Matei I 17.95 Over Sparks, Pa en schone lakens SCHOOLBENODIGDHEDEN Buitengaats een ommekeer (VII) Oranjefeesten Katwijk-Rijn met draaiorgelwedstrij d begonnen a. MACHINISTEN A b. STOKERS c. BANKWERKERS EN MACHINEBANKWERKERS d. EEN ELEKTRISCH LASSER e. ELEKTRO-MONTEURS en2it ALS V WILT lYZflJV 532ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijst Adverteert in het Leidsch Dagblad DONDERDAG 30 WE hebben twee figuren aan boord die eigenlijk buiten de drie grote gemeenschappen vallen. Je hebt op een schip de dekdienst waaronder, de stuurlieden en de matrozen vallen, de technische dienst die allen omvat die met de machinekamer van doen hebben en de civiele dienst, die voor de be woonbaarheid van onze hutten zorgt en voor onze voeding. Maar twee man ho ren eigenlijk nergens bij, waardoor zij zich gemakkelijk bij iedereen kunnen aansluiten. Dat zijn de marconist en de ziekenverpleger-schrijver. Met beiden blijf je graag goede vrienden, niet alleen omdat je ze nodig kan hebben. Aan Sparks (de Engelse benaming voor een marconist, hij heet heel anders) moeten we onze telegrammen toevertrouwen en de geheimen die daarin staan zijn bij hem veilig. Maar hij kent ze in elk ge val. En by „Pa", zoals hij ondanks zijn jonge jaren wordt genoemd (afgeleid van ziekenvader of ziekenpa) komen we terecht met verwondingen en als we eens pillen of drankjes nodig zouden hebben. Sparks waarderen we ook om zijn- droge en soms uiterst geestige con versatie. Hij kan zo kankeren dat het je niet opstandig maakt maar juist een verfrissend geestelijk bad geeft. „Pa" had het aan het eind van de reis razend druk met zijn administratie. Ge lukkig maar dat het schip kern gezond was en van geen pillen en drankjes wilde weten. En van Sparks kregen we altijd prachtig op tijd en keurig getypt de Ocean Post. onze krant aan boord, dub bel belangrijk nu de Tour de France aan het draaien was. Kijk, dat hadden we niet op onze oude Garoet. Geen nieuwsberichten via de radio. We waren toen van alles versto ken. Maandenoude couranten, ons nage zonden, brachten ons erg laat nog een beetje op de hoogte. We stonden toen buiten het normale leven. We waren eigenlijk outcasts. Nu kwam ik van de reis terug met een volledige wetenschap van alle belangrijke gebeurtenissen, welke zich in Nederland en de wereld hadden voorgedaan. En dan „Pa". Van oudsher hebben al leen de mailschepen een arts aan boord vrachtschepen, ook als zij een beperkt aantal passagiers aan boord hadden, wa ren eigenlijk verstoken van alle medische hulp. De eerste stuurman speelde voor dokter als dat nodig was. Maar als het werkelijk nodig was, was het maar een zeer precaire zaak. Dan kon een met aandacht gevolgde cursus in gezond heidsleer en verbandleer op de zee vaartschool toch maar weinig helpen. Ik herinner me indertijd in Tjilatjap met hoge koorts naar kooi te zijn gegaan. De eerste stuurman kwam en legde de thermometer aan. Toen hij het ding had afgelezen zei hij. 't Zal wel malaria-tropica zijn. Hier is een fles kinine-pillen. Hoe meer je er van eet hoe gauwer je beter bent. Als je alleen maar bedenkt dat kinine ver gif is. En toen verdween hij en liet mij met een fles kinine-pillen achter, genoeg om het hele schip een knappe vergiftiging te bezorgen. Dat is nu anders. „Pa" mag dan geen arts zijn, hij heeft vele jaren praktijk in ziekenverpleging en ik zou liever van hem een injectie krijgen dan van onze eerste stuurman van toen. DIE nacht om 12 uur, toen het staart je van captains-dinner nog niet helemaal was beëindigd, voeren we de Golf van Biskaje binnen. De Garoet begon geleidelijk aan meer te slingeren. Er was geen wind en dus ook geen zee maar ergens op de Atlantische Oceaan was vast iets heel gemeens aan de hand geweest. Uit het westen kwam een dei ning aan die ons schip regelmatig wat deed slingeren. Overigens met een enkel buitenissigheidje dat niet te voorzien was. Want even voordat ze me die nacht kwamen porren, het zal half 4 zijn ge weest, werd ik wakker omdat ik vrij onzacht tegen de rand van mijn kooi werd gesmeten. Ik voelde de Garoet Het echo-lood staat bij. In de kaartenkamer is één blik op het apparaat voldoende om de diepte op dit moment te weten. sterk overhellen en ergens uit het schip kwam het alarmerende geluid van veel dingen die de vloer opzochten, hoewel ze er niet thuishoorden. In de hut van stuurman-vier (naast de mijne gelegen) slaat iets op drift, dacht ik. En daar het toch half 4 was, knipte ik het licht aan en liet ik me, be dacht op nog meer van die grote halen, voorzichtig uit mijn kooi zakken. Bij stuurman-vier was echter niets op drift geslagen. Het was in mijn eigen hut. Ik stond in een plas water. Mijn schoenen waren niet meer onder myn kooi. Mijn scheergerei was onvindbaar. Een glas water dat ik op mijn bureau had laten staan, was blijkbaar op stap gegaan: Ik vond het nog heel, onder mijn kooi terug. De schoenen kwamen aan het andere eind van de hut voor den dag en mijn scheergerei was van de wastafel prachtig in de prullemand ge kiept. Voor ik aan dek ging heb ik toen wat los stond maar wat beter vast ge zet of opgeborgen. Je kunt nooit weten. Het werd een prachtige dag varen door de Golf. Geen wind, geen zee en een dei ning die nu eens lekker wat beweging in het schip hield, niet teveel om onaan genaam te zijn. 's-Middags, op enkele mijlen afstand, een Hollandse sleep.... de Humber met een zuiger en twee bak ken op weg van Aden naar Rotterdam. We kregen die dag nog eens schone lakens, een schoon kussensloop en een schone handdoek, nu. in tegenstelling met vroeger toen ieder voor die dingen zelf moest zorgen, is het de rederij die kooigoed en linnen ter beschikking stelt van alle opvarenden. In de kaartenkamer was het echo-lood bijgezet om ons precies op tijd te vertel len wanneer we de 100 vademlijn zou den passeren, 's Avonds om even half 7 was dat het geval. Weer een modern navigatiemiddel, dat we vroeger misten. Als we een loding met het moderne Thomsonlood wilden hebben, waren er drie man voor nodig en het duurde al gauw een dikke tien minuten. Voor één loding. Nu werd doorlopend elke secon de de diepte geregistreerd en op de rol genoteerd. Je had alleen maar op het ding te letten, anders niet. Bij het begin van de hondewacht zou den we Ouessant kunnen hebben en het Kanaal ingaan. De „ouwe" (met alle respect voor mijn gezagvoerder, maar laat is die goede term die onder de op varenden reeds lang burgerrecht heeft verkregen en niets denigrerends inhoudt nog maar eens gebruiken) was van plan koers te zetten op de Casquets, de eilandjes even buiten de noordwestpunt van Normandië om na deze verkenning over te steken naar Wight. Weinig zou er van die verkenning terecht komen. Maar we wisten toen niet dat we de nevel tegemoet voeren, en dat die ons dertien uur aan één stuk zou benauwen, dat hele traject lang tussen Ouessant en de Casquets, Om 12 uur rondden we Ouessant en ineens sloeg het zicht weg. We zaten in de mist. VOLGENDE KEER (slot): Mistradar Garnalenboot verbrand TWEE VISSERS GERED. De garnalenvissers C. Bosker en zijn zoon Jan Bosker uit Delfzijl hebben gistermorgen op de Eems hun gama- lenkotter voor hun ogen zien ver branden, terwijl beiden een toevlucht in het water hadden gezocht. Bosker sr. had een zwemvest weten te bemachtigen en Bosker jr., een uitstekend zwemmer, wist zich drij vende te houden. De reddingboot ..Borkum" viste de drenkelingen op, nadat zy een half uur in het water waren geweest. Er was door onverklaarbe oorzaak in de ma chinekamer brand uitgebroken. Bosker sr. bevond zich op dat moment in de stuurhut en zijn zoon was op het dek van het schip, dat ongeveer 500 liter gasolie aan boord had. Beiden hebben nog geprobeerd de brand te blussen, maar dit mocht hun niet gelukken. In allerijl ontdeden zy zich daarop van hun kleding en sprongen in het water. Een gelukkige omstandigheid voor hen was. dat de'Duitse passagiersboot „Rynland", die een dienst tussen Em- den en Borkum onderhoudt, in de buurt was. De kapitein van de „Rijnland" waarschuwde zo spoedig mogelijk de Borkumer reddingsmaatschappij, waarna het reddingsvaartuig „Borkum" uitvoer en de onfortuinlijke vissers oppikte. De drenkelingen werden van droge kleren voorzien en direct naar Delfzijl ge bracht. Zij liepen geen ernstig letsel op. AUGUSTUS 1956 Gedeserteerde Prinsen lid Indonesisch Parlement Thans Ind. staatburger en Islamiet De voormalige Nederlandse militair J. C. Prinsen, zal naar alle waar schijnlijkheid worden benoemd tot lid van het Indonesische Parlement als vertegenwoordiger van de Indo-Euro- pese minderheid, aldus wordt uit Dja karta vernomen. Prinsen is door de „Ipki", de party van de ondersteu ners van de Indonesische onafhanke lijkheid kandidaat gesteld. Van deze partij was generaal-majoor Nasoetion voorzitter, voordat hy chef-staf van het leger werd. Prinsen is in 1948 uit het Neder landse leger gedeserteerd en voegde zich bij de Indonesische strijdkrachten, die toen in een guerilla-oorlog tegen de Nederlanders waren gewikkeld. Presi dent Soekarno beloonde hem met de „guerilla-medaille" voor zijn verdien sten gedurende de Indonesische revo lutie. Prinsen is Indonesisch staatsbur ger en Ismaliet geworden. Hij heeft een pelgrimsreis gemaakt naar Mekka. De onofficiële lyst van kandidaten voor de Indo-Europese minderheden, die by afwezigheid van president Soe karno nog dient te worden bekrachtigd door vice-president Hatta. bevat de na men Remrev, Wens, Dupuy, Hage, Koot en Prinsen. De Indo-Europese minder heid in Indonesië wordt geschat op minder dan 100.000 zielen. Conferentie menselijke verhoudingen De bijeenkomst van de internationale conferentie inzake menselijke verhou dingen welke tot 15 september a.s. in hotel „Berg en Dal" te Nymegen zal worden gehouden, zal o.m. worden bij gewoond door dr. W. Drees, minister president, en mr, F. van Thiel, minister van Maatschappelijk Werk. Zoals ge meld zal H.M. de Koningin eveneens de openingsbijeen'komst bijwonen. Prins Bemhard heeft naar bekend het voorzitterschap aanvaard. Op de openingsdag zal het gemeente bestuur de congressisten 300 in ge tal in het gemeentehuis officieelont- vangen. Vrijdag 7 september zal in het Gof- fert openluchttheater aan de congres sisten van gemeentewege een folkloris tische avond worden aangeboden met medewerking van de folkloristische dansgroep „De olde Gorsselse dansers", de Nijmeegse dansgroep „Terpsichore", de Jeugd1 Drumband en het pijperkorps van de Petrus Canisiusschool en ande ren. 6 september zal de kapel van de Kon. Ned. Luchtmacht uit Nijmegen aan de congressisten een militaire taptoe aan bieden voor het bordes van hotel „Berg en Dal", zetel van het congres. In het Concertgebouw „De Vereeni- ging" zal 13 september ter ere van de congressisten een concert worden gege ven door het Amsterdamse Concertge bouworkest onder leiding van Antal Dorati met solistische medewerking van Herman Krebbers. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Van VlotenPauw van Wieldrecht, dr, Rome^Den Haag: Ane- maKooper, zn, Westmount P.Q. Ca nada; Wit.tkampfHare, dr, Amster dam; HirschelHoeufft, zn, Vlaardin- gen. Overleden: J. H. Roeters van Lennep, m. 80 jr, Voorburg; R. Hommema, m. 51 jr, Amsterdam; H. Vreede, m. 73 jr, Wassenaar: F. H. H. Ohr. Lokin, m. 68 jr, Amsterdam; D. M. C. Kosian-Möhl- mann, v. 76 jr, Amsterdam; W. R. Staal, m. 64 jr, Den Haag. Canadees vliegtuig neergestort Een passagiersvliegtuig (DC-6b) van de Canadian Pacific Airline is met veer tien passagiers en een bemanning van acht te Ool'd Bay op de Aleoeten neer gestort. Er zyn doden en gewonden, maar het aantal is nog niet bekend. Het toestel was van Vancouver op weg naar Tokio. Alleen het zadel deugde Op het rijwielpad door de duinen tus sen Noord wijk en Katwijk ter hoogte van de ..Twee Duintjes" nam een uit de richting Noordwijk komende bromfietser een onoverzichtelijke hellende bocht te veel'links met het gevolg, dat hij de pe daal raakte van een tegenliggende bromfiets. De man kwam te vallen en kreeg verwondingen en ontvellingen aan het gelaat. Een andere bromfietser, ook een Katwijker, merkte te laat, dat het rijwielpad versperd was en maakte er een gecompliceerde aanrijding van. De gewonde werd door dokter Slagmolen uit Katwijk verbonden. Terwijl de verkeersagenten bezig wa ren een onderzoek in *e stellen, kwam een 14-jarige knaap uit Rijnsburg de helling afrijden op een fiets, waar van alleen het zadel maar deugde. Terwille van de verkeersveiligheid werd de fiets in de politieauto gela den. Abdoelgani geeft vandaag opheldering Vice-premier Moh. Roem, die voor zitter is van het speciale comité dat is ingesteld naar aanleiding van de poging van het leger de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Abdoel gani, te arresteren, heeft vanmorgen met de chef-staf van het leger, Nasoe tion gesproken. Roem zeide. dat Ab doelgani in de loop van de dag ophel deringen aan het comité zou geven. Roem zei, dat het van het resultaat van het onderzoek afhangt, of verdere stappen zullen worden genomen. Het comité heeft de opdracht onmiddellijk verslag uit te brengen aan het Kabinet; di't verslag zal in een speciale zitting van het Kabinet worden besproken. Het is het voornemen, dat. Abdoelgani zondag as. naar Moskou zal vertrekken om zich toy het gezelschap van president Soekarno te voegen. Bloedige dag in Algerije Franse troepen hebben in gevechten, die woensdag in geheel Algerije zyn ge leverd, honderd opstandelingen gedood en dertig gevangen genomen; negen Fransen sneuvelden. Een Franse missionaris, die in een Frans kamp een godsdienstoefening had geleid, werd door rebellen op de terug weg naar zyn woning naby Geryville vermoord. Geschenk van India GEEN PROBLEMEN Minister Mansholt heeft gistermiddag in een van de fabriekshallen van de N.V. Bronswerk te Amersfoort een in stallatie voor het vervaardigen van ge pasteuriseerde en gestereliseerde melk, alsmede „recombined milk" (melk, ver vaardigd van magere melkpoeder, water en vet) ten geschenke gegeven aan de Indiase regering, die was vertegenwoor digd door haar zaakgelastigde, de heer Chowdhry. Voordien had de minister het geschenk in ontvangst genomen van de Vereniging van Nederlandse Fabrikanten vah Zuivelwerktuigen (VNZ). De over dracht werd bijgewoond door vele auto riteiten en directeuren van Nederlandse fabrieken, die de machines vervaardig den. De voorzitter van de VNZ, de heer F. L. Hartong. bood de minister het geschenk aan. Hy wees op de reeds lang bestaande vriendschapsbanden tussen India en Nederland en sprak de wens uit, dat de nieuwe installatie in belangrijke mate zou kunnen by- dragen tot de ontwikkeling var de zuivelindustrie in India. Minister Mansholt herinnerde aan de moeilykheden "van India bij de econo mische ontwikkeling. In vele opzichten zuivel, agrarische- en seheepsbouw- industrie is Nederland in staat de helpende hand te bieden. Later zal ons land profijt kunnen trekken van India's opbouw. De heer Chowdhry toonde zich buiten gewoon verheugd over het prachtige ge schenk, dat hij een symbool noemde van de vriendschap tussen India en Neder land. „Tussen onze landen bestaan geen problemen", zo zeide hij, „in vele sec toren van het economische leven is spra ke van grote samenwerking". Daarna dronken de heer Chowdhry en minister Mansholt een glas „recombined milk" op de toekomst van India en Ne derland. Bestuursleden gingen rond met Centenbak jeugd sterk was vertegenwoordigd. Voor deelname aan de wedstrijd gaven zich niet minder dan 50 personen op, die al len in de gelegenheid werden gesteld om hun kwaliteiten als orgelman of - vrouw te tonen en de jury, bestaande uit de heren J. van Dijk uit Groningen en J. J. Verhart, voorzitter van de Har monie „Katwyk", had een uiterst moei lijke taak. Het duurde dan ook enige tijd. voor de beslissing bekend werd ge maakt. Het orgel zorgde er ondertussen echter voor dat het publiek zioh niet verveelde. De uitslag luidde tenslotte als volgt: Groep dames: 1. mej. van Gent; 2. mej. C. de Jager; 3. mej. H. van der Horst; 4. mej. D. van der Perk; 5. mej. A .Hento; troostprijs mevr. De Haan. Groep heren: 1. Van der Putten; 2. P. Klein; 3. C. van Rijn; 4, 5 en 6 C. Driebergen. J. Singerling en Mink (die alle drie gelijk geklasseerd werden) troostprijs Martin Ouwerling, de jongste deelnemer aan de wedstrijd. De Oranjefeesten te Katwyk aan den Ryn, die tot volgende week don derdag zullen duren, werden gister avond op de Turfmarkt geopend met een draaiorgelwedstryd. Hiervoor had het bestuur van de Oranjevereniging de beschikking kunnen krygen over Nederlands grootste draaiorgel „De Arabier" uit Groningen, dat op de Turfmarkt was opgesteld. Reeds in de loop van de dag had de bevolking kunnen kennismaken met dit beroemde pierement, toen een rondgang door het dorp werd gemaakt, waarbij de bestuursleden van de Oranjevereniging met het „centenbakje" rondgingen, met het doel om op deze wijze de feestkas nog eens extra te versterken. Dat de kennismaking goed was bevallen bleek wel uit de zeer grote belangstelling van de zijde der burgerij toen de wedstrijd om acht uur aanving, waarby vooral de kinderschoen die gemaakt is uit overleder, .geprepareerd met Little Lord "49"" Overleder met Sdbo**- geprepareerd is WATERAFSTOTEND, zonder dat het zijn natuurlijke poreusheid ver liest. Dit overleder "ADEMT"! Bij regenweer zal vocht fiet leder niet binnendringen. Schoenen met dit bovenwerk blijven er langer NIEUW uitzien en behouden beter hun glans. spijkerloos h o n d w e r k s y s t e e m Een gezonde schoen met de grootste weerstand bij elk weer. natuurlijk bij HAARLEMMERSTRAAT 96—100 Bij de N.V. Provinciaal en Gemeentelijk Utrechts Stroomleveringsbedryf (elektrische centrale), Keulse- kade 189 te Utrecht kunnen geplaatst worden: Vereist is het bezit van het diploma B voor land-machinisten of gelijkwaardig diploma. Zij, die als stoker bij de grote vaart en/of bij een groot stoombedrijf werkzaam zijn of werkzaam zijn geweest, genieten de voor keur. Vereist is het bezit van het diploma Am bachtsschool of Bemetel en meerjarige ervaring. In het bezit van het N.V.L. diploma en in staat zijnde laswerk voor hogedruk-stoom- leidingen, constructiewerk en eenvoudig bankwerk te verrichten. In het bezit van het V.E.V.-diploma voor sterkstroommonteur. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie van bovengenoemd bedrijf. Direct gevraagd: woning- en meubel stoffeerders, tevens halfwas en leerlingen. F. B. J'LAIZIEK JR., woninginrichting De Kempenaerstraat 22, Oegstgeest - tel. 26639 Op zaterdag 29 september 1956, des voormiddags te 10 uur, zal ter plaatse van na te noemen perceel door deskun digen onderzoek worden ge daan ter opneming van de door de onderwerpelyke ont eigening te berokkenen scha de, van het perceel kadas traal bekend gemeente Bo degraven, sectie B nr. 4715, groot 0 ha 06 are 10 ca, waar van te onteigenen 00 ha 02 are 48 ca., als huis, schuur en tuin, staande ten name van Kooij: Marlnus, ook Czn., van beroep kaashandelaar, wonende te Bodegraven als eigenaar. De Officier van Justitie te '8-Gravenhage, Mr. dr. J. C. Maris. WAARBORGT KWALITEIT Wij leveren alle TEKENPLANKEN TEKENHAKEN DRIEHOEKEN PASSERDOZEN enz. SCHETSBOEKEN - KLEURPOTLODEN Div. soorten CAHIERS vast- en losbladig, enz. SINDS 1881 Hogewoerd 17 telefoon 20316 dat Uw oude haard of kachel eerder bij het oude ijzer behoort dan in Uw woonkamer, ziet er dan niet tegen op een nieuwe te kopen, ongeacht Uw keuze tussen KOLEN- of OLIE-verwarming. Let dan vooral op een GOED adres met een unieke collectie en prima voorlichting. Keuze uit o.a. JAARSMA, BECHT EN DYSERINK, FOBRUX, ETNA, BRONCO e.a. A. DE WIT'S handelshuis - Oude Vest 111 Onze afdeling Olie-service levert U de juiste brandstof. telef. 25328 1043 110 407 425 429 446 524 647 713 1091 160 328 330 434 553 564 613 673 711 736 761 815 901 948 S169 364 412 420 589 641 734 860 861 4137 172 340 482 495 502 672 729 730 768 772 952 5035 089 204 262 302 419 545 754 784 811 838 880 982 6031 073 074 145 280 333 597 828 7069 033 254 289 292 320 331 346 444 568 636 641 651 678 829 800 8198 199 298 395 414 418 439 458 545 661 680 740 778 9024 042 062 073 227 513 558 574 620 641 674 679 720 786 924 10247 377 514 526 546 562 632 643 869 11021 069 164 300 302 335 437 440 521 543 572 591 736 747 784 869 885 937 NIE 1017 032 085 101 123 178 191 197 309 334 376 392 394 504 508 510 514 580 785 848 899 914 924 925 959 974 2005 116 244 268 278 345 352 369 394 395 409 421 449 463 474 519 522 576 595 662 666 671 682 690 692 740 749 783 785 809 853 855 885 926 933 8023 025 041 049 100 208 231 240 282 292 310 356 379 399 513 518 551 582 631 646 648 654 682 686 724 736 738 742 767 833 847 864 874 876 918 947 950 953 991 4008 021 025 031 033 039 056 067 113 156 159 168 183 222 225 291 292 324 367 383 399 432 529 575 605 635 694 725 742 745 756 766 777 795 835 845 936 5000 6023 037 0S5 106 121 172 186 187 191 292 306 355 356 360 365 394 404 410 421 452 548 562 566 573 587 590 611 616 624 634 638 641 645 703 755 773 848 882 887 901 921 934 972 980 6002 015 059 078 084 108 181 207 212 253 279 291 305 330 339 379 400 •117 422 427 465 479 502 509 559 576 577 640 685 691 703 716 725 749 772 773 809 820 824 992 7060 061 080 085 090 092 104 128 130 159 182 208 267 310 336 371 392 400 450 435 505 508 526 534 611 622 638 662 672 707 726 727 734 744 750 767 792 806 856 879 883 890 915 963 999 8053 15S 388 396 178 192 219 266 309 343 345 354 423 446 529 534 557 559 585 612 624 683 708 719 727 728 787 801 817 821 826 835 852 910 917 962 971 98U 9022 026 049 070 079 085 11)8 112 155 157 193 205 276 286 301 319 §63 384 396 443 462 499 512 531 546 557 688 735 765 778 779 796 803 851 954 961 968 970 10020 029 084 116 131 141 142 174 268 270 308 311 361 420 454 474 500 600 605 606 629 646 647 704 713 723 745 772 774 839 944 946 985 11034 074 097 102 148 156 157 171 173 188 213 227 250 284 316 366 395 531 534 565 12008 022 049 119 208 258 292 336 448 535 583 599 689 886 13106 136 281 286 335 457 477 672 681 806 857 958 968 14100 178 248 288 404 523 532 586 629 685 707 769 836 873 919 941 15193 276 283 309 560 753 801 835 933 16033 137 224 263 311 338 370 396 398 511 574 635 644 664 731 789 817 842 860 904 17050 150 324 480 494 573 655 771 886 18008 081 131 616 622 673 731 742 861 862 872 19129 146 182 191 211 212 263 388 434 474 485 562 845 908 932 20062 107 134 429 4S8 517 622 650 798 996 21271 370 436 523 563 569 689 695 746 751 884 971 647 652 672 707 719 727 799 829 842 900 962 980 984 12017 068 072 08S 100 103 145 169 183 252 265 276 315 360 364 433 461 469 483 545 557 558 609 620 626 644 650 658 686 793 794 808 813 832 834 858 889 930 948 957 977 13014 018 030 036 084 086 113 135 148 172 191 238 254 258 284 330 345 348 350 352 431 440 4S2 551 581 591 597 629 630 646 663 664 713 720 723 730 731 740 750 753 812 831 836 852 879 S97 S9S 951 960 14008 031 041 055 073 091 103 146 173 179 185 190 206 255 369 413 422 476 504 548 589 614 620 638 683 716 723 736 738 782 801 833 858 875 916 920 947 964 968 15057 072 0S8 175 181 182 215 220 257 293 296 330 381 3S2 3S3 431 461 473 496 515 543 547 565 613 644 645 711 715 764 818 825 830 879 893 907 918 16009 013 032 063 070 074 105 142 179 185 217 225 238 286 308 320 334 348 375 403 411 442 466 486 504 509 512 516 523 553 554 567 611 640 663 676 687 702 735 743 748 765 790 814 865 899 936 17033 100 121 133 176 217 221 262 269 400 411 421 427 489 529 575 GIS 647 664 687 716 740 754 786 796 855 869 872 883 899 940 969 992 18042 106 200 202 242 246 279 312 326 367 401 458 •172 479 521 564 595 598 618 en 650 655 693 751 798 815 824 903 923 935 998 116 15^ 155 19009 081 103 183 190 196 233 246 253 305 345 386 390 430 488 593 605 618 619 629 661 674 678 679 690 695 701 713 724 728 746 772 7S0 781 801 SI 5 865 20041 042 052 066 090 144 208 213 240 297 300 342 370 458 495 500 512 577 626 642 655 672 741 771 833 848 850 861 893 905 949 06U 21141 142 164 213 304 316 324 328 366 389 390 397 419 430 460 468 478 487 5(16 551 615 620 700 732 784 799 867 909 934 964 HOGE PRIJZEN 8000 7523 2000 13445 21347 1000 2988 5176 10513 12526 14559 400 1521 3088 10974 15995 16306 16482 16598 17305 17923 200 1019 1918 2282 2691 3143 4404 4942 6415 6448 6706 8033 8467 8623 8967 9600 10086 11044 11586 12568 12928 13414 14759 15896 16208 16581 17908 17987 18503 18999 20679 PRIJZEN VAN ƒ80.—

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6