Loes Zandvliet van Golfbrekers naar Melbourne? KNZB neemt vandaag beslissing Soekarno bij thuiskomst door duizenden juichend begroet Grootscheepse actie op komst van liet Jungschlagerfonds Dr. ir. S. P. Mesu sprak in Lisse over het Deltaplan WOENSDAG 17 OKTOBER 1956 Zenuwslopendelaatste selectie in Vlaardingen De kans is zeer groot, dat onze stadgenote Loes Zandrliet, lid van de Leidse Golfbrekers, de reis gaat meemaken naar de Olympische Spelen te Melbourne. Eén zwemster moet er nog worden aangewezen voor onze Olympische zwemploeg en voor» deze plaats in de estafetteploeg 4 x 100 meter kwamen drie meisjes in aanmerking: Groetje Kraan van de Robben. Loes Zandvliet en Lotty Heniger van de RDZ. Gisteravond is in het verwarmde Kolpa-bad te Vlaardingen de laatste, verbeten selectiewedstrijd verzwommen. In de loop van vandaag zou de sporteommissie van de K.N.Z.B. een be slissing nemen. Inseders zijn vrij algemeenv an oordeel, dat deze ten gunste van het Leidse zwemstertje zal uitvallen. Het was de drie meisjes aan te zien, dat zij in een abnormaal nerveuze stem ming aan de start kwamen. Drie esta fetteploegen waren er geformeerd en in elk ervan was een van de kandidaten ge plaatst. Lott-y Heniger schakelde zichzelf uit door uit de baan te zwemmen, wat haar tijd (1.10) ongunstig beinvloedde. Loes Zandvliet, die in de tweede ploeg Bwom, ging keurig op tijd van start en zwom de race van haar leven met als resultaat de fraaie tijd van 1.07.2. LOES ZANDVLIET Greet je Kraan zwom in de derde ploeg Duidelijk zichtbaar voor iedereen startte de Hilversumse te vroeg. Zij zette met een een felle spurt in, die zij echter niet vol kon houden. Baar tijd was precies gelijk aan die van Loes Zandvliet. De voorzitter van de sporteommissie. de heer J. Armbrust deelde na afloop mede dat Greetje Kraan te vroeg was gestart. Het advies van de KNZB zal vanmiddag aan het NOC worden over handigd. waarna een beslissing aal wor den genomen. Na afloop van deze wel zeer eigenaar dige wedstrijd, waren insiders van me ning, dat Loes Zandvliet als vierde zwemster aan het NOC zal worden voorgedragen. Men grondde dit oordeel op het feit, dat Loes Zandvliet, die in de afgelopen periode zich heeft omgescha keld op een nieuwe stijl ,nog steeds voor uit gaat. terwijl Greetje Kraan op het zelfde niveau blijft. Overigens wordt toe gegeven, dat de gemiddelde tijden van beide zwemstertjes, over het gehele sei zoen gerekend, elkaar niets ontlopen. In de zwemploeg is voor het estafette- nummer geen officiële reserve aange wezen. hoewel men volgens de Olym pische reglementen twee meisjes daar voor mag aanwijzen. In dit verband werd de opmerking gemaakt of het Neder lands Olympisch Comité er niet verstan. dig aan zoiï doen. indien althans de fi nanciën en de organisatorische conse quenties daarvoor geen beletsel vormen, om zowel Loes Zandvliet aLs Greetje Kraan naar Melbourne mee te nemen en daar te beslissen, wie deel zal nemen en wie als reserve fungeert. Lotty Heniger was na afloop van de selectie-wedstrijden gauw getroost, toen men haar meedeelde dat zij 21 oktober Jules Rimet overleden In de nacht van maandag op dins dag is in een ziekenhuis le Parijs, waar hij een operatie onderging, de ere-voorzitter van de FIFA (Interna tionale Voetbal Federatie), de heer Jules Rimet overleden. Hij was 83 jaar. Beslissing over TV-uitzending einde von deze week Naar wij van de zijde van het bestuur van de KNVB vernemen, wordt het vraagstuk van de televisie-uitzending te Kopenhagen dezer dagen in een be stuursvergadering besproken. Toestemming van de KNVB is afhan kelijk van het feit of op 4 november een wedstrijd programma wordt vastgesteld, aangezien het de bedoeling is om op die dag de bekercompetitie voort te zetten, waarbij belangrijke ontmoetingen op het programma staan. De beslissing zal nog voor het einde van deze week vallen. WIELRENNEN Herdenkingsteken voor Stan Ockers In Belgische wlelerkringen heeft men besloten ter nagedachtenis aan de wiel renner Stan Ockers een herdenkingste ken op te richten. Dit herdenkingsteken zou dan komen te staan bij Embourg, het stadje, waar Stan Ockers in 1953 de Italiaan Defilippis loste in de Waalse Pijl en daar de basis legde voor zijn overwinning te Luik. SCHAKEN Toernooi Philidor In het clublokaal van Philidor is een begin gemaakt met het toernooi voor ..huis' schakers. De uitslagen luiden: Groep A: C. BroersL. Kok 01; H. W. Demmink—G. M. van Houten 01; D. J. FabelJ. ter Haar 10; G. M van Houten—L. Broers 10; H. W. Dem mink— C. Kok 0—1. Groep B: J. A. v. d. MeydenP. Lagendijk 1—0; T. Ouwehand—J. W. Slieker 0—1; P. RijskampP. C. Scha- kenbos afgebroken. Groep C: P. J. BezemerJ. W. Vode gel 1—0. in de Nederlanse ploeg zou worden op genomen die in West-Duitsland aan de start komt. Loes Zandvliet, die tijdens de Leidse Sportweek 1954 werd ontdekt, en reeds in Turijn op de Nederlandse kampioen schappen en in Joego Slavië en in Schot land uitkwam, zal dus nu hoogstwaar schijnlijk de reis naar Melbourne maken. Dat zou een mooie beloning zijn voor dit Leidse meisje, dat het zwemmen niet als dagtaak heeft willen zien. maar haar studie en haar betrekking als apothekers assistente steeds op de eens-te plaats heeft gesteld. Toen zij na de Nederlandse kampioen schappen een kans kreeg voor Melbour ne. verleende de directie van de Over dekte volledige medewerking door het bad zoveel mogelijk voor haar open te stellen. Stug trainend onder leiding van Ton Pley en daarna onder die van me vrouw Armbrust ging zij goed vooruit en het resultaat daarvan zal hoogstwaar schijnlijk zijn op het moment dat wij dit schrijven is ons de beslissing van de KNZB nog niet bekend dat zij als enige Leidse vertegenwoordigd zal zijn in de Olympische ploeg. Hij verwerpt zekere aspecten in de communistische landen President Soekarno is gisteren van zjjn reis door communistische landen in Djakarta teruggekeerd. Duizenden Indonesiërs stonden langs de weg of bü het vliegveld Kema- joran waar het vliegtuig van de president landde, om hem toe te juichen. Toen de auto van Soekarno langs de weg naar het centrum van de stad reed zwaaiden velen met rode vlaggetjes. Communisten hadden spandoeken bü zich waarop „Lang leve de vriendschap tussen de Sovjet-Unie en Indonesië" te lezen stond. Soekarno, die Tsjechoslowakije, Oos- ..Afgezien van de verschillen in ideo- tennjk. Joegoslavië, de Sovjet-Unie en logieën tussen hen en ons hebben wij Communistisch China had bezocht, hield gemeenschappelijke grond gevonden, pij^ijn aankomst een rede, waarin hij j omdat wij tezamen ernaar verlangen de Soeprapto ontkent Geen besprekingen met mevrouw Bouman De Procureur-Generaal, Soeprapto heeft heden met nadruk de verklaring van mevrouw Bouman ontkend, dat zij met de president van het Indone sische Hoge Gerechtshof en met hem, Soeprapto besprekingen heeft ge voerd. Op een persconferentie in Den Haag zei mevrouw Bouman, dat Soeprapto, de president van het Hoge Gerechtshof. Wirjono. de openbare aanklager. Soewondo. en een grote groep vooraanstaande Indonesiërs er van overtuigd waren, dat Schmidt onschuldig was. Soeprapto verklaarde heden: „Ik heb mevrouw Bouman nooit ontmoet, laat staan besprekingen met haar gevoerd gedurende de tijd. dat zij optrad als verdedigster van Schmidt en Junschla- ger. Slechts éénmaal, vóórdat zij de verdediging van Schmidt op zich nam, is zij naar mijn kantoor gekomen om mij op de hoogte te stellen van het vertrek van haar man uit het land". „ABADI" BETREURT DEMONSTRATIES Het blad van de Masjoemi, „Abadi" betreurt in een hoofdartikel de demon straties en de ..dood aan Schmidt-cam- pagne, die gehouden zijn. toen het proces tegen Schmidt nog aan de gang was. „Wij willen niet beweren, dat de rechter door de demonstraties en de eisen tot doodstraf is beïnvloed, toen hij het vonnis heeft uitgesproken, maar het is begrijpelijk, dat er mensen zijn. die deze mening wel zijn toegedaan. Wij zouden liever hebben gezien dat het Landgerecht tot deze uitspraak was ge komen. zonder demonstraties voor het gerechtsgebouw. Dan zouden wij hebben kunnen tonen, dat wij het volste ver trouwen hebben in de rechtspraak en in de oprechtheid van het Landgerecht Tot redding van Schmidt na ontstellende uitspraak van rechter Rochjani Het bestuur van het Jungschlager-fonds deelt het volgende mede: „Het bestuur van het Jungschlager-fonds, diep geschokt door de ontstellende uitspraak, waardoor de Nederlander H. C. J. G. Schmidt door dt- Indonesische rechter tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft zich beraden over de stappen welke tot redding van onze landgenoot kunnen worden geno men. De vergadering werd bygewoond door mevrouw Bouman, wier inlichtin gen van de grootste betekenis waren. Nu de uitspraak is gevallen acht het Fonds het tüdstip aangebroken een groot scheepse actie in het buitenland te ontketenen. In het belang van de goede zaak zullen volledige mededelingen hierover verschonen, telkenmale wanneer een nieuw onderdeel van deze actie wordt uitgevoerd. Binnenkort kunnen nadere mededelingen worden verwacht. Aangezien het bestuur van mening is, dat een actie in het buitenland gesteund moet worden door het Nederlandse volk, zal hier te lande een openbare vergade ring worden belegd. Deze vergadering zal plaats vinden (op korte termijn was geen andere datum beschikbaar) op zon dagavond 28 oktober in het concertge bouw te Amsterdam. Ook hieromtrent zullen binnenkort nadere mededelingen volgen". Voorzitter van het Jungschlagerfonds is prof. mr. P. S. Gerbrandy. Leden zijn o.a. mr. K. T. M. van Rijckevorsel, lid Twee de Kamer (KVP) prof. mr. J. M. van Bemmelen, hoogleraar strafrecht en strafvordering te Leiden, drs. M. de Bloeme, oud-voorzitter der Algemene Rekenkamer en de heer N. H. ter Kuile, industrieel. Enschede. ondermeer verklaarde, dat de door hem bezochte communistische landen "vol komen begrip en eerbied" hadden voor Indonesie's neutrale buitenlandse poli tiek. Soekarno vergeleek zijn jongste reis met het bezoek dat hy dit voorjaar ge bracht had aan de V.S., Canada en West-Europa. Beide reizen, zo verklaar de hij, werden gemaakt om dezelfde plicht. Het is de plicht waarmee onze nationale belangen worden gediend. In- donesië's nationale filosofie en „onze actieve onafhankelijke buitenlandse po litiek worden volkomen begrepen en ge ëerbiedigd door de regeringen en volkeren van de landen die ik bezocht". Dulles was bewogen De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken. Foster Dulles, verdedigde gisteren op zijn persconferentie met klem zijn recht om de schriftelijke ver slagen van die uiteenzettingen voor de pers te wijzigen als hij naar zijn oor deel iets heeft gezegd dat de Ameri kaanse belangen in gevaar brengt of de vriendschap van de bondeenoten geweld aan doet. Met een van emotie gesmoorde stem zei Dulles tot de verslaggevers, dat hij er geen belang bij heeft goede krantenkopij te leveren door een ver spreking of door een gezegde dat. ge- dachtenloos geuit, aanleiding geeft tot grote koppen in de wereldpers ovei ..Dulles, die weer eens heeft staan knoeien". De minister zei dit toen men hem een verklaring vroeg van het feit. dat hij twee weken geleden een uitlating over fundamentele misverstanden tus sen Amerika en Engeland en Frankrijk over kolonialisme uit het verslag van zijn persconferentie liet schrappen. Dulles verklaarde dat hij voor de vuist weg niet alles precies kan zeggen zoals hij het bedoelt. Daarom behoudt hij zich het recht voor later correcties aan te brengen. Blücher als vice-kanselier gehandhaafd Zoals verwacht werd heeft de West- duitse minister van Defensie. Blank, bij de kabinetswijziging, die Bondskanselier Adenauer gisteren tot stand heeft ge bracht, zijn post verlaten. Hij wordt opgevolgd door zijn collega voor atoom- zaken. Strauss. Merkwaardig is. dat de minister van Buitenlandse Zaken. Von Brentano. nog niet als vice-kanselier en toekomstig opvolger van Adenauer is aangewezen. Hij behoudt zijn huidige functie en dientengevolge is ook de huidige vice-kanselier Blücher. in die functie gehandhaafd. Op deze mutaties komen wij morgen in een artikel van onze Westduitse correspondent terug. wereldspanningen te verminderen en een sterke vrede tot stand te brengen. Wij hebben in de landen, die wy bezochten, een groeiend streven naar dat ideaal opgemerkt", aldus Soekarno, die tevens liet blijken dat hij bepaalde aspecten in de communistische landen verwierp. „Dit betekent niet dat alles wat wij hebben gezien of gevoeld op Indonesië toepasse lijk zou zyn", zo zei hij. Premier Ali Sastroamidjojo. diplomatieke en offi ciële functionarissen stonden op het vliegveld om de president te begroeten. Jordanië krijgt zware wapens „Zware wapens en uitrusting zü" dinsdag sedert middernacht uit Syrië Jordanië binnengekomen „als gift van het Syrische volk voor het volk van Jordanië". Dit deelde de Syrische am bassadeur, Foead Kadamani, In de Jordaanse hoofdstad Amman mede. Het Syrische volk acht het een natio nale plicht deze wapens te schenken ter versterking van de Jordaanse defen siepositie aan de grens met Israël, aldus de ambassadeur. Volgens berichten te Amman bevindt zich onder de Syrische wapens voor Jordanië een aantal Tsjechoslowaakse tanks, kanonnen, anti-tankwapens en mortieren. Syrië heeft onlangs een wapenovereenkomst met Tsjecho-Slo- waküe gesloten. Generaal Ali Abunuwar. commandant van het Jordaanse leger, heeft gezegd, dat de in Amman gestationeerde straal vliegtuigen van de Britse luchtmacht desgevraagd de Jordaanse troepen zul len steunen bij een aanval van de kant van Israël. Ook Iraakse strijdkrachten zijn in geval van nood ter beschikking van Jordanië. Zij zullen onder Jordaans bevel staan. Van Syrië, Saoedi-Arabië. Egypte en Irak heeft Jordanië wapens en uitrusting gekregen. Dinsdagavond is bekend gemaakt, dat de Veiligheidsraad vrijdag bijeen zal komen om de Jordaanse klacht over ..agressiedaden" van Israël in behande ling te nemen. Kasteel Weldvi wordt weer woonhuis De kunstverzameling van dr. D. Han- nema, die bestemd is voor het Museum Boymans te Rotterdam, zoekt een ander onderdak. Sedert 1948 is de collectie, die zowel oosterse als westerse, oude als moderne kunst bevat, ondergebracht in het kasteel „Weldam" bij Goor, dat reeds in de 14e eeuw genoemd wordt, doch in zijn huidige vorm uit de 17e eeuw dateert, Het zal echter opnieuw door de eigenaren, de grafelijke familie Solms. betrokken worden. Naast kleine nadelen grote voordelen Gisteravond kwam de vereniging van oud-leerlingen van de Rykstuinbouw- school voor de bloembollenteelt in de Nagtegaal bijeen om dr. ir. S. P. Mesu over het Delta-plan te horen spreken. De zaal was goed gevuld toen voorzitter Gehrels de aanwezigen in het byzonder de directeur van de R.T.S. tevens Rjjkstuinbouwconsulent voor de bloembollenteelt, ir. A. F. Vlag, de leraren van de R.T.S., de staf van het laboratorium voor bloembollcnonderzoek van prof. dr. E. v. Slogteren, mr. Branden horst van de Tuinbouw raad en mr. P. G. Knibbe, secretaris van de K. v. K. te Leiden welkom heette. Door de afsluiting van de zeegaten zullen er naast enkele kleine nadelen grote voordelen worden bereikt, zo betoogde dr. Mesu. De stormvloed van 31 januari 1953 heeft 38.000 huizen verwoest, terwyl 1800 mensen het leven lieten. Er werd een directe schade veroorzaakt van 1% a 2 miljard gulden. Met de indirecte schade aan fabrieken, grondstoffen, voorraden, enz. wordt deze gesteld op 3 a 4 miljard. Herhaling van een dergelyke ramp moet worden voorkomen. Daartoe is de Delta-commissie in het leven geroepen die tot taak heeft de regering te adviseren over de afsluiting van de zeegaten met uitzon dering van de Wester-Schelde en de Nieuwe Waterweg. Inplaats van de sluiting der zeegaten zou men ook de dyken kunnen verzwaren over een lengte van 700 km. De commissie adviseerde echter om de zeegaten te sluiten mede omdat In 1953 nog niet eens alle ongunstige factoren samenwerkten. Zou den deze wel samenwerken dan zou het waterpeil kunnen oplopen tot 5 m. plus N.A.P. Nu was het 3.85 meter. Cyprioot1 op bruiloft gedood In pamfletten, die de Cyprische ver zetsbeweging Eoka in de nacht van maandag op dinsdag te Limassol heeft verspreid, wordt gezegd dat het Britse bestuur 25 gevangenen uit de gevangenis te Nicosia heeft laten ontsnappen, ..op dat zij in de Eoka-gelederen zouden kunnen binnendringen en geheime ge gevens bemachtigen". In de door de Eoka-leider Digenis getekende pamfletten wordt verder verklaard: „Enkele van deze mannen hebben wij reeds kunnen arresteren". Een 45-jarige Cyprioot is maandag avond j.l., toen hij een bruiloft in het ongeveer vijftig kilometer ten zuid westen van Nicosia gelegen dorp Agridia bijwoonde doodgeschoten. Men meent, dat de moord een politieke achtergrond heeft. Een vorige week in Noord-Cyprus ge vonden stoffelijk overschot is, aan de hand van een tandartsrapport, herkend als het lijk van de Britse korporaal Gordon Hill, een van de twee Britse militairen van die de Eoka verklaard had. dat zij in mei j.l. ter dood gebracht waren als represaille voor het ophan gen van twee door de Britten veroor deelde Cyprioten. (Ingez. Med.-Adv.) Rotterdam benoemde een commissie ad hoe ter bestudering van de mogelijk heid de Waterweg af te sluiten mét een stormstuw. De Waterweg is 250 meter breed. Aan beide zijden zouden dan heftorens moeten komen, maar hierte gen maakte Defensie bezwaar. Door de dienst van sluizen en bruggen worden nu andere mogelijkheden bestudeerd, b.v. een draaideur. Voor het afsluiten van de Wester-Schelde en de gevolgen van dien moet men volgens de overeen komst contact opnemen met België. Bij afsluiting zou. door verzanding van de Wielingen, de haven Antwerpen in ge vaar komen. Ter voorkoming zou men dan weer leidammen moeten leggen. België voelt daar begrijpelijk niet veel voor. De Delta-commissie adviseerde ook: Sluit zo gauw mogelijk de Hol landse Ussel af. De dijken van de Hollandse IJssel rusten op slappe veen en slappe kleigrond, zodat verzwaring een averechtse uitwerking zou hebben Met het interieur van het kasteel dat verscheidene adellijke geslachten ge huisvest heeft vormen de schilderyen. prenten, meubels en plastieken een stijlvol geheel. Het is echter nimmer de bedoeling geweest, van kasteel ..Wel dam" blijvend een museum te maken. De Koningssloep, geroeid door adelborsten, bracht gisteren de Liberiaanse gasten en Koningin Juliana naar de ..De Ruyter", die in de Amsterdamse haven lag. De stoep naast de kruiser tijdens het overstappen van de hoge gasten. Men had in de dijken buizen voor gas. elektriciteit en water, ja zelfs riolerings buizen gelegd Het maaiveld in het westen en noorden van ons land daalt met ongeveer 2050 cm per eeuw, ter wijl de zeespiegel door smelting van Alpengletchers en Noordpoolijs rijst in de loop van de decennia. De secondaire werken, die bij het Delta-plan behoren, zijn afsluiting van de Holl. IJssel, de Oude Maas. een dam in het Volkerak met spuisluizen. een dam in de Greve- lingen van Bruinisse naar Goeree en een dam in de Zandkreek. In de afslui ting van het Haringvliet zijn 16 sluizen van 60 meter geprojecteerd. De spoe dige afsluiting van het Verense gat moet men beschouwen als een proef object in verband met de zeer sterke stromingen die men in dat werkobject kunstmatig wil vergroten om de grootst mogelijke moeilijkheden te creëeren en om daarmee een betrouwbare basis te krijgen voor de andere afsluitingen. Op het agrarisch vlak is de afsluiting van de zeegaten van grote importantie. Het gehele land zal door het zoeter worden van het water van deze afslui ting profiteren, aldus spreker. Door de afgraving van de duinen is het grote zoetwaterreservoir kleiner geworden. Boosdoeners zijn hier vooral de Am sterdamse. de Haagse en de Leidse waterleidingen. Zij trekken door het pompen het zoute water naar zich toe. Amsterdam en Den Haag persen nu zoet water in de duinen (Lekwater) waar door a.h.w. een zoetwatergordijn wordt neergelaten, en de kwel wordt tegen gehouden. Ir. P. Lindenberg van de Leidse Duinwater Maatschappij liet reeds lang voordat de anderen dit deden zoet water in de duinen persen. Ook door het schutten in de sluizen van IJmuiden en Den Helder komt een sterke verzilting. hetgeen spreker met cijfers aanduidde. De Nieuwe Waterweg van Rotterdam is hier echter de groot ste boosdoener. In 1921 moesten de in- laatsluizen voor zoet water bij Maassluis gesloten worden en in 1935 de Park sluizen te Rotterdam, die zoet water inlieten voor het Westland. In 1947 was ook al voorbij de sluizen zoetwaterinlaat niet meer mogelijk, hetgeen voor het Westland een zeer ongunstige factor is. Dr. Mesu noemde de toestemming aan Rotterdam voor verbreding, verdie ping en het graven van de 4de petroleumhaven in de Waterweg een ongelukkige beslissing van minister Algera, omdat het water dan nog verder zal verzitten. In ons land valt gemiddeld per jaar 200 mm te weinig regen om in de behoeften van land en tuinbouw te voorzien. Wanneer er nu een stuwdam in de RU" komt krygt de Gelderse IJssel meer water waardoor de vaardiepte van 1.70 m. gebracht kan worden op 2.70 meter. Men kan dan het niveau van het IJsselmeer 1 meter verhogen en dit dient dan in droge tüden als een groot zoetwaterreservoir ten dienste van Noord-Holland. Friesland. Groningen. Drenthe, een deel van Overijssel en de noordelyke Veluwezoom. Door de niveauverhoging van de Gelderse IJssel zullen de Twentse kanalen op het oorspronkelyke peil van 2.75 meter vaardiepte worden gehouden ter aan- en afvoer van materialen en produk- ten. De kanalisatie van Ryn en Lek zyn alleen mogelyk als de zeegaten worden gesloten. Zelfs de tuinders in Brabant en midden-Limburg, zullen profiteren van de sluiting, omdat men door sluizen en stuwen in de Maas Slechts weinig moorden in Oostenrijk opgelost (Van onze Weense correspondent) Al wekenlang zoekt de Oostenrijkse politie tevergeefs naar de moordenaar van een 55-jarige alleenstaande vrouw. Dit is een van de weinige gevallen, waarin de recherche tot geen resultaat is gekomen, want van de 320 moorden, die van 1946 af werden gepleegd, kon den er 309 volledig worden opgeklaard. Onopgelost bleven dus althans voor lopig elf gevallen, waarbij zich het merkwaardige verschijnsel voordoet, dat hiervan negen alleenstaande vrouwen het slachtoffer zijn geworden. Juist in deze gevallen stuit het on derzoek op grote, bijna onoverkomelijke moeilijkheden, omdat deze vrouwen hun particuliere leven met een waas van geheimzinnigheid hadden omgeven. Zij schijnen het geluk te hebben ge zocht zonder dat de buitenwereld daar van iets bemerkte, met het gevolg dat ook de recherche de kring van intieme vrienden niet kan achterhalen. Ook het laatste slachtoffer schijnt een dubbe.' leven te hebben geleid, aan weJke om standigheid het waarschijnlijk moet. worden toegeschreven dat nog geen spoor van de dader kon worden ontdekt. ARBEIDER EN MEISJE GEDOOD Op de Provincialeweg Vlagtwedde— ter Apel is vanmorgen omstreeks half tien de 39-jarige landarbeider P. Groe- newold uit Rijsdam (Gem. Vlagtwedde). toen hy met een paard de weg overstak aangereden door een vrachtauto, met aanhangwagen uit Nieuwe Schans. De chauffeur trachtte door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, doch hy slaagde hierin niet. Het slacht offer werd gedood. bevloeiing kan krijgen water. met Maas- Vanmiddag is het ongeveer 6-jarig dochtertje van de familie Schuilenburg. wonende aan de Dierenseweg te Nij ver dal tengevolge van een aanrijding on middellijk overleden. Het meisje kwam van school en stak op weg naar huis even voorbij café „Oude Laan" plotse ling de straat over. Zij werd aangereden door een bestelauto bestuurd door een vertegenwoordiger wonende te Nyverdal. Het kind ls ter plaatse overleden. VOORMALIGE MINISTER ZUID- MOLUKKEN OVERLEDEN De voormalige minister van Voorlich ting van de „Republiek der Zuid-Moluk- ken'. Doemingsis Zacharias Pesoewarisa, is in het ziekenhuis te Soerabaja ge storven. Hij was tien dagen geleden uit de ge- vangems ontslagen, nadat hij daar 5'.- jaar straf had uitgezeten op beschuldi ging van te hebben deelgenomen aan op stand van de Republiek der Zuid-Motak "kett tegea de lD4oassis«he reeerin*.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7