r Nederlandse divisies krijgen een eenheid atoom-artillerie [TELEVISIE verstopping STENO-TYPISTES TYPISTE-TELEFONISTE AANBESTEDING de moderne tovenaar de paraatheid Ver ster king van N.A.V.O. akkoord met onze nieuwe opzet Sarco-globine Kerkelijk Leven KERKDIENSTEN Fa. P. J. VAN STEYN 8c Zn, Nieuwe Rijn 46 b, tel. 24809 LEIDEN Voor KATWIJK a. ZEE J. VAN BEELEN (Fa. T. H. Vertint) Voorstraat 54, tel. 2652 Een lichte voetbeweging en... de ANKER werkt voor U ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 (Van onze parlementaire redacteur) Nederland heeft thans één parate divisie. Volgend jaar wordt een begin gemaakt met de vorming van een tweede parate divisie. De divisies worden dan kleiner. De vuurkracht wordt echter versterkt met tactische atoomwapenen. Minister Staf deelde gisteren in de Tweede Kamer mee. dat btf het optre den van de Nederlandse divisies er eert eenheid atoomartillerie aan wordt toege voegd. Bij het binnenkomen (in Europa) van meer atoomwapenen wordt het aantal uitgebreid. Uit de mededeling van minister Staf viel af te leiden, dat Nederland thans nog niet over atoomartillerie beschikt, maar dat de divisies er mee worden uitgerust (van Amerikaanse zijde in Duitsland) als zü moeten optreden. jaarlijks tekort van ruim 12.000 man. Het tekort ontstaat mede doordat de be roepskern niet op peil is. De mankracht positie is zo ernstig, dat uitbreiding van de vrijstellingen niet te rechtvaar digen zou zijn. We zouden gaarne meer beroepspersoneel willen hebben, maar het is in Nederland niet mogelijk meer beroepspersoneel aan te trekken. Bij de beoordeling van de diensttijd moet men ook de verhouding tussen het aantal beroepsmilitairen en het aantal dienst plichtigen in aanmerking nemen. De militaire deskundigen dringen aan op uitbreiding van de parate sterkte om het verdedigingsschild te verstevigen (dat inderdaad door het onttrekken van Engelse en Franse troepen is verzwakt). Geleide projec tielen ter versterking van het schild zijn er nog niet, nergens. Dat zal nog jaren duren. Van Amerika hebben we geruststellende verklaringen gekregen dat het niet de bedoeling is Ameri kaanse troepen uit Duitsland terug te trekken. De locatie van de twee parate divisies Overgangstijd Nederland heeft met de aanpassing van de Krijgsmacht aan de oorlogvoe ring met atoomwapenen, hetgeen sprei ding van de troepen en kleinere eenhe den vereist, niet gewacht tot de studie- bollen van de NAVO klaar zouden zijn met hun advies. Uit de vele plannen voor de verkleining van de divisies heeft Nederland een keus gedaan. Het opper bevel van de NAVO kan instemmen met de nieuwe opzet van twee (kleinere) pa rate divisies en twee mobilisabele divi sies. In een overgangstijd van enige ja ren zal de nieuwe opzet worden verwe zenlijkt. Nederland heeft thans een pa raat legerkorps ter ondersteuning van een parate divisie en vier mobilisabele divisies. Volgens jaar wordt begonnen met de vorming van twee parate divi sies, die worden gevoed door een paraat legerkorps. Daarnaast komen twee mo bilisabele divisies, die zullen worden ge steund door een mobilisabel legerkorps. In antwoord op een vraag van de heer Korthals (VVD) deelde minister Staf mee, dat Duitsland eind volgend jaar vijf divisies gevormd zal hebben. Hij weet niet beter of het Duitse le- geropbouwplan dat gericht is op twaalf divisies, zal gewoon doorgaan. Een verschillende duur van diensttijd in de NAVO-landen is verkeerd. Twaalf maanden, waartoe Duitsland heeft be sloten, is het minste en eigenlijk on voldoende. De NAVO-deskundigen ad viseren altijd tot achttien maanden. Een kortere diensttijd betekent ook vermindering van de parate sterkte. In de NAVO zal dit gevaar worden ge signaleerd. Tekort aan personeel Van een jaarlichting van ongeveer 80.000 jongemannen blijven er 45.750 over voor de militaire dienst na medi sche afkeuring, vrijstellingen enz. Beno digd zijn 57.900 man en er is dus een (Ingez. Med.-Adv.) Wataiieer U ziek bent geweest... en Uw oude krachten nog maar niet willen terugkeren, gebruik dan eens Sarco-globine. Dit KRACHT- TONICUM bevat alle stoffen die voor herstel en versterking nodig zijn. VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST zal volgens minister Staf met zo weinig mogelijk overplaatsingen geschieden. We zullen de Veluwe niet verder overbevol- ken met militairen. De oefenterreinen in Brabant en Drente blijven in gebruik. De Luchtmacht zal ook moeten wor den aangepast aan de moderne oorlog voering, maar niemand weet thans al wat het beste vliegtuig zal zijn om de Hunter te vervangen. De Meteors wor den geleidelijk vervangen door Hunters. Alle vliegvelden worden operationeel ge maakt. Het waarschuwingssysteem wordt in eerste aanleg opgebouwd. De eerste proefschakels komen volgend jaar tot stand. Geleide projectielen, die enige zekerheid geven, zijn er nog niet. Waarde: 2000 miljoen Ons totale legermaterieel heeft een waarde van 2000 miljoen gulden. 40% van het materieel is steeds in gebruik. Het onderhoud daarvan kost 50 mil joen gulden. Het opgeslagen materieel (60%) wordt tijdelijk gebruikt bij her halingsoefeningen. De kosten van het onderhoud van dit materieel zijn niet- bekend omdat het door militairen gebeurt, maar de werk plaats van het basis-commando wordt ingericht voor een goede taak-analyse en een boekhouding waardoor de kost prijs van het onderhoud zo goed moge lijk kan worden gecontroleerd. De hoe veelheid verbindingsmaterieel is zeer be vredigend. Er zijn grote verbeteringen tot stand gekomen. De NAVO kent aan de Karei Doorman grote betekenis toe; vooral wegens de ervaring van de bemanning. De Karei Doorman is in de NAVO-strijdkrachten opgenomen. In het algemeen moet ook voor de Marine zoveel mogelijk aan de vastgelegde plannen worden vastge houden. Onze bijdrage wordt zeer ge waardeerd. Over het aanvullingssysteem was minister Staf ook niet tevreden, maar hij wist nog geen beter systeem. Suggesties voor verandering zijn niet bestand gebleken tegen kritiek van het opperbevel van de NAVO. Opgewonden Wagenaar Bij de replieken constateerde de communist Wagenaar, die de vorige dag voor lege banken had gesproken, dat de leden blijkbaar toch wel naar hem hadden geluisterd. Dat klopte, want buiten de zaal zijn ook luidspre kers. Men behoefde dus niet in de zaal te zitten om te controleren hoe hij met overslaande stem van opwinding vol vuur de Russen verdedigde. De begrotingen van Oorlog en Marine werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Er waren aan het einde van de vergadering kwart over zes geen communisten meer aanwezig om de gebruikelijke aantekening te vragen, dat zij geacht wensen te worden, tegen te hebben gestemd. Tariefwijzigingen P.T.T. op komst? 55.000 MENSEN WACHTEN OP TELEFOON De verontrusting welke in het voor lopige verslag wordt geuit met betrek king tot het geraamde tekort voor 1957, wordt, door de minister gedeeld, zo deelt hij mede in de Memorie van Antwoord op het voorlopige verslag der Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer over de begroting van PTT voor 1957. Tot de maatregelen, welke worden overwogen om tot een dekking van dit tekort te komen behoort de uitvoering van tariefswijzigingen, ten einde de tarieven meer aan te passen aan het huidige kostenpeil. Anderzijds wordt aandacht geschonken aan de bevorde- rign van de effiency in het bedrijf door invoering van doelmatige werk methoden, mechanisering en auto matisering. De vrees welke met betrekking tot een eventuele verhoging van de tarieven bij de draadomproep wordt gekoesterd, wordt door de minister niet in die om vang gedeeld, dat hij het moment ge komen acht een liquidatie van dit be drijfsonderdeel in beschouwing te ne men, zoals wordt gesuggereerd. De ver wachte exploitatie-uitkomsten over 1956 zullen door kostenverhogende maatre gelen ongunstiger zijn dan aanvankelijk werd geraamd. De groei van het interlokale tele foonverkeer heeft de verwachtingen verre overtroffen. Het interlokale ver keer overtrof in het eerste halfjaar 1956 dat van het corresponderende tijdvak in 1955 met 17%, terwijl in de begroting voor 1957 gerekend is met een toeneming van 12%. Ondanks deze verhoogde activiteit is het niet mogelijk gebleken het aantal wachtenden te doen afnemen. Dit aantal bedroeg op 1 oktober 1956 rond 55.000. Het is te verwachten, dat het in 1957 niet onbelangrijk zal stijgen. MORGEN EXTRA-TELEVISIE UITZENDINGEN De Oostenrijkse Televisie zal morgen van 15.3016.15 uur een rechtstreekse reportage verzorgen vanuit een Oosten rijks vluchtelingenkamp in Traiskirchen nabij Wenen. De Nederlandse Televisie Stichting zal deze Eurovisie-uitzending relayeren. In verband met de gebeurtenissen in Hongarije zal de Nederlandse Televisie Stichting morgenavond van 20.3021.15 uur een extra-uitzending verzorgen van een getuigenis-samenkomst van in Ne derland woonachtige Hongaren. De samenkomst staat onder leiding van ds. Tuski, predikant voor de in ons land wonende Hongaren, en zijn land genoot ds. Vegh uit Andijk. Na afloop van deze samenkomst om ca. 21.15 uur zal een journaaloverzicht van de gebeurtenissen in de afgelopen week worden uitgezonden. Grotere bedrijvigheid Postcheque- en Girodienst De grote bedrijvigheid in het ver slagjaar 1955 heeft zich bjj de Post cheque- en Girodienst weerspiegeld in een grote activiteit van de rekening houders. Het aantal boekingen steeg met 7.6% tot 230 miljoen. De toeneming van het aantal nieuwe rekeningen bleef beperkt tot slechts 16.500 of ruim 2.6% van het aantal post rekeningen per einde 1954. Het gemid deld aantal boekingen per boekingsdag beliep 837.000 tegen 795.000 in 1954. De geldelijke omzet steeg met 11% tot 110 miljard gulden. De gunstige con junctuur heeft ertoe bijgedragen, dat het saldotegoed is gestegen van 1227 tot 1375 miljoen gulden, het tegoed op de dienstpostrekeningen niet meegerekend. (Ingez. Med.-Adv.) Gangetje 12 Rondom de veemarkt Geringe aanvoer met lagere prijzen Hamsterneiging drukte de omiet '(Van onze deskundige medewerker) Het is thans duidelijk merkbaar, dat het gebruiksvee vrijwel allemaal op stal is gezet, waardoor de aanvoercijfers dan ook in de afgelopen week flink afnamen. Van de internationale spanningen was in de gebruiksveehandei totaal niets te bespeuren. We hebben geen spoor kun- j nen ontdekken van enige „zenuwen" bij I de koop. noch bij de verkoop. De stem ming was uitermate kalm en de prijzen „vooral niet hoger", hetgeen eerder op een zwakkere tendens wijst. Op de slachtvee-afdelingen moet de huidige onrust ongetwijfeld althans op het moment enige nadelige ge volgen hebben. Immers er heeft bij het publiek een bepaalde hamsterneiging plaats, in het. bijzonder op het gebied van textiel, bepaalde levensmiddelen en onontbeerlijke gebruiksartikelen. Dit heeft tot gevolg, dat er bij de slager minder geld wordt besteed, zodat het op de vleesmarkt in de groothandel plotse ling opmerkelijk stil is. Hoewel het aan bod van slachtvee deze week volstrekt niet groot was, verliep de markt over de gehele linie zeer flauw met zwakkere prijzen, terwijl er aan de grote slacht huizen flinke kwantums onverkocht zijn gebleven. De vette en nuchtere kalveren zijn bij niet te ruim aanbod vlot verkocht kun nen worden, met een kleine stijging van de prijzen. In hoofdzaak door aankopen voor export. Onze noteringen lagen gemiddeld 5 cent per kg hoger dan de week tevoren. De wolveehandel werd echter iets afgeremd door een ruimer aanbod. De wat williger markten van de week te voren hadden de activiteit van de koop lui blijkbaar wat vergroot, waardoor er overal een ruimer voorziene markt was. Toch werd nagenoeg alles geruimd, zij het tot even zwakkere prijzen. De vette varkensmarkt trok een goede kooplust deze week, al bleek de handel tot op zekere hoogte te vlotten, want meestal was de afloop gedrukt. Intussen zijn de prima middelzware en zware soorten tegen f. 2.tot aan f. 2.03 en zelfs f. 2.05 per kg levend gewicht ge makkelijk opgenomen. Lichte soorten en zouters nogal uiteenlopend, rond f. 1.95, f. 1.90 en f. 1.85 per kg. Zeugen f. 1.70 f. 1.82 idem. Biggen en lopers flauwe handel en moeilijk prijshoudend. Ook de paardenmarkt was flauw gestemd. (ingez. Med.-Adv.) Geef de strijd niet op tegen DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Lever- ftilletjes 2orgen voor de galtoevoer die nodig s om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af. u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES - f 1.20 per flacon. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Zuid-Beijerland H. Kraay te Boven-Hardinxveld. Naar Zeg veld Iz. Kok. kand. te Veenendaal. die bedankte voor Bruohem en Kerkwijk, Giessen-Nieuwkerk, 's-Gravenmoer, Hei en Boeicop. Kockengen, Leerbroek, Lopik, Otterloo, Polsbroek en VI 1st, Schoonre- woerd en voor Stellendam. Bedankt voor Leusden D. Bouwman te Katwijk aan Zee. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Bedankt voor Veendam W. de Goede te Oude Bildteijl (Fr.). GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Rotterdam-C., W. Hage te Nunspeet en W. C. Lamaln te Grand-Ra- pids, van wie laatstgenoemde werd be roepen. Voor zondag 11 november Leiden. Herv. Gem., Pieterskerk: 10 u. ds P. J. Maökaay (Zendingsdienst, mede werking Herv. Kerkkoor); 7 uur ds. W. G. Meyering te Voorsohoten (Jeugddienst). Hooglandse Kerk: 10.30 uur ds. P. L. Schoonheim. Oosterkeik: 10 uur ds. P. Kloek. Marekerk: 10.30 uur ds. J. v. d. Wiel (HA.); 5 uur ds. M. Ottevanger (H.A.). Kooikapel: 10 uur ds. J. N. de Ruiter (H.A.); 7 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 9.30 uur ds. J. de Wit; 7 uur ds. W. H. Kelder. Utrecht (Evan gel isatledienst. Onderwerp: „Welke plaats heeft Jezus ln uw leven?"). Herv. school Boshulzerkade: 11 uur ds. J. de Wit. Herv. Muloschool, Asserstraat: 10 uur ds. H. J. v. Achterberg. Eglise Wallomie, 10.30 uur ds. Ch. Cabanis. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. D. J. Vossers. Dlaconessenhuis: 10.30 uur ds. J. Maas kant. Jeugdkerk school Noordelnde: 10 uur de heer P. v. Ingen. Evangelisch-Luth. Gem.: 10.30 uur ds. J. J. F. Herrmann, Alkmaar. Remonstr. Gem.: 10.30 uur ds E. B. A. Poortman. Doopsgezinde Gemeente: 11.30 uur ds. S L. Verheus. Geref. Gem.: 10 en 5 uur ds. Molenaar. Chr. Geref. Kerk (geb. Prediker)10 uur (Ond.: Wie ls de sterkste?) en 5 uur (Ond. De oorlogen des Heren duren voort!), ds. C. v. d. Weele. Ver. Vrijz. Herv. te Leiden (Leldsohe Volkshuis)10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. Geref. Kerk, Zuideikerk: 10 uur dr. Von Meyenfeldt; 5 uur ds. A. M. Spiering van Groningen. Herengracht: 10 uur dr. Dronkert; 7 uur ds. Hajer. Oude Vest: 10 uur dr. Westerink; 5 uur ds. Von Meyenfeldt. Maranathakerk: 11 uur ds. A. M. Spie ring; 5 uur dr. Dronkert. School Teldersikade: 10 uur ds. Hajer: 5 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (art. 91): 8.30 en 5 uur (Luth. Kerk) ds. W. G. de Vries. Oud-Kath Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewykstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 6) 10.30 uur dienst. Evang. Chr. Gemeenschap (Middelste- fracht 3)10 uur de heer Th. Dik/kes, uur H.A. Baptistengemeente: 10 uur de heer Schouten jr.; 5.30 u verschillende sprekers. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdlenst; 45 u. openluchtsamenkomst: 't Gangetje, 7.30 uur verlossingssamenkomst (in alle samenkomsten brigadier A. L. Gladpootjes uit Amsterdam). Aarlanderveen. Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Abbenes. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. C. Don; 6.30 uur ds. J. A. van Boven. (In beide diensten collecte Hongarije). Alphen aan den Rfln. Herv. Gem., Jullanastraat: 9 uur ds. Gerbrandy van Utrecht; 10.3Q uur ds. J. H. Bogers; 6.30 uur prof. dr. G. C. van Nlftrlk van Am sterdam. Kapel Gouwsluls: 10 uur ds. M. Haqemaaljer. Geb. Jonathan: 6.30 u. ds. M. Hanemaaijer. Hooftstraat, Kapel: 9.30 en 6 30 uur ds. A. J. Jorissen. Nutsgebouw: 10 uur ds. G. Cadée. Martha-Stichting: 10.30 uur ds. G. de Ru van Rotterdam. Geref. Kerk, Zuid'erkerk: 10 uur ds. W. Wijma; 6.30 uur ds. W. Baas van Amster dam-west. Noorderkerk: 10 uur ds. G. C. Muntingh te Middelharnis; 6.30 uur ds. W Wijma. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. W. Baas; 6.30 uur ds. G. C. Muntingh. Hooftstraat: 10 uur ds. W. Tom; 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Geref. Kerk (art. 31): Hotel Centraal. 9 en 6.30 uur stud. Goed hart van Kampen. Chr. Geref. Kerk: Van Reedestraat, 10 en 6 uur ds. M. S. Roos. Oud-Geref. Gem.: Van Mandersloostraat, 9.30 en 4 uur de heer Verlinden van Krimpen aan de Lek. Rem. Geref. Gem.: Van Mandersloostraat, 7 uur ds. G. Chr. Duinker van Boskoop. Evangelisatie (LJs- clubgebouw)10 en 6.30 uur de heer J. de LooiJ. Benthuizen. Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van Eijk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Bodegraven. Herv. Gem.: 10 uur dr. H. Jonker van Amsterdam; 6.30 uur ds. J. C. Terlouw. (Nieuwerbrug): 6.30 uur vlc. J. Wursten van Woerden. Herv. Evang.: 4.30 en 7 u. ds. Oh. J. Gall van Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. (Nieuwerbrug)10 uur kand. T. S. de Groot van Minnertsga. Geref. Kerk (art. 31)1<1 en 4.30 uur stud. J. M. Goed hart van Kampen. Geref. Gem.: 10 en 6 u. leesdienst. Luth. Kerk: 10 uur ds. W. F. ten Rouwelaar. Evang. Kring: 10 uur ere dienst, 7 uur de heer J. D. Bardelmeyer van Doorn. Boskoop. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. de Leeuw; 6.30 uur ds. J. Pronk. Geref. Kerk: 9 30 en 5 uur ds. G. Leene. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. C. Duinker. Hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d, Leeden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. Post van Rijnsb. Hoogniade. Herv. Gem.: 10 uur ds. J. de Jong. Hlllegom. Herv. Gem.: 10 uur ds. Knottnerus; 5 uur ds. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Schipper. De Kaag. Herv. Gem.: 10 uur (dank stond voor het gewas)ds. A. van Leeuwen 5 uur (jeugddienst) ds, C. A. van Harten uit Delft. Katwijk aan den Rijn. Herv. Gem.: 9.30 uur kand. G. Blok te Katwijk aan Zee; 6 uur ds. A. Makkenze; 10.30 uur (gymnastieklokaal Narcisstraat)ds. C. de Ru te ZandJvoort. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk):-10 uur ds. D. Bouman; 5 uur ds. W. A. B. Hagen. (Oude Kerk)10 uur ds. Jac. de Vos; 6 uur ds. Groenewoud. (Kapel)10 uur ds. W. A. B. Hagen: 5 uur ds. P. P. J. Monster uit Gouda. (Zee hospitium) 6.45 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk (Oude Kerk): 8.30 en 4.15 uur ds. W. v. d. Linden uit Rotterdam-Kralingen. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J van Leeuwen uit Sohevenlngen. Geref. Gem., Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. C. van Venetlën uit Wormerveer. Koudekerk. Herv. Gem.: 10 uur ds. De Leeuw te Boskoop: 7 uur ds. Gosliga te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zijlstra. Leimuiden. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. v. d. Kooy jr. te Noorden: 7 uur (Jeugd dienst) ds. S. L. Knottnerus te Hillegom. Geref. Kerk): 9.30 en 2.30 uur ds. B. Oosteihoff. Leiderdorp. Herv. Gem.: 10 uur ds. J. J. Poort van Oudenbosch; 6 30 uur de heer Ant. v. d. Berg uit Valkenburg. (Kerkzaal): 10.30 uur ds. G. Jans uit Am sterdam. Geref. Kerk: 10 uur ds. Sweepe; 6.30 uur ds. Dijk. (Kerkzaal): 9 uur ds. Dijk; 5 uur ds. Sweepe. Vrijz. Herv.: 10.30 uur ds. J. G. Jacobs uit Den Haag. Lisse. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Moerenhout, Katwijk; 5 uur ds. C. Jonge- boer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. I Schouten Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur I leesdienst. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31)10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur (Opento. Belijdenis en H. A Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. W. H. de Jong. Rem. Kerk: 10 uur ds. J. Breuklnk van Alkmaar. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. J. Snel van Nieuw- veen. Chr. Geref. Kerk: leesdienst. Nieuwveen. Herv. Gem.: 10.15 uur ds. Volkers, van Utrecht; 6.30 uur de heer J van den Hoek. (Gebouw): 9 30 uur de heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. G. Snel. Noordwljkerhout. Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong. (De Zllk)7 uur ds. De Jong. Noordwyk-Binnen. Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds J. J. Meuzelaar. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur P. Heinen. (v. d. Bergh- stichtlng): 11 uur ds. P. Heinen. Noordwljk aan Zee. Herv. Gem.: 10 u. ds. v. d. Vloed uit Vlaardlngen; 5 uur ds. Cupédo. (Sole Mlo)10 uur ds. Cupédo. Jeugdkerk: 10 uur in de herv. school aan de H. t. Duinstraat Geref. Kerk: 10 u. ds. Krabbe van Hillegom; 5 u. ds. Bouma. Geref. Bond ln lokaal Schoolstraat: 10 uur de heer A. van Teylingen van Lelden. Nieuw-Vennep. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. A. v. Boven; 7 uur ds. A. T. W. de Kluis (Jeugddienst). (In alle diensten collecte voor Hongarije). (Bethel- kapel): 10 uur ds. G. v. Leeuwen (van Amsterdam): 7 uur ds. mr. G. A. Abma (van Amsterdam). (In beide diensten col lecte voor Hongarije). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. v. d. Zee (HA.). Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Oegstgeest. Herv. Gem. (Gvoene Kerkje): 10.30 uur ds. B. C. Visser. (Pau- luskerk)10.30 uur ds. Joh. Gerritsen (Rotterdam), jeugddienst; 7 uur ds. H. J. v. Achterberg (Lelden). (Hoge Mors): 10.30 uur de heer J. Vink (Katwijk a. Zee). Geref. Kerk (Maurltslaan)10 uur ds. J. Eringa (Dan/kstond voor het gewas): 5 uur ds. J. Eringa. Ver. v. Vrijz. Herv.: (W. de Zw. Kerk). 10.30 uur de heer J. P. Huls bos. Geref. Kerk (art. 31)W. de Zw Kerk: 8.30 uur ds. K. Brüning (Rijnsburg); 3 u. ds. J. J. Verleur (Lisse). Oude Wetering. Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur ds. A. M. Knottnerus Geref, Kerk: 9.30 en 3 uur ds. W. de Bakker van Maas dijk. Rem. Geref. Gem.: 10,16 uur ds. H. R. Postma van Rotterdam. Rynsburg. Herv. Gem. (Grote Kerk) 10 uur ds. M. C. Groenewoud; 5 uur ds. H. van Gosliga. (Kleine Kerk)10 uur ds. H. van Gosliga: 5 uur ds. J. de Ruiter van Lelden. Geref. Kerk (Rapenburgkerk)9.30 uur ds. J. Bijleveld; 5 uur ds. H. Post. (Voorhouterwegkerk)9.30 uur ds. H. v. d. Berg van Sassènheim; 5 uur ds. L. v. d. Linde. (Maranathakerk): 9.30 uur ds. L. v. d. Linde; 5 uur ds. J. Bijleveld. Geref. Kerk (art. 31)10 en 5 uur ds. K. Brüning. Chr. Geref. Gem,: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Rijnsaterwoude. Herv. Gem.: 10.30 u. ds. H. v. Amstel te Ter Aar; 7 uur ds. T. D. v. Soest. Ohr. Geref. Kerk: 8.30 en 5 uur leesdienst. Sassenhelm. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Beck van Oegstgeest; 5 uur ds. De Vos van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kuiper; 5 uur ds. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk (Verenigingsgebouw) 10 en 5 uur prof. dr. Kremer van Apel doorn. Ter Aar. Herv. Gem.: 9 30 uur ds. Van Soest uit Rijnsaterwoude; 6 30 uur ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 uur ds. Heiner; 6.30 uur ds. Wagenaar uit Zwam- merdam. Valkenburg. Herv. Gem.: 10 uur ds. Brouwer. Hillegom; 6.30 uur ds. Lekker- kerker. (In belde diensten collecte voor Hongarije). Voorhout. Herv. Gem.: 10 uur ds. P. Dugtigheid van Den Haag. Voorschoten. Herv. Gem. (Dorp)10 uur ds W. G. Meljerlnk (Doop); 7 uur ds. E Saraber. (Rijndijk)10 uur ds. E. Sara- ber. (Hulp en Heil): 10 uur ds. Makkenze van Katwijk a. d. Rijn. In alle diensten collecte voor Hongarije. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. M. den Boer. Geref. Kenk (art. 31) 11 en 3.15 uur ds. Verkade van Voorburg. Waddinxveen. Herv. Gem.: 9 30 uur ds G. Alers, em. pred. Rotterdam; 6.30 uur ds. J. van der Haar. (Wijkgebouw)9 30 uur ds. J. van der Haar; 6.30 uur ds. G. Alers, em. pred., Rotterdam. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Snoey. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. T. Maljer te Lelden. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. J. van Vliet van Maasdam. Warmond. Herv. Gem.: 10 en 7 uur dr. J. Zandee. Wassenaar. Herv. Gem.: 10 uur ds. H. Beker: 7 uur ds. H. J. van Heerden, Sohevenlngen. (Kievietkerk)10 uur ds. J. Eindhoven; 7 uur ds. H. Beker. Geref. Kerk (Zijllaan): 10 en 5 uur ds. M. P. Feringa. (Bloemcamplaan)10 uur ds. G. van Duinen (H.A.); 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur ds. O. T. Hylkema. Den Haag. Johannahuis: 10.30 uur ds. H. W. Meihulzen. Den Haag. Zevenhoven. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verweij. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. M. Wynia. Zoeterwoude. Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. Zwammerdam. Herv. Gem.: 10 uur (Onderwerp: „De Opdracht" 1 Petr. 2 9. 10) en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck (Onderw.: ,,De uitnodiging" Jes. 45 22a). Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar; 6.30 •uur ds. A. P. Heiner van Ter Aar. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. Breuklnk van Alkmaar. Woubrugge. Herv. Gem 9.30 en 6 30 uur ds. G. S. Schinkel. Geref. Kerk: 9.30 dsa G. Henge've\d en 6.30 uur ds. Tom van Alphen. GROTE EXPORTFIRMA te 's-Gravenhage ZOEKT Hiervoor wordt vereist: behoorlijke kennis der moderne talen en vaardigheid in die talen vlot op te nemen en uit te werken. Met routine als zodanig en enige kennis van de moderne talen. Mulo-diploma gewenst. Geboden wordt een aangename werkkring met gun stige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent oplei ding, vorige betrekkingen enz. onder nr. 73311 Reclame Advies en Advertentiebureau „Die Haghe" N.V., Plein 11 (Postbus 354) Den Haag De Intendant Zeemacht Nederland, Buitenhaven 6, Den Helder, zal op dinsdag 11 december 1956 te 14.00 uur in de ONDERZEEDIEN,STK VZERNE. Buitenhaven Den Helder, in het openbaar aanbesteden de levering van verse groenten en soepgroenten, t.en behoeve van onderdelen der Koninklijke Marine te Valkenburg (post Katwijk a. d. Rijn), gedurende het le kwartaal 1957. De voorwaarden zullen worden toegezonden na storting van fl.per exemplaar op postrekening 4835 ten name van de officier van administratie bij de Staf CMZ Nederland. Zij kunnen ook worden afgehaald aan het bureau van de aank«s teder. Een lichte druk van Uw voet brengt Uw Moderne Tovenaar tot leven. Met zijn fantas tische capaciteiten helpt hij U door het moeilijkste naaiwerk heen. U kunt er nylon, maar ook zware duffel op verwerken. Profiteer van de ongekende mogelijkheden die een Anker Automatic U biedt. Het zijn er vele. PUBLIKATIE VAN ANKER-NEDERLAND Verkrijgbaar bij:

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5