Halitran ssestaartsoep MAGGI "AKKERTJES"^ Brug Heimaiiswetering te Alplien MET VLEES ER IN De rust is thans verstoord in lO minuten verdwenen F flitsen Uw klachten weg F MAGGI diversen Reeds enige tijd geleden is een begin gemaakt met de bouw van de brug over de Heimanswetering, ter vervanging van de vervallen draaibrug die tHam nog de verbinding vormt tussen de beide oevers aan 's-Molenaars. In dit anders nog al rustige deel der gemeente, waar weliswaar enkele zeer belangrijke industrieën gevestigd zijn, is het thans voor goed met de rust gedaan. Nu is het nog de grote Iheimaohine en straks zijn het de betonmolens, die als de brug klaar is, weer zullen worden op gevolgd door de verkeersstroom die daarna gebruik zal gaan maken van de nieuwe moderne verbinding tussen de oost- en westkant van de Heimanswete ring. LAATSTE PAAL Het werk is thans al weer zover ge vorderd, dat juist om vijf minuten voor drie gistermiddag de laatste 12 meter lange betonnen paal aan de kant van de 's-Molenaarsbuurt de grond werd ingedreven naar de z.g. stuurlaag. Er zitten reeds 82 van deze palen in de grond en die zullen het viaduct de oprit vanaf de Gnep- hoek straks gaan dragen. Op de plaats waar de grote 12 ton we gende heistelling thans staat, stond voor enkele maanden nog het kruideniers- bedrijf van de firma Bos, dat voor de bouw van deze wel zeer noodzakelijke brug opgeofferd moest worden. Links op de foto is zichtbaar de wo ning van bakker Visser. Ook aan de overzijde van de Heimans wetering is de doorbraak reeds gemaakt, waartoe een enikel huisje en de primi tieve kleuterschool gesloopt is. Met het zandstorten voor het laagste stuk van deze oprit, die uitkomt op de Oudshoornseweg ter hoogte van het voormalige parkeerterrein, is reeds be gonnen. HEIMACHINE VAN 12.000 kg. In de Hei manswe tering zal nu eerst aan de westkant een werkput worden gemaakt, waartoe een drijvende bok zal komen, die dan tevens de grote 12.000 kilo wegende heimachine naar de an dere kant van de wetering zal tillen, aangezien verplaatsen over de brug van wege het gewicht niet is toegestaan. VIJF BRUGGEN Men hoopt met het gehele werk, dat uitgevoerd wordt door de VOBI uit Vinkeveen begin 1958 geheel gereed te zjjn, waarmee dan de Provinciale Wa terstaat wat het bouwen van bruggen in onze gemeente betreft, voorlopig klaar is. Deze brug zal dan de vijfde grote brug WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1956 (Foto Lux/Alphen.) zijn. die door de Provinciale Waterstaat in Alphen gebouwd zijn. Begonnen is met de Rijnbrug over het Aarkanaal, daarna volgde de Hefbrug over de Gou we, vervolgens de brug over de Damse Rijn, daarna de brug in het centrum der gemeente over de Rijn en thans de brug over de Heimanswetering. De vaste brug over de Oude Aar zouden wij er nog kunnen bijrekenen, hoewel deze in het niet zinkt bij de genoemde grote brug gen. GRONDIGE WIJZIGING Niet ontkend kan worden, dat het beeld van het oude vertrouwde 's-Mole naars een grondige wijziging zal on dergaan, een wijziging die vooral de oudere bewoners van Alphen, Ouds hoorn en zeker ook van hen die tot de gemeenschap 's Molenaars gerekend kunnen worden, aan het hart gaat. Of het voor de middenstanders voor deel of nadeel zal brengen, kan nog nie- mand voorspellen. Een feit is het ech ter. dat een groot deel van het gezellige pittoreske deel der gemeente door deze brede verkeersbrug straks voorgoed ver- loren zal zijn, waarbij slechts de troost blijft, dat het steeds toenemende ver keer dit nu eenmaal eist. Belangstelling voor de kunst De belangstelling voor de kunst in haar verschillende facetten blijft zich op verheugende wijze ontwikkelen. Deze groei brengt echter moeilijkheden met zich mee, aangezien het niet altijd mo gelijk is aan de groeiende behoeften ge heel tegemoet te komen. Dit geldt met name voor het toneel en de orkestmu ziek. Dit zegt minister Cals in zijn Memo rie van Toelichting op de begroting van O. K. en W. Hij is voorts van mening, dat aan een gezond kunstleven een goede opleiding ten grondslag moet liggen. Ook hieraan wordt in alle op zichten aandacht besteed. De laatste paal aan de westzijde van de Heimanswetering wordt de grond ingedreven. ontdekking Snelste weg van barstende hoofdpijn naar opgelucht glimlachen? "AKKER TJES" - de pijnverdrijvers, die maar tien minuten nodig hebben! Hoe dat kan? "AKKERTJES" bevatten een combinatie van krachtige geneesmiddelen, die Uw klachten - ieder van een andere kant - aanpakken. Fltts-snel! Wèg hoofdpijn... I.Sne/lere werking A\ Volkomen smaakloos /f\ Veilig voor de maag, door micro-poeder door ouwel-omhulsel \i/ geen prikkelende brokjes Haaf Uw zon-tekort in met Halitran Pas opDe zon-arme zomer heeft U te weinig Vitaminen gegeven voor de winter. Vul de voorraad aan met Halitran. Zeer gemak, kelijk in te nemenVoor kinderen zyn 3 Druppels en voor volwas, senen enkele capsules per dag voldoende. Want Halitran bevat circa 60 maal méér Vitaminen dan gewone levertraan: louter natuurlijke Vitaminen uit de verse levers van heilbot en andere arctische edel- vissen! Dit constant hoge Vitamine-gehalte wordt U gewaarborgd I door het officiële „Norske Institut for Ernaeringsforsking" te Oslo, Noorwegen. Neem dus nu Halitran! zonloze uren fea. 60 maal meer Vitaminen dan gewone levertraan: Halitran bevat: 38.000 I.e. Vitamine 3.500 I.e. VltamlDe D per gram. Halitran geeft: meer weerstand tegen griep, bronchitis en andere ziekten. Voor- komt en bestrijdt ra chitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. AANGEBODEN B Aangeboden bromfiets Ba- tavus. 7 maanden oud. is net ingereden, met dubbelzit en alle toebehoren. Heeft gekost f 760 nu tegen aantr. prijs. Met garantie. Wegens aanschaf auto. Goejestraat 34. Aangeb. z. g. a. n. kacliel met plaat en pijp. tevens een straalkachel en oliekachel. Ook een prima drumstel. Haarlemmerstraat 315. W(J betalen veel geld voor auto's, motorfietsen, bromfiet sen en fietsen, autobanden enz. G .van Vliet, Janvossen- steeg 34. P Aangeboden te Alphen a/d. Rijn een gem. slaapkamer voor dame, bij alleenwonende we duwe. met huiselijk verkeer en gezamenlijk eten, tegen na der overeen te komen prijs. Aarkade 64. Te koop aangeboden Vaux- hall 1951. in prima staat (zwart). Te bevr.: J. de Vogel, Rijndijk 59, Hazerswoude. E Stalen kajuitboot te koop, lang 6 m. breed 1.60 met z. g. a. n. aanhangmotor, Archi medes 5 P.K., botenhuis 8.50 m. lang en twee-pers. zeilkano alles in prima staat. J. van Rossen. Alexanderstraat 39. E Wegens vertrek Philips ra dio. 3 banden f 65. Sleestof zuiger. 220 Volt. prima zui gend f 25. Jongensfiets leeft. 12 j. f20. 2e Looierstraat 69. Q Naaimachine. Bijzondere aanbieding fonkelnieuwe sa- lonkast trapnaaimachine. Pracht model. Volle garantie. Ver beneden kostprijs. Na 5 uur. Herenstraat 23, Leiden. B Radio, schrijf in., kasregis ter. fraai ladeknstje met be slag, grote gesloten boeken kast. stalen stapelkastjes, ja- loeziekasten. Mechels boeken kastje, gasfornuis. W. F. Koo reman. 9 Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Let op tel. 23261. Aangeboden vletje met dek zeil, geschikt voor volg- of visbootje. Te bezichtigen: Jachthaven Jonkman, Sas- senheim. Motorrijwiel te koop. merk Jawa. 250 cc., 24000 km. ge lopen. Prijs f 700. Rijnsburger- singel 38. Leiden. BZomerJaponnen 46—44 f auw mantelpakje f 10, regen mantel f 5. babykleertjes f 5. wollen vest f 2.50. kakibroek f 2. zwart bonkertje f 3. jon genssporthemd (nieuw) f 5. wintermantels in g .st. Na 6 uur. Noordeinde 33. B Aangeboden prima heren- rywiel f40. (Torpedonaaf). 2e Haverstraat 79 a (t.o. school. Leiden. Bevragen na 6 uur. B 4-pers. Skoda, prima ban den. rolhoes, airconditioning, verwarming, mistlamp enz. Billijke prijs. Wijkstraat 27. Leiden. IR Aangeboden liandnaaima- chlne, in staat van nieuw. Prijs billijk. rantie. den. Tel. 25510. B Breminer. Reparatie van gebroken porselein, Saksische groepen, antieke borden, goud. zilver. Bremmer. Morsstraat 41 Telef. 26918. Goegerritsteeg 1. Telef. 22791. billijk. Verkoop met ga- ie. Haagweg 172 a in Lel- vS-, Al geproefd - deze verrukkelijke goudbruine smulsoep van Maggi Er zitten stukjes heerlijk-mals rundvlees in! Eén en al kracht, één en al geur en fijne smaak! Ontdek ook deze nieuwe soep-tractatie - U zult genieten! IN ZILVER ZAKi ES 68 ct VOOR 4 DIEPE BORDEN ■fa M.gfïi OSSESTAARTSOEP is compleet, verlangt geen en kele toevoeging. Het is een échte Maggi-soep Schulmplastiek speelgoed, Bad. commode, afdruipmatjes, toohtband, schulmplastiek on der Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar, 40 ot. p. stuk. Vindt U in onze speciaalzaak Mare 70, telef. 32862. f| Autorijschool van* Dijk winkels, geeft les in Stan dard 1956. Lesgeld f 6.per uur. Theorie gratis. Hoogl. Kerkgracht 42. telef. 30256. S| Rekbare merkhorlogeban- en zonder sluiting, geheel roestvrij staal, inkortbaar, ver lengbaar. verwisselbaar. Fixo- flex. voor dames f 16.90, voor heren f 16.40. Gratis aanzet ten. Grote keuze. Het Ringen- huis. J. D. Hoogervorst. Mors straat 9. B Alle motoronderdelen beeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 114501. B J. A. A erheul, Haarlemmer straat 86 levert U op gemak kelijke betalingsvoorwaarden horloges, klokken, verlovings ringen. goud- en zilverwerken. B Oieral vraagt U bij Wasse naar slaagt U voor tuimelbed- den. opklapbedden enz. Dek- planken met gordijnrails ma ken wij zelf. vanaf f 18.50. Ruime keuze! Prima twee pers. spiralen vanaf f 15. Janvossensteeg 60. Tel. 20143. Q lVllt U een fototoestel fco- een? Kom dan bij Pijl eens innen lopen. Speciaal adres groten. Let op het juiste adres Haarlemmerstraat 108. B HPt huwelijksgeluk van U belden begint met 'n foto van Pijl uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie reportage van Uw huwelijk maken. Foto Pijl, Haarlemmerstraat 108. Telef. '24889. B Verhuur zonder chauffeur. Ford, Simca, Vauxhall. V.W. f8.per dag. 8 ct. pér km. Werkhoven, v. 't Hoffstraat 11, telefoon 22300. B Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit, billijke l>rijzen.Plasmeyer, St. Buy- singstraat 33. Tel. 32173. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91, b. g. g. 11.53.96 B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Leiden, telef. 26785. B „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. B Verhuur zonder chauffeur Nieuwste Ford Consul met ra dio. Morris Minor 1956 en Morris Oxford vanaf f8.per dag en 8 ct. per km. Stip- donk, Hoogl. Kerkgracht 30, telef. 31603. B Te koop kajuitzeilboot met of zonder b.b.motor. TcL 21094 Lelden. B Te koop aangeb. Sparta, 98 cc. '39. mot. gerev., nw. bnd., nw. gemoff.. moet lopend gem. worden. Zeer aantr. prijs. Te vens voor knutselaar gerev. 2- cil. luchtgek. motortje. Ge schikt voor inbouw o. i. d. Telef. 30247. Na 18 uur. B Biedt zich aan ambulant kok. Tel. K 1717 - 2792. B Drumstel te koop In prima staat, tegen elk aannemelijk bod. Potgieterlaan 13 a, Lelden. B Te koop V.W. de Luxe 1950, hydr.. in pracht staat f 1850.-. Terweeweg 3 B, Oegstgeest. Na 7 uur. B Onderw.es geeft b(|lessen en hulp bij huiswerk voor 11. van l.o., m.u.l.o. en h.b.s. Brieven bur. van dit blad no. 5564 k. I Te koop aangeboden een pers. divanbed f 12.50 en een nachtkastje f 2.50. Bij A. Grob- bee, Ballstraat 64. Tel. 30086. B Biedt zich aan een chauf feur .rijbewijs B.C.D.E. Brieven bur. van dit blad no. 5538 k. B Aangeboden aquarium met toebehoren, t. e. a. b. Th brandt, Pretor lusstraat 4. Lei- B Nette werkster b. z. a. voor twee a drie ochtenden of mid dagen. Brieven bur. van dit blad onder no. 5436 k. B Ons etalagekarton beant woordt volledig aan het doel, J? 20 suggestieve en aandacht trekkende kien ren, llchtecht en goed besohrijfbaar. Sleohts 27 ber vel 50 x 65 cm. Papier- Piin I* Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. B Aangeb. 1-pers. spiraal, te- Stftiior'-getam- Lokhorststraat 19 A. MtHJe, ".I Jr.. heeft enlee jonden per week beschik- B Twee meisjes. 18 jaar, zoe ken twee leuke vrienden om gezellig drie oktober te vie ren. Brieven bur. van dit blad onder no. 5467 k. B Eerste Leidse E.H.B.o. Brl- gade Aanvang nieuwe cursus 28-9-56, welke gegeven wordt door dr. Kortmann in gebouw van de G.G. en G.D., Mare, Leiden. Opgave de hr. Jansen, Nieuwsteeg 29 Leiden. Telef. 21439. B Woningrull. Aangeb. huis 5 k., zolder, kelder te Alphen a. d. Rijn. Gevr. kleiner huis, centrum Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 5435 k. B Woningrull. Aangeboden ruim zonnig benedenhuis, 2 kamers, alkoof, keuken en plaats, centrum stad, voor bo venhuis. Brieven bur. van dit blad onder no. 5477 k. B Er bestaat 'n God. Hierover spreekt pater Wijnand Sluijs, 12 okt. kwart over acht i/d. kath. kerk, Haagweg 13. B Kennismaking. Weduwnaar oud 45 j., zoekt kennismaking met weduwe of gescheiden vrouw, ongeveer dezelfde leef tijd. Brieven bur. van dit blad onder no. 5486 k. B Gezellige dansclub. Mogelijk heid tot aansluiting voor D. en H. boven 25 Jaar. Beslist van goede stand. Brieven bureau van dit blad no. 9118 k. B Accordeonschool D.V.V. He den beginnen de nieuwe cur sussen. Leert goed spelen on der vakkundige leiding. 1.10 p. les. 3 maanden gratis een ac cordeon. Meldt U spoedig aan de school Langestraat 6769. 's maandagsavonds van 710 uur. B Kennismaking. Jongeman, 39 Jr., N.h., vaste positie, zoekt langs deze weg serieuze ken nismaking met meisje of een voudige jonge vrouw. 3010 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 5555 k. B Nette jongeman, 26 jaar, zoekt kennismaking met net meisje of gescheiden vrouw of weduwe (1 kind geen be zwaar). Brieven met foto (op erewoord terug) bur. van dit blad onder no. 5560 k.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4