DEMOCRAAT STEVENSON WINT TERREIN BU JOE SMITH" De groene dalen van Vermont (VS) bieden thans vele mogelijkheden Loop der bevolking te Leiden 95ste jaargang Vrijdag 5 oktober 1956 Zesde blad no. 28952 Ruststand in Amerikaanse verkiezingsstrijd De kleine man voelt zich bedreigd door 't massale, in Eisenhower gepersonifieerd (Van onze correspondent te Washington) Hei midden van de Amerikaanse verkiezingsstrijd is bereikt en men kan de vraag stellen: ,,Hoe is de stand met de rust?" Een antwoord is moeilijk te geven, doch één ding staat vast: de Demo craten winnen terrein. In het begin van de zomer waren er onder de objectieve waarnemers niet velen, die hun een kans gaven. Thans geeft men Stevenson en de zijnen nog altijd niet de beste kans, maar de mogelijkheid van een overwinning der democraten sluit men toch niet uit. „Zou dan werkelijk Stevenson het kunnen winnen van de warm-menselijke, [nappe vader-figuur, die de naam Eisenhower draagt?", zo stelt men de vraag verkeerd. Mocht Eisenhower geslagen worden, dan zal het niet zozeer zijn door Adlai Stevenson, dan wel door een veel onbekender figuur, door „Joe Smith", Laat ik geen misverstand wekken: Stevenson heeft waarlijk genoeg geestelijk caliber om het tegen Eisenhower te kunnen opnemen. Voor vele kiezers evenwel jeeft het de doorslag hoe een kandidaat er uit ziet, wat voor een type hü is. En ranneer de massa Ike en Adlai vergelijkt naar hun uiterlijk en type, dan zal zij n het algemeen de voorkeur geven aan de kaarsrechte, goedgeklede, sympathiek- ,'limlachende Eisenhower boven de grootneuzige, ietwat te dikke en te korte Jtevenson. Bovendien en dit behoort ten dele ook bij het type: men kan Eisen- rowers waarheden als koeien veel sneller begrijpen dan Stevensons scherp-droge lumor, die velen hier te „Engels" aandoet. Dit jaar houdt Stevenson enigszins ekening met het niveau van zijn gehoor. Dat helpt hem, maar zijn type geheel erloochenen kan hij daarom toch niet. nauw verbonden ziet met „Big Busi ness", het groot-bedrijf. Een man als Eisenhower, die graag geslaagde, grote zakenlieden tot zijn vrienden en tot zijn ministers kiest, beseft overigens heus wel de gevaren van het massale. Met Republikeinse kansen staan thans nog beter Tijdens de Republikeinse conventie 1 augustus was het pais en vree, boter >t de boom, kortom: een schijnbaar leale, tevoren goed geregisseerde har- lonie. Maar één afgevaardigde was in e contramine. Hem werd die gladde erfectie te machtig en hij stelde een igenkandidaat tegen Nixon. Toen hem e naam werd gevaagd van die kandi- aat. riep hij uit: „Joe Smith!" Was hij »n Nederlander geweest, dan had hij aarschijnlijk geroepen: „Piet Jansen!" De voorzitter van de conventie be- reep terstond, dat hier een poging erd gedaan om enkele vlokjes roet te »ien in het hygiënisch bereide Repu- Ükeinse eten en het leek hem het bes- om die Joe Smith te negeren. Joe mith kreeg geen kans, hij telde niet lee. De organisatoren hadden alles zo looi bedisseld en wensten aan het eind an de conventie geen onharmonisch sputter te horen. Een mythische figuur Onbelangrijk was dit incident echter lerminst. Op dat moment werd Joe Smith iboren, de mytische figuur, die in de jrkiezingsstrijd een geduchte tegen- ander voor Eisenhower zou blijken, iduchter dan Adlai Stevenson. De uitslag van die strijd is zeker op t moment niet te voorspellen. Nie- tand weet namelijk wat het zwaarste il wegen bij de kiezers. Zullen zij de lorkeur geven aan de sympathieke va- !r-figuur Eisenhower of aan „Joe nith", „de kleine man?" In Amerika llen klasse-tegenstellingen in het al- :meen minder mee dan in Europa, it jaar echter zijn er onmiskenbaar ementen van klasse-strijd in het ge- ng- Het Is niet zozeer de tegenstelling tus- m arbeider en kapitalist, die domi- iert als wel het contrast tussen de al- en-staande kleine man en de mach- 5e, reclame-makende organisatie. Ste- inson heeft groot succes, wanneer hij Jtoogt, dat het bestuur weer in han- :n moet komen van het volk en dat it niet in handen mag blijven van ïeneral Motors" Nogmaals, ik zie hier niet zozeer een actie tegen kapitalisme als wel tegen les wat massaal en kolossaal is. De leenstaande man begint zich bekocht voelen, een bijna hypnotiserende re- ame smeert hem auto's aan, die te ng zijn voor zijn garage, auto's die een otor hebben sterk genoeg om een /are vrachtauto voort te bewegen. De •e Smith's in Amerika hebben het ge- lel nog wel mee te tellen, maar dan in /ofdzaak als klant of als .stemvee'. Dit kwetst hem in zijn gevoel van men- lijke waardigheid, het verwondt zijn speet voor zichzelf. Massa-manipulatie De ontwikkeling van de kolossale be- ijven en van massa-manipulatie, waar levisie zulk een machtig instrument j blijkt te zijn. kortom de steeds do- Inerender macht van het massale 'er het individuele, geeft aan velen er het pijnlijke gevoel onderge- h i k t te zijn en steeds ondergeschik- r te worden. Het is natuurlijk nonsens om uitslui- nd dc Republikeinen de schuld te ge- n van deze ontwikkelings-tendens in moderne maatschappij. Doch wel is :t zo, dat men het huidige regiem name in regeringszaken is hij gekant tegen te grote centralisatie. Symbool van betekenis Al ligt de fout dus in werkelijkheid niet bij slechts één van de partijen, toch is Joe Smith juist voor de Democraten een symbool geworden van grote bete kenis. Zij zijn hun partij gaan zien als de groep van Joe Smith. De gehechtheid aan Eisenhower heeft voor vele min of meer onafhankelijke kiezers weinig te maken met sympathie voor de Republikeinse partij. Die hechtheid en verering zou men een soort „Cultus voor een persoonlijkheid" kunnen noemen. Zal die cultus het win nen op 6 november of zullen vele de mocraten, die in 1952 voor Eisenhower hebben gestemd, terugkeren tot hun oude partij, tot wat door velen wordt beschouwd als de politieke groepering van „de kleine man"? Zoveel staat vast: indien Stevenson nog altijd tegen verwachting kans zou zien Eisenhower te verslaan, dan zal hij dat alleen kunnen, dank zij de steun van Joe Smith. Dat deze mythische fi guur ook de held kan zijn van de kleine boeren, die zich te kort gedaan voelen behoeft geen betoog. De Amerikaanse filmproducenten wrijven zich de handen over het toene mend bioscoop-bezoek in de gehele Ver. Staten. Na een aanzienlijke vermindering van dit bezoek trekken thans films als „The king and I", Bus stop", „War and peace", „High society", en „Bad seed" weer volle zalen. Volgens de laatste gegevens zijn er gedurende de eerste negen maan den van dit Jaar ongeveer 20 procent meer plaatsen verkocht dan het vorig Jaar in dezelfde periode. Ontstellend aantal moorden Oostenrijk gaat gebukt onder grote „welvaartseriminaliteit" Stemmen om doodstraf weer in te voeren (Van onze Weense correspondent.) De openbare mening in Oostenrijk is nog niet bekomen van de schrik over vijf afschuwelijke moorden, die in de maand augustus werden bedreven, of zij staat in de laatste dagen opnieuw voor het raadsel van drie andere moordgevallen, die kort achter elkaar hebben plaats gehad. In een Weens ziekenhuis werd een kloosterzuster door een quasi-razend geworden patiënt zodanig mishandeld, dat zij stierf. Dezer dagen werd een dokter bij een zieke geroepen, die waarschijnlijk morfinist was. Nadat de patiënt eerst de arts had neergeschoten, benam hij ook zichzelf het leven. De motieven zijn onbekend. Nog dezelfde dag werd een goed gesitueerde en alleenstaande dame van 55 jaar in haar Weense woning, waarschijnlijk door een elegant gekleed heer, met een zwaar voorwerp vermoord. dreven. Men trekt daaruit de bescha mende conclusie dat de vroegere mis dadigheid uit maatschappelijke ellende plaats heeft gemaakt voor een nog gro tere golf van zogenaamde „welvaarts- misdrijven", want sinds 1918 heeft Oos ten rijk nog nooit zo'n hoge levensstan daard gekend als nu. Bovendien is in concreto gebleken, dat de jongste mis drijven hun verklaring niet vinden in maatschappelijke ellende, doch in een drang naar nog groter genot. Uit drang naar nog groter genot Er waren geen tekenen, die op roof moord of seksueel misdrijf duiden. Ook sociologen bestuderen deze feiten en brengen ze in verband met de algeme ne criminaliteit in Oostenrijk. Daarbij is het volgende aan de dag gekomen: ofschoon de criminaliteit in de laatste acht jaar is teruggelopen, kan men de algemene situatie toch niet rooskleurig noemen, want vergeleken met de jaren 1913, 1923 en 1932 is de criminaliteit ge stegen. Het aanvankelijk optimisme dus ten aanzien van de laatste acht jaar is slechts van betrekkelijke waarde. Bo vendien blijkt uit de statistieken dat de meeste misdrijven door jongere perso nen (tussen 18 en 30 jaar) worden be- Ofschoon het Oostenrijkse parle ment drie jaar geleden de doodstraf heeft afgeschaft, verheffen zich nu stemmen om deze straf weer in te voeren, voornamelijk voor seksuele moorden met voorbedachte rade. Het is echter twijfelachtig of men de wet geving spoedig zal kunnen verande ren, omdat voor een dergelijke wijzi ging een meerderheid van twee derde in het parlement vereist is. Indonesische reactie op Nederlandse brief „Geef West-lrian terug!" De Indonesische minister van Finan ciën, mr. Joesoef Wibisono, heeft naar aanleiding van de brief van de Neder landse regering aan de secretaris-ge neraal van de V.N. over de opzegging van de schulden door Indonesië ver klaard, dat de opheffing van de RTC- overeenkomsten een gevolg was van de Nederlandse weigering tijdens de conferentie van Genève om de status van Nieuw-Guinea te bespreken. Hij voegde hier aan toe, dat de schul- iu aan Indonesië waren opgelegd door i Nederlanders en niet konden worden ischouwd als schulden in de eigenlijke ïtekenis van het woord. „Indien Ne erland goede betrekkingen met Indo- ïsië wenst te onderhouden, moet het jn intransigente houding wijzigen en Vest-Irian" aan Indonesië terug ge en", aldus prof. Yamin. Tijdens haar bezoek aan het Hand Mauritius, heejt Prinses larger et van Engeland o.m. een anket bijgewoond in het gouverne mentsgebouw van Port Louis. De luverneur van Mauritius, sir Robert cott, leidde de charmant geklede rinses het gouvernementsgebouw innen. 4"^: (Ingez. Med.-Adv.) „Margriet" het frisse blad van déze tijd, telt reeds jarenlang het grootste aantal lezeressen. Géén wonderieder jaar voegen de jongeren zich erbij want... ^Margriet" it véél gezelliger! Kansen voor Nederlandse boeren Veel veebedrijven, maar ook gemengde Prachtig gebied met een koel klimaat (Van onze correspondent in Washington.) In de Amerikaanse staat Vermont liggen goede kansen voor Neder landse landarbeiders. Want er bestaat daar een grote behoefte aan boeren. Indien de kandidaten zich spoedig aanmelden, bestaan er zelfs zeer goede kansen. Tot het einde van dit jaar is namelijk de emigratie mogelijkheid naar Amerika - dank zij de Refugee Relief Act - nog vrij ruim. Daarna wordt het weer beduidend moeilijker. Zij, die belangstelling hebben voor emigratie naar deze fraaie streken, doen het beste zich zo mogelijk te metden bij een van de diverse Nederlandse aanmeldings- bureaus of bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Spoecl gewenst l Vermont is een prachtige staat. In de zomer druk bezocht door toeristen om het koele klimaat. In de winter een ge liefd oord voor Ski-ers. De staat is voor tweederde bedekt met bossen, maar in de dalen van het oosten en westen heb ben de boeren mooie bedrijven opge bouwd. Geen staat in Amerika heeft per hoofd zoveel melkkoeien als Ver mont. De meeste melk gaat naar de stad Boston in Massachusetts, doch heel wat melk en room wordt ook uit gevoerd naar de stad New York .Toch moet men niet denken dat die boeren alleen vee-boeren zijn. De meesten heb ben een gemengd bedrijf, dat wil zeg gen: vee in de eerste plaats, maar ver der ook graan, aardappelen, fruit en kippen. Eerst als knecht In het algemeen is het voor emigran ten uit Nederland het beste om eerst als knecht te werken op de boerderij van een ander. Op die manier leert men de taal en de gewoonten van het land beter kennen en staat men sterker, wanneer men zelfstandig wil beginnen. Er is op het ogenblik in Vermont be slist vraag naar arbeidskrachten en de lonen zijn redelijk. De staat bezit be- Soejono verlaat Indonesische Luchtmacht Vice-aircommodore H. Soejono heeft ontslag genomen uit de Indonesische Luchtmacht. Htf was het middelpunt van politieke moeilUkheden in decem ber vorig jaar, toen een deel van het personeel van de Luchtmacht zich verzette tegen zijn installatie als plaatsvervangend chef-staf van de Luchtmacht. Tijdens de plechtigheden kwam het tot een incident, toen ser geantvlieger Kalebos en enige solda ten Soejono en twee andere officieren aanvielen. Soejono was benoemd door de rege- ring-Harahap. Vice-president Hatta had deze benoeming bij afwezigheid van president Soekarno goedgekeurd. De in stallatie werd na het incident voor on bepaalde tijd uitgesteld. Tegen sergeant Kalebos werden disci plinaire maatregelen genomen, doch de Krijgsraad weigerde hem te berechten. Ook de twee andere officieren hebben vandaag ontslag genomen. Tweedracht in Indonesisch Kabinet President Soekarno heeft de P.S.I.I. verzocht om Aroedji Kartawinata niet terug te roepen. Kartawinata, vice-voorzitter van het Parlement en lid van de PSII, reist mee in het gevolg van de president, die zich op het ogenblik in commu nistisch China bevindt. De PSII had Kartawinata terugge roepen om hem verantwoording te doen afleggen over de verleden maand in Moskou uitgegeven Russisch-Indonesi- sche verklaring. De Islamitische partij, die twee ministers in het Kabinet Sas- troamidjojo heeft, is ernstig verdeeld over deze verklaring. Ook in andere partijen heerst hierover enige verdeeld heid, die, naar verwacht wordt, tot een herschikking van het Kabinet zal kun nen leiden. Inmiddels heeft de Indonesische Volks partij, PRI, aangekondigd dat zü in de oppositie zal gaan wanneer maandag a.s. het Parlement weer in zitting bij eenkomt. Het partij-bestuur gaf een verklaring uit, waarin het Kabinet ervan beschul digd wordt, dat het zich voordoet alsof het zich niet bewust is van de twee dracht die onder de aanhangers van het Kabinet is ontstaan»..*,.. trekkelijk nog weinig industrie en de grond is daarom nog niet al te duur. Er doet zich nogal eens de mogelijkheid voor om daar een boerderU te kopen en een immigrant, die enkele jaren be hoorlijk verdiend heeft, krijgt daardoor een redelijke kans om zich te vestigen in een buurt, die hij grondig heeft leren kennen. De bevolking is voor 75 pet. Protes tant, voor 25 pet. Rooms-Katholiek. Het landschap met de beboste bergen en de vele meren doet uiteraard wei nig Nederlands aan. Nederlandse boe ren, die naar dergelijke gebieden in Canada zijn vertrokken hebben echter bewezen, dat zij uitstekend kunnen aarden in een dergelijke omgeving. Vertegenwoordiger in arrest VERDUISTERING VAN 45.000 B. FRCS.? (Van onze Haagse redactie) Verdacht van verduisteringen tot een totaal bedrag van 45.000 Belgische frs. (ruim f3000.is een 44-jarige Haagse vertegenwoordiger in textiel aangehou den. De man werkte voor een firma te Gent en was pas 9 maanden in dienst. In deze korte tijd heeft hij, naar ver moed wordt, enkele malen een betaling in eigen zak gestoken. Dit kwam aan het licht toen de Belgische firma op haar verzoek aan enkele klanten om te betalen, ten antwoord kreeg, dat dit al gebeurd was. De vertegenwoordiger heeft dit echter niet bekend. Wel gaf hij toe twee keer een retourzending goederen ten eigen bate te hebben verkocht. Verduistering van f 65.000 CHEF GAF ZICHZELF AAN De chef van de effectenafdeling van een in Amsterdam gevestigde bank heeft in enkele jaren door het boeken van gefingeerde posten f. 65.000.- van zyn werkgever verduisterd. Tijdens zijn vaeantie kwam zijn plaatsvervanger tot de ontdekking dat er grote, onverklaarbare verschillen wa ren in de boeken van de effectenafde ling. De directeur werd gewaarschuwd. Deze droeg de chef na zijn vakantie op de verschillen aan een nader onderzoek te onderwerpen. Hij begreep toen, dat zijn laakbare handelingen niet langer verborgen konden blijven, en gaf zich zelf aan bU de politie. Daar legde hü een volledige verklaring af, en deelde o.a. mee dat van het verduisterde geld niets meer over was. Hij had alles in zijn huishouden gestoken. De politie heeft de man in verzekerde bewaring ge steld. GEVESTIGD: In week van 20 f.m. 26 september 1956 C. K. de Bruin en fam., hoogleraar, De L. de Kanterstr. 43; A. P. M. de Bie en fam., leraar, Boerhaavelaan 12; M. V. Green en fam., hoogleraar, De M. v. Streef- kerkstr. 48; J. Ligtvoet en fam., forceur. Kanaalstraat 11; A. L. van Ast en fam., schipper, Utr. Veer 19; J. de Vries en fam.. transportarbeider, Marlënpoelstr. la; A. van Trigt en fam.. gemeente-ambtenaar, Muldersstr. 12; J. F. M. Fabrie en fam.. militair. Lorentzkade 84; J. Schllmeijer en fam., Aan boord Haarl.trekvaart; A. van Barneveld en fam., elektro-monteur, a/b achter Haagweg 55; D. F. Labrijn en fam., Muldersstr. 10; D. Zanen, Witte Singel 8; B. M. Hoogevelt, Botermarkt 15; E. Weijma, Lanünenschansweg 27; J. C. v. cl. Laaken, gezinsverzorgster. Langebrug26; C. A. v. d. Linden, typograaf. H. de Vries- straat 57; H. H. Hamerling-Groen, Rem- brandtstr. 8; J. S. van Tol. kinderverzorg ster. Zoetenv. Singel 99; E. M. C. Tienstra. 1.1. verpleegster, Rynsburgerweg 10; J. H. A. Schaper, ass. calculator, Rapenburg 78; F. Bom. militair, Burggravenlaan 159; K. Roos, P. J. Blokstr. 41; C. I. J. Kutzner, hulp i. d. huish., De Gijselaarstr. 11; I. Sohophulzen, verpleegster, Wasstr. 44; H. v. d. Waal, Lanünenschansweg 34; M. Berger, Stieltjesstr. 40; B. M. L. Leewens, Noordeinde 50; H. M. J. Tomesen-Koster, onderwijzeres, Boerhaavelaan 12; J. A. C. den Hartog. elektricien. Herenstr. 142; G. R. Dassen, telefonist. Sohelpenkade 41; G. H. Karreman. De M. v. streefkerkstr. 34; G. Hefjnekamp, magazijnbeheerder. Heren gracht 63; L. L. H. Winter, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; D. de Haan. 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; B. von Berg, Franchlmontlaan 19; F. T. M. Spieksma, Verdamstr. 60; P. J. A. Metz. Nw. Rijn 64a; B. Hurenkamp, Rapenburg 116; F. G. Harren, Breestr. 9; A. A. M. Bonnen, kin derverzorgster. Hoolgrt 11/29; L. P. M. v. d. Akker. O. Singel 132; F. H. Westera. mach. bankwerker, O. Singel 132a; I. B. H. M. Rubbens, Burgsteeg 1; L. J. A. van Wersoh, Herengracht 22: J. A. Aokermann, De Sit- terlaan 37; A. O. Jellema, Kagerstraat 16- M. Baron v. Aerssen Beyeren van Voshol, Zoeterw.weg 124; E. M. "T. van Leek-Ver- burg, Moddermanstr. 21; C. O. Kuininga, Morsweg 108a; A. A. van Beek. hulp l.d. huish Hooigracht 58; G. Mulder. 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; C. A. Emeis, O Rijn 3; L. T. van de Laar, Merelstr. 36; H. J. Lems. Nleuwstr. 34; J. A. A. H. M. Smitfruis, Roodborststr. 39; H. J. Broos, brandstoffenhandelaar, Kolfimakerstg 5; A. M, Bovenkamp, vertegenwoordiger. Noordelnde 36; B. H. Verhoek, a/b Haarl.- trekvaart; I. B. Wijnen-Meljer. Boerhaave laan 23; E. Silvergieter Hoogstad-De Quay hulpverpleegster. Rijnsb.weg 10; A. M. M. van Eijk. kinderverzorgster. Zoeterw. Singel 99; M. L. Hofer. De Sitterlaan 93; R. Kroek, Wasstr. 65; N. M. van Roon-De Ruiter, Muldersstr. 12; I. M. G. vanKuik, Witte Singel 43. VERTROKKEN H. J. Hüpscher en fam.. Lammenschans- weg 40 naar Middelharnis. Hobbemastr. 24; J. Barge en fam.. Boerhaavelaan 6 naar Rotterdam, Esschenlaan 97; M. W. van Zijl en fam.. Jul. v. Stolbergstr 43 naar 's-Gravenhage, Leyweg 1380; J. A. Verzij- lenberg en fam.. aan boord naar Uithoorn, a/b; J. J. Hammingen en fam Rapen burg 4 naar Oegstgeest. Wyttenbach- weg 34; H. Heemskerk-Reimeririg en fam., Hyaclnthenstr. 16a naar Alphen d. d. Ryn. De Ruyterstr. 20; W. J. G. van den Eeren- beemt en fam., Maredhk 137 naar Roosen daal c.a., Boulevard 101; N. Langezaal en fam., O. Singel 72a naar Ver. Staten; P. Kloos en fam., Kortenaerstr. 54 naar Óoslj en West Souburg, Tuinstr. 20; W. P. H. Hoogentooom en fam., Rapenburg 98a naar Soest, C. Huygenslaan 13; B. de Man en fam., Meerburgerkade 33 naar Noordwljk, Meidoornstraat 2; J. Montagne en fam.. Oh. de Bourbonhof 41 naar 's-Gravenhage, Melis Stokelaan 1060; G. v. Rij, De Ge- nestetstr. 92a naar Moordrecht, Kon. Julianastr. 15; M. A. A. de MooN. Dief- steeg 18 naar Moordrecht, Kon. Jullana- straat 15; W. A. J. Cnopius, Rapenburg 87 naar 's-Gravenhage, Kwekerijweg 21; J. Marijs, Druivenstr. 2 naar Haarlem, Nas- saupleln 2; J. C. Boone, Transvaalkade 11a naar Assen, Kanaal 37; D. v. d. Zwart, d. Raad. Declmastr. 26a naar Bever wijk, Antillenstr. 30; A. E. Habraken, Molenstr. 27 naar Wassenaar, KI. Hoef ijzerlaan 4; W. A. P. F. L. v. d. Bijl, Groenhovenstraat 2 naar 's-Gravenhage, Swammerdamstr. 64; R. J. Hogenblrk. W. Singel 25 naar Groningen. Peizerweg 30a; P. A. Voorhoeve, J. de Witt-str. 51 naaf Utrecht, J. v. d. Borohstr. 81; M. Hoge- weg-Verhoef, Boerhaavelaan 15 naar Vel- sen, IJmulderstr.weg 79; I. Louweret, Hé- rensteeg 6, naar 's-Gravenhage, Kranen- straat 54; M. G. A. Ohamibru, De M. van Streefkerkstr. 34 naar Oegstgeest, Deutz- straat 15; D. J. Burkens, Morsweg 4 naar Delft, Nw. Plantage 2; M. B. Horonogiez, Fagelstr. 11 naar 's-Gravenhage, Benoor- denhoutseweg 32; M. J. Castelein. Joh. de Wittstr. 6 naar Tilburg. Hasseltpl. 6h; E H. Rother, Haarl.str. 295a naar Duits land; T. Walburg, aan boord naar Uit hoorn, Jaagpad 25; M. H. Eerligh, Vliet 5a naar Driebergen ca. Hoofdstr. 268; H. Sommer-Vreeswijk, Varkenmarkt 7 naar 's-Gravenhage, Kneppelhoutstr. 8; L. Rijs- bergen. Rijnstr. 15 naar Almelo. Vrlezen- veenseweg 170; M. Oskam, Frulnlaan 1 naar Zwammerdam. C 99; E. J. Hajer, Zoeterw. Singel 10 naar Gorinchem, Jagerslaan 9; Jhr. D. M. Schorer, Witte Singel 95 naar Oegstgeest, Rhijng.str.weg 159; A. F. A. Vasen, W. Singel 15 naar Australië; H. C. J. Bourgonje, H. Mors weg 84a naar Apeldoorn. Frankenlaan 70; J. H. Boerema, Rijnsb.weg 124 naar Roden, Kanaalstr. 29; B. P. M. Plessen. Fagel- straat 4 naar Oldenzaal, Schoolstr. 1; A. M. Boonman, Roodborststraat 38 naar Australië: C. Zandvliet, Plet Helnstr. 5 naar Koudekerk a. d. Rijn, Hogewaard 17; M. C. Schermer-Nibbeling, J. F. v. d. Lln- denprt 10 naar Limmen, Westerweg 75; W. Verhoeff, Herengrt 65 naar Zoetermeer, Voorweg 194; A. Leupe, Koningstr. 3a naar Denekamp, Duttlnstr. 6; E. J. Jongkees, Burggravenlaan 1 naar Utrecht, Malie baan 123; A. Vlssoher, Pleterskerkgrt 2a naar Bussum, H. Kam. Onnesweg 80; D. L. v. Raalte, Roodenb.str. 22 naar Oegstgeest. Hofdijck 58; H. J. G. Mak, Kaptevnstr. 40 naar Amsterdam. W. Molengraafstr. 16 II; D. Koelman. Haagweg 218 naar Leider dorp. Berkenkade 29; M. A. DuUser, Rood borststr. 51 naar Heemstede. H. Hever- manslaan 3; T. Burgmeijer. Alexander- str. 22 nr Nleuwveen. A. H. Koolstrastr. 11; M. P. Belns. Hooigrt 11-29 naar Rotter dam. Spiraeastr. 18c; M. v. d. Haven, Kraalerstr. 6 naar Hilversum. Dalweg 21a; T H. Hendriks. Zoeterw. Singel 18 naaf Heemstede. Nobellaan 15; A. Towsey, J v. Goyenkade 19 naar Australië; T. M Noor- dam. Rijnsburgerweg 10 naar Katwijk. Drieplassenweg 17; E. Hardeman Boer haavelaan 35 naar Arnhem. Bernhard- laan 171; W. T. de Jonge. Drlftstr. 17a naar Nieuw Zeeland; J. A. Rotti, R\jn- en Schiekade 113b naar Indonesië.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 17