let verkeer in Haarlemmerstraat Leidsche verhuist Duinwater Maatschappij Middelstegracht naar eidse raad heeft er ook thans nog geen oplossing voor Abe Lenstra EBOH (Dordrecht) door KNVB onder curatele gesteld Demping van gracht sloping van percelen verbindingsweg met Hooigracht lie jaargang Dinsdag 4 september 1956 Derde blad no. 28926 Gele tram en bromfietsers vormden middelpunt van discussie Gisterén heeft de Leidse raad - er werd zelfs een avondverga- ing voor gehouden - weer enkele uren volgepraat over de verkeers- latie in de Haarlemmerstraat. Aanleiding hiertoe vormden de vorig r door de heer Meester (P. v. d. A.) ingediende voorstellen, waarop ds enige tijd geleden een pre-advies van B. en W. was verschenen, danks een breedvoerige discussie, waarin vertegenwoordigers van fracties zich mengden, werd ook in deze zitting de oplossing nog l aan de hand gedaan. Wel werd, met volledige instemming van de d, besloten, dat het College (nogmaals) zich in verbinding zal stellen t de directie van de H.T.M. teneinde de mogelijkheid onder het oog :ien tot wijziging van de dienstregeling in dier voege, dat de tram- nen elkaar niet meer behoeven te passeren in de Haarlemmerstraat. >rts zal het advies van de Commissaris van Politie worden gevraagd ike de geslotenverklaring van deze straat voor alle autobussen en leiding van dit verkeer over de singels en idem., doch dan op zater- fmiddag van bromfietsen. Besluiten, die ten grondslag liggen aan Foorstellen van de heer Meester. rorens de raad hiertoe besloot heb- diverse sprekers hun licht laten nen over de verkeerssituatie in de rlemmerstraat. De heer Meester, die eraadslagingen opende, was van eel, dat het gewenst was, dat de zich nu maar eens uitsprak over voorstellen. In dit verband verwees naar zijn uitvoerige argumentatie le mei-vergadering van het vorig Het passeren van de tramtreinen orzaakt een hopeloze situatie. Is 700T niet een andere regeling te 'en? Hoewel B. en W. van oordeel dat er tal van bezwaren kleven aan voorstel om de Haarlemmerstraat iten te verklaren voor autobussen. het z.i. toch mogelijk zijn om bijv. zware verkeer, waaronder ook deze en vallen, over de singels te leiden. Duspassagiers, die in de Haarlem- itraat moeten zijn. zullen dan wel- ar iets verder moeten lopen, doch s ook het geval met de passagiers, lit de badplaatsen worden aange- i Indien hiertoe besloten zou wor- kan men op de singels enkele nood- lijk geachte voorzieningen aanbren- inbeveling zou het volgens de heer iter ook verdienen, dat er spoedig weg over het Schuttersveld wordt jelegd. Dit ontlast de Stationsweg irerigt het verkeer reeds direct op Ingels. CE-BAAN VOOR BROMFIETSERS i de Haarlemmerstraat op zaterdag- ddag voor het autoverkeer is afge- iten, is het de heer Meester opge- llen, dat sommige berijders van een omfiets van deze verkeersweg een re-baan maken. Is het niet moge- k, zo wenst de heer Meester te we- deze straat op zaterdagmiddag k voor bromfietsers af te sluiten, ït de in het pre-advies van B. en ontwikkelde gedachten, dat het in huidige stadium zeer moeilijk is een sgging van het rijwielverkeer in te en, kon spreker akkoord gaan. et B. en W. wil ook de heer Mees- het oordeel van de verkeerscommis- afwachten in hoeverre de openstel- van de nieuwe Marebrug van in- cl is op de verkeersgang in deze om- ng- DEMPING LANGEGRACHT elijktijdig met dit pre-advies hadden en W. ook een dergelijk advies uit bracht over een voorstel van een otie van de heer De Kier (Prot. ir.), waarin deze verzocht de raad n rapport uit te brengen over de mping van de Langegracht. De heer B Kier was het College dankbaar, it aan de totstandkoming van een rgelqk rapport thans wordt gewerkt, tj drong evenwel op spoed aan. ethouder Jongeleen, die allereerst de Meester van repliek diende, zeide. ook het College niet geheel over- d was door de directie van de HTM ke het passeren van tramtreinen in Haarlemmerstraat. De directie stelt n.l. op het standpunt, dat het niet elijk is de dienstregeling zodanig te Igen, dat vermeden wordt, dat twee itreinen elkaar in de Haarlemmer- at passeren. Eveneens is de HTM bereid, in plaats van in het laatste lelte van de Haarlemmerstraat, te eren op het Stationsplein, omdat zij van bezwaar verwacht van de zijde het publiek, dat, als het eenmaal op Haarlemmerstraat is ingestapt, zon- wachten wenst door te rijden naar ilaats van bestemming. >lgens de heer Jongeleen zou het er de toekomst nog wel eens van kun- n komen, dat, zo wanneer de on- Thandelingen met de HTM niet wil- n vlotten, er door de raad toch maar rns besluiten moeten worden geno- en. Vooralsnog wil wethouder Jon- leen deze zaak even aanzien. Wel- Jht, dat er nog een oplossing komt. ït inmiddels opgestelde rapport over weg over het Schuttersveld is thans landen gesteld van de Verkeerscom- sie. et de heer Meester is de heer Jon en het eens, dat sommige berijders een bromfiets van de Haarlemmer- at een race-baan maken. Vooral op rdagmiddag. et de openstelling van de nieuwe ebrug wenst het College eerst enkele iring op te doen. NIET OVER DE SINGELS tj gesloten verklaring van de Haar- mmerstraat voor rijtuigen op meer in twee wielen worden niet alleen de Itobussen getroffen, doch ook de "achtauto's van enige omvang. Het U spreker voorkomen, dat hierdoor •k de winkeliers worden getroffen, et College is van oordeel, dat de rou- langs de singels niet voldoet aan de laraan te stellen eisen. De vele boch- n en de aard van het wegdek brcn- m een belangrijk slipgevaar. Boven- en veroorzaken de vele zijwegen een ct te onderschatten gevaar. GEEN PARTICULIER INGENIEURSBUREAU oewel het College aanvankelijk van »ing was om voor de demping van de igegracht contact op te nemen met particulier ingenieursbureau, heeft l deze gedachte laten varen nu het lelijk blijkt, dat de Dienst van Ge- sntewerken op korte termijn een rap- t kan uitbrengen. l tweede instantie blijft de heer sster op het standpunt staan, dat de fl zich nu maar eens concreet moet preken over de verkeerssituatie in de Haarlemmerstraat, De hopeloze toestand kan z.i. niet langer worden getolereerd. HOE VOLLER, HOE VEILIGER Op enkele punten houdt de heer Drij- ber (VVD) er een afwijkende mening op na. Z.i. is de Rijnsburgerweg, om maar eens een voorbeeld te noemen, veel ge vaarlijker dan de Haarlemmerstraat. Ook verkeersdeskundigen huldigen de mening: hoe voller, hoe veiliger. Voor het voorstel het verkeer over de singels te leiden, kan spreker niets voelen. Öm reeds thans een weg over het Schutters veld aan te leggen heeft z.i. weinig zin. De gehele omgeving dient bij deze weg te worden aangepast (brug over de Turfmarkt, verplaatsing veemarkt). Met de gemaakte opmerkingen over de bromfietsers is spreker het van ganser harte eens. Met de demping van de Lan gegracht. zullen gelijktijdig de aanslui tende wegen tot stand moeten worden gebracht. Eerst dit brengt een werkelijke oplossing van het verkeersvraagstuk in deze omgeving. Wanneer, zo wilde spr. weten, zal het gebouw van de G.G. en G.D. worden gesloopt. Indien de Dienst van Gemeentewer ken, zoals in het verleden is gebleken, overbelast is, getuigt het van een wijs inzicht, dat de uitvoering van de dem ping van de Langegracht in handen van een particulier bureau wordt gelegd, al zal dan ook deze Dienst in de plannen moeten worden gekend. Volgens dc heer A alders (KVP) kan zijn fractie in grote lijnen met het pre advies van B. en W. akkoord gaan. Ook spreker is een voorstander van het op treden tegen bromfietsers, die onver antwoordelijk rijden. De heer De Kier heeft er geen be zwaar tegen, dat de demping van de Langegracht door de Dienst van Ge meentewerken wordt uitgevoerd. Dit zal echter geen aanleiding mogen geven tot vertraging in de voorbereiding en uit voering van de plannen. De heer Van Weizen, die zich in grote trekken kan aansluiten bij de opmerkin gen van de heer Meester, waarschuwt er echter voor, dat men het karakter van de singels niet mag aantasten. Tegen bromfietsers, die het met de veiligheid niet zo nauw nemen, wenst ook de heer Van Weizen maatregelen te nemen. DE BROMMERS De heer Woudstra (Prot. Chr.) zegt. dat zijn fractie in grote lijnen akkoord kan gaan met het pre-advies van B. en W. In tegenstelling met de heer Mees ter voelt hij er niets voor om het ver keer over de singels te leiden. Dit geeft slechts een verplaatsing van gevaren. Het onverantwoordelijk rijden met een bromfiets komt niet alleen voor in de Haarlemmerstraat, doch in de gehele stad. Mej. Van Nienes (PvdA) verzet zich te gen de gedachte van de heer Drijber: hoe voller, hoe veiliger. De Haarlem merstraat als winkelstraat is niet te ver gelijken met de Rijnsburgerweg, een verkeersweg. Volgens haar hebben wij behoefte aan rustige winkelstraten. Een mening, welke de heer Questroo (Prot. Chr.) wenste te bestrijden: drukke straten zijn gezellige, veelal koopkrach tige straten. In dit verband vestigde de heer Questroo de aandacht op de Don- kersteeg. COLLEGE NEEMT CONTACT OP Nadat door alle fracties over deze ver- keerspuzzel het woord was gevoerd, werd na een toelichting van wethouder Jon geleen, aangevuld met een samenvatting van voorstellen en pre-advies door de loco-burgemeester, wethouder v. Schaik besloten, dat het College nogmaals con tact zal opnemen met de directie van de HTM inzake wijziging van de dienst regeling. Bovendien zal over enkele pun ten, die wij reeds in de aanhef hebben vermeld, contact worden opgenomen met de Commissaris van Politie. DEMPEN EN SLOPEN Ten aanzien van de demping van de Langegracht, gaf wethouder Jonge leen de raad nog de verzekering, dat het College streeft naar een zo spoe dig mogelijke aanvang van de werk zaamheden. Zodra men de beschikking krijgt over het voormalige Joodse Weeshuis aan de Roodenburgerstraat, waarin momenteel nog enkele school klassen zijn ondergebracht, zal de raad een voorstel bereiken tot inrich ting van dit gebouw voor de G.G. en G.D. Eerst daarna zal het huidige ge bouw van de G.G. en G.D. aan de Mare kunnen worden gesloopt. O'Brien stoot de kogel over 19 m.! Tijdens atletiekwedstrijden van de universiteit van Oregon is het de Amerikaan Parry O'Brien als eerste atleet gelukt de kogel over de 19 meter grens te stoten. Bij de eerste poging bereikte hij een afstand van 18.973 meter, bij de tweede keer was het 18.897 meter en bij de derde poging werd een afstand gemeten van 19.059 meter (62 feet, 6 3/8 inches), hetgeen een nieuw wereldrecord be tekent. Het officiële wereldrecord staat sedert 11 juni 1954 met 18.54 meter eveneens op naam van Parry O'Brien. Op 6 mei van dit jaar stootte hij de kogel echter reeds 18.618 meter; op 16 juni daarop volgend verbeterde hij het wereldrecord opnieuw en bracht het op 18.694 meter en op 19 augustus j.l. bereikte hij een afstand van 18.707 meter. Al deze prestaties zijn echter nog niet als wereldrecord erkend. (Ingez. Mea.-Adv.) in Leiden. A.s. zaterdagmiddag om 2 uur is de sportjeugd in de gelegenheid persoonlijk kennis te maken met Nederlands grootste voetballer. Foto met handtekening worden gratis door hem uitgegeven, dit ter gelegenheid van het 12%-jarig be staan van sportvriend WOUT BERGERS. Sporthandel HAARLEMMERSTRAAT 232. DE sportzaak van Leiden. Onder voorbehoud in de competitie Nadat de K.N.V.B. ongeveer een half jaar geleden reeds de heer P. Vermaat, penningmeester van de Dordtse voetbalvereniging EBOH had geschorst, is de bond in de afgelopen week overgegaan tot de schorsing van een tweede bestuurslid. Het betrof hier de heer P. Besemer, secretaris penningmeester van EBOH. Deze schorsing is een uitvloeisel van moeilijkheden met spelers, aldus meldt het „Alg. Dagblad". In juli verzochten acht spelers van het eerste elftal van EBOH op de trans- ferlijst geplaatst te worden. Het waren Conurius, Schoon. Wouters. De Bruyn, Bens, Broere en Luyten. Van deze acht spelers ging slechts Schoon naar een andere vereniging. Hij werd gecontrac teerd door Limburgia. Enkele weken, voordat het nieuwe voetbalseizoen be gon. en de contracten moesten worden uitgereikt, deelde het bestuur van EBUT mede, dat het met de spelers, die cp eigen verzoek op de transferlijst waren geplaatst, geen nieuw contract wiile afsluiten. Met dit besluit konden de 3Djes zich niet verenigen. Zij hebben contact opgenomen met de KNVB en toen zij mededeelden, dat er meermalen extra- geld was uitbetaald, dat niet in de boe ken verantwoord was of meer of min der geld was uitbetaald dan waarvoor getekend was, besloot de KNVB in te grijpen. De KNVB heeft nu strenge maatrege len genomen. Besloten is de vereniging slechts voorlopig deel te laten nemen Swift clubkampioen van Zuid-Holland In het zondag gehouden clubkam pioenschap van Zuid-Holland, dat op een traject nabij Gouda verreden werd, is het Swift gelukt de titel te verove ren. Door de goede teamgeest en het ploegverband werd reeds in de eerste ronde (30 km.), welke in 40 min. 37 sec. werd afgelegd, de overwinning veilig gesteld. Wel kwamen op het eind van de wedstrijd „De Pedaalridders" en „De Hoekse Renners" geweldig opzetten, maar dank zij die snelle eerste ronde, konden zy Swift niet meer benaderen. De uitslag was: 1. Swift-Combinatie, de 120 km. in 2 uur 52 min. 37 sec. met W. Vreeswijk, A. v. Wetten, R. Wallet, J. v. Wetten. A v. Houwelingen en C. Plasmeijer; 2. Pedaalridders (Rotter dam) 2.53.01; 3. De Hoekse Renners Cs-Gravendeel) 2.54.06; 4. De Rotter- damsche Leeuw 2.56.55; 5. De Spartaan (Den Haag) 2.57.42. ZOMERAVOND WANDELTOCHT „De Stalen Band" organiseert mor gen in samenwerking met de wandel groep van het „Veteranen Legioen Ne derland" afdeling Leiden, een zomer avond wandeltocht. Gestart wordt tussen zes en zeven uur bij „Oud-Hortuszicht". Afstanden 10, 12Vz en 15 km. Van de 17 deelnemende clubs reden 14 de wedstrijd uit. Zondag 9 september organiseert de Utrechtse Wielerclub De Volharding het Zilveren Domtoernooi, een teamwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen. Door de sportcommissie van Swift zijn de navolgende teams samengesteld; Amateurs: R. Wallet, C. Plasmeijer, A. v. Houwelingen, A. v. Wetten, S. v. d. Pol en B. Rij kerkhuizen; reserve Th. de Vroomen. Nieuwelingen: J. v. Wetten, J. v. d. Berg, A. du Pau, P. Turk. C. Verdegaal en A. Hillebrand; reserve L. Verdegaal. Aan de beraadslaging van de verkeerssituatie in de Haarlemmerstraat ging gisteren in de Leidse raad de behandeling van een groot aantal voorstellen vooraf. Het merendeel van deze voorstellen het waren er niet minder dan ruim dertig werd zonder discussie aangenomen. Voorstellen, waarvan de inhoud reeds uitvoerig door ons werd gepubliceerd. Het voorstel tot het dempen van de Middelstegracht tussen de Groene- steeg en de Oude Rijn, het slopen van enkele percelen van het gebouwen complex van het voormalig bedryf van T. en D. en het maken van een ver bindingsweg tussen deze gracht en de Hooigracht, waarvoor in totaal een bedrag van f. 140.000 werd aange vraagd, ontmoette enige kritiek van de zijde van de heer Huurman (Prot. Chr.) Terwijl de panden van T. en D. door de gemeente waren aangekocht voor af braak, betreurde de heer Huurman het, dat thans nog maar tot een gedeelte lijke sloping wordt besloten. Voorts ver zette hij zich er tegen, dat de verbin dingsweg naar de Hooigracht slechts een rijweg ter breedte van zeven meter krijgt. Met. het oog op de zeker te ver wachten toeneming van het verkeer zag hij deze rijweg liever op b.v. negen me ter geprojecteerd. Wethouder Jongeleen maakte in ant woord op deze vragen de raad duidelijk, dat het College op dit moment nog niet tot een volledige afbraak van de pan den kon besluiten, Hoewel het College daar thans nog afwijzend tegenover staat, zijn bij B. en W. enkele verzoeken binnengekomen voor een tijdelijke ves- Nu de raad gistermiddag besloten heeft tot demping van de gehele Middetstegracht, verdwijnt een voor Leiden karakteristiek plekje uit het stadsbeeld. (Foto L.D./Van Vliet.) tiging van bedrijven in het T. en D.- complex Thans maken wij echter al vast ruim te voor de vestiging van kantoren, werk plaatsen etc. van de Leidsche Duinwater Maatschappij. Een en ander is zeer ur gent met het oog op de verplaatsing van dit bedrijf en de daarmede nauw samen, hangende plannen van de verdere af bouw van het Stationsplein en omge ving. T.a.v. de breedte van de rijweg, stelt doch eerst later een beslissing te nemen over de breedte van de rijweg. De heer Drijber (V.V.D.) kan de suggestie van de heer Van Dijk onderschrijven. De heer Huurman, die niet door de wethouder inzake de breedte van de rijweg is overtuigd, dient een voorstel in om deze op negen meter te be palen. In tweede instantie wijst wethouder Jongeleen nog eens op het grote be lang van de verplaatsing etc. van de Leidsche Duinwater Mij. Vermoedelijk denkt hij aan het einde van het jaar de raad nog een plan voor te leggen over de bestemming van de gronden bij het Stationsplein. Het ligt in de bedoeling van de directie van de L.D.M. in afwachting van de tot standkoming van de nieuwe gebou wen, haar werkplaatsen reeds spoedig in een gedeelte van het voormalige T. en D.-complex onder te brengen. Het College is bereid het voorstel van de heer Huurman in pre-advies te ne men. Na deze toezegging werd het voor stel van B. en W. z. h. st. aangenomen. DOELPALEN EN BALLENVANGERS Bij de behandeling van het voorstel een bedrag van f. 12.860 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van doel palen en ballenvangers, alsmede voor het aankopen en inrichten tot kleedge bouw van een houten gebouwtje t.b.v. de sportterreinen aan de Boshuizerkade, vroeg de heer Questroo (Prot. Chr.) of het in het vervolg niet mogelijk is. dat een dergelijk voorstel direct gekoppeld wordt aan een voorstel tot aanleggen van een sportterrein. Een en ander be hoort z.i. toch tot de accommodatie van een sportterrein? Wethouder Van Schaik kan deze ge dachte volkomen onderschrijven. In de toekomst zal met de gemaakte opmer king zo mogelijk rekening worden ge houden. Conform wordt dan besloten. WONINGEN L.O.I. AAN RIJNSBURGERWEG Nu de raad gistermiddag besloten heeft een gedeelte industrieterrein aan de Rooseveltstraat te verkopen aan de Leidsche Onderwijsinstellingen, vroeg mej. Van Nienes (P. v. d. A.) of het College ook een mogelijkheid ziet de thans bij de L.O.I. ingebruik zijnde panden aan de Rijnsburgerweg weer aan de woningmarkt toe te voegen. Wethou der Jongeleen: het College kan niet meer doen dan deze wens aan de hui dige eigenaar (de L.O.I.) over te bren gen. Dit zal dan ook geschieden. HET ZANDWINNINGSPLAN ONDER WARMOND Zoals bekend heeft de gemeente War mond verzocht voor de prijs van f. 24.000 te mogen kopen de boerderij met aan- horigheden, gelegen aan de Jan Steen laan. te Warmond. Bedoelde boerderij c.a. werd ingevolge raadsbesluit van 28 juni 1950 met ver schillende percelen weiland, bos en water, gelegen in de Zwanburgerpolder in de gemeente Warmond, door de ge meente Leiden aangekocht in verband het college zich op het standpunt, dat "£«2» een breedte van zeven meter voldoende is. De heer Meester (P.v.d.A.) kan wel voelen voor de argumentatie van de heer Huurman; men maakt eerder een rijbreedte te smal dan te breed. Ook de heer Van Weizen (C.P.N.) kan zich met de gedachte van de heer Huurman ver enigen. De heer Van Dyk (K.V.P.) doet de gedachte aan de hand om te beslui ten tot sloping, demping en wegaanleg, Aangezien voor het doel, waarvoor de onderhavige eigendommen zijn aange kocht, het behoud van de in het dorp gelegen boerderij zelve niet van belang is, bestaat er volgens B. en W. van Leiden tegen deze verkoop geen be zwaar. De heer nuurman (Prot. Chr.) wilde gistermiddag In de raad echter weten of deze boerderij voor Leiden niet van belang was indien het zandwlnnings- plan nu eens niet verwezenlijkt wordt. Wethouder Jongeleen stelde hem ge rust: bij niet of wel doorgaan van het zandwinningsplan speelt deze verkoop geen rol. UITKERING 3% SOC. WERK- VOORZIENINGSR EGELING Bfj de behandeling van één voorstel leed het College van B. en W. deze middag een nederlaag. Een uitgebracht pre-advies inzake de uitkering van 3% aan hen, die werkzaam zijn in het kader van de sociale werkvoorzienings- regeling werd met 9 tegen 25 stem men verworpen. Wat toch was het geval? In de raads vergadering van 9 juli j.l. werd in han den van B. en W. om pre-advies gesteld een voorstel van de heer M. Sommeling (P. v. d. A.) inzake het ondernemen van stappen bij de regering, er toe leiden de. dat aan de ingevolge de sociale werkvoorzieningsregel ingen te werkge - stelden, een uitkering van 3 over het jaarloon 1955 wordt toegekend. Naar aanleiding hiervan deelden B. en W. de raad het volgende mede. Het toekennen van bedoelde uitkering, een onderwerp, dat reeds in de Com missie voor de Sociale Zaken de aan dacht had. zouden zij toejuichen en in dien het hier een specifiek Leidse aan gelegenheid betrof, dan zouden zij zeker niet hebben nagelaten ter zake het nodige te verrichten. Hier is evenwel geen sprake van een aangelegenheid, die alleen deze gemeente aangaat. Alle ge meenten, waar de Sociale Werkvoorzie ningsregelingen toepassing vinden, zijn bij het al dan niet toekennen van be doelde uitkeringen betrokken. Het ligt daarom voor de hand, dat de gemeenten zich niet zelfstandig tot de regering dienen te wenden, doch dat gezamenlijk optreden van de betrokken gemeenten d.m.v. het daarvoor aangewezen orgaan, de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, de weg is. die in deze bewandeld dient te worden. Deze weg is bereids in geslagen. De Vereniging van Nederland se Gemeenten heeft reeds op 14 juni j.l. aan de regering verzocht aan de bedoel de categorie personen een uitkering van 3% over het jaarloon 1955 toe te kennen. Op dit verzoek is nog geen antwoord ontvangen. Inmiddels hebben B. en W. zich tot genoemde vereniging gewend met het verzoek op een spoedige beslis sing aan te dringen. In verband hiermede meenden B. en W. de raad te moeten ontraden het voorstel van de heer Sommeling aan te nemen. De voorsteller dacht er alleen anders over: laat de raad adhesie betuigen aan zijn voorstel. Wethouder Menken, die het voorstel aan B. en W. verdedigde, wees er echter op, dat B. en W. regelmatig contact over deze zaak hebben met de Rijks consulent voor sociale aangelegenheden. Bovendien is aandrang op de Vereniging van Ned. Gemeenten uitgeoefend om in deze richting te werken. Tenslotte is dit verzoek door Leiden nog eens extra ondersteund. Wethouder Menken, die de raad de verzekering gaf. dat het College deze zaak ernstig onder de aandacht houdt, achtte het onder defce omstandigheden niet noodzakelijk verdere stappen te nemen. De raad dacht er echter anders over en verwierp met 9 tegen 25 stemmen (R.-K. en Prot. Chr. waren verdeeld in hun vóór en tegenstemmen) het voor stel van B. en W. Zonder hoofdelijke stemming, met de aantekening, dat de heren Van Dijk. Aalders (KVP) en Iterson (Prot. Chr.) geacht wensen te worden tegen te heb ben gestemd, werd daarna het voorstel Sommeling aangenomen. BENOEMINGEN In deze zitting werd ook een aantal benoemingen aan de orde gesteld. Tot lid van de Raad van Beheer van de Sportstichting werd gekozen de heer H aan de competitie. Als het onderzoek beëindigd is zal een definitief besluit genomen worden. Intussen is de heer M. Dronkers uit. Schiedam als mentor aan gewezen. Hij zal worden bijgestaan door een adviseur en een bondsambtenaar. Enkele jaren geleden werd de heer Dronkers door de KNVB aangewezen als mentor bij Emma, dat toen ook met moeilijkheden te kampen had. VOETBAL. De oefenwedstrijd, welke het voorlopig Ned. elftal morgenmiddag in het Feyenoord-stadion speelt, vangt aan om 5 uur. POSTDUIVEN. Fondclub Leiden Uit de 100 leden, welke de Fondclub Leiden en Omstreken maximaal mag hebben, zijn dit jaar de volgende kam pioenen bekend geworden 1. G. A. v. Albada 1484.10 pnt.; 2. Hoek—De Vries 1478.80 pnt.; 3. J. Rak horst 1472.84 pnt.; 4. J. v. d. Niet 1085.30 pnt.; 5. Gebr. Passchier 1068.64; 6. Gebr. de Wit 1009.92 pnt.; 7. Gebr. Kok 986.86 pnt. Zoals men ziet is de strijd om het ge neraal kampioenschap bijzonder zwaar geweest. De nummers 1 en 3 verschillen slechts 12 punten. G. A. v. Albada legde voor de tweede maal beslag op deze titel in dit sterke fondcentrum, gevolgd door liefst vier leden uit Noordwijk, terwijl de Gebr. de Wit. de kampioenen van vorig jaar, thans met een zesde plaats genoegen moesten nemen Zaterdag 27 oktober zal de feest- en huldigingsavond plaats vinden in café restaurant .De Kleine Burcht". P.V. „Het Oosten" Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Tilburg. In concours 131 duiven, welke om 14.20 uur met N.O.wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 15.33.44 uur en maakte een snelheid van 1076.02 m. per minuut De laatste prijswinnaar om 1549.31 uur met een snelheid van 867.42 m. per minuut. De uitslag luidt: J. van Wezel 1. 2. 8; B. Singeling 3: J. Roest 4, 6, 7, 9; S. Schoeman 5: A. ter Haar 10. HENGELSPORT Visvereniging D.V.S. hield haar 3de wedstrijd van dit seizoen in de Vliet. Het weer was vrij gunstig, maar de vangst bijzonder slecht. Na 2 x 2 uur vissen was er totaal 2293 gram vis door 14 vissers gevangen. Uitslag: 1. W. v. Berkel (grootste voorn en blei); 2. L. J. Vernet; 3. L. Schuchhard; 4. J. Veld huizen; 5. J. Bonman; 6. W. Koreman; 7. J. v. Loc,n; 8. H. Zuurmond: 9. H. W. Schuchhard sr.; 10. M. Schuchhard. Hengelaarsvereniging ,J).V.V." hield haar tweede wedstrijd van dit sei zoen in de Vliet. De vangst was matig, n.l. 6260 gram. Er werden 75 visjes aan de schaal gebracht. Uitsttag: 1. C. W. v. Es 1085 gram, 9 stuks; 2. J. J. de Groot 675 gram 10 stuks, zwaarste vis; 3. D. Flippo 600 gram 10 stuks; 4. P. J. Leuering 420 gram 4 stuks; 5. A. Flippo 390 gram 9 stuks; 6 J. Flippo 390 gram 3 stuks; 7. J. Hakkert 295 gram 2 stuks; 8. J. Philippo 265 gram 4 stuks; 9. P. v. Egmond 255 gram 4 stuks; 10. C. v. cL Burg 235 gram 3 stuks. De Rietvoorn hield zijn tweede wed strijd in Nieuwe-Wetering. De vangst was slecht, na tweemaal 1>4 uur vissen werd er 2733 gram aan de schaal ge bracht. Uitslag: 1. W. Huis 1422 gr. en gr. voorn en gr. blei; 2. J. v. d. Kwaak 377 gr.; 3. J. Mielo 350 gr.; 4. M. Pet 345 gr.; 5. J. van Went 102 gr.; 6. A. Slingerland 88 gr., 7. F. Steenbergen 77 gr.; 8. G. de Boer 54 gr.; 9. H. Slijk huis 53 gr.: 10. J. v. d. Plas 37 gr. SCHAKEN. In het FIDE-landentoernooi te Mos kou werd de wedstrijd Oostenrijk—Ne derland afgebroken bij een 1J21% stand. Ook de ontmoeting Nederland Mongolië is nog niet beëindigd. In deze wedstrijd leiden onze landgenoten met 2—'1. Burgerschool met 5-jarige cursus wer den benoemd tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde: mej. G. C. A. Pot; tot tijdelijk leraar in de Franse taal en letterkunde de heer D. Bosma; tot tijdelijk leraar in de wis- en natuurkunde: de heer J. H. J. Herfkens; tot tijdelijk leraar in de wiskunde en mechanica: ir. J. B. Grandjean en tot leraar, in vaste dienst in de natuurlijke historie: prof. dr. S. Bloembergen. Aan de Gemeentelijke Hogere Burger school voor Meisjes met 6-jarige cursus en afdeling Middelbare Meisjesschool werden benoemd: tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde: mej. F. A. de Gelder; tot tijdelijk lerares in de Duitse taal en letterkunde: mevr. N. A. J. StrackHageman; tot tijdelijk leraar in de staatswetenschappen: mr. J. Th. Vermeulen; tot tijdelijk lerares in de aardrijkskunde: mej. J. G. M. Vriens; tot tijdelijk leraar in de wiskunde: de heer A. Menalda; tot tijdelijk leraar in de wis- en natuurkunde: de heer D. de Hart; tot tijdelijk leraar in de natuur kunde: dr. J. B. Ubbink; tot tijdelijk lerares in de natuurkunde: mej. W. H. M. Voorhoeve; tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde: mevr. G. G. van den Bisch-Pinke; tot tijdelijk leraar in de geschiedenis: dr. H. J. do Graaf; tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde: mej. M. L. A. Groenhof f en tot tijdelijk lerares in het tekenen: mej. R. C. Vogel. ONDERGELOPEN VOLKSTUIN COMPLEX. Bij de aanvang van de avondzitting deponeerde de heer Portheine (VVD) de volgende vragen op de tafel van B. en W.; 1. Hebben B. en W. kennis geno men van het feit. waarop ook in de pers is gewezen, dat in het nieuwe volkstuin complex laaggelegen tuinen zijn onder gelopen en in de toekomst opnieuw dreigen onder te lopen? 2. Zo ja, zijn B. en W. dan van mening, dat hier van een tijdelijke toestand kan worden gespro ken in verband met de abnormale regen val in deze zomer? 3. Indien het ant woord op vraag 2 ontkennend luidt, is het College dan bereid maatregelen te nemen. en zo ja, welke om te bevorderen, dat de voor de volkstuinders getroffen voorzieningen in het nieuwe Mentink. Aan de Gemeentelijke Hogere complex volledig tot hun recht komen?

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7