Vrouwen moesten biljetten van tien gulden in omloop brengen Met bouw van bejaardenwoniiigen moet onverwijld worden begonnen De Tand pasta van standing Gouveneur Struycken aanvaardt portefeuille B.Z. in principe Demmeniz Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 11 OKTOBER 1956 Vervolg van pag1 Valse muntersbende opgerold De mannen voelden er niets voor Grote moeilijkheid Toen restte de valse munter nog een grote moeilijkheid: hij moest zijn munt biljetten in goed geld kunnen omzetten. De 44-jarige echtgenoot van de te Mui den gearresteerde vrouw was een te op vallend figuur om dit lucratieve baantje op zich te nemen en ook Hey weigerde dit risico te aanvaarden. Dus moesten de twee vrouwen zich voor dit karretje spannen. Daartoe reisden zij, meestal in gezelschap van Hey. vrijwel alle grote en kleine plaatsen in ons land af en kochten steeds kleine dingen om zoveel mogelijk goed geld terug te krijgen. Bij een huiszoeking werd inderdaad een flinke voorraad snoepgoed, kaarsen en kleerhangertjes aangetroffen. Maximaal werden twaalf biljetten per dag van de hand gedaan. Oude bekende De drie nu gearresteerde personen zijn nog niet met de politie in aanraking ge weest. Hey was voor de Amsterdamse recherche ook een onbekende, maar na enige informaties kwamen er minder prettige feiten over zijn persoon naar voren. In 1952 liet de politie te Maas- Amerikaans militair vliegtuig vermist Een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, dat woensdagavond met 59 personen aan boord van de basis Laken- heath in Engeland was vertrokken naar het vliegveld Lagens op de Azoren, wordt vermist. Het toestel, dat om 18.26 uur was opgestegen, liet om 20.55 uur voor het laatst iets van zich horen. Het had kort na middernacht op de Azoren moeten aankomen. Een verkenningsvliegtuig van de Britse luchtmacht van het type ..Nep tune" is woensdagavond laat in een dichte mist nabij Campbelltown (Schot land) tegen een rotswand gevlogen. Het vervoerde Amerikaanse militairen, die op weg waren naar de VS. Bij het uit gebrande wrak werden de lijken van vier van de negen inzittenden ontdekt. De vijf overige leden van de bemanning zijn nog niet gevonden. Britse atoomproef in Australië Officieel is bekendgemaakt, dat van daag boven het proefterrein Maralinga in Australië een Brits atoomwapen tot ontploffing is gebracht. Het wapen was uit een straalbommenwerper van het type Valiant, geworpen. De ontploffing is de derde in de huidige reeks proeven met Britse atoomwapens te Maralinga. De eerste proef geschiedde op een stalen toren, de tweede op de grond. De van daag genomen proef is de eerste poging van Engeland om een atoomwapen in de lucht te laten ontploffen. Volgens een mededeling van de Aus tralische minister van Bevoorrading heeft het vandaag beproefde wapen een geringere explosieve kracht dan het wa pen van de eerste proef. sluis reeds een verzoek tot opsporing van Hey uitgaan inzake verduistering van een bedrag van f. 16.000.De poli tie te Hilversum deelde mede, dat Hey in 1944, gekleed in Duits uniform, roof overvallen moet hebben gepleegd. Bij een daarvan, in Nederhorst den Berg, zou hij een boer hebben neergeschoten. Volgens de verstrekte inlichtingen heeft Hey voor deze zaak na de oorlog bijna anderhalf jaar in voorarrest gezeten, maar hij moest worden losgelaten. Een van de maatregelen van Hey om zich aan het opsporingsbevel te Maassluis te onttrekken was zich uit te laten schrij ven uit de registers van de Burgerlijke Stand te Hilversum, zijn geboorteplaats. Hij gaf voor naar Engeland te emi greren. Inmiddels spoort de politie in het gehele land naa rdeze man, die sinds november van het vorig jaar meer dan 1800 valse bankbiljetten van tien gul den in omloop moet hebben gebracht. Dat is het aantal, dat reeds achter haald kon worden. Iedere politieman en iedere grenswacht kijkt scherp uit naar deze leider van een familie- groepje, dat met zyn activiteiten de Nederlandsche Bank dwong het oude biljet van tien gulden in te trekken en een nieuw uit te geven 'Ingez. Med.-Adv.) TEGEN HOES? EN HEESHEID OAGEUIKS VOOR STEM EN KEEt Geef Uw keel het beste! Gebruik regelmatig Wybert, het beproefde middel ter bescherming van de gevoelige slijmvliezen in mond en keel. Tram reed vrachtauto omver Inzittenden geen letsel Op de Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam is gisteravond een vracht auto door een tram, die uit de richting van het Centraal Station kwam. omver gereden. De vrachtwagen reed in dezelfde rich ting als de tram en de bestuurder wilde op tè korte afstand voor de tram keren. Hierbij zou hij onvoldoende hebben uit gekeken. Van de tramwagen werd het voorbalcon geheel ingedrukt en de scha kelkast ontzet. Het tramverkeer is ge durende 45 minuten gestagneerd ge weest, Geen der inzittenden bekwam letsel. „Vergeten groepin belangstelling (Van onze Haagse redactie) „Na de eeuw van het kind hebben wij nu de eeuw van de grijsaard. Uit het feit dat meer dan duizend belangstellenden hier In het Kurhaus te Den Haag bijeen zjjn om te luisteren naar 9 deskundige inleiders en 18 co-referen ten, blijkt, dat de belangen van de meer of minder vergeten groep, die de be jaarden vormen, thans in het middelpunt der belangstelling staan. Hieruit blijkt tevens, dat in brede kringen van de samenleving een groot verantwoorde lijkheidsbesef jegens de ouderdom bestaat". Met o.a. deze woorden leidde prof. dr. W. F. J. M. Krul, voorzitter van het Nederlands Congres voor Openbare Gezondheidsregeling gisteren in Scheve- nlngen het twee-daags congres inzake het bejaardenvraagstuk in. De organisatoren stellen zich voor, naar aanleiding van de inleidingen en het debat op dit congres, een conferentie te beleggen van de bij dit vraagstuk betrokken instanties teneinde een programma van verdere studie op te stellen. van hem wenst te vragen of welke plaats zij hem wenst aan te bieden of toe te wijzen, aldus deze hoogleraar, die voorts betoogde, dat de problemen hieromtrent voor een belangrijk deel afhankelijk zijn van de structuur der samenleving en dientengevolge wellicht ook tot oplos sing gebracht kunnen worden door wij zigingen in die samenleving. Meer inschrijvingen Technische Hogeschool Voor het studiejaar 19561957 werden aan de Technische Hogeschool te Delft tot nu toe ingeschreven 4107 studenten tegen 3886 voor de cursus 19551956 op dezelfde datum van het vorig jaar. Ook het aantal voor de eerste maal inge schrevenen is hoger, vorig jaar bedroeg het 795 en nu 958. In sommige studie richtingen is een belangrijke toeneming te noteren: voor de studie voor civiel ingenieur werden nu 135 en vorig jaar 111 studenten voor de eerste maal in geschreven, werktuigkunde 210 (144), elektrotechniek 167 (141) en natuur kunde 100 (72). Een kleine teruggang is er alleen in de bouwkundige studie: vo rig jaar werden 67 studenten voor het eerst, tegen nu 61, ingeschreven. Congres in Kurhaus basis voor studie De eerste inleider was prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar te Utrecht en Leiden, die de maatschappelijke relaties van de oudere mens in de samenleving onder de loep nam. De waarde, die een bejaarde heeft in een samenleving, wordt enerzijds bepaald door hetgeen hij die samenleving heeft aan te bieden en anderzijds door wat die samenleving (Ingez. Med.-Adv.) Tube 9S-70cl Gaat eerst nog naar Ned. Antillen terug „Ik heb by mijn bezoek hedenmiddag aan dr. Drees, tegenover hem mijn princiële bereidheid uitgesproken, de leiding op mij te nemen van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken, PBO en Bezitsvorming. Een voorbehoud heb ik by deze aanvaarding nog moeten ma ken ten aanzien van de organisatie van het Departement". Dit deelde de huidige gouverneur van de Ned. Antillen mr. A. A. M. Struycken, gistermiddag mede. Het voorbehoud, waarop mr. Struyc ken doelde, betreft in hoofdzaak de personeelsformatie van het thans met de P.B.O. en de Bezitsvorming uit te breiden Departement van Binnenland se Zaken. Zoals onlangs bekend werd, heeft prof. dr. C. P. M. Romme voor het geval hij bij de Koningin zou wor den voorgedragen als minister van Bin nenlandse Zaken als conditie gesteld, dat het hem voor een juiste uitvoering van zijn taak ook de nodige outillage ter beschikking zou worden gesteld. De PBO had tot nu toe onder minister de Bruyne geen afzonderlijke staf. Over de nieuwe organisatie van het Departement van Binnenlandse Zaken zal nu nader overleg worden gepleegd. De details ervan zijn in het huidige stadium nog niet uitgewerkt. O.a. zul len hierover besprekingen moeten wor den gevoerd met de andere betrokken departementen o.a. Economische Za ken en Financiën en, niet te vergeten, de leiding van de centrale personeels dienst. Mr. Struycken deelde voorts mede. dat voor de PBO, aan het nieuwe de partement een Staatssecretaris zal worden benoemd. Dankbare herinnering „Ik zal aldus mr. Struycken de Ned. Antillen met leedwezen verlaten. In de periode, die ik er heb doorge bracht, heb ik uiteraard wel enige moei lijkheden ondervonden, maar niettemin bewaar ik aan myn ambtsperiode daar een bijzonder dankbare herinnering wegens de vriendschap en de genegen heid die ik er heb ondervonden. De gouverneur zal voor hij zyn nieu we ambt aanvaardt, naar de Antillen terugkeren. De benoeming wordt een z.g. „termijnbenoeming", met dien ver stande. dat b.v. op het ogenblik dat hij de terugreis aanvaardt, of waarop hy wederom n Nederland aankomt, de be noeming tot minister ingaat. Wanneer hij naar Willemstad zal terugkeren hangt af van enkele omstandigheden oa. de formulering der regeringsverkla ring van het nieuwe Kabinet, waarby zijn aanwezigheid uiteraard vereist is. De Gouverneur verwacht uiterlijk dins dag 16 oktober naar Willemstad te kun nen vertrekken. Nader vernemen wy, dat by de in het voornemen liggende opheffing van het Departement van Overzeese Ryks- delen. het niet in de bedoeling ligt, dat het directoraat West-Indië, van dat de partement zal komen te ressorteren on der Binnenlandse Zaken. Aangenomen kan worden dat naar de mening van mr. Struycken hoewel hij het nieuwe Kabinet op het stuk van Overzeese Rijksdelen terzake meest deskundig is hij anderzyds ten aanzien van be paalde kwesties een te geprononceerd standpunt heeft. Daarom ook zou mr. Struycken het onjuist achten in het nieuwe kabinet ook de leiding van het directoraat West-Indië te aanvaarden. Ingez. Med.-Adv.) KANTOORMEUBELEN Haarlemmerstraat 219 Telef 21400 Maramis ambassadeur in Moskou De Indonesische regering heeft A. Maramis benoemd tot ambassadeur in Moskou. Deze is ambassadeur geweest in de Philippijnen en in West-Duits- land. Hij zal de volgende week naar Moskou vertrekken. De neef van A. Maramis. M. Maramis. is benoemd tot de eerste diplomatieke vertegenwoordiger van Indonesië in Oostenrijk. Hij zal de volgende week naar Wenen vertrekken om daar een Indonesische legatie te openen. BINNENLAND In 't Groenendal te Almelo is gisteren onder voorzitterschap van de heer J. M. Wanslnk uit Zwolle, de 22e toogdag van chr. onderwijzers en onderwijzeressen ge houden. Tijdens de ochtendvergadering sprak de heer C. van der Zwet uit Den Haag over „vorming van de persoonlijk heid". Verschenen Is een statistiek van het voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs, 1955'56. Deze statistiek, samenge steld door het C.B.S., bevat gegevens om trent de Gymnasia, de H.B.S.-en, de Lycea, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsdagscholen en de handelsavond scholen. Op de 395 scholen, zo staat in deze statistiek, waren per 15 september 1955 108.845 leerlingen geplaatst (1954: 378 scholen met 98.876 leerlingen). Het tekort aan bevoegde leraren kan voor 1955'56 becijferd worden op 1289 docen ten. De 141 handelsavondscholen telden op 15 september 1955 19.729 leerlingen (1954 20.029). De delegatie, die Nederland zal ver tegenwoordigen op de 11de zitting van de verdragsluitende partijen van de Gatt, die op 11 oktober a.s. te Genéve aanvangt, staat onder leiding van mr. C. A. baron Bentinok, directeur van de buitenlandse economische betrekkingen van het mini sterie van Economische Zaken. De politie te Baarn heeft een boek houder H. van een der plaatselijke bedrij ven gearresteerd wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 20.000. De man heeft over een periode van ongeveer anderhalf Jaar steeds gefingeerde uitgaven geboekt; het geld stak hy in eigen zak. Voor de politie legde hy een volledige be kentenis af. De Venezolaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Jose Loreto Arismendi, is gisteravond per vliegtuig uit New York naar Europa vertrokken voor bezoeken aan een zevental landen, waaronder Neder land. De vijftig boeken die door een jury namens de Commissie voor de Collectieve Propaganda voor het Nederlandse boek zijn bekroond als de beste van het jaar 1955, zijn tot een expositie bijeengebracht, die in dè openbare leeszaal te 's-Hertogenbosch een tournee door Nederland begonnen is. Op uitnodiging van het contact orgaan van ontvangers in gemeenten boven 40.000 inwoners zijn gisteren in Utrecht de ontvangers van gemeenten boven 15.000 zielen bijeen geweest ter bespreking van rapporten over de functie van gemeente- entvanger. De vergadering stond onder leiding van de heer F. Verstegen, ont vanger ln Lelden. Het tweede girokantoor van de post- chèque- en girodienst aan de Rijnkade te Arnhem is gisteren officieel door de direc teur-generaal der PTT, lr. J. D. H. van der Toorn, geopend. BUITENLAND Een luchtballon heeft uitkomst ge bracht ln het Franse dorp Yvetot by Rouaan. Voor het verven van het 23 meter hoge plafond van een nieuwe kerk was. naar men eerst dacht, een steiger nodig die 30.000 gulden zou moeten kosten. Na een goede inval van de architect was het werk veel eerder en goedkoper klaar. De schilders hebben gewenkt op een plankier, dat aan een luchtballon was bevestigd! De Argentijnse regering heeft bij decreet ..alle organisaties, die openlijk of heimelijk denkbeelden huldigen, welke in strijd zijn met de democratische vrijheid en het republikeinse stelsel", onder toe zicht gesteld. De Amerikaanse democratische Senator James Eastland, die een fel tegen stander is van de afschaffing van de ras senscheiding op de scholen, heeft zijn twee kinderen van een fröbelschool te Washing ton genomen, omdat deze school dit Jaar is opengesteld voor negerkinderen. Tot dusver heeft één negerkind hiervan ge bruik gemaakt. Te Belgrado is een afvaardiging van tien leden van de Sovjetrussische jeugd organisatie Komsomol aangekomen voor een bezoek van drie weken aan Joego slavië. In april zijn Joegoslavische Jonge ren de gasten van de Komsomol geweest. Het Hongaarse Hooggerechtshof heeft bisschop Lajos Ordas van de Evangelische Kerk. die ln 1948 op beschuldiging van het overtreden van de deviezenbepahngen tot twee jaar gevangenisstraf was veroordeeld, gerehabiliteerd, aldus heeft Radio-Boeda- pest bekendgemaakt. De bisschop heeft zijn post als hoogleraar aan de Evange lische Theologische Academie teruggekre gen. Hij werd onschuldig verklaard na langdurige besprekingen tussen de leiding van de Evangelische Kerk en de Hongaarse regering. Een Amerikaanse raket heeft een snelheid van ruim 10 560 kilometer per uur bereikt, aldus heeft een woordvoerder van de Nationale adviescommissie voor luchtvaart woensdag op het militaire vliegveld Langley in de staat Virginia meegedeeld. De samengestelde raket, die achtereenvolgens door vier raketmotoren werd voortgestuwd, bereikte een hoogte van 320 kilometer. Voordat het projectiel ln de Atlantische Oceaan stortte, zond het waarnemingen uit. De Hongaarse filosoof prof. Gyoergy Lukacs heeft volgens het Hongaarse pers bureau op een persconferentie in de Uni versiteit van Boedapest totale vrijheid voor de schrijvers en afschaffing van de censuur geëist. De spoorwegmaatschappij van Penn sylvania moet een kelner, die zij drie jaar geleden ten onrechte beschuldigd had van diefstal van anderhalf pond ham, een schadeloosstelling van 104.000 dollar (370000 gulden) betalen De kelner, die had kunnen aantonen, dat hij met de ham op weg was naar een koelkast, had een half miljoen dollar geëist. Volgens onofficiële berichten uit Kyrenla (Cyprus) zijn woensdag drie vrachtauto's met verdachten, onder wie ongeveer een zevental ..onverzettelijke" verzetsstrijders van de Eoka. onder zware be-waiking naar Kyrenia gebracht De mannen zyn gevangen genomen tijdens een militaire operatie op grote schaal in het noorden van Cyprus. Het Amerikaanse leger heeft een goedkope automatische alarminstallatie ontworpen voor bescherming tegen atoom- aanvallen. De installatie, die slechts 500 dollar kost, is reeds op een belangrijke militaire basis geïnstalleerd en zal ook door de organisatie voor bescherming van de burgerbevolking aangeschaft worden. Alle belangrijke bases en industriecentra zullen met dit apparaat worden uitgerust. De alarminstallatie reageert onmiddellijk als ten gevolge van een atoom- of wate'r- stofbomontploffing de radlo-actlviteit in de lucht gevaarlijk wordt. Op beschuldiging van ..ernstige schending van de socialistische wetgeving" zijn volgens Radio-Boedapest op 5 oktober J.l. vier vroegere officieren van de Hon gaarse staatsveiligheidsdienst gearresteerd. Onder hen bevindt zich Vladimir Farkas, de zoon van een vroegere Hongaarse minister van Defensie, die onlangs van al zyn functies is ontheven. Hun zaak zal spoedig voorkomen. Adlal Stevenson, de Democratische kandidaat voor het Amerikaanse president schap. heeft woensdag in Seattle bekend gemaakt, dat een comité van vijftig voor aanstaande zakenlieden is gevormd om hem te steunen en zyn denkbeelden in de aakenwereld te verspreiden. Het comité staat onder leiding van de katoenhande laar William Clayton, dde vroeger onder minister van Buitenlandse Zaken is ge weest. en de vroegere Amerikaanse am bassadeur in Londen. James Kennedy. De leider van de socialistische oppo sitie ln het Britse Hogerhuis, Attlee, is woensdag met zijn echtgenote uit Londen vertrokken voor een bezoek van een maand aan India en Pakistan. Duizenden lachende en schreeuwende leden van de stam der Bamangwato's heb ben woensdag te Francistown (Beetsjoe- analand hun voormalige opperhoofd Seretse Kbama verwelkomd bij zijn terug keer uit Engeland, waar hij zes jaar in ballingschap heeft geleefd omdat hij in het huwelijk trad met een Londense typiste. Het enthousiasme van de menigte was zo groot, dat Seretse zijn voorgenomen rede niet kon houden. De Engelse regering had voor zijn terugkeer als voorwaarde ge steld, dat hij af zou zien van aanspraken op de leiding van de stam, zowel voor hemzelf als voor zyn kinderen. Zijn vrouw en beide kinderen zullen zich later by hem voegen. Circa 45.000 zeelieden op Noorse schepen in vreemde wateren zullen met ingang van 1 Januari 1957 een levensver zekering tot een bedrag van 5000 gulden krijgen, zo meldt het regeringsblad ,,Ar- beiderbladet". Ook circa 3000 buitenlandse zeelieden, die op Noorse schepen varen, zullen van deze verzekering profiteren. Middagzitting In de middaguren was ook de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte aanwezig, die zijn ambtgenoot van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff afloste, die 's morgens het Congres had bijgewoond. Bovendien lagen de besprekingen 's middags meer in het vlak van minister Witte, daar verschillende sprekers hun mening gaven over de huisvesting der bejaar den. Ook over dit onderwerp liepen de inzichten nogal uiteen, maar naar ver wacht mag worden zal het congres ook ten aanzien van dit vraagstuk een goede basis vormen voor verdere studie. Inleiders waren prof. ir. J. H. Froger met ir. H. J. Meissing uit Delft over de financieel-economische en medische aspecten van de bejaardenhuisvesting. Vervolgens resp. mr. P. M. M. C. Pal men, secretaris-directeur van de vereni ging „Ons Limburg" te Heerlen en dr. R. J. van Zonneveld, arts coördinator voor Gerontologisch Onderzoek bij de gezondheidsorganisatie van T.N.O. te Den Haag. Mr. Palmen gaf als zijn mening, dat de overheid een speciale subsidie be hoort te gaan verstrekken voor be- jaardenwoningen, welke uitgaat boven het verschil tussen bouwkostenpeil en huurpeil. Dit om de overgang uit nor male woningen naar bejaardenwonin gen te stimuleren. Het is gewenst, dat ten behoeve van bejaarden, die aan vullende verzorging nodig hebben speciale complexen van bejaarden- woningen worden gebouwd in de na bijheid van een verzorgingscentrum. Pension tehuizen voor bejaarden moe ten aanzienlijk ruimer gesubsidieerd worden dan thans. Mr. Palmen gaf de voorkeur aan een rechtstreekse subsidiëring van de be jaardenhuizen boven een subsidie van een dusdanige grootte, dat volstaan zou kunnen worden met het in rekening brengen van een bedrag, welke de be jaarden zouden kunnen opbrengen. In net laatste geval zou een omvangrijk onderzoek naar de financiële situatie van de bejaarden moest volgen. Maar andere inleiders huldigden een andere mening. Zij vonden dat subsidie niet moest gaan naar mensen, die het niet nodig hebben. Doch dat een goede huisvesting voor bejaarden noodzakelijk was, daarover was iedereen het eens. Op medische en sociale gronden ook dr. R. J. van Zonneveld, die er echter nadrukkelijk op wees, dat een vorm van samen woning goed kan zijn, doch dat de zelfstandigheid zo min mogelijk moet worden aangetast. Maar er zal onver wijld begonnen moeten worden, zo concludeerde hij, met de bouw van een groot aantal speciale bejaarden woningen. Salaris hogere Rijksambtenaren herzien Verbetering ivetenscbappelijke groepen door overbrenging in een hogere schaal Franse mohammedanen, op weg naar dc markt, groeten de schild wacht voor het kamp van Franse jagers, die de rust in het gebied van Oran Algerijemoeten bewaren. Na kennisneming van de standpunten van de personeelsvertegenwoordigin gen in de centrale commissie voor ge organiseerd overleg in ambtenarenza ken met betrekking tot een door de regering voorgenomen herziening van de salariëring van enkele groepen van hogere Rijksambtenaren met ingang van 1 september 1956, heeft de rege ring besloten geen wijziging te bren gen in de door haar aan deze commis sie voorgelegde, voorstellen. In grote lijnen houdt deze herziening een verlenging in van de salarisschalen, waaraan een maximum salaris is ver bonden, geldende voor de ingenieur le klasse, wetenschappelijk ambtenaar le klasse en referendaris, met 3 jaarlijkse periodieken van f. 29 per maand en een verhoging van de salarisschalen, gelden de voor de hoofd-ingenieur, administra teur en hoger met 3 tot 5 periodieken, terwijl de minima in mindere mate wer den verhoogd. Tevens zal voor bepaalde groepen in de wetenschappelijke en wetenschap pelijk-technische sector een verbete ring tot stand worden gebracht door overbrenging van de daarop betrek king hebbende rangen in een hogere schaal, zoals byv. de rangen van hoofdingenieur A, wetenschappelijk hoofdambtenaar A en van de hoofd ingenieur voor bijzondere diensten. DONDERDAG (HEDEN) Den Burcht (Jacoba-zaal). Ohr. Bestu renbond. Kadervergadering. 8 uur nam. Clubhuis „De Sperwers" (Langestraat 67 69Heropening winterwerk. 8 uur nam. Rehoboth: Ver. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Modeshow Van Egmond, ca. 8.15 uur nam. V. en D.: Modeflltsen. 10.30 vm„ 2.30 en 4 uur nam. Anitonius Clubhuis: Personeelsver. S.R.O. Opvoering van „De nacht van de 16de Januari". 8 uur nam. Sterrewacht: K. en O.-lezing prof. dr. H. C. v. d. Hulst over de sterrenwereld. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Ned. Chr. Relsver. over Italië, 8 uur nam. Den Burcht (Jacoba-zaal)Ver. van gerepatrieerden. Spr. mr. R. A. J. v. d. Berg over „Americana". 8 uur nam. ZATERDAG. Halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. 1.55 uur nam. Schouwburg: Toneelver. „Tot Ieders Genoegen". „De Beunhaas". 8 uur nam. Stadszaal: K. en O.-concert R'dams Phllharmonlsch Orkest. 8 uur nam. Wykgebouw Levendaal. Feestavond 1- Jarig bestaan C.J.V. „U.K.S.". 7.45 uur nam. ZONDAG. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling en clubdemonstraties. 3 en 5 uur nam. Lido-theater. Inst. voor Arb. Ontwikke ling. Vertoning van de film: „Verloren continent". 10.30 uur voorm. Den Burcht (Jacobazaal)Lering over de Groninger kustvaart door kapt. J. D. J. Postma, 7.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie .Sybrech Willemsdochter". 7£ uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. StadsgehoorzaalLeidsche Kunstkring .Voor Allen". Solist Béla Siki (piano). 8 uur nam. In het bezoldigingssysteem zijn voorts enige, vereenvoudiging beogende, tech nische wijzigingen ontworpen, waai* dit wenselijk en mogelijk bleek. Daarbij komt .o.m de rang van administrateur A te vervallen. Voor de functionarissen, die thans deze rang hebben, wordt een overgangsregeling getroffen. De inpassing van meergenoemd per soneel in de nieuwe salarisschalen, zal plaatsvinden onder directe toekenning van 2 a 3 periodieke verhogingen, zulks mede afhankelijk, van de mate, waarin ook de minima der schalen zijn ver hoogd. Van de herziening zijn uitgezonderd de ambtenaren of groepen van ambte naren. waarvan de bezoldiging in het verleden reeds is verhoogd, vooruitlo pende op deze herziening. Zo heeft b.v. ten aanzien van de leraren bij het VHMO en NO reeds in 1953 een derge lijke salariscorrectie plaatsgevonden. Casino-theater: K. en O.-filmstudiekring „Don Quichotte", 9.15 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. R.-K. Middenstandsbond. Spr. de hr. K. A. J. M. Samson over „Patroon, zoon en zaak". 8.15 uur nam. WOENSDAG. Gerecht 10: Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde. Causerie de hr. J. Vermande over besdragende heesters. 8 uur nam. Morsweg 114. Opening bazar dhr. kleu terschool. 11 uur voorm. Stadszaal: Mij. voor Toonkunst. Soliste Nan Merrlman, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comediei „Sybrech Willemsdochter", 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezalenTentoonstelling van werk van Mlep de Leeuwe, Jos Merxens en Dick Loef. Werkd. 25 en 710 uur nam.: zond 25 uur nam BIOSCOPEN lUxor „De man ln het donkergrijze pak" (18 Jr.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. 'ido „The long arm" (Politlfe zonder wapens) (14 jr.) Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „The Glenn Miller Story" (a.l.) Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcy clus: „Magnificlent Obcesslon". Trianon „Safari" (14 jr.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Cel 2455" (18 Jr.) Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 13 oktober 8 uur waar genomen door apotheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406, Zulder-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. B(| geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d bil Jg 5 wind a si H bc 3 CM Stockholm zwaar bew. wzw 4 11 0.5 Oslo licht bew. nw 1 16 0 Kopenhagen licht bew. w 8 12 0 Aberdeen licht bew. zzo 2 18 0 Londen geh. bew. nno 1 14 0 Amsterdam mist z 2 16 0.1 Luxemburg onbewolkt no 2 12 0 Parijs nevel n 3 16 0 Bordeaux onbewolkt ono 3 18 0 Grenoble mist windstil 15 0 Nice onbewolkt wnw 3 20 0 Beriyn nevel zw 1 11 0 Frankfort mist o 1 14 0 Mlinchen nevel windstil 12 0 Zurich nevel zo 1 13 0 Genéve mist windstil 11 0 Locarno onbewolkt zo 1 16 0 Wenen onbewolkt w 2 12 0 Rome onbewolkt ono 4 20 0 Ajaccio onbewolkt ono 3 20 0 Mal lor ca licht bew. no 6 23 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2