WYBERT SS'//. ASPRO tzeeéen. Nagy tracht de opstandelingen tegen elkaar uit te spelen dankI x'l "ASP"® beschermt Smirnoff (De Turk) ex-K.L.M.- gezagvoerder te Palma overleden Met een enkel woord Antwoord publikatie Der Spiegel inzake liet Koninklijk Huis Agenda DINSDAG 30 OKTOBER 1956 Tegenstelling tussen anti-communisten en Titoïsten verzwakt beider positie Volgens in Oostenrijk ontvangen berichten begint tussen de twee groepen opstandelingen in Hongarije, de anti-communistische en de nationaal-com- munistische, het verschil in doelstelling een zodanige rol te spelen, dat door dit verschil het lot der opstandelingen zou kunnen worden bepaald. De anti-communistische groep eist vrije verkiezingen en vrijheid van werk zaamheid van alle politieke partijen. De nationaal-communistische groep schijnt thans genoegen te willen nemen met hetgeen de regering-Nagy in het vooruitzicht heeft geseld, namelijk on derhandelingen met de Russen over het terugtrekken van de troepen en wijzi ging van het regeringsbeleid in velerlei opzicht. De regering in Boedapest tracht, zo zeggen de anti-communistische opstan delingen, de groepen tegen elkaar uit te spelen. Komende dagen zullen van beslissend belang zijn Gisteravond meldde Radio-Boedapest, dat het korps Veiligheidspolitie zal wor den opgeheven, omdat zo'n korps niet nodig is in een land. dat democratisch gaat worden. Voorts werd aangekondigd dat arbeiders, die het werk gestaakt hebben, hun loon krijgen doorbetaald en dat arbeiders, die aan het werk bleven dubbel loon zullen ontvangen. Opstandelingen, die enkele uren te voren nog in Boedapest waren, deelden echter mede, dat het korps veiligheids politie nog steeds actief is. In geheel Hongarije trachten de natio- naal-communisten de leiding van de opstand in handen te krijgen. Volgens anti-communistische zegslieden doen zij dit in opdracht van de regering te Boedapest. De anti-communisten zeggen geen enkel geloof te hechten aan mededelin gen van de regering en ook niet aan de regering-Nagy zelf. Zij deelden mede. dat de nieuwbe noemde minister van Landbouw, Bela Kovacs, niet eens geraadpleegd is over zijn benoeming! Hij is namelijk niet in Boedapest, doch in Pees. welke stad in handen van de opstandelingen is. In politieke kringen in Wenen wordt de nieuwe ontwikkeling ongunstig voor de opstandelingen geacht. Men meent, dat de komende dagen beslissend voor hun zullen zijn. Wat de zenders eisen Intussen zijo in vier plaatsen in Hon garije tegenregeringen gevormd, die zeggenschap hebben over het gebied in de onmiddellijke nabijheid van deze steden. Een hunner, het „uitvoerend comité" van de Hongaarse provincie Mosonmagyarovar, maakte maandag middag békend, welke eisen het de regering in Boedapest heeft gesteld. Dit program komt in grote trekken overeen met de eisen, die Boedapest ook uit andere delen des lands hebben bereikt, zodat het kan worden beschouwd als een algemene formulering van de eisen der opstandelingen. In de eerste plaats eist het „uitvoe rend comité" vrije democratische ver kiezingen onder controle der Verenigde Naties. Zolang geen nieuwe regering is gevormd op grond van de uitslag dezer verkiezingen, zouden de Verenigde Na ties de binnen- en buitenlandse veilig heid moeten garanderen. Voorts wordt geëist vrijheid van pers en van vergade ring. erkenning van de vakbonden, her stel van de rechten van de mens en vrije beroepsuitoefening voor een ieder. Andere eisen zijn: herstel van de vroegere vrije jeugdorganisaties, terug voering naar huis van alle gedeporteer den. vrijlating van alle politieke gevan genen. liquidatie der kolchozen en teruggave van het land aan de boeren. Het onrecht, de kerk aangedaan, moet worden goedgemaakt. Het onderscheid Inval in speelhol 17 PERSONEN IN ARREST (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse politie heeft in de nacht van zondag op maandag een inval gedaan in een speelhol, onder gebracht in een woning aan de West zeedijk te Rotterdam. Er werden 17 personen gearresteerd, van wie er drie de leiding van de speelbank zouden hebben gehad. Voordat de 17 personen, zowel man nen als vrouwen, die om de speeltafel zaten, beseften wat er aan de hand was, had de politie het huis omsingeld en drongen rechercheurs de kamers bin nen. Het moment bleek zeer gunstig, want er lag juist een bedrag van f. 600 op tafel. Het driemanschap dat de bank beheerde, werd gevormd door een 48- jarige tuinder uit Voorschoten, een 47- jarige koopman en een 46-jarige verte genwoordiger: de laatste twee zijn uit Den Haag afkomstig. Het is de politie bekend, dat er nog een stuk of vier van zulke gelegenheden in de Maasstad worden gedreven. Indonesische premier over pers-ordonnantie De Indonesische premier, mr. Ali Sastroamidjojo, heeft vandaag in het Parlement verklaard, dat de regering heeft besloten de militaire ordonnan tie, waarin „destructieve berichtgeving' verboden wordt, in te trekken, zodra de Indonesische pers in overeenstem ming met de ethische code van de Indonesische journalistenverenigingen zou handelen. Tegen de ordonnantie, die vorige maand van kracht werd, bestond sterk verzet van Journalistenverenigingen en vele vooraanstaande politici. Volgens deze ordonnantie was kritiek en beledi ging van regeringsautoriteiten verboden. Een Egyptisch vliegtuig met stafled enverdwenen De Libanese minister van Buiten landse Zaken. Lahoed. heeft gisteren in Beiroet bekend gemaakt, dat tussen Da mascus en Cairo een vliegtuig met tien Egyptische officieren van de staf van generaal Amer, de Egyptische opperbe velhebber, vermist wordt. Het vermiste toestel was zondagavond gelijk met het vliegtuig, waarmee gene raal Amer en andere leden van zijn staf naar Cairo vlogen, uit Damascus ver trokken was. Het toestel met generaal Amer is alleen in Cairo aangekomen. Het tweede vliegtuig is boven de Mid dellandse Zee verdwenen. De Syrische president, Koeatli, heeft gisteren de Franse ambassadeur in Damascus, toen deze kwam protesteren tegen de vernieling van Franse culturele instellingen in Aleppo bij betogingen van zondag, zijn verontschuldigingen aangeboden en zijn spijt over het op treden van de anti-Franse demonstran ten tegen de Franse gebouwen geuit. tussen standen en klassen opgeheven. De laatste twee punten van het pro gram zijn: opheffing van de veiligheids politie en terugtrekking van de Russi sche troepen. De opstandelingen hebben laten weten geen genoegen te zullen nemen met minder dan dit. Volgens niet bevestig de berichten zouden zij hebben ge dreigd een opmars van alle kanten naar Boedapest te beginnen, indien hun eisen niet worden ingewilligd. De regering in Boedapest heeft tot nu toe alleen verklaard de politie te zul len reorganiseren en met de Russen te zullen onderhandelen over terug trekking van hun troepen. Zij schijnt nog altijd hoop te hebben een of andere vorm van communistisch be wind te kunnen handhaven; de zen ders der opstandelingen, voor zover die verstaanbaar zijn, laten niet af te zeggen dat dit niet zal worden geduld en dat eerder opnieuw de strijd zou worden aangehouden. (Ineez Med.-Adv.) Voorkom heesheid door regelmatig gebruik van s Italiaanse schilderijen niet naar Amerika De Italiaanse minister van Onderwijs heeft de verzending van kostbare kunst werken uit de Ital'aanse Renaissance naar Amerika doen uitstellen. Tegen deze verzending was in Italië veel pro test gerezen, zoals wij gisteren uitvoerig berichtten. Sterke toeneming aantal verkeersongelukken NA AFSCHAFFING MAXIMUMSNELHEID Op 1 januari 1951 werd de maximum snelheid in Nederland afgeschaft en verva "en door een voorschrift, waarbij een beroep werd gedaan op het verant woordelijkheidsbesef bij bestuurders van voertuigen. De Ned. Vereniging Bescherming Voetgangers constateert in verband hiermede, dat het aantal gevallen met lichamelijk letsel in de afgelopen vijf jaar toenam van 19554 tot 36434 of met 86% en dat van het aantal doden en zwaar gewonden van 11992 tot 22088 of met 93%. (Ingez. Med.-Adv.) Dank zij 'ASPRO' heb ik vandaag mijn lessen toch kunnen geven. Gisteravond voelde ik een verkoudheid opkomen en nam meteen 2 'ASPRO' tabletten in. Vanmorgen was ik weer fit. 'ASPRO' is inderdaad het ideale middel om verkoudheid of griep te bestrijden. Nestor luchtmiljonairs met 6 miljoen km - 15 maal afstand aarde-maan op zijn naam Uit Palma op Mallorca is by de K.L.M. bericht binnengekomen, dat in zijn woonplaats aldaar op 61-jarige leeftijd is overleden Iwan Smirnoff, oud-gezag voerder van de K.L.M. Smirnoff is vooral bekend geworden door de snelle Kerstvlucht, die hij in december 1933 met Piet Soer, Grosfeld en Van Beukering naar het toenmalige Nederlandsch-Indië en terug maakte met de „Pelikaan". Smirnoff is gistermiddag om 17.30 overleden aan een bloedinfectie, waar voor hy sedert 22 oktober in een ziekenhuis te Palma de Mallorca werd ver pleegd. De begrafenis geschiedt op 31 oktober des morgens te Palma de Mallorca. Vervolg van pag. 1 Vele Amerikanen al op de thuisreis Vanochtend vertrokken zeshonderd Amerikanen, die reeds zondag door hun regering waren gewaarschuwd voor een explosie in het Midden-Oosten, per boot uit Egypte. Gisteren hadden 75 Ameri kanen met twee speciale vliegtuigen Is raël verlaten. Naar schatting bevindei zich achtduizend Amerikanen in he Midden-Oosten, waarvan tweeduizend ii Egypte. Ook uit Jordanië zijn gisterer Amerikanen vertrokken, 75 in getal. Een functionaris van de Amerikaan.-, ambassade in de Jordaanse hoofdstao Amman, deelde gisteren mede, dat het er naar uit zag, dat de Israëliërs zich ook verzamelen bij de grens met Jorda nië. Volgens zijn gegevens zijn alle Is raëliërs gemobiliseerd tot de kinderen toe. Alle mogelijke vervoersmiddelen zijn voor militair gebruik gereed. De Canadese minister van Buiten landse Zaken. Lester Pearson, heeft vandaag bekendgemaakt, dat zijn rege ring de levering van de beloofde 24 Sa- bre-straaljagers aan Israël nader zai bezien. Geen enkel toestel van de be stelling heeft tot nu toe Canada ver laten. De KLM is tot nader order niet in de gelegenheid om naar Cairo en Tel Aviv te vliegen als gevolg van de toestand in het Midden-Oosten. Er bevindt zich geen enkel toestel van de KLM in dit gebied. Iwan Wasiliwitsj Smirnoff werd 30 januari 1895 te Wladimir (Rusland) ge boren. Op 19-jarige leeftijd liep Smir noff van huis weg om dienst te nemen in het Keizerlijke leger. Hij maakte kennis met de oorlog tegen de Duitsers, kreeg het Kruis van St. George, werd bij gevechten ernstig gewond aan zijn voet en naar Petrograd vervoerd. Daar kwam hij in contact met de lucht vaart. Op 1 juli 1915 ging hij op het vlieg veld van Petrograd voor het eerst de lucht in. In hetzelfde jaar ontving Smir noff het brevet van militair-piloot. Bii het uitbreken van de revolutie be reikte Smirnoff via Wiadiwostok en na veel omzwervingen Engeland, waar hij in september 1918 aankwam. Na vele omzwervingen werd Smirnoff in 1921 verkeersvlieger voor de Belgische luchtvaartmaatschappij Sneta, de latere Sabena. Een jaar later werd hij tijde lijk voor de zomermaanden aangesteld als verkeersvlieger bij de K.L.M. Sinds 28 mei van dat jaar vloog Smirnoff, velen beter bekend als „De Turk' voor de Nederl. Luchtvaartmaatschappij. In 1928 vloog Smirnoff voor het eerst van Amsterdam naar Batavia. In 1929 werd hij Nederlands staats burger. Bij velen zal de Kerstvlucht van 1933 met de „Pelikaan" nog levendig in de herinnering zijn. Bijna geheel Neder land zat die avond van de 30ste de cember aan de luidsprekers, om de spannende landing van de „Pelikaan" op het mistige en donkere Schiphol mee te beleven. Tegen kwart over tien die avond stond de Fokkerma chine. met Smirnoff. Soer. Van Beu kering en Grosveld op Nederlandse bodem na record-vluchten naar en van Indië. In 1940 had hij reeds 40 retourvluch ten naar Indië op zijn naam staan. Bij het uitbreken der vijandelijkheden in Nederland was „De Turk' juist op weg naar Batavia. Hij bleef daar en nam r'ienst bij de K.N.I.L.M. Van Indië vloog hij naar Australië. Op een dezer vluch ten, toen hij een grote partij diamanten aan boord had, werd zijn toestel neerge schoten. Korte tijd later zal hij echter weer in de lucht en vloog hij voor de geallieerden. Na de oorlog kwam hij weer bij de K.L.M.waar hij zijn oude taak ais ge- 7agvoerder van verscheidene typen .Vliegende Hollanders" op het wcreld- luchtnet hervatte. In 1947 werd Sm-r- noff door de K.L.M. aan de „Ai'as Supply Company" uitgeleend. Als rdvi- serend vlieger maakte hij m?t een ais toonkamer ingerichte DC-4 een vlucht van 80.000 km. (2 keer de aardomtrek». Smirnoff was de nestor oer lii-hi- miljonairs. Ongeveer 6.000.00 km. (ruim 15 maal de afstand van de aarde naar de maan) heeft hy als vlieger afgelegd. Alles bij elkaar bracht hij 28.600 uur in de lucht door (dit is drie en een kwart jaar). Vele van zyn be levenissen heeft hij vastgelegd in zijn boeken „Smirnoff vertelt" en „De toe komst heeft vleugels". Smirnoff was Ridder in de Orde van Oranje Nassau, houder van Vlie- gerkruis en van het „Croix de guerre" met palmen van Frankrijk, alsmede van vele Russische onderscheidingen uit de Tsarentijd. Minister Muljatno over zaak-Schmidt NIET VOOR INTERNATIONAAL GERECHTSHOF De Indonesische minister van Justitie, Muljatno. heeft vandaag verklaard, dat het ..voor Nederland onmogelijk is de zaak-Schmidt voor het Interna tionaal Hof van Justitie te Den Haag aanhangig te maken". Hij zei dit in commentaar op verkla ringen van Nederlandse persoonlijkhe den hierover. De minister zei, dat Indonesië een onafhankelijk en soeverein land met eigen wetten is en dat alleen de Indone sische rechtsbedeling van toepassing is op de zaak-Schmidt. BINNENLAND In augustus van dit jaar werd ge lijk gemeld bij Ulm ln zuid-Dultsland een uit Oostenrijk komende toeringcar van de firma C. Stok te Zwijndreciht door de aanhangwagen van een truok. die de autobus tegemoet reed. geraakt en hier door opengereten. Op 13 november zal de chauffeur van de truck, H. Muller zich voor de rechtbank in Ulm-Memmingen te verantwoorden hebben. Hij wordt ervan beschuldigd het ongeval door roekeloos en onvoorzichtig rijden veroorzaakt te hebben. De chauffeurs van de verongelukte toering car. de heren C. Stok Jr. en J. Scholten. resp. uit Zwljndrecht en "s-Gravendeel, zijn als getuigen opgeroepen. Een bestelwagen, bestuurd door de heer W. van de Poel uit Ossendrecht, ls gistermiddag bij een onbewaakte overweg In de Taputtstraat te Waregem (B.) door een trein gegrepen. De bestelauto werd over een afstand van 25 m meegesleurd en de bestuurder werd ernstig gewond. Hij ls met een schedel- en een beenbreuk en verschillende kneuzingen ln het zieken huis te Waregem opgenomen. De Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zuid-Holland zal woensdag 7 november ln de Flevozaal te Rotterdam de provinciale dag houden. Verschenen ls het zeer uitvoerige voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting 1957 van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten en de buitenlandse cul turele betrekkingen van het ministerie van O. K. en W. heeft gisteravond in het Beneluxhuis een tentoonstelling geopend van grafische kunst uit deBenelux-landen. Aan het grote gala-diner van de Nederlandse afdeling van de „Chalne des Eotlsseurs" op 17 november a.s. in de voormalige Dominicanerkerk te Maastricht, zullen met Prins Bernhard 350 gasten uit binnen- en buitenland deelnemen. Donderdag 1 november, a s. zal het m s. ..Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaartmaatschappij .Nederland", on der commando van kapitein D. J. Lap, met emigranten naar Australië vertrekken. Onder auspiciën van het Europese produktlviteitscentrum van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, ls gistermorgen in het Bouwcentrum te Rotterdam een Internationale conferentie begonnen, die drie dagen zal duren. Het voornaamste doel van de conferentie is het voorbereiden van een sterke nationale propaganda ln de deelnemende landen voor de noodzaak van scholing ln de prin cipes van Bedrijfsvoering. De 74-jarige voetganger G. Sekuur te Groningen, die zondagavond 21 oktober aldaar by het oversteken van de straatweg werd aangereden door een bromfietser en daarbij een schedelbaslsfractmur opliep, is in de naoht van zondag op maandag in het Academisch Ziekenhuis overleden. BUITENLAND Een rechtbank te Memmlngen ln West-Duitsland heeft de 41-jarige Rudolf Pinhammer veroordeeld tot zes Jaar dwangarbeid wegens het doodschieten van twee Nederlanders in 1945, die uit een concentratiekamp waren ontsnapt. Van welingelichte zijde te Washington wordt vernomen, dat twee Amerikaanse vliegtuigfabrieken. ..Boeing" te Seattle en North American" te Los Angeles, in op dracht van de Amerikaanse luchtmacht een bommenwerper gaan ontwerpen, die drie of vier keer zo snel als het geluid kan vliegen en geschikt is voor het werpen van waterstofbommen. Deze supersonische bommenwerper zou moeten worden voort gestuwd met bepaalde chemicaliën. De winnaar \an de Nobelprijs voor literatuur van dit jaar. Juan Ramon Jimenez, heeft maandag meegedeeld, dat hij zich in verband met het overlijden van zijn vrouw en zijn gezondheidstoestand niet van Porto Rico, waar hij woont, naar Stockholm zal reizen om de prys in ont vangst te nemen. Westdultse werven zullen tien super tankers van tezamen 430.000 ton bouwen voor de Duitse Esso-maatschappy. De schepen, die in 1961 gereed moeten zyn, zyn besteld met het oog op de toenemende oliebehoeften van West-Duitsland. Het merendeel van de 45.000 metaal bewerkers. die in Vlaanderen werkzaam zijn, heeft maandag het werk neergelegd om de eis voor een loonsverhoging van vyf procent kracht bij te zetten. Ook twee werven van de Belgisohe marine te Brugge zijn by de actie betrokken. Nog geen oplossing „oversteekprobleem" LIJFT OP UW HOEDE! De Ned. Ver. Bescherming Voetgangers deelt mede. dat zij van mening is dat de nieuwe bepalingen in het Wegenver keersreglement voertuigbestuurder noch voetganger enig houvast bieden. Bij de zebra's zonder bakens „zebra's-ex clusief" noemt de vereniging deze is er niets veranderd, bij de „zebra's-in clusief" zebra's met bakens is helaas bepaald, dat voetgangers er toch nooit voorrang hebben. De vereniging is van mening, dat op elk kruispunt met verkeerslichten „voetgangersoversteeklichten" dienen te worden aangebracht, zoals in het buitenland reeds lang in gebruik, die de voetganger een niet mis te vatten signaal geven, dat hy kan oversteken of dat hy moet wachten. Voorts pleit de vereniging voor het in voeren van een „derde fase" op alle geregelde kruispunten, waarbij het rij - verkeer in alle richtingen gestopt wordt en de voetgangers in alle richtingen mogen oversteken. Daarnaast handhaaft zij haar eis tot invoering van een maximumsnelheid, zeker ln steden en dorpen. Hoewel de vereniging waardering heeft voor de eerste schuchtere stappen, welke tot verbetering zijn gezet, is zij van mening, dat de getroffen maatre gelen niet afdoende zijn. Derhalve houdt zij het sein: „Voetgangers, blijft op uw hoede!" in de top van de mast! Het ivas onmogelijk deze te voorkomen Op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Reijers, naar aanleiding van het in het Duitse weekblad „Der Spiegel" verschenen artikel over ons Koninklijk Huis. heeft de minister-president, mi nister van Algemene Zaken, het volgen de geantwoord: 1. De regering en de toenmalige minis ter van Buitenlandse Zaken hebben van de materiele inhoud van het op 12 juni 1956 in het Duitse weekblad „Der Spie gel" gepubliceerde artikelen over ons Koninklijk Huis geen kennis genomen voor het in druk was verschenen. Wel konden zij vermoeden wat de strekking zou zijn. Amerikaanse havenarbeiders boycotten Russische schepen Met ingang van heden zal geen en kele lading bestemd voor of komende uit de Sovjet-Unie worden behandeld, zo heeft de voorzitter van het „Inter nationale Verbond van Havenarbeiders", William Bradley, bekendgemaakt. Deze maatregel zal van kracht blijven, „zo lang de Russische legers de slachting onder de Hongaarse patriotten niet heb ben gestaakt en uit Hongarije zijn weg getrokken", aldus Bradley. dinsdag. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. A. Klasens over de oorsprong der Egyp tische pyramide, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Haagse Come- dle „Sybrech Willemsdochter". 7$ u. nam. In den Vergulden Turk: Sociale Raad. Spr. J. Moora over de Indische Nederlan ders in de Ned. Samenleving. 7 30 u. nam. Schouwburg: K. en O.: „Sybrech Wil lemsdochter", 7.30 uur n.m. Zuiderparkschool (Asserstraat). Bazar 2.305 uur en 811 uur nam. Oegstgeest. Patronaatsgebouw: Buurtver. „Ons Genoegen". Toneelavond, 8 uur namiddag. Warmond: 't TrefpuntSamenkomst Herv. Vrouwengroep „Stille Kracht". De heer J. Schippers spreekt over het onder werp „De jeugd van nu". 8 uur nam. WOENSDAG. Doopsgezinde Kerk: Spr. K. C. van Oossanen over „Waar zijn onze doden?", 8 uur nam. Rapenburg 61: Anthroposophlsche Ver. Spr. H. D. van Goudoever over de opstan ding in de muziek. 8 1/4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. A. A. Gerbrands over de Hollanders ln Nigeria. 8 uur nam. Stadseaal (grote zaal): Revue ,,'t Blijft onder ons" t.b.v. Nazorg Kinderverlam ming. 8 uur nam. PieterskerkHerdenking Kerkhervor ming. Spr. ds. J. v. d. Wiel. 8 uur nam. Lutherse Kerk: Herdenking Kerkher vorming. Spr. ds. H. J. A. Haan. 8 u. n.m. Oegstgeest. Irene: Gemeente avond Ned. Herv. Gem. Spr. mej. E. Oskam, 8 uur namiddag. DONDERDAG Gerecht 10: Bazar handwerkclub Ver. Vrijz. Herv.. 10—12.30, 2.30—5.30 en 7—1 Ou. Chr. school, Hoge Morsweg: Bazar t.b.v. kerkorgel Maranathakerk 25 en 710 uur namiddag. VRIJDAG Chr. school, Hoge Morsweg: Bazar t.b.v. kerkorgel Maranathakerk. 25 en 710 uur namiddag. Het Gulden Vlies: Ver. voor Paedago- giek. Spr. J. A. Schreuder over de over gang van L.O. naar M.O. 8 uur nam. Gerecht 10: Bazar handwerkclub Ver. Vryz. Herv., 2.305.30 en 710 u. nam. Levendaal 1Aandeelhoudersvergadering N V. Sanders' Zeepfabriek. 8 uur nam, Stadszaal: Brelshow Nevada. 2.305 en 810.30 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur namiddag. ZATERDAG. Lakenhal: Opening Bilderdijktentoon- stelling. 3 uur nam. ZONDAG. Den Burcht (grote zaal)Ver. van Gere- patrleerden. Opvoering van „Tien wijze dwazen". 8 uur nam. Schouwburg: De Schouwspelers. „Boefje" 8 uur namiddag. Halte Posthof H.T.M.Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 8.55 uur v.m. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad (bespreking woningbouwrapport), 2 uur nam. 2. Reeds enige jaren geleden was het de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken - ook toen mr. Beyen - bekend geworden, dat een buitenlands corres pondent het voornemen had weinig waarderende artikelen te publiceren be treffende ons Koninklijk Huis. Door ge sprekken met de betreffende journalist heeft hij destijds bereikt, dat de publi katie niet tot stand is gekomen. Toen in mei van dit jaar vernomen werd. dat buitenlandse journalisten, waaronder een correspondent van het weekblad „Der Spiegel", overeenkomstige plannen koesterden, heeft de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken getracht ook deze correspondenten van hun voorne men te doen afzien. Spoedig bleek, dat „Der Spiegel" niet bereid was aan dit verzoek te voldoen, hetgeen werd bevestigd door de aankon diging van het te verschijnen artikel in het nummer van dit weekblad van 6 juni 1956. Op grond van het feit, dat met ze kerheid kon worden aangenomen, dat het artikel voor ons Staatshoofd kwetsend en voor het internationaal aanzien van ons land schadelijk zou zijn heeft de regering nagegaan of maatre gelen konden worden genomen om pu blikatie te voorkomen. Dit was echter niet mogelijk. De regering heeft niet willen pogen het te verwachten artikel te doen wijzi- gken. Zij zou daarmee verantwoordelijk heid op zich hebben genomen voor het artikel, zoals het dan zou komen te lui den. hetgeen een onaanvaardbare si tuatie zou hebben geschapen. (Ingez. Med.-Adv.) Vraagt prljstljsl ran 150 voorradige piano's en orgels Huurkoop 15 °/0 contant restant lp 4 laar. TEL. M88 (K1726) BODEGRAVEN TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Boonstraat 13): Ten toonstelling Daan en Lenle de Vries. Werkd. 9 uur voorin.6 uur nam.; dlnsd. 9 uur voorin.7 uur nam. BIOSCOPEN: Lldo. „De zoon van Slndbad", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lnxor. „Die drel von der Tankstelle". alle leeft. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Ave Maria", 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Spionage rondom Trlëst, 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „De man zonder noodlot", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „De witte non". De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdag 3 november te 8 uur waar genomen door: Apotheek Boekwijt, Br ee straat 74. telefoon 20552; Apotheek Haven, Haven 18, telefoon 20085, Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, telef. 26274. gehoor Dy Uw huisarts of •F c By geer eclallst. speel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a k bi d ■i 3 V a s w 6 Ss tx S 3 SS Stockholm half bew. ono 6 3 2 Oslo half bew. nno 4 -0 0.5 Kopenhagen geh. bew. no 13 5 3 Aberdeen onbewolkt nw 6 7 4 Londen motregen n 4 8 0.1 Amsterdam geh. bew. n 9 10 5 Luxemburg zwaar bew. no 2 7 9 Parijs Bordeaux lichte reg. nno 7 10 3 onbewolkt nw 2 15 4 Grenoble zwaar bew. zw 1 6 7 Nice licht bew. wnw 3 14 0 Berlijn Frankfort regen no 4 7 5 mist zzw 1 9 4 München sneeuw nw 1 4 3 ZUrlch zwaar bew. ozo 2 5 6 Genève sneeuwbui zzw 9 6 2 Locamo onbewolkt windstil 15 0 Wenen nevel nw 1 6 18 Innsbruck sneeuw windstil 6 9 Rome regen z 7 14 4 AJaccio geh. bew. nw 3 16 3 Mallorca licht bew. wnw 2 18 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2