Nieuw gymlokaal in Bodegraven Lemsteraak voor Prinses Beatrix vermoedelijk mei 1957 gereed Nederlands bedrijfsleven niet ongerust over Suez-situatie Oude Da Costaseliool is bijna onherkenbaar veranderd Voorstel tot uitbreiding van Raad van Bestuur Philips VRUDAG 14 SEPTEMBER 1956 „De groene draeck „Dit is een geschenk van ons ganse volk „Het is een droom", was de reactie van Prinses Beatrix op 31 januari jl. i de dag van haar 18de verjaardag, toen het kort daarvoor geformeerde comité „Varend Nederland" haar kwam vertellen, dat Toesloten was haar ter ere van deze heuglijke dag een jacht aan te bieden. „Het zal een kam- peerschip, een moederschip voor mij worden", sprak zij tot de voorzitter van het cduüté, de heer E. Crone uit Amsterdam. Daar de keuze verder aan de Prinses werd overgelaten wachtte men in spanning af, waarop zij zou vallen. Prinses Beatrix, als watersportliefhebster in haar valkjacht „De rode duivel" voor velen op de Loosdrechtse plassen geen onbekende, 'zeide korte tijd later gaarne een Lemsteraak te willen bezitten, een rond jacht, oorspronkelijk gébruikt als vissersvaartuig, dat overal in Nederland, met uitzondering van nauwe vaarwaters, zal kunnen varen. De Prinses vertelde verder te verlangen, dat het schip eenvoudig zou worden inge richt en het karakter van een kampeerschip zou dragen. Als naam heeft zij bedacht „De groene Draeck", genoemd naar het admiraalsschip van piet Hein. Uitgaande van de eisen, een handel baar schip met een lengte van 15 meter te ontwerpen, heeft de heer A. de Boer uit Lemmer, een bekende ontwerper van Lemsteraken, zich aan zijn teken tafel gezet en weldra bood hy het comité een ontwerp aan wat lynen- en tuigplan betreft. De indeling en de constructie is daarop ontworpen door de N.V. Amster- damsche Scheepswerf G. de Vries Lentsch. jr., die inmiddels begonnen is met de bouw van de diverse onderdelen. Over enkele maanden zal de kiel worden gelegd, waarop dan direct ver der gebouwd kan worden. Dezelfde werf bouwde in 1937 het Koninklijk jacht „Piet Hein". Het is de bedoeling, dat de wit-crêmekleurige aak met op de kop van het roer een gebeeldhouw de draak In mei 1957 gereed zal zijn, zodat het vaartuig spoedig daarna zal kunnen worden aangeboden. Smaakvolle inrichting Bij een lengte van 15 meter krijgt het een breedte van 4.40 meter. Het zeilop- pervlak zal in totaal 128 vierkante meter bedragen. In het achterstuk komt een cockpit, plaatsbiedend aan circa 8 per sonen, 'met daaronder een motorkamer met een motor van 65 pk. Daarvoor een salon van 4.30 bij 2.40 meter met een hoeksofa, ook geschikt voor twee perso nen om op te slapen, tafel, drie armstoe len, vaste kast, schrijftafel buffetbar, kast voor oliegoed en een gashaardje. Weer hiervoor ligt een gang met aan bakboord een hut voor vier dames en aan zeten kunstschilder verscheidene ver wondingen kreeg, waaraan hij 's avonds Auto tegen boom: twee doden Gisterochtend vroeg is ln België op de weg tussen Veldwezelt en Vroen- hoven. een Nederlandse, uit Maas tricht komende auto tegen een boom gereden en geheel vernield. Twee der inzittenden vonden hierbij de dood. In de auto, die bestuurd werd door een Maastrichtse schilder, zaten voorts een 28-jarige radio-technicus uit Maas tricht en twee Belgische zusters uit Tongeren. Naast de bestuurder zat ver der een Maastrichtse kunstschilder. De auto is met zo grote vaart tegen een langs de weg staande boom gebotst, dat de boom in het koetswerk drong en de achterin zittende radio-technicus op slag doodde. De beide naast hem zit tende vrouwen werden ernstig gewond, terwijl ook de naast de bestuurder ge- Trein greep auto op onbewaakte overweg De motor was afgeslagen Gisteravond is een sneltrein uit En schede naar Amsterdam tussen Assel en Stroe op de Veluwe op een onbewaak te overweg in aanrijding gekomen met een personenauto. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Het treinverkeer ondervond ernstige vertraging. De trein is later weggesleept naar Stroe. De vol gende trein uit Enschede heeft de ge strande reizigers overgenomen en is met 80 minuten vertraging in Amersfoort aangekomen. De auto was geleend' door de 26-jarige mej. A. G. van Surksum uit Nieuw Mil- ligen. Toen zij op de onbewaakte over weg kwam sloeg de motor af Deze stond echter in de versnelling en was niet los te wrikken. Voordat de trein aankwam heeft de militair N. Klaassen, gelegerd in Nieuw Milligen, nog getracht de auto van de spoorrails af te werken en toen dat niet lukte geprobeerd de trein tot stilstand te brengen. Mej van Surksum was allang uitge stapt en zette het op een lopen toen de trein naderde. Oliespuiter bedwongen Na dertien dagen is de Amerikaanse deskundige Kenle.v er in geslaagd een zeven ton wegende installatie aan te brengen boven de oliebron van Alborze, waaruit de olie tot dusverre onder een druk van 700 atmosferen over de woes tijn vloeide. Hierdoor heeft men de bron in bedwang gekregen en zal later de olie kunnen worden afgetapt. Dit is de tweede maal, dat Kenley in Perzië succes heeft. De eerste maal, in 1950, werd hij door de toenmalige Anglo. Iranian Oil Company uitgenodigd naar Perzië te komen, om een in brand staande bron in het gebied van Masjed Soleiman te bedwingen. Hij slaagde daarin toen in een week tijd. Jaarvergadering Broederschap Notarissen De jaarvergadering van de Broeder schap der Notarissen in Nederland, wel ke gisteren in Arnhem is gehouden, is bijgewoond door de Minister van Jus titie, prof. mr. J. C. van Oven, en een aantal buitenlandse afgevaardigden en deelnemers. Besproken werden de pre-adviezen van prof. mr. L. J. Hijmans van den Bergh. hoogleraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht, en mr. Th. A. Ver steeg. lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, over het onderwerp ..Overgangsrecht, mede in verband met de invoering van het nieuwe burgerlijk wetboek". Tot voorzitter van het hoofdbestuur werd gekozen mr. G. J. H. Kuijk uit Geldermalsen; tot leden J. C. Stuart, notaris te Haarlem en P. Zwart, notaris te Dokkum. Aan het eind van het verslagjaar wa ren 801 notarissen en 40 oud-notarissen lid van de Broederschap. Medegedeeld werd, dat het aantal leden nadien ge stegen is tot 898. 70 oud-notarissen en 2 buitengewone leden (2 notarissen uit Curasao). in het ziekenhuis St. Annadal te Maas tricht is overleden. stuurboord een hut voor twee gasten. Bij de boeg ligt het schippersverblijf voor de twee vaste bemanningsleden, die het jacht krijgt, en hierachter de kom buis met aanrecht, gootsteen, butagas- geiser en -gasstel en koelkast. Verder zijn er drinkwatertanks voor 1200 liter. Het casco wordt geheel van staal. De betimmering zal eenvoudig doch smaak vol zijn. maar de keuze der houtsoorten wordt aan de Prinses overgelaten. Beroep op medewerking De leden van het comité, waarin zit ting hebben leidende figuren van de Ne derlandse Zee- en Rijnvaart, binnen vaart, reddingwezen, zeil- en roeisport, de voorzitters van de Kamers van Koop handel te Amsterdam en Rotterdam, de Commissaris der Koningin van de zeil- provincie Friesland en 15 burgemeesters uit watersportplaatsen, hebben zich ga rant gesteld voor de bouwsom. Doch daar het jacht als een geschenk van ons gehele volk is bedoeld, doet het comité een dringend beroep op ieder mee te werken, zodat de garantiesom niet aan gesproken zal behoeven te worden. (Bijdragen kunnen gestort worden op girorekening 1818 ten name van comité „Varend Nederland" te Amsterdam of bij de Nederlandsche Handel-Maat- schappy te Amsterdam. Ook geschenken in natura, mits passende in het geheel, zyn welkom, doch ter voorkoming van doublures gelieve deze gevers zich vooraf te verstaan met het comité: adres Nieu- wezyds Voorburgwal 104 te Amsterdam. Het is de bedoeling by de overdracht van het schip een lyst met namen van de schenkers aan te bieden). Israëlische aanval op politiebureau in Jordanië? Volgens een woordvoerder van het Arabis<3ie Legioen heeft een sterke af deling Israëliërs, ondersteund door ar tillerie en gevechtswagens, in de nacht van donderdag op vrijdag een Jordaans politiebureau te Gharandal (halverwege tussen de Dode Zee en Eilath) aange vallen. Jordanië heeft ter zake een klacht bij de gemengde wapenstilstandscommissie ingediend en dringend om een onderzoek naar de aanval gevraagd. Waarnemers van de Verenigde Naties zyn reeds per vliegtuig naar de plaats van het gebeu ren onderweg. Volgens berichten in de Jordaanse pers is de po6t opgeblazen, maar verdere bijzonderheden zyn nog niet bekend. Minister van de Kieft naar Washington Minister J. v. <1. Kieft is vanmiddag als „Governor" van de „International Bank for reconstruction and develop ment" naar Washington vertrokken waar hij de jaarlijkse vergadering van de „Governors" van de Bank zal bijwo nen. By de opening van de Starten-Gene raal zal de minister dus niet aanwezig kunnen zyn. De minister van Financiën a.i. dr. W. Drees, zal in de namiddag van dinsdag L8 september a.s. de begro ting voor het dienstjaar 1957 aan de voor zitter der Tweede Kamer overhandigen. Volgens latere berichten, ontvangen in het hoofdkwartier van het Jordaanse leger, bedragen de verliezen van de Jor- daniërs tien doden, zes zwaar gewonden en vier vermisten. 10 jaar Oorlogsgravenstichting Nabestaanden uit alle delen des lands aanwezig op ontvangst in de Dierentuin (Van onze Haagse redactie) Gisteren heeft de Oorlogsgravenstichting in Den Haag het tienjarig bestaan herdacht. Ongeveer 1200 nabestaanden van Nederlanders, die na 9 mei 1940 hun leven voor ons land gaven, waren 's middags in de Haagse Dierentuin bijeen, op een ontvangst, die de Raad van Bestuur van de Stichting hield. oud-directeur generaal van de PTT, dr. L. Neher, mr. J. Klaasesz. commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, gene raal b.d. baron van Voorst tot Voorst en mr. A. M. Joekesz, leden van de Raad van State, het Tweede Kamerlid G. Rit meester, voorzitter van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet, generaal b.d. mr. H. J. Kruis, wethouder v. d. Oever als loco-burge meester. mr. N. S.' Blom. raadadviseur van Buit. Zaken, admiraal b.d. J. Th. Fürstner, majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck, opperstalmeester van H.M. de Koningin en vele anderen. Na afloop van deze receptie werd een film vertoond in kleuren over tal van erevelden. welke door bemoeienis van de Stichting tot stand kwamen. Voordat de vertoning van deze film plaats vond, bood de directeur der Stichting, de heer H. Wilbrenninck, na mens directie en personeel aan de pre sidente een herinneringsbord in Delfts blauw aan. Deze nabestaanden, die uit alle deien des lands gekomen waren, werden be groet door de presidente van de Stich ting. mevr. H. G. van Anrooy-De Kem- penaer. waarna door allen een minuut stilte, ter nagedachtenis van de gevalle nen. in acht genomen werd. In de Ro tonde van de Dierentuin waren ma quettes opgesteld van erevelden in In donesië, die door velen bezichtigd wer den. In de loop van deze receptie werd het woord gevoerd door generaal b.d. jhr. W. Roëll. oud-commandant veldle ger. die namens de aanwezigen dank bracht voor alles wat de Stichting in de loop der jaren gedaan heeft. „In de har ten van de nabestaanden", zo zei spre ker „heerst thans vrede, omdat zü, die heengingen, met ere rusten in de aarde" De presidente besloot de druk bezoch te receptie in de Dierentuin, waarna door allen het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen werd. Receptie in de „Witte brug" Vervolgens had in hotel „Wittebrug" een receptie plaats, ditmaal voor perso nen en afgevaardigden van organisaties, die de laatste tien jaar bij het werk van de Stichting betrokken zyn geweest. Op deze ontvangst waren o.a. aanwezig de „Arabieren zijn verstandig genoeg om, ondanks alle lawaaide werkelijkheid in het oog te houdenzegt dr. Hillen Het Nederlandse zakenleven maakt zich niet al te ongerust over de situatie, die aan het Suezkanaal is ontstaan. Dit verklaard dr. C. Hillen. secretaris van het Midden-oost-instituut, tijdens een onderhoud op de Utrechtse Najaarsbeurs. Het Nederlandse zakenleven is van mening, dat de handelsbetrekkingen niet zullen lijden onder de huidige internationale spanning. Bovendien maakt men zich niet al te grote zorgen over een mogelijke stagnatie in de betalingen. In dit licht bezien, aldus dr. Hillen, is het begrijpelijk dat de Nederlandse handel rustig voortgaat, getuige de deelneming aan de internationale jaarbeurs in Da mascus, die de gehele maand september duurt. Al met al raakt de kwestie Suez in feite alleen nog de scheepvaart. Binnen korte tijd voor financiëel bankroet Zich verder verdiepend in de huidige sfeer in het Midden-Oosten wees dr. Cairo, aldus dr. Hillen, .pocht, dat En geland als een van de belangrykste han delspartners van Egypte er de grootste nadelen van zal ondervinden, maaT, al dus de heer Hillen. men moet niet ver geten. dat Egypte zelf niets meer in het Hillen op de zeer belangrijke vraag in sterlinggebied kan kopen en niet meer hoeverre de Sovjet-Unie haar invloed zal jin sterling kan betalen voor de talrijke weten uit te breiden. Moskou doet er. diensten waarvoor deze valuta een ver volgens hem. alle mogeiyke moeite voor. j plicht betaalmiddel is. Gisteren hield de heer Lionel Sha piro in Amsterdam een persconfe rentie over zijn boek ..De zesde juni" en de gelijknamige naar het boek vervaardigde film. Lionel Shapiro was tijdens de tweede we reldoorlog oorlogscorrespondent en de eerste in deze functiedie Rot terdam na de bevrijding binnen trok. Lionel Shapiro voorziet een van zijn boeken van zijn handteke ning. Hadji's trekken door de Arabische gebieden om de Koran op basis van com munistische theorieën uit te leggen. In boekwinkels in Syrië vindt men soms een verscheidenheid aan van in het Arabisch vertaalde communistische lectuur. Hoewel het gevaar van deze Russische ihfiltratiepogingen niet over het hoofd gezien mag worden, dient men, aldus dr. Hillen. toch vooral de werkelijkheid niet uit het oog te verliezen. De heer Hillen wees in dit verband op de blokkering van de Egyptische sterling-saldd, als eerste reactie op Nassers nationalisatie van het Suezkanaal. Cyprioten zijn erg royaal met tijdbommen Donderdag zyn te Dhekelia aan de zuidkust van Cyprus verscheidene niet geëxplodeerde bommen ontdekt, in een in aanbouw zynd Brits militair zieken huis. De ontdekking geschiedde nadat twee tijdbommen waren ontploft, op het erf van het ziekenhuis. Er vielen geen slachtoffers. De politie heeft voorts zes bommen van inheems maaksel ontdekt in het dorp Miamilea ten noordoosten van Ni cosia. Tijdens een schietpartij ten noorden van Famagusta is een Cyprioot doodge schoten en werden er vier gewond, van wie twee ernstig. Zeven Cyprioten die gevangen zaten omdat zij werden verdacht van verzets daden zyn donderdag uit eer. kamp ben westen van Nicosia ontsnapt. Een zevenjarig Cyprisch meisje is licht gewond, toen verzetslieden ten. noorden van Paphos in het westen van Cyprus een tweetal bommen gooiden naar Britse troepen, nadat deze het ge bied hadden omsingeld, werden twintig Cyprioten gearresteerd. AFP meldt uit Nicosia, dat donderdag avond te Famagusta een uiterst belang rijke Britse militaire installatie door een tijdbom is beschadigd. Na de ontploffing zyn nog drie tydbommen gevonden. Wat voor een installatie het is. die getroffen werd, is niet bekendgemaakt. Communistische gedetineerden in kam pen in zuid-Cyprus zy n een hongersta king van drie dagen begonnen. In brie ven aan plaatselyke bladen klagen zy er over, dat zy reeds negen maanden lang worden vastgehouden zonder dat bepaal de beschuldigingen tegen hen zyn uitge bracht. (Ln december j.l. zijn meer dan 130 communistische leiders gearresteerd. Sedertdien is er een vyftigtal weer vrij- gelaten.) Egypte, zo meent dr. Hillen, wordt mo menteel financieel uitgewrongen. De Sovjet-Unie heeft slechts 13% van de Egyptisch import, het Westen 60%. De transactie voor de levering van oorlogs- materieel heeft Egypte bovendien een gehele katoenoogst gekost en misschien zelfs nog een tweede en derde oogst, al dus dr. Hillen. Katoen is voor Egypte het belangrijk ste exportproduct en het ziet er volgens dr. Hillen naar uit. dat Egypte binnen heel korte tijd voor een financieel bank roet staat. Egypte kan volgens dr. Hillen het Suez kanaal nationaliseren, maar het trekt, volgens hem, uiteindeiyk toch aan het kortste eind. De andere Arabische lan den kunnen dreigen de oliepijplei- dingen op te blazen, maar ze zullen, vol gens dr. Hillen, in hun eigen vingers snijden, want zij beschikken evenmin als Perzië onder Mossadeq over de tech nici om de olie-industrie te exploiteren en de Arabier is volgens dr. Hillen, ver standig genoeg, ondanks alle lawaai van het ogenblik, om de realiteit niet uit het oog te verliezen. Niemand zal willen ontkennen, dat het gemeentebestuur van Bode graven. onder leiding van burgemeester mr. J. J. Croles, de belangen van de jeugd van de gemeente niet op de juiste wijze weet te behartigen. Dit moge o.m. wel zeer duidelijk blijken uit het feit, dat thans binnen een jaar reeds een tweede buitengewoon fraai gymnastieklokaal in gebruik gesteld kan worden. Vorig jaar november, bij de ingebruikstelling van het prachtige gym nastieklokaal aan de Van Turkenburglaan, werden reeds toezeggingen ge daan voor het dinsdag a.s. te openen tweede lokaal aan de Spoorstraat, waartoe de bestaande oude Da Costaschool verbouwd zou worden. Wie deze oude school gekend heeft, zal zich ongetwyfeld by het aanschou wen van het gebouw, dat thans op de zelfde plaats van de oude school prijkt, de ogen uitwrijven en zich daarbij de vraag stellen of mèt de naam verbou wing niet te kort wordt gedaan aan het geheel. En toch kunnen wij ieder de verzekering geven, dat hier „slechts" een verbouwing heeft plaats gehad, zij het dan, dat er van de oude school vrij wel niets meer te zien is. Onder leiding van de Amsterdamse architect de Graaf hebben de aannemers Mulckhuijsen en Commissarissen en Raad van Bestuurnieuwe bestuursleden heeft plaats ge- van de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken hebben besloten over te gaan tot uitbreiding van de Raad van Be stuur. In verband hiermee zal aan een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, bijeen te roepen op 6 december a.s., worden voorgesteld om met ingang van 1 januari 1957 tot leden van de Raad van Bestuur te benoemen de heren prof. dr. H. B. G. Kasimir, A. J. Deenen, ir. R. van Dijk, H. J. R. G. Hartong. ir. H. A. G. Ha- zeu, G J. L. M. Jenneskens en ir. A. Ooiman. De uitbreiding is wenselijk geworden als gevolg van de meer dan vervijfvou digde activiteit van het concern in de laatste negen jaar. terwijl men door de nieuwe samenstelling van het hoogste bestuursorgaan tevens het doel nastreeft om zo gunstig mogelijke voorwaarden te scheppen voor een verdere harmoni sche groei van het Philips-concern. Het ligt in het voornemen van commissa rissen om. wanneer in de genoemde al gemene vergadering verkiezing van de vonden, mr. A. J. Guépin en ir. Th. P. Tromp met ingang van 1 januari 1957 te benoemen tot lid van het presidium van de Raad van Bestuur. In dezelfde algemene vergadering zal de heer O. M. E. Loupart, in verband met de beëindiging van zijn bestuurs functie op 31 december a.s. door het be reiken van de daarvoor overeengekomen leeftijdsgrens, worden voorgedragen voor benoeming tot commissaris der Ven nootschap. eveneens met ingang van 1 januari 1957. De functies van de nieuw te benoemen leden van de Raad van Bestuur zijn prof. dr. H. B. G. Kasimir, directeur van het Natuurkundig Labo ratorium. A. J. Deenen en ir. R. van Dijk. resp. technisch en commercieel directeur van de hoofdindustriegroep licht, H. J. R. G. Hartong en ir. A. Ooi man, resp. commercieel en technisch di recteur van de hoofdindustriegroep ap paraten. en ir. H. A. G. Hazeu en G. J. L. M. Jenneskens, resp. technisch en commercieel directeur van de hoofdin dustriegroep elektronenbuizen. Flanderyn kans gezien 't bestaande ge bouw een dusdanige verandering te ge ven, dat geheel Bodegraven er "trots op mag zijn. Hierdoor heeft Bodegraven de in deze tyd unieke prestatie geleverd, binnen het jaar haar tweede gymnastieklokaal in gebruik te stellen, hetgeen geen over bodige luxe is. daar men aangewezen was op het stoffige veel te kleine lokaal van de Openbare Lagere School. Volgende week dinsdagmiddag om half vier zal het gemeentebestuur het nieuwe fraaie gebouw officieel in ge bruik stellen, waarna des avonds de belangstellenden het gebouw kunnen komen bezichtigen. FLINKE RUIMTEN Het gebouw is wat de voorzijde be treft. belangrijk verfraaid, o.m. door het aanbrengen van een aantal pilaren. Di rect na de brede dubbele deuren komt men in een ruime hal, met links de twee ruime kleedkamers voor de jon gens en heren en daarnaast een ruime wasgelegenheid. Rechts van de hal be vinden zich de kleedkamers voor de meisjes en dames met daarachter even eens een ruime wasgelegenheid met warm en koud water. Hier is tevens een opgang naar boven naar een lerarenka- mer. De grote zaal. die aan de achter kant van het gebouw is gelegen, heeft een lengte van 22 meter en een breedte van 11 meter. De zaal is voorzien van een z.g. Bruijnzeel vloer en een geluid dempend plafond waarin niet minder dan 24 grote verzonken lampen zorgen voor een prachtig gelykmatig zacht licht. Er is tevens de mogelijkheid voor het spelen van volleybal, basketbal- wedstrijden. Links achter in de zaal is een ruime bergplaats voor al het turnmateriaal, dat voor de schoolgymnastiek gebruikt wordt. De zaal heeft aan de oostzijde zes grote raamvlakken waarin onbreek baar glas is aangebracht en waardoor ln ruime mate zon en licht kan binnen ko men. De verwarming zal Het nieuwe gymnastieklokaaldat dinsdag a.s. geopend zal worden. (Foto Lux/Alphen.) middels een oliestookinrichting en door middel van hete lucht, de koude ge bruikte lucht zal worden afgezogen door een speciale zuiginrichting langs de vloer. OOK FILMZAAL Als bijzonderheid zij vermeld, dat deze zaal tevens is ingericht voor het houden van filmavonden, waarvoor aan de zijde van de dameskleedka mers ruimten in de wand zijn uitge spaard, waarachter de projectie-appa raten kunnen worden opgesteld. De leerlingen van de Verhoef Roll- manschooi en de Chr. Huishoudschool zullen hun lessen in dit lokaal ontvan gen. Tevens zullen de Volleybalclub, de atletiekver. Nurmi en waarschijniyk de voetbalvereniging Bodegraven hun in trek nemen in de zaal, waardoor Bode- graven's tweede gymnastieklokaal dage lijks van 's morgens tot 's avonds be zet, is. Bij de ingang van het gebouw zal nog een rijwielberging worden aangebracht, terwijl de thans nog omgespitte grond zal worden voorzien van een passende beplanting. VEEL BELANGSTELLING Vele gemeentebesturen uit de om geving. die eveneens bouwplannen hebben voor een gymnastieklokaal hebben de laatste maanden dit nieuwe gebouw bezichtigd. K ECHTZAK EN Diefstal van f 3600.— 1 JAAR MET AFTREK TEGEN AMBTENAAR GEËIST De Officier van Justitie by de Ar rondissementsrechtbank te Groningen heeft tegen een 42-jarige ambtenaar uit Groningen één jaar gevangenis straf met aftrek geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. Deze werd ervan beschuldigd in de jaren 1952—1956 grote bedragen te heb ben verduisterd op het bureau van de eerstaanwezend Ingenieur van de Genie te Groningen. Controle ontbrak hier vrijwel en dat gaf verdachte de kans uit de zgn. bestekkenkas in totaal f. 3600. te stelen. Toen de zaak uitkwam vlucht te hij naar Duitsland, vanwaar hij later terugkeerde. De Officier van Justitie achtte het gebrek aan controle zeer laakbaar en kwam tot zyn bovengenoemde eis. Uit- geschieden spraak over 14 dagen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9