,W. A. Schrandt 25 jaar directeur van Zaalberg Leiden Sempre Avanti's Jong Jolig haalde vakantieherinneringen op Raad van Oegstgeest herdacht vrijheidsstrijd Hongaarse volk DONDERDAG 8 NOVEMBER 1956 Hartelijke huldiging „Willen - aanpakken - standhouden" 40 6 45.000 Nederlanders uit Indonesië Mej. minister Klompé verwacht dat het merendeel van de thans nog: in In donesië wonende Nederlanders het land in de eerstkomende jaren zal willen ver laten. Dit aantal schat zU op 40 a 45.000, 1 zo deelt *U mede in haar M. v. A. Maatregelen voor huisvesting zullen getroffen moeten worden. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer W. A. Schrandt zftn intrede deed als directeur van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. te Leiden, met thans een dochteronderneming te Vlijmen (N. Br.). Ter gelegenheid van de viering van dit zilveren jubileum, welke hedenmiddag met een receptie in het Snouck Hur- gronjehuis werd voortgezet en morgen- Panda in de Schouwburg Voor vele kinderen was het gisteren, dank zij het initiatief van ons Blad, een fijne middag. Zij hebben n.l. in de Schouwburg met spanning en pret de avonturen van niemand minder dan de kleine Panda kunnen volgen. Panda dreigde telkens het slachtoffer te worden van dg lelijke streken van graaf Izengrim de wolf en hertog Bruno van Brunenborg de beer. maar dank zij de hulp van zijn vriend Joris Goedbloed is hij dit tweetal uiteindelijk toch te slom af geweest. Wat was Panda ver drietig toen zijn auto en later ook het geld. dat hij voor Joris, de vos. moest bewaren, werd gestolen! Het is natuur lijk allemaal goed afgelopen en zelfs de gemene bosvrouw kreeg samen met de wolf en de beer van Koning Leeuw vergiffenis. Dit alleraardigste toneelspel in twee bedrijven werd door Anneke Elro en haar gezelschap uit Rotterdam op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd. Dat Anneke Elro bij de jeugd een grote populariteit geniet bleek wel uit de spontane reacties, die gedurende beide voorstellingen niet zijn uitgebleven. Zij weet op de juiste wijze de kinderen, die maar al te graag in sprookjes willen geloven, te boeien en hen enkele uurtjes aangenaam bezig te houden. Trouwens ook de andere leden van dit Rotterdams Kindertoneel zijn er zich terdege van bewust, dat het jeugdige publiek in meer dan een opzicht veel eisend kan zijn en zijn dankbaarheid pas weet te tonen wanneer de voorstelling ook werkelijk succesvol is geweest. En dat was het gisteren zeer zeker. Inauguratie prof. Stutterheim Op vrijdag 16 november a.s. te 4 uur hoopt dr. C. F. P. Stutterheim, benoemd tot gewoon hoogleraar in de Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. NED. VER. VOOR SEXUELE HERVORMING De Ned. Ver. voor. Sexuele Hervor- vorming. afdeling Leiden, hield in ..Royal" een voorlichtingsavond voor le den en genodigden. De inleidster, mevr. A. G. E. Mantel-Wark. medewerkster van het Dr. Aletta Jacobs Huis te Am sterdam hield een lezing, met pvojectie. over „Een bezoek aan een consultatie bureau". waarin op duidelijke wijze werd uiteengezet hoe de gang van zaken op een dergelijk bureau verloopt, o.a. ge neeskundig onderzoek voor het huwe lijk. geboorte-bevordering en geboorte regeling. Zij sprak daarna naar aanlei ding van een door haar vertoonde serie projectieplaatjes over het ontstaan van nieuw leven. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk ge bruik gemaakt. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het semi-artsexamen mej. E. Groenewegen te R'dam; mej. M. A. van der Lely te De Lier; mevr. M. C. Scholten-Raphaël te Den Haag; mevr. J D. R, Peereboom-Wynia te Den Haag en de heren D. J. Boerstra te Den Haag; Goei Ing Liang te Leiden en W. J. J. M. Vaessen te Heerlen; voor het artsexamen mej. I. J. Liems te Den Haag en de heren G. Th. A. M. Bots te Dordrecht en J. de la Hayze te Baarn; voor het prop. examen Godgeleerdheid de heer R. M. Nepveu te Rijswijk. PROMOTIES Gepromoveerd aan de Leidse Univer siteit tot doctor in rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Psychische Kin dermishandeling". mej.. B. L-. F. Cle mens Schröner, geboren te Groningen en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „De reactie van Diisoprop.vlfosforofluori- daat met Esterasen". de heer R. A. Oos- terbaan, geboren te Utrecht en thans wonende te Rijswijk. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over synthese, sprei ding en photochemie van enige tyrosine- derivaten met een peptideband", de heer C. A. de Bock. geboren te Den Haag en thans wonende te Weesp. avond in de Stadsgehoorzaal met een feestelijke bijeenkomst wordt besloten, vond hedenochtend in het directiekan toor aan de Herengracht in tegenwoor digheid van commissarissen, de bedrijfs leiding. de staf en de Ondernemingsraad een hartelijke huldiging plaats. Na een woord van begroeting en in leiding. uitgesproken door de procuratie houder. de heer J. van der Waard, sprak de onder-directeur, de heer D. de Bruijn. de feestrede uit. Spreker wees er o.m. op. dat de initialen van de jubilaris; W.A.S. het thema voor heel zijn optreden en han delen is geweest. Willen. Aanpakken en Standhouden waren de grondpijlers, waarop de heer Schrandt, aldus spreker, zijn beleid als directeur heeft opge bouwd. In dit verband herinnerde de heer De Bruijn aan de moeilijke periode (1931) waarin in het bedrijf verkeerde toen de heer Schrandt zijn taak aan vaardde. De koopkracht was in die jaren sterk gedaald, export vrijwel niet mogelijk, terwijl met een moordende concurrentie rekening moest worden gehouden. Volgens spreker is het vooral aan het willen, aanpakken (soms ook aanvallen) en het standhouden van de heer Schrandt te danken, dat het be drijf, waarin momenteel honderden werk vinden, thans nationaal en internatio naal zulk een goede klank heeft. Bij al uw arbeid, aldus spreker, zorgde uw echtgenote voor een goed thuisfront. De heer W. A. Schrandt ziet de heer W. A. Schrandt. Naast de jubilaris zijn echtgenote. (Foto L.D./Van Vliet.) waaruit gli de kracht putte om voor- waarts te gaan. De heer De Bruijn, die de heer Schrandt hartelijk dankte voor al zijn werkkracht, bood hem namens het ge hele personeel een door Sierk Schroder geschilderd portret aan. Het was de voorzitter van de Ondernemingsraad, de heer J. Bavelaar. die dit portret „ont hulde". heer H. I. J. Schrandt. een toost op zijn heer H. I. J. Schrandt. een toast op zijn vader had uitgebracht, dankte de heer Schrandt niet alleen voor de hulde hem deze ochtend gebracht, doch ook voor de steun, die hij van alle medewerkers (sters) van hoog tot laag in deze 25 jaar had ontvangen. Hoewel wij thans leven in een tijd van verdoorgevoerde indus trialisatie, aldus spreker, zie ik de mens toch nog altijd als de belangrijkste schakel in het produktieproces. Na deze huldiging, waaraan een bui tengewone vergadering van commissa rissen was vooraf gegaan in deze bijeenkomst kreeg de heer Schrandt een gouden polshorloge aangeboden bleef men nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. Collecte voor Hongarije bracht ruim f 329 op Sempre Avanti's Jong en Jolig ge niet in Leiden een zeer grote popula riteit. Sedert haar omschakeling in het begin van 1950 heeft dit chr. man doline en toneelgezelschap büna twee honderd uitvoeringen gegeven en ook voor wat de toekomst betreft staan de zaken er goed voor. Kwam het gezel schap in het vorige seizoen met een operette goed voor de dag, gisteravond werden gedurende de jaarlijkse uit voering in de stampvolle Stadsgehoor zaal „Vakantie-herinneringen" opge haald. De heer H. v. d. Broek, die de regie van de later op de avond opgevoerde klucht in handen had, heette de aan wezigen van harte welkom, in het bij zonder het best-uur van de Rembrandt- wijk, het ere-lid J. Chaudron, de afge vaardigden van de B B. en die van vele bevriende organisaties. Hij wees er op. dat het bestuur lang beraadslaagd heeft over het al of niet laten doorgaan van deze avond, zulks in verband met de ernstige internationale situatie en voor al met de gebeurtenissen in Hongarije. Toen er voor wat het Midden-Oosten betreft enige ontspanning merkbaar was, heeft het bestuur uiteindelijk na wik ken en wegen besloten de uitvoering wèl te laten doorgaan. Aan het Nationale Fonds voor hulp aan Hongarije werd door het bestuur f. 100 uit de kas ver strekt. Een collecte die in de zaal voor Hongarije werd gehouden. bracht f. 229.98 op. Na dit min of meer officiële gedeelte van de avond werd een gevarieerd pro gramma van muziek zang en spel in vlot tempo afgewerkt. Verschillende liedjes over Spanje, Italië, Zwitserland, Tirol en natuurlijk ook over het oude Wenen werden enthousiast en op een wijze, die Sempre Avantl geheel eigen is, gezongen. Koor en orkest wisten onder leiding van Koos Kukler, een discipli neerde indruk te maken. Solisten waren Nel de Vries, Wim Brugman, Lyda Spaans, Gerard Kool haas, Nel Pouw en Thom Brandt. De verbindende teksten werden door Wim van Ark gezegd en deze had tevens de leiding van het radio-spel „Trek aan de bel" en de dirigeerwedstrijd. De deel nemers gingen met een verbluffende hoeveelheid prijzen naar huis. Na de pauze volgde er een alleraar digste opvoering van „Gevangene 117 is ontvlucht". Toneelavond Selskip „Fryslan" In de met ruim tweehonderd Friezen bezette zaal van „Den Burcht" heeft het Leidse gezelschap „Fryslan" zijn eerste grote bijeenkomst van dit seizoen ge houden. De opening geschiedde met en kele sobere woorden, waarin medeleven doorklonk met. de in nood verkerende en opnieuw in slavernij gebrachte Honga ren. Gewezen werd op de wegen, waar langs aan dit vernederde en geslagen volk hulp kan worden geboden. In aan sluiting hierop zongen de aanwezigen twee coupletten van het vrijheidslied „It Heitelan". De dit voorjaar opgerichte zangver eniging van de krite debuteerde onder leiding van haar dirigent, de heer H. Akse, op een wijze, waarvoor dit jonge koor alle lof verdient. Vervolgens trad de toneelgroep van de krite te Vlaardin- gen op met een luchtig spel „As men blommen prate lit" („Laat bloemen uw tolk zijn"). Dit vlotte, maar weinig betekenende stuk. waarin de bedoeling van bloemen- attenties in verschillende situaties een enkele keer op gevoelige, doch overigens op koddige manier werden uitgebeeld en dat enkele zeer vreemde complicaties te zien gaf. heeft niet die voldoening gege ven. welke de toneelavonden van de Leidse Friezen veelal kenmerken. Niet temin kon de voorzitter, terecht, aan het eind van de avond de gasten compli menteren met de kwaliteit van het spe len der Vlaardingers. Dit dankwoord ging vergezeld van bloemen voor de da mes en een blijvend aandenken voor alle medewerkers. Over het geheel genomen toch een bijeenkomst in goede sfeer besloten met het gezamenlijk zingen van het Friese Volkslied, MARKTBERICHTEN LEIDEN. 8 november. Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: druiven 98100. peren 9. andijvie 818. snijbonen 104 187. stambonen 191200. kroten 316, kroten, gekookt 3135, boerenkool 16 23. Chinese kool 810. rode kool 924. gele kool 1619, groene kool 11—24 wit te kool 910. prei 1423, spinazie 5183, stoofsla 1218, spruiten A 2365. B 15 47, tomaten A 5658, C 2023. uien 2— 36, uien pickelers 18.20, drielingen 24.80, middelfijn 23.50—23,70. middelgrof 23.20 23.40( grof 23.50. Per 100 stuks: knol- selderie 4—18 komkommers A 713. B 36. Per 100 bos: bospeen 1637. pe terselie 26, selderie 48. RIJNSBURG. 7 november. Bloemenlust. Bacchus 7080, Jozef 90100. White Diamond 8090. Mosquito 4550. Bou quet 5565. Golden Seal 7590. Kauf- mann 90100 Caroline 5565. Horwood 5060. Filmster 5055, Minerva 4550. Blanche 7075, Samaria 4550. Norman die 4050, Brons 6070. Snowbal 4550, Brightness 7075. Wendy 4560. Sensa tion 70—80, Mensing 60—70, Mlllersdale 7580. Little Amerika 90100. Grote Chrysanten: Choco 1215. Migolle 710. S. Pink 12—15, Day Dream 9—12, White Joy 911. Gemengd 810. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: F. BrezetHekking, d., Rot terdam; Kraayeveld van Hem-ertvan Traa, z., Southampton. Overleden: J. C. Wallaart. m„ Delft; S Wiersma, m.. IJmuiden; M. Treskes, m.. 57 j., Amsterdam; J. Dekker, m., Amsterdam; A. Maschmeijer-^Veen, vr., Amsterdam; J. J. Friebee. m., 67 jaar. Doorwerth; J. Dalhuljsen, m., 72 j., Santpoort; G. I. G Govers—Gastkem- per, v, 90 Amsterdam. LEIDERDORP Eerste steenlegging R.K. Lagere School Gisteren legde pastoor Kouwenho- ven de eerste steen voor de nieuwe r.-k. lagere school aan de Ericalaan. De school, zoals die nu zal worden gebouwd, zal zes lokalen hebben. In de toekomst zal zo nodig nog uitbrei ding met twee lokalen plaats kunnen vinden. Alvorens pastoor Kouwenhoven tot de steenlegging overging schetste hij in het kort wat er aan de bouw voor afging. Hij roemde daarbij de medewerking van B. en W. van Leiderdorp en was ook dankbaar voor alles wat het oudercomi té in deze heeft gedaan. Het is de be doeling dat de nieuwe school in sep tember van 1957. dus met het begin van het nieuwe leerjaar zal worden geopend. Dit is volgens pastoor Kouwenhoven een dag van vreugde voor het ouder comité.. Hij bond de ouders op het hart steeds trots te zijn op de school en voor de instandhouding zorg te dragen. Na nog de hoop te hebben uitgesproken, dat de kinderen, die in de toèkomst de school zullen bezoeken er een prettige leertijd zullen mogen hebben ging hij over tot de plechtige eerste steenleg ging. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van het ouder-comité, de heer Broxterman. Deze bracht ook nog dank aan B. en W. die volgens hem voor 100hun medewerking hadden gegeven. Hij hoopte nu dat de bouw zonder grote stagnatie zou verlopen, zo dat de opening inderdaad op 1 septem ber a.s. plaats zou kunnen vinden. Ook hij wees nog op het verblijdende van deze dag nu vaststaat dat in de toe komst in Leiderdorp katholiek onderwijs kan worden gegeven. Wegens verhindering van de burge meester voerde wethouder Snel het woord namens B. en W. Deze wees er op dat dit nu al de vijfde nieuwe school is. die na de oorlog hier gebouwd wordt. Het is voor B. en W. een grote vol doening dat straks alle Leiderdorpse kinderen wat de richting betreft onder wijs in de eigen gemeente zullen kun nen ontvangen. VOORSCHOTEN Vanavond Raad Om 8 uur komt de gemeenteraad in spoedeisende zitting bijeen. De agenda vermeldt slechts één punt, n.l. een voor stel van B. en W. inzake de aanleg van de tussen de Wijngaardenlaan en de Pauwenstraat geprojecteerde parallel weg. Per medio december zuilen de eerste winkels, die tussen de Wijngaardenlaan en de Pauwenstraat gelegen zijn, wor den geopend. In verband daarmee is het van belang met spoed de dienweg, die voor deze winkels moet lopen, aan te leggen. De aanleg daarvan is voorbereid en zou uitgevoerd worden door de Pro vincie. B. en W. hebben in verband met het spoedeisende karakter aan Gedepu- Heel weinig enthousiasme over de plaats van het regionaal woonwagenkamp Na de gebruikelijke opening van de raadsvergadering van gister avond legde de voorzitter, burgemeester H. L. du Boeuff een verkla ring af. „Alvorens ons te gaan wijden aan de behartiging der gemeente belangen waarover het ons nog vergund wordt in vrede en vrijheid te beraadslagen in de rustige sfeer van deze stille raadzaal, past het ons enkele ogenblikken te verwijlen bij de zeer ernstige dagen die we thans doorleven. Bij de strijd en de nood en het lijden van de wereld rondom ons. Wij denken dan aan al die plaatsen op aarde waar de conflict-stof voor het uitbreken van een derde wereldoorlog als het ware opgesta peld ligt; maar wij denken thans toch heel in het bijzonder aan Hongarije". De burgemeester herinnerde verder aan de spanning, die er heerste rond de vrijheidsstrijd en het afgrijzen dat ieder vervult over het Russische optreden. „Oegstgeest heeft, evenals dit alom in den lande en in de vrije wereld bet j geval is. behoefte om in de geest niet! alleen maar ook metterdaad, mede te i dragen in het lijden van dit dappere j volk. In de plaatselijke kerken wordt een gebedsuur gehouden voor Hongarije. Plannen tot een inzameling en verdere 1 hulp voor het Hongaarse volk zijn ook hier in voorbereiding. Ik meen dat het passend is en geheel in Uw geest, aldus de burgemeester, als ik U verzoek de nood en het lijden j van de wereld in het algemeen, maar van het zo zwaar beproefde Hongaarse volk in het bijzonder, tevens als een gebed voor de Vrede, met mij staande j enkele ogenblikken in stilte te geden-1 ken. INGEKOMEN STUKKEN. Blijkens de ingekomen stukken zullen drie verzoeken om overbruggingsuitke ring in behandeling worden genomen van tuinders in verband met de ontrui- ming van gronden ten behoeve van de j woningbouw. De destijds door de raad ingestelde commissie zal op korte ter- mijn advies aan de raad uitbrengen. Een verzoek van het bestuur van het bejaardencentrum om bij de overdracht van de grond voorlopig uitsluitend de prijs van deze grond te betalen en niet de volle koopsom, waarin begrepen alle werkzaamheden door de gemeente in de toekomst te verriohten. werd aangeno men. Door de heren K. Veen <P. v. d. A.) en C. Oosterom iPr.-Chr.) werd aange drongen zo spoedig mogelijk de plannen te preciseren waar t.z.t. in Oegstgeest- Noord de gelegenheid zal worden ge boden voor middenstanders tot vesti ging van nieuwe bedrijven. Bij een voorstel tot verhuur .yan ge meentewoningen informeerde mevr. P. H. Smits—Witvliet (V.V.D.) of aan de bewoners gelegenheid kon worden ge boden de woningwetwoningen in eigen dom te verkrijgen. De voorzitter merkte op, dat de gemeente er de voorkeur aan geeft deze woningen in eigendom te behouden. 6% SALARISVERHOGING. Nadat de verkoop van bouwgrond was goedgekeurd en het voorstel tot hum- van het door de gemeente in gebruik zijnde terrein, dat als vuilnisstortplaats wordt gebruikt, was aanvaard, kwam ter sprake de verhoging van wedden en lo nen van het gemeentepersoneel met in gang van 1 juli. De meningen hierover waren verdeeld. In het bijzonder de heer v. Kerkhoff iKVP) verzette zich daar tegen. Besproken werd nog hoe de hou ding van Ged. Staten van Zuid-Hol land daaromtrent was. Hierover was weinig bekend. De voorzitter was van mening, dat in het licht der plaatselijke omstandig heden en de gemeentelijke autonomie in het oog houdend, hier wel aanlei ding bestaat de verhoging op 1 juli te doen ingaan. Het voorstel van B. en W. daartoe werd met 104 stemmen aangenomen. Ingevolge een artikel van het alge meen ambtenarenreglement wordt de in structie van de directeur van gemeente werken door B. en W. vastgesteld. De raadsleden kregen deze instructie dan ook alleen ter kennisname toegezonden. Het bleek, dat de heer Veen en enkelen met hem er prijs op stelden, dat deze in structie voortaan door de raad werd vastgesteld. In dat geval merkte de voor zitter op, moet het bewuste artikel wor den gewijzigd. Er werd een voorstel van gemaakt door de heer Veen. hetwelk met 8 tegen 6 stemmen werd aangenomen. REGIONAAL WOONWAGENKAMP De bedoeling om van het bestaande woonwagenkamp aan de Haarlemmer trekvaart een regionaal kamp te maken kon in de raad weinig waardering vin den. Immers Oegstgeest is meer dan welke andere gemeente bij dit kamp be trokken. omdat het vlak tegen de ge meentegrens aan ligt. Er werd dan ook sterk op aangedrongen bij B. en W om pogingen te doen dit kamp te doen verplaatsen. De heer v. Kerkhoff wees erop, dat de geestelijke verzorging der bewoners een Oegstgeester zaak is, om dat het kamp kerkelijk tot onze gemeente behoort. HU sprak de vrees uit dat de invloed der kerken zou verdwijnen wanneer een kamphoofd als maatschap pelijk werker zou optreden. Indien het kamp zoals wordt voorgesteld tot stand komt dan dient men in Oegstgeest scherp te letten op de bepalingen die t.z.t. worden neergelegd in een te tref fen gemeenschappelijke regeling. Ook de heer Oosterom verklaarde zich daar voor. De heer v. Weizen (Pr. Chr.) vroeg de aandacht voor de weinig aantrek kelijke aanblik van de woonschuiten bij dit kamp. waar de openbare weg voor allerlei bezigheden wordt ge bruikt, die daar niet behoorden te zijn. Hier moet z.i. beter orde op zaken worden gesteld. De raad ging met het voorstel mee, erop rekenend dat alles in het werk wordt gesteld om het kamp verplaatst te krijgen. De overige door ons reeds vermelde agendapunten werden zonder discussie afgedaan. RONDVRAAG Bij de rondvraag informeerde de heer Veen of B. en W. willen medewerken indien t.z.t. Buitenlust komt met een nieuw bouwplan. Hij vroeg voorts de aandacht voor de meer dan slechte toe stand van de Rhijnhofweg, die nu ein delijk eens dringend moet worden ver beterd. In de volgende vergadering wor den deze vragen door B. en W. beant woord. Eveneeno zal worden nagegaan hoe de verkeersveiligheid kan worden bevorderd bij de kruising Kwaaklaan/ Laan van Oud-Poelgeest, op aandringen van de heer V. d. Voort. De heer Blansjaar, die vragen had gesteld over maatregelen tegen een nalatige huis eigenaar kreeg een bevredigend ant woord, terwijl B. en W. op verzoek van ditzelfde lid informaties had ingewon nen over de openstelling van de enige Oegstgeester apotheek op zondag. Dit bleek evenwel in verband met perso- neelsmoeilijkheden niet mogelijk. Hier na vergaderde de raad geruime tijd in geheime zitting. teerde Staten gevraagd dit gedeelte uit het bestek van de algehele verbetering van de verkeerstraverse te lichten. De Fa. Stam te Voorschoten is bereid het werk uit te voeren tegen een prijs, die nagenoeg gelijk is aan de raming (f. 24.500). B. en W. geven de raad nu in over weging de aanleg van de dienweg op te dragen aan de Fa. Stam en een kre diet van f. 24.500 beschikbaar te stellen. Temeer .schrijven zij, daar de finan ciële afwikkeling bz.t. zal geschieden op basis van de eerder met de Provin cie getroffen regeling. WARMOND R.-K. PAROCHIEHUIS Voor de stichting van een r.-k. paro chiehuis zullen binnenkort enkele finan ciële acties gevoerd worden. O.m. staat op het programma een loterij, waarvan iedere maand een trekking zal plaats hebben. Op deze wijze hoopt men spoe dig het bouwkapitaal bijeen te hebben. FANCY FAIR VOOR TAFELTENNISVERENIGING In de zaal van hotel .De Zon" is een Fancy Fair gehouden door de tafelten- nisver. „Steeds Vooruit". Deze Fancy Fair werd geopend door de geestelijk adviseur, kapelaan Loos. Er waren vele vermakelijkheden met vele prijzen aan wezig; de opbrengst is bestemd voor aankoop van nieuwe wedstrijdtafels met lichtbakken. BLKGERLIJKE STAND Geboren: Johanna W dr van H. A. van Dijk en W. M. J. Splerings. Overleden: J. M. Hoffman, wed. N. Stadhouder, 102 Jaar. HAARLEMS CABARET In hotel „De Zon" werd een avond gegeven voor degenen, die zoveel belan- eeïoos doen voor de kerk en kerkelijke instellingen. Deze avond werd aange boden door het r.-k. kerkbestuur. Pastoor J. Gussenhoven sprak. HU vroeg het gebed voor de zo zwaar ge troffen bevolking in HongarUe en hU vertrouwde er op dat, wanneer mate riële steun voor de slachtoffers gevraagd zal worden, deze ook ln ruime mate zal worden gegeven. Hierna werd een revue opgevoerd door het Haarlems Cabaret. Deze revue werd uitstekend verzorgd en de ruim 170 aan wezigen hebben volop kunnen genieten. BEURSOVERZICHT Licht herstel, na zwakke opening Amsterdam, 8 november. De Amsterdamse effectenbeurs is de laatste tijd aan grote koersschomme lingen onderhevig. Was gisteren de stemming brandwillig, vandaag gaf de markt van een uitgesproken zwakke houding blijk en een groot deel van de gisteren behaalde winsten ging ver loren. Een en ander werd in verband gebracht met de verwarde situatie in het Nabtfe Oosten en het teleurstel lende koersverloop in New York, Men had namelijk gerekend op een vaste stemming in Wallstreet na de herver kiezing van Eisenhower. De Newyorkse effectenbeurs opende gisteren inderdaad vrij vast, doch winst- nemingen hadden tot gevolg dat de koer sen later de benedenwaartse richting in sloegen en in doorsnee beneden het vorig slotniveau bleven. Kon. Olie moest de gisteren behaalde koerswinst vrywel geheel prysgeven; het fonds verliet de markt op circa 783 (817%). Unilever opende een 20-tal punten lager op 373, doch herstelde zich tot 380. Aku en Phi lips waren beide circa 7 punten lager. De handel had niet veel om het lijf, dit in tegenstelling tot gisteren toen de aandelenomzet f. 2,5 miljoen nominaal bedroeg. Ook op de Scheepvaartsector werd het mes er vandaag weer eens diep ingezet; vele vooraanstaande maatschappijen ver- loren 4 tot 7 punten. Het bericht dat j enkele cultuurmaatschappijen winst transfer over 1955 zullen ontvangen baarde weinig opzien in deze teleurstel lende markt. De voornaamste cultuur soorten deelden in de algemene markt- stemming en noteerden 4 a 5 punten lager. Guldensbeleggingen eveneens aan de zwakke kant. WISSELKOERRSEN. Amsterdam, 8 november. Londen 10.01—10.61%; New York 3.827/8—3.83%; Montreal 3.95 A—3,95 t7*; Parijs 1.0807%- 1.0817% Brussel 7,60y27,61Frank furt 90,7590,80; Zürioh 86,87—86,92; Zürich (vr. francs) 89.34%89,39%; Stockholm 73.63Va—'73.68'2: Kopenha gen 54.89'2-54.94%; Oslo 53,15',2-53.20% Milaan 60.56%—60,61%. Beurs van Anislerdani Donderdag 8 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '53 3% 92% 93% Grootboek obl88 y< Ned '51 3% 93% 93% Ned '53 (3%) 91 90% Ned '56 3% 90% 90i5# Ned '48 3% 86% L 85% Ned '54 3% 87% 87 Ned. '55 3% 87% 87% Ned '55 II 3 89% 89% Ned. '47 3% (3) 90 89H Ned. "37 3 85% 86% Dollarlng '47 3 91% 92% Investeringscert. 3 91% 91^ Ned 62-64 3 91A 90ai Indië A3 87% 87% Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B 50% 50 Nat. Handelsbank 108% 108 Ned. HandelsmU- 175% 173% A.K.U 235 229% Philips 273% 264% Unilever393 Vi 379% Wilton Feyenoord 329 328 Billton 2de r 225 B 225 Kon Olie (f 50.—) 817% Kon Olie 817V4 784 Amst Rubber 76% 74% Holl Amer UJn 197% 193% Kon N Stoomboot176 171% Ned Scheepv Unie 169% 162 HVA 95% 91% Java Cult 52V4 52% Deli MUen (Ver) 10497% Senembah 65% 65 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam 47 (3%) 3 91% 91% Den Haag 1937 1 3 Leiden 1947 93% R'dam "37 I-m 3% 92 Industr Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99 Premieleningen A'dam *51 2% 95% 95 A'dam '56 I 2)4 94 93)4 A'dam '56 II 2)4 101 100"i Eindhoven '54 2)4 96)4 96 Enschede '54 2)4 92 Den Haag'52 1 2)4 103 103 Idem II 2)4 102 R'dam '52 I 2)4 104y, 104 Idem n 2)4 102V, 102 Utrecht '52 2)4 109 108)4 N'IET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Amst. Bank 220% 218% Rott. Bank 194% 191% Twentsche Bank 193 193 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 216 213 Kon. Ned. Grofsm. 111 Rott. Droogdok Mij. 595 Tieleman en Dros 10% 10% Handelsondernemingen Borneo Sum. H. MIJ. 84 80% Internatio96 94 Diversen Albert Heyn275 280 Ned MU Walv.vrt. 70 70 Spoorwegen Deli Spoorweg MU. 21 20 Amerik. fondsen Anaconda 79H Shell Oil Comp 89 79% 81% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 7/11 Holl Constructie 410 Ing dut v BouwnUv 123 Int Kunststofl Ind 58% Kon Ned Edelmet 68 Pref w a idem 68 Textiel Gebi v WUk 79L 78GB Leidsche WoLsplnn 265L 284 Ned El ec trol asm Sikkens LakfabT 53 4P'L 465 Ver Touwfabrieken 161 168 Wernlnk's Betonm. S4üb

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9