JUL KAAS In Parijs werd liet communistisch partijgebouw in brand gestoken.... NETIE MEISJES, 15-18 jr. ®n kipi' ,De handen af van Oostenrijk" COLOR FRICTION schoenhersteller ADMINISTRATEUR tSo vakman is de beste spiegel f U houdt de jeugd in het haar-met BOEKHOUDER-CORR. BEDRIJFSGENEESKUNDIGE DIENST LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD doë méér met .Als M (Van onze correspondent te Parijs) De golf van woedende verontwaardiging, die na de dramatische gebeurtenissen in Hongarije ook in Frankrijk tegen de Russen was ont staan, richtte zich tegen gisteren tegen de eigen communisten. De Rus sen zijn ongrijpbaar en de communisten zijn bij de hand en omdat die laatsten nog niet het minste woord van protest tegen de eersten heb ben doen weerklinken integendeel is het te begrijpen, ofschoon niet te billijken, dat de opgekropte gevoelens van haat over zoveel onmenselijkheid als in Hongarije getoond werd, nu een uitlaat zoeken in de richting van de Franse handlangers van de Russen. het gebouw, om daarna in verschillende vertrekken brand te stichten. De brand weer was vrij snel ter plaatse, maar kon toch niet voorkomen dat een deel van de eerste en tweede etage door het vuur werd verwoest. Inmiddels hadden andere groepen zich naar de percelen begeven, waar de communistische partijbladen worden geredigeerd en gedrukt met de klaarblijkelijke bedoeling ook hier met terdaad van zijn gevoelens te doen blij ken. Een aantal manifestanten is daar bij in het gebouw van l'Humanité met Nadat gistermiddag op initiatief van verschillende politieke enandere organisaties er op de Champs Ely- sees een betoging van vele duizen den deelnemers liad plaats gevon den van een omvang, zoals men zelfs in Parijs maar zelden heeft ge zien en waarbij honderden kransen werden gedeponeerd bij het graf van de Onbekende Soldaat onder de Are de Triomph. namen die mani festaties in de avonduren een veel agressiever karakter aan. Groepen van verscheidene honderdenmeest jonge anti-communistentrokken door het centrum van de stad. kreten roepend als „Thorez, de moordenaaren ,Jeve Hongarije". De betogers hebben daarbij bezoeken afgelegd bij de voornaamste bolwerken van het Franse communisme. Ondanks een sterke politiemacht, die bü het par tijgebouw was opgesteld, wist een groep manifestanten toch door te dringen in Amerikaans blad waarschuwt Rusland Het politiek onafhankelijke en in vloedrijke blad „Washington-Post" heeft gisteren verklaard, dat elke bedreiging van Oostenrijks onafhankelijkheid een „aanleiding tot oorlog" zal kunnen rijn. „Het is juist, dat het State Depart ment Rusland heeft duidelijk gemaakt, dat elke Russische stap tegen het vrije en neutrale Oostenrijk als een ernstige bedreiging zal worden opgevat. Het dient meer te zijn dan dat alleen, het zou een aanleiding tot oorlog zijn." „Het kan niet toegestaan worden dat Rusland maar een moment zou denken, dat Amerika onbeweeglijk blijft bij een bedreiging van de wede door het Krem lin", aldus het blad in een hoofdartikel. communisten slaags geraakt en het tref fen was zo ernstig, dat een veertigtal ge wonden naar het hospitaal moest wor den overgebracht. Ongeveer vijfentwin tig licht gewonden konden na behan deling terugkeren naar hun woningen. Voor het leven van een der gewonden werd vanmorgen gevreesd. Uit protest tegen deze inval hebben de drukkers van l'Humanité het werk neergelegd, een staking, die zich intussen verder heeft uitgebreid, zodat er vanmorgen geen enkele krant in Parijs is verschenen. Toen in het parlement, waar premier Mollet zyn beleid ten aanzien van Egypte poogde te verdedigen, een der communistische sprekers bekend maakte, dat „fascisten" het partijgbouw in brand hadden gestoken, riep een uiterst recht se afgevaardigde uit: „des te beter". De zitting, die de gehele dag al uitzonderlijk roerig was geweest, moest toen voor de vierde maal worden onderbroken. Een voorstel van rechtse zijde om de com munistische partij onwettig te verklaren en te verbieden, werd echter door een grote meerderheid van het parlement verworpen. Gespannen toestand in Tripolis Egyptische militaire attaché uitgewezen De Libische regering heeft de mili taire attaché van de Egyptische am bassadeur te Tripolis, Sadek, verzocht 't land te verlaten, omdat hij zich schul dig zou hebben gemaakt aan voor Libië schadelijke activiteit, zo heeft het hoofd van de Libische regerings voorlichtingsdienst gisteren bekend gemaakt. Sinds dinsdag is de situatie in Tri polis gespannen. De politie en het leger verkeren in alarmtoestand en er is een uitgaansverbod van kracht. De politie verspreidde Libiërs, die zich naar aan leiding van een oproep van de thans uitgewezen Egyptische attaché als vrij williger voor de strijd in Egypte hadden gemeld. Niettegenstaande de pro-Ara bische gevoelens van de regering zijn er te Tripolis tegen het kabinet en tegen de Britten gerichte vlugschriften ver spreid. De studenten weigerden college te lopen. Mr. van Kleffens bij N.A.V.O. en O.E.E.S. Bij K.b. is mr. E. N. van Kleffens, minister van Staat, op het ogenblik Hr. Ms.' buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Lissabon, benoemd tot hoofd van de gecombineerde permanen te vertegenwoordiging bjj de Noord- Atlantische Raad en de organisatie voor Europese economische samenwerking te Parijs, zulks met de rang en titel van buitengewoon gevolmachtigd ambassa deur in speciale zending. Indonesië betreurt Russische inmenging De Indonesische regering heeft heden een verklaring uitgegeven, waarin zij zegt „de inmenging van troepen van de Sovjet-Unie in Hongarije" te be treuren. Deze verklaring werd uitgegeven, na dat de Islamitische en katholieke partijleiders de invasie van Russische troepen in Hongarije hadden veroor deeld en kritiek hadden geleverd op ue Indonesische regering, dat z\j aarzelde haar standpunt te bepalen. De Indonesische regering is van me ning, dat het volk van Hongarije niet in staat is vry te beslissen over de aard en structuur van de regering, zoals die door het Hongaarse volk gewenst wordt. De Indonesische regering is van mening, dat 't voorgevallene niet in overeenstem ming is met de geest en grondbeginselen van de AA-conferentie van Bandoeng. De regering hoopt vurig, dat alle partijen alle pogingen in het werk zullen stellen de vrede in Hongarije te herstellen en onmiddellijk 't bloedvergieten te vermij den en dat in de toekomst iedere gele genheid aan het Hongaarse volk kan worden gegeven de aard en structuur van zijn eigen nationale regering te bepalen, aldus de verklaring. Nederlandse journalisten in veiligheid Bij het ministerie van Buitenlandse Zaken Is langs omwegen bericht bin nengekomen. dat vijf Nederlandse jour nalisten met zes Duitse en enkele Oos tenrijkse collega's in veiligheid zijn in het Franse gezantschap in Boedapest. Namen zullen worden gegeven zodra nadere beriohten zijn ontvangen. Moderne PENDULES zeer exclusieve ontwerpen passend in Uw interieur. Grote sortering vanaf f 27,50 JAN M. PIERROT, Maarsmansst. 21 wordt door de Pharmaceutische Industrie en Handelsonderneming DUTI3I N.V. een PRETTIGE WERKKRING aangeboden in een beschaafde sfeer. Aanmelden: Geversstraat hoek Kempenaerstraat - Oegstgeest Zeggen de spiegels wel de waarheid? Ja, dat wel. Maar hun taal wordt niet altijd ver staan, omdat men zo gewend is aan zijn eigen uiterlijk. Waar het haarverzorging betreft, is Uw kapper de beste spiegel. Hij staat onpartijdig tegenover Uw haar en wenst enkel het beste voor Uw uiterlijk. Beter dan ooit tevoren kan hij U raad ge ven, want hij beschikt nu over de nieuwe INDOLA COLOR FRICTION. Daarmee kan hij in een simpele behandeling (géén haar- verving) de grijze haren volkomen camou- i fleren. Knoei toch niet met Uw haar. Ga toch niet zelf experimenterenI De vakman, de kap per, beschikt over uitmuntende hulpmid delen zoals deze COLOR FRICTION, én hij beschikt over de kennis om die midde len toe te passen. Adviseert hij U een Co- lor Friction behandeling, aarzel dan niet 11 HM—1*1 liHIIMH I mill mini I W'iUMU'i I Hill 111 I HI1 "lil ItlilllllllïlllMril Een Indola produkft waarmee alle goede kappers werken Gevraagd NET MEISJE als hulp in de huishouding voor 4 ochtenden in de week. DAMES BOTS, Nassaulaan 10 - Oegstgeest Biedt zich aan, ook voor tijdelijk geroutineerde (Ned. - Engels - Duits) in bezit Staatspraktijkdiploma. boekhouden. Brieven onder no. 9687a aan het bureau van dit blad. Wij vragen een bekwaam Luxe schoenreparatie H. C. MEIJER, De Kempenaerstraat 32, Oegstgeest - tel. 21956 vraagt voor spoedige indiensttreding GEBODEN wordt een interessante werkkring met een grote mate van zelfstandigheid. De functionaris zal voorlopig tevens optre den als lekencontroleur. Gedacht wordt aan een jonge kracht met enige ervaring in administratieve aangelegen heden. Middelbare schoolopleiding strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties met volledige levens loop, opleiding en ervaring te richten aan het Hoofd van de Dienst, Breestraat 38, Leiden. GEVRAAGD: GEMEUB. KAMER met badgelegenheid of flat' of gedeelte van een- huis. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 9674a Het grootste aantal men sen, met de laagste kosten, in de kortste tijd, op het gunstigste ogen blik. ADVERTEER daarom regelmatig in het De MEEST gelezen krant van Leiden en Omstreken Ruk aan de bel... zijn ze er wel? Glad vergeten Niets te eten... Maaltijd gered: KAAS omelet Als u snel een lekker, hartig hapje wilt maken, denk dan allereerst aan KAAS. Want dan bent u in een wip klaar1 Vraag uw leverancier naar het kaasreceptenboekje. Of stuur even een briefje (extra 10 ets. postzegel bijsluiten!) naar Het Nederlands Zuivelbureau, Groot Hertoginnelaan i26. Den Haag. Publlkatle Ned Zuivelbureau Oen Haag 12 S1FU SI Te huur gevraagd zlt-slaap- amer voor echtpaar. Brieven bur. -an dit blad no. 9676 k. g Gevraagd een nette werkster voor 2 ochtenden of 1 dag per week. Leidseweg 296. Gevraagd zlt-slaapkamer voor dame. zo spoedig moge- Hik. Liefst ln omg. Haarl^tr. of station. Bezlgh. buitensh. Br. bur. v. d. blad no. 9662 k In de Paedologlsche kliniek .Curium". Rhijngeesterstraat- weg 32. Oegstgeest, wordt ge vraagd een kracht ln de huis houding. SohriftelUke sollici taties te richten aan de direc trice. HulshoudeHlke noodhulp gevraagd. Rooaenburgerstraat 16. H Gevr. zorgzame hulp in de huLsh., boven 23 Jaar, voor ma., dl., do.,, vrijdag 9 tot 5 uur. Zaterdag 9 tot 12 uur. f30.— p. week. Dr. Begulnlaan 44, VoorbUTg. Tel. 779709. B Bureau Shorthand. Tem- mlnckstraat 22, Lelden, ver zoekt geroutin. steno-typistes die vrije dagen produktief wil len maken door te assisteren op de kantoren van haar re laties zich telef. te melden no. 32572. Dameskapster kunnende wa tergolven. Jac. Ramak. Dames- en Herenkapper, Ha/ven 10, tel. 26353. Leiden. Gevraagd nette winkeljuf frouw in Vleeswarenbedrijf: Gelderblom, Noordelnde 31, Leiden. aJdSi Wie kan Jong echtpaar zo spoedig mogelijk helpen aan woonruimte in Voorschoten. Br. bur. v. d. blad no. 9738 k Gevraagd net vriendelijk agmeisje, van 912 uur. Al leen vrijdags tot 3 uur. Mevr. Mandemaker, Schouwweg 47. Wassenaar. Gevraagd werkster voor 2 hele of 4 halve dagen in de week. Rijnsburgerweg 56, Lel den. Meisje gevr. voor 3 inldd. of ochtenden p. week. Kloksteeg 12. Telef. 26017. AANGEBODEN Heeft U een feestje? WU verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlijk Het Emaillebuis, Haarlemmerstraat 160—165 B. Polshorloges vanaf f 1.p. weex. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer. Storm Buy- singstraat 33. Tel. 32173. H Kleurkanarles. Speciale aan bieding rode Intensieve kana ries, zonder vlekken en extra diepe vogels, alle tentoon stellingsexemplaren. J. Karei, Steenstraat 21, tel. 20629. Tweellngwagen aangch. Tel. 30078. fcf Vogelliefhebbers. Voorradig: vuurvinkjes. blauwfanzantjes, Napoleons, witte, grijze, beige en bonte zebravinken, lood- bekjes, rode tijgervinkjes, per- sonala's parkieten, Jap. nach tegalen .troupialen. oulbubs. beo's, spotlijsters enz. enz. J. Karei, Steenstraat, telef. 20629 Vogelkwekers. Spltstaart Amandines. Import dus geen inteeltvogels. extra aanbieding ln prachtconditie. J. Karei. Steenstraat 21. telef. 20629. Bromfletsenverhuur. De nieuwste Berinl M21 1956 per uur. dag of langer. J. de Jong, Varkenvlsserstr. 66, Katwijk a. Zee. telefoon 2795. De wasmachlnefabrlek heeft merkwasmachines vanaf f 150. gloednieuw met garantie. Des gewenst afbetaling. Geheel onbeschadigd. Modern, Fran- chimontlaan 64. Leiden. Depot v. Assendelftstram 12, Oegst geest. H Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91, b.g.g. 11.53.96. Autoverhuur. Morris, Volks wagen met radio, Ford Taunus *56 met radio. „Atlantic", tel. 110977 - 321069. Den Haag. Wasmachines f155.pul- satorcomblnatie, lekken uitge sloten, 2 J. garantie, droog- centrifuges 149.50, gem. bet. Proefwassen gratis. Tel. 30372. oude Singel 206. Pracht Hongaarse goedpop, ruim formaat, slechts 69 of 98 ct. Pracht slaappopje in doos f 1.75. Verder poppen in alle maten en prijzen verkrijgbaar. Voor deze spotprijzen natuur lijk: „Het Kabouterhuls", Hooi gracht 66. 'n Horloge? Koop bij een vertrouwd adres. Wij repareren zelf. dus100 procent ga rantie. Vergelijk onze merken en prijzen. Prettige bediening, goede service. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaalzaak. B Luxe autoverhuur. Wjj ver huren o.a. Mercedes-180-D„ Simca. V.W. en Morris. Garage Bierman, Voorhout, tel. 02532 - 7433. Zoekt U een bed of ledikant, ae grootste sortering vindt U ln onze speciale beddenafde ling. De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51. B Wasmachlnefabrlek heeft wasmachines met lichte email- le beschadiging, gloednieuw m. garantie f 125 en f 145. Desge wenst afbetaling. Centrifuges f150.Depot: Gouverneur laan 540, Den Haag, telef. 119711. B Grote dubbeldeurs brand kast, bureaus, bureaustoelen, boekenkasten, boekenrekken, schryftafels, stoelen, dressoirs, theenieubels, legkasten, uit- sohuiftafels, ledikanten en spi ralen enz. A. J. Hartwljk, Burchtsteeg 4, tel. 24013. Nwe Beestenmarkt 7—9 ,tel. 26627. B D.K.W, 125 cc. de luxe 1956 Wegenbelasting en All-Risk verz. Kapteynstraat 12, Lel den. B Nette verkoopster, leeftj|d 17 Jaar biedt zich aan. Liefst ln manufacturenzaak. Brieven bur. van dit blad no. 9664 k. B Nieuw is Uw bed als wij het overtrekken met een mooie damast! 1-persoons vanaf f 19.50, 2-persoons v.af f 26.50 In één dag gereed! De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. B Te koop aangeb. 2 dames rijwielen f 20 per stuk en een herenrUwlel f 10, elektr. klok f 15, slede f9. Pr. Bernhard- laan 18, Oegstgeeet. Tel. 30357. B Van der Lek voor: Byoux, toiletartikelen, potterie enz. Apothekersdijk 2, Lelden. B Wegens overcompleet Etna vulkachel z. g. a. n., een pen dule met slagwerk en oud- Holl .tafeltje. Adres woonark „WiLfra". Leidseweg 202. bij halte zllverfabr. Voorschoten. 9 Al Uw benodigd hout. tri- ex, hardboard maken wij pasklaar. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Een partij goed kope latten van 12 ct. en 20 ct. per meter. De Timmer win kel. Ulterstegraoht 168, Telef. 20051. Te koop wegens overcom pleet prima bakfiets met open laadbak. Hoofdstr. 130, Sas- senhelm. B| Aangeboden net eenvoudig osthuls. goede kost, was in begrepen. 22.50 per week. Te bevragen bijA. A. Grobbee, Ballstraat 64, telef. 30086. BB. z. a. huishoudster met 2 nderen, in moederloos gezin. In Lelden of omg. Brieven bur. van dit blad no. 9682 k. S| Bent U al in het Kabouter- uls geweest? Nee? Dan moet U toch eens gaan. Het adres ls Hooigracht 66. Wij hebben speelgoed in alle soorten en prijzen. B lieren! Voor Uw knippen en soheren naarA. v. d. Lek, Apothekersdijk 2, Leiden. B Te koop 2-dlg. spllte. werp hengel (18 gr.). Goede snoek- hengel. L. Mare 71 A. 3 x bel len. B Modern fraai bankstel, drie zitsbank m. twee clubfauteuils f 275, twee clubfauteuils met vier stoelen f 95. hanglegkast f 75, herenrijwiel even gebruikt f 75. twee clubfauteuils f 35. vloerkleed f 15. Nieuwenburg, Hooigracht 55. B Glacé handschoenen vanaf 11.50 p. paar, wollen sjaals vanaf 50 cenit. dubb. gaskom foor f 19, jongens- en meisjes- rijwielen 125, twee-pers. ka- pokbedstellen f 35, een-pers. i 19. Nieuwenburg. Hooigracht no. 55. Te koop mooi tweepersoons ledikant met dubbelspiraal en verenbed. Leliestraat 4, Lei den. E| Ter overname aangeboden ambretta scooter L.D. 150, 1955, 8000 k.m. gelopen, voor zien van Buddy-seat, wind scherm en reservewiel. Fred. v. Eedenlaan 13, Tel. 30196. R Cypers katertje, dol op Fe- c. Af te halen: Regentesse- laan 47, Oegstgeest. zegge0 rrvaê- H Eiken orgels als nieuw, 31 spel, met harp enz., 4 1/5 spel, 14 reg. 2-4-16 voet. 5 spel, 18 reg. doorlopende harp 4-8-16 voet. Ook inruil. J. M. Scho- neveld, Tevellngahof 10. Ingang 4e Binnenvestgracht. DIVERSEN 91 Nette jongeman zoekt ken* tiismaking met net meisje, j Leeftijd 2327 Jaar. Brieven bur. van dit blad no. 9667 k.; B N'ette jongeman zoekt langs deze weg kennismaking met net meisje, leeftijd plm. 19 of 20 jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 9673 k. Arbeider, 30 Jaar, wenst ken nismaking, kind geen bezwaar. Doel: huwelijk. Erleven bur. van dit blad no. 9657 k. B Verloren, woensdagavond 24 okt. gouden dameshorloge mei Rapenburg, Boommarkt, Bree-' straat, Korevaarstr.. Lammen- sohansweg, Lorentzkade. van Bemmelenstr. Tegen beloningl terug bezorgen: Van Bemme-, lenstraat 17. B Koop - Ruil. Te koop aangeb. huis, ben.- en boven-[ woning, aparte voordeur, cen trum staa. Ben.wonlng ruilen] voor vrij huisje of nieuwbouw. Leiden of omg. Geschikt voor! fl Bijverdienste. Werk gevraagd voor enkele avonden in de week. Onverschillig wat. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9696 k. B Besch. dame, gesch. mid denstand, nette versch., eer lijk kar., zoekt vriendin, c.a. 40 jaar. met oulturele belang- i stelling, gen. enkele keer te dansen in keurige gelegenheid. Br. bur. v. d. blad no. 9692 k Huwelijk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 sa menwerk. bemiddel.kantoren. Uitsl. vr. medewerkers. Dank- bet. t. inzage. Nederlands Be- mldd. Centrum. Hoofdadm. Postbus 6037. Amsterdam. Kan toor 's Gravenhage, Pahud- straat 64. Zat., zond. 2—8.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4