STAALGRAVEUR Schilders AGENT-INCASSEERDER ADVERTEREN DOET VERKOPEN De Nederlanders in Australië eten al spoedig veel lichtere kost.... huisorgel kantoor optekUng mannel. en vrouwel. krachten Schaal warmedampende piepers komt ginds niet meer op tafel Prijs is trouwens erg hoog Uitbreiding tandheelkundige voorzieningen Ziekenfondsen? NEL ENGELBREGT Postcheque- en Girodienst Was- en sfrijkinrichfing De Eendracht KONINKLIJKE ZILVERFABRIEK „BEGEER" W. J. B. ZIEGELAAR ZN. 532ste STAATSLOTERIJ 4e k.as 9e MAANDAG 3 SEPTEMBER 195« Temperatuur bepaalt eetgewoonten (Van onze correspondent in Australië) De schaal „warme, dampende aardappelen", met de „bloem" er op, is een onbekend verschijnsel in de Australische huishouding, zo goed als het pak dikke boterhammen voor het twaalfuurtje van de kantoorbediende of de arbeider, die 's middags niet thuis komt om te eten. De Australiër houdt het bij zijn paar schijfjes (aardappel) 's avonds en z'n „sandwich" met cake en sinaasappel, appel of ba naan, 's middags. Hij kijkt de „Dutchie" (de immi grant uit Holland) een beetje schuin aan, wanneer deze zijn tanden zet in zijn dikke, dubbele, met kaas belegde boterham en zegt met een blik op de stapel, die nog uit het boterhampapier gluurt: „Wat eet jij véél!" De „stevige Hollandse maaltijd", waaraan elke Hollander zijn hart en zijn tong (en maag) verloren heeft, blüft voor de nieuwkomer uit Nederland in de eerste drie of zes maanden nog een gewoonte, waaraan hij vasthoudt, omdat hij het allemaal zo gewend is geweest, maar daarna komt de tijd, dat zijn rotsvaste geloof aan de Nederlandse degelijkheid een zware knauw krijgt. De boterhammen worden dunner en minder in aantal, hij offert elke middag zijn shilling (ongeveer 40 cent) aan koek en gebak uit de „cake-shop" (koek- en gebakwinkels), en 's avonds thuis zegt hij tegen zijn vrouw: „Een klein beetje minder aardappelen zou me wel passen". Moeder de vrouw kijkt hem eerst nog ongelovig aan met een blik alsof ze vragen wil of dat nu wel haar man is, maar voor er drie maan den voorbij zijn, is de schaal „warme dampende bloemige piepers" verdwenen en prijkt op ieders bord een klein aantal schijfjes als een edele, maar kale represen tatie van de pieper uit een glorierijk verleden. een tekort, als gevolg van de grote over stromingen, waaronder het land nu al sinds januari van dit jaar lijdt. Het aanbod van de Nederlandse exporteur zou betekenen, dat de aardappelen uit Nederland tegen slechts 30 cent per kilo in Sydney zouden kunnen worden ver kocht. De voortvarende exporteur heeft echter geen rekening gehouden met het feit, dat Australië onder geen voorwaar de aardappelen toelaat! Vrees voer ziekten Australië heeft al langer dan vijftig jaar de invoer van planten dus ook aardappelen en fruit, zowel als van dieren en vlees, sterk gebreideld. Men herinnere zich de beroering, die gewekt werd toen Australië geen paarden wilde Invoer uit Nederland is onwaarschijnlijk Zó is ihet goed, want dé,t is Australisch. Bovendien kosten de aardappelen in Nieuw Zuid Wales met name in Syd ney, op het ogenblik twee shilling per pond, ofwel f. 1,75 per kilo! Als de huis vrouw vandaag nog niet overtuigd zou zijn, dat het klimaat de etensgewoonte bepaalt, dan is het in elk geval de prijs der piepers, die de immigrantenvrouw uit Nederland daartoe brengt. Een Ne derlandse exporteursfirma heeft aange boden aardappelen uit Nederland naar Australië te exporteren, omdat daar een tekort aan zou zijn. En er is inderdaad toelaten tot deelneming aan de Olym pische ruiterspelen." Zelfs de bedreiging dat de Olympische Spelen in hun geheel van Australië zouden worden afgeno men, indien het er niet in toestemde paarden toe te laten, heeft de regering er niet toe kunnen bewegen op dit punt de teugel te laten vieren. Over de paarden zjjn toen vele woor den gewisseld. Over de aardappelen wordt met geen enkel woord gekikt. Zij zijn en blijven taboe, omdat Australië plantenziekten buiten de deur wil hou den. De geïsoleerde ligging van het land heeft het hier mogelijk gemaakt plan tenziekten te weren, die elders in de we reld voor miljarden guldens schade heb ben toegebracht aan land- en tuinbouw. Op de havenkade, waar de binnenko mende schepen meren, zwermt het van inspecteurs van de dieren- en planten- quarantaine, die elke poging tot onge oorloofde invoer van planten en dieren de kop indrukken. Dieren worden afge maakt of gaan in uitzonderingsgevallen (zoals fokstieren) voor een periode van soms zes maanden in quarantaine, waar zij onder controle blijven voor zjj door de kopers mogen worden afgehaald. Wel bruine bonen Aan menige immigrant uit Nederland is bij aankomst gevraagd: „Heeft U planten of fruit by U?" Onverbiddelijk legt de inspecteur er beslag op. Ook op de vliegvelden wordt controle uitgeoe fend, evenals op het postkantoor, waar elk binnenkomend pakket met argus ogen wordt bekeken. De quarantaine inspecteurs hebben er een speciale neus voor. Het pakket wordt geopend en wat verboden is, wordt inbeslag genomen. Uw vriend of familie, die U blij heeft gemaakt met de aankondiging dat een pakket onderweg is, krijgt een keurig briefje van de inspecteur, die hem daar in meedeelt, dat de „verboden" vrucht of plant vernietigd zal worden. Uw vriend of familie krijgt veertien dagen tijd om te protesteren. Soms wordt zo'n protest aanvaard. Bruine bonen, waarvan de invoer ver boden is, worden wèl afgeleverd als zij voor consumptie zijn bestemd. Ik heb de tuinbouwkundige Inspecteurs van de quarantine met grote belangstelling de Hollandse bruine bonen zien bekijken. Zij vonden het wonderlijk te horen hoe zij in Nederland voor de consumptie werden klaar gemaakt. Een Nederlandse immigrant, wiens postpakket, dat hem uit Nederland was toegezonden, werd vastgehouden, omdat er bruine bonen in zaten, protesteerde met succes, toen hij als bewijs dat hU ze zou opeten in plaats van telen, met een jampot vol gekookte bruine bonen kwam aandragen. De inspecteur schudde zijn wijze hoofd. Hij begreep niets van die voorkeur voor bruine bonen, maar hief de quarantaine op en vergat te vragen hoe onze Ne derlandse immigrant aan die pot ge kookte bruine bonen kwam Gekookte piepers Met de aardappel zal dat nooit luk ken. Die blijft taboe, tenzij de Neder landse exporteurs ze gekookt zouden stu ren. Het huidige grote tekort aan aard appelen is overigens slechts een plaat selijk en tijdelijk verschijnsel, al ir.oet ik toegeven, dat het dit jaar de stromen de regen, maar het volgend jaar de grote droogte kan zijn, die zo'n tekort ver oorzaakt. Nieuw Zuia Wales is over.ger.s nooit een aardappeilana geweest. omdat de grond voor de teelt van „spuds" (zo als men hier zegt), niet zo geschikt is als in Victoria en Tasmanië, die het tekort in Nieuw Zuid Wales moeten aanvullen In Tasmanië liggen 20.000 ton aard appelen gereed voor verscheping naar Nieuw Zuid Wales, maar er zijn niet genoeg schepen om ze te vervoeren. Uit dit cijfer blijkt al, dat export van 500 ton aardappelen uit Nederland een druppel op een gloeiende plaat zou zijn, zowel wat het huidige tekort in Nieuw Zuid Wales betreft, als de werkelijke hoeveel heid, die hier beschikbaar is, maar niet afgeleverd kan worden. Er is eerder een gebrek aan schepen dan aan aardappelen. De voortdurende stijging van de vrachtta< leven bij de spoorwegen, de ontstellende staat waar in vele grote verkeerswegen verkeren, (Speciale berichtgeving) Op 14 september zal een buitengewone algemene vergadering van de Neder landse Maatschappij ter bevordering van Tandheelkunde te Amsterdam bijeenkomen om te beslissen over voorstellen, door het bestuur dezer or ganisatie gedaan tot uitbreiding van de tandheelkundige verstrekkingen aan Ziekenfondsverzekerden. Deze uitbreidingen behelzen het in Ziekenfondsverband verstrekken van stift tanden, kronen en inlavs (een beter en duurder soort vulling). Tot nu toe werden deze verstrekkin gen van Ziekenfondszijde niet gegeven Verder wil men. wat betreft de school- tandheelkunde ook tot een uitbreiding komen en alle zesjarigen een zgn. ..sa- neringskaart" verstrekken. waardoor schooltandheelkundige behandeling voor alle schoolkinderen (met Ziekenfonds financiering) mogelijk wordt. Deze plannen zijn het resultaat van Poging tot ontvoering VAN SOESOEHOENAN VAN SOLO? In Djakarta wordt vernomen, dat er pogingen zijn gedaan om de Soesoe- hoenan van Solo, de heerser van het Prinsdom Soerakarta in midden-Java, te ontvoeren.» De Procureur-Generaal, Soeprapto, heeft vanmorgen de berichten over het ont voeren van een hooggeplaatst persoon in midden-Java bevestigd, maar hij was niet geneigd de naam te noemen. Hfj zei, dat het Parket maatregelen had geno men om de ontvoering te voorkomen. I Onvoorzichtigheid met vuur en gas legt huis en haard met 1 spoed in as. i Brandweer bellen: 22241 lange onderhandelingen tussen de Ned. Maatschappij ter bevordering van de Tandheelkunde en de Ziekenfondsorga nisaties, welke onderhandelingen in een akkoord resulteerden Alleen van een minderheidsgroep in het Ziekenfondsbe- stel - namelijk de autonome en de ka tholieke Ziekenfondsen - kon men zich met de voorgestane uitbreiding niet ver enigen. Worden de plannen op de komende buitengewone vergadering van de Maatschappij t. b. v. tandheelkunde door de leden goedgekeurd, dan zul len zq als advies aan de Ziekenfonds raad worden gezonden, die op haar beurt de goedkeuring eraan moet hechten alvorens de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid de uiteindelijke beslissing krijgt te ne men. Van de zijde der Ziekenfondsen zo wel als van de kant der tandartsen- organisatie wordt ernaar gestreefd de nieuwe plannen op 1 januari 1957 in gevoerd te krijgen. en de wijde wateren, die Australië en Tasmanië omspoelen, geven meer kans tot export van Nederlandse kustvaartui gen naar het vijfde werelddeel dan dat er ooit één Nederlandse eigenheimer binnendringt! Abdoelgani naar Moskeu vertrokken NA REHABILITATIE Roeslan Abdoelgani, de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, is gisteren van Djakarta naar de Sovjet- Unie vertrokken om zich bij het gezel schap van president Soekarno te voe gen. Het hoofdkwartier van de Indonesi sche landstrijdkrachten heeft een com muniqué uitgegeven, waarin de me ning is vervat van de chef-staf over het oordeel van de speciale ministeriële commissie, die de minister van Buiten landse Zaken, Abdoelgani, onschuldig heeft verklaard aan de beschuldigingen betrokken te zijn geweest in een geval van corruptie. In dit communiqué wordt gezegd, dat het leger bij het horen van de minis ter was vertegenwoordigd en dat de chef-staf, generaal-majoor Nasoetion, „volledig het oordeel van de Procu reur-Generaal begrijpt", dat er geen reden is de minister te verdenken van wetsovertreding. UITGESLAPEN mensen zijn nóg uitgesla- pener, indien zij hun bed denreparaties laten ver richten door speciale beddenmakers. Alles in één dag gereed. Alléén: BRIEËR'S BEDDENMAKERIJ HOOIGRACHT 4A, telefoon 31459 gedipl. pianolerares (lid K.N.T.V.) heeft haar LESSEN HERVAT. Gelegenheid voor samenspel met 2 piano's. Maredyk 135 - Leiden telefoon 25987 TYPW, STENO. BOON TAtFN Aanvang nieuwe clubs Volgende week Hltsl. Breestraat 89 a teL 23757 SLEÜ GEVRAAGD 2 ULO-meisJes zoeken voor de zaterdagmiddag werk, on verschillig wat. Brieven bur. van dit blad onder no. 3125 k Herenhuis te koop gevraagd, in of omgeving Leiden. Wo- ningrull centrum Leiden aan wezig. Brieven bur. van dit blad onder no. 3129 k. Te koop of te huur ge vraagd. Pakhuis met boven woning gezocht te Leiden. Wo- nlngrull aanwezig. Brieven bur. van dit blad no. 3128 k. Muziekliefhebber. Saxofo nist, klarlnetist en/of accor deonist (e) gevraagd voor uit breiding van amateurstrio (plano, gitaar, drums). Brie ven bur. v. d. blad no. 3133 k. 2 studenten, heiden rijbewijs B/E met rij-ervaring, zoeken gezamenlijk of apart werk als chauffeur. Te bereiken: Tel. 's-Gravenhage 336597. Ledden 26054. Net meisje gevraagd, van 8.30 tot 4 uur. Klein gezin. Aanmelden: Rijnkade 12, Lel den. Onderwijsinstelling in Lel den zoekt secretaresse, voor lopig een halve dag per week. Br. bur. v. d. blad no. 3182 k. Rustig besch. heer. gem. ambt., zoekt bescheiden zit- 6l.kamer (niet ln Oegstgeest). Br. bur. v. d. blad no. 7021 k. Bij de kunnen nog enige worden geplaatst in een administratieve functie op aantrekkelijke voorwaarden. Vereist: M.U.L.O.-diploma of gelijkwaardige ontwikkeling. Leeftijd 15-30 jaar. Aan gegadigden, woonachtig buiten 's-Gravenhage, worden binnen het raam van de daarvoor geldende regeling, de reiskosten vergoed. Belangstellenden kunnen alle inlichtingen over salaris, reiskosten enz. mondeling verkrijgen. Daartoe zal door de Postcheque- en Girodienst zitting worden gehouden in de avonduren tw van 19-21 uur te Leiden Hotel het Gulden Vlies, Breestraat 125 op dinsdag 4 september a.s. Gouda Hotel de Zalm, Markt 34 op woensdag 5 september a.s. Rotterdam Groothandelsgebouw, zaal 1,1e etage, Stationsplein 45 op donderdag 6 en vrijdag 7 september a.s. Zijdie zich niet persoonlijk kunnen melden, worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. Hulsvrouw, in. 1., zoekt werk voor de woensdag, liefst strij ken en verstellen, of thuis werk. Brieven bur. vain dit blad onder no. 3143 k. Dame-huishoudster gevraagd in klein gezin. Bekend m. lich te verpleging. Dagelijks hulp ruw werk aanwezig. Brieven bur. van dit blad no. 7047 k Gevr. een flinke werkster en jong meisje voor meerdere ochtenden p. week. Mevrouw Spendel Maarsmanssteeg 8 of na 6 uur p. tel. 20685. Gevr. op kantoor te Kat wijk net meisje voor het schoonhouden van kantoor en lab. en voor het verrichten van enige lab.werkaaamheden. Br. bur. v. d. blad no. 7026 k Heer zoekt voor boven- etage, 2 vrijgekomen ongem. kamers met kook- en stookgel. een nette alleenstaande vrouw tot 55 Jaar. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3207 k. Arts, geh., kinder., werk zaam Acad. ziekenhuis, zoekt te huren gemeubll. woonkam.. 2 slaapkamers, keuk. of gebr. van keuken. Brieven bur. van dit blad onder no. 3219 k. Net meisje of werkster ge vraagd. 2 ochtenden per week, ln gezin 2 personen. Mevr. Ohrlstiaanse, Utenwaerdelaan 8. Oegstgeest, bij eindpunt stadstram. Voor direct gevraagd een hulshoudster, ln gezin met drie kinderen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7027 k. Voor direct gevraagd nette winkeljuffrouw, goed verkoop ster. Bakkerij ..Het Witte Hek" Adm. de Ruyterla&n 2, Kat- wlj'k aan Zee. Tel. 2208. AANGEBODEN Te huur geul. kleine kamer met centrale verw., gasje, vas te wastafel. RUnsburgerweg 29 a. Schilderijen. 2e hands radio, kinderwagen, mantel en wrin ger met bok te koop. Brieven bur. van dit blad no. 3227 k. Ter overname aangeb. grijze Renault 4 de Luxe. 1953. 90.000 km. gelopen, bekleding met grijze hoezen. J. de Lange Na 20 uur. Tel. 26895. B Voor Vader, Moeder en de elne Loek. hebben wij het juiste boek. Leesbibliotheek de Hofbuurt en Leesb. Record. Da Costastraat 46 en Apothe- kersdijk 35. Ruime keuze. Steeds de nieuwste boeken. Te koop enige prima Jonge man-kanaries met poppen. Te vens een best konijn, witte Vlaamse R. 3e Binnenvestgr. 7. bij Mare. Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke grijzen. Plasmeyer, Storm uyslngstr. 33. Tel. 32173. Autorijschool „Oranjeboom" geeft les met nieuwste Slmca. Lesuur f 6.Levendaal 47. Telef. 23609. Lelden. Te koop een windbuks f 20. Meyboomstraat 47. Rljnsburg. Te koop 2 rotan stoelen. 1 kaohel, 2 Jaarsma haarden. Rhljngee6terstr.weg 149. Oegst geest. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spui 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91. b.g.g. 11.53.96. Te koop aangeboden zo goed als nieuwe Hobby scooter. Kaptelnstraat 12. Lelden. Schoolpakket! Inhoud: schoolschrift 36 blade., noti tieboekje. 200 veis kladbloc, stuk gummi, liniaal, potlood slijper, zeemleren Inktlap, penhouder, pen. potlood. Alles gegarandeerd prima kwaliteit. Compleet slechts fl.Pa pierhandel Paddenburg. Nieu we Rijn elf. Alle motnromlerdelcn heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tele foon 114501. Naaimachines leveren w(j op gemakkelijke betalingscon dities met eigen financiering, zonder vooruitbetaling. Der nee, Haven 7, Leiden, telefoon 25365: Waaigat 17. Katwijk aan Zee. telefoon 2278. RIn het Schuimrubber- en astiekhuls, Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tlek. geschikt voor alle doel einden. onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. Vakkundig Uw bed over trekken met een nieuwe da mast gebeurt alleen bij ons! 1 -persoons vanaf f 19.50, 2- pers. vanaf f26.50. In één dag gereed! De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. Lelden. Dictaatcahiers. Speciale aanbieding. Prima houtvrij papier 80 bladzijden 29 ct. 120 bladzijden 43 ot.. 160 blad zijden met spiraal 69 ct. Prima schoolschrift-en, 36 bladzijden 12 ct. Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. Bankstel, pendule. Fraaie bronzen pendule met aange bouwde speeldoos, stalen lade kasten. Jalouzlekasten, toon bank. W. F. Kooreman. 9 Nieu we Rijn 9. t.o. V. en D„ let op telef. 23261. Duitse krulssnarlge plano, in prima staat. W. F. Koore man. 9 Nieuwe Rhn 9, t.o. V. en D. let op tel. 23261. Spoed. Vertrek Philips ra dio van 1956 met drukknop pen f 150. Elektr. gram. f 17.50. Herensportflets als nieuw f 85 Damesfiets met lamp enz. f 35 Leemansstraat 47 (bij de Lage Morsweg). WD betalen veel geld voor na- en vooroorlogse auto'6 en motoren, ook voor de sloop en autobanden, ook gladde enz. In- en verkoop. G. van Vliet. Janvo6sen6teeg 34. Aangeb. elektr. Singer naai machine. ln staat van nieuw. Verkoop met volledige garan tie. Haagweg 172 A, Lelden. Tel. 25510. ZOETERWOUDSE SINGEL 14 LEIDEN Nu het JUISTE ADRES voor Uw fijji STRIJKGOED. VOORSCHOTEN Een goed betaald vak in een prettige omge ving. Is U in het bezit van het diploma (fijn)- bankwerker en bovendien handig in tekenen? Kom dan eens bij ons praten. Er is nu gele genheid om tot STAALGRAVEUR (het best betaalde beroep in de metaalnijverheid) te worden opgeleid. De opleiding begint circa 15 september a.s. Mondelinge sollicitaties aan de afdeling Personeels zaken. GROTE VERZEKERING MIJ. te Amsterdam vraagt voor haar afd. Leiden en omliggende gemeenten een Prettige werkkring. Salaris van f70.per week ge durende 1 Vz jaar gegarandeerd. Voor instructie wordt gezorgd. Leeftijd van 2538 jaar en enige kennis van administratie is aanbevelend. Brieven aan hét bureau van dit blad onder no. 6990. gevraagd voor nieuwbouw en burgerwerk. Utrechtse Veer 12 Leiden Een gebruikt gevraagd van particulier, voor school. Opg. van reg. merk en prijs te zenden naar Kerkweg 84, Waddinxveen. Aangeb. moderne Singer handnaaimaohine, 1. z. g. st. Prijs f 65. Handnaaimachine in goede staat, zonder gebreken, prijs f 40.Herenstraat 28, Leiden. Golfplaten, asfalt, rube- rold plaksel, stalen kruiswa gens. binnen- en buitenban den. handvaten, losse wielen voor houten wagens .steekwa- gens, ladders en alle soorten ?aas. A. J. Hartwijk Nieuwe Beestenmarkt 79. Tel. 26627 Lelden. sierradlo's (3 banden) slechts 160. Llnguafone pla- tencursus (Engels) in koffer f 25. Nieuwe elektr. kachel Imvenrt/umhalve prijs. Aquariumtafel f5.Partij triplex, weckflessen, plano- rollen .Staande schemerlamp. Hedenawond. Janvossensteeg 3 DIVERSEN Rechtskundige adviezen, ver zoekschriften, schuldbekente nissen verstrekt en maakt op het raadgevend en bemldde- llngskantoor K. W. Wijk. gep. Insp. v. Pol.. Thorbeckestr. 78. Leiden, telefoon 22503. Be handelt vertrouwelijk delicate aangelegenbeden. Moderne Jongeman. 24 Jaar, zoekt serieuze kennismaking met blond melsle met vol slank sportlef figuur, plm. 1.68 m.. geen godsdienst. Brie ven bur. v. d. blad no. 3066 k H Rood plastiek damesporte- feullle met Inhoud verloren, zaterdagmiddag tussen 23 uur. Verm. voor station Lel den naar Haarl.straat. Don kers teeg of zaak V. en D. Te gen beloning terug bezorgen me] M. Houwellng, Sweiland- straat 18, Warmond. Telef. K1711 - 354. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren (oa drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. lijst HOGE PRIJZEN 15.000 6766 ƒ5000 4786 14864 1500 17124 ƒ1000 5495 8984 9493 1U680 ofqa 421 li-Co «Poi, 7376 8063 8597 8939 10238 13406 15949 f 200 1987 2033 T^fi7« ilorS 7415 7648 7746 7811 8134 11890 l2498 12883 13144 13246 13678 13700 14594 15147 1590b lb585 16680 170U6 17453 17781 17799 18646 18961 PtUJZKN VAN f 80.— 1259 294 329 473 491 5U2 840 893 931 938 2069 372 569 623 64S 732 766 816 883 897 3042 131 228 250 340 357 613 748 761 807 810 832 856 880 984 4006 176 554 669 719 746 749 894 3006 056 169 195 206 224 235 279 280 331 491 582 707 804 8005 010 052 255 285 377 667 676 683 924 968 7124 270 383 432 474 495 586 635 789 798 834 840 886 8003 007 170 189 202 288 321 412 540 584 622 802 888 9117 202 235 265 312 322 353 480 602 690 696 799 950 10000 10013 053 145 197 391 411 413 440 477 595 619 633 641 671 753 964 11052 183 210 231 328 414 418 502 573 681 12011 154 204 214 273 335 527 550 553 600 694 697 13052 056 059 078 215 243 300 573 588 636 662 674 832 918 928 988 14015 074 271 566 621 754 766 15155 261 359 422 482 486 567 623 632 729 855 943 18124 284 354 448 473 654 707 764 772 868 922 996 17165 243 279 327 649 657 675 744 777 831 874 18086 095 179 266 275 294 3?6 561 664 (09 743 831 19005 131 200 252 282 354 367 405 572 578 587 642 651 702 736 820 821 827 20008 055 193 238 266 272 280 338 445 574 786 840 958 11134 207 210 216 583 671 679 819 888 960 970 988 NIETEN 1010 038 046 061 107 113 122 127 132 148 163 202 224 225 255 271 283 290 305 332 358 397 417 433 452 463 476 486 488 560 574 677 707 730 743 745 772 834 854 864 917 920 947 2003 018 038 064 066 128 133 142 227 284 320 326 388 428 429 482 533 570 585 604 606 622 655 680 765 769 804 831 834 842 905 909 925 928 961 982 994 3027 035 076 106 173 249 280 286 290 352 374 381 414 479 499 545 564 575 621 632 650 679 690 701 715 720 726 764 808 834 913 934 945 4009 023 055 072 133 147 177 178 195 201 230 232 233 237 270 284 320 350 355 379 418 445 454 481 542 553 685 697 702 723 733 767 774 776 783 784 803 820 849 852 896 901 5015 024 039 095 117 137 256 390 570 580 640 651 653 705 713 744 746 766 854 936 938 966 970 0017 018 040 044 067 099 118 151 168 174 193 194 258 263 278 380 404 408 424 435 463 503 516 595 600 601 604 696 718 735 751 774 795 883 894 906 941 943 969 991 1008 009 056 074 127 166 i9 185 231 238 255 263 325 329 330 384 389 395 552 598 603 684 692 702 705 762 808 825 938 943 1034 082 190 207 216 256 261 262 265 286 287 313 349 353 387 411 432 445 477 492 500 514 542 649 650 677 701 742 750 754 814 840 914 924 969 972 8052 063 083 139 154 232 261 272 380 388 410 445 452 477 478 527 595 611 617 632 639 678 695 700 706 707 712 714 726 739 748 766 774 815 824 830 841 894 953 983 990 992 10062 090 091 128 149 150 286 328 346 359 366 369 372 382 386 450 466 503 518 553 558 604 626 657 6S3 689 692 718 752 758 768 776 785 793 823 831 892 916 935 969 976 992 11051 212 241 246 252 297 315 338 365 376 431 446 456 496 615 636 714 726 800 808 836 853 867 934 961 975 979 11007 025 034 045 061 143 150 181 197 232 250 283 2SS 291 373 419 421 441 454 465 468 477 647 700 717 740 746 782 787 8U4 816 855 864 869 921 936 943 962 965 13006 033 061 072 111 204 241 276 360 371 417 439 443 520 537 561 565 567 615 617 623 626 659 710 717 772 788 797 866 934 954 961 989 996 14025 133 137 154 205 243 250 256 269 285 298 321 346 383 405 456 467 564 585 591 636 662 687 728 747 772 800 807 879 896 908 930 963 967 987 993 996 15026 065 067 071 076 095 145 167 233 265 286 315 329 336 361 364 385 414 430 464 533 539 578 655 666 693 702 708 755 800 804 827 836 840 846 875 959 994 999 15095 201 211 259 378 400 438 461 474 514 528 558 575 595 650 655 678 693 708 728 752 829 833 849 870 886 895 918 919 952 964 17003 012 030 043 047 051 064 153 158 159 189 190 196 212 216 272 287 306 315 316 318 336 365 374 378 387 402 484 486 532 538 572 608 614 639 660 668 697 723 728 75S 761 767 794 927 933 959 18032 062 140 144 151 164 189 206 219 226 231 257 322 328 334 352 359 361 371 381 405 414 435 438 528 574 605 606 6b3 683 718 749 781 793 874 898 904 967 986 18053 057 113 141 181 244 251 260 280 332 336 361 366 384 392 414 415 446 462 468 469 471 483 486 495 504 505 510 512 539 576 583 644 647 670 681 739 748 810 850 856 863 881 914 941 947 964 965 *0012 023 030 047 067 076 123 192 253 261 276 284 298 373 375 401 434 459 462 470 513 522 529 567 595 620 634 648 «58 680 720 722 802 810 820 8.54 887 898 969 975 976 *1010 013 066 097 133 170 209 214 235 253 307 311 314 348 400 402 447 552 556 560 586 617 621 633 652 744 805 830 843 894 902 930 939 941 969 976 990

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9