AMSTLEVEN levensverzekering Loodsen in liet Suezkanaal zijn in ernstige mate overbelast lacht u toe In Sturgis bleef tweederde van de blanke leerlingen tliuis Met een enkel woord Agenda DINSDAG II SEPTEMBER 1956 In slopende hitte werken zij zestien uur per dagzonder verlof en zonder overmaken van salaris naar huis Wij laten hier een artikel volgen van de hand van kapitein Alexander Duncan, sedert twaalf jaar loods in het Snezkanaal, waar hij in 1944 in dienst trad. Ka pitein Duncan schreef deze bijdrage voor het Amerikaanse persbureau United Press. Een voor een zullen de mannen, die thans de schepen door het Suezkanaal loodsen, hun werk moeten neerleggen. Dat heeft met het conflict niets te maken, dat is een fysieke kwestie. Bij de tegenwoordige overbelasting der loodsen is het beroep zo inspannend, dat zij hun dienst niet onbeperkt zullen kunnen voort zetten. Vijftien a zestien uur per dag voor hen, die overdag een convooi van Port Said naar het zuiden loodsen, bij een middagtemperatuur van 100 graden Fahren heit, is een inspanning, die niet ongewroken blijft. Om half negen 's morgens is de loods uit de veren, tegen middernacht komt hij thuis. De volgende dag begint het opnieuw en op dezelfde tijd. Vroeger, onder de oude Suez-maatschappij, had een loods in de zomer per maand gemiddeld 15 schepen, thans 27. Bij dat alles komt een atmosfeer van onrust en een gevoel, niet vrij te kunnen werken. De Suez-maatschappij heeft de loodsen wel (via hun regeringen) laten opdragen, het werk normaal voort te zetten, maar wat is „normaal"? Normaal is zeker niet een dagtaak, die dubbel zo zwaar is als voorheen, dubbel zo zwaar ook als die van welke andere functionaris. De loodsen worden oververmoeid en ge prikkeld, het moreel daalt beangstigend. Zij, die aan hun verlof toe zijn, krijgen bericht, dat zij geen verlof kunnen nemen. En slechts de angst voor een straf vervolging, voor mogelijke gevangenisstraf, houdt hen ervan terug, hun werk neer te leggen en het zonodige verlof eenvoudig te nemen. (Ingez. Med.-Adv.) Dit moderne damesweekblad brengt u elke week: levendige verhalen vrolijke kleuren uitstekende patronen gezellige rubrieken gratis adviezen en nu ook een Huisvrouwen Competitie met grote geldprijzen! Waarom zoudt u het uitstellen? Morgen is deze krant misschien weg. Pak dus nu uw schaar en knip de bon uit! DAM Noteer mij als abonnee op ■LJV-'rN Libelle a 30 ct per week a f 3.90 per 3 maanden NAAM: - STRAAT: - Doorstrepen wat niet wordt verlangd. Invullen a.u.b. en in open envelop, waarop 2 ct postzegel, zenden aan Libelle, Na$sau- plein 7, te Haarlem. Postgiro 268670. Libelle biedt u de ene verrassing na de andere Tivee negerkinderen in Texarkana (Texas) verhinderd de lessen te volgen De meesten werken op het laatste restje energie Wat de loodsen bij dit alles nog eens extra sloopt, is de afwezigheid van ieder gezinsleven. De vrouwen en kinderen zijn elders. Men heeft niets anders dan werk en slaap, te veel werk, te weinig slaap. Het ogenblik kan niet ver meer zijn, waarop deze mannen instorten zullen. Toen ikzelf met gezondheidsverlof op 5 september naar Engeland kon vertrek ken. was de toestand reeds kritiek. De meeste loodsen teerden op hun laatste krachten. Worden zij ziek, dan is de si tuatie ook geheel anders dan vroeger. Destijds behoefde de patiënt maar de dokter te roepen, die kwam en onder zocht hem. Nu moet de zieke naar Is mail voor medisch onderzoek. Want zijn dokter beweert, heeft geen gezag meer. Dit tekort aan loodsen is grotendeels de schuld van de Egyptische regering, die geen visa wilde verstrekken aan Eu ropeanen. De nieuwe loodsen hebben nog weinig ervaring. Toen ik vertrok hadden wij er vijftig, de meesten hun ner afkomstig van de Egyptische mari ne. De meeste hunner weten grote sche pen niet te hanteren. Zij zullen een lan gere leertijd moeten doormaken dan de „oude" loodsen, die niet in dienst kwa men als zij niet tenminste vijftien „zee jaren" achter de rug hadden. Maar zelfs wij „ouden", terwijl de meesten onzer gezagvoerders op grote schepen waren geweest, hadden een leertijd nodig van twee jaar. Bij de huidige overwerktheid der loodsen kan het thans in dienst zijnde korps geen twee jaar doorwerken, tot de nieuwelin gen zijn opgeleid Zelfs nu terwijl de loodsen op volle kracht en naar beste kunnen werken, blijven aan beide einden van het ka- BINNENLAND Bij K.B. is aan prof dr. A. ten Bokkel Huinink opdracht verleend op van 17 september 1956 tot het tijdstip, waarop zijn opvolger zijn ambt zal hebben aan vaard. in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht onder wijs te geven in de kindergeneeskunde. Op het internationale oorlogskerkhof te Oslo zal ook een aantal Nederlanders worden begraven. Het ls de bedoeling, dat ae stoffelijke resten van elf in Noorwegen begraven Nederlandse piloten en zeelle den, van zeventien in Zweden gestorven Nederlanders concentratlekampslachtof- fers) en van een in Finland rustende Ne derlander tegen half oktober naar Oslo worden overgebracht. Van de Zweedse autoriteiten moet echter nog toestemming worden verkregen de lichamen over te brengen. Gistermiddag is op de Ruygroklaan te Den Haag een verkeersongeval met do delijke afloop gebeurd. Mevrouw W. Reijg- wartHovius uit Amsterdam verleende, rijdend op haar bromfiets, geen voorrang aan een van rechts komende bestelauto. Zij werd door de auto gegrepen en was op slag dood. De toneelspeelster Ellen Vogel, haar broer de voordrachtkunstenaar Albert Vogel en diens vrouw de pianiste Evertlne Vogel zijn na een reis van zes maanden door Indonesië en het Nabije Oosten in ons land teruggekeerd. In het culturele centrum „Ons Erf' in Berg en Dal bij Nijmegen is gisteren het vijfdaagse congres geopend van de Unie van Christelijke Democraten „Nou- velles equipes Internationales" De 53-jarige. uit Veblo afkomstige timmerman F. Jansen, die al enige Jaren te Dusseldorp woont, is bij Neuss met zijn motor tegen een boom gereden en omge komen. Het ongeval gebeurde in dichte mist. Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw prof. dr. J. H. Thiel. ondervoorzitter van de af deling letterkunde van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen, wonende te Utrecht. De onderscheiding werd hem gistermiddag door mr. dr. F. L. Rutgers, plaatsvervangend chef van de afdeling hoger onderwijs en wetenschappen van het Ministerie van O., K. en W., uitgereikt. Op 26 september zal ln Den Haag het overleg worden voortgezet van de Nederlands-Duitse commissie, die zich be zig houdt met de kwestie van de na de oorlog door Nederland geconflskeerde Duitse grenslanderljen. De onderhandelin gen over teruggave lopen over 1150 ha., die niet aan Nederlandse boeren zijn ver kocht. BUITENLAND De Belgische luchtvaartmaatschap pij „Sabena" gaat geleidelijk de tarieven verlagen voor transatlantische luchtreizen. Met Ingang van 1 oktober a.s. zullen re- toerbiljetten verkrijgbaar zijn. die 15 da gen geldig zijn. Die biljetten gelden ech ter alleen voor de toeristenklasse. Dit nieuwe tarief komt nee» op een vermin dering met bijna 400 gulden. In het zuidwesten van Japan zijn 31 mensen om het leven gekomen en 103 ge wond door de wervelstorm „Emma", zo wordt ln de laatste berichten over de storm uit Tokio gemeld; 768 huizen zijn vernield en 1.337 beschadigd. De wervel storm trekt nu ln de richting van Hok kaido. I naai schepen liggen, die geen loods kun nen krijgen. Dat betekent een tijdver lies van 24 uur voor ieder schip. Betreft dit een grote tanker, dan verliest de re der in dat etmaal 750 pond sterling. Ondraaglijk-gespannen sfeer in Port Said Wat de toezegging der Egyptische re gering betreft, dat de arbeidsvoorwaar den onveranderd blijven ik vermeldde reeds, dat verloven zijn ingetrokken. Het bedrag, dat men per maand naar huis kon overmaken, is vervallen; men krijgt het in Egyptische valuta. Dien tengevolge zitten ettelijke gezinnen in het vaderland zonder inkomsten. De oude Suez-maatschappij heeft de gezin nen een nooduitkering verstrekt, maar dat is niet hetzelfde. In geval van ziekte is de behandeling geheel anders dan vroeger. In miin eigen geval kwamen er vijf verschillende art sen aan te pas, voordat ik naar Enge land mocht voor een operatie. Van 26 juli tot 4 september had ik nodig om weg te komen, en ook toen vertrok ik met slechts 60 dagen ziekenverlof. Ln Cairo werd mijn gehele bagage doorzocht. Ik moest mijn zakken leeg maken en mijn portefeuille werd nage snuffeld. Mijn particuliere correspon dentie werd door een censor doorgelezen. Met ingang van zaterdag J.l. mogen schepen die zich op een afstand binnen 1000 mijl van de Britse kust bevinden geen olie meer. in de Atlantische Oceaan storten, dit ingevolge een speciale wet op het storten van stookolie in bevaarbare wateren. Hiermede is Groot-Brittannië het eerste van de veertig landen die ver tegenwoordigd waren op de conferentie over oliebevuiling van 1954, dat de aanbe velingen van de conferentie tot uitvoering heeft gebracht. President Soekarno is zondag per vliegtuig in Stalingrad aangekomen, waar hij door talrijke plaatselijke autoriteiten werd ontvangen aldus meldt Radio-Mos kou. Ook de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Abdoelgani, die zaterdag in Moskou was aangekomen, was ter begroeting op het vliegveld aan wezig. Soekarno dankte voor „de buiten gewone hartelijke ontvangst" die henl overal in de Sovjet-Unie ten deel is ge vallen. die, aldus Soekarno, „die diepe sympathie bewijst van het Sovjetrussi- sche volk voor de Indonesiërs". In het Ministerie van Buitenlandse Zaken te Washington is maandag de functie van plaatsvervangend onderminis ter van Buitenlandse Zaken, belast met Afrikaanse zaken, ln het leven geroepen. In deze functie is benoemd Joseph Pal mer. die sinds 1953 directeur van de afdeling voor Europese zaken van het mi nisterie is geweest. De instelling van ae nieuwe functie is een weerspiegeling van de „groeiende betekenis van Afrika op internationaal terrein". Overvallen van burgers op Westduitse militairen Er worden in de laatste tijd in West- Duitsland nogal eens overvallen op mi litairen gepleegd. In het afgelopen weekeinde zijn te Hamburg twee solda ten overvallen en zo zwaar gewond, dat zü in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Voorts wierpen negen aan geschoten jonge mannen zich op een onder-officier en een korporaal van het nieuwe Westduitse leger, die zy zware verwondingen toebrachten. De politie heeft de daders gearresteerd. In een bui tenwijk van Hamburg overvielen drie onbekende mannen een jonge matroos en verwondden hem zo zwaar, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgeno men. Ook in München en ander West duitse steden hebben zich in de afgelo pen weken ernstige vechtpartijen tussen burgers en militairen voorgedaan. (Ingez. Med.-Adv.) Krachtige Kost voor het Kindt tot zelfs mijn oude huurkwitanties en rekeningen van de kruidenier. Zoiets kwam vroeger niet voor. Iedere brief, die ik van mijn vrouw ontvangen heb sinds ze Egypte verliet, is gecensureerd. Men heeft er niets in doorgekrast of weggeknipt, maar de brieven waren geopend en gelezen en weer dichtgeplakt met een strook van de censuur. De gehele atmosfeer in Port Said is gespannen en ondraaglijk. De afspraak is. dat ik terugga naar Port. Said. En in dien er een werkelijk internationaal be stuursorgaan komt, dat het kanaal be heert. en dat de volle verantwoorde lijkheid neemt voor de rechten en de veiligheid van de loodsen, dan ga ik ook. Tot nu toe hebben de loodsen gepoogd. Zes Israëlische militairen in Jordanië doodgeschoten Jordanië heeft by de gemengde be standscommissie een klacht ingediend over een aanval van circa honderd Is raëlische militairen, die maandag ten westen van Edana in het gebied van Hebron de demarcatielijn overschreden hebben. Zy beschoten Arabische boeren en Jordaanse militairen, d.e het vuur be antwoordden. Zes Israëlische militairen zyn gesneuveld. Een Jordaans soldaat liep verwondingen op, zo heeft een Jor daanse woordvoerder in Amman bekend gemaakt. Volgens de Jordaanse berichten zijn de lijken van de gesneuvelde Israëliërs op Jordaans gebied achtergebleven. De Israëliërs werden door de Jordaanse militairen tot de aftocht gedwongen. Een Israëlische woordvoerder deelde later in Jeruzalem mede. dat maandag ochtend bij een schietpartij van ander half uur tussen een Israëlische pa trouille en Jordaanse stellingen in de heuvels by Hebron drie Israëlische mili tairen zijn gewond. De patrouille was op Israëlisch gebied door de Jordaniërs met machinegeweren en mortieren bescho ten. zo zei hij. De bestandscommissie van de V.N. heeft later bekend gemaakt, dat er op Jordaans gebied de lyken van zes Israë lische militairen zijn gevonden. Een Jor daanse soldaat heeft verwondingen op gelopen. het verkeer op gang te houden, maar de grens van het dragelijke is ongeveer be reikt. Men kan zich dat moeilijk precies voorstellen. Een loods, die zuidelijk vaart is twaalf uur onafgebroken in touw, ie dere minuut in spanning, in de uiterste concentratie en zonder een minuut res pijt. Een kleine fout kan een schip dwars in het kanaal brengen, met boeg en achtersteven onwrikbaar in de oe vers geboord. Met geluk trekt een sleep boot zo'n schip los. dan kost het zes tot twaalf uur. Maar het. kan zijn. dat er lichters moeten komen, dat de lading over boord moet gaan. voordat de sleep boten iets kunnen bereiken. En, de sleep boten moeten bovendien van een van de twee mondingen komen. Men kan het roer, de schroef bescha digen. Dat zijn de verantwoordelijkhe den. waarvan men geen seconde vrij is. Men kan verrast worden door zijwinden met een snelheid van 40 a 50 mijl per uur! Er zijn dikke mistbanken en zand stormen, waardoor er nu en dan geen zicht is. Men kan in aanvaring komen met het schip dat vóór ligt. Men werkt op het geheugen, op de ra darinstallatie. op het gehoor. Het ge heugen is belangrijk. Men moet iedere boei, iedere brug. iedere bocht in het kanaal kennen als zyn zak. Men moet uit het hoofd van uur tot uur en van dag tot dag weten waar langs de oever baggermolens .veerboten, lichters gemeerd liggen. Want een schip heeft geen remmen In Louisville deden zich geen incidenten voor Een 35 politie-auto's. met gewapende politiemannen, stonden maandagoch tend. een uur voor de lessen begonnen, pal achter elkander bij de middelbare school te Sturgis, in de Amerikaanse staat Kentucl$\ waar zich moeilijkhe den hebben voorgedaan, toen acht ne gerleerlingen voor het eerst deze tot nu toe geheel „blanke" school bezochten. Voor het aangaan der school had zich een aantal blanken in de omgeving van het schoolgebouw verzameld. Incidenten hebben zich echter niet voorgedaan. De negerkinderen konden ongestoord het schoolgebouw betreden. Overigens werd er wel gedemonstreerd, maar dat geschiedde door het thuisblij ven van de blanke leerlingen: nog geen honderd van de 310 blanke leerlingen gingen gisteren namelijk naar school en vijftien van hen verlieten later het schoolgebouw weer. onder gejuich van de menigte buiten, die zich overigens vrij rustig hield. Nu en dan schreeuw de een stem boven het gejoel uit: „D'r uit. nikkers". In Texarkana verhinderden maandag 300 schreeuwende en fluitende blanken, dat een negerjongen en een negermeis je de middelbare school binnengingen. De betogers liepen op het trottoir voor de school heen en weer en wierpen kie zelstenen naar de negerkinderen, die na een kwartier naar huis terugkeerden. De opheffing van de rassenscheiding voor de openbare scholen van de stad Louisville in Kentucky is maandag zon der dat"zich incidenten voordeden een feit geworden: 75 negerleerlingen zijn in de klassen van „blanke" scholen op genomen en geen enkele manifestatie deed zich voor. Louisville is met zijn 370.000 inwoners de grootste stad van het zuiden der Ver. Staten waar de op heffing van de rassenscheiding op de scholen dit jaar zal worden ingevoerd. De Quejoe en Lie Hok Tay voor het gerecht De commissaris van Politie in Dja karta, Djen Mohammad, heeft ver klaard, dat de ambtenaren, die gedu rende een ondervraging door de politie de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Abdoelgani. hadden beschul digd betrokken geweest te zijn by een corruptiezaak, spoedig terecht zullen staan. Deze twee ambtenaren zyn de directeur van de Staatsdrukkerij, de Queljoe en de onderdirecteur van de Staatsdrukkerij, Lie Hok Tay. Op basis van hun beschuldigingen te gen minister Roeslan Abdoelgani, poog de het leger op 13 augustus j.l. de mi nister vlak voor zijn vertrek naar de conferentie over het Suezkanaal, te ar resteren. (Ingez. Med.-Adv.) SSSi. t Een 25-jarlge Duitse metselaar heeft in het afgelopen weekeinde de fabelach tige som van ruim een miljoen gulden gewonnen met het lotto-spel en is daar mee de eerste speler, die een dergelijk be drag geheel alleen kan opstrijken. De ge lukkige nieuwe miljonair, die tot nu toe ln armoedige omstandigheden leefde, kan nu zijn hartewens in vervulling doen gaan: een opleiding tot architect. Bij vechtpartijen tussen negers te Newclare bij Johannesburg zijn zondag twee negers om het leven gekomen en 27 gewond. De politie moest van machine pistolen gebruik maken om een einde te maken aan de onlusten, die veroorzaakt v/aren door diefstal van een deken. De eerste-minister van Zuid-Afrika. Johannes Strijdom. heeft in een interview gepubliceerd in het Amerikaanse week blad „U.S. News and World report", ge zegd dat „de grote rnassa van de inheem se bevolking gelukkig is en dat er geen gevaar voor opstand bestaat". Meer schei ding tussen blanke en gekleurde bevol king aoht hij het beste antwoord op 's lands rassenvraagstuk. Strijdom is van mening dat men het rassenvraagstuk van Zuid-Afrika niet met dat van Amerika kan vergelijken. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de Amerikaanse staat Maine, die traditioneel republikeins is. maandag een democratische gouverneur gekozen. Toen in 514 van de 630 kiesdistricten de uitslag bekend was. had de aftredende democratische gouverneur Muskie 101.674 stemmen en zijn republikeinse tegenstan der 80.554. De drie republikeinse kandi daten voor het Huis van Afgevaardigden hebben daarentegen een voorsprong op hun Democratische tegenstanders. De Japanse minister van Buiten landse Zaken, Sjigemitsoe, heeft maan dag meegedeeld, dat de V.S. de Japanse aanspraken op de Zuidelijke Koerillen eilanden die thans door de Sovjet-Unie worden bezet steunen. Hij zei dit na een onderhoud met de Amerikaanse am bassadeur John Allison. Volgens Sjige mitsoe had de ambassadeur de Japanners aangeraden te volharden in hun aan spraken. Dit is de eerste maal, dat de Amerikaanse regering openlijk de door de Sovjet-Unie afgewezen Japanse aanspra ken steunt. Men is te Tokio algemeen van mening, dat de Amerikaanse stap een hervatting van de onderhandelingen tussen de Sovjet-Unie en Japan over het sluiten van een vredesverdrag zal vertra gen. De Amerikaanse vice-president Nixon zal de volgende week dinsdag „de drukste verkiezingstournee-per-vliegtuig in de folitleke geschiedenis van de Verenigde taten" gaan beginnen. Bij zijn campagne voor herverkiezing zal hii meer dan 24.000 km. afleggen en in twee weken tijds 32 staten bezoeken. Een 33-Jarige Duitse duiker is maan dag om het leven gekomen toen de dyna- mietlading. die hij onder een gezonken wrak in de haven van Zeebrugge zou leggen, te vroeg ontplofte. De kapitein en drie bemanningsleden van het vaartuig, dat voor het werk werd gebruikt raakten bij de explosie gewond. Een van stalen buizen vervaardigd vliegtuig heeft een Westberlijnse speelplaats tot een interessante luchthavenvoor de jeugd ge maakt. In den vergulden Turk: Spraaklesde monstratie „Redevo". 8 uur nam. Den Burcht: Demonstratie oliekachels. 710 uur nam. Volkshuis: K. en O.-beginiierscursus Creatieve Arbeid o. 1. v. Henk Kors 7 uur nam. WOENSDAG. In den vergulden Turk: Spraaklesde monstratie „Redevo". 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert Lelds Politiemuziekgezelschap. 8 uur nam. ZuiderkerkHerdenkingssamenkomst „Jahn". Sprekers ds. P. W. Spruyt en dr. F. H. von Meyenfeldt, 8 uur nam. DONDERDAG. Lakenhal: Aanbieding boek „Microsco- pium" aan minister van O., K. en W. 11 uur voorm. Oegstgeest: Patronaatsgebouw. Openingsavond Ned. Blindenbond. 8 uur nam. Botanisch Laboratorium (Nonnen steeg 3): Officiële opening Rijksherbarium 3.30 uur nam. Schoolplein Oosterstraat: Lampion - optocht Speeltuin ver. „Ons Eiland". 71 uur nam. ZATERDAG. Oud-HortuszlchtViering 65-jarig be- i". 7 u. nam. staan Bouwver. „Eigen Haard". Speeltulnver. „Ons Eiland": Avondtuin feest. 811 uur nam. Rapenburg 73: Excursie Vola naar de Universiteit en Hortus. 2 uur nam. Schouwburg: R.-K. Toneelgroep „De Gastspelers" „Om de Karashoeve". 8 uur nam. Papengracht: K. en O.-excursie naar Rijksmuseum. IJ uur nam. D enBurcht Jacobazaal)Ledenverg. Ver. van Gerepatrieerden voor Leiden en Omstreken. 7 3/4 uur nam. Het Gulden Vlies: Int. Friendship Lea gue. Spr. K. J. Junius Ingerman over het negervtaagstuk. 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Noordwijk. 10J uur voorm. Het Gulden Vlies: Openingsmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Lezing mej. S. G. Steltman over het Mauritshuis. 2J uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Wie was Rembrandt?" (Tot 8 oktobef). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Prentenkabinet (Kloksteeg 25)Tekenin gen door Rembrandt (t.m. 15 september). Boerhaavezalen: Tentoonstelling van werk van Miep de Leeuwe, Jos Mertens en Dick Loef. Werkd. 25 en 710 uur nam.; zond. 25 uur nam. BIOSCOPEN C'aslno. „Ik verdedigde mijn kind". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Don derdagcyclus „Die Dreigroschenoper". Lido. „Het eiland der verleiding", 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Gas-oil", 18 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Charlie's tante", 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15^ 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex. „Jungle Jim en de zwarte duivels'.' 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 15 september 8 uur waargenomen door: apotheek van Drie- sum. Mare 110, tel. 20406; Zuider-apo- theek, Lammenschansweg 4. tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wil-helminapark 8, tel. 26274. BU geen gehoor bij Dw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaccio p. bil cS I i S ë-2 C bo §3 nevel zzo 1 16 0 geh. bew. O 2 15 0 half bew O 6 17 0 geh. bew. zw 8 17 5 geh. bew. wzw 2 17 0 zwaar bew. zw 2 17 0 licht bew. windstil 21 2 mist w 3 23 0 mist n 1 25 0 zwaar bew. windstil 26 0 licht bew. nw 5 26 o.e nevel wzw 2 21 0 mist zzw 2 19 5 zwaar bew. wzw 2 25 2 nevel zzw 2 24 15 onweer zo 1 25 13 zwaar bew. windstil 22 0 zwaar bew. w 3 27 0 motregen windstil 28 6 onbewolkt zzo 1 32 0 zwaar bew windstil 3? 4

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2