SERVIEZEN? fax# Vlees hélt erbij Nietneijer shag typiste pont L. nieuwe clubs Jazz-concert ie de Stadszaal verliep betrekkelijk „rustig" Chauffeur gevraagd LEERLING-ETALEUR AANKOMENDE ETALEUR WERKSTER MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 Scherpe afkeuring verdient evenwel de houding van aanstellerige jongeren De voor gisteravond aangekondigde internationale jazz-show in het Ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem, waaraan o.m. medewerking zou wor den verleend door de „Dutch Swing College Band" en de Engelse blues zangeres Beryl Bryden, is niet doorgegaan. Deskundigen van de politie wa ren en zijn van mening, dat de ten gehore gebrachte muziek het publiek zodanig in vervoering kan brengen, dat baldadigheden moeilijk te vermijden zy"n. Deze waren in dit geval vooral te vrezen na hetgeen zich onlangs met Haarlemse jongelui te Zandvoort heeft voorgedaan. De ongeregeldheden van woensdagavond jl. in enkele straten van Haarlem heeft de organisator de doorslag gegeven tót intrekking van de aanvrage van een vergunning tot het houden van een openbare vermakelijkheid. Op 2 september jl. heeft tijdens een jazzfestijn in Tivoli te Utrecht een politie-charge met gummiknuppels een einde moeten maken aan door het overwegend jeugdige publiek veroorzaakte wanordelijkheden. De excessen, welke zich enkele malen in het Concertgebouw te Amsterdam tijdens jazz concerten hebben voorgedaan en waarbij de politie krachtig moest ingrijpen, hebben in de hoofdstad wel eens geleid tot een verbod om dergelijke concer ten te organiseren. Het gisteravond in de Leidse Stads gehoorzaal gehouden jazzconcert is ge lukkig betrekkelijk rustig verlopen. Slechts een enkele zogenaamd in extase geraakt „swingnozem", die een deel van het publiek trachtte op te hit sen, moest door een paar sterke armen uit de zaal verwijderd worden. Overi gens was ook dit keer het rumoer en gefluit dat bij een dergelijk concert blijkbaar niet nagelaten kan worden, niet van de lucht. Het programma werd in zeer vlot tempo afgewerkt Als eersten traden op de sympathieke Stork Town Dixie Kids: 16 a 17 jarige jongens uit Den Haag. die van hun „grote broers" de D.S.C.-leden veel hebben geleerd. „Georgia Camp Meeting" en hetgeen daarop volgde werd enthousiast en vir tuoos gespeeld. De kleine banjo-speler Pim Hoogervorst durfde het zelfs aan „Some of these things" te zingen. De Down Town Jazz Band van Roefie Hueting (piano) speelde o.m. het klas sieke „Basin Street Blues" en het meer populaire „At the jazzband ball" In een twee trompetten-bezetting werd de liefhebbers een voorproefje gegeven van de a.s. zaterdag te spelen voetbal wedstrijd HollandZwitserland, n.l. in de vorm van een met veel lawaai ge speeld „Hup Holland hup" Vocale medewerking werd verleend door de uit Engeland afkomstige en zeer volumineuze zangeres Beryl Bry den, die niet alleen in staat is met haar rauwe stem de vreugde en het verdriet van de neger te bezingen (St Louis Blues), maar ook een doodgewoon was bord weet te bespelen (Mama don 't al low). Met de intocht van „The Saints" werd het gedeelte voor de pauze be sloten. Daarna waren het de leden van de ..Dutch Swing College Band", nog steeds een der beste Dixieland-orkesten in Europa, die de authentieke jazz op hun eigen bijzondere wijze vertegenwoordig den. Dat deze band met verschillende paradepaard] es voor de dag kwam spreekt haast vanzelf. Vooral het optreden van de Ameri kaanse neger-trompettist Nelson Wil liams met zijn enorm technisch kun nen leidde telkenmale tot „extatische hoogtepunten", zowel muzikaal gespro ken. als wat de reacties der luisteraars betrof. Sterke afkeuring moeten wij uitspre ken over de houding van een stelletje jeugdige toehoorders, die zich meerma len door de muziek - speciaal na de jpauze - lieten ..meeslepen", zo zelfs, dat de politie moest ingrijpen en enige keren - zéér terecht - tot verwijdering van de betreffende overging. Het komt eenvoudig niet te pas. wan neer opgewonden jongeren hun colbert jasje gaan uittrekken en jongelieden met elkaar gaan „swingen". Temeer ergerden wij ons hieraan, omdat naar ons gevoel hier in het geheel geen sprake was van een soort van natuurlijk opgeroepen „extase", doch van doodgewone kwajon gensachtige aanstellerij. Er moesten dan ook van het podium waarschuwende woorden tot het gehoor gericht worden onder de bedreiging dat als het zó door zou gaan, de zaal ont ruimd zou worden. Gelukkig behoefde het zó ver niet te komen, maar het heeft wél een haar gescheeld Wij hebben in de Stadszaal zeker geen behoefte aan gemoederen, die zich niet kunnen beheersen. Laten zjj eenv olgend maal liever weg blijven en niet met hun belha- Gezin van verstikking door gas gered Door huilend kindje Doordat het huilende jongste kind van het gezin Boerre, wonende aan de Dis- stelweg in Amsterdam-noord, gister ochtend vroeg de aandacht van de va der trok, is het uit vqf personen be staande gezin gered van een welhaast zekere dood tengevolge van gasvergif tiging. Toen de vader naar het bedje van het wakker geworden vierjarig meisje ging. kreeg hij last van benauwdheid en zette het raam open Hij rook een sterke gas- lucht. die in de woning hing. De man slaagde erin een buurvrouw en de GGD telefonisch te waarschuwen. De buur vrouw kon langs de brandtrap een der slaapkamers van het huis betreden, waar zij de moeder en twee van de drie dochtertjes buiten kennis aantrof. Ze wierp direct alle ramen open. De GGD arriveerde spoedig daarna en diende va der. moeder en de drie kinderen, die resp. 10. 6 en 4 jaar oud zijn. zuurstof toe. Ze behoefden geen van alle in een ziekenhuis te worden opgenomen Het bleek, dat de gasslang van de pijp was geschoten, waardoor het gas uit de niet afgesloten toevoer het huis kon binnenstromen. Afkondiging grondwetswijzigingen De plechtige afkondiging van de ver anderingen in de grondwet, die op 23 augustus j.l. ziin vastgesteld, is van morgen geschied. De Hoge Raad der Nederlanden is in plechtige zitting bijeengekomen onder presidium van mr. dr. J. Donner. De procureur-generaal, jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, requi- reerde hierop voorlezing van de vier rijkswetten en de zeven wetten, waarop de president aan de griffier, mr. H. van Oordt vroeg tot voorlezing over te gaan. De voorlezing nam ruim een half uur in beslag. De zitting van de Hoge Raad werd om. bijgewoond door de voorzitter van de Eerste Kamer. mr. J. A. Jonkman. De wetten werden voorts afgekondigd in plechtige openbare zittingen van elk der Gerechtshoven en der Arrondisse mentsrechtbanken. alsmede in iedere ge meente in of voor het huis der gemeen te. mels-neigingen het genoegen van an deren vergallen. Men doet daar ook de in hun genre ongetwijfeld uitermate kundige instrumentalisten zeker geen plezier mee. En evenmin is het voor het gehoor aangenaam, wanneer het ieder ogenblik tot een explosie van ongedisciplineerdheid kan komen. Als het er bovendien bij deze luid ruchtige „swing-nozems" om gaat om tegenover anderen „interessant" te doen, is zulk een houding al helemaal te veroordelen. (Red. L.D). Heksenmoord in Mexico Twee vrouwen zijn in het bergdorp Alfajayucan van Centraal-Mexico door een menigte van enige honderden perso nen aan stukken gehakt en verbrand „omdat, zij heksen waren" Volgens de dorpelingen bezaten Juana Trejo en Bonita Sabina het „boze oog" en hadden zij een bondgenootschap gesloten met de duivel. Tal van onschuldige mensen zou den door de „vloek" van de vrouwen zijn getroffen. De politie arresteerde tot nu toe veertig dorpelingen in verband met de moord. Oliespuiter in Perzië nog steeds niet bedwongen Hoewel er sedert de aankomst van de Amerikaanse deskundige Kenley reeds 10 dagen zijn verlopen is de spuitende oliebron in Alberze bij Ghome in Perzië nog steeds niet bedwongen Wel werd het metalen geraamte verwijderd, maar de olie komt nog steeds onder een druk van 700 atmosfeer uit de grond en stroomt in een hoeveelheid van 120.000 vaten per dag uit de bron. RECHTZAKEN Boskoopse koopman berecht Honderd gulden of 20 dagen was overeenkomstig de eis het vonnis van de Politierechter te Den Haag legen een koopman in boter, kaas en vlees waren uit Boskoop, die er van be schuldigd werd op de 2e paasdag 1956 op de Rijksweg 11 een aanrijding te hebben veroorzaakt, waarbij een Rot terdamse zwaar lichamelijk letsel had opgelopen. De Rotterdamse zat op die bewuste dag op de duo van een motor, welke be stuurd werd door haar echtgenoot. De verdachte stond rechts van de weg bij een oprit naar Zwammerdam. Volgens de motorrijder had de verdachte, toen de motor al dichtbij was, de richting aanwijzer van zijn auto uitgestoken en was meteen de weg opgereden. De ge tuige zou nog getracht hebben achter om de auto heen te komen, maar hij kon een botsing niet voorkomen, slin gerde daarna nog even en sloeg tegen de grond. De vrouw bleef ernstig ge wond liggen. De verdachte ontkende deze gang van zaken. Hij zou voorgesor- Twee Engelse revue-meisjes ben het plan om het Kanaal ovetp steken met een waterscooter nieuw soort baby-motorbootje, (k een snelheid van meer dan den kilometer per uur haalt. Een me waardigheid van het vaartuigje dat hetvaart mindert en in het gaat draaien zodra de bestuurt in het water valt. zodat het in I nabijheid van de drenkeling 6/ijU Op de joto Una Denton (links) L Kay Harris tijdens een oefenronh in de haven van Folkstone. teerd gestaan hebben. De officier van Justitie geloofde niet. Hjj nam het verdachte v kwalijk, dat deze zich bij het w<_ den had laten coachen door kl^ kinderen. Hij vond dit „gewaagd onverantwoordelijk". Tegen deze „m piraat" eiste hij honderd gulden 20 dagen, een eis, die door de Poli! rechter werd overgenomen. Tevi werd verdachte verplicht tot beta! van de civiele vordering ten bedn van f. 256.15. LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT tiureau Plantsoen 25 Telef. 25033 K. O. is een algemene culturele stichting, die het bevorderen van kunst, ontwikkeling en ontspanning beoogt. SEIZOEN 1956-1957 Toneel-, concert- en kleinkunstabonnementen. Besloten filmvoorstellingen en filmliga. Talen-, werk- en luistercurssusen. Lezingen met kleurenfilms. Volledig overzicht in het september-nummer van het maandblad; vraagt een gratis proefnummer ENIGE ONZER WERKCURSUSSEN ans, Duits, Engels, Spaans. Italiaans, Franse, Engelse en D itse Conversatie. Cursussen van 22 lessen; volledig bevoegde docenten. Cursusgeld f 20.en f 24.— per seizoen; kleine klassen. KLASSIEKE VORMING: Latijn. Grieks, Oude Ge- schiedenis; Docent: Dr. J. Cohen. Cursusgeld f 20. en f 24.kleine klassen. Cursus Moderne Handenarbeid, 15 dinsdagavonden; aanvang 11 september a S. Cursusgeld f26. Leider: Henk Kors. Cursus Bloemen Schikken, 6 dinsdagmiddagenaan vang 25 september a.s. Cursusgeld f14. Leider: Albert Riel. Sooedige aanmelding voor ai deze cursussen gewenst. Overige werkcursussen o.a.: Fotografie, Tekenen en Schilderen, Interieurkunst, Spreken i. h. openbaar. Declamatie. Alles wat K 0 organiseert, is alleen toegankelijk v. leden Jaarlijkse contributie f 1.25 p.p. Abonnement programmablad f 1.75 per jaar MEL0T U NOG HEDEN AAN ALS LID! "ureau K. O.. Plantsoen 25. Tel. 25033 Firma Wed. P. J. WEIJERMANS, Nieuwe Rtfn 82, Leiden AANGEBODEN Naaimachines leveren wU op gemakkelijke betallngscon- ditles met eigen financiering, zonder vooruitbetaling. Der nee. Haven 7. Lelden, telef. 25365; Waalgat 17. Katwijk a. Zee. telef. 2278. Skoda. 4-persoons 1949. Pri ma onderhouden, compleet m. schijnwerper, kachel, aircon ditioning enz. Tegen billijke prijs. Dijkstr. 27 Lelden. Scooter. Lambretta 1949, 125 cc., open model. In prima staat f 250. Drumstel, incompl. f 70 v. Kempenstraat 14. Voorschoten. Polshorloges vanaf f 1.P- week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer. Storm Buysingstx. 33. Tel. 32173. Rashonden. Zeldzaam mooie Cocker Spaniels, ook het moe dertje. Rashonden gevraagd. Teunlssen. Lange Raamsteeg 45 Tel. 22053 Leiden. P Ons etalagekarton beant woordt volledig aan het doel: suggestieve en aandachttrek kende kleuren, lichtecht en goed beschrijfbaar. Slechts 27 ct per vel. 50 x 65 cm. Pa pierhandel Paddenburg. Nieu we Rijn elf. HET"S EMAILLEHUIS HEEFT MEER KEUS Haarlemmerstr. 160-165B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91, b. g. g. 11.53.96. Juffrouw op leeftijd b. z. a. voor de hulshouding bij per soon op leeftijd. Hoog loon geen vereiste. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3846 k. Zo goedkoop slaagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast! Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f26.50. De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. Lelden. Boekenkast, tafel, secre taire. mooi mahonie ladekastje met beslag fraai eiken Me- chels dressoir. oud-mahonle klaptafeltje, stalen ladekastjes W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9. to. V. en D. Let op telef. 23261. Waarom zo'n heerlijke biefstuk j l—hi 7 n J Als U de hoogste waarde voor Uw geld wilt heb ben vergeet dan vooral de biefstuk niet. Want bij biefstuk hebt U geen braadverlies. U neemt daarom wat minder, U betaalt wat minder en U geniet van een ware tractatie U weet het: alle soorten vlees zijn bijzonder voed zaam en gezond, maar biefstuk spant toch nog de kroon! De braadtijd bedraagt slechts enkele minuten - ook dat is dus voordelig! Trgcteer daarom deze week Uw gezin eens op biefstuk Hoe 't ook zij: Publikatle van de verenigde slagers In Lelden en omstreken Wij vragen voor direct of later: Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de Bedrijfs leiding. Breestraat 142-144 - LEIDEN Net kosthuis aangeboden in een kinderloos gezin, voor net Jong persoon met huise lijk verkeer. Prijs f 22.50 per week. Alles inbegrepen. Brieven bur. v. d. blad no. 3831 k. Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals meu belen. radio's, stofzuigers, gramm., koffergramm.. elektr. motoren, platen, fietsen, brom fietsen. motorfietsen, auto's, ook voor de sloop. G. v. Vliet. Janvossensteeg 34. In het Schuimrubber- en Plastiekhuis. Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tlek. geschikt voor alle doel einden. onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. Te koop Citroen 1949. Goe de conditie, f 750.Bel 20019 's avonds tussen 7 en 8 uur. Wegens vertrek: Philips ra dio met 6 golfbanden van 1953 f 115, dames- en herenfiets m. licht f 30 per stuk. sleestofzui ger 125 V.. als nieuw f 45. Paviljoenshof 21 (bij de Sta tionsweg). Aangeb. Singer elektr. niet ringspoel naalmach., trapnaai- mach. inzlnkbaar. belde ma chines prima werkend. Ver koop met garantie. (Na 6 u.) Haagweg 172 a Lelden. Telef. 25150. IJzeren paardenrulven. Ijze ren pijpen. Ijzeren tuinhek. schoolbanken, toonbanken, deuren met en zonder kozijn, ramen, spiegelglas, baddings, palen. nieuwe opgeklampte deuren, planken, krulspannen. holle dakpannen. H. de Bol ster. Overrijn. Lelden. f Kleine plano te koop. f 200. r. bur. v. d. blad no. 3847 k Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaan 2*23. Den Haag. tele foon 114501. Te huur gemeub. of gestoff. kamer voor doktersgezin of dokteres. T/o. Acad Zieken huis. Zonzijde, met gebruik van keuken. Marienpoelstr. 1 A DIVERSEN Jonge vrouw. 1 kind, zoekt Kennismaking met nette spor tieve man, lft. tot 30 jaar. Liefst met motor. Foto's op erewoord retour. Brieven bur. van dit blad no. 3851 k. Gelieve geen geld of goede ren aan mijn weggelopen wouw Petronella Ouwerkerk Smit, thans verblijvend Smit. Meidoornstraat 57. te verstrek ken. daar door mij niets zal worden vergoed. I. Ouwerkerk. Waardgracht 79 De ware Virginia-liefhcbber vindt een zelfgerolde sigaret toch maar „je van het". Maar natuurlijk draait hij zijn sigaretten van Sterling shag, het beste uit de Virginia oogst. Wie eenmaal Sterling heeft geproefd, wil geen andere meer, want met Sterling heeft hij zijn „draai" gevonden-, Erkend de beste! Het SOCIOLOGISCH ONDERZOEK IN DE TEXTIEL vraagt voor spoedige indiensttreding een geroutineerde Niet jonger dan 18 jaar. Aangeboden salaris f160.per maand. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan Rapen burg 47. Leiden. EEN NETTE gevraagd, werktijd van 'smoig-n- 8.30 tot 12.30 uur. TRIANON THEATER - Breestraat 31 B0EKH., TALEN, HAND.C0RRESP. Volgende week NIEUWE CLUBS JgVOO O BE TEP ONDERWIJS 39 SCHOLEN -36 JAfcR ERVARING Uitsl. Breesfr. v I teWortb 23757

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8