RADIO TELEVISIE Wordt Kinderhuis „Voordorp" binnenkort opgeheven? ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 Overweg De Vink gisteren geautomatiseerd Zweden gaven reeds Gistermiddag is de overweg by De Vink geautomatiseerd. De spoorbomen lijn weggenomen en de bewaking met halve, zelfsluitende bomen is nu in wer king gesteld. Dit betekent, dat 30 seconden voor de nadering van een trein de bomen over de halve wegbreedte zich automatisch sluiten en dat bij weigering of iets dergelijks het signaal voor de trein on veilig wordt. Normaal staat nu het sig naalsysteem langs de gehele lün op groen. Uitgebreide veiligheidsmaatregelen Burgemeester C. J. v. d. Hoeven heeft aan het eind van de gemeenteraadsver gadering van donderdagavond de mede deling gedaan van de maatregelen, die genomen zijn en worden om de wegge bruikers en in het bijzonder de bewoners van de omgeving va ndeze overweg in kennis te stellen van de gevaren, die aan deze automatisering verbonden zijn. Ten eerste zal gedurende enige tijd (vermoedelijk ongeveer een half jaar) een bewaker bij de overweg dienst doen. Ten tweede hebben alle bewoners van de Rijndijk en de Leidseweg tot de Ste nenmuur een duidelijke folder gekregen. Ten derde is aan de hoofden van scho len verzocht de leerlingen van hun scho len uitvoerig in te lichten over de nieuwe situatie. En tenslotte zal voor de kinderen van Rijndijk en omgeving (ook van de Mors) een speciale instructieles gegeven wor den door een propagandist van de spoor wegen. De kinderen zullen daarvoor on der schooltijd bij elkaar gebracht wor den en de volgende ochtend zal hun ter plaatse de situatie nader worden toege- B. en W. hopen dat dez: maatregelen voldoende zullen zijn, maar zij zullen de toestand nauwkeurig blijven volgen en niet schromen onmiddellijk alarm te slaan als gevaar te groot blijkt. AAN DE PAPELAAN Naar wy vernemen zal de volledige automatisering bü de Papelaan nog wel op zich laten wachten tot de ver- keerstraverse daar verbeterd wordt. Nu hebben de spoorwegen iemand aan gesteld, die de bomen moet sluiten zo dra in zün kantoor een belletje gaat en een rood lichtje gaat branden. Deze man heeft daar 1% minuut de tijd voor. Het is echter reeds gebleken dat het kan gebeuren, dat het lichtje weer op groen staat, de bomen ge opend worden en op dat moment weer het rode lichtje gaat branden. Vroeger werden eerst de bomen gesloten en werd daarna het sein voor de trein veilig gezet. Thans staat het sein voort durend veilig en moeten de bomen binnen de anderhalve minuut gesloten worden anders rijdt de trein toch door. Voor noodgevallen heeft de bewaker een (verzegelde) knop om het sein op onveilig te stellen. Huldiging A. W. Schrandt Zaalbergs jubilerende directeur, de heer A. W. Schrandt. heeft het gisteravond in de geheel bezette Stadsgehoorzaal mogen ervaren, dat alle goede dingen in drieën bestaan. Na de intieme hul diging in het bedrijf en de druk be- zoohte receptie in het Snouck Hur- gronjehuis volgde deze avond de hul diging temidden van het gehele per soneel. Voor de ouverture van deze huldiging zorgde de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht", die de jubilerende directum by zijn komst in de zaal een muzikaal welkom toeriep. Hierna was het de heer H. I. J. Sohrandt. die in oen korte tct- spraak nog eens wees op de centrale plaats, die zijn vader in het bedrijf in neemt. Voorts weidde spreker nog uit over enkele karaktereigenschappen van de jubilaris, om tenslotte ook aandacht te schenken aan het harde lot. waar onder Hongarije gebukt gaat. Een in de loop van de avond voor de Hongaarse slachtoffers gehouden collecte bracht ruim f.490.op. Onder leiding van Frans Vroolijk werd deze avond een rijk gevarieerd en uit nemend verzorgd cabaretprogramma over het voetlicht gebracht. ..The 3 Jacksons" zorgden voor vrolijke accor deonklanken. Jan Oradi toonde zich ook nu weer een imitator van klasse. Fransky was een humoristische dwaas, met wiens optreden men zich kostelijk amuseerde, terwijl het duo Hulsbergen zich in enkele goed geslaagde zangnum mers presenteerde. Frans Vroolijk was inderdaad een vrolijke Frans, die in een minimum van tijd een maximum aan humor opdiste. Een bal o.l.v. de heer J. Alphenaar. met medewerking van „.The Melody Makers", braoht een geanimeerd slot aan deze feestelijke avond, waarvoor de heer Schrandt met een enkel woord dankte. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Romaanse taal- en letterkunde mej. I. de Buck (Leiden); semi artsexamen de heren R. Portheine (Velp) en J. A. Sleijffers (Den Haag); artsexamen de heren J. F. Caljé (Den Haag). A. F. H. Hesselbach (Den Haag). W. Schalling (R'dam) en L. van Wiik (Eindhoven). SCHOLIEREN COLLECTEERDEN VOOR HONGARIJE. De leerlingen van de Gem. H.B.S. aan de Burggravenlaan hebben op eigen initiatief een oollecte gehouden voor de Hongaarse slachtoffers. De opbrengst van deze sympathieke geste was f.271. WAARSCHUWING Als een trein de halve bomen aan De Vink gepasseerd is en de bomen weer open gaan kan een trein uit de andere richting naderen, die de bomen weer zal doen sluiten. Dit gebeurt echter pas, zo als ons verteld werd, nadat de bomen geheel open zijr. geweest. De tredn kan dan al heel dichtg enaderd zijn. Zolang de rode flikkerlichten nog werken is het dan ook gewenst niet- te gaan rijden, ook al gaan de bomen open Het zal dan ook naar onze mening zeer veel van de verkeersdiscipline af hangen of deze nieuwe beveiliging langs deze zeer frequent bereden spoorbaan nnderdaad veilig zal zyn. twee miljoen flngez. Med.-Adv.) OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL DRIFTSTRAAT. In het geheel bezette clublokaal van de Speeltuinvereniging ..Oosterkwartier" hield de Oudercommissie van de open bare school Driftstraat 77 haar jaar lijkse Ouderavond. Het is een goede ge dachte geweest om kinderen uit de derde en vierde klasse deze avond te laten optreden. Onder leiding van de onderwijzers de heren Redel en Zwiers werd met groot succes gezongen, gede clameerd en een toneelstukje van „De gelaarsde kat" opgevoerd. Een bestuurder van „Volksonderwijs" hield een korte toespraak over het open baar onderwijs. Nadat de ouders een kop koffie en de kinderen een traktatie wa ren aangeboden, werd na de pauze het huishoudelijk gedeelte behandeld. De Oudercommissie en het hoofd der,school de heer Riks. kunnen met genoegen op deze avond terugzien. Betogingen in Stockholm (Van onze oorrespondent te Stockholm) In Zweden wordt voor Hongarye gegeven met een ongelofelijke spontanië- teit. Schoolkinderen dragen 10, 50 en zelfs 100 kronen af en in de kerk brengen collectes enorme bedragen op. Reeds is men de twee miljoen gepas seerd, maar dat is eerst een begin. Toen Hongarije even de vrijheid mocht smaken, was er al feest in Zweden. Even kwam de ware gezindheid van de anders zo voorzichtige minister-presi dent Tage Erlander te voorschyn, toen hy zei, dat iedere dictatuur het zaad van zijn eigen ondergang in zich draagt. Toen de ramp daarna geschiedde, achtte de minister van Buitenlandse Unden, het beter, dat niet de partij leiders. maar de sprekers van de Eerste en Tweede Kamer namens alle vier de mocratische partyen het woord voer den. De anders politiek zo kalme Zweden lieten het hier niet bij. Gothenburg heeft een concert van Oistraoh ge schrapt en in Stockholm togen studen ten en scholieren naar de Sovjetrussi- sche ambassade en gooiden twee uit elkaar gerukte etalage-poppen over het hek. Het was een makaber gezicht. Onder de huidige omstandigheden is het zeker niet gewenst, dat het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjef aan Stockholm, dat in april zou plaats vin den. doorgaat. De situatie is thans trou wens zo, dat men toch niet zo ver in de toekomst kan kijken. Twee Zweedse oorlogsbodems, die een bezoek aan Cen- traal-Amerika zouden brengen, zijn te ruggeroepen en de minister van Defen sie heeft zijn bezoek aan de Ver. Staten uitgesteld. In Denemarken en Noorwegen is het al eender. Russisohe journalisten hebben te verstaan gekregen, dat zy er beter aan doen hun reis af te breken en zijn reeds naar huis. En de Deense Koning achtte het beter zijn vakantie af te breken. Hoe verschrikkelijk echter ook de situatie voor Hongarije is, er heerst aan de andere kant toch weer vreugde, dat het Westen weer vereend is. VOORSCHOTEN Spoedeisende raad Voorschoten WASSENAAR Democratische meerderheid in Naar wij vernemen worden er momen teel besprekingen gevoerd tussen het be stuur van de Ver. Kinderzorg in de clas sis Leiden der Ned. Herv. Kerk en het bestuur van de Diaconie der Leidse Hervormde Gemeente, waaraan de be doeling ten grondslag ligt om te komen tot een samenwerking, eventueel fusie. Besprekingen, welke ongetwijfeld zul len worden bespoedigd in verband met de moeilijkheden, welke zijn gerezen tus sen het bestuur en het personeel van het Kindertehuis Voordorp te Leider dorp en nog niet zijn opgelost. Zoals be kend heeft de onlangs benoemde direc trice van dit tehuis, mej. Most v. d. Spijk, zich voor deze functie terugge trokken. Naar aanleiding van een medede ling van de voorzitter van het Col- 'e?e van Diakenen onlangs gedaan in de vergadering van de centrale kerkeraad der Leidse Hervormde Ge meente over de gewyzigde inzich ten, welke zich in deze kring voordoen t.a.v. het kinderbeschermingswerk (ge zinsverpleging), doet ons veronder stellen. dat binnen afzienbare tijd het Kinderhuis Voordorp zal worden op geheven. BURGERLIJKE STAND VAN I FIDEN GEBOREN: Hubertus Wilhelmus, zn van F. W. Bouwman en K. M. Otterspoor; Anthonius Johannes, zn van C. P. W. Knijnenburg en C. P. T. van Wetten; Adriana Geertrulda Margaretha, dr van C. Vogelaar en M. M. Kaptijn; Yolanda. dT van P. K. Francken en C. de Wit; Jozef Hendrilous, zn van N. H. Meiman en A. M. van Boxtel; Elisabeth Agnes Antonia, dr van T. C. M. Lablans en A. G. van Goozen; Petronella Antonia Jacoba Carolina, dr van J. L. L. Vorst en J. van Polanen; Franciscus Everardus MattJhijs, zn van J. L. L. Vorst en J. van Polanen. ONDERTROUWD: N. P. Langerak en C. E. Fenenga; W. van Steenbergen en H. G. van Ben ten; K. J. Klebe en I. Soherer; A. Ruben en G. H. Somer; L. G. van Teeuwen en E. M. W. van Kouwenhove; J. J. M. Bresser en A. M F. Jonganans; J. H. B. Boom en A. Hlllebrand; J. C. M. Berbee en C. C. P. W. Mentink; A. van Vliet en M. van Houten; A. J. W. van Wlnsen en W. J. Willebrand; C. W. Uljlenbroek en M. A. Th. Bik; J. J. Maasdijk en M. J. M. Llnderhof; E. C. Groeneweg en K. C. M. van den Elshout; W J. J. Ligtenberg en C. W. E. M. Noord man- A. Slera en J. M. Fasseur; P. J. Jansen en C. Dlsseveld; A. van der Steen en E. J. Bodijn; C. T. Bogaards en A. J. van der Meij. OVERLEDEN: P. Sonneveld. man. 66 Jr; W. C. van Eersel, dodhter, 18 Jaar; J. W. H. van Seumeren, man, 77 Jrj H. Stol, man, 75 Jr. LEIDERDORP Voordracht Coos van Hoboken In de Ned. Herv. Kerk werd gister avond een voordracht gehouden over Judas Iskarioth van F. H. Brinklaar, door Coos van Hoboken. Ds. Honnef opende met gebed en las Jesaja 62, waarop werd gezongen Gez. 1191 n.l. Gordt U aan - gordt U aan. Ds. Tonnef sprak een kort woord ter inleiding: Wie is deze man. deze Judas Iskarioth? Zijn wij zelf dat? Nu is 't zo. dat de kinderen op de zondagsschool, ja de meest verstokte vrijdenker weet wat Judas loon en Judas kus is. De begeerte om de Here Jezus te dienen hebben we allen, maar met eigen belang. We wil len immers allemaal graag naar de hemel gaan. Deze begeerte leefde ook bij Judas. Na deze korte inleiding begon de heer Van Hoboke aan zijn voordracht. In het midden van de kerk was een verhoging aangebracht voorzien van een schijnwerper, terwijl de kerk zelf verder donker was gehouden. Met de door de heer Van Hoboken gedragen kleding, kwam men in de sfeer van een leken spel. Om ruim een uur de aandacht gevan gen te houden, is een taak op zich. Die aandacht was er overigens wel. Deze manier van evangelie-verkondiging doet een mens zich afvragen, hoe hij zelf staat tegenover een Judas Iskarioth. Ds. Honnef sloot de avond met gebed. MEDISCHE DIENST De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58. tel. 24828 Rykspostspaarbank In de vorige maand is aan het postkantoor ingelegd f. 42.486 en terugbetaald f 30.513. TERAARDEBESTELLING H. D. VAN OSNABRUGGE Onder zeer grote belangstelling had de begrafenis plaats van de heer H. D. van Osnabrugge. De uitvaartdienst in de ruime aula, die echter voor deze grote belangstelling nog te klein bleek, werd geleid door ds. J. J. Dijk. De burgemeester, de heer K. van Die- peningen voerde als eerste het woord. Deze gewaagde, van het vele dat de heer Van Osnabrugge voor de kleine Leider- dorpse gemeenschap heeft gedaan. Op hem werd nooit tevergeefs een beroep gedaan. Wat hij deed. deed hij met lief de. Na de burgemeester sprak de voor zitter van de Leiderdorpse Chr. Oranje vereniging de heer H. v. d. Stoel. Het was het bestuur van de oranjevereniging een behoefte, aldus spreker, met een en kel woord te getuigen van de grote lief de van de overledene tot God en het Oranjehuis. Ook deze spreker gewaagde ervan dat de heer Van Osnabrugge bij alles wat hij deed zelf maar liefst op de achtergrond wenste te blijven. Dit ken merkte zijn grote eenvoud. Namens de Leidse bouwondernemers sprak de heer G. Veer. Hierop nam ds. Dijk zelf het woord. Hij las een gedeelte uit de le Korinthe brief. Spreker stelde met grote dank baarheid vast dat Van Osnabrugge veel voor de Geref. Kerk te Leiderdorp was geweest. Nadat de lijkkist de aula was uitge dragen en in het graf was neergelaten sprak ds. Dijk nog een kort woord. Een zoon van de overledene dankte hierop voor de betoonde belangstelling. Chr. Hout- en Bouwnijverheid JUBILARISSEN GEHULDIGD De afd. Leiderdorp van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de Hoiit- en Bouwnijverheid hield de jaarvergadering in „Het Wapen van Leiderdorp". De voorzitter, de heer M. van Winkel, opende op gebruikelijke wijze en sprak er vervolgens zijn dankbaarheid over uit, hierbij wijzende op hetgeen voorviel in Hongarije, dat hier nog vry kan wor. den vergaderd in een vrij land. Ook wees hij nog op de gebeurtenissen in het Mid den-Oosten en hierbij op de eeuwige strijd tussen de Israëlieten en de hun omringende volken. De secretaris, de heer K. van Egmond las de notulen en het jaarverslag. De penningmeester, de heer J. Rodenburg bracht het financieël verslag uit. Tot leden van de kascommsisie werden aan gewezen de heren L. J. Rasser en G. Nijhuis. De aftredende bestuursleden, de heren G. Stikkelorum. K. van Egmond en H. Vink werden herkozen. Hierna werden de heren van Tilburg en van Egmond gehuldigd in verband met hun 25-jarig lidmaatschap van de Chr. Vakorganisatie. Zij werden eerst toegesproken door de voorzitter en daarna door de districts bestuurder, de heer P. H. de Kluiver uit Haarlem. Deze speldde hun de gouden bonds-insigne op. Na de pauze volgde een bespreking over actuele punten. Deze punten, de loonvorming, de sanering en langere werktijden werden door de districtsbe stuurder ingeleid. Zij vormen reeds een onderwerp van studie in vakbondskrin gen en men zal eens tot een oplossing moeten komen. OEGSTGEEST ACTIE WARMONDERWEGREWONERS Er is een aotie in voorbereiding uit gaande van eigenaren en bewoners der huizen, liggende langs het te verbreden gedeelte van de Warmonderweg. Deze actie behelst het voorkomen van de mo gelijkheid, dat de voortuinen en de fun deringen der bedoelde percelen onder water komen te staan. Indien het niveau van de Warmon derweg niet gelijk wordt gehouden met het maaiveld, waarop voortluinen en huizen zijn aangelegd, zal grote schade aan de huizen worden toegebracht. WILLIBRORD ZONDAG De KRO zendt morgen om tien uur de pontificale hoogmis uit, welke ter ge legenheid van de Willibrord-zondag plaats vindt in de kapel van Huize „Duinzicht" te Oegstgeest. De celebrant Is mgr. Giobbe, Pauselijk internuntius in Nederland. De predikatie wordt ge houden door prof. dr. H. L. M. van Rooyen O. S. Cr. Hoge ONDERWIJSKOSTEN Door de ingebruikneming van een ty- delijke noodschool ten behoeve van het openbaar, onderwijs in onze gemeente en door herstellingswerkzaamheden in de openbare school no. 1, zullen de kosten per leerling van f. 41,28 tot f. 54,07 sty- gen. In verband hiermee moeten de voorschotten aan de besturen der bij zondere scholen dienovereenkomstig worden verhood. 111 De gemeenteraadsvergadering van donderdagavond werd door burgem. C. J. v. d. Hoeven geopend met een herdenking van de ernstige gebeurte nissen in Hongarije, die door de leden staande werd aangehoord. De burgemeester herinnerde er aan hoe „Hongarye op de meest laaghar tige wyze was aangevallen" en betuig de zyn diep medeleven met de vrü- heidsstryders, hun vrouwen en kinde ren. Wij hebben hier een lering uit te trekken In de vrüe wereld, aldus de burgemeester. De Federatie van Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening zal met spoed een collecte ten bate van de vluchtelingen organiseren. Met de woorden: „God, die uiteindelijk regeert, geve in Zijn grote barmhartigheid de grote genade om dit leed te dragen", besloot de burgemeester zijn woorden, die door enige ogenblik ken stilte gevolgd werden. De raadsvergadering, die vooraf bleek te gaan aan een besloten bijeenkomst om met ir. De Ranitz het nieuwe uit breidingsplan te gaan bespreken, werd gehouden om het spoedeisende karakter van het voorstel tot aanleg van een dienweg langs de Kon. Julianalaan ter hoogte van de tramhalte. De heer Dekker vroeg of deze dienweg later, als de definitieve uitvoering van de plannen ter verbetering van de ver- keerstraverse komt. verlegd zal moeten worden ter hoogte van het Gebouw voor Chr. Belangen en of de kosten van die verlegging ook voor rekening van ge meente en provincie gelijkelijk komen. Dit blijkt zo te zijn. Spr. had gaarne een begroting van die kosten gezien, die de burgemeester hem echter niet geven kon. Ook maakte spr. zich. met de heer Van der Hulst, bezorgd, dat de kabels en andere dienstleidingen verlegd moes ten worden. Het bleek uit het antwoord van de voorzitter, dat dit plan een klein deel is van het grote project en dat de plannen niet gewijzigd zijn. deze aanleg loopt slechts iets vooruit. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VOOR MISHANDELING BEBOET Tegen een timmerman uit Voorscho ten werd door de Haagse Politierechter f. 40 boete of acht dagen geëist wegens mishandeling. De verdachte had op 17 juni zijn buurvrouw in het gezicht ge slagen. Het slachtoffer werd o.a. als ge tuige gehoord. Zij had in de tuin lopen breien toen de ruzie ontstond. Zij ont kende de verdachte met een hreinaald te hebben geprikt. „De voorlichting van de getuigen is abosluut foutief', betoogde de timmerman. Hij werd veroordeeld tot f. 20 boete of vier dagen. SCHAAKNIEUWS De Voorschotense Schaakvereniging speelde verder in de onderlinge compe titie, waarvan de uitslagen luiden: Groep 1: Sluiterdr. Vermet 1—0; Smitvan Os 10; BovenP. Sebaar 1—0. Groep 2A: Honsbeek—Braggaar 0—1; Boxmanv. d. Marei 10; Besuyen— Hulleman 01. Groep 2B: Maat—Van Renswouw BURGERLIJKE STAND Geboren: Micfcele S.. dr van W. Parmen- tier en M. P. Keteall; Frederic K., zn van R. de Nes en N. Kulk. Ondertrouwd: C A. Htykoop en M. Over- kleeft; J. L. v. d. Merbel en C. M. van der Ham. Getrouwd: H. de Viseer en J. Bolle; C. Ooiyn en A. Flllppo. Overleden: A. van Doornik, 76 Jr, echt genote van P. van Kooy. MEDISCHE DIENST De dienst der doktoren zal geduren de dit weekeinde voor spoedgevallen worden waargenomen door dokter F. J. M. Tonino. Voorstraat, 23. tel. 2493. Voor wijkverpleegster: Gezondheidscentrum, telefoon 2177. WARMOND Rykspostspaarbank In oktober is ingelegd f 23.015 en terugbetaald f 26.065, F. 2315.17 VOOR 'T TREFPUNT De bazar voor het bouwfonds 't Tref punt heeft netto f. 2315.17 opgebracht. Een prachtig resultaat! COMITÉ BEJAARDENSOCIËTEIT Op voorstel van de alhier bestaande Kruisverenigingen n.l. het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis is een comité gevormd tot stichting van een Bejaardensociteit. In het co mité hebben zitting genomen afge vaardigden van de beide Kruisvereni gingen. van de Hervormde vrouwengroep ..Stille Kracht" van de dameskrans „Irene" van de R.-K. Vrouwenbeweging, van het Regenten College van huize St. Liduina. van het R.-K. Armbestuur, van de N.H. Diaconie en van het plaatselijk comité van Ouden van Dagen. De bedoeling is dat dit comité nu de mogelijkheid zal onderzoeken om gedu rende de wintermaanden voor de be jaarden in deze gemeente een bepaalde middag vast te stellen voor een gezellig samenzijn. De kosten van het gewoon lager on derwijs stijgen hierdoor met f. 24.000. Op de post „onvoorziene" uitgaven op de begroting is nog rond f. 14.000 beschik baar, zodat plm. f. 10.000 uit de saldi- reserve moet komen. Woensdag begrotingsdebat De raad van Oegstgeest kmt woens dag a.s. te 14 uur bijeen. De agenda ver meldt o.a.: Algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1957: goed keuring van de begroting van het Heilige Geest Arm besuur voor 1957; goedkeu ring van de begroing van de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijke Zorg, voor 1957; behandeling van de be groting van het Grondbedrijf voor 1957; verdere behandelnig van de gemeente begroting voor 1957; voorstel van B. en W. tot het nader vaststellen van het be drag per leerling voor het gewoon lager onderwys, voor het jaar 1956; idem tot het vaststellen van het bedrag per leer ling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1957. HERDENKING WAPENSTILSTANDSDAG Ieder jaar wordt op Wapenstilstands- dag 11 november vanwege het oor- logsgravencomité bij de graven van de geallieerde militairen op de begraaf plaats bij het Groene Kerkje een korte herdenkingsplechtigheid gehouden. Daar de wapenstilstandsdag dit jaar oj een zondag val. is er ditmaal van af gezien deze plechtigheid te houden. Door de zorg van het comité zijn ech ter bij de graven bloemen geplaatst. Medische Dienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter E. W. T. van Walchxen, tel .22030. MEDISCHE DIENST De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Ten Cate en De Wit. VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING Voor verduistering in dienstbetrekking stond voor de Haagse Politierechter terecht een 33-jarige inwoner van Was senaar. Verdachte was loopknecht ge weest bij een apotheek waar hij ook wel geld ontving van betaalde kwitanties. Hij had geld verduisterd tot een bedrag van f- 220. Toen het uitkwam had ver dachte gezegd, dat zijn jasje gestolen was waar het geld inzat, maar dit was niet juist. Het jasje hing thuis en het geld had hij opgemaakt. Verdachte zat toen in moeilijkheden. Hij heeft een blanco strafregister. De reclassering ver telde dat verdachte erg makkelijk is. Zijn meisje heeft echter een gunstige invloed op hem. De Officier eiste drie maanden geheel voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, een geldboete van f. 50 of 25 dagen en toezicht van de R.-K.-reclassering. De Politierechter veroordeelde hem tot f. 50 boete of 25 dagen, twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een jaar toezicht van de R.-K.-- reclassering. Geslaagd Aan het nutsseminarium voor pedagogiek aan de universiteit van Amsterdam is geslaagd voor de middel bare akte pedagogiek a de heer P. van Vliet alhier. MONTESSORISCHOOL In de Montessorischool aan de Schouw- weg werd woensdag een ouderavond ge houden waarin de schrijver van jeugd boeken A. D. Hildebrand sprak over het onderwerp: Het lijkt zo moeilijk, maar het valt wel mee. Er was ook een ten toonstelling van jeugdboeken ingericht. Het hoofd van de school, de heer S. Faber. hield na een welkom een inlei ding over vrijheid, welke voor een Mon tessorischool een punt van discussie is. BEL CANTO Ten bate van „De macht van het kleine", suppletiefonds voor lij ders aan vallende ziekte werd in de Dorpskerk een uitvoering gegeven door de plaatselijke Zangvereniging Bel Can to met medewerking van het Dubbel- mannenkwartet Euphonië uit Alphen a. d. Rijn. De avond werd geopend door de heer W. A. de Bree. ere-voorzitter van Bel Canto. Het programma bevatte liederen van Beethoven, da Palestrina, Schubert. Franck e.a., welke door de beide koren om beurten in vier afdelingen ten gehore werden gebracht, waana de koren sa men Psalm 42 vertolkten met als soliste mevr. Annie Gelauff. Het geheel stond onder leiding van Aat van Vliet. Aanrijdingen Bij het plotseling oversteken van de Van Zuylen van Nijeveltstraat werd de 4-jarige Martinus van Rooden door een auto aangereden. Het kind liep een lin ker beenbreuk en een hoofdwond op en werd naar het Academisoh Zieken huis te Leiden vervoerd. Op de secundaire weg van de Rijks straatweg keerde de aldaar fietsende lil-jarige M. Goslings uit Oegstgeest plotseling, met het gevolg, dat hij door een bromfietser werd aangereden en een hoofdwond en een gekneusde schou der opliep. De jongen werd naar het Gemeenteziekenhuis in Den Haag ver voerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Barbara L., dir van W. h ,.eij en F. L. Sdnurlng; Roy T„ zn van Soe- tisna en J. A. de Ruijter; Aagje B., dr van P. Hoogendoorn en H. B. Middeldorp; Wil- helmina. dr van G. Pas en A. W. Kult; Hendrik C.. zn van R. J. Lamboo en M. Haasnoot- Christina M. T., dr van G. L. Krul en H. W. T. Verhoeff; Patricia E.. dr van K. G. J. Fros en I. C. Schophuizen; Yvonne, dr van P. G. van Alphen en G. Breediveld; Astrid A. H. M., dr van H. A. Hopman en E. H. Hulsbos; Edzer A.. zn van E. D. Roukema en M. A. Schreuder. Ondertrouwd: B. A. W. Snelderwaard en L. C. Nijp; J- J J- van der Kroft en A. J. van der Kroft; A. M. van Drlel en W. van der Knaap; L. A. van der Ham en J. G. Rozemeijer; P. H. Schneider en J. M. H. Tlemans; G. A. Pleters en M. J. A. Bon- gers; H Guzman en L. de Ruiter; P. Oostrum en E. W. Olij; E. B. Willemstijn en G. E. B. van Ramshorst. Getrouwd: J. de Vries en E. F. Middel burg; D. A. Heijungs en B. Hageman. Overleden: Jbr. O. F. A. M. van Nispen tor Sevenaer. 89 Jr; L. van Wissen. 72 Jr; J. van der E\jk. 59 Jr; J. G. Aoksen. 73 jr; M H. van den Berg. 47 Jr; H. Plant. 84 jr; M. G. J. F. Hattink, 82 Jaar. REDDINGSBRIGADE Dezer dagen legden 70 leden van de Wassenaarse Reddingsbrigade in het zwembad zwemproeven af voor de di- vloma's 1. 2 en 3. zulks onder leiding van de instructeur van de brigade de. heer J. Lockhorst en onder toezicht van de official van de Kon. Ned. Zwembond, de heer H. de Kok, uit Den Haag. Er was veel belangstelling van de ouders en ook burgemeseter S. baron van Wijn bergen, beschermheer van de brigade, getuigde daarvan door zijn aanwezig heid. Het afleggen van de zwemproeven werd afgewisseld door het optreden van jeugdleden van de Haagse Springclub Stotijn, die de avond met een komisch nummer besloten. AANBESTEDING WEGAANLEG EN RIOLERING In het kantoor van gemeentewerken had de aanbesteding plaats van het aan leggen van wegen en riolering op terrei nen tussen de Oostdorperweg en de Zijlwaering. Br waren elf inschrijvers, van wie de hoogste was Wagner's Aan nemingsbedrijf te Rotterdam voor f. 361.752.— en de laagste fa. Stuifzand te Leiden voor f. 306.800.—. De gunning werd aangehouden. Hoe moet een tuin zijn? Voor de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw vertoonde de heer de heer W. Masch- haupt gisteravond in Huize Den Deyl een nieuwe serie kleurendia's. In een praatje vooraf sprak hij over vijf eisen welke aan een tuin moeten worden ge steld wil hij werkelijk mooi zijn. Na de korte inleiding volgde eerst plaatjes van de in Wassenaar bestaande mooie tuinen en interessante hoekjes wat de beplanting betreft en enkele voorbeel den van hoe het niet moet. Na de pauze gaf hij beelden van bloemen, vogels, o.a. een nest van een koolmees in een brie venbus. bollenvelden, dieren en nog veel meer. Een zeer fraaie sortering waarbij hij ook aanwijzingen over kleu ren gaf. Van de zijde der verkeerspolitie wordt ons medegedeeld, dat de schuld van het ongeval, waarbij op de Rijks straatweg een bejaarde dame om het le ven kwam. geheel en al te wijten was aan het slachtoffer, dat zonder uit te kijken plotseling de weg overstak. De bestuurder, de heer P. Amiabel uit Oegstgeest gaat dus geheel vrij uit. Huis van Afgevaardigden By de dinsdag gehouden stemming voor de verkiezing der leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben de Democraten 231 zetels ver overd. Zij kunnen waarschijnlijk reke nen op nog vier zetels, zodat het aantal afgevaardigden van de Democratische partij in het Huis 235 zal bedragen of wel 13 meer dan nodig is om dit Huis te beheersen. Op het ogenblik hebben de Democraten in dit huis 232 zetels en de Republikeinen 203. De Republikeinen hebben bij de jong ste verkiezingen 199 zetels veroverd en hopen op een overwinning van hun kan didaat voor het Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey. De nieuwe Senaat zal samengesteld zijn uit 49 Democraten en 47 Republikei nen. dezelfde verdeling dus als in de huidige senaat. Ook hier dus een meer derheid voor de tegenstanders van Eisenhower! Onze Newyorkse correspondent tekent hierby aan: Waarom, zo zal men zich wellicht afvragen, is het belangrijk of het congres al of niet behoort tot dezelf de party als de president? De eerste twee jaar van Eisenhowers regiem was het congres Republikeins, de laatste twee jaar democratisch. Het eigenaardige ver schijnsel deed zich voor dat Eisenhower in het algemeen betere resultaten bereikt heeft met het democratische congres dan met het republikeinse! Dit kan men verklaren uit het feit dat Ike belangrijk vooruitstrevender is dan een gedeelte van zyn eigen partij. Van de Democraten verkreeg Eisenhower daarom vaak meer steun voor zijn politiek dan van zijn eigen aanhangers en er is geen reden, daj, dit in de toekomst anders zou zyn. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN Bevallen: J. W. van Epenhuysen— Schaal, d. Dordrecht. Oevrleden: P. Sonneveld, m., 66 jr.. Maasland; J. J. Engelenburg, m., 76 jr. Groningen; A. N. Landman, m„ 65 jr., Amsterdam; J. J. van Diepenbrugge, m„ 74 jr.. Den Haag; B. E. Hagen-van Osselen, vr„ 84 jr., Apeldoorn; M. G. Witkop—Hallo, vr„ Norg; J. W. van Putten-Vogels. vr„ 59 jr.. Oosterbeek; L. W. van der Molen-Hagedoren, vr. 90 jr.. Den Dolder; F. Berends-Hagen, vr. 74 jr., Loenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 10 november. Coöp. groente en fruitveiling. Per 100 kg.: appelen 529 druiven 68. peren 1339 andijvie 722, snijbonen 126205, starhbonen 98214, kroten 717, boerenkool 1125, rode kool 1420, groene kool 2731, prei 1023, spinazie 3579, stoofsla 1215, spruiten A 4365. B 1850. tomaten A 3965, B 3850. C 2650 CC 2025. bonken 23, uien 731, witlof 45109. Per 100 stuks: bloemkool B 2159, C 1033, knolselde- rie 3—14, sla A 3—13, B 5—7. Per 100 bos: bleekselderle 710, bospeen 1925, peterselie 59, selderie 1011. HOOFDDORP. 8 november. Graan- beursnoterlngen: Tarwe 24.0026.00, gerst 23.0025.00, haver 22.0024.00, groene erwten 38.0058.00, kapucijners 42.00 75.00, karwijzaad 98.00115.00, koolzaad 46.0051.00, blauwmaanzaad 138.00 178.00. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 november. Groenteveiling. Bloemkool A 4768. id. B 2943. idem C 1022, bospeen 1833. waspeen A 2335, idem B 3036, gele kool 1624. groene kool 2224, rode kool 918. spruiten 7079, kroten A 2.103.10 idem B 1.101.30, uien 3.203.40, knol selder ie 1244, tomaten A 1921, sla 3 5, andijvie 821. prinsessenbonen 1.79 1.97 per kg. RIJNSBURG, 9 november. Bloemen veiling Flora. Golden Sail 80100, Jozef 105114. Super Form 7595. Brons 80- 90. Caroline 7585, Sensation 95112, Gragfordia 90104, Champion 8090, Sous d'Or 6075, Mensing 6570, Choco 100110, Mlllersdale 7590, Blanche 70— 90, Kaufmann 7595, Little America 80 100, Rerco 100108, Petrol 100104, Bi- londel 100'106, Bacchus 8095, Ina Steens 7585, Fresia: geel 6073. wit 50 78. gemengde 3340, alles per bos. Orchidee (Dendrobium) 2539, Ornltho- galum 710, Am. Anjers: Sim rood 18— 22. roze 1923. wit 1821, Elisabeth 18 20, Apollo 1921, Geplozen Chrysanten: Jozef 1920, Delemare 1719, S. Plnik 13 '15, Choco 1415, Kaufmann 1112, Little America 1011, alles per stuk. Ane monen 600640 per 100. RIJNSBURG, 9 november. Groente veiling: Andijvie 720. rode kool 1218, gele kool 1420. groene kool 2427, preii 1820, kroten 1215, waspeen A 2032. B 2025. per kilo; selderie 810, peter selie 78, bospeen 2535 per bos; bloem kool A 355'5, B 20—30, C 1045. knol" selderie 414 per stuk. RIJNSBURG. 9 november. Bloemenlust Filmster 6070. Brons 6575. Blanche 70 80. Snowbal 4550. Baks 4560. Caro line 5060. Golden Seal 7585. Mosquito 3845, Kaufmann 85—100. Jozef 75—90. White Wiamond 80—95. Horwood 50—60. Mensing 6070. Samaria 4555, Bright Eyes 7590, Bacchus 7090. Choco 8CH 90. Grote chrysanten: Mlllersdale 79,1 Migoli 8—10, Choco 14—16, S. Pink 13-1 16, Day Dream 1214 White Joy 81« Schlagers 1214, Gemengd 1014. Nog een enkel partijtje Dahlia's 140- 180. ZOETERWOUDt JEUGDIGE DIEVEN DOOR RIJKSPOLITIE AANGEHOUDEN De laatste tijd werden in verschilled de winkels en in het Don-Bosco Hu verschillende goederen vermist. Het ws ren zes jeugdige knapen, die laat in o? avond door binnen sluipen zich wijne; likeuren, bananen, fruit en snoeperijf verschaften. Toen de Rijkspolitie hie van kennis kreeg, toog zij op onderzon uit en gelukte het de daders te ontdel ken en in te rekenen. Het waren alle bekenden van de pc (litie. BURGERLIJKE STAND GeborenAntonia E. M„ dr van A. Slingerland en A. M. van den Bors; J? hannes M., zn van C. de Blok en M. Redelijk; Wilhelmlna M. M., dr van J. J.j van der Salm en C. M. Versteegen; Hej drikus A. M., zn van J. van den Eshof 4 A. J. van Veen; Anfonius J. W., dr van 1 J. van Veen en A. J. van den Brd Petrus J., zn van P. C. Janson en C. WJ Dolle; Ronald Th. C. M., zn van 3 Ammerl tan en Q. M. J. van Velzen; P tronella C. M., dr van S. S. van der Eist A. H. de Groot; Helena J. M.. dr van F Slingerland en Th. Chr. vaji der Me Johannes A., zn van G. J. Spierenburg C. M. P. Bos; Willem, zn van W. Ras en J. Telgen: Cornells G. J., zn van C J. Paardekooper en A. C. Rodewijk; AJ E M.. dr van A. P. Berg en C. M. van Meer; Geertruida M.. dr van J. J. en Th. J. Zandbergen. Getrouwd: J. C. W. van den Berg G. P. C. M. van Velzen; L. C. Schrijvers! J. C. Zandbergen; W. K. van Bohemen Q. J. Engel; A. C. M. Droogh en H. Straathof. Overleden: D. A. Goedhart. 73 Jr, genote van G. van Dam; M. J. M. v Lubbe, 1 Jaar; J. C. van Es, 71 Jr. genote van C. de Rijk, eerder weduwe L. van Leeuwen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8