In spectaculaire strijd behaalde Zwaluwen gelijk spel yis beste man van liet veld het Ter Leede won, maar kreeg na rust knap benauwd ARC kwam met één punt thuis uit Ridderkerk Rijnsburgse Boys kwam, zag en overwon in Wassenaar MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 Quick Boys liet tweemaal winst glippen (Van een onzer verslaggevers) In de eerste wedstrijd van het seizoen is Quick Boys er niet in geslaagd met een zege te beginnen, want het Vlaardingse Zwaluwen vocht zich op dappere wijze naar een 33 gelijkspel toe. Het leek ons dat deze eerste wed strijd in de nieuwe 2e klas andere aspecten liet zien, meer op hoger voetbal afgestemd. Het was nog wel niet in alle opzichten beter voetbal dan in de oude 3e klas, maar er zat ongetwijfeld sfeer in deze door zeker 2000 toe? schouwers bijgewoonde wedstrijd. Dat Quick Boys er niet in geslaagd is met de volle winst naar Katwijk terug te keren, heeft het toch wel in hoofdzaak aan zichzelf te danken, want tot tweemaal toe hebben de Katwijkers de winst uit handen gegeven. De eerste keer gebeurde dat na een veilig lijkende 20 voorsprong en toen de Katwijkers daarna opnieuw een voorsprong hadden genomen, was een fout van doelman Den Hollander hen ten tweede male noodlottig. Men kan wellicht nog gaan theoretiseren over de vraag of Zwalu wen dat gelijke spel wel toekwam, maar nakaarten heeft niet veel zin. In de eerste helft had Quick Boys de winst eigenlijk al helemaal veilig kun nen stellen, maar de voorhoede weiger de hardnekkig van de vele goede kan sen gebruik te maken en verviel in de zelfde fout als vorig seizoen. Dat deze voorhoede nog drie doelpunten wist te maken is meer te danken aan fouten in de Zwaluwse defensie, als aan eigen goed werk. Toch zal deze Quick Boys voorhoede, versterkt met een goede schutter voor elke tegenpartij zeer ge vaarlijk kunnen worden. Van de aftrap af ontwikkelde zich een aantrekkelijke strijd, waarbij het betere veldspel van de Katwijkers hen al spoedig een onmiskenbaar overwicht verschafte. Wel kwamen de Vlaardin- gers meermalen gevaarlijk dicht in de buurt van de Hollander's heiligdom, maar het juiste schot bleek afwezig en vooral rechtsbinnen Vogler liet enkele goede kansen onbenut. Ook aan de an dere kant was de schotvaardigheid niet zo, dat daarover naar huis kan worden geschreven. Het eerste werkelijke schot van formaat kwam van de voet van Zandbergen, die een gloeiende kogel juist over de lat zag suizen. Toch leidde dit schot een fel offensief in van de blauwwitten, die na 15 minuten succes boekte. Zuijderduijn, die deze middag niet bijster op dreef was. was zijn be waker te vlug af en lanceerde een fraaie voorzet, die midvoor van Rijn in vrije positie vond. Deze had geen moeite voor de openingstreffer te zorgen. Wel kreeg daarna ook Zwaluwen verschillen de kansen, vooral door goed werk van rechtsbuiten Bergwerf, die de Best fi naal de baas was, maar doelpunten le- Zaterdagvoetbal 4 e klassers VWS—SPORTLUST Hoewel VWS zijn eerste competitiewedstrijd met 26 verloor, was het overwicht van de bezoe kers toch niet zo groot als de cijfers zouden doen vermoeden. Het verschil was dan ook te vinden bij de aanvals- linies. Die van Sportlust was aanzienlijk schotvaardiger. Toch was VWS goed be gonnen, want binnen enkele minuten spelen had midvoor Van Kampen de stand al op 1—0 gebracht. De strijd ging hierna gelijk op. maar Sportlust profiteerde beter van de kansen en had bij de rust een 1—3 voorsprong. Na de hervatting liepen de gasten uit tot 1—6, waarna tenslotte Schouten de eindstand op 26 bracht. GWS—LEIDEN Het in de KNVB debuterende GWS heeft zich in een goe de wedstrijd met 32 de meerdere ge toond van Leiden. De thuisclub, die technisch iets beter speelde dan Lei den. nam door midvoor Van Kesteren in de achtste minuut de leiding, welke voorsprong zeven minuten later weer verloren ging, toen Starre voor Leiden raak schoot. Vijf minuten voor rust schoot Van Kesteren zijn ploeg echter opnieuw naar een voorsprong, welke tot in de dertigste minuut van de tweede helft bewaard bleef. Toen bracht De Jong Leiden weer op gelijke voet, maar GWS zou toch winnaar worden, want in de laatste minuut raakte Van Kesteren voor de derde maal de roos: 32. TELEFONIA—LISSER BOYS Wel was de overwinning van Lisser Boys bij Telefonia niet overtuigend, maar het feit, dat de 10 zege behaald werd in een uitwedstrijd maakt.toch de prestatie verdienstelijk. Lisser Boys zette direct na het beginsignaai de verdediging der gastheren onder druk, die niet zonder moeite zich staande wist te houden. Toch moest de thuisclub in de eerste helft een doelpunt toestaan, toen Blij- leven een kans kreeg en deze prompt wist te benutten. 01. Na de pauze wo gen beide partijen beter tegen elkaar op. maar het onbeheerste spel van beide voorhoedes was oorzaak, dat door geen der partijen gescoord kon worden. ROUWKOOP—KOUDEKERK De in verhouding tot vorig seizoen nogal ge havende ploeg van Rouwkoop heeft te gen Koudekerk met een 2—3 nederlaag het seizoen geopend. In de voorhoede der bezoekers was vooral Albert Zweris bijzonder actief. Uit een scherpe pass wist Koudekerk's midvoor doelman van Amerom het eerst het nakijken te geven, maar hoewel de gasten wel iets sterker waren, stond de Rouwkoop-achterhoede toch verdere doelpunten in de eerste helft niet toe. Daarna wist Verrips. dank zij het feit, dat de bal onverwacht van de scheidsrechter voor zijn voeten sprong, gemakkelijk gelijk te maken. 1—1. Zweris zorgde achtereenvolgens voor een 13 stand. Nadat invaller Vonk aan de andere kant enkele goede kansen gemist had, wist Verrips nog eenmaal de achterstand te verkleinen tot 2—3, waarna Segaar nog een keer het houtwerk probeerde. KATWIJK—RCV De eerste com petitiewedstrijd leverde de oranjehem den de eerste twee puntjes op, maar het was maar op het nippertje. Beide voor hoedes speelden vrij slordig en zo kon het gebeuren dat bijna de gehele wed strijd het spel zich bewoog op het mid denveld. Er kwamen wat corners aan weerskanten maar dit was alles wat zich voor de doelen aan belangrijks voor deed Pas na de rust werd Katwijk iets sterker, en wat niet gelukte aan de gas ten voor de rust toen zij iets beter wa ren. gelukte wél aan Katwijk, n.l. deze meerderheid in een doelpunt uit te drukken. Linksbuiten Herberts gaf met een goed schot z'n club de leiding en dit doelpunt bleek genoeg te zijn om tevens de wedstrijd te winnen. verde dat niet op, al was den Hollan der enkele malen niet klemvast. De tweede helft is ongetwijfeld het aantrekkelijkste deel geweest en nu kwam Quick Boys met beter combina tiespel voor de dag. Zwaluwen moest een fel offensief doorstaan en kon ten slotte niet verhinderen, dat rechtsbin nen Hoek met een hoog en verrassend schot voor 20 zorgde. Dit doelpunt heeft de Katwijkers in slaap gesust, maar het zich fel weren de Zwaluwen begon te voelen, dat er nog kansen waren. In hoog tempo kwamen de Vlaardingers opzetten en toen bij een der aanvallen eindelijk Vis eens uit positie kon worden ge speeld volgde er een scherpe pass voor doel, waar een onoverzichtelijke situa tie ontstond, waaruit tenslotte rechts half Hoogerboord kon scoren. Gesterkt door dit succes bleef Zwaluwen terug komen en werkelijk bracht dat ruim een kwartier voor tijd andermaal suc ces, toen de andere Hoogerboord van de linksbuitenplaats af naar binnen kwam snellen op een tekort terugge speelde bal en de verbijsterde den Hollander andermaal kon passeren. Dat schudde Quick Boys wakker en het was opnieuw Hoek. die handig pro fiteerde van een afgeslagen schot van Zuijderduijn en de bal in het vrijwel onbeschermde doel kon leggen. Maar Zwaluwen wilde niet verliezen en toen op een vleugelschot van Hoogerboord den Hollander een van zijn weinige fou ten maakte, glipte de bal uit zijn han den het doel in en dat betekende te vens het einde van een spannende en aantrekkelijke wedstrijd, waarin Henk Vis de beste man van het veld was en de opgestelde jeugdspelers zeker hun plaats waard bleken te zijn. Slechte start van R.C.L. TSB zegevierde verdiend met 1-4 (Van een onzer verslaggevers) Met een voor RCL negatieve score (14) sloten de Racings het eerste competitieduel zaterdagmiddag in Leiderdorp af. En om U maar gelijk uit de droom te helpen: de 14 zege van het Vlaardingse TSB was dik ver diend. Gezien het gehele spelverloop - vooral óók wat conditie en balbe- handeling betreft! - mag RCL in feite nog blij zijn met deze uitslag, die zonder opzien te baren gerust enkele doelpunten hoger in het nadeel van de Racings had kunnen uitvallen! Voetbal - uitslagen Amateurs lste klasse A: DWVRapiditas 41; VeloxQuick afgelast. 3de klasse A: DHL—Delft 2—0. 3de klasse B: TYBBHillegom 22. 4de klasse A: DOCOSTeyllngen 3-2. MeerburgWarmunda 2—3. Res. 3de klasse A: LFC 2Wasse naar 2 8—2. Res. 3de klasse Cs Wasseaiaar 3 Quick 3 4'1. Zaterdagvoetbal 2de klasse: 's-Grav. SV-WGZ 0—0 Zwaluwen—Quick Boys 3—3; Excelsior P SSS 13; Ter LeedeHoogvliet 43; RVVH—ARC 2—2. 3de klasse A: RCLTSB 14; Jodan BoysExcelsior M 14; OrnasRijnsb. Boys 2—7; CSVD—Monster 2—4. 4de klasse A: BodegravenNoordwijk afg.; RouwkoopKoudekerk 23; VWS Sportlust '46 26; GWSLeiden 32; Katwijk—RCV 1—0. West 1, 4de klasse A: SMN—SMS 2-5; RobaverIJmuiden 03; Telefonia Lisser Boys 01; KinheimAGT 12. Res. 3de klasse A: ARC 2Jodan Boys 2 7—2; SUS 2—Ter Leede 2 0-0; Rijnsb. Boys 2SVOW 2 2—1; Quick B. 3—ROL 2 11—0. Res. 3de klasse B: Monster 2Zwa luwen 2 2—1; TSB 2—CSVD 2 3—3; Die Haghe 2—HBSS 2 3—2; Zwart Wit 2—Ornas 2 41; Quick Boys 2—'s- Grav. SV 2 10—3. Zo op het oog zat er met de rust voor RCL (de stand was toen 12) nog ge noeg perspectief in. Zo op het oog, want nuchter beschouwd kon toen reeds wor den vastgesteld - en daar was heus niet véél voetbalkennis voor nodig! - dat de Racings tegen het véél beter voetballen de TSB aan het kortste eind zouden trekken. En zo gebeurde ook, want na de thee werden de Leiderdorpers overklast en kwamen, enkele uitvallen uitgezonderd, er vrijwel niet meer aan te pas! Nee, TSB deelde - uitgezonderd de eerste tien minuten van dit duelnadien was RCL's voetbalhonger al verzadigd - de lakens uit. In die eerste kennisma king met het nieuwe seizoen, noteerden wij enkele fraaie kansen voor de Ra cings en toen hieruit geen treffers wer den geboren, zakte het roodwitte offen sief als qudding ineen. TSB nam het middenveld vast in handen en de voor hoede met de nationale midvoor v. d. Berg en linksbuiten P. Zevenhoven als uitblinkers, kwam keer op keer voor de veste van Mulder. De aanvalsleider van de Zaterdagvoet- ballcrs toonde zich een uitermate goed spelverdeler, tvas technisch ruim vol doende èn wat belangrijk voor een midvoor is: toonde zich een bekwaam en gevaarlijk schutter. Vier doelpun ten noteerden wjj voor TSB en zij kwamen alle op rekening van v. d. Berg! Voetbal in Engeland Opnieuw hattrick van Alex Govan Alex Govan, de tengere buitenspe ler van Birmingham City nam niet Doelman Mulder mist de bal, die uit een hoekschop vóór zijn doel geplaatst is. De Vlaardingse mid voor v. d. Berg (reeds in koppende bewegingzal het leer het volgend ogenblik met een prachtige kop stoot in het net deponeren. Noch Chaudron (in doelnoch Teske op de voorgrondwist dit te voor komen. De eerste na 15 minuten spelen: de tweede na ruim 30 minuten fraaie kop bal). Intussen had Geel (RCL) een mooie kans onbenut gelaten en daarna verkleinde Van Telgen, uit een straf schop, de achterstand tot 12. De verwachte nederlaag kwam al spoedig na de hervatting: na 13 minu ten deponeerde v. d. Berg 13 achter Mulder. Even tevoren zag Geel zijn kopbal door de deklat gestuit. Zijn laat ste doelpunt scoorde v. d. Berg in de 18de minuut, nadat hij op zijn eentje door de RCL-defensie was gewandeld: 1—4. Voor de rest bleef TSB tot aan het einde domineren al geloofden de Vlaar dingers het toen reeds allang! Nee. de inzet van RCL was slecht, zeer slecht!! Goedkope doelpunten Op „Nieuw-Zuid" in Katwijk aan Zee waren de doelpunten schijnbaar erg goedkoop zaterdagmiddag. Quick Boys II en Quick Boys III spelend in de res. 3e klasse kwamen beide in de dubbele cij fers. Quick Boys II won met 103 van 's-Gravenz. S.V. II en Quick Boys III deed het tegen RCL II nog beter door met niet minder dan 110 te winnen. Dit was voor de Katwijkers wel een bij zonder goede start in de nieuwe compe titie Harskamp begon met hattrick (Van een onzer verslaggevers) Dat Ter Leede's midvoor, Gerrit Harskamp nog altijd een gevaarlijk schutter is, bewees hij overduidelijk in de eerste de beste wedstrijd van de com petitie tegen Hoogvliet. Zijn optreden in de gloednieuwe 2e klasse van de zater dagcompetitie leverde drie doelpunten op. En met dit voor Hoogvliet, ongezellig visitekaartje van Gerrit in de hand, vermoedde geen der Sassenheimers een vuiltje meer aan de lucht Totdat linksback Huibrechts van Ter Leede, wegens een blessure het veld) ver liet en linksbuiten Nieuiwenhuizen naar achteren gedirigeerd werd, terwijl Heyl de linkervleugel kwam completeren. De vaart ging er uit en Hoogvliet wist zich langzamerhand uit een hopeloos lijken de positie te bevrijden. Kort na de derde treffer van Harskamp wisten de gasten uit een vrije 'trap. genomen door hun linksbinnen D. Sluimer, de nul weg te werken en met de nu verkregen 3-1 stand werd de rust bereikt. Wat Hoogvliet in die rust. te dringen heeft gekregen, weten wij niet, diooh in de tweede helft kwamen de bezoekers met een zo snel en gedegen spelletje voor de dag, dat Ter Leede finaal tegen de muur kwam te staan. In de 9e mi nuut leverde dit voor Hoogvliet reeds het tweede doelpunt op. al was dit pre sentje van linkshalf Natzijl, die te zacht op zijn doelman terugspeelde. Rechts binnen Stougje maakte dankbaar ge bruik van deze gelegenheid, 3-2. Door slecht schieten en enkele goede reddin gen van de Sassenheimse doelman de Vries, kwam Hoogvliet niet aan de door ieder verwachte gelijkmaker. De 28e minuut bracht voor Ter Leede redding. Eén der, in deze periode schaarse aan vallen van de gastheren bracht een ver dediger van Hoogvliet aan het weifelen, waardoor de doorzettende invaller Heyl het leer te pakken kreeg en nummer vier langs de keeper van Os schioof. De moed kwam er weer in en ondanks een prachtige treffer van Hoogvliet's aan valsleider Langstraat, 4-3 kwam de ze- Tweemaal hadden Alphenaren de leiding (Van onze correspondent) De eerste wedstrijd in de tweede klasse heeft het eerste elftal van A.R.C. niet de volle winst opgeleverd. Het was de Ridderkerkse Voetbal Vereniging Her cules die kans zag de rood-zwarten een punt te ontfutselen waarmee, gelet op het spelbeeld, de juiste uitslag verkregen werd. Op het meer dan slechte terrein, waarop het gras zó hoog stond, dat de bal soms nauwelijks te zien was, bracht de thuisclub de bal aan het rollen. Bo gaard nam het leer direct over, een scherpe pass volgde naar zijn rechtsbui ten Verbokkum. die op zijn beurt een afgemeten voorzet gaf naar Oosterloo en reeds binnen 25 seconden kon alles wat ARC was juichen: 01. Hierna volgde geruime tijd een gelijk opgaande strijd, waarbij het vooral voor de rood zwarten. gewend zijnde aan een goede grasmat, wel uiterst moeilijk voetballen was. Uit een snelle aanval wist de links binnen met een keihard schot via de paal doelman v. d. Mark het nakijken te geven: 11. Toen daarna Pim Noo- men de rechtsachter van de thuisclub de bal wist te ontfutselen, snelde hij met het leer naar het doel om vervol gens met een boogschot zijn elftal op nieuw de leiding te geven: 12. Het stevige spel van de thuisclub was oor zaak van enkele botsingen, waartegen de matig leidende scheidsrechter niet voldoende optrad. Bij een der botsingen tussen spil Mooij en de Ridderkerkse midvoor sprong de bal naar de RVVH- rechtsbuiten, die geen moeite had het leer in het lege doel te plaatsen, daar d. Mark was uitgelopen: 22. Het scheelde maar weinig of Last had de Alphenaren opnieuw de leiding gegeven, zijn keiharde schot trof echter buiten bereik van de doelman de deklat. Met felle aanvallen probeerde RVVH in de tweede helft aan de leiding te komen, waardoor ARC zich genoodzaakt zag een enigszins verdedigende houding aan te nemen. Toch waren de snelle tegenaanvallen, meestal geleid door Last en Oosterlo, niet van gevaar ont- Afdeling Leiden K.N.V.B. In de afdeling Leiden werden reeds gisteren enkele wedstrijden voor de competitie gespeeld. Zo speelde o.m. het eerste elftal van Alphense Boys voor de 2e klasse thuis tegen WOA. De Alphe naren bleken zich reeds goed thuis te voelen in de nieuwe omgeving, want met 61 bleven de Boys over hun gasten de baas, waarmee het verschil in spel nog lang niet voldoende tot uitdrukking werd gebracht. De rust ging in met 2—1 voor de Alphenaren, die in de tweede helft de gasten volkomen overspeelden en de voorsprong wisten op te voeren tot 6—1. minder dan drie doelpunten voor zijn I r -f-v .•11. rekenine in de thuiswedstrijd van zün V 811 DUVU tOpSCOl'er lliet Vier aOelpilllteil club teren Preston Northend. Dit V L l club tegen Preston Northend. Dit kleine mannetje, nauwelijks 1,65 me ter lang, heeft nu al zyn derde hat trick gescoord binnen 11 dagen. In het vorige seizoen heeft deze linksbui tenspeler, van Schotse afkomst overi gens, slechts 4 keer gescoord, maar nu is hy topscorer van de 92 league clubs met 13 doelpunten uit 7 wed strijden. Manchester United behield zyn onge slagen record dank zij een gelijk spel (11) tegen Newcastle. Manchester heeft nu 12 punten uit 7 ontmoetingen, gevolgd door Birmingham City met 11 punten. De uitslagen van de in de eerste di visie gespeelde wedstrijden luiden: Birmingham City—Preston North End 30; BlackpoolLuton Town 40; Car diff CityChelsea 11; Charlton Ath leticSheffield Wednesday 44; Ever- tonAston Villa 04; Leeds United Bolton Wanderers 32; Manchester Ci tySunderland 31; Newcastle United Manchester United 1-1; Portsmouth Arsenal 23; Tottenham Hotspur—Wol verhampton Wanderers 4—1; West Bromwich Albion—Burnley 2—2. (Van een onzer verslaggevers) Rijnsburgse Boys is de nieuwe competitie goed begonnen en heeft daarmee getoond, dat het de vaste wil is om zo spoedig mogelijk terug te keren in de hoogste klas. Natuurlijk zullen de Rijnsburgers op hun verdere weg heus nog wel zwaardere tegenstanders ontmoeten, maar in ieder geval is deze eerste in zet hoopgevend. De zege was welverdiend tegen het Haagse Ornas, dat een slecht debuut maakte in de 3e klasse, maar de geluksfactor heeft een hartig woordje meegesproken. bloot. Uit een pass van Bogaard kwam Verbokkum wij voor het Ridderkerkse doel, maar jbmmer genoeg voor de Al phenaren miste de ARC'er, evenals Last, de scherpe voorzet. Aan de andere kant kreeg de midvoor een fraaie kans. die hem echter door de prima spelende doelman v. d. Mark grandioos werd ont nomen. Het einde kwam met onveran derde stand, waarmee beide partijen uiteindelijk tevreden kunnen zijn. De Rijnsburgers waren technisch be ter en vooral in de tweede helft veel sterker. Maar in de eerste helft bood Ornas dapper tegenstand tot aan het moment, dat een der eigen spelers de score voor de bezoekers opende. Daarna ging het mis, vooral toen kort daarna de geelzwarten de score verhoogden. Met een gelukkig doelpunt van zeker 40 me ter afstand verkleinde Boon voor de thuisclub wel de achterstand, maar dat was voor Rijnsb. Boys geen beletsel om na de rust het offensief geheel in han den te nemen. In de Ornas-defensie, waarin Smit na jarenlang voortreffelijk zijn elftal te hebben aangevoerd, de voetbalschoenen definitief heeft uitge trokken. vielen grote gaten, waarvan vooral van Duijn dankbaar gebruik kon maken. De lange Rijnsburger was dan ook met vier doelpunten de topscorer van deze middag. Met de regelmaat van een klok werd de score opgevoerd tot 1-6, voordat Lagendijk er in slaagde voor de thuisclub de stand een iets gunstiger aanzien te geven. Met een zevende doel punt rondde Rijnsb. Boys deze wedstrijd af tot een 72 zege. waarin vooral rechtsbinnen de Mooy zeer uitblonk en werkelijk de aandacht verdient van de keuze-commissie. Dit moedgevende begin zal de geel zwarten ongetwijfeld inspireren tot grote prestaties. Teyllngen miste strafschop en verloor bij Docos (Van onze correspondent) Docos heeft de nieuwe competitie goed ingezet door van het bezoekende Teylingen met 32 te winnen. De grondslag voor deze zege wisten de Haagwegbewoners reeds in de eerste helft te leggen, die zij met een 31 voorsprong afsloten. Midvoor Jan van Marwijk wist de score te openen, maar even later was het al weer gelyk. De Docos-aanvallen bleven iets gevaarlijker, wat bleek uit de doelpunten van Jos Marwijk en links buiten v. d. Berg, die de stand op 3—1 brachten. In de tweede helft kwamen de bezoe kers er steeds beter in en moest Docos gi'ote aandacht aan de verdediging schenken. Ondanks dat wist men niet te voorkomen, dat de gasten de achter stand verkleinden, toen doelman Smits een keihard schot van de linksbinnen nief voldoende onder controle kreeg en de bal in eigen doel werkte 32. Teij- lingen gooide nu alles op de aanval en toen Brasker hands maakte binnen het strafschopgebied, lag de kans voor de Sassemmers voor het grijpen om gelyk te komen. Doelman Gielen maakte ech ter van de andere kant van het veld een vergeefse reis, want toen hij bij het Docos-doel gekomen was. knalde hij het leer keihard naastDocos herstelde zich en wist tot het einde de 3—2 voor sprong te handhaven. Meerburg-achterhoede liet steken vallen (Van onze correspondent) Mede dank zij enkele zwakke momen ten in de Meerburg-achterhoede slaagde Warmunda er in, de Rijndijkbewoners op eigen veld in de eerste competitie wedstrijd de punten afhandig te maken. In de voorhoede' speelde Van Wetten weer een prima partij. In de tiende mi nuut nam de Warmondse rechtsbuiten een hoekschop, waarbij doelman De Gunst de bal liet vallen en het leer eigen doel rolde: 01. De midvoor der gasten wist de voorsprong te vergroten tot 0—2, waarna rechtsbuiten H. Ver hoorn de achterstand verkleinde door het benutten van een scherpe voorzet van zijn clubgenoot aan de andere kant. Na de thee liepen de gasten uit tot 13. Van der Werf wist nog wel met een listig tikje de bal over de uitlopende Warmunda doelman in het net te plaat sen, maar daarmee was de eindstand 23, toch bereikt. HANDBAL HVL liep CWP onder de voet HVL, dat het vorig seizoen op onfor tuinlijke wijze uit de eerste klasse degra deerde. toonde gisteren reeds, dat het voor de tweede 'klasse veel te sterk is. In de wedstryd tegen CWP was het alles HVL wat de klok sloeg en de zwoegende CWP'ers werden met een 217 neder laag aan de kant gezet, cijfers die nog indrukwekkender hadden kunnen zijn, in dien de Leidenaars de gehele wedstrijd op volle kracht hadden gespeeld. De HVL-dames wonnen een uitwed strijd tegen DIOS 2 met 10—3. ge niet meer in gevaar, omdat de tydi daartoe te kort was. Scheidsrechter Snel floot deze soms te harde wedstrijd, niet altijd naar ieders genoegen, maar het was dan ook een moeilijke. Harskamp BILJARTEN' Vingerlioedt wint driebandentoernooi Het internationaal driebandentour- nooi, dat te Amsterdam ten bate van Zonnestraal werd gehouden is, zoals verwaeht werd, gewonnen door de Antwerpenaar René Vingerhoedt. De uitslagen luiden: Fauconnier 50 71 4 0.704 De Haan 36 71 6 0.507 Popeyus 50 62 6 0.806 Van Braam 39 62 4 0.629 Teegelaar 50 58 6 0.862 Van Bommel 35 58 8 0.603 Vingerhoedt 50 66 6 0.757 Jan Sweering 33 66 5 0.500 Fauconnier 50 63 6 0.793 Jan Sweering 37 63 5 0.587 Van Braam 50 82 5 0.609 De Haan 47 82 3 0.573 Vingerhoedt 50 56 5 0.892 Van Bommel 46 56 5 0.821 Popeyus 50 55 5 0.909 Teegelaar 41 55 5 0.745 Jan Sweering 50 36 6 1.388 Van Braam 18 36 3 0.500 Van Bommel 50 103 3 0.485 De Haan 44 103 3 0.427 Vingerhoedt 50 49 5 1.020 Teegelaar 38 49 4 0.775 Popeyus 50 43 3 1.163 Fauconnier 33 43 4 0.767 De eindstand luidt: m.p. car. brt. h.s. alg. gem. Vingerhoedt 12 339 375 6 0.904 Popeyus 10 344 422 9 0.815 Fauconnier 8 313 435 6 0.719 Teegelaar 8 320 446 6 0.717 Jan Sweering 6 308 436 6 0.706 Van Bommel 6 319 499 8 0.639 Van Braam 4 258 457 6 0.564 De Haan 2 287 548 7 0.523 ATLETIEK Puck van Duyne liep 100 meter in 11.6 Tijdens regionale atletiekwedstrijden op de sintelbaan Laan van Poot te Den Haag kwam Puck van DuyneBrouwer voor de eerste maal na haar lichte dijbeenblessure weer aan de start. Soepel en in ouderwetse vorm ging zij over de baan en liep de 100 meter in de uitstekende tijd van 11.6 sec., 0.1 sec. boven het Europees record, dat ztf ruim een maand geleden te Frechen evenaarde. Nieuw jeugdrecord van Van Grinsven Onder grote belangstelling is zondag te Eindhoven een jeugdinterlandwed- strijd atletiek tussen jongens tot 21 jaar \an Nederland, België en West-Duits- land en meisjes van Nederland en West- Duitsland géhouden. Ondanks het weer, dat na de helft van de wedstrijden on gunstig werd (de wind stak op en het begon te regenen), werden er behoorlijke prestaties geleverd. Voor een nieuw Ne derlands jeugdrecord op de 1500 meter zorgde de Bosschenaar J. van Grinsven, die 4.00.8 sec. voor zich liet afdrukken. Het oude record stond op zijn naam met 4 min. 1.9 sec. in juli van dit jaar te Den Bosch gemaakt. Over het algemeen waren de prestaties van de Nederlandse jongens niet goed genoeg om de buitenlanders te verslaan. Alleen Kees Kooh en Haus boekten over winningen. Ook bij de meisjes domineer den de Westduitsers, al was het punten- verschil minder groot. De eindstand bij de meisjes werd: 1. West-Duitsland 88 pnt.; 2. Nederland 76 pnt.; jongens: 1. West-Duitsland 134^ pnt., 2. België 97.3 pnt„ 3. Nederland 90 Vi punt.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4