„Russische troepen in Hongarije hebben het vuren geheel gestaakt" B. en W. Leiden betreuren tegenslag in woningbouw van 1954 ernstig MANUFACTURENH&NDEL „LEITEX' Protesten van alle kanten Kanaries schieten kanon af Brandwonden KloosterSiaisem WIJ HOUDEN EEN REORGANISATIE-VERKOOP vanaf 3 NOVEMBER t/m 3 DECEMBER a.s. Aantal woningen in aanbouw schommelt thans rond de 1000 95ste jaargang Dinsdag 30 oktober 1956 Vierde blad no. 28973 Zjoekof en Sjepilof op persconferentie De Sovjetrussische minister van Defensie, maarschalk Zjoekof en zyn col lega van Buitenlandse Zaken Sjepilof hebben gisteren op een persconferentie in Moskou verklaard, dat de Russische troepen in Hongarije het vuren volledig gestaakt hebben. Zjoekof sprak de berichten tegen, dat er Russische verster kingen naar Hongarije gestuurd zouden zijn. Het zou volgens Zjoekof niet nodig zijn, want de troepen in Hongarije zijn voldoende sterk om de hulp te bieden, die de Hongaarse regering gevraagd heeft. Volgens Zjoekof zouden er sinds meer dan 64 uur geen Russische tr oepenbewegingen in Hongarije plaats gehad hebben. De beide ministers rechtvaardigden het Russische gedrag in het land aan de Donau op grond van het V erdrag van Warschau en noemde de stap van de westelijke mogendheden om de kwestie voor de Ver. Naties te bren gen „gebaseerd op een onjuiste interpretatie" van dat Verdrag. Op één punt waren de Russische excellenties enigszins tegenstrijdig n.I. in hun antwoord op de vraag, wanneer de Russische troepen zich uit Hongarije zullen terug trekken. Maarschalk Zjoekof verklaarde, dat hiervoor toestemming nodig is van alle landen, die het Verdrag van Warschau hebben ondertekend maar Sjepilof antwoordde kort: „Als de opstandelingen de wapens in de volgende twee dagen neerleggen Inmiddels stromen de berichten bin nen over protesten, sympatiebetuigingen en hulpverleningen. In het Britse La gerhuis hebben zowel de minister van Buitenlandse Zaken. Selwyn Lloyd, als de leider der oppositie, Hugh Gaitskell uiting gegeven aan hun diepe bewonde ring en warme sympathie voor de moed van het Hongaarse volk in zijn nationale strijd voor onafhankelijkheid en poli tieke vrijheid. De Britse regering over weegt het tijdens een kort debat geop perde denkbeeld om de Britse bevolking in de gelegenheid te stellen materiaal, voedsel en bloed aan Hongarije te schen ken. In vele landen is een dergelijke hulp verlening echter reeds in volle gang. Vliegtuigen, treinen en vrachtauto's voe ren door Oostenrijk medicamenten, le vensmiddelen en kleding aan voor de slachtoffers van de bloedige opstand in Hongarije. Uit bijna alle Westeuropese landen komen zendingen in Wenen aan, waar vrijwilligers van het Rode Kruis een theater hebben leeggeruimd. Daar worden de zendingen verpakt voor verder vervoer. Vrachtauto's, beschikbaar ge steld door Oostenrijkse zakenlieden, brengen de goederen naar de grens, waar lange colonnes Hongaarse vrachtauto's, ziekenauto's en autobussen gereed staan om deze noodzakelijke ingrediënten ver der te transporteren. Van alle kanten Van alle kanten komen geld en goe deren binnen, uit Zwitserland, uit België, uit West-Duitsland, uit Liechtenstein, uit Frankrijk en ook uit Nederland. Over de inzamelingsactie van de studen ten wordt elders uitgebreid geschreven. Het verbondsbestuur van het N.V.V. heeft besloten voorlopig 5000 gulden ter beschikking te stellen van het Neder- landsche Roode Kruis die reeds enkele zendingen bloedplasma heeft verzorgd en 20.000 gulden over te maken aan het I.V.V.V. ten behoeve van een door de Oostenrijkse zusterorganisaties te orga niseren hulpactie. Het Hongaarse persbureau M.T.I. heeft inmiddels gemeld, dat gisteren de eerste 1 zending bloedplasma, geneesmiddelen en t verbandmiddelen, die het internationale Rode Kruis heeft geschonken, onder de ziekenhuizen in Boedapest is verdeeld, j Protesten Doch niet alleen deze hulpverleningen, ook de spontane protesten, die overal rijzen tegen het Russische optreden in Hongarije getuigen van de sympathie, welke de beweging van de opstandelingen overal in de wereld ontmoet. In Parijs heeft de politie slechts met veel moeite een betoging van abeiders voor de Sov jetrussische ambassade kunnen voor komen. Ongeveer 200 betogers liepen de straten op en neer en schreeuwden: „Dood aan de Russen Het Internationale Verbond van vrije vakverenigingen (I.V.V.V.) heeft giste ren telegrafisch bij de secretaris-gene raal van de Ver. Naties geprotesteerd tegen ,,de schandelijke Russische agressie in Hongarije". Tot zelfs in communis tische kringen wordt het Russische op treden veroordeeld. Zo heeft Togliatti, de secretaris-generaal van de Italiaanse communistische partij, vandaag in een .artikel in het orgaan van zijn partij ge zegd: „Het verzoek aan de Russische troepen om tussenbeide te komen is een teken van zwakte geweest en heeft de dingen ingewikkeld gemaakt. Het is alles zeer smartelijk, het had vermeden moe ten worden President Tito heeft gisteren de Hon gaarse arbeiderspartij opgeroepen een einde te maken aan het bloedvergieten. Hij verklaarde te vertrouwen dat het Hongaarse volk „alle moeilijkheden zal overwinnen en zijn weg naar het socia lisme zal voortzetten". Overigens is in communistische partij noemde een der gelijke houding „in strijd met de veel vuldige verklaringen tegen de inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van een ander land en voor een vreedzame samenwerking op basis van de beginselen van gelijkgerechtigheid". Vlaggetjesgrens Ook het centrale comité van de Tsjechoslowaakse communistische partij heeft in een brief aan de Hongaarse ar beiderspartij „zijn steun toegezegd voor de ontwikkeling van de Hongaarse eco nomie, voor het weer omhoog brengen van het levenspeil en voor de verster king van de socialistische democratie". Ook in Oostenrijk wordt alles gedaan om de slachtoffers van de bloedige op stand te helpen. De Oostenrijkse minis ter van Landsverdediging heeft zelfs medegedeeld, dat de gehele grens met Hongarije in de nacht van zondag op maandag opnieuw met kleine, rood-wit- rode Oostenrijkse vlaggetjes is afgezet. Zo kunnen de Hongaarse vluchtelingen zien waar de Oostenrijkse grens begint. Bovendien wordt hierdoor aan de Hon- zijn land, Joego-Slavië. protest gerezen tegen de afzijdige houding, welke de af- gevaardigde heeft aangnomen bij het I gaarse grenswachten of achtervolgende debat in de Veiligheidsraad. troepen elk voorwendsel ontnomen om I vluchtelingen te beschieten of te achter- Milovan Djilas, voormalig voorzitter j v0| mnneer zij ee„maal de door van de Joegoslavische nationale verga- vla tjes afgezette grens hebben be- dering en oud-lid van het bestuur van de 1 rej£t (Ingez. Med.-Adv.j Een loopbaan als leeuwentemmer was eerst het ideaal van de Italiaans-Franse circusartist Antonio Franconi. Vreemd genoeg liep dit echter uit op het „tem men" van kanaries. Franconi had zijn vogeltjes geleerd met de kop omlaag aan hun stok te hangen, een wagentje voort te trekken en zelfs om een klein kanon af te schieten! Met deze merkwaardige vertoning verdiende hij zeer veel geld. De bijzondere levensloop van deze en vele andere beroemde circusfiguren, kunt u lezen in het nieuwe roomboter- album: „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend ver haal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en -plaatjes. Geschreven door de bekende auteurs J. v. Doveren en Fred Thomas, die de geschiedenis van het circus kennen als geen ander Voor slechts f2,50 kunt U dit boekwerk krijgen bij Uw roomboterleverancier of direct bestellen per brief of briefkaart bij kantoor „Roomboter-album", Post bus 47, 's-Gravenhage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Vermeld wel duidelijk Uw naam en volledig adres. De bijbe horende plaatjes krijgt U gratis voor de Rijksbotermerken. Op elk pakje room boter vindt U zo'n merk. Neem een pakje extra voor de zondag ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Vrije Stu dierichting in de Rechtsgeleerdheid, de heer G. Darmana (Soheveningen)doe. ex. Japanse taal- en letterkunde, de heer K. W. Lim (Leiden). BAZAR KERKORGEL MARANATHAKERK. Met een tweedaagse bazar, welke don derdag en vrijdag in de christelijke school aan de Hoge Morsweg wordt ge houden, zal de hervormde wijkgemeente „Morskwartier" trachten de ontbreken de f.4000 voor de aankoop van het kerkorgel in ae Maranathakerk bijeen te brengen. In de loop der jaren heeft men in deze kring kans gezien voor dit doel een bedrag van f. 24.000 in te za melen. Gezien deze offervaardigheid nemen wij niet aan, dat voor deze wijk gemeente de laatste loodjes het zwaarst wegen, temeer daar deze actie nog voor de kerstdagen een zichtbaar resultaat krijgt: de plaatsing van het orgel. De wijkpredikant, ds. H. J. van Achterberg, zal de bazar donderdagmiddag openen. HANDWERKCLUB VRUZ. HERVORMDEN De Handwerkclub van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden heeft ook dit jaar weer een bazar ingericht, welke a.s. donderdag en vrijdag in het V.C.F.- Huis aan het Gerecht voor het publiek zal zijn opengesteld. De dames hebben opnieuw een groot aantal fraaie en nuttige handwerken bijelkaar gebracht, die in vele praktische behoeften kun nen voorzien. BROMFIETSER REED TEGEN AUTO OP Gistermorgen reed een 25-jarige man uit de Goejestraat op de Hoge Rijndijk tegen een aldaar geparkeerde personen auto op. De man, die een bromfiets be reed, bemerkte door de hevige regen de auto niet op en reed er met flinke vaart tegenop, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. Met een hersenschudding werd hij naar 't Academisch Ziekenhuis vervoerd. De bromfiets was aan de voor zijde geheel in elkaar gedrukt. De per sonenauto werd licht beschadigd. (Ingez. Med.-Adv.) (Ingez. Med.-Adv.) Kloosterbalsem zuivert en ge neest de wond. bevordert de groei van een nieuwe huid. "geen goud zo goed" J Noordeinde 42 LEIDEN TEL. 25036 Leiden, 29 oktober 1956 Geachte lezers, „LEITEX" zal per 31 december a.s. als winkelzaak worden gesloten. Door de sterke uitbreiding van onze groothandel (Noordeinde 46), hebben wij besloten, wegens ruimtegebrek, de winkelruimte van „LEITEX" in te richten als SHOWROOM van de groothandel. U kunt belangrijk UW VOORDEEL doen, omdat \vy onze normale winkelartikelen verkopen met 20 korting. Zolang de voorraad strekt. Bovendien zyn er vele BIJZONDERE KOOPJES TE HALEN. De velen, die bekend zijn met „LEITEX" en weten, dat er uitsluitend betrouwbare kwaliteiten worden verkocht, zullen niet wachten tot het laatst, omdat zo'n buitenkans zich niet gauw meer zal voordoen. Hoogachtend, „LEITEX". P.S. Wegens voorbereidingswerkzaamheden zal onze winkelzaak op WOENSDAG 31 OKT.. DONDERDAG 1 NOV. en VRIJDAG 2 NOV. GESLOTEN zijn. Verstoring van evenwicht geneutraliseerd In de nota van B. en W„ welke is ver schenen op het onlangs door de Raads commissie ad-hoe uitgebrachte woning bouwrapport, dat uitvoerig ingaat op de in 1955 aan de dag getreden achtersta nd in de woningbouw, zegt het College zich te willen beperken tot de hoofdpu nten van dit rapport en de daarin vervatte conclusies. In de conclusies 1 en 2, aldus B. en W„ stelt de commissie, dat deze achter stand het gevolg was van onvoldoende voorbereiding van de realisering van het contingent-1954 en dat de oorzaak daar van hoofdzakelijk gelegen was in een onjuiste organisatie van die voorberei ding. In het licht van de motivering in het rapport menen B. en W.. dat hier mede in de eerste plaats bedoeld is de organisatie van de dienst der Gemeen tewerken. zoals die zich in de loop der jaren feitelijk heeft ontwikkeld. Zij willen hier van hun kant onmid dellijk toegeven, dat ook naar de mening van B. en W niet alleen de organisatie Een gepeperde grap MAAR HET PAKTE VERKEERD UIT (Van onze Haagse redactie) Met de bedoeling de zondagavond visite eens hartelijk te laten lachen, strooide een meisje in een huis aan het Zomerhof te Den Haag peper op de kachel, maar de grap pakte anders uit... Naarmate de peper zich meer door de kamer verspreidde, begonnen de aan wezigen harder te proesten. Een der _dames kreeg het zelf^ zo benauwd, dat zij de kamer moest verlaten en voor de deur frisse lucht moest gaan happen. Ongelukkigerwijs stond buiten op enkele nieters afstand een vrouwelijk lid van een familie, die reeds sedert lange tyd ruzie heeft met de ouders van de peperstrooister. Zy meende in het onschuldige genies van de be nauwde dame een uitdaging te bespeu ren en ging haar familie halen. Die kwam het pleit maar al te graag be slechten! Zeven man sterk drongen zy het huisje binnen en daar. in de met peper bezwangerde lucht, niezend en proestend, leverden zij een ware veldslag met de aanwezigen. Er werd heftig gescholden, geschreeuwd en geslagen tot er drie politiejeeps ver schenen. waarin de aan vallers werden afgevoerd. Toen de gepeperde kruitdamp was opgetrokken bleek de huisdeur te zijn ingetrapt, waren er enkele schilde rijen vermorzeld en lagen de gordijnen als poetslappen in de kamer. Een bijl. een steen en enkele latten bleven op het slagveld achter Jonge demonstranten zwaaien met een vlag vanaf de laarzen van het door het volk vernielde Stalin- monument in Boedapest. Het enorme beeld van de Russische staatsman werd in korte tijd door de Hongaren met de grond gelijk gemaakt. (A.N.P.-telefoto.) van de dienst der Gemeentewerken ge breken vertoonde, maar ook de outillage wat personeel betreft niet meer aan de te stellen eisen voldeed, terwijl voorts de werkwijze ongunstig werd beïnvloed door factoren, welke in het persoonlijke vlak lagen. Dit heeft er dan ook toe geleid, dat zij in 1954 los van de moei lijkheden. welke de achterstand in de voorbereiding van de woningbouw in dat jaar hebben veroorzaakt, daar deze achterstand zich nog niet had geopen- baard stappen hebben gedaan om tot een reorganisatie van de dienst te komen. Toen zich in 1954 de tegenslag voor deed. dat de indiening door de architect van 't plan voor 199 woningen in zuid west (bouwplan „De Goede Woning") ernstig vertraagd werd en deze ver traging is de voornaamste aanleiding voor de achterstand, welke zich in 1955 openbaarde was het niet mogelijk dit plan door een ander plan te vervangen. Inderdaad zou het scheppen van een „reserve" van uitvoerbare bouwplannen de achterstand, ontstaan door het uit blijven van het genoemde plan, vermoe delijk grotendeels hebben kunnen voor komen. maar een dergelijk omvangrijk 1 extra-werk had de capaciteit van de dienst, die in al zijn sectoren zwaar be last was. tot dusverre niet toegelaten. Men houde hierbij mede in het oog. dat het niet alleen gaat om het ontwerpen en bewerken van plannen voor de i woningbouw, maar ook om het bouw rijp maken van de grond, waarop die bouwplannen moeten worden uitge voerd ACHTERSTAND WERD INGEHAALD! B. en W. willen de conclusies 1 en 2 van het rapport dan ook aanvaarden, maar er tevens op wijzen, dat het on danks organisatorische en andere ge breken bij de dienst, toch mogelijk is geweest te bereiken, dat de achter stand aan het einde van 1955 volledig was ingehaald. Immers, zoals ook in het rapport wordt vermeld, zijn tot 24 oktober 1955 plannen ingediend voor 702 woningen, dus belangrijk meer dan het contingent voor dat jaar bedroeg, en waren rond de jaarwisseling 1955/1956 plannen inge diend voor 1266 woningen, terwijl het contingent voor 1955 en 1956 bedroeg 806 woningen, zodat er een susplus was van 460 woningen, komende ten laste van het contingent 1957. RESERVE AAN PLANNEN Het bovenstaande bewijst, aldus de nota van B. en W., dat de tegenslag in 1954 aanleiding is geweest om er alles op te zetten door aan de voorberei ding van de woningbouw en de straat- aanleg absolute voorrang te verlenen dat niet alleen de achterstand zo spoe dig mogelijk zou worden ingehaald, j maar da-t ook dus geheel in de lijn der commissie een reserve aan plan nen zou worden gevormd. Dit moge wel licht de schyn wekken van onevenwich- tigheid in het beleid, die tot onvoldoen- de continuïteit in de woningbouw leidt het was in de bestaande omstandig heden noodzakelijk om de verstoring van het evenwicht, ontstaan door de achterstand, weer te neutraliseren Naar de mening van het College heeft een en ander ook succes gehad. Immers de plannen voor de 792 woningen zijn alle tot uitvoering gekomen, op 1 ja nuari 1956 waren 940 in uitvoering en 1 dit uitvoeringsniveau heeft zich gedu rende het jaar 1956 gehandhaafd. Van zelfsprekend heeft de achterstand in de plannen van 1954 zich gewroken in het aantal gereed gekomen woningen voor 1955/1956, doch het gevolgde herstel in 1955 zal blijken een grote stijging op te leveren in 1956/1957. In de derde conclusie stelt de com missie, dat het College in de gebleken van de organisatie van de voorbereiding van de woningbouw niet tijdig heeft in gegrepen. REORGANISATIE DIENST VAN GEMEENTEWERKEN De gebreken in de organisatie en de werkwijze van de dienst der Gemeen tewerken zijn voor B. en W. in de loop van 1954 aanleiding geweest een reorganisatie van de dienst ter hand te nemen. Intern overleg heeft er toen toe geleid, dat de directeur van de dienst eind september 1954 een rap port bij B. en W. indiende, waarin voorstellen werden gedaan tot reorga nisatie. Het College besloot daarop de voorbe reiding van dë te treffen maatregelen op te dragen aan twee zijner leden, bijge staan door enkele hoofdambtenaren, die op 5 februari 1955 advies uitbrachten. Na behandeling daarvan in twee verga deringen van het College, hebben B. en W. op 14 maart 1955 en 1 april 1955 ter zake overleg gepleegd met de leden der Commissie voor de Openbare Werken. Op 4 april d.a.v. hebben B. en W. het besluit genomen, in afwachting van een meer ingrijpende reorganisatie van de dienst der Gemeeentewerken, over te gaan tot uitbreiding van de staf van die dienst met twee hoofdambtenaren, één als hoofd van de afdeling Volks huisvesting en één als hoofd van een nieuw te vormen afdeling Stedebouw. In september 1955 kon tot benoeming van het hoofd der afdeling Volkshuisves ting, in november 1955 tot benoeming van het hoofd der afdeling Stedebouw worden overgegaan. Beide functionaris sen zijn op 1 februari 1956 in functie getreden. Bovenstaande maatregelen hebben B. en W. slechts beschouwd als voorlopige voorzieningen in de meest dringende be hoeften. De eigenlijke organisatie eiste uiteraard een veel omvangrijker voorbe reiding, waarbij tevens rekening diende te worden gehouden met de in de loop van 1956 te verwachten directeurswisse ling. Terzake is advies ingewonnen van een op het gebied van bedrijfsorganisa tie deskundig bureau, dat een onderzoek heeft ingseteld. Dit onderzoek is nog niet geheel voltooid. EXTERNE MOEILIJKHEDEN WAREN GROOT Uiteraard is het onbetwistbaar, dat het nog beter ware geweest, indien de boven geschetste stappen, aldus B. en Successen van Kynologenver. „Rijnland" OP INTERNATIONALE HONDENTENTOONSTELLING TE UTRECHT Zaterdag en zondag j.l. werd te Utrecht de 10e UZG-tentoonstelling gehouden, waarvoor ook leden van de K.V. Riin- land him honden ingeschreven hadden. De Schotse terrier „Roseland's Christ mas Present" van de heer J. J. van Koolbergen uit Boskoop werd op één na beste hond van alle terriers. Een Franse Basset Griffon van mevr. P. Gondrexon-Ives Browne uit Den Haag werd op één na beste van alle jachthonden. De overige resultaten waren: Kampioen en beste van het ras: Een onlangs uit Amerika geïmporteer de Amerikaanse Cocker Spaniel van mevr. R. Woesthoff-Stoker. Voorscho ten; een Golden Retriever van mevr. C. v. Crevel-Van Oss, Den Haag; een Steenbrak van mej. Hetty Martin, Was senaar; een Boston-terriër van mevr. L. Peereboom Voller-Rademaker, Den Haag Kampioensschapsprys: Een Cocker Spaniel van mevr. R. Woesthoff-Stoker. Voorschoten (tevens de definitieve kampioenstitel); een Gol den Retriever van mevr. C. v. Crevel- Van Oss. Den Haag; een boxer van de heer D. de Jongh. Oegstgeest; een Steenbrak van mej. Hettv Martin. Was senaar; een Mopshondje van mevr. M. v. Meggelen-Baronesse van Knobelsdorff Den Haag; een Skye terrier van mevr. E. Vievra-Liesveld. Rotterdam; een Cairnterrier van mevr. C. Gravin van Zuylen van Nijevelt, Wassenaar en een Boston terrier van mevr. L. Peereboom Voller-Rademaker, Den Haag. Uitmuntend: Twee Dwergpoedels van mej. N. L. v. d. Kasteele. Wassenaar; een Boxer van Dhr. D. Onderwater, Voorschoten; een Cairnterrier van mevr. C. Gravin van Zuylen van Nijevelt. Wassenaar; een Duitse Staande hond van dhr. K. Zwart, Wassenaar: een Dalmatiner van mevr. C. Oppelaar. Voorburg en een Dalmati ner van mevr. M. v. Gelderen-Parker. Poortugal. Zeer goed: Een Collie van mevr. F. Dudok de -- „Lil VUlliC tOU U1CVI A UUUVJA UC W., onzerzyds eerder waren gedaan; y/it-Roodhuizen de Vries. Oegstgeest; Ho mitillip-n on Ho WPrkwil7J> van flP n_. 1 de outillage en de werkwijze van de dienst zyn op het ogenblik aanmerke lijk beter dan voorheen. B. en W. moeten er echter op wijzen, dat ge breken in de organisatie van een dienst zich slechts incidenteel en ge leidelijk zodanig plegen te doen ge voelen, dat zij het gemeentebestuur houvast geven voor ingrijpende maat regelen. Eerst langzamerhand rijpt het in zicht omtrent de onjuiste verhoudingen in de organisatie van de dienst zelf en omtrent het aandeel, dat aan mense lijke gebreken moet worden toegeschre ven. waarbij bovendien rekening dient te worden gehouden met het feit. dat in do na-oorlogse jaren juist de externe moeilijkheden en belemmeringen zo groot zijn geweest. B. en W. vestigen er dan nogmaals de aandacht op. dat. toen zij in de loop van 1954 het vraag stuk van de reorganisatie van Gemeen tewerken ter hand namen een vraag stuk. dat uiteraard niet op korte ter mijn was op te lossen de achterstand in de woningbouw zich nog geenszins had afgetekend. Met inachtneming van het boven staande kan de derde conclusie van het rapport eveneens door B. en W. worden aanvaard. Ten aanzien van de conclusies 4 en 5. aangaande de persconferentie, welke niet het beleid van het College betref fen, volstaan B. en W. met te verwij zen naar hetgeen de Wethouder van Openbare Werken te dezer zake heeft verklaard tijdens de raadsvergadering van 24 oktober 1955. De commissie constateert tot slot, dat het beeld van de woningbouw intussen belangrijk is verbeterd, mede als gevolg van een gedeeltelijke reorganisatie van de dienst der Gemeentewerken. Het komt B. en W. voor. dat de ver betering in de situatie zich reeds had voltrokken, vóórdat de bedoelde gedeel telijke reorganisatie was tot stand ge- i komen. Deze is. zoals uit het vooraf gaande blijkt, pas kunnen gaan wer ken met 1 februari 1956. En rond de jaarwisseling 1955/1956 waren de plan nen ingediend voor 1266 woningen, ten dele reeds bestemd om in 1957 tot uit voering te komen. Uiteraard zijn B. en W. het geheel eens met de commissie ten aanzien van de geconstateerde ver betering in de situatie zelve. Het niveau van de in uitvoering zijn de woningen schommelt dit jaar vrij een Groenendaeler van mevr. I. v. Pes- ki. Driebergen; twee Basenji's van mevr. C, Sandberg-De Vlieger. Wassenaar en een Cocker Spaniel van mevr. A. Ver zaal-Groenendijk. Wassenaar. Het tentoonstellingsseizoen werd op deze wijze door de leden van „Rijnland" op uitstekende wijze besloten. Nu reeds zien zij uit naar de traditionele winter- clubmatch in Leiden, waar ongetwijfeld ook dit jaar weer zeer zeldzame en kost bare honden ingeschreven zullen worden RUIM F. 1000.- VOOR HERVORMDE REMBRANDTWIJK. De gisteren in het gebouw Rehoboth gehouden verkoopdag ten bate van de Hervormde Rembrandtwijk heeft ruim f.1000 opgebracht. Een prachtig bedrag, dat in enkele uren bijeen werd ge bracht! gen, een nog nooit bereikt aantal. B. en W. streven er met alle kracht naar dit peil in 1957 tenminste te handhaven. Het aan de gemeente Leiden voor de jaren 1954, 1955 en 1956 toegewezen contingent bedroeg in maart 1954. toen het werd toegekend. 1150 woningen (1100 plus 50 migratie). TEGENSLAG WORDT BETREURD. Ondanks de tegenslag van 1954 die B. en W. ernstig betreuren zijn naar de stand van dit ogenblik 1431 woningen tot uitvoering gekomen, welk aantal voor het einde van dit jaar 1956 nog niet onaanzienlijk kan oplopen, nu tot gunning van het com plex van 111 woningen in Noord IV de toestemming is gegeven en voor enkele kleinere plannen het verlenen van financieringsbeschikkingen in het laatste kwartaal mogelyk zal zijn. Dit totaal bedraagt derhalve aanzien lijk meer dan de gemeente oorspronke lijk was toegewezen. B. en W. menen niet te mogen nalaten een woord van waardering uit te spreken voor allen in het bijzonder de desbetreffende amb tenaren van de dienst van Gemeente werken. die niet onder de gunstigste omstandigheden hebben gewerkt die ertoe hebben bijgedragen, dat dit re- wel voortdurend rond de 1000 wonin-sultaat tenslotte is bereikt

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7