Ml Ihh^TH 1 STADSNIEUWS Begroting Leiderdorp toont nadelig saldo van f 175.000 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1956 A. van Rijnswou verliet Rijksgebouwendienst Na 42 dienstjaren heeft onze stadge noot, de heer A. van Rijnswou, bouw kundig hoofdambtenaar en chef du bu reau van de Rijksgebouwendienst te Den Haag gisteren deze dienst met uit gesteld pensioen verlaten. Tijdens een bijeenkomst in het hoofd gebouw in de Haagse Alexanderstraat heeft de rijksbouwmeester, ir. G. Fried- hof gisterochtend gewezen op de vele A. VAN RIJNSWOU verdiensten van de heer Van Rijnswou onder wiens leiding tal van belangrijke objecten tot stand kwamen. Zeer veel waardering had spreker voor de wijze, waarop de heer van Rijnswou moeilijke problemen oploste en 't prettige contact dat hij met de aannemers onderhield. In gelijke geest voerde ir. Hoekstra, ge pensioneerde rijksbouwmeester en ir. Stimm van de afdeling eleetSbtechniek van de Rijksgebouwendienst, net woord In de mfdddaguren nam het admini stratief personeel afscheid van de heer Rijnswou. Hier waren het de heren ir. H. Koopmans. W. Stein en C. Stomps, die zeer vele waarderende woorden tot de afscheid nemende functionaris richtten. Enkele geschenken werden de heer van Rijnswou aangeboden. De gezelligheid verplaatste zich hierna naar de woning van de heer Van Rijnswou aan de De Sitterlaan, waar tijdens een gezellig samenzijn nog vele herinneringen wer den opgehaald. Jubileum G. Warnar In het kantoorgebouw van de Inspec tie der Invoerrechten en Accijnzen aan de Langebrug werd één der hoofdcon troleurs, de heer G. Warnar, gistermid dag gehuldigd in verband met zijn veer tigjarig ambtsjubileum. Vele sprekers boden de jubilaris, die reeds op twaalfjarige leeftijd als klerk zijn ambtelijke loopbaan begon, hun ge lukwensen aan en roemden daarbij diens voortreffelijke eigenschappen. De heer Bodde Bouman feliciteerde mede namens de administratie en noemde de jubilaris een goed vakman, die beseft welk een belangrijke taak hij te vervul len heeft. Deze eerste spreker bood de heer Warnar als blijk van waardering voor zijn werk een cadeau aan. De heer Voost bood namens de groep controle rende ambtenaren gelukwensen aan. Hij vestigde er in zijn toespraak de aan dacht op, dat hij de jubilaris heeft le ren kennen als een eenvoudige en be scheiden ambtenaar, die steeds opkomt voor de belangen van een ander en voor iedereen klaar staat. De heer Foppen, ontvanger invoerrechten, wees er op, dat de heer Warnar een man is, die zijn plichten nauwgezet vervult en hij hoopte dan ook, dat de jubilaris zijn werkzaam heden nog vele jaren zal mogen ver richten. De chef de bureau van de In- apeotie, de heer van Lochem, wees er in zijn felicitatiewoord op, dat de jubila ris sedert 1934 aan de Inspectie Leiden is verbonden en dankte namens het ad ministratieve personeel voor de goede samenwerking. Als voorzitter van de jubileumcommissie bood de heer van Lochem namens 't gehele personeel een geschenk aan. De heer van Doorn, Rijksaccountant, merkte op, dat tussen de jubilaris en de Rijksaccountants dienst nauwe banden bestaan en toonde zich verheugd over het feit, dat een beroep op de heer Warnar nooit tever geefs wordt gedaan. HU dankte voor de goede samenwerking en bood een ge schenk aan. De heer Van Hoven sprak mede namens de personeelsvereniging en de schaakclub van deze vereniging, voor welke de heer Warnar steeds grote belangstelling toont. Als symbool van genegenheid bood de heer Van Hoven bloemen aan. De heren van Dam, hoofd controleur, en Springer, verificateur, zwaaiden de jubilaris eveneens lof toe. De heer van Dam overhandigde boven dien een aardige attentie. De directeur te Utrecht, de heer Ploos van Amstel, gaf door zftn aanwezigheid bi-Uk van zün belangstelling. 'Met enkele welgekozen woorden dankte de heer Warnar alle sprekers. De taak van het N.V.V. BIJEENKOMST LEIDSE BESTUURDERS BOND In de grote zaal van „Den Burcht" had de Leidse Bestuurdersbond gister avond een bijeenkomst belegd voor de bestuurders en vertrouwensmannen van dc bij deze Bond aangesloten organisa ties. De opkomst voor deze avond, waarin de heer A. M. v. d. Boogaart, bondsvoorzitter van de Alg. Ned. Gra fische Bond, zou spreken over het stand punt en de taak van het N.V.V., was maar zeer gering. Aangezien de heer v. d Boogaard plotseling verhinderd was, werd zijn taak overgenomen door de heer C. Ockeloen, districtsbestuurder van de. Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond. Spreker ontwikkelde enkele gedachten waarom men voor de vakbeweging moet werken. Zo moet de vakbeweging sterk zijn om tal van acties met succes te kunnen voeren. De macht zal veelal bij eventuele onderhandelingen de doorslag moeten geven. Werd de arbeider een vijftig jaar terug als mens niet gewaar deerd, thans heeft hij, aldus spreker, medezeggingschap in de bedrijven. In dien straks eens de werkgelegenheid mocht afnemen moeten wij. aldus de heer Ockeloen, kunnen beschikken over een sterke vakbeweging, die er voor waakt, dat de moeilijkheden niet wor den afgewenteld op de schouders van de werknemers. Tenslotte wekte spreker op een krach tige ledenwerfactie te ontwikkelen on der de niet-georganiseerde werknemers. Het vormen van werkgroepen kan hierbij van veel belang zijn. De heer I. Coster, voorzitter van de propagandaraad van de L.B.B., onder wiens leiding deze avond stond, wees eveneens op de betekenis van een krachtige vakorganisatie en de taak van het N.V.V. Enkele films zorgde verder voor een aangename vulling van deze byeenkomst. Kappers vergaderden De afdeling Leiden van de Ned. Kap- persbond hield gisteravond in „De Harmonie" een openbare vergadering voor alle kappers uit Leiden en omge ving. Voorzitter L. van Tongeren be handelde op deze bijeenkomst diverse belangrijke punten. Hij deelde mede, dat de eerste Leidse vakantie voor alle kapperszaken goed geslaagd was. De ver gadering ging er mede akkoord op basis van deze regeling door te gaan in de volgende jaren. Wanneer het de goed keuring van B. en W. kan wegdragen, zullen de kappers in de eerste en twee de week van augustus met vakantie gaan. De voorzitter dankte de bur gerij voor de spontane medewerking in eze. Hij maakte bekend, dat secreta ris Koevoets zyn functie om gezond heidsredenen heeft moeten neerleggen en dat de heer C. Boom zal waarne men. DAHLIA-AVOND J. v. d. Berg won wisselbeker In 't Huls over 't Hoff hield de Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" gisteren een dah lia-avond. Na een inleidend woord van de heer H. de Pré, werd een commissie gevormd, die de herdenking van het 70- jarig jubileum (in 1959) zal voorbe reiden Na de pauze vertelden verschillende kwekers hoe ze de deze avond ingezonden bloemen opgekweekt en verzorgd had den. Het hoogtepunt was ongetwyfeld wel de uitslag van de dahlia kweekwed- strUd. De uitslagen luiden als volgt: Plaquette: dahlia's, A. Hofman. Prijsvraag: 6 van één soort, A. Hof man. Tuinkwekers (particulier) Kweek achter glas: 1. W. F. v. d. Leek 24 pun ten; H. v. d. Leek 22 punten; Tuinkwe kers (beroeps) Kweek achter glas: J. v. d. Berg 27 punten, (wisselbeker). Tuinkweek zonder glas: Th. G. Buys 24 punten; J. Buys 22 punten; J. B. Ko renhof 21 punten; P. J. Limburg 20 pun ten: J. Overbeek 18 punten: A. Hofman 17 punten; J. H. Smit 16 punten: J. H. Goossens 15 punten, Vensterkweek: A. d. Bruyn 19 punten; J. Poelier 16 pun ten. Leo Mens nam afscheid van Koraalmuziek 3 OCTOBERVEREENIGING EN KREEG EREPENNING VAN Na gedurende 28 jaar de dirigeerstaf te hebben gezwaaid over de zangers en zangeressen van de Koraalmuziek op 3 oktober, achtte de heer Leo Mens dit jaar het tydstip gekomen om deze taak over te dragen aan jongere krachten, in welke „vacature" inmiddels is voorzien doordat het Bestuur van de 3 October- vereeniging de heer Herman Stenz be reid heeft gevonden deze taak over te nemen. Terecht meende het Bestuur evenwel dit afscheid niet onopgemerkt te moe ten doen verlopen en alvorens dus gis teravond in de Pieterskerk de tweede generale repetitie aanving, werd de heer Mens in tegenwoordigheid van het vol tallige bestuur toegesproken door de voorzitter de heer mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt. Deze herinnerde eraan hoe de heer Mens gedurende 28 jaar op 3 okto ber leiding heeft gegeven aan de Koraal muziek en steeds met zijn merkwaardig „koor" het beste resultaat heeft weten te bereiken. Spreker dankte hem daarvoor uit naam van de vereniging van ganser har te en bood hem als tastbaar bewijs van deze grote erkentelijkheid de zilveren leg-penning der vereniging aan, een hoge onderscheiding, welke in de loop van het 70-jarig bestaan slechts twee maal eerder werd verleend. De heer Mens dankte op zijn beurt voor de bijzonder prettige medewerking en voor de hoge onderscheiding, die voor hem een prettige herinnering aan een aangename activiteit zal vormen. Dank bracht hij ook aan zijn zangers en zan geressen en aan de begeleidende muziek, terwijl hij zeide zijn taak met vertrou wen over te dragen aan de heer Stenz. die zijn sporen op het gebied van de volkszang ruimschoots heeft verdiend. Tenslotte sprak de nestor van de Ko raalmuziek, de heer H. W. de Nie, na mens de kern van het koor. woorden van dank, daaraan goede wensen toe voegend voor het voortdurend persoon lijk welzyn van de heer Mens. Daarna nam de repetitie een aanvang.- Klaverjassen voor blinden en invaliden Gisteravond had in café J. v. Diemen, Haagweg de prUsuitreiking plaats van het toernooi door de klaverjasclub „Haagweg" voor de blinden en invali den van de Centrale Werkplaats. De voorzitter opende met een woord van dank aan de kaarters en vooral aan de dames, die gezorgd hadden voor zo'n groot aantal prijzen, en alle schenkers, onder wie de directie Centrale Werk plaats voor 2 rieten wiegen. Er waren 158 kaarters opgekomen. En daarvan kregen 96 kaarters een prijs. De prUzen vielen tot 4410 punten. Spreker kon de directeur, de heer Bassie f. 202,81 overdragen, waarnaast een extra collecte nog f. 11,24 opbracht voor het St. Nicolaasfeest. De heer Bassie sprak woorden van dank aan de vereniging die dit al het derde Jaar doet, waarbU steeds het bedrag hoger wordt. De eerste prijs van het toernooi viel ten deel aan de heer B. Brakshoven. Volgens een bericht ln ,.Le Monde" verluidt te Bonn, dat de Westduitse rege ring afwijzend bescheid heeft gekregen op stappen bij de Amerikaanse ambassade om voor de Bundeswehr het reoht te verkrij gen atoomwapens te ontvangen. Van de zijde der Westeuropese Unie is eerder ont kend. dat de kwestie van eventuele ver vaardiging van a.b.c.-wapens (atoom-, bacteriologische en chemische» door West- Dultsland bij de jongste vergadering van de Raad van Duitse zlj<de zou zijn op geworpen. De Italiaanse regering heeft bij de Senaat een wetsontwerp Ingediend, waarin voorgesteld wordt een bedrag van 3,3 mil jard lire (19.8 miljoen gulden) te gebrui ken voor onderzoekingen en proefnemin gen op het gebied van de kernenergie, voor het aanmoedigen van de industriële toepassing ervan en voor het bevorderen van de samenwerking met internationale organisaties, die zich met de kernenergie bezig houden. (Ingez. Med.-Adv.) Wat REMBRANDT is onder de schilders, is MERCEDES-BENZ onder de automobielen Jeugd in Zijlkwartier vernielt te veel Onder voorzitterschap van burgemee ster van Diepeningen vergaderde de raad gisteravond om een niet te lange agenda af te werken. Afwezig waren de heren Schoppen en de Graaf. In de vergadering van 28 oktober a.s. 1 de begroting voor het jaar 1957 be handeld worden. Nu kon reeds worden medegedeeld, dat er bij de gewone dienst een nadelig slot is van f 175.000 en bij ae kapi'taaldienst een nadelig slot van f. 1.079.042.30. Als leden der begrotingscommissie werden gekozen de heren v. d. Stoel. Broxterman en de Graaf, waarbij de heer de Graaf als voorzitter op zal tre den, omdat hij de meeste stemmen ver wierf. SUBSIDIES De Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam zal in gaande 1957 jaarlijks een subsidie ont vangen van f 10. De raad besloot het gemeenteperso- neel de 6% salarisverhoging toe te ken nen met ingang van 1 juli 1956. Het plaatselijk ontspanningscomité Ouden van Dagen ontvangt de door haar aangevraagde extra f. 100 subsidie. ERGERLIJK OPTREDEN Bij de rondvraag werd door de heer Nievaart gevraagd, of het prikkeldraad bij het plantsoen in de Zijl wel op de juiste manier is aangebracht, omdat hierover klachten z(jn binnengekomen. Naar aanleiding hiervan spreekt wet houder Snel, over de ergerlijke ver waarlozing der gemeentegoederen in het Zijlkwartier. Het gemeentebe stuur besteedt jaarlijks grote sommen gelds om alles in goede orde te hou den, en de lieve jeugd al of niet met toestemming der ouders verruineert alles. De heer Los brengt de busdienst ter sprake en vraagt of de directie der N.Z.H. contact heeft opgenomen met het gemeentebestuur. De gemeente-secreta ris, de heer Hobo beantwoordt deze vraag, omdat hü dit behandeld heeft. Het is nJ. zó, dat de bus-route wel bekort moest worden in verband met het tijdschema. De voorzitter stelt voor om alsnog een verzoek te riohten tot de N.Z.H., om verlenging van de route tot de Ryn- stroom. LEIDERDORP FILMAVOND TBC-BESTRIJDING Gisteravond werd in het Dorpshuis een filmavond gehouden uitgaande van de vereniging tot Behartiging der Be langen van de T.B.C.-patiënten in Ne derland. Er werd een prachtige film ver toond: Wit Wint, terwijl het Leidse mu ziekgezelschap „De Algemene" haar muzikale medewerking verleende. Na afloop van het eerste gedeelte der film werd gesproken door de secretaris- penningmeester der vereniging, de heer I C. Bergh. De heer Bergh zei, dat zich. per jaar toch nog altijd ongeveer 10.000 nieuwe T.B.C.-gevailen voordoen, tegen voor de 1 oorlog 8000 per jaar. Ei- zijn wei optimisten, die menen dat de T.B.C. over 25 jaar onderdrukt zal zijn. maar, zo zei spreker, dan zal er foch nog wel een 'en ander moeten veranderen. De grootste zorg biyft ech ter altUd nog de nazorg. Het comité strydt voor het arbeidsgeschikt maken der patiënten en het weer doen deelne men aan het arbeidsproces. En omdat de nazorg nog altijd niet voldoende is, valt er per jaar onigaveer nog 30% terug. Spreker wekte daarom alle aan wezigen op tot steun. OEGSTGEES7 PROMOTIE Ds. ARNTZEN. Ds. M. J. Arntzen, geref. predika-nt te 's Gravendeel zal op 5 oktober aan de Vrye Universiteit promoveren tot doktor in de godgeleerdheid. Ds. Arntzen dien de van 1944—1948 de Geref. Kerk van OegstgeestMors-Rijndijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeroen Th., zn van F. Heijning en L. S. C. Plate; Abraham, zn van A. van der Gugten en C. de Leeuw; Joannes Wilhelmus, zn van G. C. van der Geest en H. J. J. van der Kroft; Geert J„ zn van H. Los en G. Pot. Ondertrouwd: L. Blok. 27 Jr en A E LagaaiJ. 28 Jr; S. Kukler. 25 jr en' M. Bakels. 22 Jr. Getrouwd: L. W A. Nouwens en W. Vlaar; J. W. Kandou en J. A. L. Warouw- J Pijl en J. A. Breukink; A. de Mooi) e»i M. de Best; W. G. van Loef en A. G. Glas bergen. Overleden: C. van Klaveren, 78 Jr; C. Lieven se-Lahr, 59 Jaar. 1 mm De voorzitter der 3 Octoberver., mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt (rechts) biedt de heer Mens de zilveren ere-penning der Vereeni- ging aan. (Foto L.D./Van Vliet.) VOORSCHOTEN Zondagsdienst De dienst der dok toren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter H. Olthuis, Leidseweg 179 telef. 2527: voor wijkverpleegster: Gezond heidscentrum. telef. 2177. Bevordering De heer A. Verseput, wachtmeester by de Rykspolitie in Voor schoten. is met ingang van 1 oktober bevorderd tot waohtmeester eerste klas. WARMOND R.-K. VROUWENGILDE De R.-K. Vrouwengilde afdeling War mond hield haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. De presidente der vereniging, mevr. Meskers-Hendriks, opende deze avond met een welkomstwoord tot de aanwezi gen, speciaal tot mevr. Staal-Santvliet, die de avond zou verzorgen met een le zing met muziek en lichtbeelden over Noorwegen. Mej. D. Schakenbosch, die secretares se van de vereniging is geworden en die met zoveel enthousiasme haar taak had aanvaard, werd hartelijk verwelkomd. Geen „gekaasjager" in Stockholm Men geeft de voorkeur aan voorbeeld van Rotterdam In Zweden gelooft men er niet aan. dat de vette jaren voorbij zijn. Zweden had in 1950 één auto op 25 inwoners, thans één op 10 en in 1965 zal dat één op vijf zijn. Dit feit houdt de stedebe woners en plannenmakers bezig. En men heeft derhalve een commissie aan het werk gezet, die zich met het auto-pro bleem voor 1965 heeft beziggehouden. Zij is tot zeer interessante conclusies geko men. Om te beginnen mogen wij wel vast stellen dat in Stockholm en ook in Gothenburg niet wordt „gekaasjagerd", d.w.z. de waterwegen dichtgegooid, zoals de voormalige hoofdcommissaris van po litie in Amsterdam destijds voor enige grachten voorstelde. Het tijdperk dat kanalen en meren werden drooggelegd om in de city meer plaats te krijgen, is men daar allang te boven. Daarentegen houdt men meer van het Rotterdamse voorbeeld en zegt men: maak een geheel nieuw centrum. Rotterdam werd door het bombardement van 1940 daartoe ge noodzaakt, maar Stockholm voelt echt behoefte aan een nieuw hart, breekt af en bouwt op en zorgt meteen voor een nieuwe slagader, de ondergrondse, die over een jaar of tien geheel klaar zal zyn. Bij al dit werk is nu slechts „op het gevoel af" rekening gehouden met het automobilisme. De commissie meent echter dat het aantal parkeerplaatsen moet worden berekend volgens de vol gende formule: één parkeerplaats voor iedere villa of huis van één verdieping Bij flatgebouwen één p-plaats op iedere 150 vierkante meter. Bij kantoorruimte en zaken reeds één p-plaats per 100 Hierna volgde de mededeling, dat op 29 oktober a.s. in hotel „De Zon" een avond zou worden gegeven in samenwer king met de Katholieke Bond voor het gezin, de KAB en de R.-K. Midden standsvereniging. Op deze avond zou dan komen spreken dr. Sis Heyster. Tot slot vroeg zij aandacht'voor een verloting t.b.v. de baby-koffer en de collecte t.b.v. het Lourdesfonds. Hierna kreeg mevr. Staal-van Sant- vliet het woord. In gedachten nam zij de dames mee op reis naar Noorwegen. Allereeerst maakte zij door haar uit voerige uitleg de dames vertrouwd met dit land. Hierna bracht zij in lichtbeel den een reis per boot langs de fjorden. Vele plaatsen werden hier aangedaan en de dames hebben kunnen genieten van de mooie natuur. Muziek van Edward Grieg werd ten gehore gebracht Na de pauze werd nog een bezoek ge bracht aan Oslo, terwijl tot slot de kos tuums van de bevolking in beeld werden gebracht. WASSENAAR Lezing en les bloemschikken PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN De afdeling Wassenaar, Voorscho ten en Omstreken van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen opende gis teravond in het Deylerliuis het win terseizoen met een bijeenkomst, waar in mevr. J. van der Werff-van Baarle uit Delft een lezing met lichtbeelden hield over het onderwerp Bloemschik ken door de eeuwen. Nadat de presidente, mevr. H. J. van der Stoel-Otto, de spreekster en de da mes had verwelkomd en enige medede lingen over de aanstaande vergadering had gedaan ving mevr. v. d. Werff aan met het uitspreken van haar vreugde over de huidige belangstelling voor het bloemschikken, dat in wezen schilderen met bloemen is. Men heeft er weinig by nodig en de gewoonste bloemen ko men er voor in aanmerking als pijp kruid, doorgeschoten seldery en peter selie, zwanebloemen, camille, marjolijn, wynruit enz. Het komt op fantasie aan. Spr. ver telde voorts over de symboliek. Bloem schikken is bij de Japanners een reli- gieuse handeling. Bloemen op oude schilderijen naast de voorstelling zijn sybolen: een roos betekent opoffe rende liefde, een lelie onschuld, de ver giftige monniksap zou zijn ontsproten uit het op de grontf gedropen speeksel van Cerebus, de hellehond. Over het gebruik van bloemen door de eeuwen heen deelde spr. mee, dat in de oud heid de bloemen in korfjes werden ge schikt .van 1300 tot 1500 in vazen, in de 18e eeuw in een speciaal soort vazen. De 19de eeuw komt met de potdichte gordijnen helemaal niet in aanmerking, maar daarna werden de bloemen in ere hersteld. Na een pauze volgde een praktische les in het bloemschikken. Een dankbetuiging van de presidente besloot de avond. In plaats van de strohoed een sombrero, maar toch is het de oude eeuwig jonge Maurice Chevalier, die weer zijn oude liefde voor het variété heeft opgevat na zich enige lijd geheel aan het recital te hebben gewijd. Hij treedt op het ogenblik op in het Alhambra Theater te Parijs, dat vroeger zijn naam droeg. vierkante meter. Industrieën moeten met één- p-plaats per 200 vierkante me ter of per 8 werkkrachten rekenen. Ho tels dienen één p-plaats per 4-8 kamers te hebben, terwijl restaurants 8-12 zit plaatsen als norm kunnen nemen. Zie kenhuizen tenslotte behoren voor één p-plaats per vijf bedden te zorgen ter wijl scholen met één p-plaats per klas kunnen volstaan. De bedoeling is deze studie als basis voor de gehele nieuwbouw in Zweden te laten gelden. ALPHEN Jeudige arbeiders pleegden tal van inbraken Acht maanden gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelyk met toezicht van de Prot. Chr. Reclassering eiste de Officier van Justitie by de Haagse Rechtbang tegen een twintig jarige betonarbeider uit Alphen a.d. Ryn, waarby hij er rekening mee hield dat verdachte al vier maanden streng militair arrest had. Een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek, waar van vier voorwaardelijk met drie jaar proeftyd en toezicht van de Prot. Chr. Reclassering werd geëist tegen een 22-jarige grondwerker uit ALphen aan den Rijn. Beide jongelieden hadden ge ruime tyd Alphen a d. Rijn onveilig ge maakt met nachtelijke inbraken. In de nacht van 15 op 16 februari j.l. werd ingebroken bij een boekwinkel. Er werd een kasregister meegenomen. Het daarin aanwezige geld (zestig gulden) werd verdeeld en het kasregister werd ir. de Oude Rijn gegooid. Bij een bakker maakte men veertig gulden buit: in een ysfabriek alleen een tangetje. Uit diverse geparkeerde auto's werden goederen ge stolen. Uitspraak M. oktober. BODEGRAVEN AANBESTEDING Onder leiding van burgemeester mr. J. J. Croles had gistermorgen ten ge meentehuize de aanbesteding plaats voor het maken van riolerings- en be- stratingswerken in het n.w. deel van het uitbreidingsplan. Op deze plaats is het de bedoeling om in niet al te lange tijd 166 woningen te bouwen. Hiervan hoopt men al zeer gouw te beginnen met de eerste 5(2 woingen. Er waren 17 inscl#U- vingen binnengekomen. De uitslag was als volgt: A. Versloot, Bodegraven, f 368 000.—fa. Oudenes en urkenburg, Alphen a.d. Rijn, f. 378.003gebr. De Kwaasteniet, Gouderak. f. 4O8.0Ó0—C. A Langeveld, Alphen ad..Ryn. f 432.000; H. Rienstra, Nieuwerkerk a.d. IJssel, f. 444.000; D v. d. Steen. Bodegraven, f 444.444; D. Gouwens, Krimpen a. d. IJssel. f 470.000; H. J van Barle, Doorn, f 475 000; fa. Versluis en Zoon, Bode graven. f. 478.900; Aannemersbedrijf Von Nordheim, Soesterberg, f. 479.000; K. Orsel, Leiden, f 480 000; J M. Sam- som, Oegstgeest, f. 483 000; fa. H. Zanx, Bergambacht, f. 485.000; D. Bos, Amster dam, f. 496.000; W. Hennipman, Leider dorp, f. 500.000; H. J. Stryk, RUpwete- ring, f. 500.000; P. v. d. Pol. Ammerstol, f. 556.744. De raming van dit werk was f. 433.665.05. De gunning is aangehouden. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 28 septem ber. Groenteveiling. Bloemkool A 35— 56. Idem B 2434. Idem C 1021, boepeen 5254, waspeen A 3645, Idem B 15—26, selderie 8.409.70 peterselie 9.100 80. uien 713, groene kool 1416, zaalulen 1216. stoofsla 911. sla 415. kroten A 2 50—5.70. Idem B 1.60—1.80. andyvle 26 31. prinsessenbonen 107129. pronk- bonen 5557, stoksnijbonen A 97103, Idem B 2940, tomaten A 2032. Idem B 27—29, Idem C 1420. poatuien 7—13. RUNSBURG, 28 september Bloemen- lust. Ohatsworth 4555, Mosquito 3238. Wendy 4045, Filmster 6270. Bright Eye 34—38, Shlrly 3340. Hor wood 45— 55, Chrysanten groot: Migoli 69. Mlllere- dale 79, Horwood 79. Mlgoll 68, W. Diamond 79, White Diamond 911, Gerry Hoek 180220. Glorie v. Heemstede 120180, Kochelsee 110140. Purity 140 —180. Passepartout 120160. Enkel Aster 80140. Dubbel Aster 2025, Goudsbloe men 1218, Gele Grietjes 1420, Zinnia klein 6080, Idem groot 100140, Hcllan- ten groot 220280. Idem klein 60100, Vlgistetla 4555. Sneeuwprlnses 1824. Marken 1824. Holl. Glorie 1620. Nw. Europa 2635, Scablosa 80140, Leeuwe bekje 12—18, Montbretla 1820.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9