LFC deelde met Blauw Zwart (2—2) strijd in spannende /leugel is Met H. Heymans op LFC-aanval stootkracht kwijt Roodenburg stelde teleur tegen liet schotloze G.D.A. Leidsch Dagblad-wisselprijs voor jongens van Gem. H.B.S. MAANDAG 1 OKTOBER 1956 Tweemaal stonden de kanaries achter (Van onze sportredacteur) LFC-Blauw Zwart was een sensatiestuk. Vooral in het laatste kwartier, nadat de slimme Jilles v. d. Heyden voor de kanaries had gelijk gemaakt en de geel-zwarte Haagweg-bewoners, belust op méér, gretig oprukten naar de veste van de duidelijk „aangeslagen" Wasse- naarse ploeg. Tweemaal bracht in de laatste vijftien minuten het houtwerk redding. Eerst voor Blauw Zwart, toen de bal, na een schot van Henk Heymans, via de paal tergend langzaam langs de doellijn marcheerde, daarna voor LFC, toen bij een laatste, wanhopige Blauw Zwart-aanval Leo Dekleermaker vrij voor Selier kwam en de jonge Wassenaarse links binnen zijn schot via de onderkant van de lat terug in het veld zag springen Leeuwen en de tweede maal zette hjj niet fel genoeg door. Zeer fraai redde in de tiende minuut de Wassenaarse stopper v. d. Riem. Toen Henk Heymans op de rand van het strafschopgebied een vrije trap kreeg te nemen, zette hij dapper zijn hoofd voor de gloeiende kogel van de LFC'er. De spons van de verzorger moest er aan te pas komen om v. d. Riem weer by zijn positieven te brengen, maar hij had in tussen een vrijwel zeker doelpunt voor komen. Geheel onverwacht kwam het tweede Blauw Zwart doelpunt. Door aarzelend wegwerken in een volkomen ongevaar lijke situatie eerst door v. d. Blom en daarna door Pijnakker konden de Wassenaarders een aanval over rechts lanceren, die door een snel reagerende Noordevliet op de juiste wyze werd af gerond. LFC leek daarmee een nederlaag tegemoet te gaan. want in de voorhoede van de geelzwartèn wilde het maar niet lukken. Tenslotte ging aanvoerder Sin- teur de zaak omzetten. Henk Heymans verhuisde naar de midvoorplaats. Siera ging naar de rechtsbuitenplaats en Aad Heymans naar links. Toen kwam er ein delijk vaart in het spel van onze stad genoten en nadat eerst nog een schot van de Blauw Zwart-linksbuiten tegen de lat was beland, slaagde v. d. Heyden er op een handige wijze in hy wrong zich tussen 2 blokkerende Wassenaarse verdedigers en doelman Van Leeuwen de balans in evenwicht te brengen. Toen was het de beurt aan een zich met de moed der wanhoop verdedigend Blauw Zwart om in het gezicht van een drei gende nederlaag te kijken. Die is ten slotte uitgebleven, al kon men de span ning snijden, zoals wy in de aanhef ver telden. Een 2—2 spel dus en gezien de verhou ding in het veld was deze uitslag voor ons gevoel de juiste. Speltechnisch was de strijd niet groots, maar hy was aan trekkelijk, omdat van beide kanten bij zonder hard voor de winst werd gewerkt en de spanning tot het laatst bleef. Door de bank genomen heeft LFC de beste kansen gehad, maar de voorhoede van de kanaries was niet doortastend genoeg om die in een voldoende aan tal doelpunten te realiseren. Henk Hey mans viel op de linksbuitenplaats bit ter tegen en de trage Koos Siera was beslist niet de „speerpunt", waarmee wedstrijden gewonnen worden. Ook de defensie trad soms wat aarzelend op en het tweede BI. Zwart-doelpunt was daarvan het directe gevolg. Blauw Zwart nam na een half uur spelen de leiding door Noordevliet en gestimuleerd door deze treffer, groeide de Wassenaarse ploeg in haar spel. LFC raakte even de kluts kwijt, maar ge lukkig hield doelman Selier het hoofd koel en redde uitstekend na een rush van Dekleermaker en na een prachtige Blauw-Zwart-aanval over rechts. De rollen werden omgedraaid, toen in de 37ste minuut rechtsbuiten A. Heymans een schot via het hoofd van de Wasse naar se back v. d. Berg langs de verraste Van Leeuwen zag snorren: 11. In de resterende tijd van de eerste helft do mineerden de kanaries, maar verder dan een met moeite gestopt schot van Henk Heymans kwamen zy niet. Ook na de hervatting begonnen de LFC'ers sterk. Eerst kon v. d. Berg op het nippertje redding brengen, toen Van Leeuwen op een aanval over rechts misgreep en de bal langs de doellijn rolde en daarna kreeg Siera tweemaal achtereen prachtige kansen. Maar de eerste maal kopte hjj het leer uit de voorzet van Henk Heymans precies in de handen van doelman Van Alphia haalt winst weg bij Hillegom (Van onze correspondent) Alphia heeft kans gezien Hillegom in eigen huis een 12 nederlaag toe te brengen, die volkomen verdiend was. Alphia nam direct het spel in han den en in hoog tempo werd een serie aanvallen opgebouwd, die de Hille- gom-defensie spoedig aan het wan kelen brachten. Vooral de beide kant- halfs, Van Laar en Slagter, hadden een groot aandeel in het Alphia- offensief. Steeds weer zorgden zij er voor, dat de eigen aanval aan het werk gezet werd. In de elfde minuut nam Alphia door Bouthoorn de leiding. Kort daar na kon doelman Kramer de bal uit het net halen, doordat de Hillegom-mid- voor spil Dweelaard had weten te om spelen: 1—1. Een dóórsohietende bal kon door Ram net niet meer bereikt worden, waarbij hij de Hillegom-doel- man keurig ontzag. De razendsnelle De Bruin wist in de 32ste minuut vry voor het Hillegom-doel te komen, waar hij geen fout maakte en de stand op 12 bradht. Ook in de tweede helft bleef Alphia voorlopig in de meerderheid, al gaf de defensie van de thuisclub tlians geen enkele kans meer weg. Integendeel, fel stootten de gastheren terug, 'teneinde alsnog een gelyk spel uit de strijd te slepen Dweelaard en zijn mannen gaven echter geen krimp en toen het einde kwam, had Alphia een volkomen verdiende zege behaald, al was het ze ker geen gemakkelijke overwinning. SJC na rust op schot bij DOSR (Van onze correspondent) Tegen de Sint Jeroen Club sloot DOSR de eerste helft met een 32 voorsprong af, waarmee de Veners echter al hun kruit verschoten bleken te hebben. In de tweede helft kon de thuisclub het tempo niet meer op brengen en scoorde SJC er rustig op los tot 36. De wedstrijd begon met een DOSR- overwicht. Op niet onfortuinlijke wyze kwam de thuisclub aan de leiding, toen J. v .d. Tang na enig heen-en-weer-ge- trap voor het SJC-doel raak schoot, 10. Drie minuten later werd na een com binatie tussen C. Bakker, v. d. Tang en P. van Amsterdam, door de laatste op keurige wyze de voorsprong vergroot 20. De gasten kwamen hierna wat meer in de aanval en spoedig verscheen Van Alkemade vry voor doelman Oomen die het nakijken kreeg, 21. DoorOlyer- hoek werd het zes minuten voor de pauze 31, maar toen doelman Oomen een hoekschop verkeerd beoordeelde, werkte hy het leer in eigen doel, 32. In de tweede helft werd Oomen vol komen verrast door een ver schot van Turk: 3—3. Dit doelpunt gaf de gasten de inspiratie tot nog grotere krachts inspanning en toen Alkemade voor het eerst deze middag zjjn elftal de leiding had gegeven (3—4), lag een nederlaag voor de Veners in het verschiet. De hard werkende P. Vink slaagde er in 35 op zijn naam te brengen, waarna DOSR geslagen verder speelde. Piet Vink zorg de nóg voor het halve dozijn.. Warmunda kwam bij DSO „stoom" te kort (Van onze correspondent) Het betere uithoudingsvermogen heeft ln de wedstrijd DSO-Warmunda in de tweede helft ten guste van de thuisclub de doorslag gegeven, terwijl de zucht naar lijfsbehoud tegen de nogal hard spelende Zoetermeerders eveneens van invloed is geweest op de 52 nederlaag, die de Warmonders te slikken hebben gekregen. Ook bleek Invaller-doelman Rijnbeek niet altijd even gelukkig met zijn ingrijpen, waardoor er nogal wat onrust ontstond in de Warmunda de fensie. De thuisclub nam spoedig de leiding 10, waarna Veltenaar eerst kans zag gelijk te maken en daarna zijn elftal de leiding te geven: 12. Bij een ver schot van de DSO-rechts buiten meende Rijnbeek de bal te kun nen wegstompen, waarbij hij echter fi naal miste en zo ging de rust toch met 2—2 in. De thee had DSO kennelijk goed ge daan, want met een serie aanvallen, in verhoogd tempo uitgevoerd, werd War munda met de rug tegen de muur ge plaatst, nadat de gastheren de leiding hadden hernomen, wisten zij de voor sprong te vergroten door een strafschop wegens vermeend hands van J. van Winsen 42. Een beslissing, waarmee Warmunda zich maar moeilijk kon ver enigen. Het elftal speelde nu een verlo ren wedstrijd en toen de einduitslag ten slotte 52 werd, deed het er minder toe. Voor de gasten was het belangrijker heelhuids het veld te kunnen verlaten. Boekei schooi1 Teylingen naar 2lzeqe op THB (Van onze correspondent) In de eerste helft van de wedstrijd Teylingen-THB bleken de verdedigingen de aanvallers volkomen de baas te zijn. Wel kreeg de Teylingen-voorhoede en kele niet te missen kansen, maar goed spel van de Haarlemse doelman was oorzaak, dat met dubbel blank gedraaid werd. In de tweede helft zette Teylingen een fel offensief in, al duurde het toch nog tot in de twintigste minuut voor P. Boekei de score kon openen, nadat hij te voren een gelijke kans gemist had: 10. De Haarlemmers probeerden in de kortst mogelijke tijd de stand weer ge lijk te maken, maar de Sassemse ach terhoede hield goed stand. Zelfs wist de thuisclub de voorsprong te vergroten opnieuw door Boekei. die met een mag nifiek schot het leer in de uiterste hoek van het doel knalde: 2—0. Toen 10 mi nuten voor het einde de gasten de ach terstand verkleinden (21). kwam het Teylinen-doel dusdanig in de ver drukking, dat het eind-signaal een ware verlossing betekende. Voetbal in A fdeling Leiden SVLV vergroot voorsprong op kleine zege op VTL Woubrugge wint met 10—0 van Alphia (Van onze LVB-medewerker) Voor het Voorschotense SVLV was het gisteren een prettige dag. Niet al leen wonnen de Voorschotenaren hun eigen belangrijke wedstrijd tegen VTL met 10, maar bovendien was St. Bernardus zo vriendelijk op eigen veld met dezelfde cijfers de eer aan Rijpwetering te laten. Hierdoor staan de SVLV'ers nu eenzaam, zonder een enkel verliespunt, aan de kop. Altior, dat nogal met tegenslag te kampen heeft, zieke en ge-blesseerde spelers, kwam door een 21 overwinning op Oranje Groen op de tweede plaats. Rouwkoop herstelde zich enigermate door bij VNA met 13 dewinst binnen te halen. LDWS en Wete ringse Boys hadden vrijaf. SVLVVTL Dank zij een doelpunt van haar rechtsbuiten, die de bal met de schouder in het doel liep, en een wat aarzelende houding van VTL's doelman Van Meurs, kon de thuisclub in de eer ste helft aan de leiding komen: 10. Een strafschop wegens hands wist de Leidse doelman in de tweede helft keu rig te stoppen, waarna de VTL-voor- hoede fel ten aanval trok teneinde aan een gelijk spel te komen. Dit gelukte echter niet, mede door prima werk van doelman Stomp in het SVLV-doel. AltiorOranje Groen Bij de rust hadden de met zes invallers spelende oranje-zwarten een 20 voorsprong, dank zy doelpunten van M. v. d. Jagt uit een vrije schop en Guus Bader. Na 25 minuten in de tweede helft bracht Oranje Groen met een uitstekend doel punt van de rechtsbinnen de stand op 21. Wel was Oranje Groen hierna het meest in de aanval, maar doelman Sas sen gaf niet thuis, zodat met deze kleine Altior-voorsprong het einde kwam. Alphense. B 3—6 UDO 3—2 Leidse B. 3—4 VNL 2—2 SJZ 3—4 WO A 2—2 MMO 3—3 Stopw. B. 2—1 ZLC 2—3 Unitas 2—0 KRV 3—2 St. BernardusRijpwetering De Rijndijkbewoners hebben in deze thuis wedstrijd wel heel erg teleurgesteld. Het vertoonde spel was vooral in de eerste helft, maar zeer matig. Het had er veel van weg, dat de thuisclub het veel te gemakkelijk opnam in deze eer ste drie kwartier. Toen men daarna door een verhoogd tempo de aanvankelijk op gelopen 10 achterstand probeerde weg te werken, gaf de Ripper-achterhoede vrijwel geen enkele kans meer weg, zodat wat Bos en De Roo ook probeerden, het by de 10 achterstand bleef. VNARouwkoop De oud-vierde klassers speelden in deze ontmoeting stellig een klasse beter dan de thuis club, die er met de 13 nederlaag nog genadig is afgekomen. Uit een goed ge nomen hoekschop wist Anker de score te openen. In de tweede helft vergrootte Vis na een vlotte combinatie de voor sprong en daarna maakte Gerrits er 0—3 van. Drie minuten voor het einde kwam VNA aan een volkomen verdien de tegengoal: 13. De stand is nu: SVLV 36 Rouwkoop 22 Altior 34 Rijpwetering 32 VTL 3—4 VNA 2—1 St. Bernardus 3—4 LDWS 20 Wet. Boys 3—3 O. Groen 20 TWEEDE KLASSERS Ondanks het feit, dat Alphense Boys bij ZLC een punt moest laten (11), blyven de Boys toch de leiding behou den. Dit kon, omdat MMO op eigen veld met 01 van het bezoekende SJZ verloor. Leidse Boys klom op naar de tweede plaats door een 23 overwinning bij VNL. UDO scoorde er bij Unitas lus tig op los en eindigde met een 28 zege. Tenslotte haalde KRV de eerste winst binnen, waartoe het Stompwijkse Boys in Katwijk een 42 nederlaag toe diende. De stand is hier: De nederlaag had groter kannen zijn (Van één onzer verslaggevers) De schare verzamelde spelersvrouwen van Roodenburg heeft gistermid dag op de tribune van het Leidse Hout weinig stof kunnen opdoen voor het schrijven van lange brieven aan de familie over de verrichtingen van hun dier baren op de grasmat. Of zjj zouden inspiratie hebben moeten vinden in de afgrijselijke hoeveelheid „droompjes" van kansen, waaraan de G.D.A. dan niet achteloos, dan toch wel nonchalant voorbij kwam. En indien deze dames hun uiteraard ietwat bevooroordeelde gevoelens in bedwang kunnen houden en er eerlijkheidshalve bij vertellen, dat de blauwhemden niet eens tot „ongebruikte" kansen konden komen laat staan tot benutten dan kan de aangeschreven familie rustig de enig juiste conclusie trekken, n.L dat Roodenburg zeer zeker verdiend met 1—2 ten onder is gegaan. Het mocht er niet eens ontevreden mee zijn ZATERDAGAFDELING Door met 100 van Alphia te win nen en doordat Oegstgeest en TAW zo vriendelijk waren met 33 de pun ten te delen, kon Woubrugge de lei ding in handen nemen van de eerste klasse. Hazerswoudse Boys drukte Sleutels er met 70 in, terwijl Kagia bij Alphen met een bescheiden 03 zege genoegen nam. WoubruggeAlphia In deze wed strijd scoorde Woubrugge er lustig op los. Van Luiing opende de score, waar na met de regelmaat van een uurwerk de Alphense doelman het nakijken kreeg, zodat bij de rust de score reeds opgevoerd was tot 50. Nadat Alphia de kans om de eer te redden had laten glippen, door het missen van een pe nalty, werd de Alphiaan D. de Graaf naar de kleedkamer verwezen wegens natrappen. Intussen verhoogde Wou brugge de score tot 100. Hazerswoudse BoysSleutels De Leidenaren werden in deze ontmoeting geheel overspeeld. Binnen tien minuten had Vos voor een 20 voorsprong ge zorgd, die in de eerste helft nog ver groot werd door Ossevoort en P. de Gelder, 40. In de tweede helft maakte eerst Ossevoort 50 en een kwartier later liet hij het zesde doelpunt noteren. Tenslotte maakte J. van Gelder het ze vental vol. OegstgeestTAW De stryd tussen de beide rivalen voor de eerste plaats is voorlopig geëindigd in een 3—3 spel. Massink scoorde voor Oegstgeest het eerst, waarna TAW gelijk maakte en zelfs nog in de eerste helft aan de lei ding kwam: 12. In de tweede helft wist Velo gelyk te maken en zorgde v. d. Voort voor een 32 voorsprong, die op dat moment verdiend was. Kort voor het einde moest doelman Heeren ech ter toch nog de gelijkmaker uit het net halen. AlphenKagia Alphen heeft geen kans gezien het bezoekende Kagia een punt te ontfutselen. De rust ging reeds met een 01 voorsprong in voor de Kagers, waarna in det weede helft doel man Straver nog tweemaal het nakijken kreeg: 0—3. Stand: Woubrugge 36 Kagia 32 Oegstgeest 35 Sleutels 32 TAW 3—5 Alphia 3—0 Hazersw. B. 34 Alphen 30 Maar laten wy er meteen aan toevoe gen, dat Roodenburg een ernstige ader lating had moeten ondergaan. Henny Hensen draagt momenteel Neer lands wapenrok en was gisteren niet beschik baar, terwijl Bart Ouwerkerk zich in het gips lag te verbijten. In de voor hoede probeerde Jan van der Blom ener giek, maar vruchteloos de aan het bed gekluisterde aanvalsleider te doen ver geten, terwijl in de achterhoede DuPrie adem, snelheid en jeugd tekort kwam om de snelle rechtervleugel van de gas ten in bedwang te kunnen houden. Het mag hem een troost zijn, dat hij niet de enige was in de Leidse defensie, die het niet kon bijbenen. Over het algemeen werd daar geschutterd, dat het een lieve lust was. Gelukkig hadden de gasten hun schot thuis gelaten, kwam Isaac Weerlee af en toe eens opdagen om op het uiterste nippertje redding te bren gen en stak de vorm van doelman Arie Fasseur met kop en schouders boven die van zijn teamgenoten uit. Hij kon het niet helpen, dat tien minuten na het begin twee achtereenvolgende kapitale blunders van Du Prie en van Piet van Polanen, de bal netjes op de schoen bracht van linksbinnen Middeldorp, die het leder onhoudbaar in het Leidse net joeg. Hij nivelleerde daarmede de kleine voorsprong, welke de Leidenaars na vier minuten hadden veroverd met een waarlijk voortreffelijke aanval, opge bouwd door Jan van Groeningen. Hjj maakte de bal netjes vrij, zette hem hoog voor het doel. waar hij werd doorgekopt door Jan van der Blom. Op de schoen van Henny Couffour, die meteen weer voor het doel plaatste, waar de meer enthousiaste dan be kwame, jeugdige Zitman gereed stond om van dichtbij de score te openen. Dit doelpunt gaf de gasten meteen aanleiding er een schepje op te gooien, hetgeen na enkele minuten reeds succes had. Hoewel zij ook daarna sterker bleven, duurde het tot kort voor het einde van de eerste helft eer zij het tweede en uit eindelijk beslissende doelpunt scoorden. En dan nog uit een penalty, wegens een Slecht begin, maar goed einde voor Alphen (Van onze sorrespondent) De thuiswedstrijd van Alphen tegen het Delftse DHL begon voor de Rijn streekbewoners wel heel sensationeel, want nauwelijks was men vijf minu> ten aan de gang of doelman Britsem mer had de bal reeds tweemaal uit het net gehaald. Alphen bleek echter door deze ach terstand allerminst geïntimideerd, want rustig begon het elftal daarna aan de opbouw van een serie aanvallen, de een nog gevaarlijker dan de ander, waarbij vooral midvoor Fr. Mees met zijn han dige passes voor de nodige verwarring zorgde in de Delftse defensie. Toen Tui- nenburg uit een dezer passes het leer te pakken kreeg kwam hij oog-in-oog met de DHL-doelman. welke laatste als vol gende handeling de bal uit het net kon halen: 1—2. Dank zij een goede spel opvatting van de kanthalfs en binnen- spelers wist Alphen ook daarna tal van aanvallen op het Delftse doel te lanceren, uit een waarvan Bun schoten met een goed schot de stand gelijk maakte: 2—2. Nog voor de thee kreeg Tuinenburg na prima combina tiespel van de gehele voorhoede de bal vrij voor het Delftse doel en voor het eerst in deze ontmoeting had Alphen de leiding: 32 In de tweede helft was het spel, zo wel van Alphen als van de gasten, be duidend minder. Vooral het aanvalsspel was van elke verrassing gespeend, zo dat de defensies het zonder al te veel krachtsinspanning wisten te klaren. Ge ruime tijd bleef de stand ongewijzigd en ging men zich reeds met deze einduit slag verenigen. Vrij onverwacht wist Alphen echter door J. Mees de voor sprong te vergroten, toen deze met een welgerichte kopstoot de bal uit een hoekschop over de Delftse doelman in het net deponeerde: 4—2. Alphen speel de daarna een gewonnen wedstrijd. handsbal van Van Polanen. De actieve midvoor Ozenbrug benutte deze kans rustig en onhoudbaar (12). Overigens geen wedstrijd om veel woorden over vuil te maken. In de tweede helft hebben wy geen enkele aantekening behoeven te maken. Zo was deze ontmoeting gespeend van hoogte punten. Het zou ondoenlijk geweest zijn alle fraaie kansen, die de gasten onge bruikt lieten te noteren, dan hadden wij pagina's nodig gehad. De Leidse voorhoede was onmachtig het de defen sie der gasten moeilijk te maken. Alles bij elkaar, een zeer teleurstel lende wedstryd van de blauwhemden. Zij verloren niet alleen normaal van Een Feyenoord-aanval op hei doel van PSV. welke op fraaie wijze door de Eindhovense doelman Steiger wordt afgeslagen. Fortuinlijke zege van ASC op DOCOS Ongeveer 10 minuten voor tijd schoot de linksback van Docos enorm hard in eigen doel en hierdoor kwam A.S.C. op fortuinlijke wijze aan de volle winst. De wedstrijd had een bijzonder span nend verloop omdat beide ploegen vol komen aan elkaar gewaagd waren. Voor al voor rust was van enig overwicht van beide partijen geen sprake. De eerste tien minuten na de hervat ting kwam Docos fel opzetten. Maar de roodzwarte achterhoede met Frits van Daalen aan 't hoofd bleef meester van het terrein. Daarna ging de strijd weer gelijk op en bij het verstrijken van de tijd steeg de spanning. Totdat 10 mi nuten voor tijd de linksback van Docos in het nauw gedreven door de Goey, zo ongelukkig was in eigen doel te schieten In de interzone-ontmoeting (halve finale van het Daviscup-toernooi, te Fo rest Hills (New York) gespeeld, heeft Amerika een beslissende 30 voorsprong op Italië genomen. een sterkere tegenstander dat heeft men te accepteren maar er werd bovendien een partijtje voetbal ver toond, waarin gezondigd werd tegen de meest elementaire begrippen als b.v. behoorlijk plaatsen. Dat betekent een grote stap achteruit. Of was het een enkele inzinkingDe tijd zal het leren!t Roeiwedstrijden Die Leythe (Van een onzer verslaggevers). Met veel enthousiasme hebben en kele tientallen jongelui gedurende het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de door de Leidse Roei- en Zeil- ver. ..Die Leythe" georganiseerde on derlinge wedstrijden. Bovendien kon ook in schoolverband worden geroeid. Voor wat de meisjes betreft waren er ploegen samenge steld uit de leerlingen van het Rijn lands Lyceum, de Meisjes H.B.S.het Sted. Gymnasium en de Haanstra- school. De jongensploegen bestonden uit leerlingen van de Gem. H.B.S. en het Rijnlands Lyceum. In verband met de reeds enige tijd in ons land heersende kinderverlam ming had het bestuur van „Die Leythe" verboden, dat een lid aanmeer dan één nummer deelnam. Niettemin werd een zeer harde en sportieve strijd gevoerd Amateurs Uitslagen - standen le KLASSE A UnitasCVV 4—2 RapiditasHRC 0—2 Quick—DWV 1—3 VOS—'Velox 2—2 (o.p.v. VCS) ZeeburgiaRFC 2—0 Velox 3 2 1 6 9—6 DWV 2 2 - - 4 7—2 Unitas 2 2 - 4 6—4 Gouda 2 1 1 - 3 4—2 UW 1 1 - - 2 4—1 Zeeburgia 2 1 - 1 2 3—4 RFC 3 1 - 2 2 5—7 HRC 3 1 - 2 2 5—7 VOS 2 - 1 1 1 3—4 CVV 2 - 1 1 1 3—5 Quick (H.) 2 - - 2 - 2—6 Rapiditas 2 - - 3 - 1—6 2e KLASSE A RKAVV—HW VIOS—VDL LFCBlauw Zwart VUCLugdunum VUC 2 2 4 HW 2 1 1 3 Spartaan '20 2 1 1 - 3 RKAVV 2 1 1 - 3 Wassenaar 2 1 - 1 2 Lugdunum 2 1 - 1 2 Bi Zwart 2 - 2 2 VDL 2 1 1 2 VIOS 3 - 1 1 1 HBS 2 1 1 1 LFC 2 1 1 1 Mussen 2 - - 2 - om in het bezit te komen van de be schikbaar gestelde bekers. De wedstrij den werden zowel zaterdag als zondag gehouden op het Galgewater. De Leidsch Dagblad-wisselprijs is in het bezit gekomen van de Gem. H.B.S. De uitslagen zijn als volgt: Overn. twee heren: S. Mnkelenberg en P. van Rijn, (Hofmanbéker), Maas gieken meisjes: Sted. GynAasium, M. Bosch, M. Kok. M. Flim, A. v. d. Hoe ven en J. van Heerde (stuurvr.), (Hiem- stra-beker). Overn. vier dames: C. Fi scher. D. Knaap. G. Tromp en H. Moet. Maasgieken jongens: Gem. H.B.S.. J. Boersma, I. Arbouw, B. David en K. Bazuin (Leidsch Dagblad-beker), Gev. skiff heren: W. Reijenga (skiff-beker). Gladde vier dames: C. Zandvliet. H. Zandvliet. T. Zekveld en I. Doornberg, Hoog gev. skiff heren: J. Gijsman, Overn. twee dames: J. v. d. Wal en L. Elshof, (H. Ruys-beker), Overn. vier heren: J. Tinkelenberg, H. Wetselaar, J. Raaff en W. v. Doorn, (Mr. Mooy- plaquette). Skiff jongens: W. Eigemah. beg. skiff jongens: B. David, Mixed double skiff: J. Boersma en A. Knaap (Singapore Cup), Mixed gladde vier: W. Jung. G. Gijsman, E. Boersema en B Sira, Mixed overn. vier: C. Fischer, M. Kok, C. v. d. Steenhoven en P. Koe- kebakker. De prijzen werden gisteravond tijdens een gezellig samenzijn door de secreta resse van de vereniging, mej. A Hiem- stra, uitgereikt. 3e KLASSE A PostduivenArchipel CeleritasWesterkwartier CromvlietVVP Delft—RVC AlphenDHL Westerkw. 24 WP 2—4 Alphen 23 Archipel 2—3 RVC 3—3 Celeritas Westlandia 22 Cromvliet DHL Ammerstol Delft Postduiven 1—1 1—2 2—2 3—0 6—1 2—1 3—2 4—3 4—1 4—3 2-6 1—6 1—2 2—3 2—3 3—3 4—2 2—2 i 2—2 2—1 2-6 2-0 2—0 I 3e KLASSE B VVSBHPSV 2—1 (o.p.v. HPSV) HillegomAlphia 12 Voorburg—TYBB 1—5 RipperdaWilhelmus 3l Laakkw.Lisse 11 RoodenburgGD A 12 WSB 24 Roodenburg 22 TYBB 3—4 Alphia 2—2 Laakkw. 23 GDA 22 Hillegom 33 Voorburg 22 Lisse 3-3 HPSV 2—0 Ripperda 33 Wilhelmus 20 4e KLASSE A ForeholteMeerburg 00 TeylingenTHB 21 ASC—DOCOS 1—0 DSOWarmunda 5—2 DOSR—SJC 3—6 DSO 2—4 Te Werve 2—2 ASC 24 Warmunda 32 Teylingen 34 Foreholte 1—1 Meerburg 4—3 THB 1—0 SJC 2-2 DOSR 2-0 DOCOS 2-2 4e KLASSE E MoordrechtStolwijk 3 WoerdenBoskoop 23 BodegravenOudewater 12 l'NIOHaastrecht 40 IVaddinxveenNleuwerkerk0—0 Boskoop 2—4 Haastrecht 2—2 Oudewater 24 UNIO 3—2 Nieuwerkerk 2—3 Bodegraven 2—0 Stolwijk 2—3 Woerden 2—0 VEP 12 Moordrecht 20 Waddinacv. 2—2

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7