Aspirin*) FILMS Dr. B. H. M. Vlekke aanvaardde ambt van bijzonder hoogleraar Driemaal zilver bij N.Z.H.V.M. SANOSTOL Broer van Dalai Lama bezocht Rijksmuseum voor Volkenkunde Hoofdpijn Reumatiek Verkoudheid VAN DEZE WEEK: 95ste jaargang Zaterdag 20 oktober 1956 Tweede blad no. 28965 Internationale staatkunde: bekroning van studie der internationale betrekkingen Met het uitspreken van een rede, die tot titel had >,Over de studie der internationale staatkunde" heeft dr. B. H. M. Vlekke gistermiddag in het groot-auditorium der Leidse Universiteit zijn ambt van bijzonder hoogleraar aanvaard. Prof. Vlekke zal onderwijs geven in actuele internationale staatkunde. De studie der internationale staat kunde kan een onderdeel van het veel wijdere gebied van de studie der „inter nationale betrekkingen" worden ge noemd. aldus ving prof. Vlekke zijn rede aan. Het vak internationale betrekkin gen is nog zeer nieuw en wordt in ons land nog vrijwel nergens gedoceerd. Het kwam in het middelpunt der belangstel ling te staan, toen men vooral na 1914/18 meende dat de geheime diplo matie had gefaald in het bewaren van de vrede. Geen nauwkeurige grenzen Men begon zich te verdiepen in het vak „internationale betrekkingen", zonder dat men een begrensd gebied voor zich zag; deze studie vereist eigenlijk dat men evengoed thuis is in de sociologie als in de geschiedenis, in de psychologie als in de geografie en in nog veel meer. Een nauwkeurige omschrijving van de grenzen is nooit gegeven en zal wel altijd enigszins willekeurig blyven. De vraag rijst: indien het vak inter nationale betrekkingen te veel voorken nis van geheel versohilende studiegebie den vereist, wat kan dan gedaan wor den om in de behoefte aan betere oor deelsvorming op internationaal politiek gebied te voorzien? De bestudering van de internationale verhoudingen kan wegens haar veelzijdigheid niet door één persoon geschieden. Er is echter een samenbindend element: daar het onder zoek steeds op internationale verschijn selen is gericht, zal het ondanks alle onderscheid, een politiek element ge meen hebben. Immers alles wat de ver houdingen tussen twee staten raakt, heeft politieke betekenis en wordt door politiek mede beïnvloed. Bekroning De studie der internationale staat kunde. d.w.z. der politieke verhoudin gen tussen de staten, is derhalve in zekere zin de bekroning van de studie der internationale betrekkingen, hoe wel strikt beschouwd de internatio nale staatkunde niet meer dan een In Memoriam Mevr. A. C. SijthoffPlemp Zeer velen in deze stad, in het bijzonder onder de oudere generatie, zullen met diep leedwezen kennis nemen van het overlijden op 89-jarige leeftijd van mevrouw A. C. Sijthoff- Plemp oud-commissaresse van de N.V. Leidsch Dagblad en gedurende vele jaren een bij allen, die haar kenden, beminde stadgenote. Mevrouw Sijthoff trad. overeenkom stig haar karakter, in het openbare leven weinig op de voorgrond, maar dat wil allerminst zeggen, dat zij in de stedelijke gemeenschap geen rol speelde. Integendeel, zij had een levendige belangstelling voor alles wat er rondom haar gebeurde, maar slechts zij, die het voorrecht hadden haar van nabij te kennen, weten dat zij een weldoenster- in -stilte is geweest, die velen in hun leven tot grote steun heeft gestrekt. Tot het laatst van haar leven heeft zij Intensief meegeleefd met ons bedrijf en met allen, die daarin werkzaam waren en zijn. Geen jubileum of belangrijke gebeurtenis in het gezinsleven van een der personeelsleden was denkbaar zon der haar hartelijke, deelnemende belang stelling. Bij tal van gelegenheden hebben de betrokkenen getuigd van hun grote dankbaarheid voor haar persoonlijk medeleven welke, wanneer haar gezond heidstoestand het haar enigszins ver oorloofde tot uiting kwam in haar lersoonlijke tegenwoordigheid en haar lartelijk, begrijpend woord. In de voor elke krant zo bij uitstek moeilijke oorlogsjaren heeft zij door haar 'erkelijk fiere houding er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat de door de bezettende macht verlangde en in strijd met 's Lands belang zijnde medewerking werd geweigerd, hetgeen dan ook prompt leidde tot het verschijningsverbod van ons Blad met ingang van 1 januari 1944. Met mevrouw Sijthoff daalt een warmvoelende vrouw ten grave, jegens wier nagedachtenis zowel in als buiten onze bedrijfskring slechts gevoelens van grote hoogachting, intense dankbaarheid on diepe bewondering zullen blijven 'oor tie ven. Ere en dank vergezellen haar herinnering. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op a.s. dinsdag middag om half drie op de Ned. Herv. Begraafplaats te Warmond. De rector magnificus, prof. dr. P. A. H. de Boer (links) wenst prof. dr. Vlekke geluk met zijn ambts aanvaarding. (Foto L.D./Van Vliet.) middel is waarmee nationale belangen en idealen worden voorgestaan. Voor strikt historische studie Ms het gebeuren van gisteren niet geschikt wel echter en hier ligt de taak der actuele staatkunde voor een voorlopige orde ning en waardering der feiten, waar door begrijpen in plaats van emotie wordt gesteld en begrip voor de mening van anderen in plaats van volharden bij eigen opinie, aldus prof. Vlekke. Na het uitspreken van de rede, die met de gebruikelijke toespraken werd besloten, recipieerde de nieuwe hoog leraar in de receptiekamer der Univer siteit. Vola opent winterseizoen FABRICAGE VAN STEENGAAS In de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal werd gisteravond een voorlichtings avond gehouden door de Leidse Vola. Met deze avond heeft de vereniging haar winterseizoen geopend. Het is de bedoe ling, periodiek zulke cultureel-technische avonden te houden. Men had nu de „Stichting Steengaasvoorlichting" uit genodigd. het programma te verzorgen. De heer J. P. Zwanenburg, voorzitter van de vereniging, sprak een openings woord, waarna hij het woord gaf aan de heer P. A. Spook, die een inleidend praatje hield over het steengaas. Hij sprak onder meer over het grote belang van het steengaas bij de huizenbouw. Er zijn op dit ogenblik in Nederland drie fabrieken, die steengaas vervaardigen, in Twello. Heeswijk en Woerden. Er werden twee films gedraaid. Een over de fabricage en een over de ver werking van het produkt dat men deze avond onder de loep nam. Het bleek, dat men in ons land jaarlijks drie mil joen vierkante meter steengaas pro duceert en dat het een afzetgebied vindt in geheel Europa. DE ARBEIDSMARKT Uit het aanbod van werkkrachten by het Gew. Arbeidsbureau per 13 oktober 1956 blijkt, dat, dank zij de gunstige conjunctuur en de niet of nauwelijks merkbare seizoensinvloeden, de arbeids markt een alleszins bevredigend beeld vertoont. Het werkloosheidscijfer is dan ook gering te noemen en beliep 135. De vraag steeg nog steeds en bedroeg 480, waarvan 185 aanvragen betrekking hadden op jeugdigen. In de metaal- en de textielindustrie, alsmede in de bouw sector bestaat een tekort aan arbeids krachten. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten bleef gelijk en bedroeg op 13 oktober 1956 115. Ook de vraag on derging vrijwel geen wijziging en beliep 370, waarvan er 140 betrekking hadden op jeugdigen. Na de filmvertoning was er nog een discussie over allerlei stucadoorsproble- men. In de bijeenkomst van 6 november wordt aandacht gevraagd voor de lino- leumfabrioage in Krommenie. Muziek en humor troef! Op de gisteravond in de Stadsgehoorzaal gehouden huldigingssamenkomst van de N.Z.H.V.M. waren muziek en humor troef. Zorgde de N.Z.H.-Harmo niekapel, onder leiding van de heer P. Baart, voor vrolijke en feestelijke klan ken, het Anova-cabaret zette een sterrenparade op de planken waarmede allen zich kostelijk amuseerden. En dit is begrijpelijk want Joop de Knegt, een zan ger, die nog altijd sterk in de belangstelling staat, André Meurs, die in een mi nimum van tijd een maximum aan humor opdist en Tobi Rix, een muzikale excentriek van klasse, wisselden elkaar in één programma af. Men kon er dus iets van verwachten! Bovendien waren er Diana en Daranti, die een heel po dium nodig hadden voor hun xylofoonshow. Hoewel er ditmaal maar drie zilve ren. jubilarissen waren. t.w. de heren G. P. Th. de Heer uit Voorburg en de Lei- denaars H. van Putten en J. Bij. was de feestvreugde groot. En ook dit laat zich verklaren. Als er bij de NZH feest moet worden gevierd, is de ganse fami lie aanwezig. Bij hoge uitzondering kon de directeur, de heer J. J. Jurrissen, niet aanwezig zijn. hetgeen de oud-di recteur. ir. W. J. Burgersdijk. niet be lette het feest van de „zilverlingen" mede te vieren. Ook de heer R. J. Meijer, oud-commissaris van politie, gaf deze avond van zijn belangstelling blijk. Verder waren er de afgevaardigden van de vakorganisaties, waarmede de NZ- HVM zulk een prettig contact weet te onderhouden. De heer A. Hollinga, die in zijn kwa liteit van voorzitter van de feestcom missie altijd direct de juiste toon weet te treffen, maakte aan het begin van dit feest met de jubilarissen een ere rondje door de zaal. Hierna was het de harmonie-kapel, die onder enthousiaste aanvoering van zijn dirigent, er blijk van gaf. dat ook in mensen van de tram muzikale kwaliteiten schuil gaan. Pittige marsmuziek werd afgewisseld door Bisselinks Pinksterbloemenfantasie. Een werkje, waarin de kapel zich van haar beste zijde deed kennen. Uiteraard was de voorzitter van het Jubileum fonds, de heer M. Ockeloen, deze avond ook weer aanwezig. In een speechje van dank. waardering en ge lukwens gaf hij iedere jubilaris het hem toekomende deel. Geschenken bleven deze avond achterwegedie waren reeds overhandigd op de eigenlijke ju bileumdag. Na deze feestelijke ouverture zette André van Meurs de NZH-ers een menu van vele gangen voor. Als „kok" zorgde hij zelf voor een gevarieerde hors d'oeuvre - ze smaakte best - waarna nog vele „schotels" werden geserveerd. Bijzonder smakelijk was het nummer, dat de Wikkel Brothers brachten, wat al lenigheid en humor, in Leiden nim mer gebracht. Herman Teunissen - ook al een attractie - bespeelde met grote virtuositeit zijn wonderorgel. Joop de Knegt en Tobi Rix zorgden tenslotte voor een climax in dit programma, waar mede èn André Meurs èn de N.Z.H. een goede slag hadden geslagen. Het „dessert" kwam uit de keuken van J. Alphenaar, die met zijn O. K. Rythme Stars de NZHVM-ers ten dans en tot grote vrolijkheid voerden. Kort om een „dis" waaraan allen - en terecht - zich te goed deden!! Muziek en humor waren troef! (Ingez. Med.-Adv.) Een ryzige Chinees, zou men waar schijnlijk gezegd hebben van de heer Thubten Jigme Norbu, die gistermiddag door dr. P. H. Pott, dmecteur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, langs de indrukwekkende collectie in het ge bouw aan de Steeristraat werd rondge leid. In werkelijkheid was deze bezoe ker van museum, bibliotheek en Sino logisch Instituut de broer van de Dalai Lama. heerser over het Himalaja-rijk Tibet. Een sympathieke, bescheiden jon geman van 33 jaar, die in 1950, toen de Chinese soldaten van Mao Tse-toeng Tibet binnenrukten, er de voorkeur aan gaf zijn vaderland te verlaten en zich in Amerika te vestigen, waar hij in New York Engels studeert. Van tijd tot tijd gaat hij op reis en gedurende zijn bal lingschap bracht hij o m. reeds bezoeken aan India, Japan. Engeland en nu ook aan Nederland. De heer Norbu, die be halve zijn moedertaal, ook Mongools en Chinees spreekt, onderhield zich, gis termiddag bij zijn rondgang, in laatst genoemde taal geruime tijd op levendige wijze met prof. dr. A. F. P. Hulsewé, hoogleraar in het Chinees. Prof. dr. J. W. de Jong, hoogleraar in de Buddho- logie en het Tibetaans, eveneens aan wezig, toonde hem enkele pronkstukken van de verzameling Tibetaanse hand schriften Tussen haakjes: Leiden mag zich verheugen over het bezit van de collectie van J. van Manen, een Neder lander. die als secretaris van de Royal Asiatic Society of Bengal (te Calcutta), waardevolle Tibetaanse geschriften en oudheden aankocht, welke na zijn dood voor het overgrote deel hier ter stede werden ondergebracht. Op bijgaande foto ziet men de broer van de Dalai Lama, terwijl dr. Potthem op enige bijzonderheden wyst van een Tibetaans kunstvoorwerp. Ned. Chr. Vrouwenbond WIE IS DE ANTI-CHRIST? Voor een zeer groot aantal leden van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Vrouwenbond dat gisteravond onder leiding van de presidente, mevrouw G. Houwing. in Rehoboth was bijeengeko men. gaf. ds. H. J. Groenewegen een antwoord op de vraag wie of de anti christ is. Men maakt zich vaak, aldus spreker, niet al te druk over deze vraag. Het is één van de vergeten hoofdstukken van de bijbel. Er wordt weinig gepraat over de openbaring en de uitbreiding van het koninkrijk Gods. Dit alles komt omdat er te weinig mensen zijn, die in hun hele wezen als een christen leven. Eens zal het uur van de heer lijkheid aangebroken zijn en dan zal God zich in alle macht openbaar maken. Wij moeten dit. aldus ds. Groe newegen, als een belangrijk onderdeel van ons geloof beleven. Het is belang rijk. we kunnen anders niet verder komen. De wederkomst mag niet het vergeten stuk zijn, het moet opnieuw in ons gaan leven. Over de anti-christ vinden wij veel in de Openbaring van Johannes. Hij zal zich openbaren in de laatste dagen. Op de dag des oordeels moeten wij steeds voorbereid zijn. Wij moeten er zelfs om bidden: kom. Heer Jezus, kom haastig. Als wij denken, aldus spreker, aan de gelijkenis van het mosterdzaadje dan zou men kunnen concluderen, dat het koninkrijk Gods zich steeds meer uit breidt. zodat er tenslotte geen plaats meer voor het heidendom is. De werke lijkheid toont ons echter, dat hoe gro ter het christendom is. hoe groter de vijandigheid wordt. Het is alles een kwestie van de mens. die opstaat tegen God en zich boven Hem verheft. Vervolgens toonde spreker aan, dat men al vele malen getracht heeft de anti-christ in de wereldgeschiedenis aan te wijzen. Het is steeds mislukt. Wij zullen hem alleen zien in het eindsta dium. als de dag des oordeels aangebro ken is. Hij komt tot ons in een zeer doordacht systeem. Dit systeem is eigen lijk een duivels karrikatiiur van de god delijke drie-eenheid. Er is in onze christelijke kringen, volgens spreker, soms een ontstellend vertrouwen in dingen, welke niets met God te maken hebben. Wij vertrouwen soms veel liever op de natuur, dan dat we uit genade leven. De toekomst ziet er somber uit, aldus besloot ds. Groenewegen. indien wij denken aan de pseudo-religie, die zich in onze tijd voortplant. Het is de voor bereiding van de val van de mens die zijn schuld niet wil belijden, doch alleen zijn grootheid wil laten zien. Het hoogtepunt van de anti-christ zal het tijdstip zijn wanneer God komt om alle machten, die tegen Hem waren, radicaal te verslaan. Na de pauze volgde een zeer geani meerde discussie. WARMOND Medische dienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Bots (Voorhout). WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Janse en Jaarsma. (Ingez. Med.-Adv.) Neem geen risico's als U een middel nodig hebt tegen hoofdpijn, reumatiek of verkoudheid. Vraag Aspirin want wie Aspirin gebruikt, heeft de zekerheid dat dit een snelwerkend, onschadelijk middel is dat door zuivere en constante samenstel ling telkenmale zijn onfeilbare werking bewijst. Verlang de kwaliteitsgarantie die het merk Aspirin*) en het Bayerkruis U bieden.. Er bestaat geen Aspirin zonder Bayerkruis. Gedeponeerd handelsmerk Ongetemd Liefde en spanning rond de „Boerentrek" Luxor De „Boerentrek" is het on derwerp van de film „Untamed" (Onge temd). welke een schat van prachtige beelden brengt uit het berglandschap van Zuid-Afrika („Zoeloeland"), waar door de boeren met hun huifkarren rij den en verschrikkelijke gevechten moe ten leveren met horden Zoeloes, bewa pend met hun vervaarlijke assegaaien en gekleed in fantastische oorlogskledij. De film behandelt voorts de strijd van Paul van Riebeeck om de totstandko ming van de „Vrijstaat", zijn liefde voor een Iers meisje en de vele verwik kelingen. welke daaromheen plaatsvin den. Want inplaats van met hem trouwt zij met een ander, omdat van Rie beeck zijn idealen boven haar stelt. Toch komt ook zij in Zuid-Afrika te recht, tijdens de gevechten wordt haar man gedood. Wie nu denken mocht, dat de eerste liefde wel haar vervul ling zou vinden, komt bedrogen uit. Er is nog een andere kaper op de kust en wanneer van Riebeeck alweer verder is getrokken, neemt deze tijdelijk diens plaats in, om de vrouw te beschermen. Langs héél veel complicaties komt alles tenslotte toch in orde, maar U moet niet vragen hoeveel moeilijheden eerst opgelost moeten worden. Een film. vol avonturen van de pio niers, een film die een wel wat gero mantiseerd beeld geeft van hun tochten door het woeste land in de tijd, dat alles zich nog in opbouw bevond, maar niettemin treft door haar schitterende kleurenpracht, de opwindende gevech ten tussen blanken en negers en van die tussen mannen, die „Kaatje" tot vrouw wensen. De roodharige .temperamentvolle Su san Hayward, tezamen met de twee rivalen Tyroxne Power (van Riebeeck) en Richard Egan, zorgen voor een over vloed van spanning! Quentin Durward Aantrekkelijke ontspanningslectuur Trianon Quentin Durward een wel zeer mannelijke rol van Robert Taylor is. wanneer we deze film mogen geloven, tegen het einde van de 15e eeuw een Schots edelman geweest, die alles had. dat hem tot een goed ridder kon stempelen. Hij was jong, sterk, stoer, dapper, eerlijk, trouw, slim, behendig en zo zouden wij kunnen doorgaan. Alleen gelddat had hij niet! Daarvoor was hij afhankelijk van een oude en ij dele oom. die het in zijn ietwat tanig hoofd haalde om zijn neef naar Frankrijk te sturen. Hij moest maar eens even gaan kijken wat het voor een vrouw was, waarmede oomlief om financiële redenen alsnog in het huwelijksbootje wilde stappen. De vrouw zelf. had in die dagen in zulke futilitei ten niets te vertellenNeef beloofde oom erg oppassend te zijn en ging met de beste voornemens op stap. Maar een maal over het Kanaal bemerkte hij. dat de gravin in kwestie (Kav Kendall) jong en bijzonder charmant was en bovendien over een eigen willetje be schikte. Zij weigerde pardoes zich aan een veteraan te laten koppelen en nam de benen. Door deze voor die dagen vreemdsoortige opwelling bracht zij niet alleen het Franse koninkrijk op de rand van een burgeroorlog, maar raakte bovendien zelf in allerlei hachelijke situaties. Gelukkig was Quentin nu echter in de buurt om steeds als de reddende engel te kunnen opduiken. Wat zij zelf niet doo„ hadden, maar verder iedereen zag aankomen, gebeur de inderdaad: die twee voelden zich het prettigst in eikaars armen. Toen zij dat eindelijk durfden te bekennen, waren ze nog even ver. want neef was gebon den door de beloften aan zijn oom. Als de filmnood het hoogst isjuist op dat moment nam oompje afscheid van dit aardse bestaanZij leefden nog lang en tevree Een bijzonder gezellige, levendige, ro mantische en avontuurlijke geschiede nis, vol spanning en actie. met. vaart en verve verteld. Licht verteerbare en klinkklare ontspanningslectuur, gesto ken in een vrolijk en aantrekkelijk kleurrijk bandje. uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinwniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiiiiiiiii Tralies van bamboe Interessant onderwerp fascinerend behandeld Lido Niet iedereen, die schijnbaar met de vijand heult, is een collabora teur. Er zijn ook mensen (en hun moed dient men te prijzen) die dat doen in opdracht van de eigen inlichtingen dienst. Zo ook de Amerikaanse sergeant Bill Rand, die gevangen genomen werd tijdens de Koreaanse oorlog, in een kamp voor „hersenspoeling" terecht komt en dan, om de geheimen van de leider van deze infame activiteit te ont hullen. zich noodgedwongen de minach ting van zijn vrienden laat welgevallen. Bepaald grotesk is deze boeiende film als Rand in conflict komt met korpo raal Brady, ook al een ondermijner van het moreel van de groep, naar het schijnt, maar in werkelijkheid eveneens in dienst van de Amerikaanse Secret Service. Hoe belangrijk het werk van deze beide mannen is. wordt duidelijk als zij waardevolle dossiers weten te ontvreemden, die van groot belang zijn voor de Amerikanen bij hun onderhan delingen met de communisten. Het onderwerp is meermalen op fascineren de wijze op het witte doek gebracht. Een stuk recente geschiedenis werd in deze film op treffende wijze vastgelegd. „Een vrouw achter de tralies" Triest verhaal Rex In a Kahr heeft haar man Paul, de reclame-ontwerper, om het leven -ebracht, nadat hij haar verschil lende malen had bedrogen door een verhouding met andere vrouwen, eerst haar eigen vriendin, daarna zijn com pagnon en tenslotte een van zijn mede werksters. Tijdens het proces, dat op deze moord volgt, weigert Ina verzach tende omstandigheden naar voren te brengen en zo haar schuld te verklei nen. Het gevolg is. dat zij ter dood wordt veroordeeld. Haar verdediger en han. vader laten het hier echter niet bij en trachten haar tot andere gedachten te brengen. Zij vragen revisie van het vonnis aan, wanneer er een getuige woigevonden, die een geheel andere wending aan de beoordeling van de strafmaat kan geven. Ina besluit dan nu zij toch inziet, dat haar daad niet met de dood gestraft zal worden de gehele voorgeschiedenis te vertellen. Het is een trieste geschiedenis: Paul is ge scheiden om met haar te kunnen trou wen. doch kort na het huwelijk bedriegt hij haar reeds. Zij wil hem verlaten, maar op zijn aandringen doet zij dat tenslotte niet. Doch Paul heeft er niet mee geleerd en bedriegt haar weer. daarbij aan zijn nieuwe geliefde ver tellend. dat hij met Ina een zakelijk huwelijk heeft gesloten. Tenslotte ver moordt Ina haar man. Een triest ver haal LEIDERDORP Medische dienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter H. Bakema, Acaciaiaan 58. telef. 24828. „Chantage" Spel van misdaad Het Casino-theater brengt deze week weer een Franse hoofdfilm, die ons ver plaatst naar een sinister bedrijf, dat der chantage. Het stelletje gewetenloze schurken. dat zich hiermede bezig houdt, vormt nog slechts een onderdeel van een internationaal-vertakte bende, die geleid wordt door een individu, die voor het oog van de wereld een respec tabel leven leidt, doch in werkelijkheid de uitvinder is van de meest geraffi neerde chantagemiddelen. Dat daar door hele huisgezinnen in het ongeluk worden gestort, is blijkbaar even weinig belangrijk als een mensenleven. Even wel. in niet alle leden van dit kom- plot zijn alle menselijke gevoelens ver stikt en wanneer een hunner een eer lijke liefde opvat voor de dochter van een der bendeleden, beseft hij dat de toekomst onmogelijk uitzicht kan bie den. wanneer hy niet volledig breekt met het verleden. Een dergelijke stap staat evenwel gelijk met verraad en hij moet dit besluit dan ook met de dood bekopen. Toch wordt het rechtsgevoel in zoverre bevredigd, dat de bende in de laatste meters van de film, wordt ontmaskerd, maar voor het zover is. zijn we van heel wat spannende scènes de geïnteresseerde toeschouwer. De sfeer van het misdadigersmilieu is knap weergegeven cn de dialoog vervuld van een humoristisch cynisme. Ravmond Pellegrin geeft een sterke vertolking van de hoofdrol.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3