Provinciaal week-einde C.H.J.G. in „De Haven" te Wassenaar MAANDAG 5 NOVEMBER 13» Prof. Gerretson Als „neen-zegger" behoorde Bilderdijk tot onze „nationale heiligen" Expositie onder grote belangstelling in de Lakenhalgeopend Bilderdijks levensgang is ons zaterdagmiddag: uitvoerig geschetst tijdens de officiële opening van de Bilderdijk-tentoonstelling in „De Lakenhal" door de heren dr. J. J. Mak, lid van het Nationale Herdenkingscomité, prof. dr. F. C. Gerretson (de bekende dichter Geerten Gossaert) en burgemeester mr. H. van Kinschot. In hoofdtrekken bewogen hun woorden zich rond het reeds door ons omtrent de figuur Bilderdijk geschetste, waarbij prof. Gerretson diep inging ap het geestelijk klimaat van Bilderdijks tijd. Alle drie de sprekers behandelden voorts de banden, die Bilderdijk met Leiden verbonden. „De zeven jaar. die ik in Leiden door bracht, zijn de enige geweest, dat ik genoten heb", zo getuigde Bilderdijk im mers. Dr. Mak dankte voorts de directeur van ,De Lakenhal", de heer Van Wes- sem, voor de estetische verzorging der tentoonstelling, alsmede het personeel en bracht hulde aan de heer W. Blok. die zich in korte tijd meesterlijk had ingewerkt in een voor hem vreemde materie.waardoor op deze tentoonstelling een interessante „Leidse toegift" kon worden verkregen. Prof. Gerretson gewaagde o.a. van de „all round ketter Bilderdijk". wiens in vloed als „academisch docent" een zeer belangrijke is geweest. In Holland kan nooit iemand tot volle ontplooiing ko men; ook Bilderdijk is een ..romp" en een .stomp" gebleven, van wat hij in aanleg was. Bilderdijk was „monar chaal". tevens staande op de basis van „historische democratie". Tussen deze twee polen zweeft zijn onrust. Als docent reeds een ..gebroken man" kwam Bilderdijk als historicus eerst aan bod in het perceel Hooigracht 96 op zijn „klein college". Waardoor boeide hij zo? In de eerste plaats door zijn reputatie als dichter, ook door zijn zonderlingheid. Men moest dit college „meegemaakt" hebben, gelijk dat van Bolland. Voorts door het tegenspreken van de officiële leermeesters en vervolgens door zijn meeslepende voordracht. Bilderdijk sprak soms 2% uur achter elkaar! Wat aantrok was zijn volstrekte negatie; alles ging lijnrecht tegen het bestaande in. Prof. Gerretson besprak Bilderdijk als de voorloper van het réveil, zijn we tenschappelijke (juridische) en natio nale verdiensten, zijn Socratische leer wijze en het paradoxale van zijn onder wijs. Bilderdijk heeft de mensen van zijn tijd tot het denken óver hun tijd ge bracht. Zoals men toen sluimerde onder Va der Willem I, aldus prof. Gerretson, Rondom de Watertoren viert vrolijk feest TOT AANKOOP VAN GROTE S CHOMM ELS TEL BESLOTEN Voor de Speeltuinvereniging „Rondom de Watertoren" was er zaterdagavond in het Anthonius Clubhuis voldoende reden om vrolijk feest te vieren. Moest men het vorig jaar op de jaarlijkse contact- avond nog zonder speeltuin stellen, thans beschikt deze vereniging over een prachtige „Wethouder Van Schaiktuin". met modem spelmateriaal. De voorzitter, de heer H. W. de Bruijn, die hierover zijn blijdschap niet onder stoelen of banken stak, had eveneens zeer veel waardering voor het damesco mité. dat in enkele maanden kans zag een bedrag van f. 800 bijeen te brengen, waarvoor reeds een klein schommelstel werd aangeschaft. Voor Corrie en Joop. die vele uren opofferen voor de training van de korfbalclub, had de heer Dë Bruijn een verrassing in petto. Beiden ontvingen een aardige attentie. Tenslotte kon spreker mededelen, dat bet bestuur juist vorige week besloten had om tot aankoop van een groot schommelstel over te gaan. Na al deze vreugdevolle klanken, was het de beurt aan de toneelclub van de Leidse Politie Amusementsvereniging, die een opvoering verzorgde van ..De bruidegom van mijn vrouw". Bij een vorige opvoering - het stuk werd voor de derde maal opgevoerd - gaven wij van de inhoud van dit spel reeds een korte beschrijving. Onder aanvoering van de regisseur, de heer G. A. N. Comelisse, die ook de hoofdrol voor zijn rekening nam, werd ook ditmaal door de tonelis ten „goed partij" gegeven. Het was een amusant stuk, waarmede de vele aanwe zigen, o.w. de beschermheer, de heer L. Zitman, en afgevaardigden van de Leid se Bond van Speeltuinverenigingen en vele zusterverenigingen, zich kostelijk vermaakten. Na afloop volgde nog een gezellig sa menzijn o.l.v. Henny Mieremet. met me dewerking van „Th'e Rythme Combo". Geslaagde toneelavond gerepatrieerden Gisteravond heeft de toneelclub van de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en omstreken (Veglo) het blij spel „Tien Wijze Dwazen" van Eline Verkade voor het voetlicht gebracht in de grote zaal van „Den Burcht". Reeds omstreeks half acht stroomden de bezoekers de zaal binnen, zodat om streeks het aanvangsuur een kleine 400 mensen in de zaal aanwezig waren. Onder de vele genodigden waren o.m. vertegenwoordigers van de Gezins- en Huishoudelijke Voorlichtingen van de zusterverenigingen. Voor de aanvang verzocht de voorzit ter. de heer R. de Bruin, de aanwezigen op te staan en 1 minuut stilte in acht te nemen voor de strijders der vrijheid in Hongarije. Hierna werden de aan wezigen hartelijk welkom geheten, ge volgd door een explicerende toespraak van mevrouw Pijsel, de regisseuse van het toneelstuk. De drie bedrijven van het blijspel werden vlot en met souplesse ten tonele gevoerd. Het vertoonde spel was uitste kend. hetgeen een bewijs vond in het volle medeleven van het publiek, zowel in de komische scènes als in de ernstige, vaak ietwat wijsgerige gedeelten van het stuk. Kortom, men kan gerust spreken van een volkomen succes. In de pauzes werd een loterij gehou den. die alleszins geslaagd mocht heten. Direct na de voorstelling begaf de voorzitter zich op het podium om de aanwezigen aan te sporen gelden in te zamelen voor de slachtoffers in Hon garije. Deze oproep werd beloond met een bedrag van rond f. 100.dat spon taan door de bezoekers gestort werd. Na dez^ collecte sprak de voorzitter woorden van dank voor het vele werk, dat door toneelclub en regisseuse in de afgelopen maanden van voorbereiding werd verricht. Tot 3 uur werd gezellig nagedanst. sluimert men thans onder andere „va ders". Ook nu is er een gebrek aan „neen-zeggers". Als „neen-zegger" be hoorde Bilderdijk tot onze „nationale heiligen", zo besloot prof. Gerretson. Burgemeester Van Kinschot sprak woorden van dank tot het Nat. Herden kingscomité en herdaacht Bilderdijk o.a. als de grondlegger van de 3 oktobervie ring. De stad Leiden mag dus bij de Bilderdijkherdenking niet ontbreken, aldus spr., waarop hij deze interessante expasitie geopend verklaarde. De vele aanwezigen verdiepten zich hierop in het vele, dat de bezoeker met Bilderdijks leven en .werk in kennis brengt. Bidstond voor Hongarije Hedenavond om tien uur in de Pieterskerk De kerken, die in de Oecumenische Raad van Kerken samenwerken, hou den hedenavond om tien uur in de Pieterskerk een bidstond voor Hon garije en het behoud van de vrede. De orde van deze dienst is als volgt: votum, aanvangstekst. zingen Ps. 42 3 en 5. schriftlezing Ps. 12, zingen Ps. 89 16, schriftlezing Ps. 2, zingen Ps. 89 20, gebed, schriftlezing Openbarin- fen 21 17, zingen Gezang 305 1 en meditatie, zingen Gezang L 1, 5, 6 en 7, gebeden, slotzang Gez. 301 3 en 14, zegen. Aan het einde van de dienst zal een collecte voor de Hongaarse vluchtelin gen worden gehouden. AMBTSAANVAARDING DR. J. M. M. ALER. Vrijdag zal dr. J. M. M. Aler, die aan de Leidse Universiteit is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, zijn ambt aan vaarden door het uitspreken van een rede in het Groot-auditorium. B.B.-SIRENES WORDEN BEPROEFD. Reeds eerder werd de aandacht ge vestigd op de beproeving van de B.B.- sirenes, die elke eerste dinsdag van de maand plaats heeft. Morgen zal dit dus weer het geval zijn. De voorzitter van het Prov. Bestuur van Zuid-Holland de heer G. Zonder van opende zaterdagmiddag de conferentie van de C.H.J.G., die in de Haven te Wassenaar in het afgelopen week-einde werd gehouden. In de avondver gadering vond de officiële overdracht plaats van de voorzittersfunctie. De voormalige voorzitter de heer J. Rodenburg droeg de voorzittershamer over aan de heer G. Zondervan. Mr. C. A. Bos uit Alphen a/d. Rijn sprak daarna over „Europa en het Midden-Oosten". Het nationalisme in Europa heeft tot grote verdeeldheid geleid en dit gaf op zijn beurt weer aanleiding tot wereld oorlogen. West-Europa kwam er met hulp van Amerika weer bovenop. Wel iswaar bestaan er reeds internationale organisaties, in West-Europa, zoals Econ. Raad. Kolen- en Staal-Gemeen- schap, maar helaas nog geen Europees Defensie Gemeenschap De conferentie van Jalta en Potsdam deed een Ooste lijk en een Westelijk blok ontstaan, waarbij resp. Amerika en Rusland de leiding nemen. De tragiek van deze verdeling heeft reeds miljoenen men senlevens gekost en doet nog steeds zijn invloed gelden. Polen en Hongarije in de macht van Rusland proberen zich van het Russisch regiem te ont worstelen. West-Europa zal hier te hulp moeten komen door alles, wat zij heeft aan Hongarije toe te stoppen. Uiteraard had het hier veel meer in druk gemaakt, wanneer hier een ver enigd Europa naar voren was getreden. ISRAËL Spreker belichtte vervolgens de toe stand van Israël. Israël wordt opnieuw bedreigd door de Arabische Staten. Het land heeft altijd voortreffelijke leiders gehad. Ook nu weet men het juiste moment te kiezen: Amerika vlak voor de presidentsverkiezingen, Rusland bezig met regeringssystemen, Egypte met Suez. Het kernpunt van het conflict ligt dus weer in Israël. Zij vechten onder de leus, het uitver koren volk van God te zijn. Op dit zo actuele onderwerp volgde een uitgebreide discussie. Het avondprogramma werd voortge zet met reiservaringen in Joego-Slavië, verteld door de heer P. de Pater, aan de hand van schitterende opnamen uit het warme zuiden. De zaterdag werd gesloten door de vice-voorzitter, de heer J. van Heyst. In zijn dagsluiting stond de heer Van Heyst stil bij het tragisch ongeluk, dat één der leden uit de C.H.J.G. is overkomen af gelopen week. NIEUW GUINEA Zondagmiddag sprak ds. Beek, mo menteel met verlof uit Sorong. over: ,J)e toestanden op Nieuw Guinea". Eco nomisch gezien vormen de landbouw, visserij en veeteelt er geen belangrijke bronnen voor de toekomst. De bosbouw en mijnbouw zullen in de toekomst van meer belang zijn. Het klimaat noemde spr. er zeker aangenaam. Toch bestaat er bij de meeste emigranten een be paalde spanning, die echter te wijten is aan het gemis aan comfort. De verbin dingen zijn er nog slecht. De zelfstan digwording van de Evangelisch-Christe- leijke Kerk is wel een van de belang rijkste dingen van deze tijd. De moeilijkheden, ontstaan rondom de oproep tot bezinning van de Synode, zijn oorzaak van verkeerd begrijpen van de voor- en tegenstanders meende spreker. Via de Verenigde Naties zal getracht moeten worden, de Papoea's een zelf standige positie te geven. I.v.m. de kritieke toestanden in Hon garije werd de conferentie reeds na het avondeten door de voorzitter gesloten. Onderofficieren vierden feest TEN BATE VAN HET SANATORIUM FONDS. In de.geheel gevulde grote zaal van „Den Burcht" werd zaterdagavond feest gevierd ten bate van het Sanatorium- fonds der onderofficiersvereniging „Ons Belang". Adjudant J. v. d. Boogert. president van de afdeling Leiden, heette namens de sanatoriumcommissie alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de garnizoenscommandant luit.- kolonel H. W. Gerth van Wijk en af gevaardigden van de N.C.O.V., St. Mar- tinus, de Bond van Oud-Onderofficie ren en de Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers. Hjj wees met enige na druk op de goede onderlinge samenwer king tussen deze verenigingen en prees vooral de activiteiten van de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers. Een vro lijk cabaretprcgramma werd vervolgens onder leiding van de zeer jeugdige con ferencier Rudi Carell afgewerkt. Aller aardigst was het optreden van de Sel- vera's, twee charmante meisjes, die met veel succes hun liedjes zongen. Trouwens ook de prestaties van de anderen heeft men naar waarde weten te schatten. Harry Broekhuizen zorgde voor een uitstekende pianobegeleiding. Met een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar werd deze gezellige feest avond besloten. LEIDEN AAR OP VOORDRACHT VOOR BENOEMING KANTONRECHTER HEERENVEEN. Ter voorziening in de vacature van kantonrechter te Heerenveen, tevens kantonrechter - plaatsvervanger t.e Leeuwarden, is door de arrondissements rechtbank te Leeuwarden een lijst van aanbeveling opgemaakt. waarop in alfa betische volgorde zijn geplaatst: Mr. F. H. van den Brink, advocaat en procu reur, kantonrechter-plaatsvervanger al hier, mr. W. E. van Vloten, substituut griffier van het kantongerecht te Sneek, dam, tevens kantonrechter-plaatsver- vanger aldaar en mr. R. M. Westerink, groffier van het kantongerecht te Sneek, tevens kantonrechter-plaatsvervanger aldaar. Vlag halfstok In een gisteravond voor de radio voor gelezen verklaring heeft de Nederlandse regering medegedeeld dat zij opdracht had gegeven vandaag van alle openbare gebouwen ten teken van rouw over de bloedige onderdrukking van de Hongaar se vrijheidsstrijd de vlag halfstok te doen uitsteken. De regering verbond daaraan een op wekking om dit voorbeeld algemeen te volgen. Naar wij vernemen is aan dat verzoek in het gehele land in zeer ruime mate gevolg gegeven. Den Haag was heden morgen een vlaggenzee en ook de Leidse burgerij toonde op dezelfde wijze haar diep medeleven met het droevige lot van het Hongaarse volk. Zoals de praktijk leerde is het blijkbaar niet ten over vloede dat wij er nogmaals op wijzen dat in dergelijke omstandigheden de slip van de vlag NIET behoort te worden vastge bonden. Kieskring Leiden V.V.D. kwam bijeen H. A. KORTHALS: NIEUWE COMBINATIES TOT STAND BRENGEN In hotel „De Zalm" te Gouda hield de Kieskring Leiden van de WD, za terdagmiddag een zeer druk bezochte algemene ledenvergadering. De presidente, mevr. P. H. Smits- Witvliet, wenste prof. mr. G. de Grooth in verband met zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer hartelijk geluk. Voorts herinnerde zij aan de zo uitste kend geslaagde verkiezingsbijeenkomsten te Gouda en te Leiden. Hierna sprak het Tweede Kamerlid, de heer H. A. Korthals uit Voorschoten over politieke actualiteiten. Achtereen volgens behandelde spreker de uitslag der verkiezingen, de kabinetsformatie en de naaste toekomst. De verkiezingen brachten de WD op de vierde plaats met een vooruitgang van 32.000 stemmen en een stemcijfer, dat het half miljoen overschreed. De partij bleek niet alleen „rots in de branding" maar innerlijk verstevigd, doordat mag worden aangenomen, dat zij thans tal van kiezers heeft getrokken niet om fiscale redenen maar door de principiële houding van de partij in de kwesties van het Mandement, crematie en radio. De kabinetsformatie is van begin af anders beproefd dan vóór de verkiezin gen mocht worden verwacht. Geen der beide grote partijen heeft volhard bij het „Romme öf Drees". Het moest wor den, gelijk reeds bleek bij de eerste po gingen van beide leiders, „Romme èn Drees". Men gevoelde niet voor een ka binet met de rivaal in de oppositie. De weinig vriendelijke ontvangst, die het kabinet nu ten deel viel ook en juist van die partijen die partijgenoten, zelfs voormannen, achter de regerings tafel zagen, deed spreker op een toe komst-taak wfjzen: trachten nieuwe combinaties tot stand te brengen. De WD behoeft, volgens spreker, niet naar haar positie te zoeken. Deze blijft constructief, alle regeringsvoorstellen op hun zakelijke merites beoordelende. Na de rede volgde een geanimeerde discussie, waaraan velen deelnamen. PANDA IN DE SCHOUWBURG. Wij herinneren eraan dat het Rotter dams Kindertoneel op uitnodiging van ons Blad a.s. woensdag in de Schouw burg twee voorstellingen geeft, waarin Panda en zijn kornuiten de hoofdrol len vervullen. In de paasvakantie trok hetzelfde gezelschap met „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" tot tweemaal toe een uitverkochte zaal. Nu de populaire Panda-figuur in het middelpunt staat, zal dit wel niet anders zijn. Zaterdagmiddag is het jacht- van Amersfoort. Ook Prinses Mar- seizoen geopend met de traditionele I griet nam aan dit jachtjestijn deel. St.-Hubertusjacht in de omgeving1 Russische officieren mettertijd uit het Poolse leger De Poolse communistische leider Go- moelka heeft in een gesprek met een delegatie uit het Poolse gebied langs de Oostzeekust verklaard dat te zijner tijd de Russische officieren uit het Poolse leger verwijderd en dat het werk van de Poolse veiligheidspolitie gewijzigd zal worden, zo meldt het Stettiner blad „Kurier Szczecinski". Gomoelka verdedigde het beleid van maarschalk Rokossowskl, die nu in Mos kou is. Hij gaf toe. dat er de vorige maand na het bezoek van Kroestsjef aan Polen Russische troepenbewegingen waren geweest, waarvan de Poolse rege ring niets wist. Gomoelka verklaarde voorts, dat de delegatie hem geen dienst bewees met vragen over de toekomst van maarschalk Rokossowski. „Dat is een zeer onprettige kwestie", zei hij. Nationale demonstratie op de Dam UITZENDING DOOR DE RADIO In een gezamenlijk programma zal hedenavond om 20.15 uur over de beide zenders Hilversum I en II een nationale demonstratie, welke bij het nationaal monument op de Dam in Amsterdam in verband met de gebeurtenissen in Hongarije wordt gehouden, worden uit gezonden. Sprekers zijn mr. H. W. van Doom, J. A. Middelhuis, H. Oosterhuis, M. Ruppert, H. van Riel en H. J. Scheps. N.V.V. telegrafeert ministerraad OPNEMEN HONGAARSE VLUCHTELINGEN Het NVV heeft aan de Raad van ministers het volgende telegram ver zonden: „Dringen er met klem bij uw Raad op aan aanstonds maatregelen te treffen om gevolg te geven aan het desbetref fende verzoek van de Oostenrijkse rege ring en ook hier te lande Hongaarse vluchtelingen op te nemen. 'w.g.) voorzitter H. OOSTERHUIS en secretaris H. KORTE jr. Ambulance-auto's naar Hongarije Vanmiddag is een uit 5 ambulance auto's bestaande colonne van het Ned. Roode Kruis naar Hongarije vertrok ken. De ledige ruimte in de auto"s is benut voor het medenemen van 1500 wollen dekens. Men verwacht morgenavond of uiter lijk woensdagmorgen in Wenen aan te komen. Prinses Ira. de 16-jarige echtgenote van Prins Alphonse von Hohenlohe. heeft zaterdag te Lausanne het leven geschonken aan een zoon. BEURSOVERZICHT Weinig verandering Amsterdam, 5 november Het is te begrijpen dat de animo om zaken te doen op de Amsterdamse ef fectenbeurs vanmiddag niet groot was. Het gesprek bepaalde zich hoofdzakelijk tot de ontwikkeling in Hongarije en om twee uur nam de beurs 1 minuut stilte in acht, daarmee uiting gevend aan zijn medeleven met het Hongaarse volk. De internationale soorten die zaterdagmor gen behoorlijk vast waren, moesten deze winst geheel prijs geven. De noteringen bewogen zich rond het slotniveau van vrijdag en sloten een kleinigheid daar boven. Unilever moest echter een twee tal punten prijsgeven. Op de scheepvaartsector was de stem ming enigszins verdeeld. Kleine koers- verbeteringen waren echter veruit in de meerderheid. Kon. Rott. Lloyd echter 2 punten lager. Op de cultuursector kwam het in een open hoek voor Amsterdam Rubber en Ver. Deli. Beide fondsen kon den een kleinigheid avanceren. HVA was onveranderd op circa 95. De Staats- fondsenmarkt gaf opnieuw van een zwakkere stemming blijk. Dit geldt voor al voor de conversielening 1947 die van 90 1 8 daalde tot 89 U/16. De markt sloot rustig in afwachting van het ver loop te Wallstreet. WISSELKOERSEN Amsterdam, 5 november Londen 10 59%10.60%, New York 3.82%—3.83V«, Montreal 3.95%—3.95%, Parijs 1.0807% —1.0817'=. Brussel 7.61''8—17.61%. Frank furt 90.73%—90.78%. Zürich 86.88%— 86.93'/=, Zürich (vr. francs) 89.34%— 89.3914, Stockholm 73.64%73.69',=, Ko penhagen 54.841=54.89'=Oslo 53.13 53.18, Milaan 60.55!=60.601= Beurs van Amsterdam Maandag 5 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000, Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 314 93% 93,\ Grootboek obl88'4 Ned. '51 3!= 93% B 94 Ned. '53 (3%) 91% 91% Ned. '56 3% 91A WA Ned. '48 3% 87% 87 L Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 3% 873/4 87% Ned. '55 II 3 14 8914 893/4 Ned. '47 3% (3) 90% 89% Ned. "37 3 86% 853/4 Dollarlng '47 3 9393L Investeringscert. 3 92 91% Ned. 62-64 3 91% 9114 Indië A3 89% 89 Grootboek '46 3 87% 87L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 49H 47% Nat. Handelsbank 106 104% Ned. Handelsmij. 175 175 A.K.Ü228% 22834 Philips 260% 260'/4 Unilever375% 371 Wilton Feyenoord 325 32914 Biliton 2de r222% 220 B Kon. Olie (f 50.—) 402 Kon. Olie 781% 78434 Amst. Rubber 74% 7514 Holl. Amer lijn 192% 195 Kon N. Stoomboot173 17314 Ned Scheepv. Unie 168 1663,6 H.VA94% 93 Java Cult.55% 56 Deli Mij en (Ver.) 102 103 Senembah65 65 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92 91% Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 93 R'dam 37 I-III 3% 91% 92 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 100 98% 98% 96 95% 101% 100% 97% 97% 93 93% 106% 103% 105 107% 107% 106 110 111% Amst. Bank Rott. Bank Twentsche Bank Premieleningen A'dam *51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12%.. idem II 2% 103% R'dam '52 12% 107'' Idem niü 106 Utrecht '52 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 219 190% 194 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 207 Kon. Ned. Grofsm. 112 Rott. Droogdok Mij. 575 Tieleman en Dros 11% Handelsondernemingen Borneo Sum. H. Mij. 84% Internatio97% Diversen Albert Heyn Ned Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. Amerik. fondsen Anaconda Shell Oil Comp 219 3/4 190 210 111% 282L 70 21 77% 78% 280 L 70 20% 77% 80% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 2/11 Holl. Constructie 441 405 Lng. bur. v. Bouwnijv. 123 Int. Kunststof! Ind. 58 58% Kon. Ned Edelmet. 70 67 Pref. wa. Idem 67% 67 Textiel Gebr v Wijk 80GL 791» Leidsche Woisplnn. 275L Ned. Electroiasm L - Sikkens Lakfabr '53 469 465L Ver. Touwfabrieken 163 Wernink's Betonm. 94GB SLEU GEVRAAGD B In <le Paedolnglsche kliniek „Curium". Rhijngeesterstraat- weg 32, Oegstgeest. wordt ge vraagd. een kracht in de huis houding. Schriftelijke sollici taties te richten aan de direc trice. 2 3 2 6 1. Dit is ons telefoon nummer voor opruimingen, o.a. van antief. staartklokken, dekenkisten, commode, maho niehouten stoelen, baden, gei sers. radio, zolderbpruimingen, piano's enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t,o. V. en D. S| Net meisje gevraagd boven e 16 Jaar, voor hele of halve dagen. Meerdere hulp aanwe zig. Aanmelden mevr. A. J. Knljnenburg, Rhijngeesterstr.- weg 31, Oegstgeest. Tel. 20058. Leiden. Gevr. garage voor Ford Consul, omg. Lage Rijndijk. Br. bur. v. d. blad no. 9321 k Dames met een specifiek vrouwelijk beroep: Verkoop sters, werksters, apothekers- ass.. enz. (gehuwd geen be zwaar), gelieven te schrijven onder no. 2899 k bur. van dit blad voor aantrekkelijke bijver dienste (uitzending). B Gevraagd kamer met stook- en kookgelegenheid voor jon geman (fabrieksarb.). die zich gaarne aan zijn studie wil houden. Brieven bur. vah dit blad onder no. 2916 k. Gevr. twee kamers met evt. gebr. v. keuken. In Leiden of directe omg., voor as. echtpaar Br. bur. v. d. blad no. 9380 k. Net meisje gevr.. van 83.30 u„ wegens huwelijk van het tegenwoordige. Mevr. Hooger- werf, Boerhaavelaan 1. Telef. 22804. Gevraagd net meisje of werkster voor halve dagen in gezin van 3 volwassen perso nen. Mejuffr. A. de Graaf. Re- gentesselaan 1, Oegstgeest. Te huur gevraagd een klein pakhuis of kleine winkel ruimte, met spoed. Brieven bur. van dit blad no. 9384 k. AANGEBODEN Naaimachines leveren wij op gemakkelijke betalingscon- ditles met eigen financiering, zonder vooruitbetaling. Dernee Haven 7, Leiden, telef. 25365: Waaigat 17, Katwijk aan Zee. telef. 2278. In het Schuimrubber- en Plastichuis, Mare 70, vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tic, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht. onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862 Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50 was machines f 135.—. Beide met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91, b.g.g. 11.53.96. Slagerij Pleterse. Dinsdag, woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rookworst f 0.32 100 gram, f 0.75 p. 250 gram. fl.35 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 per 100 gr. Herenstraat 29. Frldor naaimaeh. nu reeds vanaf f 295, elektrisch, in kof fer. Gratis les aan huis en 100% service. Fa. P. J. van Steijn en Zn., Nieuwe Rijn 46 B Tel. 24809. Zo goedkoop slaagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast! Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f 26.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51. Lelden. Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buy- singstraat 33. Tel. 32178. Wegens teleurstelling te koop. nieuw modern twee-pers. ledikant met kapokbedstel, drie dekens, dressoir, twee club fauteuils met vier stoelen en herenrilwiel. Alles nieuw (moet weg). Pelikaanstraat 18. Alle motoronderdelen heeft motorsloperi) Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 114501. Bontmantels kort en lang, reeds v.af f 2.p. w. Vraagt gratis zichtzendlng. Brieven bur. van dit blad no. 2896 k. Gratis op zicht bij U thuis. Kostuums, winterjassen, kin- dennanteltjes, wintermantels, lederen jassen (kleur en maat vermelden) v.af f5.p. mud. Br. bur. v. d. blad no. 2894 k S Vraagt gratis proefzending! emington Super droogscheer- apparaat, (oud wordt voor f20.ingenomen), f 1.p. w. Stofzuigers 1.50 of 2.p. w. Bandrecorders 4.p. w. Ra dio's 4.50 p. w. Brieven bur. van dit blad no. 2893 k B. z. a. jonge vrouw met kind, als hulp in de huishou ding bij bejaard echtpaar of bij twee alleenwonende dames. Br. bur. v. d. blad no. 9319 k. Aangeboden Minor 1949, ln Êrima staat. Loopt 117. F. Teegelaar, Ambonstraat 29 Nieuwe Slnger naaimachines (Hand-, trap-, salon-, zig-zag) Reeds leverbaar vanaf f 15.p. mnd. Eigen financiering. Gratis les. Vraagt vrijblijvend prospectus of demonstratie. Herenstraat 23. Agentschap Singer Mij. N.V. Te koop bromfiets Moby- lette f 85. Kinderwagen f 20. Bes kachel f20. Straat ter Leede 27, Warmond. Wasdag en regen. Huurt een droogmachine voor f 1. Een ideaal ln ons klimaat. Plasmeyer. Storm Buysingstr. 33. tel. 32173. Rashonden. Aangeboden prachtige Spaniels (pups), in prima conditie. Teunissen, Levendaal 28, tel. 22053. Lei den. M 2-pers. opklapbed ter over name aangeboden. In prima staat. Prijs f 17.50. Adres: Van Ruiten, Kort Rapenburg 12. Zware oud-Hollandse pracht eiken tafel, fraaie ronde ma honie tafel, mooie koperen kroon, fraai ladekastje met be slag, prima trapnaaimachine. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op tel. 23261. Ber.mll. wil avonduren pro- duktief maken. Onverschillig wat. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9399 k. Verdien geld niet een nieu we kofferschrijfmachine! Gra tis 5 dagen op proef, lage prijs v. slechts f 3. p. w. Brieven bur. van dit blad no. 2897 k. Kolenzeven passend op Uw vuilnisbak, p .st. f 2.10, vuur stenen, asbest, mica. pijpen, ellebogen, kappen, poken, vuur- taligen, stooksohoppen, kolen kitten, kachels, fornuizen, vuurduivels enz. A. J. Hartwljk, Nwe Beestenmarkt 79, Lei den. Tel. 26627. Aangeb. Singer handnaal- maohine. in pr. st., prils f 55. Salonkast-trapnaaimachine ln staat van nieuw. Volle garan tie. Ver beneden kostprijs. Herenstr. 23. Leiden. Huisvlijt!!! Gezellig thuis knutselen, voor jong en oud. Grote sortering handenarbeid, van le klas fabrikanten (voor elke beurs). Clubs korting. Komt U even kijken? Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123 Gehakte aanmaakhoutjes aangeboden. Ook hebben wij gehakt en gezaagd kachelhout. Alles in elke gewenste hoeveel heid. Billijke prijzen. Te bevr.: Haarlemmerweg 63 E. Lelden. Brandkastje, lianrd, zwaar eiken cilinderbureau, mooie grote koperen kroon, zwaar mahbnie legkast, prima trap naaimachine. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. DIVERSEN Verloren op 10 6ept. jl. ln omgeving Cobetstraat, dames polshorloge, merk Testa. Te gen beloning terug te bezor gen: Cobetstraat 29. (Telef. 26217). Verloren gouden schakelarm band, terrein Acad. zieken huis of ingang Universiteit. Aandenken. Terug te bezorgen tegen beloning. Zr. G. Schmitp Acad. ziekenhuis. Instituut voor Arb. Ontw. Woensdag 7 nov. 8 uur in Orw centrum. Hooigracht. Mevr. v. d. Staal, v. Sandvliet vertelt aan de hand v. prachtige kleu renopnamen van Canterbury tot Inverness, begeleid door pracht muziek. Huweiyk. Net persoon, goe de positie, zoekt jonge vrouw als levensgezellin. werkende stand, niet gescheiden en geen kinderen, p.g., 36—42 j. Gehelmh. verz. Brieven bur. van dit blad no. 9405 k.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8