Golden Fiction Britten staken bombardementen op Egypte, behalve in Suezkanaalzone Op vele plaatsen demonstraties tegen Brits-Franse agressie WOEDENDE ANTI-RUSSISCHE BETOGING IN BERLIJN Onder ons gezegd.. Met een enkel woord Agenda Spit in de rug Kloosterbalsem DINSDAG 6 NOVEMBER 1956 Zware schade aan olieleidingen in Syrië (Ingez. Med.-Adv.) Eenheden van het Syrische leger hebben zware schade toegebracht aan de Britse oliepijpleidingen in Syrië. Door de vernielingen aan de pompstations is de oliestroom door de leidingen tot stilstand gekomen. Olievoorraden gingen in vlammen op, waarbij het vuur soms op grote afstand werd waargenomen. Deskundigen zijn van mening, dat de ge volgen van deze sabotage zo groot zijn, dat herstellingswerkzaamheden zeker een half jaar zullen vergen. Gedurende enige tijd kunnen de tankboten nog laden in de Syri sche haven Banias, waar belangrijke hoeveelheden olieprodukten zijn opgeslagen. Indien deze voorraden echter uitgeput zijn, moet olie wor den ingenomen in de haven van Fao aan de Perzische Golf, waarbij een veel langere weg om de Kaap moet worden gevolgd. Rust in Caïro In Moskou demonstreerden gisteravond enkele honderden Russen voor de am bassades van Engeland, Frankrijk en Is raël tegen de strijd in het land van pre sident Nasser. Er werden spandoeken meegevoerd met leuzen als „Handen af van Egypte", „Weg met de agressie" of ,,\Vij steunen onze Egyptische broeders". Zij wilden petities overhandigen, maar alleen de Britse ambassadeur verklaarde zich bereid deze in ontvangst te nemen. Binnen twee uur had hij er 37 op zijn tafel liggen. Toen liet hjj weten, dat hü verder geen deputaties meer zou ont vangen. Bij het gebouw van de Israëlische am bassade was de stemming nog feller. De zaakgelastigde weigerde de betogers te woord te staan. Hij deed een beroep op het Russische ministerie van Buiten landse Zaken om de straat voor de lega tie te ontruimen, maar de politie wei gerde op te treden. Eerst na drie en een half uur ging de menigte uiteen. Bij de Franse ambassade poogden vijftig Rus sen een auto met Britse en Amerikaanse correspondenten omver te gooien, doch de chauffeur wist weg te komen. Volgens westelijke diplomaten was dit de eerste keer. dat in Rusland dergelijke demon straties werden toegelaten. Ook elders Volgens het Sovjetrussische persbureau Tass werden er in dorpen en steden in het gehele land protestbijeenkomsten tegen de „gewapende agressie van En geland, Frankrijk en Israël tegen Egyp te" gehouden. Ook elders kwamen er ongeregeldheden voor. Te Kandy op Ceylon demonstreerden vierhonderd studenten. Zij verbrandden een levensgroot beeld van premier Eden. In Siam meldden zich vierduizend jon geren als vrijwilligers voor „een heilige oorlog tegen de Britten en Fransen in Egypte" en in de Indonesische pers werd medegedeeld, dat in het gehele land de werving van een vrijwilligerskorps voor steun aan Egypte in volle gang is. Egypte heeft echter bij de Verenigde Naties laten weten, dat geen verzoek om hulp van enig land buiten die aan de 24 landen van de Aziatische-Afri- kaanse groep is gedaan. Hij ontkende, dat de Egyptische troepen in Port-Said onderhandelen over een wapenstilstand. De militaire operaties duren voort, maar het Egyptische opperbevel is de toestand volkomen meester. In Cairo ging gisteren het zakenleven normaal door. Er waren veel mensen op straat, die vlug hun boodschappen deden om zich verder te houden aan het uit gaansverbod. De banken waren open. Af en toe weerklonk het luchtafweer geschut. maar luchtalarm werd niet ge. geven. Geen verkeer in het Suezkanaal Het verkeer in het Suezkanaal schijnt vrijwel stil te liggen. Het Brits-Franse hoofdkwartier op Cyprus meldde, dat de Egyptenaren in Suez nog drie schepen hebben laten zinken om het kanaal te versperren. Volgens het Italiaanse con sulaat in Port-Said zouden de Egypte naren drie Italiaanse tankschepen van 10.500 ton in het Suezkanaal hebben aangehouden. De bemanningen zouden naar Cairo gebracht zijn met het oog op hun veiligheid. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, dr. Mahmoed Fawzi heeft in een boodschap aan de secretaris-ge neraal der Verenigde Naties de Britten en Fransen beschuldigd van het bom barderen van niet-militaire doelen, waarbij de burgerbevolking zware ver liezen heeft geleden en in het bijzonder een groot aantal vrouwen en kinderen zjjn gedood. In plaats van hun aanvals- daden op Egypte te beëindigen hebben de Britse, Franse en Israëlische strijd krachten hun acties verhevigd. Toen het niet lukte Port-Said te bezetten, werden de woonwijken door vliegtuigen gebom bardeerd, aldus beweerde Fawzi. De Britse permanente gedelegeerde bij de Ver. Naties, Sir Pearson Dixon heeft inmiddels verklaard, dat orders zijn uit gevaardigd tot onverwijlde staking van de bombardementen in geheel Egypte. In een nota aan de secretaris-generaal voegde Dixon er aan toe, dat elke andere vorm van luchtactie beperkt zal blijven tot steun aan de noodzakelijke operaties In het gebied van het Suezkanaal. Vervolg van pag. I Eruit met de Russen India en Pakistan protesteren bij het Kremlin tegen geweld in Hongarije Overal in de vrije wereld zijn gisteren sympathiebetogingen Voor Honga rije gehouden. Een demonstratie in West-Berlün, welke door meer dan honderd duizend personen werd bijgewoond, ging met wilde anti-Russische uitbarstingen gepaard. De menigte riep minuten lang „Eruit met de Russen!", terwijl de voor zitter van het Westberlijnse parlement, Willi Brandt, tevergeefs poogde zich verstaanbaar te maken. Toehoorders overstemden de sprekers. Jongelieden hieven een spandoek waarop te lezen stond: „Daden geen woorden!". De Westberlijnse politie moest later gummistokken en brandweerslangen gebrui ken om jongelieden er van te weerhouden de Poort van Brandenburg (Bran denburger Tor), die toegang geeft tot het communistische Oost-Berlijn, te be stormen. Doch enkelen slaagden er in het Westberlijnse politiekordon te door breken en een aanplakbiljet af te scheuren, dat begon met de woorden: „Hier begint de democratische (d.i. communistische) sector". Op enkele passen af stand van de Russische militairen aan de grens van Oost-Berlijn riepen spreekkoren: „Eruit Russen" en „Vrijheid voor de Sovjet-zone!" Vervolg van pag. 1 Harde strijd rond Port-Said Eerste Britse gewonden kwamen van liet front in Egypte Egyptische dagbladen publiceren foto's van aankomst Franse krijgsgevangenen De Brits-Franse actie in Egypte werd voortdurend beschermd door vlieg tuigen. Toch zijn paratroepen zelden onder dergelijke gevaarlijke omstan digheden neergelaten. Normaal is, zo werd in Parijs medegedeeld, dat vóór het uitvoeren van landingen het betrokken gebied murw gebombar deerd wordt. Om de burgerbevolking te sparen zijn nu aanzienlijke risico's genomen"de bombardementen bleven achterwege. Desondanks slaagden de troepen er ook in een waterzuiveringsinstallatie ten zuiden van Port-Said te bezetten, die deze stad, Port Foead en de omgeving van drinkwater voorziet. De woordvoerder te Parijs noemde dit belangrijk, omdat in de laatste twee dagen wel was gebleken dat de Egyptenaren zo veel mogelijk vernielen. Zeer gevaarlijke luchtlandingen Volgens de Egyptische regering heb ben de Britse en Franse troepen in het gebied van Port Said en Port Foead reeds voor een tweede maal versterking gekregen. Ook van Egyptische herkomst is het bericht, dat er te Caïro 350 Franse krijgsgevangenen zijn aangeko men en dat er tot dusver ongeveer 87 geallieerde vliegtuigen zijn neergescho ten Te Caïro verschijnende dagbladen zouden foto's van de aankomst der Franse krijgsgevangenen en van de wrakken der vernielde Britse en Franse vliegtuigen publiceren. Deze wrakstuk ken zouden op pleinen van Egyptische steden ten toon worden gesteld: De Egyptische radio zond behalve berich ten over de krijgsverrichtingen alleen nationale liederen uit en leuzen, waarin de bevolking wordt opgeroepen tot ver zet tegen de Britse en Franse strijd krachten. Versterkingen Inmiddels is een Franse Dakota met Britse gewonden van de strijd te Port- Said te Nicosia aangekomen. Volgens Franse officieren waren om één uur gis termiddag plaatselijke tijd nog geen Britse militairen gesneuveld. Wel zouden er bij de harde gevechten ten zuiden van Port-Said maandagmorgen 70 Egypte naren zijn gevallen Van de vliegvelden bij Londen zijn gisteren verscheidene vliegtuigen met Britse militairen vertrokken naar een be stemming „ergens in het Middellandse- Zeegebied". Deze militairen waren vol ledig uitgerust. Alles wjjst dus op een harde strijd rond Port-Said. Even herademde de wereld toen het bericht doorkwam, dat de Egyptische commandant van Port-Said om een staken van het vuren had ge vraagd en zich bij de bevelhebber van de Franse parachutisten vervoegd zou hebben voor overgave van de stad. Ge juich klonk in het Lagerhuis en niet alleen daar.Het verstomde weer snel... De gevechten gaan voort.... Rond Port-Said en op de andere plaat sen. waar de Britse en Franse para chutisten zijn neergelaten Hit tn ontbreekt tot vanmorgen echter elk nieuws Zelfs de Daily Worker schreef afkeurend In Brussel hebben woedende stu denten stenen en vuurwerk in de tuin van het gebouw der Russische ambas sade geworpen. Het Rode leger heeft drie voetbalwedstrijden, die het in de komende twee weken in België zou spe len. uitgesteld. Ook in vele andere hoofsteden ter wereld, o.a. in Bern, Madrid en Reyk javik, is tegen het Sovjetrussische in grijpen in Hongarije betoogd. Zelfs de in New York verschijnende „Daily Worker", het officiële orgaan der Amerïkaane communitiche partij, heeft het Sovjetrussische gebruik van geweld in Hongarije scherp afgekeurd. ..Het so cialisme kan een land niet met geweld worden opgelegd", schrijft het blad De New York Times schrijft in een hoofdartikel: „Wij beschuldigen de Sov jetrussische regering van moord. Wij beschuldigen haar van het vuilste ver raad en de gemeenste misleiding in de geschiedenis der mensheid. Wij beschul digen de Sovjet-Unie ervan zondag j.I. een dergelijke monsterachtige misdaad tegen het Hongaarse volk te hebben be- Ingez Med.-Adv.) Vraagt prijslijst van 150 voorradige piano's en orgels Huurkoop 15% contant restant in 4 aar Jzeekett TEL. 2188 (K1726) BODEGRAVEN ...toch maar liever Een gulden genieting voor 80 cent gaan, dat de smaad hiervan nimmer zal kunnen worden vergeven, vergeten, of uitgewist. De laatste illusies zijn thans vervlo gen De Indiase ambassadeur in Moskou, Menon, heeft in het weekeinde aan het Sovjetrussische ministerie van Buiten landse Zaken een nota overhandigd, waarin India verklaart verontrust te zijn door de ontwikkeling in Hongarije. Er waren echter geen Sovjetrussische leiders aanwezig om de nota in ont vangst te nemen. Allen hadden voor een tochtje Moskou verlaten Intussen heeft Moskou reeds een ant woord op de Indiase nota gegeven, dat gelijkt op het verslag van Radio-Moskou waarin de onlusten en het bloedvergie ten in Hongarije werden toegeschreven aan „reactionaire elementen". De Pakistaanse premier Soerawardi heeft zijn Sovjetrussische ambtgenoot, maarschalk Boelganin, een persoonlijke boodschap gezonden, waarin hij hem verzoekt geen geweld meer te gebruiken bij het Sovjetrussische streven, om een oplossing te vinden voor de toestand in Hongarije. Vluchtelingenleed Vijftien officieren en 513 soldaten van het Hongaarse leger zijn tot dusver in Oostenrijk geïnterneerd, aldus is offi cieel in Wenen bekendgemaakt. De mi litairen hadden een kanon, ongeveer honderd zware en lichte machinegewe ren en 170 geweren bij zich. Een medewerker telefoneerde ons he denochtend uit Wenen: Het ijzeren gordijn langs de Oosten rijks-Hongaarse grens is opnieuw her metisch gesloten. Maandag zagen nog slechts honderd vluchtelingen kans de grens te overschrijden. Sinds zondag bedroeg het aantal vluchtelingen tien duizend! De nood onder de vluchtelin gen is ontstellend groot, enigen kwamen zelfs barrevoets aan. Vele kinderen heb ben tijdens de vlucht hun ouders uit het oog verloren. Het Rode Kruis zal met de Russen in Hongarije onderhandelingen voeren, op dat nieuwe hulptransporten ongehinderd naar Boedapest kunnen worden geleid. In Wenen verwacht men dezer dagen nieuwe zendingen onder meer uit N e- d e r 1 a n d, Italië, Denemarken en Zwe den. Enige honderden Oostenrijkse fa milies hebben reeds aangeboden, Hon gaarse kinderen en vrouwen, soms zelfs hele gezinnen, op te nemen! In Wenen is meegedeeld, dat Nederland en Zwe den bereid zijn, groepen vluchtelingen over te nemen. Bovendien hebben de Verenigde Staten aangekondigd, dat zij de Oostenrijkse regering bij het onder dak brengen en verzorgen van de vluch telingen financieel zullen steunen. Geen ontvangst van Russische Ambassade in Kurhaus De N. V. Exploitatie Mij Schevenin- gen bericht het volgende; „Delend in algemeen bestaande ge voelens in den lande heeft de Raad van Beheer van de N. V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen besloten de lokaliteiten van het hotel Kurhaus te Scheveninegn niet ter beschikking te stellen van de Russische ambas sade voor het houden van de voorge nomen ontvangst op 7 november as." BINNENLAND Op de weg Nijmegen-Grave onder Wychen bij Nijmegen is de 78-jarige J. van den Berg. toen hij plotseling de weg overstak, door een auto gegrepen en gedood. Onder grote belangstelling heeft de technisch commissaris van de Nederlandse Radlo-Unle. mr. A. H. van der Veen. gistermiddag in de K.R.O.-studio te Hil versum een groot nieuw studiocomplex, waarvan de bouw twee en een half jaar heeft geduurd, officieel aan het bestuur van de K.R.O. overgedragen. Een Nederlandse automobilist is op de autobaan Keulen-Frankfort, tussen Frankfort en Wiesbaden met zijn auto tegen een lichtmast gereden. De wagen werd vernield en de bestuurder, de 45- Jarige J. F. Franz uit Maasniel en twee inzittenden werden naar het ziekenhuis „Hofhelm" te Wiesbaden vervoerd. Twee van hen liepen ernstige verwondingen aan het hoofd op, maar hun toestand Is redelijk. De Gereformeerde Vereniging voor Geestelijke Volksgezondheid zal zaterdag 24 november in hotel „Pays-Bas" te Utrecht de algemene ve -«dering houden. De circa 65-Jarige R. Bruil is gister middag. toen hij per fiets op de Lange Hezelstraat te Nijmegen reed tegen een zware vrachtauto gebotst. De man kwam onder een wiel en waa direct dood. Vrijdag a.s. zal bij de N.V. Amster damse Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam Hr. Ms. mijnenveger „Goes" in dienst worden gesteld door de comman dant van deze bodem, luitenant-ter-zee tweede klasse (oudste categorie) H. Hofman. Ter viering van het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Dalton Vereniging zal op 10 en 11 november a.s. In het Ool- gaardthuis In Arnhem een Jubileum bijeenkomst worden gehouden. Gistermiddag is in Giekerk op de Nieuwe Straatweg de 80-jarlge wielrijder J. A. de Vries uit Giekerk (Fr.) bij het oversteken van de weg door een zandauto gegrepen. De man had geen richting aan gegeven en niet uitgekeken. De wielrijder werd tegen de weg geslagen. Met een schedelbaslsfractuur en gebroken ribben werd hij ln het Dlaconessenzlekenhuls te Leeuwarden opgenomen, waar hij in de loop van de avond is overleden. De Haagse gemeenteraad heeft het plari om een nieuw ziekenhuis op een 5.5 hectare groot terrein ln het kaal ge bombardeerde Bezuidenhout te bouwen, losgelaten. Dit terrein bleek te klein te zijn en zou tussen drukke verkeerswegen komen te liggen. Het plan dateert van november 1950. Men besloot thans ln be ginsel een 18 hectare groot terrein aan de Leyweg (richting Loosduinen) voor zieken- huisbouw te bestemimen. BUITENLAND Op de bovengrondse spoorweg te Chicago is maandagavond een stilstaande trein door een rijdende geramd, met het gevolg, dat vyf mensen het leven verloren en honderd gewond werden. Een vliegtuig van het type „Hermes" met ongeveer tachtig mensen aan boord, ls op het vliegveld van Blaokbush ln het Engelse graafschap Surrey neergestort en ln brana gevlogen. Drie bemannlngs en vier kinderen verloren het leven. Het vliegtuig vervoerde militairen met vrou wen en kinderen. Maurice Schumann, afgevaardigde van de Franse Republikeinse Volksbewe ging. en oud-staatssecretaris van Buiten landse Zaken, heeft maandagmiddag in de wandelgangen van de Franse Nationale Vergadering te Parijs meegedeeld, dat hij van plan is dienst te nemen bij de Franse strijdkrachten ln Egypte. Vandaag zou de vergadering zich uitspreken over het ont slag van Schumann, dat uit zijn voor nemen voortvloeit. Sir Anthony Eden heeft de laatste dagen niet alleen veel brieven gekregen waarin zijn beleid t.a.v. Egypte wordt afgekeurd, hij ontvangt ook betuigingen van instemming. Volgens een officiële woordvoerder zijn maandag aoht maal zoveel betuigingen van Instemming ont vangen als afkeuringen en protesten. Generaal Maxwel Taylor, stafchef van het Amerikaanse leger, heeft een reis door het Midden-Oosten onderbroken en keert wegens „dienstoverwegingen" uit Turkije naar Washington terug, aldus is maandag te Washington bekendgemaakt. Generaal Taylor heeft Italië. Griekenland en Turkije bezocht en zou nog naar Perzië. Irak. Saoedi-Arabië, Pakistan. Ethiopië. Soedan en Libië gaan. Een handgranaat, die uit een voorbij rijdende auto in een groep wachtenden bij een bushalte ln Constantlne Algerije werd gegooid, verwondde 22 van hen, onder wie verscheidene personen ernstig. Het is nu rustig in en rond Israël De rust in Israël is weergekeerd en alles wordt gedaan om het leven weer zo spoedig mogelijk geheel nor maal te krijgen. Ook in het verover de gebied Radio-Jeruzalem meldde, dat de spoorlijn tussen Tel Aviv en Gaza reeds deze week weer in gebruik zal worden genomen en dat werkzaamheden zullen worden begonnen met het oog op de aanleg van spoorwegverbindingen tussen Is raël en het schiereiland Sinai. Reeds zijn 5000 Egyptische gevangenen ondergebracht in kampen in het zuiden van Israël. Er worden nog steeds gevan genen aangevoerd. In bevoegde Israëli sche kringen leeft de gedachte, dat Egypte ruimer bewapend was dan men over het algemeen dacht. De oplossing van dit raadsel ligt echter voor de hand gezien het vele Russische materiaal, dat kon worden buitgemaakt. Uit Jordanië komt inmiddels het be richt, dat de burgerlijke verdediging is gemobiliseerd. Recruteringsbureaus zijn opgericht om alle burgers gelegenheid te geven hun land te helpen verdedigen. Ook leerlingen van middelbare scholen zullen een militaire opleiding moeten ondergaan. En dat. terwijl Israël na drukkelijk heeft verklaard niet te den ken aan verdere militaire ondernemin gen. DINSDAG Royal: Ge comb. Leldse groentehande laren. 8 uur nam. Stadszaal: Telepathische seance Arlës. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. van Oud- leerlingen Ambachtsschool. Lezing over de fabricage van linoleum. 8 uur nam. Wijkgebouw Centrum: Zendingsbijeen- komst. Spr. dr. H. L. Beok, 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal; Zendingsbijeen komst. Spr. ds. D. J. Vossers, 8 uur nam. Leiderdorp; Jeugdgebouw Ned. Herv. Gem. Bazar „Wij willen warmte". 2.30—6 en van 711 uur nam. Oegstgeest. (Huize Bijdorp): Concert Pauline Pilaar en Cath. Gris Rltsema. 8 uur nam. WOENSDAG. Geref. Gemeente: Dankdag voor het gewas. Voorganger ds. C. Molenaar, 10 uur voorm., 3 en 7.30 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht); Inst. voor Arbeiders-ontwikkeling. Spr. mevr. v. d. Staal over Engeland en Schotland, 8 uur namiddag. Wijkgebouw „De Goede Herder" (Oude Vest)Zendingsbijeenkomst. Spr. ds. H. A. C. Hildering, 8 uur nam. Schouwburg: R'dams Kindertoneel: „Panda"-voorstellingen te li en 4 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Friese avond. Opvoering „Als men bloemen laat pra ten". 7 3/4 uur nam. Royal: Stud. Ver. Catena. 8 uur nam. Pieterskerk: Acad. bijeenkomst „Hoe helpen wij Hongarije?", 4.30 uur nam. Leiderdorp: Jeugdgebouw Ned. Herv. Gem. Bazar „Wij willen warmte". 2.30—6 en van 711 uur nam. DONDERDAG Antonius Clubhuis: Balletuitvoering Toos Zandvliet, 8 uur nam. Levendaal 1: Cie. voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Lezing over voeding. 8 uur namiddag. Doelenkazerne (kantine)Milva- en soldatenkoor Koksschool. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Uitvoering Chr. Gem. Zangver. „Halleluja", 7.45 u. nam. Rehoboth: Veren, voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Kookdemonstratie Hollandse rijsttafel. 2\ uur nam. Wijkgebouw Staalwjjk: Zendingsbijeen komst. Spr. ds. Th. Gramberg. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuls. Feestavond Leiderdorpse Damclub verzorgd door ca baret ..Florida" uit Den Haag. 8 uur nam. Oegstgeest. (Spaargarenstr. 29) Spoedvergadering Broederschap van oud padvinders. 8 uur nam. VRIJDAG Het Gulden Vlies: Jaarverg. AR. Kies vereniging wijk 4. Spr. A. Warnaar. 8 uur namiddag. Rapenburg 61: K. en O. cursus Rand stad Holland. 8 uur nam. Herengracht 34: Leidse Smalfilm Liga. Spr. de heer W. Gerdes (met films). 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur i namiddag. Limburgse carnavalsfeesten afgelast Naar aanleiding van de gebeurtenis sen in Hongaryë hebben de carnavals verenigingen in Limburg de feestelijkhe den, die 11 november zouden worden ge houden afgelast. Koningin beëdigde mr. Jonkman H.M. de Koningin heeft in haar va kantieverblijf op Sicilië mr. J. A. Jonk man beëdigd als lid van de Eerste Ka mer. (Ingez. Med.-Adv.) Flink wrijven met Klooster- balsem; de warmteopwekkende stoffen verjagen snel de pijn geen goud zo goedJ Leiderdorp: Herv. Kerk: Voor drachtavond van de heer C. van Hoboken. „Judas Iskarloth", 8 uur nam. ZATERDAG Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerksteeg): Opening tentoonstelling vrije en toege paste kunst, 3 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. ..Litteris Sacrum" „Een engel kwam voorbij", 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Eer ste Leidse Klucht- en Revuegezelschap. 8 uur nam. ZONDAG N.Z.H.. Stationsplein: Strandexcursle Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 10.30 u. voorm. MAANDAG R.-K. Lyceum: K. en O.-cursus Tekenen en Schilderen, 7 uur nam. BIOSCOPEN: Lldo: „Onsterfelijke liefde", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon. „Ave Maria", 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Beklemmende uren", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino. 7 „Herrie om Harry", 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30., 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „A place In the sun". Rex. „Moord op de voorpagina". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dagen 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLING „VRIJE EN TOEGEPASTE KUNST". Zaterdag 10 dezer des middags te 3 uur zal de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schalk ln de Boerhaavezalen een onder auspiciën van het Lelds Kunst centrum ingerichte tentoonstelling „Vrije en toegepaste Kunst" openen. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest Boonstraat 13)Ten toonstelling Daan en Lenle de Vries. Werkd. 9 uur voorm.—6 uur nam.; dinsd. 9 uur voorm.7 uur nam De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 10 november 8 uur waargenomen door Apotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. telefoon 26274. Bh geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 S lil 6 hr 1* CM Stockholm licht bew. nw 6 -5 0.1 Oslo geh. bew. n 1 0 0 Kopenhagen zwaar bew. w 3 4 0.1 Aberdeen onbewolkt windstil 6 0 Dublin zwaar bew. w 2 4 Londen mist windstil 6 0.5 Amsterdam geh. bew. w 5 10 1 Brussel onbewolkt w 1 7 1 Parijs mist windstil 0 0 Bordeaux mist windstil 3 0 Grenoble zwaar bew. nno 1 5 0 Nice onbewolkt nw 5 8 0 Berlfjn zwaar bew. wnw 6 3 2 Frankfort motregen wzw 2 6 1 München geh. bew. wnw 5 4 1 Zürlch zwaar bew. windstil 4 0.4 Genève onbewolkt n 1 0 0 Locarno Uoht bew. o 4 4 0 Wenen zwaar bew. w 9 5 1 Innsbruck regen windstil 2 4 Rome onbewolkt ono 2 4 0 Mal lor ca licht bew. windstil 7 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2