KAAS loods- jongen BOUW RUTO ft\* ROTATIEDRUKKER Van school af? Ga werken voor je toekomst 'ffflf A Nu kunt U dure kolen sparen van de nieuwe, grote Ruton-fabrieken vieren wij wet de feestelijke introductie van de loe^tné doè^fhéér met KINDERSTOELEN LEDIKANTJES COMMODES BOXEN SLEUTELT, LANGEZAAL, Stille Rijn 3-4, Leiden, lelef. 26545 OVERHEMDENATELIERS. véél beter véél goedkoper if 145..} Kijkt U eens in de winkel naar de nieuwe RUTON-liX' van18 gemakken voorzien Kopje thee? Hèwatnee Koekje misschien? Teveel te zien.' Iets hartigs dan? Daar smult hij van De liefde van een man gaat door de maag, maardan moet U werkelijk voor een echt mannelijke traktatie zorgen! Zo'n pikant stukje kaas bijvoorbeeld, daar laat hij alles voor staan! Ook warme gerechten kunt U veel aantrekke lijker (èn voedzamer!) maken, als U er kaas in verwerkt. Vraag daarom vandaag nog het kaas- receptenboek]e aan bij Het Nederlands Zuivel- bureau, Groot Hertoginnelaan 26, Den Haag (extra 10 ets postzegel bijsluiten). Uw leverancier heeft het ook voor U Jongeman vraagt voor direct te Voorschoten GEM. KAMER met pension. Br. met prijs Vredehofweg 46, Rotterdam. SPECIAAL-ZAAK BABY. en KINDERKLEDING in hout of staal. Wand- en 3 hoek- rechthoek- en ronde GEVRAAGD 5 Dame b.b.h.h. zoekt ongem. gestoffeerde kamer m. kook gelegenheid. Brieven bur. van dit blad no. 2610 k. B| Dame, b.b.h.h., zoekt gez. amer ln Lelden of omgeving. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 2821 k. Restaurant „De Beukenhof", Oegstgeest, vraagt voor spoedige Indiensttreding buffetjuffrouw of zij, die hiervoor opgeleid wil worden. Aanmelden dagelijks Terweeweg 2, Oegstgeest. Te koop gevraagd in Lelde» een huis voor zelfbewoning, klein gezin. Brieven met prijs- opg. bur. v. d. blad no. 2828 k. Ex-adm. ambt. (gehuwd), accuraat werkster, zoekt werk kring (geen typen) voor halve dagen. Ook tljdeiyk. Brieven bur. van dit blad no. 2846 k. Gevr. zo spoedig mogelijk meisje voor de dag of dag en nacht. Mevr. Molenbroek. Rijks straatweg 775, Wassenaar. Te lefoon K 1761 - 9950. In klein gezin gevraagd flinke hulp ln hulsh. of werk ster voor halve of hele dagen, v.g.g.v. Aanbiedingen Rhijn- geesterstraatweg 90, Oegstgeest. B Gevraagd zelfstandig meisje voor dag of dag en nacht. Joh C, Beyersbergen, Herenweg 207, Llsse, telefoon 3626. B Gevr. per 1 november a.s. net 2e meisje, v.g.g.v., ln gezin zonder kinderen. Kookster aan wezig. Na oproep reiskosten vergoed. Br. no. 1285 Boekh. Woest, Wassenaar. Gevraagd zo spoedig mogelijk flink dagmeisje, zelfst. kunn. werken, niet beneden 16 Jaar. Mevr. v. d. Mey, Rhljnzlcht- weg 101, Oegstgeest, tel. 23279. Gevraagd een nette aank. agersbedlende. Pa. v. Dijk en Molenaar, Hogewoerd 89, Lelden. B Goed tehuis gezocht voor zwart Jong poesje. Telefoon na 19 uur 3'1775. B Gevraagd een lichte slepers wagen. Burg. Brouwerstr. 76, Rynsburg, telefoon 2595. P| Oudere dame vraagt klein uls of gedeelte van huls op eenvoudige stand. Aanbiedin gen Terweepark 2, telef. 2-5630. B Hulp in de hulsh. gevraagd, voor aag of d. en n. v.g.g.v. Mevr. Lambermont-Bernard, Breestraat 55. B Hulp ln de hulshouding ge zocht ln gezin met kleine kinderen. Hofdijk 11. Oegst geest, telefoon 30461. B Vergrotlngs-app.. klelnbeeld, met of zonder donkere kam.- uitrustlng. Brieven met opgave prys en beschrijving bur. van dit blad no. 2814 k. B Typiste direct voor tijdelijk fevra'agd. Gehuwd geen bezw. r. bur. v. d. blad no. 6602 k. S| Verkopers en leerllng-ver- opers gevraagd. Leeftijd tot 24 Jaar. Prettige werkkring met prima toekomstmogelijk heden. Bedrijfskleding in bruikleen. Persoonl. aanm. ln filiaal Albert Heljn, Johan de Wlttstraat 1, Wassenaar. N.V. LEIDSCHE MATRASSEN FABRIEKEN HANSENSTRAAT 71, vragen Aanmelden iedere werkdag van 96 uur bij de fabriekschef. Neem een goede PETROLEUM GASKACHEL, reeds vanaf f 41,75 - en 2-vlams beslist P.O.D. Wij brengen U PITSOS - B.E.S. reukloos. AGA - HALLER enz. Komt U eens onze grote sortering bekijken en vraagt gratis inlichtingen. U weet toch dat wy in KOLEN- en OLIESTOOK-HAARDEN, -KACHELS en -HAARDKACHELS een fantastische sortering hebben, die U beslist nergens zo vindt. UW KACHELADRES sinds 1844, dus niet van gisteren Bij de N.V. LEIDSCH DAGBLAD bestaat voor een drukker de gelegenheid om opge leid te worden tot Schriftelijke sollicitaties in te zenden aan de directie van voornoemde N.V. talrijke kleuren en modellen. HOOGEVEEN HAARLEMMERSTR. 5-9 Van alles wat je als meisje leert in de ELMI O VERHEMDEN ATELIERS heb je als huis vrouw veel plezier. Kleren, gordijnen en kussens maken is dan geen kunst meer, dank zij de handigheid om met naald, schaar, draad en naaimachine om te gaan. Het loon is zó, dat je kunt sparen voor je uitzet. Benut de jaren tussen school en huwelijk goed! Vraag eens inlichtingen bij: f TREKVUETWEG 2. LEIDEN Aanmelden dagelijks van 912 en van 25 uur. B Gevr. aank. hulp 1. d. hulsh. voor maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen. Adres Rapen burg 74. B Zelfstandige werkster gevr. voor 1 A 2 ochtenden of mid dagen per week. Aanmelden Burggravenlaan 82. Na 7 uur B Gevraagd bijverdienste voor avonduren, onverschillig wat of als metaaldraaier. Br. bureau van dit blad no. 2807 k. B Gevraagd net meisje voor 2 of 3 halve dagen. Mevr. W. J. de Graaf, Zoeterw. Singel 55. AANGEBODEN 9 Engels. September aanvang ublessen voor diploma's han delscorrespondentie, hoofdcor respondent, spreekvaardigheid. Snelle opleiding voor emigra tie enz. Dagelijks aanmelden. Vertalingen. W. Verboog. Leraar Engels, Steenschuur 18, Leiden, telefoon (01710 25335. B Onze wasmachines voldoen aan de hoogste eisen, prijs vanaf f 189.50, desgewenst af betaling. Modern, Lelden. Franchlmontlaan 64. tel. 22860 Depot Oegstgeest. Van Assen- delftstraat 12, telef. 31984. Hier J. Martens, Oudshoorn- seweg 22, Alphen a. d. Rijn. telef. 3324. WIJ geven 36 cc per kg. voor Uw hulslompen. Wasmachlnefabriek heeft wasmachines met lichte emaille beschadiging, gloednieuw met garantie f 125 en f 145. Desge wenst afbetaling. Centrifuges f 150.Depot: Gouverneur- laan 540. Den Haag. tel. 119711. f| Luxe autoverhuur, wy ver uren o a. Mercedes-180-D., Simca. V.W. en Morris. Garage Bierman, Voorhout, telef 02532 - 7433. B Rust roest, zo ook met Uw haard. Roet zet roest aan en vreet steeds verder. Laat daarom nu Uw haard schoon maken. Jac. Stouten, Schelpen kade 23. tel. 21751. Sinds 1874. Schoorsteenvegen, onderhoud centr. en haarden. B Autoverhuur. Morris, Volks wagen met radio, Ford Taunus '56 met radio. „Atlantic", telef. 110977 - 321069, Den Haag. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50. was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutje, volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrybiyvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor, Spul 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91, b.g.g. 14.53.96. BBronifletsenverhuur. De euwste Berlnl M 21 1956, per uur. dag of langer. J. de Jong, Varkenvlsserstr. 66. Katwijk a. Zee, telefoon 2705. B Polshorloges vanaf f 1.per week. Gouden ringen, pendules. Prima kwaliteit, bilhjke prijzen. Plasmeyer, St. Buysingstraat 33. telefoon 32173. B Nieuw Is Uw bed als wy het overtrekken met een mooie damast! 1-persoons vanaf f 19.50, 2-persoons v.a. f 26.50. In één dag gereed! De Kleine Winst", Haarlemmerstraat 51. f| Op onze beddenafdeling e grootste keuze ln divan bedden, ledikanten, tulmel- bedden enz., in alle pryzen vanaf 1-pers. f 25.50, 2-pers. vanaf f 43. De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. B Wegens vertrek te koop boekenkast, old-flnish, breed 150. hoog 90 cm. Tevens witte scheepsunlformen. Schouten- burgerstr. 3. Oegstgeest. tele foon 26768. Te bevr. na 6 uur B Wegens overcompleet aange boden 1 haard met vloer- en achterplaat f 45; 1 salamander kachel met vloerpl. f 12; een rookstoel f 10. Stieltjesstr 46. Donderd. 78 uur n.m. en vrydag 9—10 uur v.m. B Fraaie dubbele schooletuls, slechts f 1.30, glashelder cello faan plakband, rollen van ruim negen meter. 1 cm breed f 0.40, 11/2 cm f 0.60. Uitwasbare Gim- born hulswerkinkt f 0.47. Pa pierhandel Paddenburg. Nieuwe Ryn 11. B Wit emaille kolenfornulzen, vuurduvels, petr.kachels, sala manders. luxe kachels, zaal-, kas- schuurkachels, vuurstenen, kachelcement, roosters, kachel- pypen, ellebogen, haardaanslui- tingen, enz. A. J. Hartwyk, Nwe Beestenmarkt 7-9, Lelden, telefoon 26627. B Zonnige gemeub. zit- en slaapkamer aangeboden voor persoon b.b.h.h. Geen gebruik keuken. Burggravenlaan 82 te Lelden. Te koop prima biljart met toebehoren en een grote café- kaohel tegen elk aannemeiyk bod. 't Steegje, Wolsteeg 6. B Aangeb. benedenflat Oegst geest, bevattende 3 kamers, badcel, Bruynzeelkeuk., schuur, kolenhok, voor- en achtertuin, by tramhalte. Kooppr. f 17.000. rzekerd. leeg te aanvaarden. Brieven bureau van dit blad no. 2811 k. P Kinderwagen te koop-, tevens als wandelwagen te gebruiken, J. H. Hornes, Ryn- en Schle- kade 76 A P Aangeb. witte trouwjapon, maat 40, met sleep, onderjurk, kapje en tasje. Rijnsb.weg 40. telefoon 21672. Niet 's avonds. B Pracht vloerkleed, grote maat 3.75x2.75. z.g.a.n. f 150. Na 7 u. W de Zw.laan 51a, Oegstgeest. B Ilarley Davidson, pracht motor! Zo goed als nieuw! Deskundig onderzoek toege staan. Zeer bllhjke prys. Te bevragen J. M. van Velzen, W. Klooslaan 9, Leiden. P Te koop aangeboden wegens verhuizing 2 2-pers. bedden, 15 brede koperen traproeden, 1 suite vaste vloerbedekking, kapstok, kinderstoel. H, de Vrlesstr. 76, telefoon 22448. P Aangeboden 1 cello met kist en hoes. H. de Vrlesstraat 76. P Te koop plck-up ln salon- kast met platen, 10 platen- wisselaar en enig babygoed. 4e Groenesteeg 72a, Leiden. P Papegaal. Prachtige jonge grijsroodstaart papegaal, hand makke vogel, en groene Ama zone papegaal, met volle gar. J. Karei, Steenstr. 21, tel. 20629. B Heeft U een feestje? W(| verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuuriyk Het Emalllehuls, Haarlemmerstraat 160465 D. B Te koop aangeboden een haardkachel, een hulskamer- kachel en een eiken tafel tegen blliyke prys. Vondellaan 29. Na 6 uur. B Aangeboden handnaalmach., prima werkend. Verkoop met garantie. Haagweg 172 A, Lel den, telefoon 25510. B Vogelliefhebbers. Witte, grijze, bonte en beige Zebra- vlnkjes, Vuurvinkjes. Goud- buikjes. Napoleons. Ekstertjes, Oranjekaakjes. Wevers, Ryst- vogels, Troupialen Tangara's; Floherles, Personata's, Zilver-, Goud- en Koningsfazanten, Aapjes, Beo's, enz. J. Karei, Steenstraat, telefoon 20629. B Vogelkooien. Grote keuze vogelkooien ln diverse model len. Hondenhalsbanden, tulgen. slippers, kettingen, gummi kluiven, ballen, borstels en kammen, vogelzaden, honden en kattenbrood. J. Karei, Steen straat 21, telef. 20629. P Rashonden. Roetzwarte Spa niels, zeldzaam mooie hondjes met prima geregistreerde stam boom, en Siamese poesjes. Alles met attest van dierenarts. J. Karei, Steenstr, 21, tel. 30629. P Alle studieboeken voor de Avondschool „Kennis ls Macht" voorhanden bijBoekhandel Beyen en v. Rooy, Nieuwstg 27. P Klnderst-oel. Te koop een kinderstoel met leren rugzlt- tlng, weinig gebruikt. Gekost f 46.50, nu voor f 20.Tol lensstraat 2, Haagweg. B le klas modem dressoir met zes stoelen, clubfauteuils en bybehorende tafel, zeer chic stel. Tevens twee clubfauteuils met vier stoelen (Iets aparts), alles tegen zeer lage prys. Nieuwenburg, Hooigracht 55. B Mooie 2-pers, kapokbedstel- n f35. 1-pers. f 19.50, rywie- len, ook klnderr ij-wiel en f25, opklapbedden f 15, ledikanten f 10, twee armfauteulls f 5, step f 9, vloerkleed f 25, uit- schuiftafel f 17.50, babytafel stoel f 17.50. Nieuwenburg, Hooigracht 55. B Piano, tafel, kasten, kruls- snarige prima Duitse piano, merk Risch-Lips en Zn., stalen ladekastjes, prima brandkastje. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op tel. 23261. B Uw vakantiefoto's by ons af gedrukt kosten slechts 14 ct. Rolfilms ontwikkelen 30 cent. Steeds voordeliger by Ton Bouwens, Breestraat 3. B Te koop aangeboden een goed onderhouden haard. Da Costastraat 74. P Aangeboden mooi hulsorgel, tegen biliyke prijs. 1-persoons kapokbed. Bes-kachel en nog enige goederen. Magdalena Moonsstraat 2. bij de Heren straat. Leiden. Te koop Austin eight, bouw- aar 1948, ln zeer goede 6taat. Adres G. Mokkenstorm, Heren weg 75, Rynsaterwoude. DIVERSEN P Toekomstige rust, hierover spreekt a.s. zondag de heer F. H, v. d. Horst ln gebouw Mld- delstegraoht 3. B Wie wil een huls ruilen ln centrum stad voor huls ln bul- tenwyk. Brieven bureau van dit blad no. 2875 k. B Verloren 28 augustus kaki zeildoektas lnh. gereedschap. Teg. bel. terug te bez. Conrad- straat 6, Lelden. B Te koop gevraagd woonhuis m. tuin, dient by stad, zonodig •ln ruil voor huis met tuin omg. Lage Ryndyk. Brieven bureau van dit blad no. 2883 k. B Verloren woensdagmorgen: zilveren Zeeuwse broche. Ge dachtenis moeder. Gaarne terug bezorgen tegen beloning. Hout straat 5, Leiden. Vermist zwart, langharig ondje met bruin aan de pootjes, iets grijzige snuit. Grootte pl.m. 45 cm (Reu) (Bello), bruine halsb. Lacourt, Meerburgerkade 6 I. B Weduwe zoekt kennismaking met nette vriendin, p.g., leeft. 5055 Jr, met veel vrye tyd voor gezelschap. Brieven bur. van dit blad no. 2808 k. P Wonlngrull. Aangeb. dubb. bovenhuis, bev. suite, 5 slaapk., zolder, groot balkon, uitzicht Galgewater. 2 v. wast., 2 font., 2 closets, f 52 per maand voor groter, liefst met tuin, goede stand. Br. bureau van dit blad no. 2612 k. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren (o.a, drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd een rustige motor: laat U de radio maar gezellig aanstaan; rubber (anti-kras) wieltjes onder de slede: Ruton spaart Uw vloerbedekking; meliamide koppeling: een moeilijk woord, dat een groot gemak betekent. trekt de slang niet meer uit de stofzuiger terwijl U zuigt; zuigkracht-regelaar: met een kleine hand beweging tempert U de geweldige kracht van de motor als U b.v. de gordijnen zuigt; super-elastic slang: het nieuwste van het nieuwste. Kronkelt (als een echte slang) in alle bochten. Super solide; veerkrachtige stootranden: geen be schadiging van Uw meubilair en van de stofzuiger zelf; handige drempelglijder: geen gesjouw van de ene naar de andere kamer. U „neemt" elke drempel of het niks is; S draaibare en onbreekbare hulpstukken*4 U doet maar - 't hulpstuk draait méé: 9 front-air borstelr zuigt „Voor zich uit",! Dè oplossing voor hoeken en plinten: 10 speciale opnemer voor draden en pluizen die hoeft U dus niet meer op te rapen; 11 stevige voetschakelaar: zet Uw voet er maar op, de schakelaar kan er tegen; 12 ophangliaak: Ruton RX is geen sta-in-de- weg en heeft bijna geen ruimte nodig om keurig opgehangen te worden; 13 metalen duhbelrooster: zeeft de af te voeren lucht ademschoon; 14 unieke oplossing (kunststofring): voor de bevestiging van papieren stofzakken; 15 beschermende plastic hoes: Ruton RX is niet alleen mooi, hij blijft hierdoor mooi; ló harmonica stofzak: daar gaat 2 x zoveel in dat scheelt U weer een keer leeg maken: 17 simpele één-knipsluiting: een ei van Columbus. De stofzuiger sluit perfect met één handbeweginkje; 13 Ruton RX kunt U rechtop zetten: een gemak met leeg maken! Het kwaliteitsmerk voor stofzuigers, wasma chines, strijkijzers enz.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 10