Gemeentebegroting 1957 van Oegstgeest, niet rooskleurig Heer der Kerk: bron van kracht i. J. Glazemaker geïnstalleerd als pastoor der Oud-Katholieke Kerk Lezers schrijven.... ISste jaargang Maandag 10 september 1956 Derde btad no. 28931 G. F. E. Kiers met pensioen Onze stadgenoot, de heer G. F. E. Kiers, hoofd ingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in de directie Zuid-Holland te Den Haag. zal met ingang van l december a.s. deze dienst met pensioen verlaten. De heer Kiers, die 3 november 1891 te Kampen werd geboren en 19 juli 1913 werd beëdigd als officier bij het wapen der genie, begon zijn ambtelijke loop baan op 1 februari 1925 toen hy werd be noemd tot directeur van de Leidse Dienst van Bouw- en Woningtoezicht. In ver band met zijn benoeming tot inspecteur voor de volkshuisvesting in de provin cie Zuid-Holland verliet hy op 1 oktober 1935 deze gemeentelijke tak van dienst. Reeds kort na het beëindigen van de tweede wereldoorlog werd de (heer Kiers. die ook een bekende figuur is in de kringen van de Leidse Hervormde Ge meente. in zijn huidige functie benoemd. Ir. K. J. Mackenzie te Assen, hoofd ingenieur-directeur van de wederopbouw en volkshuisvesting in de provincie Drenthe, zal de heer Kiers met ingang van 1 december opvolgen. „DE KOUVERDRIJVERS". In „Royal" aan de Doezastraat hield zaterdagavond de onlangs opgerichte personeelsvereniging van de firma J. de Nie en Zonen haar eerste algemene ledenvergadering. Na een inleidend woord van de voor zitter en een kort overzicht van de secretaris en penningmeester de ver eniging is met 43 leden gestart wer den de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld. De heer N. Mon tague, die een zeer toepasselijke naam voor de vereniging had uitgedacht (De Kouverdrijvers) ontving daarvoor een aandenken. Nadat de beide firmanten hui vreug'.e over de oprichting van de vereniging hadden uitgesproken, bleef men nog lange tijd in vrolijke stemming byc:.i. LEIDERDORP Rijkspostspaarbank Bij de Rijks postspaarbank kantoor Leiderdorp is in de maand augustus ingelegd f46989 en opgenomen f 34.593. OEGSTGEEST Rijkspostspaarbank Bij de Rijks postspaarbank kantoor Oegstgeest is in de maand augustus ingelegd f 139.093 en opgenomen f 89.829. Beeldje voor Hengelo Mevrouw Bumavan Mourik uit Oegst geest heeft in opdracht van het ge meentebestuur van Hengelo een één me ter hoog beeldje van prinses Marijke vervaardigd. Het in brons gegoten beeld werd in het gazon voor de openbare schooi aan de Breemarsweg te Hengelo geplaatst. VOORSCHOTEN De drumband van Voorschoten's harmonievereniging „Benvenuto" heeft zich vrijdagavond buiten de gemeente doen horen. Deze band werkte n.l. die avond onder leiding van de heer de Ruyter mee aan de druiventaptoe in Naaldwijk. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het kantoor Leiden der Rijks postspaarbank werd in rie maand augus tus jl f. 656a287 ingelegd en f. 391.928 terugbetaald. De stationschef van Voorschoten is met ingang van 7 september tijdelijk gedetacheerd in Leiden. Hij zal echter stationschef in Pijnacker worden. WARMOND Rijkspostspaarbank Bij de Rijks postspaarbank kantoor Warmond is in de maand augustus ingelegd f 25.950 en opgenomen f22442. AANRIJDING Op de hoek van de Warmundastraat en Heerenweg had gistermiddag een aanrijding plaats tussen een jeugdige wielrijder en een scooter. De scooter berijder slipte en kwam met zyn duo- passagicre op straat terecht. De duo- passagiere liep enige schaafwonden op en klaagde over pijn in haar arm. De jeugdige wielrijder, die er met de schrik nog goed van afkwam, was inmiddels verdwenen. WASSENAAR AANBESTEDING In het bureau van gemeentewerken had de aanbesteding plaats van het ver lengen van een kabelloods staande op de gemeentewerf aan de Havenstraat. In gekomen waren 7 inschrijvingen, waar van de hoogste was van N.V. Lamet's Nieuwbouw, Den Haag met f. 18.320 en de laagste van M. J. Meijer uit Voor schoten met f. 12.900. Prof. Lieftinck naar Amerika Prof. mr. P. Lieftinck zal vanavond om half elf per KXM.-vliegtuig van Schiphol naar New York vertrekken. KINDJE TE DOKKUM VERDRONKEN Het jongste kind uit het gezin van een belastingambtenaar te Dokkum. een meisje van 274 jaar. is gisteren de zgn. Wes ter ïsse landen ingedwaald en ver dronken. De ouders die het kindje mis ten, vonden het bewusteloos in een van de vele sloten vlak bij huis. Dr Huyser van Reenen. die dadelijk tehulp geroe pen werd, paste enkele uren kunstma tige ademhaling toe, maar het mocht niet meer baten. DUITSE ATTACHE OP BALI VERDRONKEN De culturele attaché van de Westduit- se ambassade in Indonesië, dr. Meyer, is verdronken, toen hij aan het zwemmen was in Bali. Dr. Meyer ging naar Bali om daar culturele projecten te bestude ren. nadat hij een tocht had gemaakt door midden- en oost-Java. DRIELING TE GRONINGEN (Speciale berichtgeving) Vannacht heeft te Groningen bij de familie G. van der Veen een blijde gebeurtenis plaats gevonden. Mevrouw van der Veen schonk namelijk het le ven aan een drieling. Het waren drie meisjes. Naar wij vernemen maken de vier „dames" het uitstekend. Een aar dige bijzonderheid is, dat de familie van der Veen vorig jaar werd verblijd met een tweeling. Een uit 21 leden bestaande Indone sische parlementaire missie is vandaag uit Djakarta vertrokken voor een reis van 50 dagen naar de Sovjet-Unie, Po len. Tsjecho Slowakijë, Roemenië en de Libanon, op uitnodiging van de respec tieve regeringen. Zaterdag jJ. zijn 23 leden van het In donesische parlement naar Peking ver trokken voor een bezoek van een maand aan de Chinese Volksrepubliek. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 10 september. Veemarkt. Aanvoer ln tb taal 1503. vette koelen en assen 955. varkens 548. Prijs p. kg. vette koeien le kw. 300—315. 2e kw. 275—300, 3e kw. 260275, varkens (lev. gew.) 206, 204. 200. BEURSOVERZICHT Sterk meevallende beurs Amsterdam, 10 september Met spanning had men zich afge- gevraagd hoe de effectenbeurzen zou den reageren op het jongste nieuws uit Cairo. Nadat de buitenlandse centra hierin waren voorgegaan bleek ook in Amsterdam vanmorgen het aanbod sterk de overhand te hebben. Er vielen op merkelijke koersdalingen waar te nemen die vooral betrekking hadden op Ko ninklijke en Unilever. De eerste verloor ten opzichte van vrijdag niet minder dan 17 punten op 773. de tweede zakte in tot 382, hetgeen een daling van 12 punten betekende. Later bleek dat de daghandel grotendeels debet was aan deze scherpe dalingen, die tijdens het officiële verkeer een opmerkelijk herstel lieten zien. Dit herstel werd ten dele ook toegeschreven aan een hoopvoller ge rucht dat zich over de beurs verspreid de. volgens welke Nasser toch nog van plan zou zijn een bespreking van de ge bruikers van het Suezkanaal bijeen te roepen. Er was echter niets officieels bekend, zodat de mogelijkheid van een gerucht zonder meer open bleef. Zo opmerkelijk was het herstel voor de internationale fondsen dat Olie en trouwens ook de andere soorten bijna weer of vrijwel weer het slotpeil van vrijdag bereikten. Dit duidt wel op de afwezigheid van elke nervositeit. Voor de Scheepvaart was de stemming kalm en weinig veranderd. Cultuurfondsen waren door de verscherpte internationa le situatie ietwat afgeschrikt en open den 'n viertal punten lager. Over het al gemeen bleef de affaire zeer gering. Staatsfondsen zeer kalm en rondom de vorige noteringen. Wat de premiele ningen betreft. de goedkopere soorten waren iets beter, de duurdere soorten wat lager genoteerd. De jongste premie lening Amsterdam bleef onveranderd. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10 sept. Londen 10.62% 10.62%; New York 3.827/s—3.8374Mon treal 3.91%—3-91%; Parijs 1.0832%— 1.084212Brussel 7.63%—7.64%; Frank furt 90.94—90.99; Zürich 87.15',2-87.20%; Ziirich (vr. francsi 89.35%89.40' 4; Stockholm 73.82—79.87; Kopenhagen 54.93—54.98; Oslo 53.16%—53.21%; Mi laan 61.01 Yz—61.06%. Beurs van Amsterdam Maandag 10 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned 53 3% 94% 94 Grootboek obl. 89 Ned '51 3% 93% B Ned '53 (3%) 92% 92% Ned. '48 3% 88 87% Ned. '54 3% 88 88 Ned. '55 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 89% 89% Ned. '47 3% 390% 90% Dollarlng '47 3 94 ft Ned. '56 3% 93% 94 Investeringscert. 3 93% 93ft Ned. 62-64 3 93ft 93ft Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 89 88% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 55 51% Nat. Handelsbank 120 118 Ned. Handelmy189% 188% A.K.U. 25074 250% Philips 280% 280 Unilever 394% 394 Wilton Feyenoord 31874 319 Biliton 2de r239 225 Kon Olie f. 50.384 Kon Olie 790 788 Amst Rubber 81% 77% Holl Amer lijn 194 193 Kon Ned Stoomb. 17074 170% Ned Scheepv Unie 17474 173 H V A106 10374 Java Cult61 61 Deli My 114% 110% Senerabah76% 75% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 93 93% Den Haag 1937 1 3.. 90% Leiden 1947 96% R'dam *37 I III 3% 93% Industr Obligaties Philips Dollarlng ..95 95 Premieleningen A'dam '51 2% 115% 11774 B Eindhoven '54 2% 95% 9674 Enschede '54 2% 95% 9474 Den Haag '5112%.. 106 L 10574 L idem II 2% 105% 105 R'dam '52 I 2% 107% 10774 idem n 2% 106 105 Utrecht '53 2% 103 105 B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 244% 242 Rotterd. Bank210% 210 Twentsche Bank220 220 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 218 215% Kon. Ned. Grofsm. 115 113 Rott. Droogd. Mij. 615% 609 Tieleman en Dros 12% 12% Handelsondernemingen Borsumfj. cv A f 1000 87exd. 87 Internatio109% 106% Diversen Albert Heyn282% 282% Ned. M. Walv. Vrt. 68% 68% Spoorwegen Dell Spoorw. MJJ. 21% 20% Amerik. fondsen Anaconda 8474 83% Shell Oil Cy97% 97% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen ViL 7/9 Holl Constructie 424 Ing bur v Bouwnfjv 4 jb Int Kunststoff -nd. 54 60GB Kon Ned Edelmet 66 66GB Pref «a idem 70% Textiei Geör v Wilk 7*GB 7974 Leidsche Wolsplnn 331 359GB Ned Electroiflsm 355G' Sik kens LaKfanr '53 516 500 Ver Touwtahrleken 178 Wernlnk's Betonm 97% 97GL PERSONEEL N.V. LEIDSCHE WASSCHERIJ DRIE DAGEN OP STAP De directie van de N.V. Leidsche Was- schery bood na het drukke zomersei zoen het personeel een driedaagse auto busreis aan, welke op 7, 8 en 9 septem ber werd gemaakt. De eerste dag werd een prachtige tocht gemaakt door de mooie gedeelten van ons eigen land. De tocht werd be sloten in Valkenburg waar werd gedi neerd en gelogeerd. Zaterdag werd de tocht voortgezet door de Belgische Ardennen waar o.a. een bezoek werd gebracht aan de stuwdam van Gileppe. Vervolgens werd over Spa gereden naar de watervallen van Caux en daarna door de Luxemburgse Arden nen waar o.a. een bezoek werd gebracht aan Bastogne en de plaatsjes Vianden en Clerveaux. De derde dag ging de reis door de Eifel naar Duitsland waar o.a. een op onthoud werd gemaakt in Monchau. In de namiddag werd de reis naar huis aan gevangen en werd deze prachtige reis besloten met een diner te Nijmegen. Tijdens het diner bracht de directeur, de heer D. van Eek, naar voren dat het altijd moeilijk is vooraf te zeggen of een dergelijke reis met een groot aantal per sonen zal slagen of niet, doch zonder enig voorbehoud durfde hij te zeggen, dat. door aller medewerking op een vol komen geslaagde en mooie reis kon wor den teruggezien, een reis welke nog lang in aller herinnering zal blijven voort leven. Spreker dankte allen, die hieraan hadden meegewerkt. Eén van de leden van het personeel, de heer Kuivenhoven, dankte de directie namens allen voor deze onvergetelijke reis. Een reis waarover ongetwijfeld nog lang zal worden gepraat, speciaal door hen, die voor het eerst de schoonheid van de omliggende landen hebben leren kennen. Een zaterdag j.l. geplaatste aan kondiging van een deze week hier ter stede te houden collecte door het tbc- fonds ..Draagt Elkanders Lasten" is abusievelijk onder het kopje „Wasse naar" verzeild geraakt. SLUITING VAN BEGRAAFPLAATSEN Een lezer stelt de vraag of niet lang zamerhand de tijd is aangebroken, om de nog in gebruik zijnde begraafplaat sen (Groenesteeg en Zijlpoort), welke midden in de stad zijn gelegen, te doen sluiten?. Nog kort geleden heeft men op de R.-K. begraafplaats aan de Zijlpoort zand aangevoerd voor uitbreiding van deze begraafplaats. Voorziet de Begrafeniswet hier niet in door de mogelijkheid van sluiting van beide begraafplaatsen? DE DEMPING VAN DE MIDDELSTEGRACHT Nu de Leidse gemeenteraad besloten heeft tot demping van het resterende deel van de Middelstegracht, moge ik tegelijkertijd een nieuwe doorbraak be pleiten van de Herengracht tot de Hooi gracht, waardoor de Vestestraat en Groenesteeg aanmerkelijk ontlast zou den worden. Verkeersopstoppingen en stagnaties zijn daar aan de orde van de dag. Mag ik ook de aandacht vestigen op het feit. dat de ankers, welke in de walmuur zijn aangebracht vóór de Houthandel Verbeek de muur geheel ka- pottrekken. De uit het riool opstijgende verfdampen vormen bovendien een voortdurende bedreiging van de gezond heid der omwonenden. P. J. MELET, Groenesteeg. ('Herplaatsing wegens misstelling) Ds. C. v. d. Weele beroepen Ds. C. v. d. Weele. chr. geref. predi kant alhier, ontving een beroep van de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge (Z.). F. 1195 VOOR INTERKELIJKE GEZINSZORG De vorige week gehouden huis-aan- huis-collerte ten bate van Interkerke lijke Gezinszorg heeft ruim f. 1195 op gebracht. Aartsbisschop van Utrecht verrichtte plechtigheid Voor do Leidse Oud-Katholieke ge- 131 meente was het gisteren een hoog- 8e- kerkelijke dag. In het vriendelijke wit te kerkje aan de Zoeterwoudse Singel ter ontving zij gisterochtend haar nieuwe een pastoor, d heer A. Y. Glazemaker uit aar Hilversum, onlangs tot priester gewijd len De aartsbisschop van Utrecht, mgr. na" prof. dr. A. Rinkel, verrichtte de [\eiJ plechtige installatie van de jonge pas- c'1®1 toor, die in dit ambt pastoor G. P. Giskes opvolgt. Alvorens deze plechtigheid een aan- Bng nam las de aartsbisschop de ont- kgbrief voor van pastoor Giskes. die feze ochtend) op het altaar zijn assisten- je verleende, waarna hij de gelovigen jl kennis stelde van de aanstelling van jt nieuw pastoor. [Mgr. Rinkel, die de handeling der in- [allatie zeer belangrijk en zinvol achtte mdat het ook daarbij gaat om het gees- öyk. welzijn der gemeente, richtte zich fiereerst tot de scheidende herder, die hans zijn veertig dienstjaren voltooid iet Terwijl God' oordeelt over de eeu- jige waarden, dankt de Kerk U voor al ft?een gij dn al deze jaren in nimmer a tend e trouw hebt verricht. Moge God na zovele jaren als herder en leraar zijn voorgegaan, U thans een welver- Jende rust schenken. Bij de installatie van de nieuwe pas oor weidde mgr. Rinkel uit over het ioord van Paulus uit Titus 2 „Ver- jondig deze dingen. Vermaan en weer- Nu gy, aldus spreker, op de drempel van het herdersleven staat, zyn het woord en de daad aan U. Uw priesterlijk en herderlyk werk lijn zonder grenzen. De kerk verwacht van U, dat gy zult arbeiden in de rijke .levende en onuitputtelijke diepte. Spreker bracht de jonge pastoor onder het oog, dat de Heer der Kerk, die hem riep een bron is van kracht, een rots van zekerheid. N® In zijn predikatie legde mgr. Rinkel ff verder de nadruk op. dat de genode Sods, ons in de Kerstnacht geopenbaard !r" B verschenen tot heil voor alle mensen. 'Van de gemeente, aldus spreker, zal iet veel afhangen of uw werk vrucht dragend zal zijn. Een akker, als zodanig kg mgr. Rinkel de gemeente, moet een Ittvankelyke bodem hebben. Komt uw lieuwe herder in alles tegemoet, bouwt lem op, opdat gij samen moogt opwas- len in Gods Heilige Geest. ,ev „CHRISTUS MAKE WONING le. IN UW HARTEN" 11# Na deze installatie hieldi pastoor Gla smaker een predikatie over Efeze 3:17 opdat Christus door het geloof in s pw harten woning make" Pastoor A. J. Glazemaker. die de nieuwe herder en leraar van de Oud-Kath. Kerk te Leiden. (Foto L.D./Van Vliet.) In deze toespraak wees de jonge pastoor er o.m. op, dat velen in dit le ven geen andere dan aardse idealen hebben. Zij hebben het druk met hun werk en willen van alle facetten van het leven genieten. Het evangelie daar entegen zegt. dat wij buiten het leven staan indien Christus niet door het geloof woning in onze harten heeft ge maakt. Het huisje van het eigen-ik en de z.g. heilige huisjes zullen wij, aldus spreker moeten verlaten, onbewoonbaar moeten verklaren om de volle waarheid en vre de in Christus te vinden. Vanuit het ge loof zullen wij moeten leven, denken en handelen. Een levend geloof wil zeggen, dat niet wij, doch Christus het centrum is. Moge Christus, aldus besloot pastoor Glazemaker, zyn parochie niet alleen in ons hart woning maken, doch zij hij ook het centrum in het hart van d^ paro chie. De wisselende gebeden waren deze ochtend van de zestiende zondag na Pinksteren. Tijdens de mis gingen ook vele gelovigen ter communie. Na de viering van de Heilige Mis was er in de sacristie gelegenheid om met de nieuwe pastoor kennis te maken. VOETBAL WA. V.V.—LUGDUNUM Tegen de le klasser WAVV speelde Lugdunum de beste wedstrijd van het jaar. Vooral de drie Jannen waren in grote vorm Met de rust keek de thuis club reeds tegen een 3—0 achterstand aan. In de tweede helft speelde Lugdunum nadat Verhoeven met een enorm hard schot 40 had laten aantekenen, een gewonnen wedstrijd. Door een penalty en een cadeautje van Planjer werd het tenslotte 42. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Antonia Cornelia, dr. van J. A. van den Berg en J. A. Hebinck; Leonardus Huber- tus. zn. van W. C. Hoogduin en M. A. Leenders; Jacoba Lydia Clementine, dr. van E. A. Odijk en W. M. v. Leeuwen; Maria Jacoba, dr. van T. van Duijn en J. Messemaker. GEHUWD. Een weinig spectaculaire begToting werd dezer dagen aan de leden van de raad aangeboden. Men moet tot de conclusie komen, dat de daarin verwerkte uitgaven beperkt bleven tot het strikt noodzakelijke. Van enig initiatief tot verdere interessante ontplooiingen in de gemeente is nauwelijks sprake. De, in verhouding tot de sterk gestegen kosten, te lage algemene uitkering uit het ge meentefonds, speelt hot gemeentebestuur parten t.a.v. het sluitend maken dezer begroting. Het tekort bedraagt n.l. circa f. 50.000, waaraan nog moet wor den toegevoegd voor afschrijvingen op de in de begroting verwerkte kapitaals uitgaven een bedrag van f. 40.000, zodat het tekort op de gewone dienst circa f. 90.000 beloopt. Aan de raad zal mitsdien worden voorgesteld een verhoging van de algemene uitkering te vragen. Opgemerkt wordt, dat de normale stijging der uitgaven veroorzaakt door toename van het aantal inwoners wordt opgevangen door gelijke styging van de uitkeringen uit het gemeentefonds. De kosten evenwel, voortvloeiende uit het woongemeente-aspect en die van de ligging der gemeente ten opzichte van het wegverkeer worden door bedoelde stijging van de uitkeringen der fonds uitkeringen niet gedekt. Daarvoor is het bedrag per inwoner voor deze gemeente ontoereikend. In het geval de aanvrage van een verhoging geen succes mocht hebben of een geringer bedrag oplevert dan nodig is, zullen B. en W. niet aarzelen met een voorstel te komen voor de nieuwe kapitaalsuitgaven, de saldi-rerserve ad rond f. 560.000, aan te spreken, omdat de gemeente zich niet kan veroorloven datgene wat noodzakelijk moet gebeuren te laten liggen tot het volgend tijd perk van de financiële verhouding, waarvan nog moet worden afgewacht of het voor de mogelijkheden tot verhoging van de inkomsten gunstiger zal zijn. B. en W. stellen voor in het jaar 1957 de volgende kapitaalsinvesteringen te doen, n.l. het plaatsen van 4 lichtmas ten aan de Haarlemmertrekvaart, on middellijk links van de brug. De kosten bedragen f. 4000. Er moet een transformatiehuisje ko men op de hoek van de Warmonderweg. De plaatsing van dit huisje, dat men de benaming van ..opjaagstation" kan ge ven, dient om de in de buurt zich be vindende straatverlichting helderder te doen branden. Hierbij moet worden ge dacht aan de verlichting van de Leidse Straatweg en de Geversstraat en die van het tweede gedeelte van de Kempenaer- straat. De middenstanders in dat ge- gedeelte ran laatstgenoemde straat ach ten de verlichting daar onvoldoende, speciaal met het oog op het parkeren van auto's. Geraamde kosten f. 1500. Voor het verbeteren der gemeentelijke opslagruimten is nodig f. 10.500.Voorts ligt het in de bedoeling het wegdek van de Rijsjes te verbeteren waarmee een bedrag van f. 30.000.is gemoeid. De herstelling en verbetering van de Rijns- burgerweg wordt begroot op f. 50.000. De volgende wegen en straten komen aan de beurt voor verbetering t.w. het trottoir van het eerste gedeelte van de Warmonderweg. voorts van een deel der Suma trastraat, Borneostraat en Ja va- straat. Totale kosten f. 23.750.—De ver nieuwing en verbetering van de Rhijn- geesterstraaüweg en de Dorpsstraat van af de Oranjelaan tot het einde van de rails zal een bedrag vragen van f 125.000. In aansluiting op hetgeen in vroegere begrotingen werd opgemerkt t.a.v. de ver breding van de Warmonderweg. wordt meegedeeld, dat de kosten daarvan wor den geraamd op f. 420.000. Het ligt in de bedoeling een motor- maaimachine aan te schaffen met zit plaats en 2 aanhangwagens. Kosten f.4750.Voorzieningen ten behoeve van de Openbare school worden geraamd op f.2725.terwijl verbeteringen aan het gymnastieklokaal f. 15.000.zullen be dragen. Wat de subsidies betreft zij opge merkt dat de tot nu toe gebruikelijke posten ook thans zyn opgenomen. T.a.v. een aanvrage van de K.N.A.C. advise ren B. en W. niet tot subsidiëring over te gaan. Tot instandhouding van het winter werk en kampwerk vragen de Oegst- geester Christelijke Jeugd Kampen f 500.per jaar. zamenlijke erkende jeugdverenigingen Overeenkomstig het advies van de ge stellen B. en W. voor het jaarlijks sub sidiebedrag ad f 1500.nie te verhogen teneinde ook de O. C. P. K. daarin te betrekken. Evenmin kunnen B. en W. vrijmoedigheid vinden voor te stellen een afzonderlijke subsidie toe te ken nen. De gestelde eis van erkenning en subsidiëring door het Rijk behoort h.i. te worden gehandhaafd, daar anders de deur open staat voor verzoeken van nog andere jeugdverenigingen. De tot dusver gevolgde weg blijkt in de praktijk te voldoen, zodat daaraan niet moet voorden getornd. De toestand van het gemeentelijk budget laat boven dien uitbreiding van subsidies momen teel niet toe. 2 ?s Zaterdagavond omstreeks kwart over fcs stonden de leden van „Warmonds -e fanfare" in de omgeving van „Huys te [(j Warmond" in hun nieuwe uniform 10 Aangetreden om een muzikale rondgang >- maken door de gemeente. Vooraf i. ^erd de fam. Krantz een serenade ge bracht als dank voor de uniformstof, die geheel belangloos geschonken was. De voorzitter, de heer J. Ouwenhand, sprak de familie Krantz toe. De heer Krantz op zijn beurt zeide veel respect voor het bestuur en de le den van de fanfare te hebben. Nadat nog enkele marsen waren gespeeld, marcheerde het korps naar het huis van de beschermheer, mr E. E. Menten, die eveneens lof sprak over de nieuwe uni formen. Ook de ere-voorzitter. de heer P. H. Romeyn. was aanwezig. Hierna volgde de rondgang door de gemeente. Om negen uur werd er een concert ge geven in de gemeentelijke muziektent op de Baan. De foto toont Warmonds Fanfare aan getreden voor „Huys te Warmond" (Foto L.D./Van Vliet.)

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7