"wmIL Belgische mijnenveger strandde MAKARIOS SPEELDE GROTE ROL IN ACTIE VAN EOKA met verder I LANGE (Tj STERKE NAGELS Kolomna" met 145 overlevenden van de „Gruno" te Rotterdam Met een enkel woord Agenda WIN de zilveren medaille van de 3 October-Vereeniging, ver bonden aan de hoofdprijs van de grote 3 oktober fotowedstrijd. Foto's insturen aan: FOTO-CINÊ JAN WOLFSLAG, Breestraat 123 en Haarlemmerstraat 103 Form. min. 6x6 cm., hoogst. 18x24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1956 Vervolg van pag1 Schipper Van Seters naderde toen de mijnenveger en raadde de commandant wederom aan het schip te verlaten. Het water was vallend, het houten scheepje zou niet lang meer dicht blijven zoals het lag te rijden op de stenen. En het weerbericht meldde aanwakkeren van de zuidwesten wind waarbij stormkracht zeer wel mogelijk was. Hoe meer het water zou vallen by de eb, hoe moeilijker het zou zijn het gestrande scheepje te naderen. Dat was de mening van schip per Van Seters. De commandant heeft toen een wijs besluit genomen. Hij vroeg de schipper hoeveel man hij tegelijk kon vervoeren. „Als het moet: zestig", heeft de schipper toen geschreeuwd. De Belg gaf daar op order het schip te verlaten. In een half uur waren 38 man overgegaan op de reddingboot. Commandant en chef machinekamer weigerden echter van boord te gaan, ook toen schipper Van Seters hen er op wees dat afhalen later in de nacht, als zij het misschien te benauwd zouden krijgen, wel heel moeilijk, zo niet on mogelijk zou zijn. De beide officieren bleven bij hun besluit en de reddingboot voer de Waterweg binnen om de geredden aan wal te brengen. Om kwart voor elf liep de president J. Leis de berghaven aan. Ou^rcinnrtPn niet minder dan 502 schipbreukelingen vsvcrarappcn aan waI gebracht! Vanmorgen om vijf voor negen is de Belgische mijnenveger weer vlot geko men. Het werk werd gedaan door de sleepboten „Maas" en „Blankenburg", die omstreeks zeven uur begonnen wa ren trossen naar de M 927 uit te bren gen. Dat was kort voor het hoogwater van kwart over acht. Vrijwel alle schipbreukelingen stonden aan dek. Zij hadden zwemvesten over hun uniformkleding aan. Enkele matro zen waren gekleed in duffel. Officieren en onderofficieren droegen nog hun wit te pet. De meesten hadden zeelaarzen aan. Eenmaal aan wal werden.twee ge lederen geformeerd en marcheerden zij af naar de Marinebasis vanwaar zij la ter op de avond met autobussen naar de onderzeebootbasis in Rotterdam wer den vervoerd, waar logies voor hen in gereedheid was gebracht. Schipper Van Seters vertelde dat het overnemen niet bijzonder moeilijk was geweest. Hij stuurde de reddingboot vlak bij de achtersteven van de mijnenveger. Daar kon een tros worden vastgezet zo dat als de zee de reddingboot van het gestrande schip zoog er snel genoeg weer aangepast kon worden. Meermalen heeft de reddingboot zwaar tegen de mijnen veger gestoten. Door alle rommel op het achterdek van het gestrande scheepje - er hing daar mijnenveegtuig over boord, kwamen de opvarenden naar de achter steven en een voor een konden zij op het gunstigste moment overstappen. Zij werden door de bemanning van de Leis opgevangen. Het laag in de zee liggende achterschip maakte dat het overstappen niet al te bezwaarlijk was. Nog éénmaal heeft schipper Van Se ters. voor hij wegvoer, getracht de beide aehterblyvenden tot andere ge dachten te brengen, maar het was vergeefse moeite. Weinig konden zij vermoeden dat zij binnen het uur weer bij het wrak zouden zijn om commandant en chef machinekamer in veiligheid te brengen. Zee en aan wakkerende wind hadden hen nu zij alleen waren achtergebleven tot een wijs besluit gebracht. Van de pier gehaald Het was even na elf uur toen de sein lamp van de M 927 begon te knipogen. Op de seinpost lazen zij uit de seinen dat de beide achtergeblevenen het scheepje wilden verlaten. De bemanning van de reddingboot, die zich reeds had omgekleed trok oliegoed, laarzen en zwemvest weer aan en om kwart over elf voer de president J. Leis de bergha ven weer uit. Om kwart voor twaalf werden de laatste twee geredden van de 40 aan land gebracht. Zij klommen de steiger op en stapten snel in een auto van de Marine, die hen naar de Marine basis bracht. Voor tweede machinist Frans de Weers was deze redding het bereiken van een mijlpaal. Want in totaal heeft hij nu in de 26 jaar dat hij in Hoek van Holland bij het reddingswezen is. Verkeersonveiligheid: „nationale ramp" In het jaarverslag dat door de secre taris van het Verbond voor Veilig Ver keer. jhr. mr. J. van Doorn op de al gemene vergadering In Arnhem werd uitgebracht, werd getuigd van het steeds stijgend aantal verkeersonge vallen. Jhr. van Doom sprak van een nationale ramp die het Nederlandse volk bedreigt, wanneer geen maatre gelen worden getroffen om het onheil te stuiten! Ernstige kritiek werd door enkele le den en een lid van de kascommissie ge leverd op de boekhouding van het Ver bond en het beleid van de penningmees ter, dat als onoverzichtelijk en ten ach ter werd gekwalificeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, jhr. Th. Roëll en de secreta ris. jhr. mr. J. van Doom, herkozen. De heer Van der Steen zal in het ver volg de functie van penningmeester voor het Verbond vervullen. Besloten werd in verband met het 25- jarig bestaan van het Verbond, het vol gend jaar de jaarvergadering in Utrecht te houden waar ook het Verbondsbureau is gevestigd. Deze jubileum vergadering zal even eens in september worden gehouden. Brits ministerie van Koloniën geeft het dagboek van Diglienis als brochure uit Zowel de Griekse regering als de verbannen aartsbisschop Makarios heb ben de verzetslieden op Cyprus gesteund. De aartsbisschop speelde een belang rijke rol bij de oprichting van de Eoka en bij het beramen van de grote acties van deze organisatie. Aldus blijkt uit het dagboek van de leider van de ver zetsbeweging op Cyprus, generaal Grivas alias Dighenis, waaruit uittreksels zijn gepubliceerd in de vorm van een brochure, die thans door het Britse minis terie van Koloniën wordt verspreid. De dagboeken zijn deze zomer op ver schillende plaatsen dp Cyprus gevonden Volgens de brochure schreef Grivas op 29 januari 1955 aan aartsbisschop Makarios: „Ik zal mijn wapens niet neerleggen, tenzjj u dat vraagt". Op 1 januari 1956 schreef hij in zijn dagboek: „Gezien de grote numerieke sterkte van onze vijand, zullen wij niet in staat zijn met geweld een oplossing af te dwingen". Op 29 maart 1955 schreef Grivas in zijn dagboek: „Ik heb Gen (de code naam voor aartsbisschop Makarios) gesproken. Wij kunnen beginnen. Hij gaf mij zijn zegen. God is met ons". (Reuter tekent hierbij aan, dat dit het signaal voor het begin van het ge organiseerde verzet op Cyprus was). De documenten bevatten ook onkostenrekeningen, die Grivas aan de aarts bisschop zond. en mededelingen dat van „Gen" geld ontvangen was voor aankoop van wapens. Ergens in zijn dagboek schreef Grivas over de beloning die hij en zijn volge lingen zouden krijgen als de strijd ge wonnen was en Cyprus bij Griekenland ingelijfd: „Wij zullen de kruimels krij gen, terwijl anderen de overwinning voor zich opeisen. Zo gaat het tenmin ste in Griekenland". Volgens het voorwoord is de authen ticiteit van de dagboeken bewezen. Een deel van de documenten is gevonden tezamen met persoonlijke bezittingen, zoals scheergerei, die Grivas bij een plotselinge vlucht voor een Britse pa trouille in juni van dit jaar in de ber gen van Cyprus heeft moeten achter laten. Andere stukken zijn bij Lvsi in het district Famagusta gevonden in flessen, die in een akker begraven wa ren. Zeven Britse soldaten zijn donderdag in een kantine van een Brits kamp na bij Nicosia gewond door de ontplof fing van een tijdbom. De helse machi ne was volgens een militair de groot ste die tot dusver door de Eoka is ge plaatst. In Famagusta werd in de hoofdstraat een Griekse Cyprioot door twee man nen neergeschoten. Het slachtoffer werd zwaar gewond; de plegers van de aanslag wisten te ontkomen. Bij het dorp Lysso^en noorden van Paphos bliezen verzetslieden een auto van de politie op. Een Turks-Cvprische inspecteur van politie werd zwaar ge wond. een andere Cyprische politieman liep eveneens verwondingen op. WINTERDIENSTREGELIN MAARSE EN KROON De zomerdienstregeling 1956 van de N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon, blijft ongewijzigd van kracht voor het winterseizoen 1956 1957. (Ingez. Med.-Adv.) Als roker van Full Speed ligt U een stuk vóór op andere virginia-rokers. Géén Virginia in deze prijsklasse wint het in kwaliteit van Full Speed. Een onweerstaanbare sigaret voor een onweerstaanbare prijs. Ga daarom óók GEEN ANIMO VOOR RUSSISCHE STUDIEBEURZEN Naar de voorzitter van de Indonesi sche raad voor de industriële ontwikke ling, Omar Toesin heeft medegedeeld, had de Sovjet-Unie verleden jaar 55 beurzen voor technische opleiding en 200 op industrieel gebied ter beschikking van Indonesië gesteld, doch tot dusver is daarvan geen enkele benut. Omar Toesin. die dezer dagen terug keerde van een reis door Rusland en oost-Europese landen, zeide dat het volgend jaar van 500 of meer beurzen voor studiedoeleinden en 1.000 voor op leidingsdoeleinden kunnen worden ver wacht. Het bezwaar is echter, dat de studenten zelf hun reiskosten moeten beien. (Ingez. Med.-Adv.) Schoonheidsspecialiste 1 Ann Seymour schrijft ml ..Woman and Beauty": \wtRtn „Nagels die breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale. die onder de nagel riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook in Nederland -ƒ1.80 per flacon. maakt broze nagels sterk V>- Binnen 3 minuten was het schip verdwenen (Speciale berichtgeving) Uren. later dan werd verwacht, liep gistermiddag omstreeks kwart voor twee het ongeveer 3000 ton metende Russische vrachtschip „Kolomna" in de Rijnhaven binnen. Aan de railling stonden de vijf overlevenden van de „Gru no", welke Groningse kustvaarder door de „Kolomna" ter hoogte van Ameland zodanig werd geramd, dat het vaartuig binnen drie minuten is gezonken. Op de kade brachten familieleden van de opvarenden, bij wie de vader van de verdronken kapiteinsvrouw, mevrouw C. WieringaHartenhof, zich bevond. De 18-jarige dochter van de omgekomen kapitein, de heer A. Wieringa uit Ap- pingedam, zwaaide naar haar grootvader. Niet zodra echter zagen de gered den de grote drukte op de kade of zij gingen van de railing weg. Nog maar nauwelijks was het Russi sche schip binnen of de geredden kwa men van boord. Zij werden naar tw auto's gebracht waarmee zij snel ver- trokken. Het meisje hield haar handen BINNENLAND De 84-Jarige J. Pruyt, wonende aan de Oostzeedijk te Rotterdam. Is gister middag bij het oversteken van de Plelnweg ln Rotterdam-zuid aangereden door een scooter. Bij aankomst ln het Zuiderzieken huis bleek hij te zijn overleden. Gisteren ls de Britse onderzeeboot- Jager „Tezer" ln de Rotterdamse haven aangekomen. Het bezoek duurt tot 2 okt. as. Gistermiddag heeft de commandant, commander R. S. Forrest, zijn opwachting gemaakt bij de burgemeester van Rotter dam, mr. G. E. van Wal sum. De heer G. Keith Funstin, president van de New Yorkse effectenbeurs, zal op 10 en 11 oktober ln ons land vertoeven om oriënterende besprekingen te voeren en nieuwe contacten te leggen. De heer Jouke Bakker, oud-lid van de Tweede Kamer, ls te Menaldum (Fr.) overleden ln de leeftijd van 83 Jaar. Gistermiddag ls op het Oostende te Helmond de 64-Jarlge wielrijder C. Wlerlcks door een personenauto gegrepen, toen hij plotseling van rijrichting veranderde. Met zware verwondingen werd hij ln het ziekenhuis te Helmond opgenomen, waar hij kort na aankomst overleed. Donderdag a.s. zullen 350 Oostenrijkse kinderen, die driemaanden bij Nederlandse families hebben gelogeerd, vanuit Eind hoven weer naar huls vertrekken. Tot nu toe werden dit Jaar reeds meer dan 1300 kinderen van verschillende nationaliteiten korter of langer tijd ln Nederland onder gebracht. De heer E. C. J. de Jongh. hoofd stationschef van het Centraal Station te Amsterdam, wordt met Ingang van 1 okt. a.s. overgeplaatst naar de staf van de in spectiebeheerder voor het vervoer der N.S. te Amsterdam. Met Ingang van dezelfde datum is tot hoofd-stationsdhef van het C.S. benoemd de heer J. de Leur, thans adjunct-hoofdstationschef op dit station. Tot buitengewoon hoogleraar ln de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ls benoemd om onderwijs te geven in de Iraanse taai en letterkunde, prof. dr. D. P. Kohlbrugge. thans met het geven van dit onderwijs belast. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht ls benoemd om onderwijs te geven in het Hebreeuws, de Hebreeuwse oudheidkunde en het Baby- lonisch-Assyrisöh. dr. A. R. Hulst, reeds als gewoon hoogleraar ln de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan deze univer siteit met het geven van dit onderwijs belast. BUITENLAND Elf Afrikanen zijn om het leven ge komen bij het onder water lopen van een schacht van de goudmijn te Welkom, ln de Zuidafrikaanse Oranje Vrijstaat. Volgens Radlo-Boedapest zullen 600 passaglerstreinen. 1000 auto's en 600 bus sen voorlopig van de weg worden genomen wegens gebrek aan vaste en vloeibare brandstof. De orkaan ..Harriet" heeft langs de kust van zuidoost-Japan ruim duizend huizen vernield, terwijl er ongeveer 20.000 onder water zijn gelopen. Er zyn vele duizenden daklozen. In West-Japan zijn 51 bruggen vernield en 220 wegen ver sperd. Op de tussen Japan en Okinawa gelegen Amami-eilanden zijn 1600 hulzen door het geweld van de orkaan verwoesrt. De beroemde Franse parfumkoning Jean Patou heeft een gelaatscrème samen gesteld. welke uitsluitend bestemd ls voor mannen. „Een goedverzorgd gezicht geeft een man zelfvertrouwen en ls de sleutel tot succes", aldus Raymond Barbas, direc teur van de fabriek, die vertelde, dat de crème ls samengesteld met het doel. zweet, vet en vuil van een mannengezlcht te halen. De crème zal ln plastic flesjes worden verkocht. De Belgische eerste minister heeft een besluit ondertekend op grond waarvan ln de loop van oktober voor het Belgische staatspersoneel de werkweek van 45 uur wordt Ingevoerd. De Zwitserse professor Otto Jaag heeft op een congres van Duitse waterbescher- mingsdeskundigen in Loerrach gewaar schuwd voor een nieuw gevaar voor de Rijn, namelijk de radio-actlvitelt. Hij zei, dat de overheid maatregelen moet nemen opdat radio-actieve stoffen in het water vroegtijdig worden onderkend. Dezer dagen zal hij met een Duitse en een Neder landse deskundige over dit probleem van gedaohten wisselen. Deze week komt in Parijs de mooiste particuliere collectie ter wereld van doeken der Franse impressionisten in verkoop. De 72 doeken worden en bloc aangeboden. Hun waarde wordt op 2.840 000 a 3.500.000 dollar geschat. De eigenaars zijn de Amerikaanse filmster Edward G. Robinson en zijn gescheiden vrouw. Gladys Lloyd Robinson. Zij kwamen overeen de collectie ln verkoop te brengen, nadat mevrouw Robinson ln augustus echtscheiding had verkregen, die volgend Jaar augustus van kracht wordt De opbrengst van de schit terende verzameling zal gelijk verdeeld worden tussen de vroegere echtelieden. Onweer, hagel en aanhoudende regens in het afgelopen voorjaar z(jn er de oor zaak van. dat de huidige Oostenrijkse wijnoogst ernstig ln gevaar komt. Ofschoon het prachtige zonnige weer van de laatste weken weer veel heeft goedgemaakt, vooral wat betreft de kwaliteit van de druiven, verwacht men toch. dat de huidige op brengst nauwelijks de helft zal bedragen van een normaal wijnjaar. Het tekort kan echter worden aangevuld door de over schotten van de goede Jaren 1954 en 1955 en bovendien wil men wijn uit Italië importeren. De Amerikaanse posterijen zullen een speciale drie-cents postzegel uitgeven ter bevordering van de vriedschap tussen de kinderen in de gehele wereld. De zegel draagt het motto ..Friendship the key to world peace"; (vriendschap, de sleutel tot de wereldvrede). De zegel wordt ge maakt naar het gekroonde ontwerp van een prijsvraag, die werd uitgeschreven voor schoolkinderen ln de Verenigde Staten, haar territoria en bezittingen. Toen de 32-Jarige Agostino Bottone woensdag in Caserta (Zuid-Itallë) bij zijn kapper onder het mes zat, bemerkte hij plotseling, dat een slang van drie meter zich om de benen van de kapper wond. Terwijl de andere klanten in paniek de straat op renden, wierp Agostino zich met het scheermes, dat de kapper van schrik losliet, op de slang en hij wist het beest te doden. Amerikaanse specialisten, die Javier Pereira uit Bogota (Columbia) gedurende negen dagen ln een ziekenhuis te New York hebben onderzocht, verklaren geen bewijzen te hebben gevonden, welke de juistheid van diens bewering, dat hij 167 Jaar ls. zouden kunnen loochenen. Zij baseren hun verklaring, dat Pereira Inder daad ouder dan 150 Jaar zou kunnen zijn, op een diepgaande ondervraging van familieleden, vrienden en bekenden van de oude Columbiaan. De medische weten schap kent nog geen methoden om de Juiste leeftijd van een volwassene vast te stellen. De atoomcentrale van Calder Hall, in het Engelse graafschap Cumberland, die Koningin Elizabeth II op 17 oktober a s. zal openen, is Groot-Brlttannlë's eerste atoomkrachtcentrale en ook de eerste ter wereld, die aanzienlijke hoeveelheden elek trische energie aan het gewone elektrici teitsnet zal leveren. De centrale is ge bouwd en zal werken onder verantwoor delijkheid van het Britse gezagsorgaan voor de atoomenergie. Groot-Brittannië getroost zich een grote inspanning op het gebied van de atoomkracht, omdat de energievoorziening snel een belemmerende factor aan het worden ls voor zijn In dustriële uitbreiding. Koningin Elizabeth van Engeland en haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, zullen van 8 tot 11 april 1957 een officieel bezoek aan Frankrijk brengen op uitnodi ging van de Franse President. De burgemeester van Brussel zal a.s. zaterdag in de Hoogstraat ln de Belgische hoofdstad een „Breughel-braderie" openen, waarvan het algehele thema zal zijn „Nederland". De winkels zullen enkele kenmerken en feiten uit de Nederlandse folklore en geschiedenis uitbeelden. Zondag zal een filmvoorstelling worden gewijd aan de folklore, het toerisme en de industrie van Nederland. Het Russische schip „Kolomna". dat in aanvaring is geweest met de Nederlandse kustvaarder „Gruno". gezien bij het opstomen in de Rot terdamse haven waar de Neder landse geredden aan wal werden gezet. In Birma is een passagierstrein door 200 communistische opstandelingen tot ontsporing gebracht en geplunderd. De machinist werd gedood en de elf bewakers en enige passagiers gewond. In een kalkmijn bij Strassberg in Saksen-Anhalt (Oost-Duitsland) zijn zes mijnwerkers verdronken, toen bij het werk een waterader werd geraakt. Vier inwoners van Hartford ln de Amerikaanse staat Connecticut, die zich in een zwembad hebben geoefend ln het diepzeeduiken. zijn van plan uit het wrak van het gezonken Italiaanse passagiers schip „Andrea Dorla" waardevolle voor werpen te bergen. Het viertal zal met zijn pogingen beginnen, zodra de kustwacht meedeelt, dat de weersomstandigheden gunstig zijn. Deze bergingspoging wordt gefinancierd door een zakenman te New York. Eenenvijftig Boliviaanse politieke ge vangenen. die per vliegtuig zouden worden overgebracht van Santé Cruz naar La Paz. hebben donderdag tijdens de vlucht een oproer in het vliegtuig ontketend en de vlieger gedwongen bij de Argentijnse stad Salta te landen. De mannen werden door de Argentijnse autoriteiten ln verzekerde bewaring gesteld. Zij waren door de Boli viaanse politie gearresteerd op beschuldi ging van deelneming gedurende het week einde aan de opstootjes tegen de Boli viaanse regering. Koning Paul van Griekenland ls don derdag nabij München met zijn auto in botsing gekomen met een vrachtauto van het Amerikaanse leger. In de auto. die door de Koning werd bestuurd, zaten ook Koningin Frederika en de Prinsessen Sophia en Constantine. Volgens de politie werd niemand gewond en werd de auto van de Koning licht beschadigd. Opheffing tramdienst door Waterland VOORTAAN MET BUSSEN De elektrische tram van Amsterdam via Monnikendam en Edam naar Volen dam van de N.Z.H.V.M. zal zaterdag voor het laatst door Waterland rijden. Van zondag af zullen Nacobussen het reizigersvervoer overnemen. Directie en personeelsleden van de N.ZH.V.M. zullen zaterdagavond per extra tram naar Monnikendam komen om de laatste tram op te wachten. Aan de motorwagen zal een rouwkrans wor- dengeecht. De directeur van de maat schappij zal het fluitsignaal tot de af tocht geven. De vervanging van de elektrische tractie in Waterland in een autobus dienst heeft zich vroeger voltrokken dan oorspomkelijk de bedoeling was. Door de bouw van de tunnel onder het Y moest het tramemplacement spoedig verdwijnen. De 15 motor- en 16 volg- rijtuigen zijn reeds verkocht. Een tram stel uit 1904 en een volgwagen met postafdeling uit 1888 zullen aan het spoorwegmseum worden aangeboden. Binnen zes maanden zal de trambaan Amsterdam-Volendam opgeruimd moe ten zijn en de bovenleiding gesloopt. (Ingez. Med.-Adv.) WIN een mooi FOTOTOESTEL door een zelf gemaakte 3 oktober-kiek in te sturen aan: FOTO-CINÊ JAN WOLFSLAG Breestraat 123 en Haarlemmerstr. 102 Form. min. 6x6 cm., hoogst. 18x24 cm. Aantal hoogstens 5 stuks per inzender. Den Burcht: Leldse Bestuurdersbond. Spr. A. M. v. d. Boogaert over de taak van het N.V.V., 8 uur nam. Royal (Doezastraat)Psychometrische seance, 8 uur namiddag. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle: „Van de brug af gezien", 8 uur nam. Rapenburg 1: Stichting Psycho Syn these. Spr. B. v. d. Meer over Genezing van gespletenheid, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Nat. Instituut voor Sprekersvorming. 8 uur nam. 't Huls over 't Hoff (Gerecht 10): Leld se Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden". 8 uur nam. Leiderdorp. Koningin Juliana- school (O.L.S.): Ouderavond. 8 uur nam. ZATERDAG Halte Posthof H.TM.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., afd. Leiden naar Voorllnden. 1.55 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jublleumuitvoe- rlng Stichting Amusement „De Sleutel stad", 8 uur nam. Rehoboth: Prot. Ohr. Onderwijzersver. Spr: dhr. P. Brouwer de Koning over handenarbeid 3 uur nam. Wijkgebouw „De Goede Herder" (Oude Vest 13): Herdenkingsdienst 1-jarig be staan Chr. Jeugdver. „U.K S.". 7.45 u. n.m. Steenschuur 6: Spoedvergadering Alg. Ned. Grafische Bond, afd. Leiden. 3 u. n.m. Leiderdorp. Irene: Film „Die Nachtwake", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Wie was Rembrandt?" (Tot 8 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelling „Van kiel tot pot". (Tot 1 oktober). Boerhaavezalen: Tentoonstelling van werk van Mlep de Leeuwe. Jos Mertens en Dlck Loef. Werkd. 25 en 710 uur nam.: zond 2—5 uur nam BIOSCOPEN Trianon. „Ja, Ja, die Liebe in Tirol" Alle leeft. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u.: zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; woens dag 2.30, 4.30, 7 en 9 uur. Rex. „Fernandel ln de onderwereld van Parijs". Alle leeft. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; woensdag 2.30.-4 45. 7 en 9 u.; donderdagcyclus „De sneeuw is vuil". voor haar ogen, toen zijn naar de auto liep. Zij was uiteraard ten prooi aan een hevig verdriet, want zij heeft vóórhaar ogen haar vader en moeder in de gol ven zien ondergaan. De kapitein van de „Kolomna", Viktor Nikolajewitsj Wolodin, liet door een tolk over de railing vertellen, dat de radar de morgen van de fatale botsing juist was ingesteld, omdat er mist opkwam. Het ging echter allemaal zo vlug, dat in luttele seconden een dicht mistgordijn over de zee zou hebben gehangen. De radar had geen tijd gekregen om warm te lopen, zoals men dat noemt. Plotseling een hevige schok en de „Kolomna" had de tegemoet varende „Gruno" aan de voorzijde geramd. De bemanning van de kustvaarder zette een sloep over boord, welke door de Russen aan boord werd gehaald. Reeds op dat moment was er niets meer van de „Gruno" te zien. Alles zou zich binnen drie minuten hebben voltrokken. In de sloep bevonden zich vijf personen, by wie de dochter van de kapitein. Er is nog naar de drie overige opvarenden gezocht, zonder re sultaat echter, aldus de kapitein van de „Kolomna". Op het dek van het Russische schip lag de sloep van de „Gruno" met tou wen vastgesjord. Viktor N. Wolodin had het uiteraard druk met het opstellen van de verkla ring. waarvoor enige rechtskundigen aan boord waren gegaan. Bovendien ver scheen er een delegatie van de Russi sche ambassade. De Russische ambas sadeur zou zich reeds onder Maassluis aan boord hebben begeven. Daarom nam de assistent-kapitein, zoals de eerste stuurman bij de Russi sche koopvaardij wordt genoemd, het gesprek over. Er is volgens hem aan de .Kolomna", die een bemanning van 52 koppen heeft, praktisch geen schade aangericht. Daar om zal het schip waarschijnlijk wel niet lang in Rotterdam blijven. (Ingez. Med.-Adv.) Casino. „The Glenn Miller Story". Alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; woens dag 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Lido. „Chaplin's kolder-parade". Alle leeftijden. Werkdagen 2 30. 7 en 9.15 u.; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; woens dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Fernandel als modekoning". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; woens dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 29 september 8 uur waargenomen door Doeza-apotheek. Doeza straat 31. telefoon 21313; Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Ryn 18. telefoon 20523; Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8, telefoon 26274. BU geen gehoor bl) Dw hatsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d S - bi *3 "9 al O"* oca C •t a a Stockholm mist WZW 4 18 0 Oslo mist windstil 12 1 Kopenhagen half bew. zzw 7 17 0.1 Aberdeen regen windstil 13 5 Londen regen zw 12 15 4 Amsterdam regen zzw 13 18 1 Luxemburg regen zw 7 15 2 Parijs geh. bew. zzw 8 19 0.1 Bordeaux mist w 1 20 0.1 Grenoble onbewolkt windstil 18 1 Nice onbewolkt nw 2 22 0 Berlijn zwaar bew. z 4 19 6 Frankfort geh. bew. zw 5 15 11 München zwaar bew. zzw 2 16 8 Zurich zwaar bew. zo 2 14 10 Genève zwaar bew. windstil 16 0 Wenen regenbui w 9 22 0.2 Looarno licht bew. windstil 18 0 Innsbruck nevel windstil 16 1 Rome onbewolkt o 4 22 0 Ajacclo zwaar bew. no 3 23 0.3 Mallorca licht bew. DUW 2 25 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2