Markus kampioen bij de Finnen Bob Titel bij Draken voor De Wit u fêü H Vicus Orientis sloeg Algemene in laatste kwartier Afvalweds trijd LSB begonnen Nederlandse Olympische ploeg definitief samengesteld Rusland in laatste kwartier met de rug tegen de muur Competitie C.K.B. MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 Nationale seilkampioenschappen Van onze zeïlmedewerker) Evenals het vorig weekeinde werden de nationale zeilkampioenschappen op de Westeinderplas begunstigd door ideaal zeilweer. Wederom woei er beide dagen een harde constante wind. In de wedstrijden van de schepen met „planeereigenschappen"zoals de Flying Dutchman-klasse en de Finnjollen waren de ruime rakken bijzonder spectaculair. Met snelheden, die voor zeilschepen onwaarschijnlijk waren, „spoten" de Finnen en F.D.'s over de plasDe boeigolf kwam zo nu en dan zelfs over de, bij de Flyings in het zweefrek staande, bemanning heen! Wat betreft de Finnen ,voor de Finnjollenzeiler Bob Markus was het ivel een zeer bijzondere dag! In de vijfde race op zondagmorgen werd hij tweede achter Warburg, waardoor hij voldoende punten had voor het na tionaal kampioenschap. Kort daarop konden wij hem, na met het NOC contact op genomen te hebben, mededelen, dat zijn wachten op de beslis sing van deze instantie niet. tevergeefs is geweest! Bok Markus zal ons land, en wij vertrouwen met ere, vertegenwoordigen in Melbourne! Een mooie extra beloning dus voor het behaalde kampioen schap voor de Aalsmeerse zeiler. Onze grote troeven voor de Olympi sche Spelen, Jacques Kraan en zijn be manning Henk Kraan, werden zowel zaterdag als zondag wederom eerste in de 12 M2 Sharpies, zoals wij reeds vorige week meldden in een geleende boot. de Donderstien. Vijf eerste plaatsen in vijf wedstrijden en dus het maximum aantal punten! Wel een doorslaggevend bewijs van het grootmeesterschap van deze zei lers uit Oude Wetering. De wedstrijden in Port Philip Bay (Melbourne) kunnen wij met volledig vertrouwen tegemoet zien. Een andere uitblinker was A. W. Reyers in de 12 Voetsjollen, die vier maal eerste werd en deihalve het zeilen van de vijf de wedstrijd eigenlijk overbodig maakte. Groot was het overwicht van Jac. F. Stap in de Olympiadejollen, die in vijf wedstrijden viermaal beslag legde op de eerste plaats, ondanks zware concurren tie van H. Lesage. Bijzonder spannend waren de wedstrij den in de Flying-Dutchmanklasse. Zater dag zagen wij in de 4e wedstrijd een zeer mooie start, waarbij J. D. Schoneveldt, Bob Boeschoten en Ferry Laagwater aan de kop gingen. In de eerste ronde kwam Jaap Helder opzetten. Bob Boeschoten ging uit de strij'd door breuk van zijn giek. Ook H. S. de Vries kwam naar voren tot de 2e positie achter Helder. In de 2e ronde ging de strijd op het kruisvak over de lengte van de plas tussen Helder. De Vries en Renger Kremer. In het laatste kruisrak naar de winlijn ging De Vries Helder voorbij, die op zijn beurt nog door Kremer naar de derde plaats verwezen werd. In de vijfde race op zondagmorgen ging Helder lange tijd aan de kop. Bij het finishen gaf Renger Kremer echter een staaltje van zijn kunnen, door met een onnavolgbare manoeuvre juist voor Helder over de lijn te gaan. De Vries werd derde en Schooneveldt vierde. De zesde wedstrijd moest de beslissing brengen en het leek er op, dat Kremer zou gaan winnen. In het grote kruisrak had hij het in de stuurboordslag zeer on gunstig en Helder en Schooneveldt kwa men hem voor. Schooneveldt kwam bü het finishen juist een meter te kort op Helder, die door het winnen van deze wedstrijd tevens kampioen werd. Jac. Kraan had zaterdag en zondag morgen geen moeite met zijn tegenstan ders. Achter hem werd hard gevochten. Voetbal - uitslagen Om de KNVB-beker Tweede ronde: KFCQSC 20; Am sterdamDWV 51; AjaxStormvo gels 32; VSV—Volewijckers 3-1; Volen- damBlauw Wit 54; ADOBlauw zwart 11—1; DFCEBOH 3—0; Xerxes Sparta 34; SWExcelsior 30; Ar chipelHermes DVS 12; Feyenoord ONA 72; Nieuw BuinenLeeuwarden 012; VelocitasBe Quick 33; BNC GVAV 04; VeendamNicator 5—1; ElinkwijkZeist 21VitesseRh eden 13; PhenixTubantia 13; Wagenin- gen-Graafschap uitg.; Heracles-AGO W 3—2; WilhelminaHVC 1—2; DOSKO— NAC 2—3; PSV—Helmond 5—1: Hel- mondiaWillem 2 51IVOEindho ven 2—6; VW—TOP 3—1; Sittardia Roda Sport 01; MWRapid1 JC 02. Competitie Betaald Voetbal le Divisie A: HaarlemDWS 30. 2e Divisie B: HilversumUVS 21; BaronieRBC 12; ZFC't Gooi uitg. Amateurs le klasse A: GoudaHRC 31; Ve- loxRFC 4—3. 2e klasse A: LugdunumLFC 4—0; Spartaan '20HBS 11Wassenaar Mussen 40. WestlandiaAmmerstol 3e klasse A: 4—2. 3e klasse B: TYBBRipperda 11; HillegomLisse 31. 4e klasse A: MeerburgTe Werve 0-1. 4e klasse E: NieuwerkerkUNIO 4-3. Res. 3e klasse A: LPC 2—UVS 3 3—1; VOS 2Archipel 2 31; Wassenaar 2 Wilhelmus 2 1—4; Lisse 2—VIOS 2 2—2; ASC 2Lugdunum 2 42; Alphen 2 RKAW 2 6—3. Res. 3e klasse C: Laakkw. 3HBS 3 10; VUC 3Wassenaar 3 62: Roo- denburg 2Gouda 3 37; Quick 3VCS 3 0—1; UVS 4—LFC 3 1—0 Zaterdagvoetbal 2e klasse: Quick Boys's-Grav. SV 11; SSSZwaluwen 21; Hoogvliet Excelsior P 22; ARCTer Leede 12; WGZRWH 1—1. 3e klasse A: Excelsior MRCL 71; Rijnsb. B.Jodan Boys 30; SHSOr- nas 1—1; TSBCSVD 2—0. 4e klasse A: KoudekerkBodegraven 31; Sportlust '46Rouwkoop 91; Leiden—VWS 7—4: RCV—GWS 3—2; NoordwijkKatwijk 23. 4e klasse A (West 1)IJmuiden SMN 23; Lisser BoysRobaver 22; Zandv. Meeuwen-Telefonia 42; AGT SVOW 2—1; SMS—Kinheim 2—4. Res. 3e klasse A: Ter Leede 2Noord- wijk 2 3—7; SVOW 2—SHS 2 2—5; RCL 2Rijnsb. Boys 2 16; Jodan Boys 2 Quick Boys 3 14. Res. 3e klasse B: CSVD 2Monster 2 2—4; HBSS 2—TSB 2 2—6; Omas 2— Die Haghe 2 4—3; 's-Grav. SV 2Zw. Wit 2 2—3; Zwaluwen 2Quick Boys 2 0—3. Res. 3e klasse C: Quick Boys 4Koz. Boys 2 14: NSW 2—WGZ 2 7—3; Excelsior P 2DOTO 2 70; Cape He 2 —SSS 2 2—2; Gx. Lindt 2TOGR 2 2-3. 12 M2 Sharpies: 1. en kampioen Jacq. Kraan 5020 p.; 2. B. Kraan 2941 p.; 3. B. Verhagen 2034 p. Finnjollen: 1. en kampioen Bob Mar kus 3492 p.; 2. K. H. Warburg 3316 p. Olympiadejollen: 1. en kampioen Jacq. F. Stap 5204 p.; 2. H. Lesage 3456 p.; 3. N. W. Willems. Vryheidsklasse: 1. en kampioen P. H. Frech 4631 p.; 2. C. de Haas 3564 p.; 3. H. Prins 3075 p. Pampusklasse: 1. en kampioen C. Huis ken 4429 p.; 2. H. J. de Ruyter 3627 p. 12 Voetsjollen: 1. en kampioen A. W. Reyers 3516 p.; 2. H. W. Holtrop 2714 p. DRAKENKLASSE De harde oostelijke wind heeft het de Drakenzeilers op het IJsselmeer in de strijd om het nationaal kampioenschap in de Drakenklasse niet gemakkelijk ge maakt. Vooral zondag, toen de zee zeer hol was, door de lange rollers die op de baan beoosten Pampus wel het hevigst waren. Ideaal weer echter voor de zee- i- i m S *v l f 1ÊÊM intik De Leidenaar Guldemond moest zaterdag uit de strijd door wantibreuk. Tweede werd Barto Kraan, voor J. van Staveren en B. Verhagen. Zondag werd Vertragen tweede en Barto Kraan derde. Karei Warburg zeilde in de Finnen wel zeer sterk. Hij werd driemaal eerste. Markus was zaterdag en zondagmorgen tweede en gezien het grote aantal pun ten dat hij het vorig weekeinde behaal de. stond dus bij het beëindigen van de vijfde wedstrijd zijn kampioenschap vast. Markus brak bij de start van de (overbodige) zesde race zijn mast. Buitengewoon zwaar heeft Jac. F. Stap het gehad in de Olympiadejollen. Hij won zowel zaterdag als zondagmorgen, maar beide malen kreeg hij het niet cadeau. Verbeten was het duel dat hij in de vijfde wedstrijd met Harry Lesage moest voeren. Het was een strijd die zonder onderbreking van de start tot finish met nimmer aflatende hevigheid werd uitgevochten! Stap heeft zijn kam pioenschap verdiend geprolongeerd. In de Vrijheidsklasse vond Peter Frech eindelijk zijn oude vorm weer terug. Zaterdag werd hij tweede achter C. de Haas, maar zondag zagen wij weer de kwaliteit van zeilen die Frech het vorig jaar in de kampioenswedstrijden ver toonde. Beide malen behaalde hij de zege en daardoor tevens voor de tweede maal de blauwe kampioenswimpel! In de Pampusklasse was H. J. de Ruy ter door de harde wind met zijn te lichte bemanning (echtgenote) sterk in het nadeel bij zijn zwaarder wegende rivaal C. Huisken. Zaterdag won De Ruyter, na een uitstekende wedstrijd te hebben ge varen, maar zondag kon hij, ondanks het goede trapezewerk van zijn vrouw „niet genoeg gewicht in de schaal leggen" en in beide races zag hij C. Huisken voor hem over de lijn gaan. Uitslagen: Flying DutChmanklasse: 1. en kampioen Jaap Helder 4250 p.; 2. R. Kremer 3949 p.; 3. J. D. Schooneveldt 3699 p. Bob Markus in actie. en hardiweerspecialist Simon de Wit. Zo wel zaterdag als zondag had hij weinig moeite met zijn overigens geduchte tegenstanders. Zaterdag werd dr. J. R. Blickman tweede en S. Bakker derde. Zondag had De Wit zich na de start met de zware zeegang al spoedig losge maakt en hij wist zijn voorsprong steeds meer te vergroten. Nu werd E. G. v. d. Stadt tweede en dr. Blickman derde. Simon de Wit, onze chef d'équipe van het Olympische zeilers team werd dus kampioen met 3918 puntem voor dr. Blick man, die 2362 punten behaalde. Rikus v. d. Stadt werd derde met 2288 punten. Dini Hobers kampioene vijfkamp met 4171 punten De 22-jarige Dini Hobers uit Nieuw- Amsterdam heeft dit weekeind het Ne derlands kampioenschap vijf kamp voor dames gewonnen met het mooie totaal van 4.171 punten. Haar prestaties waren: kogelstoten 12.61 m., hoogspringen 1.60 m., 200 m. hardlopen 28.1 sec., vèrsprin- gen 5.56 m., 80 m. horden 12.8 sec. Corrie van de Bosch uit Oisterwijk werd twee de, (3875 pnt.) en Elly Schagen uit Hil versum werd derde (3680 pnt.). Sportsplinters Rusland heeft te Londen het we reldkampioenschap floret équipe voor dames veroverd door in de beslissende wedstrijd met 96 van Frankrijk te winnen. Het is de eerste maal, dat Rus land op deze titel beslag legt. Honga rije. kampioen van het vorig jaar bezet in het eindklassement achter Frankrijk de derde plaats. De Franse zwemmer Jean Boiteux, Europees recordhouder op de 400 meter. 800 meter en 1500 meter vrije slag heeft te Oran medegedeeld, dat hij niet aan de Olympische Spelen in Melbourne zal deelnemen. Men neemt aan dat Boiteux deze be slissing heeft genomen naar aanleiding van een verschil van mening dat tus sen de Franse zwembond en hem be staat. De Amerikaanse sprinter Dave Sime. wereldrecordhouder op de 200 me ter. 100 yards. 220 yards en 220 yards horden heeft te Londen verklaard, dat hij voorlopig niet aan wedstrijden zal kunnen deelnemen. Dit in verband met een spierblessure, die hij tijdens de at letiekwedstrijden te Londen van woens dag j.l. heeft opgelopen. Hij hoopt weer in wedstrijden te kunnen uitkomen in januari van het volgend jaar. Tijdens atletiekwedstrijden in het Moore Park te Sydney heeft het 17-ja- rige Australische meisje Betty Cuth- bert het wereldrecord op de 200 meter, dat sedert 25 juli 1952 met 23.4 op naam stond van haar landgenote Marjorie Jackson, verbeterd. Zij liep de afstand in 23.2 sec. De interlandwedstrijd Finland-De- nemarken. die in het Olympisch Sta dion te Helsinki werd gespeeld, is ge ëindigd in een 40 overwinning voor de Denen. Zij hadden bij de rust reeds met 30 de leiding. Het Noorse voetbalelftal heeft te Oslo met 31 van Zweden gewonnen. Bij de rust hadden de Noren met 10 de leiding. In een wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker heeft de Duitse kampioen Borussia Dortmund met 70 gewonnen van Spora Luxemburg. Bij de rust stonden de Duitsers met 4—0 voor. Voor 60.000 toeschouwers speelde Zuid-Slavië te Belgrado tegen Honga rije. De gasten wonnen met 31 nadat, de rust met een 21 voorsprong was in- Rondom de Korf In een zeer spannende, sportieve strijd is de derby tussen Vic. Oriëntis en De Algemene in het laatste kwartier ten gunste van de witzwarten beslist. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een goede partij korfbal met een enerverend verloop. Immers, vijfmaal nam de thuisclub er de leiding doch vijf maal slaagden de gasten er in weer gelijk te komen. Bij de zesde maal gelukte hun dit niet en toen kon Vicus Oriëntis de zege dan ook in korte tijd veilig stellen. Hoe spannend het geweest is, bewijst wel het scoreverloop: 1—0 door P. v. d. Waals; 11 door v. Duijl; 21 door Kees Sommeling; 22 door Kitty Broeder en 32 door Dini Wolring met de rust. In de tweede helft werd het 33 door Broekhof43 door de La Rie44 door P. Kruit; 54 door Wim Sommeling en 55 door Annie Broekhof. Daarna nam V.O. nogmaals de leiding door. K. Sommeling (6—5) en liep ver volgens door Dini Wolring en B. Zirk- zee snel tot 85 uit. Hierop had de Al gemene geen antwoord meer. Een woord van hulde voor de sportieve wijze waar op deze strijd gestreden is, waardoor arbiter Wedemeijer het niet moeilijk heeft gehad. Zuiderkwartier kwam tegen Regen boog opnieuw met een gelijkspel uit de bus, hetgeen van de verjongde geel- blauwe ploeg een goede prestatie ge noemd mag worden. Voor de rust leek het er zelfs op. dat de Tuinstadwijkbe woners de overwinning zouden behalen. In deze periode waren zij wat sterker en wisten dit in goede doelpunten van Gressie en Vinkesteijn tot uiting te brengen. Rust 2—0. Na de hervatting keerden de kansen en brachten de gas ten in betrekkelijk korte tijd de schaal in evenwicht (2—2). Door een ver schot van Broers nam Zuiderkwartier opnieuw een voorsprong (32). Pas kort voor het einde wisten de Dordtenaren deze ach terstand te niet te doen (33). Dit werd ook de einduitslag en daarmede werd de buit broederlijk gedeeld. Fluks verloor van BI. Wit '51 met 43 als gevolg van het falen van het be- ginaanvalvak en tevens door het harde spel van de tegenstanders. Want deze Dordtse club speelde wel een erg stevig partijtje korfbal. Dit neemt niet weg dat, als het Fluks beginaanvalvak ook maar iets meer geluk of iets beter schot had gehad, de punten toch mee naar Leiden gegaan zouden zijn. Reeds na 4 minuten had Schalenkamp de gastheren de leiding gegeven na een goede aanval en na 11 minuten werd het 20, toen Kramer een kleine kans bij de paal be nutte. In 8 minuten tijd slaagde Fluks er in gelijk te maken door goede doelpun ten van Zandvliet en J. de Haas (22). Door v. Nierop werd het 12 minuten voor rust zelfs 2—3. Enkele minuten na de hervatting scoorde Kes de gelijkmaker voor de thuisclub (33). Daarna kreeg Fluks zeker meer scoringskansen dan de Dordtenaren doch. enerzijds door 't for se verdedigen van BI. Wit en anderzijds door een volkomen gebrek aan schot vaardigheid, bleven verdere doelpunten uit. Het doelpunt, dat de thuisclub een (Van onze schaakmedewerker) In de afgelopen week is de afval- wedstrijd van de Leidse Schaakbond gestart met de voorronde, alsmede een gedeelte van de eerste ronde. In to taal zijn er 69 deelnemers, zodat er in de voorronde 5 moeten afvallen, om op 64 te komen, die dan in vier ronden de vier finalisten opleveren. In afwijking van vorige jaren is er nu reeds direct een volledig lotings schema opgesteld, zodat de wedstrijd in feite in vier afdelingen uiteen valt. 61 deelnemers, 12 officials De Nederlandse ploeg, die ons land zal vertegenwoordigen op de Olym pische Spelen te Melbourne, is thans vastgesteld, en de deelneemsters en deelnemers aangewezen. Indien alle kandidaten voor wie de uitzending nog niet vaststaat, er in slagen de limiet tijden te maken, die voor hen door het NOC in samenwerking met de betref fende bonden zjjn vastgesteld, zal deze ploeg uit 61 deelnemers en 12 officials bestaan. Dit zijn dan de officials, die door het NOC worden uitgezonden en niet diegenen, die door een be stuursfunctie in een internationaal lichaam door dit lichaam worden uit gezonden. Eervolle Duitse nederlaag in Hannover Negentigduizend toeschouwers hebben zich zaterdagmiddag in het Nieder- sachsen-stadion te Hannover de kelen rauw geschreeuwd tijdens het enerve rende keiharde, voetbalduel DuitslandRusland, dat de Russische balvirtuozen met gering verschil (21) wonnen. E venals in de wedstrijd Zwitserland Nederland, die tezelfder tijd werd gespeeld, vielen alle doelpunten in de eerste helft. De wedstrijd werd door vrijwel alle TV-stations in Europa uitgezonden. Evenals verleden jaar, toen Duitsland in Moskou met 23 van de Russen ver loor, leidde een Engelse scheidsrechter, ditmaal de befaamde arbiter Arthur Ellis. De bij mooi weer gespeelde ontmoeting stond technisch op een voortreffelijk peil. De in hun bekende rode baadjes gestoken Russen hadden gedurende de eerste helft en vooral tijdens het eerste halfuur het beste van het spel door hun snelheid en geraffineerde wijze van op stellen. Maar ook de Duitse ploeg, waar in nog slechts drie spelers van het we reldkampioenschapselftal uitkwamen, toonde zich van zijn goede kant en maakte een veel betere indruk dan in de laatste interlands van het vorige seizoen. De Duitse verdediging die voor de rust herhaaldelijk voor grote moeilijkheden kwam te staan door het verrassend hoge tempo van de tegenstanders, herstelde zich later goed. De grote verrassing van de wedstrijd gaf het laatste kwartier te zien. Ieder een verwachtte een alles-op-alles eind spurt van de Russen. Maar het slot- offensief kwam juist van de andere kant en wel met zulk een overweldi gende kracht dat de Russen herhaal delijk met acht tot tien man moesten gaan verdedigen. Alle kansen van de Duitsers op een gelijk spel in deze pe riode leden evenwel schipbreuk op de onfeilbare dekking van de Russen en op de schitterende kwaliteiten van doelman Jaschin. De kleine nederlaag wordt in Duits land als een eervolle prestatie beschouwd en men verheugt zich vooral in de stij gende lijn welke het spel van de natio nale ploeg te zien geeft. Alleen in het begin liep alles wat minder vlot, door ge brek aan samenwerking tussen de mid denlinie en voorhoede, tengevolge van het feit dat de kanthalves te veel in de defensie moesten bijspringen om de pre- cisie-aanvallen van de Russische „voet bal-robots" af te slaan De doelpunten werden gemaakt door Strelzow (2e mi nuut), Schroeder (vijfde minuut) en Iwanov (36e minuut). De ploeg is als volgt samengesteld: ZWEMMEN Dames. 100 m. vrije slag: H. Balkenende, C. Gastelaars en G. Wielema. 100 m. rug slag: J. van Alphen, J. de Korte en L. de Nys. 100 m. vlinderslag: A. Voorbij. 200 m. schoolslag: A. den Haan en R. Kroon (bü het halen van de limiettij'd). 400 m. vrije slag: H. Balkenende. M. Kok en J. Koster (indien inentingen gunstig ver loop hebben). 4 maal 100 m. vrije slag: H. Balkenende. C. Gastelaars. G. Wiele ma en óf L. Zandvliet, óf L. Heniger, óf G. Kraan. Heren. 100 m. vrije slag: H. Willemse (limiettijd) en W. de Vreng (limiettijd). 100 m. rugslag: P. Swijghuisen (limiet tijd). 1500 m. vrije slag: G. Zevenboom (limiettiid) Waterpolo. G. Bylsma, F. van Dorp, M. van Gelder, G. Kniest. H. Lamme, N. Luchs, W. Mosterd, H. Muller, F. Smol, C. v. d. Tooren en W. Waalewijn. Officials: mevr. F. Suttorpv. d. Berg, mevr. N. Escabache, -mej. A. Timmer mans (Australië), D. Peute (allen zwem men), B. Planjer en F. Kuiper (water polo) WIELRENNEN Wegwedstrijd en achtervolging. F. Mahn, J. Buis. J. Rol, C. Niesten en J. Capteyn. Official: M. Koot en L. Didier. ATLETIEK Dames: 100 en 200 m. hardlopen: P. van DuyneBrouwer. Heren: Tienkamp: E. Kamerbeek; vèr- springen: Visser limiet-afstand5000 en 10.000 meter: Künen en Roovers (li- miettijden). 800 m. en 1500 m.: Fransen limiettijden) Officials: J. Grootewal. ZEILEN Draken: W. P. van Duyl, mr. E. Stut- terheim en J. R. v. d. Berg met Trintel II. Sharpies: J. Kraan en H. Kraan met Mustang. Finnjollen: B. Markus en reserve: H. Sleewijk. Officials: S. de Wit. HOCKEY Doelverdedigers: Mulder en Honnebier; achter: Terlingen, Drijver en Keulen; midden: Wagener, Loggere, Van Dijk, Marres en Overdijkink; voor: Hooghiem- stra, v. Grimsbergen, v. Erven Dorens, Bouwman, v. Beaumont, Kristen en Zwier. Officials: Jhr. L. J. Quarles van Uf- ford, R. de Waal, R. Norris en J. Ross. De verzoeken van de kanovaarders en de boksers om te worden afgevaardigd. Het lot heeft de 10 sterkst geachte deelnemers grillig over de vier afdelin gen verdeeld: in de eerste treffen wij er niet minder dan 6 aan, te weten Smit (VTL, no 3); Ketting (Philidor, no 4); Teleng (Vriendenschaar, no 7)Jerry Bey (Vriendenschaar, no 8); van Dijk (LSG, no 9) en Rector de Groot (Lei derdorp, no 10). De tweede afdeling telt Van der Nat (LSG. no 2) en Verduin (Caissa, no 5) in haar gelederen, ter wijl wij in de derde en vierde afdeling Brunt (Alphen, no 6) respectievelijk Barkema (Philidor, no 1), de bekerhou der aantreffen. Het is duidelijk dat aan de winnaar van de le afdeling met geen mogelijkheid ook maar te tippen valt. In afdeling 2 moet Van der Nat enige moeilijke klip pen omzeilen, maar daartoe lijkt hij ons wel instaat. Of Brunt hetzelfde in af deling 3 zal presteren, is iets minder duidelijk, maar in afdeling 4 kan het wel haast niet anders of Barkema zullen we weer als finalist kunnen begroeten. De eerste uitslagen zijn de volgende: Afdeling 1: voorronde: C. van der Lip (Sassenheim. no 21) Th. van de Oord sr. (LSG. nó 48) 1—6; A. van Haaster (VTL. no 47)D. Braam (Leiderdorp, no 37) 10; le ronde R. H. van Dijk (LSG no 9)Rector J. C. de Groot (Lei derdorp, no 10) 1—0; J. J. den Bak (Sas senheim, no 17)P. T. Beyk (Lisse, no 15) 1—0; A. Spek (VTL. no 33)—F. Te- leng (Vriendenschaar, no 7) 01P. van Wijnen (Leiderdorp, no 16)N. Maarsen (Voorschoten, no 13) Afdeling 2: le ronde: M. A. Koppenaal (Sassenheim, no 35)A. E. J. Modder man (LSG. no 11) 01; J. Vreeken (LSG, no 54)P. Rozemeyer (Vrien denschaar, no 49) Joh. de Jong (Leiderdorp.no 14)W. H. van der Nat (LSG, no 2) 01; A. Post (Alphen, no 19)J. Verduin (Caissa. no 5) 01: Th. Olijerhoek (Roelofarendsveen. no 59) G. Bernard (Voorschoten, no 63) 01; J. Padding (Philidor, no 22)J. H. Jan- sen (Caissa, no 52) 10. Afdeling 3: voorronde: A. Geyer (Phi lidor, no 32)F. J. Hooftman (LSG, no 51) 1—0; le ronde: T. P. Hofstra (SPW. no 65)J. J. B. Braggaar (Voorschoten, no 57) Vi. Afdeling 4: voorronde: W. F. Wakka (Philidor, no 23)Chr. Sterk (Leider dorp. no 41) 1—0; B. C. de Mik (Phili dor, no 50)G. P. Stuyts (Vrienden schaar, no 69) 01; le ronde: J. G. Bethe (Philidor, no 53)— T. Rasser (Lei derdorp, no 68) 10; A. H. Hooyer (Al- phen, no 20)—M. D. Etmans (SPW. no 39) VzG. P. Stuyts (Vrienden schaar, no 69)—J. P. Verwys (Leider dorp, no 62) 10. Gelijk bekend, gaan bij remise de hoogste nummers over naar de volgende ronde. Vermeldenswaard is nog dat no. laatst van de lijst, Stuyts (Vriendenschaar, no 69) zonder te spelen reeds in de 2e ronde kwam: zijn tegenstander in de voorron de, de Mik, werd ziek en kon daardoor niet spelen, en die in de le ronde. Ver wijs, deed het nog grondiger, door een been te breken! werden afgewezen. Alle deelnemers, en vooral zij, die de mogelijkheid bezitten naar de beroepssport over te gaan moe ten de verklaring tekenen, dat zij ama teurs zijn en ook zullen blijven. De KNWU heeft zioh ten aanzien van de renners garant moeten verklaren, dat zij aan hen voor 1 januari 1958 geen profes sionalvergunning zal uitreiken. Het vertrek van het grootste deel van de Olympische ploeg is bepaald op 11 november. kwartier voor tijd door Kramer scoorde, bleek zodoende beslissend (43). Zelfs miste Betcke tot tweemaal toe een straf- worp. De plaatselijke strijd in 3 B tussen KNS en Crescendo eindigde volgens de verwachting in een zege voor de oranje- witten. Het was van KNS-zyde geen bes te wedstrijd, terwijl Crescendo ons mee viel. Vooral in de beginopstelling was er weinig krachtsverschil te bespeuren. Verhoog gaf KNS de leiding, doch H. Hogeboom zorgde spoedig voor de gelijk maker. Wim Oudshoom bezorgde de thuisclub met de rust een kleine voor sprong (21), waarna Koole na de her vatting er 3—1 van maakte. In de derde opstelling was de thuisclub beslist ster ker en Riezekamp en mej. Ar bouw wis ten dit overwicht in 2 goede doelpunten tot uitdrukking te brengen. Einde 51. UITSLAGEN K.N.K.B. Zuid-Holland I: SpangenHKV 54: Ons EibernestDeetos 25; Die Haghe Het Zuiden 55; Vic. OriëntisDe Algemene 85. Zuid-Holland IIAZwerversRozen burg 49; AchillesReady 57; Velox Actief 3—6; ZuiderkwartierRegenboog 3—3. Zuid-Holland UB: DKCQuick 45; SperwersSchiedam 73; BI. Wit '51 Fluks 43: OSCROlympiaan 51. Zuid-Holland m B: Wion Raven 83; TrekvogelsPams 73: PhoenixEure ka 85; KNSCrescendo 51; ALO USV 3—1. Reserve le klasse: 't Zuiden 3't Zui den 2 14; HKV 2Zwervers 2 124; De Algemene 2Spangen 2 51; Deetos 2Ons Eibernest 2 51 Reserve 2e kl. B: Ready 2HSV 2 82: Deetos 3Sperwers 2 33; Vic. Oriëntis 2Actief 2 95; *t Zuiden 4 Achilles 2 83. Reserve 3e kl. B: HSV 3 Ons Eiber nest 4 26; KNS 2Hou Stand 2 53: HKV 4—De Algemene 3 7—5: Phoenix 2 Vicus Oriëntis 3 45. UITSLAGEN LKB le klasse: Fluks3 Noorderkwartier 5—1; KNS 3—Zuiderkwartier 2 4—9; DanaïdenVicus Oriëntis 4 92. 2e klasse: Crescendo 2KNS 4 50; MorskwartierDe Danaiden 2 12; De Algemene 4—Vicus Oriëntis 5 55. 3e klasse: Vicus Oriëntis 6Noorder kwartier 2 7—2: Fluks 4—KNS 6 10—1: Zuiderkwartier 3De Algemene 5 101. Onder vrijwel ideale weersomstan digheden kon zaterdag in de hoofd klasse een volledig programma afge werkt worden. Het pas gepromoveerde DES boekte de tweede zege. DIO ver loor met 20 en doordat DES nog geen tegenpunt heeft, gaat het aan de kop. Ook Pernix won en wel op bijzondere wijze van VES. De eerste helft was geheel voor Pernix en de Leidenaren waren op schot, terwijl VES geen geluk had. Achtmaal trof fen de oranjekragen de roos en daar mee kwam de rust (80). In tegenstelling tot de eerste helft speelde Pernix daarna ronduit slecht, terwijl VES al gauw driemaal scoorde. Wel werd het 93, maar wéér volgden 3 Haagse doelpunten '96). Na 106 kwam met 107 het einde. Met DES en Pernix kwam ook R'dam Zuid aan 4 punten. In Delft was de stry'd tegen Excelsior spannend en werd door de Rotterdammers met 45 ge wonnen. Ons Eiland kreeg een sterk Vriendenschaar op bezoek en was van meet af kansloos. De roodbroeken scoor den voor rust slechts éénmaal en Vriendenschaar achtmaal. Daarna wogen de partijen beter tegen elkaar op, want het einde kwam met 5<13. Doet DES het goed, de andere gepromoveerde ploeg PKC kreeg de tweede ne derlaag te slikken. TOP versloeg de Papendrechters met 31 en kre*g daar mee meer dan het verdiende. In IA verloopt de competitie niet vlot. Ook zaterdag werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Ijsvogels boekte hier voor de tweede maal winst, maar tegen DES 2 hadden we van de kam pioenen meer verwacht dan 4-1. To nego liet tegen Warmond geen twijfel aan het krachtsverschil en kwam zeifs in de dubbele cijfers. Met een 114 nederlaag moesten de Warmonders huis waarts keren. Het verjongde Pernix 2 kwam in 1 B verrassend goed voor de dag. Aanvankelijk leek het er op, dat de sombere vooruitzichten bewaarheid zou den worden. Vriendenschaar 2 nam met 02 de leiding maar toen de Leidse nloeg ingespeeld raakte, werden de Har- dinxvelders in het defensief gedroneen. Chris Siemons zorgde voor 22 en Wim de Die, reserve W v. Zwieten en Adrie v. Ees brachten de ruststand on 5 Het eerste halfuur na rust weer goed spel van de oranjekragen. Ton TiMe- man. Tineke VisWyrdeman en Jac. Ommering voerden de score on 'ot 82. Via 83 werd het door Wim de Die 93 Snel won ook ten tweede male, met 74 van Excelsior 2. terwiil alle andere ploegen op puntenverlies kwa men. Or. Nassau verloor van ODT met 02 en Blauw Wit met 15 van Oranje Wit. In 2 A een verrassende zege van Tempo op Ons Eiland 2. dat met enkele reserves met 32 verloor. Velo citas versloeg het sterk verzwakte Per nix 4 met zeer groot verschil. Het werd 17—2. Uitslagen HoofdkL West: Pernix—VES 107; Ons EilandVriendenschaar 5il3 DESDIO 20; Excelsior.R'dam Zuid 4—5; TOP—PKC 3—1. lste kl. A: Tonego—Warmond 11—4: DES 2Ijsvogels 14; FiksVES 2 uitgesteld lste kl. B. Pernix 2Vriendenschaar 2 9—3Snel—Excelsior 2 74Or. Nas sau—ODI 0—2: Blauw Wit—Oranje Wit 1—5. 2de kl. A: Tempo—Ons Eiland 2 3-2; Velocitas—'Pernix 4 17—2; Fiks 2VEO 2 niet bekend.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8