MM Nühhk Helikoptervlucliten van Nationaal Rlieumafoiids te Noord wijk aan Zee LANGE STERKE NAGELS Nasser aanvaardt uitnodiging van de Commissie van Vijf met melk meer mans SwTrtk^ Oud en nieuw bij Taptoe Delft Vier jarig kind te Arie van Wetten stelde teleur Minister Luns over Amerika's eigenaardige houding 95ste jaargang Maandag 27 augustus 1956 Derde blad no. 28919 Maar Egypte gevoelt ziek hierdoor nog tot niets bijzondersverplicht In gezaghebbende Egyptische kringen te Cairo is medegedeeld, dat Egypte een gunstig antwoord heeft gegeven op de uitnodiging tot een j bespreking met de commissie van vijf landen, die op de Londense Suez- I conferentie is gevormd. Het is nog niet bekend waar de conferentie zal worden gehouden. Het Egyptische antwoord is op weg naar Robert Menzies, de Australische premier en voorzitter van genoemde commissie, zo werd zondagavond in Cairo medegedeeld. Van Egyptische zijde is verder gezegd, dat de Egyptische regering bij het overwegen van de uitnodiging van Menzies aan president Nasser in aanmerking had genomen, dat de voorgestelde bijeenkomst de Egyptische regering tot niets bijzonders verplicht en dat het louter om een uiteenzetting van standpunten zal gaan. Mening van minister Luns „Het is my gebleken, dat de Westeuro- pese landen en speciaal Frankrijk door de Suez-crisis nog eens te meer zijn doordrongen van de noodzaak de een wording van Europa te bevorderen", aldus verklaarde minister Luns zater dagavond bij zijn terugkeer op Schiphol, De eerste stap, die na de conferentie ge zet wordt, is de aanbieding van het plan-Dulles aan president Nasser van Egypte. Mocht Nasser bereid zijn dit plan te aanvaarden als basis voor nadere besprekingen, dan wordt gehoopt dat de daaropvolgende besprekingen tot een oplossing zullen leiden, zo deelde hij ver der mede. Mocht Nasser ontoegankelijk blijken voor het plan, dan zal de situatie in het Suezkanaal vermoedelijk bijzonder slecht worden. ..Egypte kan de buiten landse employé s van de kanaalmaat schappij onmogelijk dwingen het werk voort te zetten, indien zij dat niet zou den willen of door de maatschappij uit Egypte zouden worden teruggeroepen". Abdoelgani in Egypte De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Roeslan Abdoelgani, die uit Londen naar Egypte is gereisd, heeft zaterdag na afloop van een onderhoud met president Nasser verklaard, dat het Egyptische staatshoofd enerzijds over weegt, een conferentie te beleggen van de Afrikaanse en Aziatische landen, die vorig jaar in Bandoeng waren vertegen woordigd en anderzijds denkt over het bijeenroepen van een conferentie, waar op alle landen, die van het Suezkanaal gebruik maken, zonder uitzondering zul len zijn vertegenwoordigd. Zondag, na een bezoek aan de Suez- kanaalzone, sprak Abdoelgani als zijn overtuiging uit, dat Egypte volkomen in staat is voor het functioneren en het onderhoud van het kanaal te zorgen. Op de vraag van Egyptische journa listen of ingeval van een conflict Indo nesië Egyptes bondgenoot zou worden, zei Abdoelgani: „Wij moeten optimistisch zijn maar niet passief blijven. Wij moe ten werken voor het behoud van de wereldvrede." Drie Britse journalisten uit Egypte gezet Drie dagbladcorrespondenten van Britse nationaliteit hebben Egypte giste ren met spoed moeten verlaten. Het zijn Bill Stevenson van de Toronto Star en Eileen Travis van de Londense Daily Mail. Een reden is door de Egyptische overheid niet opgegeven. Ook cje correspondente van de Engelse „Evening Standard", Anne Sharpley, heeft gisteren Egypte moeten verlaten. Sovjetrussische documentaire films over de gevechten om Stalingrad en Le ningrad zullen op de pleinen van Cairo. Alexandrië en andere grote steden in Egypte worden vertoond om de bevolking in staat te stellen de „techniek van straatgevechten te leren", aldus meldt de Egyptische pers. Voorts wordt bericht dat de politie een speciale opleiding voor de strijd tegen parachutisten krijgt. Het Egyptische blad „Achbar el Yom". deelt mee, dat vele officieren en man schappen van de vroegere Duitse lucht macht hebben aangeboden als vrijwil liger dienst te nemen bij de Egyptische luchtmacht ingeval van een Britse aan val op Egypte. Jeugd moet zich gepast uitvieren De Tucht-Unie, een federatie van 111 corporatieve en ruim 500 persoonlijke leden, die de tuchteloosheid tracht te bestrijden en waarvan lui tenant-admi raal b.d. C. E. L. Helfrich voorzitter is en de heer C. M. van der Poel te 's-Gravenhage secretaris, heeft aan de besturen van alle gemeenten met 20.000 en meer inwoners, een adres gericht, waarin suggesties worden gedaan ter bestrijding van de baldadigheid en van het groot aantal verkeersongevallen. Hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat er ogenblikken moeten zijn, waarop de jeugd in volle vrijheid haar drang naar daden op gepaste wijze moet kun nen uitvieren. Daarom vraagt de Tucht- Unie in plannen voor de uitbreiding c.q. herbouw in grote mate ruimten te pro jecteren, die dienst moeten doen als speelplaatsen, speelweiden, sportvelden e.d. Waar dit niet meer mogelijk is vraagt de Tucht-Unie uit daartoe geschikte straten gedurende de „tussenschoolse en naschoolse" uren alle verkeer te we ren, opdat deze dan dienst kunnen doen als z.g. speelstraten. Voorts vraagt de Tucht-Unie de speelplaatsen van de diverse inrichtingen van onderwijs op zon-, feest- en vakantiedagen voor de re creatie van de jeugd open te stellen. DANK ZIJ RUBBERLAARZEN.... Door de Storm, die over Winterswijk raasde, zijn vele bomen ontworteld. In de mr. A. Th. ten Houtenlaan te Win terswijk viel een boom op een draad van de elektrische bovenleiding. De draad knapte af en viel op een paard, dat door de 18-jarige J. Ligbering aan de teugel werd meegevoerd. Het dier werd door de stroom op slag gedood. In zijn verbou wereerdheid liep Ligtering enkele keren om het paard, waarbij hU op de onder stroom staande draad trapte. Aan het dragen van rubberlaarzen heeft de jon geman zijn leven te danken. Egypfe en Israël Ben Goerion, de Israëlische premier, heeft zondag op een congres van zijn partij, de Mapai, gewaarschuwd, „dat zolang Israël niet verzekerd is van vol komen vrijheid van scheepvaart in de Rode Zee en het Suezkanaal. de veilig heid en rust in dit gebied ('het Nabije Oosten) niet zullen zijn gevestigd". Een Israëlisch dagblad heeft een in terview met de Egyptenaar Aly Sabry gehad, een der politieke adviseurs van president Nasser. Deze heeft volgens het blad gezegd, dat Israël niet moet den ken, dat het door zijn gematigde houding in de kwestie van het Suezkanaal tot vrede met Egypte kan komen. De blok kade tegen Israël zou onverminderd van kracht blijven. Egypte en Israël waren nog steeds in staat van oorlog. Fraude bij Commerciële Bank VERVOLGING VAN DIRECTEUR EN, EX-WETHOUDER (Van onze Haagse redactie) Het onderzoek naar de fraudes bij de in 1952 geliquideerde N.V. Commer ciële Bank is thans vrijwel voltooid. Het vooronderzoek heeft geen enkele aanleiding gegeven terug te komen op de bezwaren tegen de oud-directeur van de Commerciële Bank en de voor malige president-commissaris, een 72- jarige oud-wethouder van Den Haag, die zonder twijfel wegens het plegen van strafbare handelingen zullen wor den gedagvaard. Drie voormalige employé's van de Bank zullen eveneens worden ver volgd. Wanneer deze geruchtmakende zaak voor de Haagse Rechtbank zal dienen staat thans nog niet vast. Zoals bekend, bleek bij de liquidatie van de bank ruim een half miljoen te kort te zijn. In januari j.l. werd de di- recteur-liquidateur van de Commer ciële Bank, die toen in Genève woonde, gearresteerd, nadat hij voor verhoor naar Den Haag was gekomen. Korte tijd later volgde de arrestatie van de oud wethouder. Uit het vooronderzoek is komen vast te staan dat deze beide verdachten, die waarschijnlijk geen persoonlijk voor deel van de verduisteringen hebben ge noten, door het publiceren van onjuiste jaarrapporten hebben meegeholpen het twijfelachtige beleid in de N.V. te ca moufleren. Verder bleek dat o.m. de oud-wethou der, die behalve aan de Commerciële Bank, ook leiding gaf aan de „Algemene Exploratie Maatschappij" geweten heeft dat de tekorten bij de Commerciële Bank op onregelmatige wijze werden aangevuld met gelden van de AEM. waardoor deze laatste maatschappij er ongeveer 6 ton bij inschoot. (Ingez. Med.-Adv.) S Alphen verdronken Indrukwekkende openingsfanfare en finale Het heeft niet veel gescheeld of de première van de „Taptoe Delft 1956". welke door talrijke autoriteiten, o.w. de chef staf. generaal B. R. F. Hasselman, werd bijgewoond, zou zaterdagavond door de regen zijn weggespoeld. Maar ge lukkig heeft men de voorstelling nog net niet behoeven te onderbreken! Het algemene beeld van de taptoe was vrijwel gelijk aan dat van de vorige jaren. Niettemin is de algemeen leider, luitenant-kolonel D. baron Mackay, er In geslaagd een nieuw element in het schouwspel te leggen, en wel door er een verschil tussen heden en verleden in naar voren te brengen. Het optreden van de muziekkorpsen en het exercitie-detachement, in de he dendaagse gedaante, werd afgewisseld door militairen, muziek en exercitie, zo als deze in het Staatse leger uit vroeger dagen hebben bestaan. Het exerceren, zo als dat in de oude tijd geschiedde, lie ten de leden van het exercitie-detache ment zien, terwijl zij gekleed waren als piekeniers en musketiers uit het leger van Prins Maurits uit het jaar 1610. Het Nationale Rheumafonds zou in de laatste week van juli j.l. een collecte houden, maar omdat het onmogelijk bleek voldoende collectanten te vinden, besloot het bestuur bij wijze van proef een grabbelton-actie te organiseren. In verschillende plaatsen langs de kust, met name te Bergen, Egmond, Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Noordwijk, Leiden, Wassenaar en Den Haag werden de grabbeltonnen in hotels, pensions en ziekenhuizen opgesteld. Bij goed weer kon men de tonnen op straat en zelfs op het strand aantreffen, gevuld met een grote verscheidenheid aan prijzen zonder nieten. Dat deze actie is ingeslagen en zulk een goed resultaat opleverde is mede te danken aan de onvermoeide ijver van mevr. Gorter uit Leiden. De hoofdprij zen bestonden uit niet minder dan tien helikoptervluchten boven Noordwijk en omgeving, welke door een sigaretten- fabriek in het zuiden des lands belange loos ter beschikking werden gesteld. Deze vluchten werden over de reeds genoem de plaatsen verdeeld. Elk der prijswin naars mocht zich door een persoon doen vergezellen. Zaterdagmiddag gingen de eerste prijswinnaars de lucht in en maakten zo op zeer bijzondere wyze kennis met de badplaats Noordwijk en zijn prach tige omgeving. Het was helder weer en op een hoogte van ongeveer 100 meter kon men volop genieten van de mooie rondvlucht, welke 'de passagiers even het merkwaardige gevoel gaf in een gla zen bol door de lucht te zweven. Deze middag werd de tocht gemaakt door René Roovers uit Zwanenburg bij Halfweg en Wim Strolenberg, wiens moeder de prijs gegrabbeld had in het Openluchttheater te Bloemendaal, door Jan en Kees Hastrich uit Amersfoort, die de prijs grabbelden te Wassenaar, waar zij bij een tante logeerden, de zoons ter Meulen uit Gouda, die de prijs grabbelden in het hotel Huis ter Duin te Noordwijk en door twee patiënten uit de Rheumakliniek Sole Mio te Noord wijk, te weten mevr. H. C. J. Gilst en de heer N. W. F. van der Hoeven. Deze reumapatienten konden de vlucht maken, omdat de directrice van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, zuster Wevers de door harr gegrabbelde rond vlucht afstond ten behoeve van twee patiënten uit „Sole Mio". Een extra rondje werd gevlogen met hoofdagent G. C. Timmers, chef van de strandpolitie en enikele van zijn man nen, die voor een doeltreffende afzet ting van het landingsterrein op het strand hadden gezorgd. Ook mr. H. B. Wildt Meyboom, lid van het bestuur, maakte een rondvlucht mee. en de echtgenote van dr. J. van Nes alhier, die haar woonplaats vanuit De beide patiënten van „Sole Miostappen in de helikopterDe heer Van der Hoeven is reeds ge zeten en mevrouw Gilst (staande derde v. links) wacht haar beurt af. (Foto L.D./Van Vliet.) de lucht kon bekyken, omdat een me vrouw uit Hillegom, die de prijs trok in het Diaconessenhuis te Haarlem, niet was verschenen. Het stijgen en dalen van de helikopter trok grote belang stelling. Al moge er bij deze actie enkele tonnen letterlijk in het water zijn gevallen, niet te min is op deze middag de aandacht weer eens gevestigd op het mooie werk van het Nationaal Rheumafonds, dat aller steun dringend behoeft. Als scherp contrast hiermede stond him optreden in de moderne battledress, op de opmerkelijke commandoloze ma nier. die ook de vorige jaren sterk de aandacht heeft getrokken en veel succes heeft geoogst. Het muzikale gedeelte van de taptoe, waaraan werd medegewerkt door de Kon. Milt. Kapel, de Marinierskapel der Kon. Marine, de kapel der Kon. Lucht macht. het trompetterskorps der cava lerie. het fanfarekorps der Genie, het jachthoornkorps der Garde Jagers en de tamboerkorpsen der Kon. Mare chaussee, Garde Grenadiers en Garde Fuseliers, alle in hun gala-uniformen, werden ingeleid met een openingsfanfa re. gevolgd door een lied uit Valerius' Gedenckklanck. Daarna traden de korp sen onder wisselende belichting afzon derlijk op en tenslotte was er een in drukwekkende finale waaraan alle korp sen medewerkten. Met de infanterie-taptoe gevolgd door het Wilhelmus werd de taptoe gesloten. Na afloop zijn de genodigden in het Delftse stadhuis ontvangen. Hedenmorgen omstreeks tien uur is de 4-jarige Bas Koenkoop tijdens zijn spel, in de Damse Rijn te Alphen te recht gekomen en verdronken. Andere kinderen waarschuwden direct de ouders van het kind, maar het duur de nog ongeveer een kwartier eer men het ventje vond en uit het water kon halen Kunstmatige ademhaling mocht helaas niet meer baten. 31 augustus weer varkensma rkteu Het feit dat in Nederland sedert 10 augustus jl. geen gevallen van mond en klauwzeer zyn geconstateerd is voor de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening aanleiding geweest te besluiten met ingang van 31 augustus 1956 de schorsing van de varkensmarkten op te heffen en het houden van verkopingen, keuringen, tentoonstellingen e.d. van varkens wederom toe te staan. Er wordt aan herinnerd, dat bij het vervoer van alle vee. met uitzondering van paarden, die gebruikte motorvoer tuigen minstens eenmaal per kalender- week moeten worden ontsmet. Het vervoer van varkens tot een ge wicht van 60 kilogram blijft in een strook, grenzend aan België, verboden, tenzy door of namens de betreffende in specteur van de veeartsenijkundige dienst vergunning tot dit vervoer is verleend Ronde van St. Bavo Twee gevangenen te Scheveningen ontsnapt Zaterdagmiddag zijn tijdens het luch ten, twee gevangenen ontsnapt uit de gevangenis aan de Pompstationsweg te Scheveningen. Het zijn een 24-jarige man uit Hoog kerk en een 23-jarige man uit Hendrik- Ido-Ambacht. Beiden zijn veroordeeld wegens het plegen van inbraak. Zij zou den in 1957 en 1958 hun straftijd heb ben uitgezeten. ,Als de eigen belangen maar niet het gedrang komen Dl By zün terugkomst uit Londen, van bijwoning van de Suezkanaal-confe- rentie, heeft minister mr. Luns op Schiphol verklaard, dat hy over de Indo nesische schuldenkwestie vrijdagmiddag met zjjn Amerikaanse ambtgenoot Foster Dulles een tweede onderhoud heeft gehad. „Het was een voortzetting van ons eerste gesprek van enkele dagen te voren", zeide minister Luns. „Ik heb helaas geen vrijheid om nadere medede lingen over dit tweede gesprek te doen. Ik Iaat dat na op speciaal verzoek van minister Dulles. Het enige, dat ik kan zeggen is, dat het een plezieriger gesprek was dan het eerste." Volgens minister Luns, die onmogelijk kon zeggen of" de schuldenkwestie door Nederland zou worden voorgelegd aan de V. N„ is de Nederlandse regering op het ogenblik aan het overwegen, welke mogelijkheden er zijn om stappen te on dernemen tegen de eenzijdige opzegging dezer schulden aan Nederland door In donesië. „Een en ander wordt ons niet gemakkelijker gemaakt door het feit, dat het Kabinet demissionair is en de opvolgers niet al te zeer kan binden", aldus minister Luns. De minister oefende opnieuw kritiek uit op de Indonesische beslissing, zeg gende: „Men kan zich voorstellen, welke problemen zich gaan voordoen, indien verdragen, gesloten onder toezicht en met medewerking van de V. N., geregis treerd bfj de V. N. en aldaar tot de laatste getails behandeld, zo maar kun nen worden geschonden, zonder dat de wereldorganisatie een procedure heeft om dit tegen te gaan". „Bedoelt U te zeggen, dat U meent, dat de V. N. uit eigen beweging in deze kwestie zouden moeten ingrijpen?'. „Ik zou mij kunnen voorstellen," ant woordde de minister, „dat een meer per fecte organisatie in deze gevallen zou kunnen voorzien". De elfde wielerronde op het prachtige parcours door de tuinen van de St. Bavostichting heeft stellig niet be antwoord aan veler verwachting. Nu waren deze verwachtingen wel hoog gespannen. want men mocht aanne men, dat Arie van Wetten, de plaatse lijke favoriet, die reeds tweemaal deze ronde op zijn naam bracht, alles zou doen om ook voor de derde maal te winnen ondanks de felle tegenstand, die hij zeker van renners als J. v. d. Putten. D. Wallet, B. Callegari, G. van Rhijn en andere concurrenten uit vo rige ronden zou ondervinden. Deze tegenstand op de weg naar de overwinning was er inderdaad, maar er ,was geen Arie van Wetten te bekennen, d.w.z. hij zat wel op een racefiets, maar zijn start was direct al zo traag dat in siders direct begrepen, dat het zeer waarschijnlijk dit keer niets zou worden met Arie. Hij draaide achter in het pe loton rustig mee. terwijl hij toch kon weten, dat zeker wel enkele stoere kna pen zouden proberen in de tweede of derde ronde er tussenuit te trekken, het geen ook prompt gebeurde. M. Bakker uit Badhoevedorp, G. van Rhijn en S. v. d. Poll waagden zelfs in de eerste ronde al de sprong naar voren. Bakker moest spoedig lossen maar T. v. d. Knaap uit Poeldijk nam na één ronde al zijn plaats in en deze renner heeft het gepresteerd om tot het einde toe in de kopgroep te blijven. Zijn maats wis selden nog al eens. G. v. Velthoven. H. Molenijzer. Th. van Dam en met een ronde achterstand, A. Teeuwen uit de Zilk en H. Kooger uit Leiden totdat in de 53e ronde J. v. d. Putten en W. Knoester, beiden uit Den Haag, aanslui ting kregen en met v. d. Knaap de de finitieve kopgroep vormden. Even leek het of Arie van Wetten het zou gaan menen, toen hij zich in enkele ronden vanuit de staart naar de kop van het peloton werkte en probeerde weg te komen achter de uitlopers aan. Maar reeds spoedig gaf hij het weer op. Toen de wedstrijd ongeveer halverwege was. zette Arie. tegen alle voorschriften in zijn valhelm af en werd natuurlijk prompt door de wedstrijdcommissaris sen van het parcours gezonden. Voor een deel van het publiek was de aardig heid er toen af. De voorsprong van de kopgroep was spoedig vrijwel onaan tastbaar geworden en het werd een af valrace. Van de 47 renners, die van start gingen bereikten er uiteindelijk slechts 18 de finish en hiervan lagen er 6 op meer dan 1 ronde achter de kopgroep en 3 zelfs op 4 ronden. De uitslag werd na een felle sprint: 1. J. v. d. Putten. Den Haag; 2. W De minister was tenslotte van oor deel, dat de meeste andere landen ten aanzien van de moeilijkheden, die ons land met de Indonesische regering heeft en in het bijzonder ten aanzien van de schuldenkwestie, over het al gemeen méér begrip tonen voor de Ne derlandse zienswijze, dan Amerika, dat soms de indruk wekt er weinig voor te voelen president Soekarno iets in de weg te leggen, wanneer de eigen Amerikaanse belangen daarmee niet Pater Beaufort geraadpleegd (Van onze parlementaire redacteur) Het toch al langzame tempo van de Kabinetsformatie is nog vertraagd door dat de nieuwe informateur, prof. mr. De Gaay Fortman, zich eerst weer moet inwerken. Ook met de technische kant van diverse problemen moet hij op de hoogte komen en daarvoor heeft hij zaterdagmorgen nog een kort onderhoud gehad met prof. dr. J. Horring, direc teur van het landbouw-economisch In stituut Het gesprek zaterdagmiddag met mr Burger van de P. v. d. A. in Zwolle duurde van kwart over vijf tot half acht. Knoester, Den Haag; 3. T. v. d Knaap, Poeldijk: 4. H. de Boer. Bussum; 5. C. Plasmeyer, Voorhout: 6. A. Kool. Delft, 7. F. v' Veldhoven. Poeldijk; 8. H. van Adrichem, Naaldwijk; 9. B Muller, Am sterdam; 10. B. v d. Eykhof, Haarlem; 11. G. v. Rhijn, Wassenaar; 12. C. van Leeuwen, Gouda; 13. H. Molenijzer. Am sterdam: 14. M. Bakker. Badhoevedorp, 15. H. Kooger. Leiden; 16. Th. de Vroo- men. Warmond; 17. Th. ten Dam, Den Haag en 18. A. Teeuwen De Zilk. Vermeld dient nog. dat de tweede Noordwijkerhoutse deelnemer W. Knop- pert, voor eigen publiek rijdend, zijn best gedaan heeft maar het hoge tempo uiteindelijk niet vol kon houden en na 65 km de strijd moest staken. Aan de amateurronde ging een nieu welingenwedstrijd over 60 km vooraf. Ook hier was het veld sterk bezet met J. v. d. Berg uit Noordwijkerhout en J. v. Wetten uit Noordwijk als favorieten. Zij hebben uiteindelijk niet gewonnen maar toch een goede wedstrijd gereden en resp. een eervolle derde en vierde plaats veroverd. De uitslag bij de nieuwelingen was: 1. H. v. Engelen uit Harm'elen; 2. G. de Lange. Woerden; 3. J. v. d. Berg, Noord wijkerhout; 4. J. v. Wetten, Noordwijk, 5. H. Koger, Haarlem, 6. H. Faber, Rot terdam. (Ingez. Med.-Adv.) Schoonheidsspeolallste f q Ann Seymour schrijft inl P „Woman and Beauty": V"tKti „Nagels die breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale. die onder de nagel riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook in Nederland - 1.80 per flacon. maakt broze nagels sterk Prof. De Gaay Fortman schynt niet optimistisch te zijn over de Kabinets formatie, want gisteravond heeft hij een gesprek gevoerd met pater prof. L. J. C. Beaufort, lid van de Eerste Kamer, die by de Kabinetsformatie in 1952 herhaaldelijk is opgetreden als bemiddelaar om de K.V.P. tevre den te stellen. Vanmiddag had de informateur een Soekarno naar Rusland en China vertrokken President Soekarno van Indonesië is gistermiddag uit Djakarta vertrok ken voor zyn reis van 50 dagen naar Rusland, China, Oostenrijk, Joego slavië en Tsjecho-Slowakije. Op het vliegveld Kemajoran waren bij zijn vertrek aanwezig vice-president Hatta, premier Ali Sastroamidjojo, leden van het corps diplomatique en ongeveer 2000 Djakartianen. Voordat hij aan boord ging van het SAS-vliegtuig deed Soekarno een oproep ■tot de Indonesische leiders en het volk de eenheid te bewaren. Hij verklaarde, dat alle vraagstukken, waartegenover Indonesië zich thans ziet geplaatst, zou den kunnen worden opgelost, indien on der de leiders slechts goede wil zou be staan. Hy doelde blijkbaar indirect op de poging van het leger de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Ab doelgani, enkele uren voor diens vertrek naar Londen voor de Suez-kanaalcon- ferentie te arresteren. Op weg naar Moskou zal Soekarno en zijn gezelschap van 40 leden een nacht in Teheran verblijven. Minister Roeslan Abdoelgani ten, dat over het opzeggen van de deze gesprekken he'bten'nog het^karak- dat h?rappmt £?hfbbln uitgebracht schulden ooit een landenconferentie ter van oriëntering omtrent de politieke over de Londense conferentie^n op zou worden gehouden, zoak thans in verhoudingen en problemen Tot be- heldering zal hebben gegeven over e Londen is geschied over het .ouez- paalde besluiten is de informateur nog poging van het leger om hem aan te kanaal. niet gekomen. houden op beschuldiging van corruptie. zijn gediend. Hij achtte het uitgeslo- onderhoud met minister Suurhoff. Al

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7