TELEFUNKEN Ook met Arie v. d. Oever was aanval van Quick Boys niet scliotvaardig Harde strijd in Alphen eindigde met winst voor Ter Leede Gelijkspel tegen 's Gravenzande ARC begon met tien man RCL (met vele invallersleed opnieuw zware nederlaag Rijnsb. Boys zet ook de tweede wedstrijd in winst om MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 Het kan nog komen, maar (Van een onzer verslaggevers) Degenen die zaterdagmiddag de radio- of televisie-uitzending van de wedstrijd tussen Zwitserland en Nederland hebben geprefereerd boven de wedstrijd Quick Boys's-Gravenz. S.V., die ongeveer op de zelfde tijd op „Nieuw-Zuid" in Katwijk aan Zee werd gespeeld, behoe ven geen spijt te hebben van hun keuze. In een van Quick Boys-zijde bijzonder matig gespeelde wedstrijd werd uiteindelijk tegen de hard zwoegende Westlanders een mager 11 resultaat bereikt. Zoals bijna altijd het geval is, was de thuisclub technisch beter, maar ondanks dat' Van den Oever weer als midvoor was opgesteld, was het met de schotvaardigheid weer slecht gesteld. De voorhoede was weer veel te langzaam en zowel de linker- als de rechtervleugel van de blauw-witten speelde veel te doorzichtig en bovendien nog veel te kort. Daar tussen stond v. d. Oever, die zo zwaar werd bewaakt, dat hij niet veel kans kreeg en bovendien van zijn mede- voorwaartsen te weinig steun kreeg. Bo vendien maakte zowel Van Duivenvoorde als Zuyderduin de fout om het te proberen met vleugelschoten als v. d. Oever vrij voor het doel stondNeen, de juiste samenstelling heeft men bij Quick Boys nog niet kunnen vinden. Zo doende moest Quick Boys met een gelijk spel genoegen nemen, hoewel eerlijk heidshalve gezegd moet worden, dat de Katwijkers nogals eens pech hebben ge had. De bezoekers, hoewel technisch niet zo goed, speelden een prima wedstrijd en demonstreerden een grote dosis vecht lust. Vooral de beide vleugelspelers wa ren stukken beter als de dito van Quick Boys. De Kaüwijkse aóhterhoede heeft de gehele wedstrijd de handen vol gehad aan de vlugge Westlandse voorhoede, welks binnenspelers bij een aanval voor doel waren, wat niet gezegd kon worden van de binnenspelers van Quick Boys. Het begin was gelijkopgaand. Van den Oever lanceerde al na vijf minuten een voorzet voor open doel, maar het binnen- trio miste de kans. Een drietal schoten (en goede ook!) van de Westlandse links buiten stelde keeper De Hollander ge ducht op de proef, maar het sorteerde verder geen effect. Nogmaals was het v. d. Oever, die Van Duivenvoorde in staat stelde een schot te lossen, maar de bal ging voorlangs het doel net naast. Na 20 minuten weer een voorzet van Van den Oever, naar de vrijstaande Hoek, die de bal doorschoof naar Zuyderduin, die Bal in de pan De competitiewedstrijd EMS Vreeswijk (le klasse afd. Utrecht) ie na de eerste helft, op last van de politie gestaakt, omdat het spel gevaar opleverde voor de omwonen den. Voor de aanvang van de wed strijd was de bal door een ruit ge vlogen en op tafel terechtgekomen, terwijl de familie Juist op dat mo ment de maaltijd gebruikte. 10 op het bord bracht. Daarna miste Van den Oever voor open doel en toen moest De Hollander bijna vissen, maar net op de doellijn kreeg hij de bal nog te pakken. Vijf minuten hadden de bezoe kers na de rust nodig om met een vlotte aanval over reohts door de rechtsbinnen gelijk te maken. 11. Ook hierdoor kwam er, bij Quick Boys althans, niet meer vaart in het spel. Tweemaal vond Quick Boys het houtwerk op weg naar succes. Floor van Duin had zich door de verde diging gewrongen, maar zijn schot van dichtbij werd, zij het met geluk, gestopt. Van den Oever doelpuntte, maar de scheidsrechter had even te voren een overtreding gezien op het middenveld en gaf dus een vrije trap ten gunste van Quick Boys! Nogmaals doelpuntte v. d. Oever, weer afgekeurd, nu voor buiten spel! Een Westlander maakte binnen de beruchte lijnen hands, maar de scheids rechter liet doorspelen. Vlak voor het einde zag v. d. Oever een listig boogbal- letje over de lat gaan. Intussen had de Westlandse aanval ook niet stil gezeten en ook voor Den Hollanders doel was het wel eens benauwd, terwijl ook hier het houtwerk een keer op deugdelijkheid werd beproefd. Toch waren de gasten heel dankbaar, dat de scheidsrechter ein de floot, want het ging tegen het slot wel heel erg spannen voor de 's-Graven- zandse veste. Dit slotoffensief van Quick Boys was echter te laat begonnen. Het was een wedstrijd, die door Quick Boys maar heel snel vergeten moet worden! Vierde klassers zaterdagvoetbal RCVGWS Het Sassenheimse GWS heeft in Waddinxveen bij RCV verdiend met 32 verloren. Toen in de eerste helft Van K es toren en dezelfde speler tien minuten later de Waddinxveense doelman reeds voor de tweede maal naar het net gezonden had, leek een grote Sassemse zege in het verschiet. Gemis aan tempo bij GWS in de tweede helft gaf de thuisclub de kans meer vat op het spel te krijgen, zodat ail vrij spoedig doelman Bax voor de eerste maal naar het net kon, 12. Door fouten werd het gelijk. Eerst miste Lens een penalty, terwijl direct daarop Zaal de bal langs Bax in eigen doel plaatste (22)_ Kort voor het einde liet Bax de bal vallen, waardoor het leer in het doel rolde (32). Lisser BoysRobaver Na tien mi nuten spelen gaf J. Steijn Lisser Boys in de thuiswedstrijd tegen Robaver de lei ding, waarna Broekhuizen vrij spoedig de voorsprong vergrootte (20). Lisser Boys was in de eerste helft beduidend sterker, maar allengs verschenen de gas ten meer en meer voor het Lisser doel. Tot de rust bleef de stand echter onge wijzigd. Daarna was Lisser Boys er kennelijk op uit de voorsprong te verdedigen, maar deze tactiek paste precies in het straatje van de gasten, die nu het spel in handen konden nemen. Al spoedig moest doelman Müller dan ook voor een voltreffer van de linksbuiten capitule ren 21, terwijl even later de midvoor na de Boys-spil handig omspeelt te hebben alleen voor Müller komende, geen fout maakte, (22). Verdere doel- Molema miste strafschop (Van een onzer verslaggevers) Het wil ons voorkomen, dat, hoewel Ter Leede bij ARC beslag heeft weten te leggen op de beide punten, men in het Sassenheimse kamp toch ook verre van tevreden zal zijn met het vertoonde spel en de wijze waarop de winst bevochten werd. Over het algemeen kunnen wij pittig stevig spel best verdragen, maar de wijze waarop zaterdagmiddag de spelers van ARC en Ter Leede elkander de overwinning betwistten, kon moeilijk een propaganda voor de voetbalsport genoemd worden. Niet, dat er zich ernstige incidenten hebben voorgedaan, beslist niet, daar door stond trouwens de prima leiding van de heer Wurms uit Den Haag wel borg voor, al had ook hij hierdoor zeker geen prettige middag. Het spel van beide elftallen leed be grijpelijk ouder de verbetenheid, waar mee men elkaar de bal betwistte. Voor de ARC'ers was het zonder meer een echte pechdag. Niet alleen moesten zij het stellen zonder rechtsachter Krijgs man, maar bovendien verschenen De Bruin en Last te laat, waardoor de rood-zwarten met tien man moesten beginnen, omdat v. d. Linden voor De Bruin liet meespelen en Last pas na tien minuten het elftal kwam comple teren. Toen hadden de gasten echter reeds een 02 voorsprong genomen, welke doelpunten, wonderlijk genoeg, Goed iverk van kleine Moulijn Uitschieters maakten de strijd tussen B- ploegen aantrekkelijk (Van één onzer verslaggevers) De ongeveer 8000 bezoekers die zaterdag in Arnhem op het schitterende Vltesse-terrein aanwezig waren bij de wedstrijd Nederland BZwitserland B behoeven zich heus niet bekocht te voelen. Want hoewel deze wedstrijd vrijwel nimmer tot grote hoogte kwam, hebben zich vooral in de tweede helft, toch wel zoveel spannende momenten voorgedaan, dat het voortdurend een spel was, dat boeide. Daarbij staat wel vast, dat de B-ploeg in de eerste helft zijn beste spel speelde en toen vooral de rechtervleugel ClavanTimmermans tot goede daden kwam. Na de rust was er veel minder samenhang in het spel, hoewel toen gelukkig één speler in de Nederlandse voorhoede zoveel aandacht vroeg, dat de Zwitsers er bepaald huiverig van werden. Dat was de kleine Moulijn, die zoveel prachtige trekjes in zijn spel legde, dat hij toch verre te ver kiezen zou zijn voor de technisch zwakke Koopal, ware het niet, dat hij physiek te zwak is. Nederland begon met een hele reeks aanvallen, die al dadelijk gevaar ople verden voor de Zwitsers. Met vloeiende combinaties werd de grendel openge broken en het wekte helemaal geen ver wondering, dat al na 7 minuten het eer ste doelpunt werd genoteerd. Van Melis, naar links afgeweken speelde de bal prachtig in de vrije ruimte voor de snel spurtende Schouten, die doorlopend hard en laag inschoot. Nederland bleef in de aanval, doch enkele goede kansen ble ven onbenut, oa. door een schot over de lat van Timmermans. Aan de an dere kant kreeg nu ook Feyt zijn eerste, niet moeilijke werk te doen. Het was volkomen overeenkomstig de verwach tingen, toen na een half uur spelen Clavan een pass van Schouten afwerkte met een tam, maar verraderlijk laag schot, dat via de binnenkant van de paal doelman Schley volmaakt kansloos liet. Wie gedacht had, dat dit doelpunt een grote zege voor de Nederlanders zou inluiden, kwam bedrogen uit. Want de langzame ontbinding van het Neder landse élan kreeg gestalte en toen de Zwitsers zich geducht begonnen te roe ren, kon al heel spoedig van een gelijk- opgaande strijd worden gesproken. Vier minuten voor rust kwam het eerste te- genpunt. Uit een afgeslagen corner kwam de bal bij rechtsbuiten Ohiesa, die twee man omspeelde en daarna hard en hoog inschoot. Kort na rust kwam de gelijkmaker al tot stand, toen bij een aanval de bal in het bezit kwam van de ver op gedrongen Jager, die handig profi teerde van de verwarring in de Ne derlandse verdediging en Feyt kans loos sloeg. Het was daarna zoals we reeds in de aanhef zeiden een boei ende stryd, volkomen gelijk opgaand en met voortdurend wisselende kansen. De prachtig spelende Zwitserse rechts binnen Scheller zorgde voor fraaie ope ningen, maar de Nederlandse defensie had er goed vat op. In de Nederlandse aanval vlotte het niet erg meer en di verse mooie kansen, vooral door Mou lijn gesohapen, bleven onbenut. Een kwartier voor tijd bracht Schley magni fiek redding op een fel schot van Cla van, die even daarna echter een opge legde kans ongebruikt liet, evenals trouwens v. Melis, die na rust danig was afgezakt. Sensatie kwam toen Zwitser land een strafschop kreeg tegen Wal- hout, o.i. ten onrechte. De te zacht door Robbiani ingeschoten bal kon Feyt op de doellijn stoppen. Met een krachtig, maar onproduktief slotoffensief van Ne derland kwam het einde van deze wed strijd. hun tevens de overwinning gebracht hebben. Gesteund door de wind en de aan vankelijke numerieke meerderheid, was het in het eerste kwartier alles Ter Leede wat de klok sloeg. Spoedig had midvoor Harskamp de zwakke plek in de ARC-defensie ontdekt, met gevolg, dat invaller De Graaf overspoeld werd met. aanvallen, waartegen hij zich nau welijks staande wist te houden. En toen linksbuiten K. Molema vrij voor doel man Van der Mark kwam, vergiste de Sassenheimer zich niet in de juiste rich ting: 0—1. De druk op het ARC-doel bleef aanhouden met als resultaat een vol treffer van Harskamp: 20. Kramp achtig verdedigde ARC zich tegen een dreigende debacle, die vooral in het verschiet lag, toen De Hoed zich niet wist te beheersen en de heer Wurms prompt een strafschop aan Ter Leede moest toekennen. Tot grote teleur stelling van de gasten schoot Molema de bal keihard naast, zodat doelman v. d. Mark rustig op zijn plaats kon blijven. Dit bleek het moment voor ARC om tot het offensief over te gaan en toen spoedig linksachter H. Thijssen de bal uit een voorzet van v. d. Linden hoog boven de opspringende Last met de hand wegsloeg, was het voor v. d. Lin den een koud kunstje uit de strafschop de achterstand te verkleinen. Voor beide doelen ontstonden hierna meerdere kansen, hetzij om de voorsprong te ver groten of tot de gelijkmaker te komen. Merkwaardig genoeg struikelde men meestal door eigen onbesuisdheid, ter wijl vooral doelman De Vries in het Ter Le ede-doel met meerdere fraaie red dingen aan de rood-zwarte voorhoede kansen wist te ontnemen. Na de thee bleek v. d. Linden bij ARC door De Bruin vervangen. ARC kwam met de wind in de rug en de wil om doelpunten te maken, steeds meer in aanval, hoewel de uitvallen van Hars kamp c.s. stellig niet zonder gevaar waren. Zelfs kregen de gasten de beste kansen de voorsprong te vergroten. Harde schoten, vooral van rechtsbuiten K. Molenaar, misten echter de juiste richting, zodat v. d. Mark het op zijn slofjes af kon. Doelman De Vries kreeg het aan de andere kant heel wat moei lijker, maar hij wist zich op bewonde renswaardige wijze door de moeilijkhe den heen te slaan, zodat toen het einde door de heer Wurms, die wij de beste man van het veld vonden, werd aange kondigd, de punten mee gingen naar Sassenheim. (Ingez. Med.-Adv.) stijl en perfectie sinds 1903 punten bleven uit. Beide partijen moch ten met deze draw tevreden zijn. NoordwijkKatwijk Het eerste tref fen tussen Noordwijk en Katwijk eindigde in een bslist niet geheel verdiende zege voor de Katwijkers. Noordwijk is vrij wel de gehele speeltijd in de meerder heid geweest, maar de roodibroeken sprongen te royaal met de kansen om. De gasten deden het beter. In de eerste helft vier uitvallen, waarvan drie tref fers: (03). Vooral het laatste doelpunt van linksbinnen Van Wieringen, was een „juweeltje". Dankzij een strafschop wist de thuisclub in de eerste helft de ach terstand nog te verkleinen tot 13. Na enkele kansen in de 2e helft onbenut te hebben gelaten, verkleinde v. d. Lippe tenslotte nog de achterstand tot 23, maar verder kwamen de gastheren niet. zodat Katwijk betrekkelijk goedkoop aan de volle winst kwam. Maar doelpunten beslissen SportlustRouwkoop Het moet voor doelman Van Ameron van Rouwkoop zaterdagmiddag in Woerden tegen Sport lust wel een onplezierige wedstrijd ge weest zijn. In twee maal drie kwartier moest hij niet minder dan negen maal de bal uit het net halen. Zonder zioh al te veel in te spannen scoorden de Woerdense voorhoedespelers er op los, terwijl het wel zeer verzwakte Rouwkoop met moeite er in slaagde de eer te red den. Het einde kwam met een niet eens geflatteerde 91 zege voor de thuisclub. AGTSVOW SVOW moest in Am sterdam zonder Rossi er waarschijnlijk gehele competitie niet beschikbaar de strijd aanbinden .tegen AGT. De be zoekers namen spoedig uit een doelwor- steling door v. d. Meer de leiding. Maar nog voor de pauze maakte het uit oude geroutineerde krachten bestaande team der gastheren uit een algemene aanval gelijk. Doelman Hoegendijkhoff werd uiit positie gespeeld (11). j In de tweede helft domineerden de bezoekers, maar schutter Rossier werd gemist. Toen dan ook de thuisclub de leiding genomen had, dankzij een goed schot van de midvoor, kon een neder laag moeilijk meer voorkomen worden. Wel kreeg Verduin nog een kans, maar hij faalde voor open doel. Het bleef 21. Een aanval van het Zwitserse B-elftal op het Nederlandse doet. waarbij Feyt het niet gemakkelijk heeft. Het ziet er somber uit (Van een onzer verslaggevers) Het gaat er naar uitzien, dat R.C.L. een zeer moeilijk seizoen tegemoet gaat, want na de rake nederlaag van T.S.B. op eigen terrein, volgde nu een nog zwaardere nederlaag tegen Excelsior M, dat de Leiderdorpers volkomen de baas was en het kalm aan moest doen tenslotte om de stand niet in dub bele cijfers te brengen. Het Is voor de clubleiding van de roodwitten wel een moeilijke zaak want ook nu weer telde de ploeg verscheidene invallers, waarbij het niet meespelen van doelman Mulder wel het zwaarste woog. Deze morele handi cap is de nog jonge R.C.L. ploeg niet te boven gekomen en Excelsior was dan ook van de aftrap af verre ln de meerderheid. Met snel en open spel werd de R.C.L. defensie opengescheurd en vele aan vallen werden besloten met goede schoten. Toch kan van de eerste helft worden gezegd, dat het een zeer aan trekkelijke wedstrijd was, omdat R.C.L. meermalen tot behoorlijk te genspel kwam. Het was Hartog, de pas weer herstelde Excelsior linksbuiten, die de score opende, maar daarna is het woord vrijwel geheel aan midvoor Vermeer geweest die een buitengewoon produktieve bui had en nog voor rust voor een 40 stand zorgde. Na de rust was de Excelsiorploeg opperpiachtig, omdat gaandeweg R.C.L. geheel ineen stortte. Vermeer bracht de stand op 50 en daarna nam de rechtshalf nog aan het doelpuntenfeest deel door zelf te schieten toen ieder een voorzet ver wachtte. Daarna pas kon R.C.L. de toch zeker verdiende tegengoal maken. Het was tenslotte Vink die zeven mi nuten voor tijd de eindstand op 71 bracht. De invaller-doelman van RCL heeft nog verschillende knappe red dingen gedaan, hoewel hij toch wel schuldig was aan enkele der Maas- sluise doelpunten. Het is te hopen, dat bij de komst van de nieuwe trainer ook het spel van de Leiderdorpers op een hoger niveau komt. anders geloven we, dat het hen heel moeilijk zal vallen dit seizoen de degradatie te ontlopen. KoudekerkBodegraven In een van beide kant-en ma-tig gespeelde wed strijd heeft Koudekerk met 31 van Bodegraven gewonnen. Bruines zorgde er voor, dat Koudekerk reeds na een kwartier kon juichen (10». Eén der aohterspelers van Bodegraven was later zo vriendelijk de bal in eigen doel te werken (20). Alb. Zweris bracht nog voor de thee de stand op 30. In de tweede helft kwam Bodegraven steeds meer in de aanval, maar in de voorhoede ontbrak een schutter. Pas toen Van Wetten in het strafschopgebied hands maakte, kon de penalty in een doelpunt worden omgezet (31). Koude kerk geloofde het wel. Sommige spelers gingen zich te buiten aan een overmaat van individualisme, er viel weinig ple zier meer aan te beleven. Het bleef 31. LeidenVWS Een enthousiast spelend Leiden heeft het technisch toch wel betere VWS een flinke nederlaag be zorgd. Overigens met medewerking van de doelman der dekenmensen, Gybels, die bij drie van de zeven doelpunten, welke hij moest doorlaten, niet vrijuit ging. De Jong opende reeds in de eer ste minuut de score, na zes minuten maakte Starre er 20 van, maar na een kwartier spelen had Schouten de ach terstand tot 21 kunnen reduceren. Nu was de beurt weer aan Leiden, v. di Kraan, De Jong, Key en Rietkerken maakten er 61 van. Nog gaf VWS de moed niet op en Ouwerkerk zorgde voor het tweede dekendoelpunt, maar veel vreugde viel er niet aan te beleven, want korte tyd later dook Gij bels ovef een schot van Starre heen (7—2). VWS wilde echter van geen overgave weten, maar verder dan 74 dankzij twee doel punten van Schouten, kon het niet ko men- Voetbal in Engeland De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse League luiden Eerste divisie: ArsenalNewcastle United 01; As ton VillaTottenham Hotspur 24; Bolton WanderersCardiff City 20; Burnley—Portsmouth 1—1; Charlton AthleticManchester City 10; Chel seaBirmingham City 10; Luton Town (Everton 20; Manchester United Sheffield Wednesday 41; Preston NorthendBromwich Albion 32; Sun derlandBlackpool 52 Wolverhamp ton Wanderers—Leeds United 1—2. HANDBAL Opnieuw flinke zege van HVL HVL heeft ook de tweede competitie wedstrijd met groot verschil gewonnen. Onze stadgenoten moesten aantreden tegen de vereniging „Rotterdam". De Rotterdammers konden met hun ener giek spel tot de rust de strijd nog enigs zins in evenwicht houden, ook al door dat de HVL voorwaardsen vele kansen misten. De stand met de rust was 7-3 voor HVL. Na de hervatting ging HVL het tempo verhogen en kregen de Rot terdammers geen kans meer om ge vaarlijk te worden. Zo behaalde HVL zijn tweede grote overwinning, nu met 17-6. De voetbalwedstrijd tussen het Ne derlandse C-elftal en de Zeeuwse ploeg, te Middelburg gespeeld, eindigde in een 20 overwinning voor Nederland C, dat bij rust reeds met 1-0 de leiding had. Beide doelpunten kwamen van de voet van de Noadspeler Louer. Spannende strijd in Rijnsburg (Van een onzer verslaggevers) Spanning en snelheid kenmerkten de wedstrijd tussen Rijnsb. Boys en Jodan Boys. De uitslag 30 doet vermoeden, dat de gastheren het niet al te moeilik hebben gehad. Doch dat is verre van dat, want steeds bleef ook het geelzwarte doel onder druk staan en moest met „man en macht" de smetteloze nul verdedigd worden. Dit gelukte wonderwel, zelfs nadat spil v, d. Nagel was uitgevallen en Schooneveld de zaak kwam completeren Ook rechtsbuiten v. d. Rijst moest wegens een blessure vervangen worden. Maar de vaart bleef erin en hun Iets fellere doortastendheid deed de Rijnsburgers zegevieren. Na ongeveer 10 minuten reeds plofte Kees de Mooy het leer in het vijandelijk net. 10. Het eerste schaap was over de dam, doch de andere volgden nog niet. Tot de rust bleef deze stand gehand haafd, ondanks de spannendste momen ten vóór beide doelen. In de veronderstelling, dat de tweede helft wel minder zou zijn, door het hoge tempo in de eerste, kwamen we bedro gen uit, want weer werden de „wapens" fel, doch fair, tegen elkaar ingezet. Aanvalsleider Jaap van Duyn liet in de 11e min. van de tweede helft zijn gasten zien hoé het moet, en onder oor verdovend gejuich bracht hij 20 op het bord. Dat uiteindelijk 30 op het formu lier kwam te staan was enerzijds de „schuld" van Kees Heemskerk, die in de 20e minuut scoorde en anderzijds van de verdediging, die na die derde treffer succesvol de steeds maar naar eer zoe kende Jodan Boys-voorhoede wist te stuiten. De uitslag was verdiend, doch wat geflattteerd, omdat de gasten door hun goed tegenspel wel een of twee doelpun ten hadden verdiend. Rosneij verbeterde wereld record 3000 meter steeple Tijdens atletiekwedstrijden te Boeda pest heeft de Hongaar Rosznoy het we reldrecord op de 3000 meter steeple ver beterd en gebracht op 8 min. 35.6 sec. Het officiële record stond sedert 11 sep tember 1955 op naam van de Pool Cro- mik met een tijd van 8 min. 402 sec. Op 14 augustus van dit jaar liet de Rus Tjltohine te Moskou een tijd van 8 mm. 39,8 sec. afdrukken. Deze prestatie is evenwel nog niet als wereldrecord er- JAAP VAN. DUIN.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6