yicus Oriëntis verslagen in tweede helft door HKV Van Zoelen - alléén kon niet tot winst brengen Scylla Sirona (P. Smit) zegevierde in de grote R.S.T.-prijs Denemarken B kwam in Utrecht kwaliteit tekort MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 Rondom de korf Daar alleen een aantal velden in de Residentie bespeelbaar was, kwamen van de Leidse ploegen alleen Vicus Oriëntis en Fluks binnen de lijnen. Vicus Oriëntis heeft QKV tot aan de rust uitstekend partij gegeven. Wel waren de Hagenaars technisch beter, doch dit werd door enthousiast tegen spel van V.O. te niet gedaan. Pas na geruime tijd slaagde Tuinman er in de score voor HKV te openen. Uit een vrije worp bracht de la Rie de par tijen enkele minuten later weer op gelij ke voet. In de volgende opstelling kwam HKV opnieuw door een doelpunt van Bos voor te staan (2-1). Kees Somme- ling maakte direct hierop weer gelijk (2-2), doch doordat een ver schot van Troost in de korf verdween, leidde de thuisclub met de rust met 32. In de tweede helft was HKV veel produktiever. Door doelpunten van Troost en Bos liep het tot 5—2 uit. Wel kwam Vicus door Jan de la Rie nog tot 53 terug, doch het laatste kwartier was geheel voor de thuisclub. Bos en Ciere schoten elk nog tweemaal raak, waardoor de eindstand op 93 kwam. Fluks kon in de uitwed strijd tegen Hou Stand met moeite een gelijk spel uit het vuur slepen (4-4) en mag met dit resultaat zich nog de han den dichtknijpen. Want tegen het enthousiaste spel van Hou Stand speel den de roodwitten bij perioden maar erg slap en ver beneden hun normale vorm. Wel kwamen zij door Jan de Haas na 8 minuten met een ver schot op 01, doch 3 minuten later werd het door Nij- huis na een goed genomen vrije worp al gelijk (1—1). In de volgende opstelling was Hou Stand aanvallend gevaarlijker dan Fluks en men mocht bij de Leide- naars van geluk spreken, dat het voor de rust bij één doelpunt, na 20 minuten ge scoord door Doets, bleef. Direct na de rust liep de thuisclub door mej. Zwart tot 3—1 uit. De derde opstelling was gunstig voor de roodwitten. Mej. Ouwer- kerk bracht na 12 minuten de achter stand tot 3—2 terug en na 31 minuten profiteerde Piet de Haas van een verde- digingsfout in de Haagse gelederen (3-3) Direct hierop hernam Hou Stand door een goed doelpunt van v. d. Vet de lei ding weer (4-3) en pas 3 minuten voor het einde slaagde Betcke er in de gelijk- maker te scoren, waardoor Fluks uit deze ontmoeting althans nog 1 punt wist te behalen. UITSLAGEN KNKB Zuid-Holland 1: Die HagheGymna siasten 12-2, HKV—Vic. Oriëntis 9-3. Zuid-Holland 2 A: Achilles—Zwervers 4—3. Zuid-Holland 2 B: SperwersDKC 6-1 OlympiaanSchiedam 4-0, Hou Stand Fluks 4 4 Zuid-Hoiland 3 B: PamsRaven 3-2. Reserve 2 B: Gymnasiasten 2Actief 2 1—4. Reserve 3 B: Ons Eibernest 4HKV 4 2—3; Achilles 3—De Algemene 3 1—2. Pool van VVU gaat weer draaien Deel van opbrengst voor „Oorloggedenkteken" Na het inwinnen van rechtskundig ad vies heeft het bestuur van de suppor ters ver. „Vrienden Van UVS" besloten tot het weder doen verschijnen van de voetbalpool. Er zijn na de inbeslagname enige maatregelen getroffen die de be slotenheid van de pool moeten doen uit komen. Uitsluitend leden en ondersteu nende leden kunnen aan de pool deelne men nadat de eerste contributie is be taald. Meer dan 300 leden hebben zich in de afgelopen dagen aangemeld. Het be stuur van de Vrienden Van UVS ziet daarin een teken om met het werk voort te gaan. Tijdens de voorbereidende werkzaamheden getroffen door de be richten in de Leidse pers betreffende het oorlogsgedenkteken en de op han den zijnde actie daaromtrent, heeft het bestuur van de VVU, in overleg met het bestuur van UVS, ^sloten om ook voor deze actie iets te doen. Van de netto op brengst (dat is het bruto bedrag vermin derd met de kosten en de uit te keren premie) zal 50% ter beschikking worden gesteld van de commissie „Oorlogsge denkteken". Het bestuur van de supportersver. hoopt tevens te bereiken dat deze kleine bijdrage het sein moge zijn voor de ge hele Leidse sportgemeenschap om de benodigde 25.000 gulden in de kortst mogelijke tijd bijeen te brengen, onder het motto „de sport gedenkt mee!" VOETBAL Afdeling Leiden K.N.V.B. In de eerste klasse van de afdeling Leiden (zaterdagcompetitie) is slechts één wedstrijd gespeeld. Alphen werkte zich door een 51 overwinning op het bezoekende Hazerswoudse Boys van de onderste plaats op naar de vijfde, waar bij het meteen de rode lantaarn weer In handen van Alphia drukte. SCHAKEN Debacle voor LSG 2 In zijn tweede wedstrijd voor de KNSB-competitie is het met het twee de tiental van het Leids Schaakgenoot schap helemaal mis geweest. Met niet minder dan 28 werd in Rotterdam van De Pion verloren, een uitslag, die we gevoeglijk als een debacle mogen kwali ficeren. De gedetailleerde uitslagen zijn: J. P. Mahutte (Pion)W. H. van der Nat (LSG 2) 10, A. Maakenschijndr. W. L. Groeneveld 1—0. A. van Baren— H. Th. Weiland 10, R. Roodzantdr. P. C. van Arkel 10. D. Verschoordr. J B. Wilterdink 10. A. WielingaJ. P. W. Weyermars 10. A. Advocaatdr. J. H Meilink 10. M. LuchtigheidR. de Groot 01. J. NijssenG. Lührman 0-1, J. PoolJ. W. Janzen 10, totaal 82. K.N.S.B.-bondswedstrijden in Bodegraven In de Bondsraadsvergadering van de KNSB, welke zaterdag te Utrecht ge houden werd, zijn de bondswedstrijden 1957 - in de eerste volle week van au gustus - toegewezen aan de Leidse Schaakbond en wel ten behoeve van Bodegraven. Wq herinneren er nog even aan, dat de Schaakclub Bodegra ven in 1957 het 25-jarig bestaan viert, in het kader waarvan dan ook de bondswedstrijden worden betrokken. De vergadering heeft zich langdurig bezig gehouden met de kritiek, die de Haagse Schaakbond op de uitzending en samenstelling van de ploeg naar Mos kou had geuit. Dit leidde ertoe, dat het bestuursbeleid in deze unaniem werd goedgekeurd en dat nadrukkelijk aan de ploeg dank werd gebracht voor de wijze. I waarop deze. onder moeilijke omstandig heden, de Nederlandse kleuren heeft verdedigt. We reldkam pi oen scha p pe n mondharmonika Onder auspiciën van de „Fédération internationale de l'harmonica" zijn in de Beatrixzaal en de Schouwburg te Rotterdam de wereldkampioenschappen mondharmonika 1956 gehouden. De winnaar in de groep solisten, die zich de wereldmondharmonlkasolist 1956 mag noemen, werd Horst Sippel uit Mannheim (D.), gevolgd door Günther Wertz uit Trossingen (D.). Nummer drie werd Dieter Kapp, eveneens uit Trossin gen. De best geplaatste Nederlander was A. van Wijngaarden uit Dordrecht, die op de zevende plaats eindigde. In groep twee. diatonische mondhar monika, is de eerste plaats bezet door W. Geurts uit Rotterdam, gevolgd door B. Sprong, een in Parijs wonende Ne derlander. Winnaar in groep drie, trio's, werd het „Rambling Trio" uit Rotterdam, met op de tweede plaats het trio Barabas uit Rheinfelden (Zw.) en als nummer drie het trio Hohner uit Barcelona (Spanje). In groep vier. gezelschappen groter dan trio's, zegevierde tenslotte het Quar tet to mediolanum uit Milaan (Italië), Tafeltenniscompetitie Na zes competitieweken begint er al gers 2 had Sloof als matchwinner en die aardig tekening in de strijd te komen en het ziet er in de hoofdklassen naar uit, dat het wel weer op een Amster damse hegemonie zal uitdraaien al zijn verrassingen van Haagse of Rotter damse zijde dan niet geheel uitgeslo ten. Het is teleurstellend te moeten constateren, dat de provincie geen rol van enige betekenis speelt in deze strijd. In hoofdklasse A won Nedlloyd met 73 van Scylla, dat alleen door v. Zoelen twee winstpunten kon boe ken en de uitslag wat redelijker kon maken door ook het dubbelspel in te palmen. Voor de Spartateams was het weer een teleurstellende dag. Sparta 3 ver loor kansloos van Quick, dat met een 73 zege weer naar Hilversum kon te rugkeren. Sparta 2 kreeg met dezelfde cijfers klop van Wifra. In de „broeder strijd" Loek StoopWim Stoop wist de echte Amsterdammer zowaar van de in ternational te winnen. De belangrijke strijd voor de laatste plaats tussen Smash en Povac werd door Povac op het nippertje met 64 gewonnen. In groep B won landskampioen Sparta ge makkelijk met 91 van het Venlose Blue Star. Carbon had met PSC geen moeite en moest alleen door De Meij een ver- liespartij noteren. Het dubbel gaven de Rotterdammers cadeau. In Overgangsklasse F had Nedlloyd 2 de grootste moeite met het Leidse Do- cos. De Amsterdammers wonnen op het nippertje met 64 maar ze schakelden Docos daarmee uit voor de titel. Wibo 4 kwam tegen KICK tot 54; de res terende partijen konden wegens tijd gebrek niet worden uitgespeeld. A VGA blijft geducht meetellen en klopte het arme Maccabi met 91. Sparta 5 leed opnieuw een zware nederlaag. Het even eens nog puntloze Smash 2 won met 82 en het lot van de Spartanen lijkt daarmee vrij bezegeld. DOS 2 won met 73 van Povac 3. In G boekte Wibo 2 zijn eerste ver- liespunt door tegen DOS 1 niet verder te komen dan een 55 gelijkspel. Wibo 3 kwam ook al niet verder dan een ge lijkspel voor welke prestatie Treffers 2 zorgde, dat zich dus kranig heeft her steld. Salamanders won na spannende strijd met 64 van Carbon 2. Batswin- inspireerde zijn teamgenoten zodanig, dat een 73 zege kon worden geboekt op het altijd moeilijk te kloppen USV2. DOS 3 kon het tegen Wifra 3 niet bol werken en verloor met 6—4. Wilskracht verloor opnieuw met de cijfers 73, dit maal van Rotterdam. De situatie is voor de Noordwij kerhouters nu al hopeloos. De stand in de overgangsklasse is: F. Nedlloyd 2 6—12 Smash 2 5—4 Treffers 6—10 Povac 3 4—2 Wibo 4 5—10 KKK 4—2 AVGA 6—10 Maccabi 5—0 Docos 6— 6 Sparta 5 5—0 DOS 2 6— 4 G. Wibo 2 6—11 Salamanders 66 DOS 1 6— 9 DOS 3 6—6 Wifra 3 6— 9 Treffers 2 6—4 Batsw. 2 6— 8 USV 2 6—3 Wibo 3 6— 7 Carbon 2 6—2 Rotterdam 6— 7 Wilskracht 6—0 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te LJsselmulden (toez.), J. G. Abbringto te Oosterwolde (Geld.). Aangenomen de benoeming tot vicaris te Hardenberg L. K. Bos. vicaris te Rulnre, die bedankte voor de benoeming tot vlc. te Alphen aan den Rijn. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam-DeLfshaven (als evang. pred.) H. J. Kouwenihoven te Helnkenszand. Naar Rotterdam-Kralingen C. van Nes te Meliskeike. GEREF. KERKEN (ond. art. 31 K.O.) Beroepen te Oegstgeest-Valkenfourg (Z.H.) R. Brands te Bergenthelm. gevolgd door „The Milaro's" uit Rotter dam en op de derde plaats „Willy Arby et ses harmonicas" uit Brussel (België). Tijdens een gistermiddag gegeven con cert in de Schouwburg zijn de prijzen uitgereikt. Polen wil Amerikaanse hulp aanvaarden De Poolse regering heeft verklaard, dat zij Amerikaanse economische en finan ciële hulp wil aanvaarden als daar geen voorwaarden aan verbonden worden. Dit is het antwoord van de Poolse rege ring op een door president Eisenhower gedaan aanbod. Tot nog toe hield Ame rikaanse hulp aan verschillende landen o.a. verschillende vormen van toezicht door Amerikaanse agenten in, aldus een verklaring van de Poolse onderminister van Buitenlandse Zaken Winiewicz. Po len wil wel een economische en finan ciële overeenkomst sluiten maar dan zonder dergelijke voorwaarden. 59 van 113 mijnwerkers gered Van de 113 mijnwerkers die te Spring- hill in Nieuw-Schotland (Canada) van de buitenwereld waren afgesneden, zijn er zaterdag 59 levend naar de oppervlak te gebracht. Zij werden donderdag 1600 meter onder de grond opgesloten als ge volg van een ontploffing. Er zijn tot dusver 21 doden geborgen. Roddelaar verraste te Duindigt De Zilveren Karwats voor Q Bascom (Van onze medewerker) In de Grote R.S.T.-prijs, een draverij voor 4-, 5- en 6-jarigen, miste Rose Marie door een dodelijke fout de start cn was direct uit de strijd; Typhoon werd na enige tijd wegens galoppades uitgeschakeld. De overige negen lever den dicht opeen een fraaie strijd met steeds wisselingen aan de kop. In het rechte eind maakten Sita (Leeuwenkamp) en Sirona (P. Smit) zich uit de kluwen los en de laatste zegevierde in de goede 1.27.6 km.-tijd. Ruby Spencer (M. Vergay) incasseerde het derde geld vóór Sally Harvester D. Tensor Gregor, gevolgd door Uferloo- per S en Tilda O, leidde aanvankelijk in de openingsdravery over 2500 meter. De koplopers konden het echter niet houden tegen Swift Hanover (Vergay), die snel uit de achterhoede naar voren Nederlandse reserves wonnen met 3-0 Het Nederlands B-elftal heeft zaterdag in Utrecht bewezen beter voetbal te spelen dan de Deense reserves. Dat bleek vooral uit het grotere vakman schap, betere teamverband en superieur uithoudingsvermogen, meer dan uit de individuele duels, waarin de Denen hun mannetje doorgaans wel stonden, zij het dan dat een Van der Kuil met zijn snelheid en verrassende schijnbewegin gen hen vaak voor lastige problemen stelde. Te oordelen naar het spel in het veld komt dit verschil overigens in de score wel zeer royaal tot uiting, en als men alleen hierop let mag men zeggen, dat de Denen zeker een tegenpuntje hadden verdiend. Men zag aan hun kant herhaaldelijk goed opgebouwde offensieven, die ech ter in laatste aanleg steeds weer strand den op stugge afweer van de Neder landse kant of op onvermogen om kan sen uit te buiten, een onderdeel dat juist bij de Nederlanders weinig reden gaf tot kritiek. Het zat de Denen ook niet mee, was de mening van de meeste toeschouwers. Neen .inderdaad niet. en kele schoten die via de lat uit gingen of de paal raakten, hadden voor het zelfde geld doelpunten kunnen ople veren. De middenvoor Andersen, die herhaaldelijk blijk gaf van dash en doorzettingsvermogen, passeerde een kwartier na de rust handig twee Neder landse verdedigers, kwam van korte afstand alleen voor doel, mikte zorgvul dig enzag de bal via de bovenkant van de lat uitgaan. Gebrek aan ge luk?Maar geluk is ook een kwali teit placht Napoleon te zeggen. Drie minuten later kwam diezelfde Andersen zodanig met Feyt in botsing, dat hij bleef liggen en op een brancard het veld moest worden uitgedragen. Hij werd prompt naar een ziekenhuis gebracht, Een aanval van het Nederlands B-elftal in de zaterdag te Utrecht gespeelde wedstrijd tegen Dene marken B. i'. d. Linden (links) heeft zich langs de Deense verdediging gewerkt omdat men voor een beenbreuk vreesde. Het Röntgenonderzoek wees uit dat hij niets gebroken heeft, maar wel een vrij ernstige scheuring van de knieban den heeft opgelopen, zodat hij voorlopig niet zal kunnen voetballen. Schouten opende de score in de 22ste minuut, welke treffer gevolgd werd in de 44ste minuut door een van de Volen- dammer Tol. Drie minuten na de hervatting kre gen de Denen de genadeslag, toen Schouten uit een voorzet van Janssen de stand op 30 bracht. De Denen trachtten nog wel met veel ijver een tegenpunt te 6coren, maar dit lukte niet. kwam en bij het ingaan van de rechte lijn het veld aanvoerde. Urania (Stroo- per) trok echter mee en zag kans twee maal aan de reeling binnendoor haar voorliggers -te passeren. Op het doel af gaande gaf Urania een sprint a la haar broer Roland ten beste en dat was Swift te machtig. Tilda O kreeg een welver diende derde plaats. Untrepid (J. v. Leeuwen jr.) stelde zich in de Stayers-prijs voor 3-jarigen met een vlotte start aan het hoofd vóór Urubu S (de Jong) en Uranie (Vergay) de laatste raakte in de fout en werd uit geschakeld. Steeds probeerde Urubu de leidster-te onttronen, doch kreeg geen kans. Integendeel. Jo v. d. Berg, die de dikwijls onvaste Upie Scott P bedacht zaam reed, waagde in het laatste rechte eind de aanval. Zijn spurt bracht hem wel voorbij Urubu, die even fouteerde, doch de zegevierende Untrepid bleef on bereikbaar. Een verwoede strijd leverden de zeven amateurs om de Zilveren Karwats. Aan vankelijk leidde Oscar, maar weldra nam Martini Spencer (Kohier) de kop over, met Oranje Nassau op de derde plaats. Kort voor de bovenbocht diende de snelle Our Volann (Ruiter) zich als leidster aan. doch zij kon tenslotte toch de sterke Q Bascom niet houden, die door Korver in 1.26.- km.-tijd naar de zege werd gereden. Nico the Saint werd 3de. Redloff WB (Slagter) liep in de O Marijke-prijs vrij ver van het veld weg. Rit-a BH (Haan) stelde zich aan het hoofd van de achtervolgers. Aan de overzijde kwam de door v. Twisk gere den Spencer Nora snel naar voren en ging met de beste papieren het rechte eind in. Toen kreeg zij een aanval van Rita BH te verduren en het was sneu voor de steeds volhardende v. Twisk, dat zijn paard bij het pareren van de aan val in een galoppade verviel. Wel kon hij Spencer nog juist voor de streep zet ten, doch toen was Rita reeds als eerste de rechterstoel gepasseerd. Rosa Gregor (T. v. d. Veen) verraste met een derde plaats. De favoriet Heraut ("H. Pije) had in de ren om de Crapon-prijs even de lei ding, doch liet zich toen in het peloton terugzakken. Dit was voor Heraut geen bezwaar om met 4% lengte voor een ver rassende Alluvio (Venrooy) te zegevie ren. De door v. d. Kraats gereden Kori- don bleef met 1 lengte op de derde (Ingez. Med.-Adv.) Kandahar (Meynaert) bleef van start tot finish heer en meester in de door zeven volbloeds betwiste Aristocrateprjjs. Op 3 lengten volgde Kaliban (Grouwels) vóór Makarit (Delbrassinne) Grouwels won met Roddelaar van de kop af bij verrassing de laatste ren. Zijn entrainementgenoot Chantenay, ge reden door Delbrassinne, leek hem het vuur na aan de schenen te leggen, doch bleef een halve lengte achter (w. f 11.80, koppel f 14)H. Pije was met Kenitra op vele lengten derde. De uitslagen luiden: Olga Pl<uto-prys: 1. Urania (P. A. Strooper) (1.31.6); 2. Swift Hanover; 3. Tilda O. Tot: w. f2.30. pl. fl.60. fl.90, f 4.il0, gok. f 4.90, cov. f 5.70. Stayers-prys: 1. Untrepid (J. v. Leeuwen) (1.29.4); 2. Uple Scott P.; 3. Urubu S. Tot.: w. f3 30. pl. fl.60, f 1.70, ge(k. f5.10, cov. f5.50. Grote R.S.T.-prljs: 1. Sirona (P. M. Smit) (1.27.6): 2. Sita; 3. Rudy Spencer. Tot.: w. f4.90. pl. f2.20, f 1.70. f2. gek f8.90. cov. f 4J0. Zilveren Karwats-prijs voo* amateur rijders: 1. Q. Bascom (J. J. Ilcrver) (1.26.1) 2. Our Volann; 3. Nico the Saint. Tot.: W. f4.20, pl. f '1.40, f160. gek. f4.70, éov. f 630. Is Uw winkelier 'n gedachtenlezer? Als U shag haalt, koopt U natuurlijk de beste. Daar neemt U vloeitjes bij. Welke? Uw winkelier is geen gedachtenlezerzèg dus precies en met naam, welk merk U hebben wilt. Vraag het vloei, dat bijna alle zelirollers kiezen: het 3x betere Mascotte-vloei. BRIDGE Leidse Bridgeclub DDS Na de 6e ronde is de stand in de Pa ren-competitie geworden Groep Zwart: 1. Parmentier-v. d. Voort 114.58: 2. mevr. v. Zyp-v. Noort 112.91; 3. Kasteleyn-Brouwer jr. 104.58 4. hr. en ihevr. de la Court 102.50 5. v. d. Meer de Meyier 101.67; 6. Verboog-Brouwer 101.25; 7. ds. v. Ingen Schenau-Rijnbende 100.41; 8. hr. en mevr. Lautenbach 97.91; 9. hr. en mevr. Kuilman 95.84; 10. mevr. Beeker-Baggen 95.41; 11. hr. en mevr. Krul 87.50; 12. dames Viner-v. d. Meer 85.41. Groep Groen: 1. dames Verboog-Brou wer 114.11; 2. v. Berge Henegouwen- Rynbende 110.21; 3. v. Leeuwen-Eynd- hoven 107.71; 4. ds. Verstraaten-Nagel 105.76; 5. ds. Leenhouts-den Holder 104.58; 6. hr. en mevr. v. Heusden 104.03; 7. hr. en mevr. Eichhorn 103.19; 8. ds. Sels-v. Alphen 101.11; 9. mevr. Reekers -D. Reekers 97.92; 10. ds Guidemond- Aaldersberg 94.51; 11. ds. v. Berge Hene- gouwen-Landzaat 93.60; 12. Plauvier- Langemeyer 93.41; 13. ds. v. Rooyen- Valk 85.77; 14. hr. en mevr. Lamel 84.10. Vrydag a.s. wordt de 4-tallen compe titie voortgezet met de 2e ronde. Sportsplintcrs Te Brussel heeft onze landgenoot Jonkers de Volkscross van Le Soir ge wonnen. Er namen 3000 atleten deel. Bij de „azen" werd de Belg Hermann win naar. De wedstrijd tussen Hilversum en het Nederlands jeugdelftal is met 3—1 door de jeugd gewonnen. De ruststand was 0—1. DUIVENSPORT P.V. „De Bonte Duif" Op de jaarvergadering van de Leidse postduivenvereniging „De Bonte Duif" werden de kampioensprijzen 1956 uitge reikt. De behaalde resultaten waren: Kampioen Generaal: G. A. van Al- bada. le kampioen Fond: G. A. van Al- bada; 2e kampioen Fond Otten—Dekker 3e kampioen Fond Fase"—De Romevn; le kampioen Vitesse G. A. van Alba'da; 2e kampioen Vitesse Otten—Dekker; 3e kampioen Vitesse N. Oudshoorn, le kam pioen jonge duiven W. Siera; 2e kam pioen jonge duiven Jac. Krekelaar; 3e kampioen Jonge duiven M. Noordervliet. le kampioen navluchten L. S. van Hees O. Maryke-prys: 1. Rita BH. (J. Haan); 2. Spencer Nota; 3. Rosa Gregor. Tot w. f 5.20. pl. f2.60, f2.70, f 6.20, gek. f3.60 cov. f7.70. De rennen: Crapon-prys: 1. Heraut (H. Pye); 2. Alluvio; 3. Korldon. Tot.: w. f2 80, pl. f 1.50, f 3.20, f 1.60, gek. f 12.20. cov. f 14 80 Arlstocrate-prya (le deel): 1. Kandahar (A. Meynaert); 2. Kaliban; 3. Makarit. Tot.: w. f3.40, pl. f 2.20, f 1.80. gek. f6. cov. f4.50. Arlstocrate-prys (2e deel): 1. Roddelaar (A. Grouwels): 2. Chantenay; 3. Kenitra. Tot.: w. f 11.80, pl. f2.20, f 1.20, f3.10, gek. f 14, cov. f5.50. Totallsator-omzet f 109.844.60. HetOlympisch hockey-elftal speelde gistermiddag in Laren een af scheidswedstrijd tegen een natio nale B-ploeg. De Olympics wonnen met 1-0. Op de foto ziet men een aanval op het doel van het B-team. jr. Koppelwedstrijden: 1. Oudshoorn Schenkeveld 112 pnt.; 2. OttenDekker W. Siera 107 pnt.; 3KrekelaarVan Albada 81 pnt. W. Siera werd winnaar van de LPC- beker. HENGELSPORT KNG hield een wedstrijd, waarin goed werd gevangen. Uitslag; 1. D. Ba- velaar 1320 gT. (tevens winnaar van drie wisseibekers>2. J. Vermond 865 er.; 3. J. Roman 755 gr.; 4. D. Flippo 725 gr.; 5. W. de Vos 618 gr.; 6 D. Hoogstraten 515 gr.; 7. A. Flippo 505 gr.; 8. P. Neu- feboom 465 gr.; 9. J. Wassink 422 gr.; 10. C. W. v. Es 405 gr. De Gulden Voorn hield een wed strijd in de Leidse Vaart. De vangst was goed. De uitslag luidt: 1. M. P" Hoog kamer met 1565 gr. en gr. voorn: 2. Fred Velthuizen 970 gr. en gr. blei; 3. G Springer 465 gr.; 4. J. Brugman 455 gr 5. Joh. Azler 445 gr.; 6. H. Rotmenzen 374 gr.; 7. Ten Dam 340 gr.; 8. C. v d Zwan 335 gr.; 9. C. v. Duin 280 gT.j'lO B. Velthulaen 160 gr. Totaal 6.494 gr.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7