Laatste Berichten Mathesianen vierden feest tocli Hongaren naar Melbourne TOESTAND IN HONGARIJE NOG UITERST VERWARD Loop der bevolking te Leitien MAANDAG 29 OKTOBER 1958 Cabaret en bal in Stadsgehoorzaal Mede om de onderlinge band tussen de leden te verstevigen organiseert de Vereniging van Mathesianen ieder jaar een gezellige feestavond, welke door velen terecht als het hoogtepunt van het verenigingsleven van de School- van het Kon. Genootschap Mathesis Scientiarura Genetrix beschouwd wordt. Ook het festitjn, da.t zaterdagavond in de goed gevulde Stadgehoorzaal plaats vond, was bijzonder geslaagd. Medewer king verleende het cabaretgezelschap „Schots en Scheef uit Den Haag als mede het dansorlsest „The Constella tions" uit Amsterdam. Op deze gezellige avond waren o.a. aanwezig leden van het bestuur van M.S.G., de directeur, Ir. W. F. Engeis. de directeur van de Leidse Instrument- makerssohool, dr. J. v. d. Handel, en kele docenten en voorts afgevaardigden van verschillende zusterverenigingen. Zij allen werden door de voorzitter van de V. v. M., de heer M. Griffioen, die er tevens aan herinnerde, dat de vereni ging in juni a.s. 40 jaar bestaat, harte lijk welkom geheten. Nadat de aanwezi gen staande het Mathesislied hadden gezongen verschenen de Haagse gasten op het podium. Zij kwamen met een gevarieerd programma van zang. muziek en dans voor de dag. terwyi er boven dien nog een aantal aardige schetjes werden opgevoerd. Vooral om een huwelijk in 1980, een kwestie van tact en „helpt U even een handje" heeft men kunnen schater lachen. Er was voor elck wat wils en daarvoor toonden de aanwezigen zich D.O.B. presenteerde zich in „De gouden kooi" VOORUITGANG IN HET SPEL De Toneelvereniging „Door Oefening Beter" draagt haar naam met ere. Onderleiding van de regisseur, de heer D. Vijlbrief, wjj hebben het zaterdagavond bij de uitvoering van „De gouden kooi" in „Den Burcht" kunnen constateren, is deze vereniging wederom een trapje hoger op de lad der van het amateurtoneel gestegen. Weliswaar is alles nog niet volmaakt, doch over het algemeen hebben de spe- lers(sters) begrip voor hun rol. De eerste twee bedrijven van het stuk, dat aan het amateurtoneel, nogal hoge eisen stelt, spelen zich af in de woning van Jaap en Trees. Jaap van Tricht, een gesitueerd zakenman, heeft een aanryding gehad met Trees, een meisje van eenvoudige okafmst. Ze is ernstig gewond en hij zoekt haar regelmatig op. Langzaam groeit er liefde tussen die twee en als Trees genezen is, vraagt Jaap haar ten huwelijk. Hierbij wordt Willem, de ver loofde van Trees, min of meer aan de kant gezet. De buurt spreekt er kwaad van. Men denkt, dat Trees Jaap om zijn geld getrouwd heeft. Ook Jaap kan die gedachte maar niet van zich afzetten; om het maar naar de zin te maken knoeit hij in de boekhouding van zijn zaak en verduistert f. 30.000. Als hij ten slotte Trees vindt met haar vroegere verloofde, is dit hem te machtig. Hij wordt ernstig ziek. Om te bewijzen, dat haar liefde echt is verkoopt Trees al haar bezittingen om Jaap uit de schul den te redden. Het is voor Jaap moeilijk te geloven, dat zij zoveel voor hem heeft overgehad. Hij voelt zich diep beschaamd en wil naar het buitenland vertrekken. Gelukkig houdt Trees hem daarvan af en samen beginnen zij opnieuw. Mevr. A. Blijenberg, die de rol van Trees speelde, voldeed goed: alleen had zij in tragische momenten meer kunnen geven. De rol van Jaap was gegeven aan de heer N. de Graaf; op soms zeer goede wijze vertolkte hij zijn rol. De heer J. Coster en mevr. D. de Graaf, die als vader en moeder van Trees speelden, waren goed op dreef. Zeer gaaf was het spel van mevr. C. de Graaf, de tante van Trees, terwijl de oom. de heer Chr. de Graaf wat last had van planken koorts. Henk van Rooyen, de compag non van Jaap, had een van de moei lijkste rollen van het stuk, Ten dele is hij er in geslaagd, deze naar behoren te vol. brengen. De rol van de compagnon werd vervuld door de heer C. Hooge- boom. Van de anderen noemen we nog mej. M. C. de Graaf, een arbeiderskind, Willem een jonge zeeman de heer J. Gijzenij, en het dienstmeisje van Trees, mej. T. Beekman. Ondanks enkele zwakke momenten, waarvoor de heer Vijlbrief ongetwijfeld oog heeft, kan D.O.B. op een geslaagde avond terugzien, welke besloten werd met een geanimeerd bal o.l.v. de heer J. Alphenaar en met medewerking van Lou Boellaards Skyliners. PROPAGANDA-AVOND C.JJVLV. „HET CENTRUM" Zaterdag organiseerde de C.J.M.V. „Het Centrum" in haar verenigings gebouw aan de Hoogl. Kerkgracht een propaganda-avond. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, de heer A. Verbiest, die de grote groei van de vereniging in het laatste halfjaar memoreerde, werd be gonnen met de opvoering van de revue „Centrum-Parade". The South Sea Serenaders brachten de bezoekers in de Zuidzeesfeer, de to neelgroep voerde de schetsen „Na vijf kussen won Amor" en „De Filmregis seur" op, Wim Smith goochelde, de 13-jarige Harry de Graaf zong, terwijl de algehele leiding in handen was van Rinus de Vink De muzikale omlijsting van deze avond was in handen van de in groen witte uniformen gestoken UJC.S.-band onder leiding van Albert Jonker, met zang van Rinus Kouters. De avond werd besloten met een toespraak van de heer Boogaarts, die sprak over het C.J-M.V.-werk. LEIDSE DAME VIEL TE ALPHEN Vanmorgen te omstreeks 9.15 uur is de 22-jarige mej. J. J. Merkx uit Leiden in de Hoorn te Alphen met haar brom fiets van het rijwielpad afgeraakt en gevallen. Zij reed in de richting Alphen en de oorzaak van het ongeval is niet bekend. Zij viel met haar hoofd tegen een betonnen rand langs het fietspad en liep Jaarbij een hoofdwond boven het linkeroog en een ernstige hersen schudding op. Met een ziekenauto is zij naar haar woning te Leiden vervoerd. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het cand. examen Godgeleerdheid de heer J. Schneider (Leiden). T\jdens een gymnastiekuitvoering in de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Marnixstraat is zaterdagavond een 17-jarig meisje gevallen, ten gevolge waarvan zij haar rechterarm heeft ge broken. na afloop uiterst dankbaar. De dames van het gezelschap mochten een bloe menhulde in ontvangst nemen. Eerst na middernacht nam het bal, dat on der leiding stond van de heer Molnn uit Den Haag, een aanvang. „Jie Constel lations" brachten goede dansmuziek ten gehore mede waardoor de stemming op de gladde vloer niets te wensen over liet. Kampioenschap vliegtuigherkenning „VLIEGENDE HOLLANDER" WON ALER-BOKAAL (Van onze Haagse redactie) Voor de vierde maal werd zaterdag middag de wedstrijd om het Neder landse kampioenschap vliegtuig her kenning gehouden. Niet minder dan 73 teams van 3 man namen hieraan in de kantine van het Shell-gebouw te Den Haag deel. Vliegtuigherkenning is, zoals commo dore-waarnemer VV. de Toom zei, zeer belangrijk om dat het in tijd van oor log nodig is snel en zeker te kunnen uitmaken, tot welke partij zich in de lucht bevindende vliegtuigen behoren. Telkens gedurende twee seconden werd een foto van een vliegtuig op het witte doek geprojecteerd, waarna het licht aangloeide om de deelnemers gelegen heid te geven naam en bijzonderheden van het toestel te noteren; dit gebeurde 50 maal achtereen. Er waren enkele vliegtuigen bij, die geen van de deelnemers konden thuis brengen. gezien het feit. dat het beste persoonlijke resultaat 46 punten was. Een grote verrassing was het dat niet een team van vliegers of luchtwachters de „Generaal-Alerbokaal" had gewon nen, maar het team van de „Vlie gende Hollander", jongelui van een jaar of zestien. Zij konden een hartelijk ap plaus in ontvangst nemen. Het team be haalde 126 punten. Het beste persoon lijke resultaat, behaalde de luchtwachter B. W. L. v. d. Klauw uit Rotterdam met 46 punten. Hierop volgden sergeant majoor G. Mulder uit Zeist (45 punten) en luitenant ter zee II F. L. A. Harte van het Marine-vliegkamp Valkenburg <43 punten). De verdere prijzen werden als volgt behaald: Marine-beker: team Marine-vliegkamp Valkenburg (120 punten), de Clo-beker: team officiers- I en kaderschool te Breda (115 punten), vllegerzuil: 312-squadron Volkel (103 punten), prijs van de Luchtwachtdienst; 4de Luchtwachtgroep Rotterdam mo del Fokker S-14: een militair team uit Harderwijk, de Lua-beker: 931 afdeling lichte Lua Twenthe, de Milva-beker: Marva Valkenburg, de KNWL-beker: KNWL-team en de ..Vliegende Hollan der-beker: „De Vliegende Hollander". Verkoopdag herv. „Rembrandtwijk" In gebouw „Rehoboth" aan het Rapenburg wordt vandaag een verkoop dag gehouden, waarvan de opbrengst de herv. wijkgemeente ..Rembrandtwijk" ten goede zal komen. De opening werd vanmiddag verricht door ds. J. de Wit. Deze verheugde zich over de uitsteken de opkomst en gaf de aanwezige dames de verzekering, dat een dergelijk blijk van medeleven ten zeerste wordt ge waardeerd. Het geld dat naar hij hoop te op deze verkoopdag zal binnenstro men. is bestemd voor uitbreiding van het ..Rembrandtwijk"-werk. Ds. De Wit dankte in het bijzonder de beide vrou wengroepen voor al het werk. dat zij verricht hebben en prees ook de toewij ding. trouw en ijver van de overige medewerkers. Tot slot wenste hij de standhouders goede zaken toe. Daarna nam de verkoping een aanvang. De keus is groot: o.m. vindt men er textiel en huishoudelijke artikelen, terwijl er voorts gelegenheid is om rustig een kop je thee of koffie te drinken. Ongetwij feld zal ook de grabbelton veel aftrek vinden. Tot vanavond tien uur kan men in „Rehoboth" terecht. NOG EEN BAZAR Hedenmiddag werd eveneens een bazar geopend in de Zuiderparkschool aan de Asserstraat. De opbrengst van deze bazar, waar ook een grote verschei denheid van artikelen en attracties is ondergebracht, komt het veelzijdige werk van de oudercommissie ten goede. Hedenavond is zij geopend van 8—11 uur en morgen van 2.30—5 en van 811 uur. WARMOND Oudste inwoonster overleden Heden is de oudste Inwoonster van Warmond, mevr. N. J. Stadhouder Hofman in de leeftijd van 102 jaar overleden. Mevr. Stadhouder woonde in Huize Luduina. De oudste inwoonster is thans mevr. Kuyper. die eveneens in Huize Luduina woont, en die in december 100 jaar hoopt te worden. BAZAR 'T TREFPUNT De bazar ten bate van „*t Trefpunt" zal worden gehouden op vrijdag 2 en zaterdag 3 november. De opening zal geschieden op 2 november des namid dags om 3 uur door dr. J. Zandeé. De openingstijden zijn van 36 uur en van 710 uur op beide dagen. De bazar wordt in ,,'t Trefpunt" ge houden. „CONCORDIA" UIT LEIDEN BRACHT SERENADE Vrijdagavond bracht de muziekver. „Concordia" een serenade ter gelegen heid van het huwelijk van de heer B. Oskam met mej. A. Oomen. De bruide gom is n.l. lid van Concordia's drum band. Ondanks het slechte weer werd met volle muziek, onder grote belang stelling van de bevolking, door het dorp gemarcheerd naar „Het Trefpunt", waar de bruiloft gehouden werd. Na een mooi gespeeld koraal, werden en'kele vlot ge speelde marsen ln de zaal ten gehore gebracht. WASSENAAR GEEN VOORRANG VERLEEND Door het niet verlenen van voorrang werd de 57-jarige wielrijdster mevr. L. C. van der Hulst alhier op het kruispunt Papeweg-Rijksstraatweg-Kerkdam door een personenauto aangereden, waarbij zij een hersenschudding een linkerdij- beenbreuk en wonden aan haar hoofd en benen opliep. Zij werd naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Kerkelijk Leven De oproep inzake Nieuw-Guinea SCHOOT IN DUIDELIJKHEID TE KORT De classicale vergadering van de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage, heeft de vergadering over de oproep van de ge nerale synode tot bezinning op de ver antwoordelijkheid van het Nederlandse volk betreffende de vraagstukken rond om Nieuw-Guinea, voortgezet. Met alge mene stemmen sprak de vergadering het oordeel uit dat de generale Synode, in dien bijzondere omstandigheden haar er toe dringen, over het politieke en maat schappelijke leven uitspraken moet doen en vragen stellen, teneinde het loven naar Gods beloften en geboden te rich ten. Maar de vergadering kwam tot de uitspraak dat in de vraagstukken rond om Nieuw-Guinea deze daartoe drin gende bijzondere situatie niet aanwezig was. Unaniem werd als oordeel uitgespro ken. dat de oproep in duidelijkheid te kort is geschoten, mede gezien de over wegingen die het breed moderamen van de generale synode noodzakelijk vond ter nadere verklaring. Deze onduidelijk heid is mede oorzaak geworden van veel misverstand en verwarring, waardoor het pastoraat der kerk is geschaad. De stemmen staakten over de vraag of een stabiele status van Nieuw-Guinea bedreigd wordt door het thans disputa bel stellen binnen ons volk van de status quo. De classicale vergadering verwonderde zich er met een kleine meerderheid over. dat de generale synode wel over Nieuw- Guinea maar niet over de kwestie Am- bon heeft gesproken. Tenslotte verzocht de classicale vergadering de generale synode dringend, zich dieper en in bre der verband te bezinnen in het algemeen op het spreken van de kerk op politiek terrein. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: E. C. M. KragtDe Groot, z.. ScheveningenVon Löben Seisvan den Bosch, z.. Heemstede; Plug—Otto, d.. Frans Equatorial Afrika; E. Gerzon Ballantyne, d„ Maraibo; Krijtenburg Smeding, d Den Haag. Getrouwd: I. H. D. Bol tn E. M. C. van Zee: A. E. Ubbens en W. M. van der Wall. Gorssel; P. van Weideren ba ronesse Rengers on J. Roswell Miller, U.S.A.; mr. R. M. v. d. Meulen en J. Stefels, Heemstede: N. de Mol Moncourt en W. Buurman, Voorburg; F. Schol- De Hongaarse officials, die reeds in Melbourne aanwezig zijn, hebben van het Hongaars Olympisch Comité een telegram ontvangen, waarin wordt ge meld, dat de ploeg definitief aan de Spelen zal deelnemen. liet team zal echter tien dagen later dan oorspron kelijk was vastgesteld in Melbourne aankomen t.w. op 3 november. Zoals bekend, bestond onzekerheid over de deelneming van de Hongaren, dit in verhand met de gebeurtenissen in dit land. De secretaris van het Olympisch Co mité, de heer Arpad Csaadi, die in Mel bourne is. verklaarde, dat uit het tele gram niet op té maken viel of de ploeg nog wijzigingen zou ondergaan. Zoals bekend, zóu Hongarije aanvankelijk met 180 deelnemers uitkomen. Kassier Boerenleenbank verduisterde f 25.000 Louis Rosier overleden De bekende Franse autocoureur Louis Rosier is in een ziekenhuis te Parijs overleden aan de verwondingen, die hij op 7 oktober j.l. by de motor- en auto- wedstrijden op de Monthlery-baan heeft opgelopen. Zoals bekend verloor de Zwitser Bernard Musy tijdens deze wed strijden het leven. Louis Rosier was 50 jaar. Hij was getrouwd en vader van drie kinderen. Niemand neet iets van nat zich buiten Boedapest afspeelt, zegt men in IT enen Vanochtend om elf uur gaven officiële kringen in Wenen het volgende beeld van de situatie: In Boedapest verkeert de regering in verwarring en heeft zij geen overzicht van de sltuati*. De opstandelingen houden voet bU stuk. Een van do zwakke zenders van de opstandelingen, heeft zelfs de els ge steld dat de Russische troepen zich zouden terugtrekken met witte vlaggen voorop. De Russen zouden mogelijk bezig zün zich terug to trekken. Voor het overige wachten zy op orders. In het overgrote deel van het land hebben de opstandelingen grote gebieden in handen. De Russen concentreren zich daar in hun kazernes. Vele verbindingen zijn verbroken, zodat noch de regering, noch de opstandige beweging, noch de Russische legerleiding precies weet wat er gaande is. Bovendien trachten beide partijen elkaar in verwarring te bren gen. Daarom dienen alle berichten uit Hongarije, uit welke bron ook, met zeer grote voorzichtigheid en twijfel te worden beschouwd, zo meent men in We nen. Niemand weet iets zeker. Wal zijn de Russen eigenlijk plan van Het land verkeert in een impasse, die alleen doorbroken kan worden door een besluit van Moskou; daar zal men nu moeten bepalen wat de Russische troe pen moeten doen: vechten of zich terug trekken. Gezien het gewicht van deze beslissing ziet men in Wenen nu ge spannen uit naar berichten uit de Rus sische hoofdstad en naar wat de Rus sische delegatie bij de Verenigde Naties in de Veiligheidsraad zal zeggen. Inderdaad heeft minister-president Nagy gisteravond via de radio van Boedapest gesproken over terugtrekking van de Russische troepen uit Boeda pest en over onderhandelingen met de Russen over terugtrekking van hun troe pen uit het hele land. Maar of de troe pen inderdaad zullen worden terugge trokken is nog zeer twijfelachtig. Hoewel er berichten zijn. dat de Russen toch inderdaad uit Boedapest terug beginnen te trekken, staan offi ciële kringen in Wenen sceptisch te genover deze mededeling van Nagy. Te meer daar er vanochtend opnieuw be richten waren over gevechten in de Hongaarse hoofdstad. Me houdt er hier ernstig rekening mee. dat deze en soort gelijke mededeiingen van Radio Boeda pest alleen bedeeld zijn om de opstan delingen in de war te brengen. Aange zien valse berichtgeving een belangrijk element is in een oorlogvoering, is men in Wenen geneigd Radin-Hoedapest als onbetrouwbaar te beschouwen De regering heeft slechts informa ties over wat er gebeurt in het gebied rond Boedapest met een straal van In week van ia t.m. 24 oktober 1956 GEVESTIGD: A. J. A. M. Warning en fam., textlelarb., Nw Rijn 80a; E. Hopman-Witte en fam., Temminckstr. 35; M. Vertelman en fam., groentehandelaar. Pres. Steinstr. 14; R. Visser en fam.. leraar lich. opv.. Mulders straat 54; P. Lelieveld-Van Kleef en fam.. Muldersstr. 32; H. J. Drossaart L/ulofs en fam.. leraar oude talen, Burggravenln 26; M. v. d. Zeyden en fam., Hogewoerd 41; M. H. S. Smüling-De Logie en fam.. filiaal- De gewezen kassier van de Boeren- houdster. Rijnsburgerweg 62 a; J-F. A. Ver leenbank te Driebergen-Rijssenburg. uit baak en fam.. onderwijzer VondeUaan 18; 7pist hppft hii Hp noliiip Ip TTtrppht M- N. Dorrepaal en fam., stoker. L. Coupe- z.eist, neeit oy de politie te .utrecht, 2. j Rosen,beis en fam.. Mui aangifte gedaan van verduistering door X Hoogendonk en fam., mill- hemzelf van een bedrag van ca. f25.000 talr> a;b ütr.' Veer t/o 33; W. A. J. van ten nadele van een aantal slagerspa- Krinvpen en fam., magazijnbediende, Mul- troons, die een gezamenlijke rekening bij de Boerenleenbank hadden. De ver duistering was reeds begin augustus ontdekt door een controle op de Raiffei- senbank te Utrecht, nadat bleek, dat de slagerspatroons geen geld meer aan de bank te Driebergen konden opnemen. Er werd toen een akkoord getroffen tussen de bank en de kassier, die gelegenheid kreeg ontslag te nemen en het tekort aan te zuiveren. De slagerspatroons hadden met deze regeling ingestemd en de man was inmiddels begonnen met terugbeta len. Blijkbaar zag hij geen kans deze terugbetalingen vol te houden, waarna hy zich bij de politie heeft aangegeven. Door de verduistering zijn overigens alleen de slagers en niet de andere reke ninghouders bij de bank gedupeerd. ten en E. J. Dikkers Kamp. Almelo; C. E. Waterbeek en J. M. Suysvan Wijk. Breda; S. H. van Straten en mr. C. M. Fischer. Utrecht; M. van Till en D. van Duyl, Maarssen; A. Klumper en C. B. Elderenbos, Amsterdam; Rev. D. W. Mckinney en J. E. Ledeboer. New York; J. W Poggemeier en F. H. van Katwijk. Groningen; G. F. Mallien en A. Louise Korff. Den Haag; J. Tiedema en G. Lykles. Den Haag. Overleden: H. A. Furstnervan Be vervoorde. vr., 86 j.. Hilversum; G. ten Bruggencate. m.. 92 j.. Heemstede; J. C. SchweersFilarski. Mijdrecht; A. W. van der MinneLebret, vr.. 87 j.. Dor drecht; W. F. Stuart, m., 68 j. Arnhem; M. Th. Holleman, m., 51 j. „Nabije Oosten" in liet Leiclsclie Volkshuis Met de heer T. Verkade op reis In het kader van „de zondagmiddagen voor het hele gezin", sprak gisteren voor de volwassenen de heer T. Ver kade in het Leidsche Volkshuis over zijn reis naar het Nabije Oosten: de Libanon en Jeruzalem. Spreker toonde een groot aantal prachtige dia-positieven, aan de hand waarvan hij een levendige toelichting gaf. Libanon is een onafhankelijke re publiek in Voor-Azië aan de Middel landse Zee. Het land omvat het Liba- non-gebergte in het Westen, dat in de winter enige maanden lang besneeuwd blijft, vervolgens het Anti-Libanonge- bergte in het oosten met de vruchtbare Bekaa-vlakte. De bevolking bestaat uit ongeveer 1.3 miljoen inwoners met als grootste deel Christen- en als kleinste deel Mohammedaanse bevolking. De hoofdstad Beiroet. Damascus en Tripoli zijn de belangrijkste steden De heer Verkade schetste op geestige wijze het stadsbeeld van Damascus: men bouwt er blijkbaar aan een huis zolang men er zin en ge'.d voor heeft Het gebeurt dikwijls dat een huis tot op de helft afgebouwd wordt, terwijl de ontbreken de boven verdieping (en) later nog wel eens aan de beurt komt (komen), of soms alleen maar vast als een geraamte klaarstaat (staan). De verkeersmiddelen zijn zeer uiteen lopend: van moderne auto's tot muil dieren en kamelen, en daartussen ook maar öikwyls ook nog naar de oude landstraditie gekleed. Damascus is het centrum van de Mo hammedanen wat o.a. tot uiting komt in de vele prachtige moskeeën als bijv. die der Omajaden. Er komen uit deze stad vele fraaie tapijten en het is bekend om de damast-fabricage. Spreker toonde vele interessante op namen van een nog enigszins gaaf geble ven kasteel der kruisvaders dat oorlogen, weer en wind van eeuwen heeft weer staan. Van Jeruzalem vertelde spreker, dat de oude binnenstad uit vier wijken be staat: de Christenwijk met de Kerk van het Heilige Graf; de Armeniërswyk; de Mohammedaanse wijk met de grote be roemde Omarmoskee; en de Joodse wijk. Buiten deze oude stad zijn er moderne woonwijken. De binnenstad is een dool hof van nauwe, gedeeltelijk overwelfde, soms met trappen oplopende straatjes, waar goederenvervoer slechts door last dragers. kamelen of ezels mogelijk is. De handelscentra zijn de bazars met een ei gen straat voor ieder handwerk. De heer Verkade besloot zijn reisver haal met indrukken en opnamen van de heilige plaatsen: het Heilige Graf; de ..Geboorte-stal"; een spelonk in een bergwand; en verder bekende plaatsen als de klaagmuur, welke een rest van Salomo's tempelmuur zou zijn. De kinderen, wier ouders de „landen- middag" hadden bijgewoond, hadden inmiddels met de jeifgdleiding van het huis allerlei leuke handenarbëidfiguren gemaakt Meegedeeld werd dat de huiskamerby- eenkomst van a.s. zondagmiddag tot la- fietsen. De mensen zijn soms Europees ter datum is uitgesteld. dersstr. 69; W. E. Tupker en fam.. referen daris P.T.TModdermanstr. 17; C. Teu- nissen en fam., militair, Dij'kstr. 2; I. N. Meijer. Oude Vest 30; J. R. H. Kuyper, Ryn- en Sdhlekade 111; H. H. van der Most, Fagelstr. 20; A. L. van Iterson, tijd- sohryver, Zoeterw. Singel 96; E. J. Nieu- wenburg. 1.1. verpl.. Tesselschadestraat 35a; J. L. P. van der Vaart, Haarl.straat 216; A. Deuze, 1.1. verpl., Rijnstourgerweg 10; H. L. P. de Jongh. W. Singel 71; W. Kokke- dee. Irenestraat 3; P. Lens. Plantsoen 29; A. A. de Jeu, hulp 1. d. huish., L. Mare 63; E. E. Kamps. Rapenburg 13-1; E Lletaert Peerbolte, Janvossensteeg 54; W. C. van Overmeeren, huishoudster, Lorentakade 16a; P. de Wit, kant.bedlende, Haagweg 22; W. G. Koert, doktersassistente, Zeemanln 11; W. Woltz, journalist, Kloksteeg 3d; Jihr. W. J C. M. van Nispen tot Sevenaer. Nieuwe Rijn 34a; C. Holswilder. kok, Celebesstr. 23; J. P. Bartels, hulp i. d. huish., H. Rijn dijk 280; W. E. Blok, pastoor. Lorentz- kade 16a; E. J. H. M. Rouffair, J. de Witt- straat 44; L. H. Reijs, W. Singel 104a; T. Gellman, Roodenb.str. 54; M. Olthuis, Apothekersdijk 28; C. P. F. Kerrebijn. W. Singel 41; A. Günther, Roodtoorststr. 7; L. R. Kearing, Rijnsburgerweg 40; H. P. Noteboom, Magd. Moonsstr. 57; W. Bax, Burgsteeg 1; J. Werner, Rapenburg 131; R J. Ketelaar, verkoopster. Rijnsburger- singel 23a; T. de Kok, Zoeterw. Singel 56a; F. H. A. van den Wall Bake, Haagweg 164: E. J. M. Tu'l'leners. Noordelnde 50; A Kuiken, dokters-assistente, Rijneb.weg 10. M. H. Nauta, 1.1. verpl., Rljnsb weg 10; weg 10; J S. Nieuwenhuls, 1.1. verpl,. Rijns burgerweg 10; F .X. de Kook, 1.1. verpl. J. H. van den Bosch, 1.1. verpl., Rijnsb - Rijnsb.weg 10; J. Eveleens, verpl.. Rilns- burgerweg 10; F. van den Ban. Rijndyk- straat E. Oudden, huishoudster, Hoogl. Kerkgracht 34; H. C. Pluyt, v. Bemimelen- str. 23: S. de Boer. hulp i. d. huish.. Hoge Rijndijk 14a; H. J. J. Fokkens, Breestr. 163; F. Focke. Burggravenlaan 5; H. J. Vermeu len. Zeemanlaan 25: H J. van Lennep. Morsweg 38, C. J. Drevljn. Morsweg 38; H. Hoefman-Mintjes, Hansenstr. 60; H. F. van Heek. Rijn- en Schlekade 78; A J. M. Martens, Wasstr. 60; A. Kappeyene van de Copollo, Gerecht 10; H. A. Avenarlus. Kagerstr. 16; W. M. C. van Overbeek. T. Siegenb.str. 21; M. A. E. Wauben. onder wijzeres, Lammensahansweg 100; L. R. M. Warnars, H. de Grootstr. 9; D. F. van der Mei, Kersenstr. 29; K. J. Alders-Sikkema, Amstelstr. 3; M. A. Bakker-Duijser, biblio thecaresse. Roodborststr. 54; A. Boelee- Van Leeuwen, a/b Utr. Jaagpad t/o 45; E. Vijverberg-Lamaners. Hogewoerd 126; A. Boddé en fam.. stuurman. Modderman straat 1; J. C. Herenlus, militair. H. Mors weg 17; A. J. Praag, winkelbediende, Mlrakelstg 27; M. Moseman-Oldenlhuizlng. De Ruyterstr. 16; S. J. Solomon, Rood borststr. 36; Man A. Hing W. L., Leven daal 63; V. H. Meertlns. Levendaal 63; J. W. de Jongh, Hoge Morsweg 134; L. Lisa- paly-Riemersma, dokters-assistente, Joh. de Wlttstr. 2; G. W. van Loenen-Heij, Fr. van Mlerisstr. 18a; W. Swaanewvelt, radlo- teohn. tekenaar. Jan Llevenstr. 10; T. van Riesen, verkoopster, Verdamstr. 40; C-heng Chun Lien, kok. Pietersik. Choorsteeg 26; P van Dnunen, hulp 1. d. huish.. v. d. Brandelerkade 22; M. Hartogs, Rijn- en Schiekade 121D; A. C. van Renssen, kant. bedlende, Maredjjk 55; H. Posbma, Klok steeg 31; I A. de Vries. 1.1. verpl,. Rijns burgerweg 10; M. Nleland. ateliermeisje, Oranjegracht 129; P. Hazekamp, Oude iSngel 224 VERTROKKEN: G. Hakkenberg en fam,. Lammermarkt 5 naar Hengelo, O.. Drleners-tr. 13; K. H. Cordewener en fam., Boerhaavelaan 21 naar Oegstgeest, Floralaan 34; G J. F. Dijkstra en fam., Slonsteeg 15 naar Alphen a. d. Ryn, P. Florlsstr. 13; W. Roodenburg en fam., Rynsburgerweg 167 naar Noord- wyk. Pickéweg 1; N. Lotte en fam.. Kam- pensteeg 10 naar Canada; W. van Sons- beek-De Koek en fam., Druivenstr. 4 naar Den Helder, Elzenstr. 21; A. Kluivers en fam., Leeuwerlkatr. 33 naar Verenigde Staten; R. Kaulesar Sukul-Gajadln, en famMerelstr. 14 naar Utreoht, Steen weg 5Tbis; H. Gosllngs-Tellander en fam.. Burggravenlaan 7 naar Velsen, C de Bcurbonlaan 26; C. Rusman en fam.. Veilingkade 37 naar Nederlandse Antillen; C. E. Bis en fam., Nassaustr. 9 naar Delft, As vest 37; W. C. van Manen. Steen- schuur 13. Oegstgeest. Rhyng.str weg 159; P. ter Haar. Rapenburg 12 naar Heemstede, Joh. Vermeerstr. 30; J. Koekebakker. Doe lensteeg 15 naar 's-Gravenhage. Jac. Mos selstraat 74; G J. A. de Weijer, Rynsfe.- weg 10 naar Rheden. Tramstraat 20; H. Schouten, Rljnsb. singel 13 naar Amers foort, Frankllnstr. 57; J A. v. d Eikhoff. Pieterskeikgrt 4 naar Groot-Brittannie; J. J. M. Bressèr. De L. de Kanterstr. 33 naar Nijmegen. S. Hezelstr. 37; J. van Ommen, Roodenb.str. 62 naar 's-Gravenhage, Pa trijshaan 4; J. R. Nieuwenboom, G. Dou- straat la naar Zandvoort. Dr. C. A. Gerke- straat 20; M. Grooteudorst-Groen. Hout laan 15 naar Zeist. O. Nassauplein 8: M. Maris. Mezenstr. 2 naar 's-Gravenhage, Noordelnde 60; C. Ravesteln, Pieterskerk gracht 16 naar Barneveld, Spoorstr. 1; A. G H. Pothof. Rapenburg 134 naar Zaan dam. ApoHoplantsoen 13: A. C. Kuyken- v. d. Linden, Drie Octoberstr. 35 naar Ryswljk Z.H.. P. Potterlaan 28: M. C. Spoor, Groenhovenstr. 11 naar Verenigde Staten: C. T. de Wolff. Fagelstr. 2 naar Apeldoorn. Hletveldweg 13; G. A. Binnen- dij'k-Gooszeu. Boerhaavelaan 26 naar Voor burg. Cremerstr. 4; M K. Hartgrink. O. Singel 192 naar Ver Staten; J. A. van Gastel. Haart.str. 218 naar Canada; H. Baars. Oosterstr 47 naar Leiderdorp. Does laan 2; E. Piersma, Sumatrastr. 48 naar Sneek. Soliaepmanstr. 7; A. Witte-Van Tol, Drlftstr. 118a naar Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 119; M. Poot. H. Morsweg 29 naar Delft, W. de Zwijgerstr. 10 II; F. C. van Waasbersren Groenhovenstraat 11 naar Noordwljk, Atjehweg G; G. Browne. Groen hovenstr. 11 naar 's-Gravenhage. Pelle- naerstr. 1; J. C. M. Rietveld. Mezenstr. 2 naar Den Helder. Lombokstr 13; A J. Rooijakkers, L. Mare 41 naar Utrecht, Amsterdamsestr.weg 86; A. C. Rooyakkers, L Mare 41 naar Utrecht. Amsterdamsestr. weg 86; G Nauta. Trompstr. 25 naar Am sterdam. Westerdokstr. 3hs; H. B. H. Ra makers, Zeemanlaan 25 naar Delft, Koorn- markt 80; H. J van Dalen Utr. Jaag pad 120a naar Mijdrecht. Kerlevaart 35. rond vijftig kilometer. Vele der verbin dingen zyn namelyk verbroken. Van de toestand in het overige land is zU slecht op de hoogte. Ook de opstande lingen staan slechts spaarzaam met el kaar in contact. Wat de Russische troepen betreft: zo zij al niet terugtrekken, concentreren zij zich thans in de kazerne van hun garnizoensplaatsen. De legerleiding heeft namelyk ook onvoldoende ver bindingen, daar zij bij gebrek aan vol doende telegrafische apparatuur is aan gewezen op telefooniynen, die voor het grootste deel door de opstandelingen worden gecontroleerd. Daar de opstan delingen bovendien grote gebieden vast in handen hebben, kan de Russische le gerleiding geen koeriers naar de onder delen zenden, zodat deze zyn aange wezen op initiatieven van hun com mandanten. Voor zover uit in Wenen binnengekomen berichten valt op te maken, geven deze er de voorkeur aan bij gebrek aan orders van hoger hand hun manschappen in de kazernes te concentreren en af te wachten, daardoor de macht overlatend aan de opstande lingen. 3EURSOVERZICHT Vaste stemming AMSTERDAM, 29 oktober De gebeurtenissen achter het ijzeren gordyn werden ter beurze als een kenmerkende ontwikkeling opgevat en gaven de markt merkbare steun. Daarbij gevoegd de vaste stemming die Wallstreet vrijdag Het zien en de goede gezondheid van president Eisen hower. waren voldoende stimulerende factoren aanwezig om het herstel van de markt na de valse geruchten over Koning Hoessein te handhaven. Van daar dat de internationale fondsen sterk boven het vorige slot lagen, maar toch beneden de topkoersen bleven van het daarop gevolgde her stel. De stemming was dan ook alge meen vriendelijk en er scheen wat meer om te gaan dan de vorige week. Opmerkelijk was de belangstelling voor Indonesische fondsen, die weer eens in open hoek verhandeld werden, en terstond in eerste tape genoteerd waren, iets wat in vele weken niet ge beurd is. Naast de invloed van de ge beurtenissen in oost-Europa was het hier een financiële regeling tussen de Ogem (Overzeese Gas en Elektriciteits maatschappij) en de Indonesische rege ring. die een stimulans betekende. Aan delen Agem waren 6 tot 8 punten hoger: onder invloed daarvan werden ook Aniem beter geadviseerd. Amster dam Rubber, HVA en Ver. Deli trokken een drietal punten aan en wisten zich op het verhoogde niveau goed te hand haven. Scheepvaart was merendeels goed prijshoudend uitgezonderd voor KPM. Internationale fondsen liepen tydens beurstijd geleidelijk omhoog Kon. Olie kwam op 804. Vandaag was de inschrij ving op de emissie Hoogenbosch waar van de claims voor het laatst verhan deld werden: adviesprijs f- 125. Voor de uitgifte van de 41/4 10-jarige lening Middellang Crediet. gegarandeerd door de Amsterdamsche Bank. en uitgegeven tegen 99Mi bestond een niet onbevredi gende belangstelling. Staatsfondsen merendeels op vorig peil. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 oktober Londen 10.627/810.633b, New York 3.82'n—3 82^. Montreal 3 94TV-3 94^. Parys 1.0812M— 1 08221-. Brussel 7.60}4—7.61 Vi. Frank furt 9080—90.85, Zürich 86 87—«6.92, Ziirich Ovr. fres.) 89.221,2—89.27%, Stock holm 73.40'j—73.4574, Kopenhagen 54.93 —54 98, Oslo 53.14'4—53.19M, Milaan 60.62'j—60.6772. Beurs van Amsterdam Maandag 29 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '53 334 935k 93% Grootboek obl Ned '51 37<j 937/8 B Ned '53 (374) 92% 91% Ned '56 3% 913'4 91% Ned '48 374 88 V4 88 Ned. *54 374 8874 88 Ned. -55 374 88 88 Ned '55 II 3 74 89V4 89% Ned. '47 374 (3) 90y4 90ft Ned *37 3 86 8674 Dollar'.ng '47 3 93V4 9374 Investeringscert. 3 92fti 9274 Ned 62-64 3 917's 91% Indië A 3 90 89 Grootboek '46 3 88% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind B 46 Nat. Handelsbank 107 108 Ned Handelsmy. 17774 1~5 A.KÜ 227 23274 Philips 26674 272', Unilever390% 395% Wilton Feyenoord 330 330 Biliton 2de r 231 228 Kon Olie (f 50.—) 405 402 Kon Olie 794% 804% Amst Rubber 74% 77' Holl Amer lijn 191 191% Kon N Stoomboot.. 172 175 Ned Scheepv Unie 164% 168% HVA 9374 96 Java Cult 5374 Dell My en (Ver.) 104M, 105% Senembah 65 66 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 9274 92% Den Haag 1937 1 3.. - Lelden 1947 93% R'dam "37 I-m 374 92% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 100 100 Premieleningen A'dam '51 274 99 98% A'dam '56 I 2% 96 96% A'dam -56 II 2% 101V* 101% Eindhoven '54 274 99 98% Enschede '54 274 9474 94 ft Den Haag '52 I 274 107% 10774 idem II 2% 106 106% R'dam '52 I 2% 109 idem 11 2% 107 107 Utrecht- '52 2% - 112 109 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen 22074 220 193 191 Twentsche Bank 193 195 Industrie Ondernemingen Ned G en Sp fabr 314 214 Kon. Ned. Grofsm 113 Rott Droogdok My 596 Tieleman en Dros 11% Handelsondernemingen Borneo Sum. H My 86 84 Internatio 100 9974 Diversen 287 286 L Ned. My Walv.vrt. 70 71 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 21 2274 Amerik. fondsen 7574 76 ft Shell OU Comp 7774 79 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 26/10 Holl Constructie 412L 441 Lng bur v Bouwnflv 123 Int Kunststof! In<l 59 60 Kon Ned Edelmet 70 Pref w a idem 70 70 Textiel Oebr v wyk 76 76G Leidsche Wolsmnn 291L 285 Ned Electrolasm Sikkens Laktabr '53 Ver Touwfabrieken 169 165 Wemlnk'S Betonm. 94GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 11