Raad van Voorschoten krijgt belangrijke agenda voorgezet WOENSDAG 10 OKTOBER 1956 De oude kwestie van de kleedgebouwen bij sportveldencomplex weer ter sprake Het Ambacht Voorschoten De Historische Vereniging voor Zuid- Holland ..Vigilate Deo Confidentes" wil in haar reeks publikaties een afzonder lijk deeltje wijden aan „Het Ambacht Voorschoten, Bestuurs- en Rechtsin stellingen van een Rijnlands dorp vóór 1795". Dit werkje is geschreven door de Voorschotenaar, de heer J. L. van der Gouw, secretaris van het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. B. en W. stellen voor op een aantal van 200 exemplaren in te tekenen tegen f. 1000. B. en W. stellen zich voor de door de gemeente aan te kopen exemplaren bij bepaalde gelegenheden als jubilea, af scheid. of bij bepaalde gebeurtenissen in het plaatselijk maatschappelijk leven Ma Braun overleden (Speciale berichtgeving) MA BRAUN Gisteravond om 11 uur is in het Bergwegziekenhuis te Rotterdam, waar zij sinds geruime tijd werd verpleegd, op 74-jarige leeftijd, de in de zwem- sport bekende Ma Braun overleden. Vrijdag om 12 uur zal de begrafenis plaats vinden op de begraafplaats Hil- legersberg. STADSNIEUWS Ds. J. Th. Mackenzie nam afscheid Ds. J. Th. Mackenzie, die a.s. zondag zijn intrede zal doen als predikant der Rem. Geref. Gem. in de Sleutelstad, heeft onder grote belangstelling afscheid genomen van de Rem. Geref. Gem. te Zutfen/Doesburg, welke gemeente hij sinds 4 september 1949 als predikant diende. Als tekst voor dit afscheid had ds. Mackenzie Joh. 8: 12 gelezen, waar Jezus zegt: .Jk ben het licht der wereld; wie mij volgt,, zal nimmer in de duisternis wandelen, maar hij zal het licht des le vens hebben". Nadat de scheidende predikant zich in een persoonlijk woord van afscheid tot de gemeente had gericht, deden dit we derkerig enkele personen namens de broederschap en kerkelijke colleges. Eni ge geschenken werden aangeboden. Na afloop van de dienst hebben velen met een handdruk van ds. en mevr. Macken zie afscheid genomen. CONCERT IN HULP EN HEIL Voor patiënten en personeel van de inrichting „Hulp en Heil" te Leidschen- dam gaven, o.l.v. de heer J. Arnoldus, het chr. gem. koor „Ateg" en het dubbel gem. kwartet „Musica" een zangavond, afgewisseld door pianospel door de heer Lancel. Aan het slot dankte de directeur na mens allen voor het gebodene. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II: mej H. S. Biewinga (IJmuiden), mej. P. J. M. Kruijf (Den Haag), mej. A. F. F. Manusama (Leiden), mej. H. A.Pon tier (Rotterdam), en de heren C. A. Donker (R'dam), A. H. Goldstein (USA) M. J. Haverkorn van Rijsewijk (Utrecht) B. Pollock (USA), H. van Rees (Leiden) J. Ringelberg (Utrecht), G. G. Scher mers, Vaassen (Gld.), R. E. Spijker (Lei den), L. J. A. Straathof (Leiden) en S. H. M. Vrind (Leiden); semi-artsexamen de heren F. M. Gerritzen (Oegstgeest), C. H. Gips (Harderwijk), W. F. R. van de Graaff (Den Haag), A. de Grave (Den Haag), F. M. W. Groot (Den Haag) en H. C. Jasperse (Leiden)artsexamen de heren D. J. Bastmeijer (Den Haag), J. Duijser (Heemstede), W. A. F. van de Kamp (Scheveningen). J. W. Stoop (Voorburg) en H. H. Stroo (Haarlem) doet. ex. Sociologie: de heer P. van der Gaag (Leiden); kand. ex. Sociologie: de heer J. F. van Gemund (Den Haag); doet. ex. Natuurkunde: mevr. T. van Peski-Tinbergèn (Friedrichstadt). aan daarvoor in aanmerking komende personen aan te bieden. BESCHUTTENDE WERKPLAATS Door de gemeentebesturen van Voor burg, Rfjswqk, Leidschendam en Voorschoten wordt voorgesteld een stichting („De Vliet") in het leven te roepen om tezamen een zgn. beschut tende werkplaats te beheren. Deze werkplaats is bedoeld om men sen met lichamelijke of geestelijke be lemmeringen toch aan werk te helpen. Het ligt in de bedoeling deze werkplaats in Rijswijk te vestigen. B. en W. stellen de raad nu voor te besluiten tot deelneming aan deze Stich ting. De kosten zijn f. 2900. terwijl in de exploitatie per jaar f. 2782, bijgedra gen moet worden. BEBOUWING J. W. FRISOLAAN Nu het gewenst is beslissingen te ne men over de bebouwing van dé resteren de grond tussen de Prins Bemhardlaan en de Nassaukade, stellen B. en W. de raad voor enkele wijzigingen aan te brengen in de oorspronkelijke plannen. Het zal nu zo worden: een strookje winkels met bovenwonin gen langs de Prinses Marijkelaan: wo ningen in drie woonlagen langs de Prins Bemhardlaan. een-gezinshuizen langs de Koningin Emmalaan en een aantal woningen van het type „Split-level" langs de Johan Willem Frisolaan. Bij dit laatste type is de woonkamer aan de zonzijde langs de gehele breedte van de woning gehouden. De hoofdin gang bevindt zich aan de andere zijde van de woning, waardoor de aanleg van een dienweg nodig is. B. en W. stellen de raad nu voor ak koord te gaan met het bouwen van 7 van deze woningen langs de J. W. Fri solaan door de fa. W. A. van Rossen te 's-Gravenhage. te besluiten tot aanleg van de noodzakelijke dienweg; daarvoor van de heer Van Rossen een bijdrage van f. 4100, te aanvaarden; het raste rende bedrag van f. 2390 beschikbaar te stellen. B. en W. stellen de raad voor te be sluiten aan het gemeentepersoneel een salarisverhoging van 6 toe te kennen ingaande 1 juli 1956. STICHTING KLEEDGEBOUWEN De stichting van kleedgebouwen bij het sportveldencomplex komt in de raadsvergadering van a.s. vrijdag op nieuw aan de orde. Het is een lange lijdensweg geworden met deze kleed- gebouwen. In het College heerst echter geen een stemmigheid over de uit te voeren plannen. De meerderheid van het college - 3 personen - is voor de stichting van en kelwandige houten kleedgebouwen, te leveren door de firma Vermeulen te Mill (N.B.). De kosten van twee loka len. elk bevattende 5 kleedruimten, een scheidsrechtersruimte, een kantine met w.c., aanrecht, balie en opbergkasten, een bergruimte voor veldmaterialen, vijf voetwasbakken en twee douchecellen met warm en koud water, bedragen to taal f. 48500. De minderheid van het college is van mening, dat enkelwandige gebouwen van hout 's winters bevroren geleidingen op leveren. Als daarom deze houten gebou wen dubbelwandig gemaakt zouden wor den zouden de kosten gelijk komen aan stenen gebouwen. Daarom stelt de min derheid van het college voor te beslui ten tot de bouw van stenen kleedgebou wen waarvan de kosten begroot worden op f. 70.500. Doordat B. en W. met een tweeledig voorstel komen en in de raad reeds eerder gebleken is, dat er beslist geen eenstemmigheid heerst, zal a-s. vrij dag wel de nodige tiid aan dit voorstel besteed moeten worden. VOETBAL Andere stopper in Belgisch elfroi Er is een wijziging gekomen in het Belgische elftal, dat zondag in Antwer pen tegen de Oranjeploeg uitkomt. Stop per Robert van Kerckhoven, die zelf vindt, dat hy niet in te beste conditie verkeert, heeft de keuze-commissie ver zocht, hem te vervangen. De Belgische K.C. heeft thans Firmin de Coster van La Ganaoise aangewezen, de Coster van La Gantose aangewezen. Eerste kabelzweefbaan over Rijn te Keulen (van onze correspondent in West-Duitsland) Over de Rjjn te Keulen wordt een kabelzweefbaan gebouwd, die de eerste en voorlopig nog wel de enige zal zijn, die de oevers van deze lange rivier ver bindt. Aan de ene oever wordt een draag- mast van 36 en aan de andere een van 40 meter opgericht. Deze masten komen echter niet vlak tegenover elkaar, want de kabelbaan zal schuin over het water lopen. De afstand tussen beide eind-sta tions zal 680 meter bedragen. Er zullen 50 cabines komen van brede vensters en onversplinterbaar glas („plexiglas") voor zien, van waaruit men een schitterend uitzicht zal hebben Deze cabines (elke voor 4 passagiers) zullen op een hoogte van 25 meter over de Run heen en weer giyden. De afstand tussen de cabines onderling bedraagt 33 meter. Men zal in staat zijn per uur 2400 passagiers te vervoeren. Deze kabel zweefbaan wordt in verband met de grote tuinbouwtentoonstelling van het volgend jaar gebouwd, maar zal ook na afloop van deze expositie blijven be staan. Men hoopt de baan trouwens reeds voor het begin van de tentoonstelling en wel op 1 april, in gebruik te kunnen nemen. Men is reeds met de uitvoering van het werk begonnen BOSKOOP Inhaalverbod op de Zijde Binnen zeer afzienbare tyd zal op de zyde vanaf de herv. school een inhaal verbod van kracht worden. Dit inhaal verbod zal gelden voor het verkeer in beide richtingen in de kom van het dorp tot aan het postkantoor. Deze maatregel werd getroffen, omdat men van oordeel is dat het verkeer, dat vanuit het westen of het oosten de ge meente binnenrijdt, met te grote snel heid de kruispunten passeert, temeer daar de gevaarlykste kruispunten voor rangskruisingen zyn, hetgeen stimuleert tot snel ryden. TARIEVEN VERENIGINGSGEBOUW B. en W. stellen verder nog voor ta rieven vast te stellen voor de verhuur van het binnenkort te openen vereni gingslokaal. Deze zaal is te splitsen in, een grote zaal. grenzend aan het toneel en een kleine zaal met amfitheatersgewijze ge plaatste stoelen. Voor de huur van de gehele zaal. dus kleine en grote tezamen, die een geheel vormen in dat geval, wensen B. en W. per avond van 19 tot 24 uur f. 90 te re kenen met inbegrip van toneel- en kleedruimten. Zonder toneel f. 75. De grote zaal alleen met toneel- en kleed ruimten zal f. 80 kosten, zonder toneel f. 65. De kleine zaal f. 25. Voor het gebruik in de ochtenduren menen B. en W. 35 van het avondta rief te moeten rekenen, voor het gebruik in de middaguren eveneens 35 voor het gebruik gedurende de gehele dag tot 18 uur 80 Tr en voor de gehele dag met inbegrip van de avond 140 Voor repetities voor uitvoeringen (zon der publiek) rekenen B. en W. 10 van het avondtarief. Vergoeding voor filmcabine en pro jectiedoek f. 7.50: voor piano f. 10 voor verplaatsen van stoelen tijdens het ge bruik (voor dansen) f. 10. Voor gebruik na 24 uur wensen B. en W. een afzon derlijk tarief vast te stellen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Charlotte Philomene Maria, dr van J. J. Dingjan en F. M. J. H. Kupers; Antonia Maria Josephina Christina, dr van E. J. Wolters en C. M. Vorst: Theodoras Jacobus zn van C. J. Emans en S. E. Ouwerkerk: Peter, zn van C. Zevenhoven en C. Houwe- ling; Elisabeth Maria, dr van C. F. van Hoekelen en M. A. Goddijn; Margaretha Anna Maria, dr van C. F. v. Hoekelen en M. A. Goddyn; Maria Clementia Brigltta. dr van C. H. Hoogkamer en J. Engel; Cornelia, dr van S. Honsbeek en H. M. Overduijn; Susanna Catharlna. dT van G. A. C. Hoppezak en C. Zirkzee; Robert Eduard, zn van E. A. A. Westerbeek en W. M. van der Helm; Louis Jan Clemens, zn van J. J. Ruijgrok en J. G. C. Luyben GETROUWD: A. C. Bobbert en A. M. J. Dolk. OVERLEDEN: H. Riebeek, man. 74 jr; J, v. Schoonder- woerd den Bezemer, man, 61 Jr; W. Ie Poole, weduwe van Óoudriaan, 75 Jr; C. O, Stol, huisvi. van Van Riet, 78 Jr. Mr. Lips verdediger Ned. arrestanten? (Van onze Haagse redaotie) Een in Bandoeng gevestigd Neder lands advocaat, mr. L. Lips, heeft zich bereid verklaard de verdediging op zich te nemen van de Nederlan ders, die nog in Indonesië terecht zul len staan ais nasleep van de zaken- Jungschiager en Schmidt. Op verzoek van de Nederlandse vertegenwoordi ging te Djakarta houdt mr. Lips zich ter beschikking van de gearresteerde Nederlanders, voor zo ver deze van zijn diensten gebruik willen maken. Naar de correspondent in Indonesië van „De Volkskrant" weet te melden, zal de 32-jarige mr. Lips in de zaken van alle gearresteerde Nederlanders ais raadsman optreden, behalve in die van oud-resident A. H. Doornik, die zyn eigen verdediging wil voeren. Mr. Lips zal voor het eerst optreden in het proces, dat 22 oktober te Madja- lengka bij Cheribon wordt geopend tegen de 31-jarige H. de Braai, chauf feur bij een landbouwbedryf in de om geving van Bandoeng, die in januari 1954 wegens staatsgevaarhjke activitei ten werd gearresteerd. Gomoelka krijgt weer een regeringspositie in Polen Radio-Warschau heeft dinsdag mee gedeeld, dat de eerste vice-premier van Polen. Hilary Mine, ontslag uit zijn functie heeft gevraagd. Volgens Radio- Warschau heeft hij ook ontslag geno men als lid van het politieke bureau van de Poolse communistische partij. Als reden voor dit besluit heeft Mine zyn slechte gezondheidstoestand opgegeven. Het centrale comité van de Poolse communistische partij komt maandag a.s. byeen. Verwacht wordt dat op deze byeenkomst en op het congres van de partij in maart gesproken zal wor den over de toekomst van Wladislaw Gomoelka, die na drie jaar gevangen te hebben gezeten op beschuldiging van rechtse afwijkingen, in augustus werd gerehabiliteerd en weer in de party werd opgenomen. Men verwacht, dat Gomoelka een leidende positie in de regering zal krijgen, aangezien vele van zijn denkbeelden, die aanvankehjk van de partyiijn afweken nu volkomen pas sen in het proces van „democratisering" dat in Polen aan de gang is. LEIDERDORP Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor alhier is in september ingelegd f. 33887 en terugbetaald f 33193 Oh IJSTJEE.S i „EURATOM-KERNPUNT VAN EUROPA" De stichting „Oud Poelgeest" zal op 27 en 28 oktober in het kasteel „Oud Poelgeest" een weekend houden over het onderwerp „Euratom-kernpunt van Eu ropa". Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor alhier is in september ingelegd f 88695 en terugbetaald f. 84054 VOORSCHOTEN Culturele avond Herv. Jeugdraad Gisteravond gaf de Culturele Commis sie van de Hervormde Jeugdraad de eerste culturele avond van dit seizoen. Ds. E. Saraber sprak een korte inlei ding tot deze avond, waarby hy nog eens wees op het doel van deze avonden: het confronteren met de boodschap van de bybel. Coos van Hoboken uit Amsterdam, die drie jaar geleden reeds in Voorschoten de eerste culturele avond verzorgde, toen in het Gebouw voor Chr. Belangen met korte voordrachten, bracht deze avond in de Hervormde Kerk een bewer king van het boek Job, geschreven door Hein de Brum. De voordrachtskunste naar wist ook deze avond weer zijn ge hoor büzonder te boeien. Onder merk bare spanning werd de voordracht ge volgd. Aan het slot bleven allen nog en kele minuten zitten, diep onder de in druk van het verhaal, dat bedoelde iets te doen bespeuren van de hogere waar den. die zo van betekenis zyn in ons persoonlijk leven. De belangstelling voor deze avond was zeer bevredigend. Door tram aangereden Gistermidag omstreeks half vier is de 13-jarige Rudy Versluys by de Tolstraat door de tram gegrepen. Hy kwam uit de Tolstraat hetgeen van die zyde verbo den is en lette niet op de tram, die hem ernstig verwondde. Dokter Olthuis verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer by dokter Thies binnenbren gen. De ambulance-auto, die inmiddels gearriveerd was behoefde geen dienst te doen. Het slachtoffer had wonden aan armen en benen en een lichte hersen schudding. Een goed uur later verloor een grote treiler met oplegger aan de Leidseweg ter hoogte van de R -K. Kerk zyn vracht vedhngkisten met bleekselderij. De ra vage op de weg veroorzaakte een grote stagnatie in het verkeer. SCHAAKNIEUWS De uitslagen van de schaakwedstrij den van de schaakclub „Voorschoten" luiden: Groep I: Maarsen'Boven %-%; dr. VermetP. Segaar 1-0; Braggaar van As 0-1. Groep na: HonsbeekDe Water 0-1; MareiLobbezoo 0-1; N. SegaarBrag gaar 1-0. Groep Hb: v. d- WerfGrobben 1-0; Kuneke—Maat 1-0; M. Segaar—Rens- wouw %-%. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes W.. zn van W. A. de Jong en J. M. de Hey; Johannes H., zn van A. v. Duljvenvoorde en H. M. van Berne; Johanna M.. dr van N. J. Stikvoort en A. M. v. d. Assem; Robert J„ zn van W. K. E. Takens en H. J. Bakker; Maria, dr van P. C. Luijnenburg en P. A. M. van Mun- steren; Gerardus P. M., zn van N. A. v. d. Valk en C. van Diest; Engelina M. J., dr van Z. Verhard en H. H. J. Verhoog. Ondertrouwd: J L. van Dorp en M. A. v. d. Peet; V. A. M. Zeeuw van der Laan en J. M. M. Dutjnstee. Getrouwd: W. A. Overgang en J. W. M. van Velsen; P. F. Volders en M. J. de Graaff. Overleden: L. Verhoog. 75 jaar. WARMOND Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor is in september ingelegd f. 26642 en terugbetaald f. 10422. RAADSAGENDA De raad zal op dinsdag 16 oktober ten gemeentehuize in openbare raads vergadering byeenkomen. Op de agenda komen ondermeer voor: wyziging subsidie besluit kruisverenigin gen; verstrekken van voorschotten ten behoeve van de alhier gevestigde by- zondere kleuterscholen; verkoop vaneen stuk grond in het plan Leevliet. WASSENAAR TUINBOUWERS BIJEEN Gisteravond werd in het Wapen van Leiden de maandelykse vergadering ge houden van de Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstreken, afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Wegens ontstente nis van voorzitter en vice-voorzitter werd de bijeenkomst geleid door de heer A. Vaandrager. De secretaris deelde mede. dat met de drie andere verenigingen op tuinbouw gebied het houden van enige gezamen lijke by eenkomsten was overeengeko men. Goedgevonden werd. dat op de algemene vergadering te Amsterdam de afdeling zal worden vertegenwoordigd door de heren Zegwaard en De RooiJ. Britse artilleristen op Malta demonstreren Britse artilleristen, die op Malta zijn gelegerd, zyn maandagavond met een lyst van klachten naar de officierskan tine van hun regiment gemarcheerd. Het gebeurde na een byeénkomst van de manschappen, die in de soldatenkan- tine was gehouden. Een van de artilleristen, die Reuter telefonisch verslag gaf uit de legerplaats Orendi op Malta, vertelde: „Wij denken niet in het minst aan muiterii of jets van dien aard. wij wilden slechts onze wettige klachten aan de commandant doorgeven". Toen zij bij de officierskan tine waren aangekomen, kwam de ser geant-majoor van hun regiment naar buiten om hun klachten aan te horen. Maar de mannen riepen, dat ze hun klachten slechts bij de commandant persoonlijk wilden indienen. Dinsdagochtend hield de comman dant een appèl voor 300 reservisten. Hij zei, dat hij hun gedrag afkeurt en dat de autoriteiten alles in het werk stellen om aan de verlangens van de mannen tegemoet te komen. De mannen zouden slechts een snelle behandeling van hun klachten hebben gewenst, die o.m. de slechte drainering van het tentenkamp betreffen, het ontbreken van verlichting in de soldatenkwartieren en de onvol doende voorraad brandstof voor de keu kens. Zo zouden maandag de koks hout hebben moeten sprokkelen uit gebrek aan vloeibare brandstof of kolen. „Wij hebben die dag slechts een mok thee gehad, anders niets". De artillerist voeg de eraan toe, dat vroegere pogingen om uiting te geven aan hun ontevredenheid zonder resultaat waren gebleven. Nog geen week geleden hadden in het zelfde kamp grenadiers een soortgelyke demonstratie gehouden. Energie-behoefte in 1957 viermaal zo groot Prof. C. J. Bakker, algemeen direc teur van het Europees Centrum voor Kernonderzoek (CERN), heeft op een lunch van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Zwitserland gesproken over de toenemende wereldbehoefte aan energie. Hu zei dat deze behoefte naar schating tegen 1957 het viervoudige va nthans zal bedragen. Vandaar dat de ontwikkeling van het benutten der kernenergie van zoveel belang is. De heer W. M. van Tol hield een lezing over kasplanten, waarvan hij bepaalde soorten toonde. Ten aanzien van de viering van het 45-jarig jubileum werden uit de ver gadering denkbeelden naar voren ge bracht. o.a. een feestavond en een tentoonstelling. Een en ander zal nader worden bezien. Jaarvergadering van 't Nut In het gebouw van de Nutsspaarbank werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van het Departement Was senaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, mr. R. de Bruyn. kwamen de jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester en. de bibliothecaresse aan de beurt, waaraan het navolgende is te ontlenen: Het ledental steeg in een zeer geslaagd verenigingsjaar tot 712. Er werden diverse avonden gegeven, welke werden bezocht door 3350 perso nen. De bibliotheek en de jeugdbiblio theek werden door aankoop van boeken tot een bedrag van f. 2.784.75 verrijkt en omvatten thans resp. 5200 en 1800 wer ken. Het aantal ingeschreven lezers is ruim 1000 met plm. 31.000 uitleningen. De financiële verslagen luidden: depar tement f. 10.808.63 met een batig saldo van f. 582, bibliotheek f. 2.596.47 batig saldo f. 271.16, jeugdbibliotheek f 1460.41 batig saldo f. 458.10. Periodiek aan de beurt van aftreden waren mevr. J. A. A. Timmerman— Bogaardt en de heer J. L. F. C. van der Vis, die bij acclamatie werden herkozen. Brandweerwedstrijd In De Pauw werd voor de vrijwillige brandweer in samenwerking met de Brandweervereniging „De Brandbel" een wedstrijd georganiseerd. De gegevens voor het blussen van een brand in een boerderij met hooiberg en dergelyke. werden aan de deelnemende groepen pas ter plaatse verstrekt. Door de beroepsbrandweer werden de te ver richten handelingen gedemonstreerd, waarna de vijf groepen uit de verschil lende wyken achtereenvolgens een beurt kregen. De uitslag was reserve vaste kern 435 punten, ploeg Kerkehout 409 p. ploeg De Kieviet 354 p., ploeg Oost- derp 352 p.. ploeg Deyleroord 312 p. Commissaris J. Maandag reikte in Huize Den Deyl de prijzen uit. Ds. M. OTTEVANGER BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. M. Ottevanger hervormd predi kant alhier, heeft bedankt voor het be roep van de Hervormde Gemeente van Bruchem en Kerkwijk. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN Bevallen: N. S. Wage-Van Ketel. d„ Bilthoven; v. d. Berg-Huender. d.. Loe- nen; J. C. Lichtenauer—Van Buren, z., Vlaardingen; Ter Horst-Coops, z., Rijs- sen. Getrouwd: S. Eerkens en M. Stone, Califomië. Overleden: N. A. Westdijk. m.. 70 jr. Rotterdam; H. J. A. Janssen. m„ 64 jrr Amsterdam; W. J. G. van Meurs, m. 8' jr., Amsterdam: O. M. Fürst, m„ 76 jr. Venezuela: P. Reinisch. m., Amsterdam J. Timmers-Van der Pol, vr. 80 jr. Baarn; H. C. Belzer, m., 71 jr.. Den Haag. Tijdens een modeshow in Parijs werden ook de nieuwe winterhoeden getoond. De nieuwe modellen doen misschien wet wat vreemd aan maar zij lijken wel lekker warm. „Willempje" weer gepakt REED MET GESTOLEN WAGEN TEGEN EEN BOOM BIJ BAARN De gentleman-inbreker „Willempje", die zoals elders in dit blad gemeld, is uitgebroken uit een psychiatrische in richting te Utrecht en nog niet gepakt kon worden, is vanmorgen om 11 uur in Baarn met een gestolen auto tegen een boom opgevlogen, omdat hy voor een traktor moest uitwijken. Hoewel de snelheid van de auto werd geschat op 120 km per uur en de wagen bij de botsing aan een kant als een sardine blikje werd open gescheurd, zag Wil lempje kans om nog voordat de politie arriveerde te verdwijnen. Er was een klopjacht in de bossen van het land goed Pijnenburg voor nodig voor hij in de kraag gegrepen kon worden. De wagen was een gestolen wagen van het Corps Diplomatique. Hy heeft weinig plezier gehad van zijn „diplomatieke bescherming" en zit thans in Baam in de cel. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen beter AMSTERDAM, 10 oktober Het nieuwe kabinet is vanmiddag ter beurze uit en te na besproken, waarbij men speciale aandacht besteedde aan de toekomstige minister van Financiën. Op de beleggingsafdeling was men van oordeel, dat hij zal streven naar een laag renteniveau. Dit bleef niet zonder invloed op het koersverloop van de guldensbeleggingen. Aan de flauwe stemming der laatste dagert kwam een einde en de meeste soorten noteerden een kleinigheid beter. Met name de Conversielening-1947 was vast op 9011/16 tegen gisteren 901, 8. Hierbij was mede van invloed de sterke stij ging, die het tegoed van de schatkist op de jongste bankstaat te zien geeft. Elders had de markt een uitermate saai en lusteloos verloop. Zelfs voor de internationale soorten bleven de koers fluctuaties beperkt tot hooguit ander halve punt. Kon. Olie bijv. schommelde tussen 815 en 816%, slot 815% (814). De overige soorten nagenoeg op peil. Aan delen Hoogovens die gisteren ruim 11 punten lager noteerden wegens berich ten uit Duitsland, waarin een kapitaals vergroting van de Dortmunder Hütten worden tegengesproken, vertoonden een licht herstel. De Scheepvaartpapie ren bewogen zich nagenoeg rond het slotniveau van gisteren, hetzelfde geldt voor de cultuursector. De markt sloot kalm en in feite onveranderd. Prolongatie 31/4 pet. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10 oktober. Londen 10.627a >10.63%; New York 3.823.82 K; Montreal 3.92H—3.92B; Parys 1.0815— 1.0825; Brussel 7.61%7.62; Frankfurt 90.821 —90.87ZÜrich 86.88 —36 .'>3 i Zürich (vr. frs) 89.27%—29.32%Stock holm 73.54—73.59; Kopenhagen 54.97%- 55.02%; Oslo 53.15—53.20; Milaan 60.63)260.68%. Beurs van Amsterdam Woensdag 10 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl88% 88% Ned '51 3% 93% B 94 Ned. '53 (3%) 9292A Ned. '56 3% 91 91*1 Ned '48 314 87% 87% Ned. '54 3% 87% 88% Ned. '55 3% 87% 88% Ned *55 II 3 89% 89% Ned '47 3% (3) 90% 90,®« Ned. "37 3 87% 88 Dollarlng '47 3 95 95 Investeringscert. 3 92% 92% Ned. 62-64 3 92% 92% Indië A3 91% 91*1 Grootboek '46 3 %88 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 49% 48% Nat. Handelsbank 115 114 Ned Handelsmy. 188% 188 A.K.U 252% 251% Philips 288% 287% Unilever401% 4027s Wilton Feyenoord 329% 329% Biliton 2de r232% 232 Kon Olie (f 50.—) 408 Kon Olie 814% 816% Amst Rubber 75% 75,% Holl. Amer Ujn 200 198 Kon N Stoomboot.. 181 180% Ned. Scheepv Unie 171% 170% H.VA99% 99% Java Cult56 55% Deli My .en (Ver.) 108% Senemtoah69 68% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% L Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 93% R'dam -37 I-UT 3% 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 100% 100% Premieleningen 110 107% A'dam '56 I 2% 97 97 A'dam '56 n 2% 102 102% Eindhoven '54 2% 98% 96% Enschede '54 2% 93 931& Den Haag '52 12%.. 106% 107% idem II 2% 105 B 106 B R'dam '52 I 2% 107 108% idem n 2% 108 Utrecht '52 2% 109% 109% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst Bank Roüt. Bank Twentsche Bank 237% 236% 206% 205% 211 209 L Industrie Ondernemingen Ned. G en Sp fabr 215% 217 Kon Ned. Grofsm. 115% 115% Rott. Droogdok My 618 Tieleman en Dros 12% 12% Handelsondernemingen Borneo Sum H. My 82 79 Internatio101% 100% Diversen Albert Heyn 287% Ned My Walv.vrt. 73% 71% Spoorwegen Deli Spoorweg My 21% 22% Amerik. fondsen Anaconda 80%exd. 79% Shell Oil Comp 91 90% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V-K 9/10 Holl Constructie 410 414 [ng bux v Bouwnyv Int Kunststof! Ind 56% 57% Kon Ned Edeimet 71 70 Prei w a idem 71GB 70% Textiel Gedr v Wyk 78 80GB Leidsche Wolspinn 335L Ned. Electrolasm Sikkens Lakfabr *53 474 - Ver Touwfabrleken 167 169 Wemlnk's Betonm. 94GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7