal. Voor de August Vermeylen-kring te Brussel heeft minister-president dr Drees gisteravond gesproken over de politieke ontwikkeling in Nederland sedert 1945. Prof. ir. H E Jaeger, hoogleraar in de scheepsbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, is benoemd tot lid van de „Academie de marine de France" Deze onderscheiding is prof. Jaeger die reeds lang een nauw contact met Frank rijk onderhoudt verleend op grond van zijn publikatles in Frankrijk over de sterk te en het lassen van schepen Prof Jaeger werd vroeger reeds benoemd tot Ridder in het Legioen van Eer. Op de in Utrecht gehouden herfst- vergadering van de „Commissie voor on derzoek naar paranormale begaafdheid" is besloten tot het aanstellen van „inspec teurs voor de paranormale geneeskunst" die over het gehele land de controle op de praktijken van de z.g. paranormale gene zers (magnetiseurs e.d.) ter hand zullen nemen. Als zodanig werden benoemd: mr. K. TJ. Ebes; E. Ch. A. A. Franke. W. H v. Loon. dr. G. F. Meerburg. K. T van der Plaats, drs. J. Sohut, dT. ir. R Verschuur en D. A. Walhout. Aan een in de maand Januari a.s. te houden buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders der Nationale Handelsbank N V zal worden voorgesteld mr. A. J. d'Ailly thans burgemeester van Amsterdam te benoemen tot directeur. Burgemeester d'Ailly zal dus na zijn af treden per 1 Jan. 1957 terug keren in de bankwereld, waar hij vóór zijn benoeming tot burgemeester jarenlang werkzaam is geweest, het laatst als directeur van de Nederlandsche Bank. Met Ingang van vandaag is benoemd tot mededirecteur van de Kon. Ned. Jaar beurs, dr. W. van Royen, thans hoofd van de buitenlandse dienst van de Jaarbeurs. Tegelijkertijd is op zijn verzoek onthe ven van zijn functie als gedelegeerd lid van de Raad van Beheer der Jaarbeurs, mr. J. Milius. die thans vice-president van het algemeen bestuur en van de Raad van Beheer der Jaarbeurs is be noemd. De beroepscentrale katholieke intel lectuelen heeft zich in een telegram aan de ministerraad gesteld achter de ver langens van leraren inzake herziening der salarissen. De Centrale dringt er op aan dat de ministerraad zijn standpunt her ziet ten gunste van de leraren. BUITENLAND De besprekingen in Washington tus- ten president Eisenhower en premier Neh- roe van India, die dinsdag zijn aangekon digd, zullen, naar van betrouwbare zijde in de Indiase hoofdstad vernomen wordt, in de tweede helft van december worden gehouden. Nehroe blijft vier dagen in Was hington en gaat \ervolgens naar New York en Ottawa. De wetgevende vergadering van Goud kust heeft het gewijzigde grondwetsvoor stel van de regering met 70 tegen 25 stemmen goedgekeurd. Het gebied wordt in maart onafhankelijk en zal dan .Ghana' heten. De uit 15 landen bestaande agenda commissie van de VN-assemblee heeft aan bevolen de kwestie-Cyprus op de agenda van de Algemene Vergadering te plaatsen. Het betreft het Griekse verzoek om zelfbe schikkingsrecht voor het eiland en de Britse klacht dat de verzetslieden steun van Griekenland krijgen. Ook is aanbevo len de kwestie Algerije op de agenda te plaatsen In West-Duitsland zijn woensdag 2 straaljagers van de Amerikaanse lucht macht neergestort, beide boven een stad en in alle twee gevallen werden ge bouwen geraakt. Twee mensen zijn om het leven gekomen. Anthony Nutting, die kortgeleden is afgetreden als Brits minister van Staat voor Buitenlandse Zaken, omdat hij het niet eens is met de politiek van de Britse regering inzake het Midden-Oosten, heeft nu besloten als conservatief lid uit het parlement te treden, aldus is woensdag in Londen bekendgemaakt. De voormalige Britse gezant in Parijs Patrick Railly is benoemd tot ambassa deur in Moskou. Hij volgt daar Sir Wil liam Hayter op. die plaatsvervangend on der-secretaris van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Londen wordt Zijn voorganger in die functie. Sir Harrold Caccia. is de nieuwe Britse ambassadeur in Washington. Reilly heeft diplomatieke posten in Teheran, Algiers en Athene be kleed. Met helikopters aangevoerde Franse soldaten hebben woensdagavond in de heuvels van Benl Jacoeb bij Tlemcen in 't westen van Algerië 66 geüniformeerde en met automatische wapens uitgeruste op standelingen omsingeld. Vijftien Algerijnse opstandelingen zijn gedood en één gevan gengenomen in een grot bij Redjas in het oosten van Algerië. Bij gevechten tussen Franse soldaten en Algerijnse rebellen wer den op andere plaatsen in totaal 18 op standelingen gedood en vier gevangenge nomen. De Jordaanse waterdragers, die het personeel van de Britse luchtmachtbasis te Mafrak, nabij de grens van Syrië, van wa ter voorzien, zijn woensdag in staking ge gaan. De staking is uitgeroepen op ver zoek van de Arabische vakbonden, die alle samenwerking met Engeland en Frankrijk willen beeindigen. In Albany (V.S.) is de 97-jarige mevr. Ervey Martin in het huwelijk getre den met de 77-jarige William Koch. De ambassade van de Duitse Bonds republiek te Moskou heeft aan Russische autoriteiten het persoonlijk geschenk overhandigd, dat Bondskanselier Adenau er tijdens zijn bezoek aan de hoofdstad van de Sovjet-Unie is september 1955 aan premier Boelganln had beloofd. Het ge schenk is een radiotoestel met pick-up en een bijzonder luidsprekerssysteem, De Engelse kroonprins vierde gisteren zyn achtste verjaardag De BBC begon voor deze gelegenheid alle nieuwsuitzen dingen met de eerste maten van het En gelse volkslied. President Flgureres van Costa Rica is in zijn hoofdstad teruggekeerd na een reis van twee maanden door verscheidene Europese landen, waaronder ook ons land. De Turkse geheime politie heeft uit veiligheidsoverwegingen de Griekse vereni ging te Istamboel verboden en twaalf le den van het dagelijks bestuur gevangen genomen. De vereniging is een liefdadig heidsinstelling van de Griekse kolonie. De bekende filmster Ingrld Bergman is woensdag te Parijs aan haar blindedarm geopereerd en maakt het thans „redelijk wel". De bekende filmacteur en -regisseur Charlie Chaplin zal volgend Jaar mei voor de zesde maal vader worden. De 67-jarige Chaplin, die het nieuws persoonlijk bekend maakte, is gehuwd met Ona O'Neill, doch ter van de Amerikaanse toneelschrijver en Nobelprijswinnaar. Tengevolge van een reeks aanslagen, die gisternacht en gisterochtend op ver scheidene plaatsen op Cyprus zijn gepleegd zijn twee Griekse Cyprioten gedood en verscheldenen gewond. De Amerikaanse Democratische party heeft 'n tekort van een miljoen dollar. Er zijn maatregelen genomen om dit weg te v/erken, onder meer door ontslag van thans, na de campagne voor de presidents verkiezingen, overbodig geworden perso neel De zuldeiy-ke provincies van Cochln- China zijn dezer dagen door een wervel storm getroffen, waardoor veel mensen om het leven zijn gekomen en grote schade is aangericht. Te Kaap Salnt-Jacques .aan de monding van de rivier de Saigon wor den 106 vissers vermist. Hiun schepen zijn vergaan of de zee opgedreven Vluchte lingenkampen te Cantho en Rachgla heb ben zwaar geleden. Stalinlaan wordt Vrijheidslaan Het was ondraaglijk geworden Amsterdam heeft de naam van de Stalinlaan gewijzigd in Vrijheidslaan. Het door leden van alle raadsfracties behalve de C.P.N., ingediend voorstel daartoe heeft de gemeenteraad van de hoofdstad in zijn vergadering van gis termiddag aanvaard met alleen de stemmen van acht communistische leden tegen.. De fractievoorzitter van de P. v. d. A„ de heer A. S. Herfst, die het initiatief tot dit voorstel had genomen, zei in zijn toelichting, dat het thans, mede in verband met het gebeurde in Honga rije. dat ook de Amsterdamse bevolking zó sterk heeft beroerd, de naam Stalin laan ondraaglijk is. Reeds jaren, zo zei hij, bestond bij bepaalde zijden oppositie tegen het noemen van de laan tussen Berlagebrug en Victorieplein naar Stalin. Hij memo reerde, dat vertegenwoordigers van het voormalige verzet in de roerige dagen op en na 4 november de naam reeds hadden veranderd in 4-.Novemberlaan. Volgens spreker gaat het begrip vrij* heid. ter verkrijging waarvan het Hon gaarse volk zich zovele offers heeft ge troost, verre uit boven deze historische datum. De andere fracties sloten zioh daarbij aan. behalve van de communis- sche partij. Toen woordvoerders dezer fractie zich sterk tegen het voorstel kantten, „de verdiensten van Stalin voor de socialistische arbeidersklasse" en de gebeurtenissen in Hongarije bespra ken, verlieten alle andere fractieleden de raadzaal Na bijna twee uur discussie stelde de heer A. A. van Sandick voor de debat ten te sluiten, waarna het voorstel- Herfst c.s. werd aangenomen. (Ingez Med.-Adv.) Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg DONDERDAG Den Buroht: VPRO-ensemble Benny Vreden, 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum". „Een engel kwam voorb(j". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Residentie-or kest o.l.v. D. Sternefeld. Solist Fred. Ge vers. 8 uur nam. DoelenkazerneOntspanningsavond ge- zelsohap Jac. Bijleveld. 8 uur nam. Stadhuis: Stichting „Fotu". 8 uur nam. Gerecht 10: Egllse Wallonne. Spr. ds. R. G. H. Bolten over „Aubervllliers". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Spr. K. C. van Oossa- nen: Over 1000 Jaar vrede op aarde. 8 uur nam. Warmond: „De Burcht". PrJJsJas- avond t.b.v. hulp aan Hongarije. 8 uur VRIJDAG In den Vergulden Turk: Ned. MIJ voor Nijverheid en Handel. Spr prof lr. F M. Roeterink over samenwerking tussen on derwijs en industrie. 12.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Randstad Holland. 8 uur nam. Gereoht 10: K. en O.-cursus bloemen- schlkiken. 7 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Ohr. Rels- verenlglng. Spr. dr. P. H. Pott over „Kloos ters ln Tibet". 8 uur nam. Volkshuis: Propaganda-avond Openbaar Montessorl-onderwljs Spr. de heer H. J. Jordan, 8 uur nam. (Rapenburg): Geref. Sm ink, 8 uur nam. Rehoboth Spr. ds. J. A Pieterskerk: Avondgebed, m.m.v. J. Stotijn, 7.157.45 uur namiddag. Lakenhal: Forum ter gelegenheid van Start-tentoonstelling. 8Va uur nam. Rehoboth: Ned. Ohr. Vrouwenbond. Spr F. A. Nolle over paranormale be gaafdheid 8 uur nam. Café Anlba: Chrysantenavond „Door Eendracht Verbonden" 8 uur nam. Warmond: Hotel „De Stad Rome". Jaarvergadering Jongeren Organisatie van de K.V.P. 8 uur nam. Warmond, 't Trefpunt. Feestavond Chr. Korfbalclub „Warmond". 7.30 uur nam. ZATERDAG Den Buroht: Uitvoering „De Speeldoos". 8 uur nam. De Kleine Buroht: Receptie Accordeon ver „Crescendo". 2j—iy2 uur nam. Stadseaal (Grote zaal)Lustrumcon cert Acoordeonver. „Crescendo" 7l/fc uur nam. St. Antonlus Clubbuis: Feestavond Per- soneelsver. „Veri" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leldse Jeugd Actie. Scaplno-ballet. 2$ uur nam. R.-K. Lyceum: Welsprekendiheldcon- cours middelbare soholleren. 7.45 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Lltterls Sa crum" „Een engel kwam voorby" 8 uur nam. Vliet 8: Engelse avond. Ver. van Gere- patrieerden. 8 uur nam. Zaal Swinkels (Hoogl. Kerkgraoht)Ba zar Jeugdorkest „de Burcht". 11 uur voorm.11 uur nam. ZONDAG. Ons Centrum (Hooigracht). Hum. Ver bond. Spr. de heer M. F. J. Ehrbecker. 10.30 uur voorm. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. M. F. J. Ehnbeoker. ÏOJ uur voorm. Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. Willem van Iependaal. lOj uur voorm. Leidsche Volkshuls: Landenmlddag: San Salvador ln Mldden-Amerlka. 4 uur nam. Schouwburg: De Schouwspelers „Boefje" 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond Centr. Ver. 1 voor markt-, straat- en rlvierhandel. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mid- It denstandsbond. Spr. Jhr. dr. J. C. Molle- t rus. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Spr. Aart v. d. Werfhorst. 2J c uur nam. Oegstgeest: Witte Huls. C.H.U. Spr. 'g H. W. Tllanus. Ond.: „Binnenlandse poll- t tleke gebeurtenissen". 8 uur nam. Royal: Relsver. „De Llmots". 8 uur nam. fc DINSDAG. De_ Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. e Casino-theater: K. en O.-fllmstudle- krlng. „Is filmkeuring censuur?". 9 1/4 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels ver. naar R'dam. 1 uur nam. Remonstr. Kerk: Chr. Zangver. „Ex Animo". Mozart's Mis ln C. 8 uur nam. I Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Gewandhau«-kwartet. 8 uur nam. Royal: Genootschap Pra/ktlsche toepas sing paranormale begaafdheid. 8 uur nam. WOENSDAG De LakenhalK. en O.-rondleidlng Start-tentoonstelling. 8 uur nam. Rapenburg 6: Verkoping voor vluchte lingen. 3 uur nam. Schouwburg: Sint Nicolaasfeest voor leerlingen openbare en hervormde scho len. 2 3/4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerkkoor- steeg) Tentoonstelling „Vrije en toege paste kunst". Weiik. 2-5 en 7-9 uur; zon dags 2-5 uur nam. (tot 24 november). DE BIOSCOPEN Rex. „Overrompeling der Vuurduivels" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag „Paris Canaille". Trianon. „De wereld der stilte" (alle leeftijden). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u.; zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino. „De man die van rood haar hield" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u.; I donderdagavond Cefa. Lldo. „Het rijstmelsje" (18 Jaar). Werk- dagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor. „Alibi" (18 Jaar). Werkdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen, 17 november 8 uur waargenomen door; Apotheek van Drie- sum. Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zul- l der Lammenschansweg 4. tel. 23553; Apo- t theek Oegstgeest Wilhelmlnapark 8 tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome Mallorca sneeuw half bew. regen regen geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. motregen regen half bew. geh. bew. geh. béw. regen regen geh. bew. geh. bew. motregen regen regen licht bew. S S SS wzw 2 windstil -3 w 5 4 wnw 6 8 wzw 5 6 windstil 0 windstil 2 n 3 5 n 8 7 n 3 7 o.s 1 nw 6 4 1 I nw 3 8 5 1 z 2 1 no 2 4 nw 2 1 2 ono 1 2 0.3 nno 5 3 windstil 7 w 1 3 1 w 2 3 0.2 no 5 12 26 nnw 2 8 6

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2