Oranjefeest Mors-Rijndijk in stromende regen en modder! Het Nieuwe Toneel vierde het dertig jarig bestaan NIEUW PARK IN WASSENAAR Loop der bevolking te Leiden 95ste jaargang Maandag 27 augustus 1956 Tweede blad no. 28919 Eén van de jongens, die aan de kin deroptocht zou deelnemen droeg een dikke trui, een wollen sjaal, een ijs muts en op de rug een stuk karton met de woorden „Zomer 1956". Dit was een toepasselijke uitbeelding van de weersgesteldheid van jl. zaterdagmor gen toen het kinderfeest aan de Hoge Mors zou beginnen, terwijl tot over maat van ramp hevige plensbuien het verblijf in de buitenlucht onmogelijk maakten. De versierde wagens en fiet sen stonden treurig onder een afdak, terwijl het bestuur der O.V. de zaal naast de Chr. School had moeten openstellen voor de aubade door de schooljeugd. In de zaal waren o.m. aanwezig bur gemeester H. L. du Boeuff en zijn echt genote. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der O.V., de heer E. P. Bakels. die de vele aanwezigen ver welkomde en de heer D. J. Brouwer, het hoofd der school, gelegenheid gaf de kinderzang te leiden. Deze sprak een in leidend woord, waarin hij tegenover kwalijke geruchten, de trouw aan ons Vorstenhuis stelde. Met des te groter enthousiasme zingen wij thans onze va derlandse liederen. Dit ernstige en van Oranjetrouw en -liefde getuigende woord liét niet na grote indruk te maken en het werd in deze kleine gemeenschap een echte ma nifestatie van aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis. Nadat het volkslied was gezongen nam de burgemeester het woord om te danken voor de hem ge brachte zanghulde en voor hetgeen de heer Brouwer vooraf had gezegd. Ondanks het slechte weer. aldus spr.. dragen we hier aan de Mors de Oranje zon in het hart. Met het uitspreken van de wens. dat de Mors nog zeer vele ja ren bij Oegstgeest zal blijven werd de bijeenkomst besloten. Buiten wachtte de geluidswagen, die met de kinderen, toen het droog geworden was, naar het Speeltuinfeest binnenshuis De speeltuinvereniging Westerkwartier moest zaterdagmiddag het. traditionele speeltuinfeest binnenshuis houden in verband met de weersomstandigheden, en wel in het Antonius Clubhuis aan de Mare. Desondanks is het een zeer ge slaagd festijn geworden. Ongeveer 500 kinderen woonden Ihet feest bij. Nadat de heer H. C. Witteman de middag had geopend, genoten de kin deren van het programma dt gebracht werd door het gezelschap Van Meurs uit Haarleip. Poppenkast, goochelen, jongleren, trapezewerk en vele andere zienswaardige onderdelen van het pro gramma oogstten een dankbare bijval van de jeugdige toesdhouwertjes. Ver snaperingen waren er uiteraard ook in overvloed, zodat de kinderen een prach tige middag gehad hebben. Stalen Band zwierf door het land De Stalen Band, de personeelsvereni ging van de Hollandse Constructie Werkplaatsen en de Nederlandse Elec trons Maajtschappijhad zaterdag een zeer genoeglijke uitgaansdag. Niet min der dan zeventien bussen van Maarse en Kroon werden in de Doezastraat in geladen voor een tocht via Utrecht naar Zeist waar in Boschlust de eerste ver versingen werden genuttigd. Een rond rit door het prachtige Gooi bracht het gezelschap diaarna in de Annahoeve, waar een heerlijke lunch gereed stond. Hier waren ook de heren Bongaerts. Stokman en Schroder van de directie aanwezig. Aan tafel werd het woord gevoerd door de heer H. Laman, voorzitter van De Stalen Band, die de directie en de organisatoren dankte voor hun steun en werk. Na de lunch voerde de tocht naar Carré in Amsterdam, waar de Snip en Snap-revue „Klaar Over" bezocht werd. Het werd een zeer gezellige dag. die eerst om een uur eindigde bij de terug komst in Ledden. Geen bloemen maar vlinders De zaterdagmiddag te houden excur sie van de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging naar de dahliakwekerij van de heer Ballego aan de Rijnsburgerweg kon door de weersomstandigheden geen doorgang vinden. De paden op de kwe kerij waren in kanalen en modderpoelen veranderd en het weer lokte ook overi gens niet tot een verblijf in de open lucht. De enkele leden, die de elemen ten hadden getrotseerd en naar het ter rein van de excursie waren gekomen, zagen zioh echter volledig schadeloos ge steld doordat mevrouw H. MartinIcke zich onmiddellijk bereid verklaarde haar prachtige vlinderverzameling aan de op gekomen leden te tonen. Er werd bijzon der genoten van de kleuren- en vormen pracht van deze tere en sierlijke we zentjes. Geen van de aanwezigen zal spijt hebben gehad van zijn moed, de regen te hebben weerstaan. ORGELBESPELING GEREF. KERK. Voor de orgelbespeling, morgen ln de Geref. Kerk a. d. Oude Vest om half negen nam. door Johan van Dommele, organist te Bennekom. is het volgende programma opgesteld: 1. Suite du Sième ton, L. N. Cléram- bault; 2. De koraalmelodie: „O Hoofd, bedekt met wonden", bewerkt door vier componisten, a. D. Buxtehude, b. J. Brahms, c. Pepping, d. J. Langlais; 3. Preludium en fuga in G, J. S. Bach: 4. Variaties over: „Heer Jezus heeft een hof ken". Flor Peeters: 5. Passacaglia. H. Andriessen: 6. Improvisatie over een thema, op te 'geven door Chris Hane- graaff. Joh. v. Dommele. OP BROMFIETS OMGEWAAID. Zaterdagochtend om half één kon een een 45-jarige bromfietster uit Leiden op de Kanaalweg de strijd tegen de wind niet bolwerken. Zij viel om, liep een hersenschudding en een gebroken rech terduim op en werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. feestterrein reed voor het houden der kinderspelen. Het verblijf aldaar was door modder en plassen weinig aange naam. De Morsbewoners hebben het met hun Oranjefeest dus niet erg ge troffen. RUITERDEMONSTRATIE Gelukkig dat vrijdagavond het pro gramma doorgang kon vinden. Onder goede belangstelling gaf de landelijke rijvereniging „Koningin Emma" uit Wassenaar een demonstratie. Na het fi guurrijden werd een stoelendans gehou den. De prijzen kwamen in bezit van mej. Oet. en de heren P. v. d. Marei Gzn, J. Hooymans, mevr. Hooymans en P. v. d. Marei Pzn De heer P. van Stralen gaf een vrije dressuurproef. waarna een onderlinge springwedstrijd werd gehouden. Daarna had het Luna park op het feestterrein het druk. De prijzen voor de versiering van de op tocht door de jeugd werden behaald door de combinatie Zwaan-De Winter en Ria Mechelse. Voor orginaliteit gin gen de prijzen naar de combinatie Der- nee-Van Rij. Jopie en Nic. Kooy en Ineke Demee. Twaalf ploegen in de jeugdtoer Vanavond om 18.30 uur 6tart de Leidse Jeugdtoer op de Nieuwe Beestenmarkt met een twaalftal ploegen, waaronder de Hoge Mors, die zwaar werk krijgt na de overwinning van vorig jaar. De ploegen zijn als volgt genummerd: 1. Levendaal; 2. Maredijk; 3. Hoge Mors; 4. Leidse Hout; 5. Burggravenlaan; 6. Ons Eiland; 7. Plan Noord; 8. Oranje- ploeg; 9. Kooiploeg; 10. Meerburg; ld. Lage Mors en 12. Gemengde ploeg Eerste prijs voor Sylvia Het Leids Amusementsorkest Sylvia, onder leiding van de heer J. Meerpoel, heeft de eerste prijs behaald in het con cours dat door Radio Luxemburg op 18 augustus werd uitgezonden. Gisteren werd deze uitslag voor Radio Luxemburg bekend gemaakt. Sylvia zal thans in de grote finale van het concours uitkomen. BEJAARD VOETGANGSTER AANGEREDEN. Doordat zij overstak zonder op het verkeer te letten, werd een 71-jarige in woonster van het Teulingshof zaterdag ochtend omstreeks kwart voor twaalf op het Levendaal aangereden door een bromfietser. Zü liep een heupfractuur op. De EHD bracht het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Dirk Matthijs. zn van M. v. d. Weyden en H. Duk; Willem Johan. zn van H. J, Pasman en E. H. C. D. Boon; Jeannette Gerarda, dr van Th. G. J. Landré en C. M. Vriend: Adriana Louiza. dr van C. v. d Tuyn en A. L. ChaudTon. OVERLEDEN: H. M. v. d. Linde, huisvr. van Schoon- heim, 44 jr; G. M. Peverelll, wed. van Koopman. 78 jr; H. Andela, man, 54 Jr; J. C. Zuiderduin, wed. van Van Dongen, 80 Jaar. Met feestavond op Den Burcht Zaterdagavond vierde in de grote zaal van Den Burcht de toneelvereniging „Het Nieuwe Toneel" het dertig-jarig bestaan met een zeer geslaagd en door velen be zocht feest. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Van Egmond, opende mét een woord van dank tot het bestuur en alle medewerkers aan deze avond en onder streepte die dank met het aanbieden van een paar gouden vaandelkoorden, een doos veremgings-correspon'denti'e-papier en bovendien nog een enveloppe met in houd, bestemd voor de aankoop van toneelattributen. In een beknopt overzicht, over het wel en wee der vereniging in de tien decen nia van haar bestaan constateerde spre ker een vertieugende vooruitgang in het spel dat voor het voetlicht wordt ge bracht. De voorzitter van Het Nieuwe Toneel, de heer Sleyser, dankte op zijn beurt de feestcommissie voor het vele weric dat verzet moest worden om dit zesde lustrum te doen slagen. Die dank werd o.m. tot uitdrukking gebracht door een bloemetje voor de dames. Aan het echtpaar Van Es. de oudste leden naar verenigingsjaren, werd een kloostertafel aangeboden als dank voor het vele. gepresteerd ten bate van de vereniging. Hierna kregen de afgevaardigden van de zusterverenigingen gelegenheid het hunne te zeggen. De heer Lepelaar deed zulks namens De Speeldoos en liet zijn gelukwens gepaard gaan met een bloem stuk. De heer J. Heusden sprak namens Wet Leidse Klucht en Revue Gezelschap en bood een taart aan. Het feestelijke deel van de avond be stond uit het optreden van het cabaret gezelschap van Johnny van Haarlem. Vader en zoon Vincourt wisten met hun accordeonpotpourri's de zaal al spoedig in een feeststemming te bren gen. O"ok Averdi met zijn goochelshow hield de aandacht van de zaal volkomen gevangen. De Aio-Ha Hawaiians brach ten gezellige muziek ten gehore, en er worden nog schetsjes opgevoerd die de zaal onbedaarlijk deden lachen. Zo wa ren er meer genoeglijke nummers. Een verloting en een dansje onder lei ding van de heer Vincourt besloten deze lus trumviering Prinses Wilhelmina naar „De Ruigenhoek" De particulier secretaresse van H.K.H. Prinses Wihelmina deelt mede, dat H.K.H. morgen haar intrek zal nemen op ,Dê Ruigenhoek" te Scheveningen en ook daar haar verjaardag zal door brengen. Sprong uit rijdende auto Man voelde zich bedreigd (Speciale berichtgeving) Een 36-jarige man is 's avonds op de Verlengde Heereweg te Groningen uit een rijdende vrachtauto gesprongen. Hij liep daarbij een schedelbasisfrac- tuur op en is door de GGD naar het Academische Ziekenhuis gebracht. De man kwam bij het benzinestation met 'het veihaal, dat hij niet door durf de rijden omdat bij de Esserweg een man stond, door wie hij zioh bedreigd voelde. Een 18-jarige chauffeur, die benzine tankte, gaf hem in zijn vrachtauto een lift naar Groningen. Ter hoogte van de Esserweg, waar de andere man op hem wachtte, sprong hij ln panische angst plotseling uit de rijdende vrachtauto, sloeg enkele malen over de kop en bleef bloedend op straat liggen. De politie heeft de man, die het slacht offer zou hebben bedreigd, ondervraagd. Hij bleek geen wapens bij zich te heb ben. en verklaarde ook geenszins de be doeling te hebben gehad de ander te mis handelen. Hij had alleen een reeds 13 jaar oude kwestie met hem willen be spreken. Die kwestie is destijds reeds door de politie onderzocht, en heeft toen geen enkel resultaat opgeleverd. GarcKjebrand in Bussum SIGARETTENVONK DE OORZAAK? Vannacht is de garage van het taxi bedrijf van de heer Ales, naast diens woonhuis aan de Vogelkersstraat te Bussum, met de drie daarin geparkeer de auto's nagenoeg geheel door brand verwoest. Te ca. kwart voor vier werden omwo nenden gewekt door voortdurend claxongeluid. Door het vuur moet kort sluiting zijn ontstaan in elektrische ge leiding. De terstond gealarmeerde brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon weinig meer doen dan de schade tot de garage beperken. Deze schade wordt op ca. f. 20.000 geschat. De eigenaar is daartegen verzekerd. Naar alle waarschijnlijkheid is een in de bekleding achter gebleven vonkje van een sigaret van de laatste passagier de oorzaak van de brand. De ohauffeur had zijn patroon om 11 uur op een smeulend plekje at tent gemaakt. Dit werd toen onmiddel lijk met water gedoofd. Te een uur van nacht is de heer Ales nog in zijn garage gaan kijken. Hij had toen echter niets verdachts bespeurd. C. van Royen 40 jaar in Kettingsmederij Zaterdag werd het feit herdacht, dat de heer C. van Royen. 40 jaar geleden, als kettingsmid zijn intrede deed bij de Kon. Ned. Grofsmederij alhier. De jubilaris, vergezeld van zyn echt genote, werd in de directiekamer ont vangen. De directeur, ir. M. C. de Jong, wenste hem geluk met dit jubileum en met het succes bij zijn werk behaald. Het schonk aan beide kanten voldoe ning te zien, hoe mensen in het ket tingvak begonnen, ook daarin blijven arbeiden. De vele jubilea, die wij de laatste jaren in de kettingfabriek heb ben medegemaakt zijn daar wel bewh's van! De heer De Jong bedankte de jubi laris voor hetgeen door hem in zijn langdurige loopbaan in de werkplaats werd gepresteerd en wenste hem bij zijn verdere arbeid succes toe. Spreker overhandigde als blijk van waardering het ere-diploma van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met het zil veren draaginsigne, een enveloppe met inhoud en een blauw herinneringsbord. De heer G. G. v. d. Waals, als be drijfsleider der kettingfabriek. in het bijzonder de aandacht vestigend op de samenwerking in de werkplaats, meen de dat de jubilaris behoort tot die ca tegorie mensen, die steeds het juiste begrip tonen voor en zich weten aan te passen aan verankerde arbeids- methoden. welke door de ontwikkeling van de techniek nu eenmaal noodzake lijk worden. Spreker bedankte de jubilaris voor diens altijd zo prettige en trouwe samenwerking. Als laatste spreker voerde de heer J. Coert namens de collega's der ketting smederij het woord. Hij karakteriseerde de jubilaris als stil in de omgang, prima als collega, door stiptheid bij zijn werk en een voorbeeld voor de jongere gene ratie. Namens de kettingsmeden bood spreker als geschenk aan een blanke metalen vaas en een kistje sigaren. Na een dankwoord van de jubilaris werden verversingen rondgediend en bleef men nog enige tijd bijeen. Mr. J. Klaasesz verrichtte de opening Zaterdagmiddag is door de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. het door de gemeente Wassenaar van de er\en D. Th. Ruvs aangekochte landgoed voor het publiek opengesteld. Deze gebeurtenis had in tegenwoordigheid van plaatselijke autoriteiten, de afgevaardigde leden van Gedeputeerde Staten, mevr. mr. Chr. A. de RuyterDe Zeeuw en de heer mr. H. van Riel plaats bij het nieuwe brugje achter het raadhuis „De Paauw". dat een van de toegangen tot het park vor mt. Fraai recreatie-oord Burgemeester S. baron van Wijnber gen zei, dat de tijd niet heugt waarop in Wassenaar een Commissaris van de Koningin werd begroet en dat. nu hem deze eer te beurt viel, dit het bewijs leverde, van een voor de gemeente groot moment. Na er zijn voldoening over te hebben geuit, dat mr. Klaasesz in Was senaar zijn ambtswoning heeft gevon den. herinnerde hij aan de aankoop van de diverse buitenplaatsen, waarbij het gemeentebestuur zich op het standpunt plaatste, dat Wassenaar niet alleen een goede woonplaats moet zijn voor de in woners. maar ook een recreatie-oord voor het westen en het land. Hij wees er nog op. dat een en ander niet zonder moeite tot stand kwam, waarna hij de heer Klaasesz uitnodigde tot de open-, stelling over te gaan. DE WIND MEE. Mr. Klaasesz zei. dat dit voor hem als inwoner van de gemeente een prettige taak was. Wassenaar heeft de wind mee. Bij een uitnodiging van een andere ge meente in west gaat het om een cen trum voor bejaarden, maar Wassenaar is de enige gemeente, welke vraagt om de openstelling van een park, verheu gend feit voor het gehele gewest. Spr. zei te geloven in de waardering van het gehele land, omdat parken als na tionaal bezit van betekenis kunnen wor den aangemerkt. Wassenaar is eigenaar geworden van parken en zal de conse quenties daarvan moeten dragen. Dit mag het gemeentebestuur er echter niet van weerhouden om als VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 9 t/m. 15 AUGUSTUS. R. A. J. van Lier en fam., Wasstr. 67 naar Wageningen Nassauweg 14; F. Bliek- man en fam., Kneppelhoutstr 47 naar Voorschoten. Pr. Mauritslaan 58; D. van de Ruit-Dreef en fam., Burgsteeg 5 naar Brits-Borneo; H. F. M Donders en fam.. W. Singel 70 naar Oisterwijk. Dr. Bolslus- laan 10; W. F. van Koot en fam.. Fagel- straat 3 naar Leidschendam, Hertogstr. 14; H. J. J. Glorius en fam.. Duinhof 10 naar 's-Hertogenbosch. Zuiderparkweg 246; P. J M. van Heijst en fam.. Herengracht 25 naar 's-Gravenhage, Benoordenhoutseweg 214; G. Coerkamp. Rapenburg 12 naar 's-Gra venhage. Stevinstraat 308; E. G. van de Kooy, Lage Morsweg 63 naar Oegstgeest. Rijnzichtweg 175; J. M. Biron, Boerhaave- laan 7 naar Frankrijk; M E. J. Vromans- De la Rie. Looierstraat 92 naar Amster dam. aan boord; B Sluijter. Rijnsburger weg 10 naar Rotterdam. P. v. Aschstr. 46a; L. Haanstra, Maredijk 34a naar Oegstgeest. Rhijng.straatweg 197; L. E. Tengbergen. Maredijk 34a naar Oegstgeest. Rhijng.- straatweg 197; J. J. Blote. Korte Mare 27 naar Leiderdorp, Hoofdstr 43; J. v. d. Tang. Oude Vest 228 naar Leiderdorp, Steenbakkerslaan 1D; K. van Otteren, Aalmarkt 3 naar Den Helder. Duinroos straat 60; J. Seijffert. Noordeinde 14a naar Eindhoven. Tramstr. 50; J. M. van den Broek-Van Fulpen. De Goejestr. 59 naar Nijmegen. Tijgerstr. 141; R. Kleian. Zoe- terw. Singel 77 naar Oegstgeest. Schouten- burgstraat 18; J. van Koolbergen. Thor- beckestr. 47 naar 's-Gravenhage. Doven- netelweg 99; J. C. Vork. v. d. Waalsstr. 62 naar Tilburg, St. Josephstr. 67; T. Nooten- boom. Velllngkade 13 naar Wassenaar. Sch. bij Naoht Doormanlaan 2; P. J. Rau- werda. W. Rozenstr. 54a naar Indonesië; R F. A Moussault Rijnsburgerweg 163 naar Rotterdam. Schiedamsedijk 54 E; A. M. Breedijk, Rijnsburgerweg 10 naar He kendorp, Buurt 140a; M. B. A. van den Broek, Lysterstr. 1 naar Oegstgeeot. Wyt- tenbachweg &lj i. A. Breuiklnk, merel straat 43 naar Oegstgeest. Juffermansstr. 4; J Pijl, Roodborststr. 53 naar Oegstgeest. Juffermansstr. 4; C. van Meurs. Formosa- straat 13a naar 's-Hertogenbosch. Jnliana- pleln 15; E. A. G. E. v. d. Pool. Marnix- str. 93 naar Katwyk. Wassenaarseweg 75; H. A. Bijvoet, Rapenburg 24 naar Rotter dam, Bergsingel 172; M. C. v. d. Laan, Hartmanstr. 27 naar Papendrecht, Bad- huisstr. 2; G, G. Benjamins. Melch. Treub- laan 1 naar Katwyk. Zeeweg 117; W Ol- man. Seringenstr 23 naar Hulzen N.H.. Crailoseweg 116; J, M C. Zweers. Witte Singel 41 naar 's-Gravenhage. Beekln 428; G. de Vogel. Staringkade 34 naar 's-Gra- venhage. Falckstr. 132 bov.; A. van Soeren -Vonhout. Clarensteeg 11 naar Noord- wykerhout. Westeinde 26. GEVESTIGD: 16 t/m 22 augustus F. Brandt-Corstius en fam.. aan boord Utrechtse Jaagpad t/o No, 56a; D. C Ver kalk en fam., monteur, aan boord Mare- singel; M, Frank en fam., huishoudster, L. de Colignystr. 12a; L. Langeveld en fam., gem. ambtenaar, aan boord Mors singel; K. P. van Dlnter en fam boek houder, Meerburgerkade 8; P. M. Wielsma- Wilhelm en fam.. Moddermanstr. 5; C. S. Koole-v. d. Velde en fam Ballstraat 63; A L. Jorissen-Huizen. typiste, W. de Zwij gerlaan 145; B. W. van Daalen. onder- wqzer. B. Ballotstr. 39; J. Sack. Rijnsbur gerweg 153; A. H. Hakkaart-Groen, filiaal- houdster. Langebrug 46; M. E. W. ter Haar, hulp in de huish., Maredijk 1; S. Broven- der. Rijnsburgerweg 153; J. E. Struwe-Bast. Nieuwe Ryn 46; N. Broekhulsen. Poelgeest straat 20a; A. C Vlaming, verpleegster. Vondellaan 30; W. J. M. Verburg. Thor- beckestr. 24; W. G. Leenhouts. De Sitter- laan 19; A. D. Sitalsing, Vlnkenstr. 6; J. J. Vlieland, linnenmeisje. Rijnsburgerweg 10; R. Pleters. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. H. van Es. Celebesstraat 21; A. C. M. H. Joosten-Meuwlssen, diëtiste, Haarlemmer straat 138; W. A. J. Rapp, vertegenwoor- BMestoaat 67; i. F. yeeleaturl, rij- zich mogelijkheden voordoen, een greep in de kas te doen, desnoods met een beroep op Provincie en Rijk, want Wassenaar is de parel aan de kroon van Zuidhollandse gemeenten en ge zorgd moet worden dat de glans van de parel nog groter wordt. Hiermede verklaarde spr. het park voor geopend. Met een rondgang door het park en een bijeenkomst in de raadzaal werd de middag besloten. WASSENAAR ORGELCONCERT ZIJLLAANKERK Gerard Akkerhuis geeft woensdag a.s. met medewerking van de alt-mezzo Eli zabeth Verhagen in de Zij 11 aan kerk een concert. Het programma luidt: 1. a Cho- ralvorspiel, „Ach Gott vom Himmel sieh darein", J. L. Krebs: b. Toccata et fuga- d-dorisch, J. S. Bach; 2. Drie ..Geistliche Lieder" (alt-mezzo), a. „Liebster Herr Jesu". b „Bist Du bei mir". c. ..Gott lebet noch". J S. Bach; 3. Choralvor- spiel: „Schmücke dich o liebe Seele", Joh. Brahms; 4. a. Arioso (uit .Dettin- ger Te Deum"), G. F. Handel; b. ..Weh Ihnen" (uit ..Elias" (alt-mezzo). F Mendelssohn-Bartholdi5. Sonata VI 'Koraal „Gebed des Heren" met varia ties). F. MendeLssohn-'Bartholdi; 6 Oudi-Nederl. lied: ..Heer Jezus heeft een hofken" (alt-mezzo), bew. W. Pyper; 7. „Suite Gothique", a Introduction-Cho- ral, b. Menuet, c. Prière. d. Toccate, L. BoëUman. Pluimvee Wassenaar Zaterdag werd door de Pluimvee- vereniging Wassenaar in Het Wapen van Wassenaar een tafelkeuring ge houden van konijnen en hoenders. Keurmeesters waren de heren J. Dol uit Lisse en J. Westhoek uit Wassenaar. De uitslag van de keuring, waarvoor de belangstelling groot was. was als volgt: Beste dier van de grote hoenders was een Rhode Islandhen van de heer P. v. d. Steur. Wassenaar, en als beste van de dwerghoenders werd aangewezen een Speckled Sussexhaan van de heer U. Tj. de Vries. Wassenaar. Van de konijnen was het moeiste dier, tevens mooiste van de middenrassen, een chinchilla van de heer A. den Hol lander. Voorschoten. Het op een na mooiste dier, tevens mooiste van de dwergrassen, was een Pool roodoog van de heer N. v. d. Kooij. Wassenaar. De beste dieren waren voorts van de middelgrote rassen een Hangoor van de heer P. Hommel, Katwyk, van de kort- of langharigen een Rex van de heer L. Parlevliet, Katwijk, van de kleine ras sen een Hollander van de heer C. Barn- hoorn. Wassenaar. Het'beste nest was Blauw van Beveren van de heer A Heineman, Wassenaar, het beste nest op een na was Red New Seeland van de heer J Verhagen, Voor schoten wlelhersteller. Rapenburg 116; K. K. Llem, Buys Ballotstr. 19; Th. Copraij. r.-k. pries ter. Haarlemmerstraat 106; M. de Krey, grossier. Kraaierstr. 6; A. G. J. M. Corver. winkelier. Haarlemmerstr. 88: A. W. M. Speet, employé v. e. reisbureau. Nieuwe Beestenmarkt 19; H. A. Becker. Oude Vest 35; A. M. Bik, Apothekersdijk 30; R. A. Talens. Stuwstraat 18; M. J. M de Jong- Spits. Akkerhof 38: A. G. Neuteboom, melkhandelaar, Diefsteeg 7; A. van Llere. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. M. Kabel, verkoper. Haagweg 18; F. van de Velde-Van der Leyé, Hallstraat 63. WARMOND VISWEDSTRIJD VOOR DE JEUGD Zaterdagmiddag werd de uitgestelde viswedstryd gehouden voor de jeugd, die uitgeschreven was door de visclub „De Leede". Niet minder dan 81 jeugdige vissers verzamelden zich op de gemeen tehaven. Gezamenlijk gingen de kinde ren naar de overkant van de Warmon- der Leede. waar het sein werd gegeven om te beginnen. Tijdens de wedstrijd werden de jeugdigen op fruit getrak teerd. Als eerste pniswinnaar kwam uit de bus de 9-jarige H. v. Wissen, die ne gen vissen wist te bemachtigen en te vens ook in het bezit kwam van de wisselbeker. Tweede prijswinnaar was D. Versluis met 7 vissen. Derde prijs P. Lagas ook met 7 vissen. Binnen een uur werden in totaal 58 stuks gevangen. Aan allen, die vis gevangen hadden werd een prijsje uitgereikt in totaal 25 henge laars. WASSENAAR Geslaagd Voor het tweede gedeelte notarieel examen slaagde mr. A. P. F. Mousdeelt, alhier. ZOETERWOUDE RAADSAGENDA De burgemeester der gemeente Zoe- terwoude heeft de raad bijeengeroepen tegen donderdag 30 augustus te 7.45 urn- nam. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: Verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leermiddelen voor de Aloyslusschool aan de Schenkel weg; voor het aanschaffen van schoolmeube- len voor de houten school aan de Hoge Rijndijk (St. Bernardusschool)voor het stichten en inrichten van een houten schoolgebouw ten behoeve van de r.-k. meisjesschool in de Zuidbuurt; verlenen van een subsidie aan de Stichting Rem- brandfcherdenking 1956; verlenen van een subsidie aan de Drooggemaakte Geer. en kleine Blankaartpolder: ver lenen van een subsidie aan de Jeugd commissie der N. H. Gemeente alhier; verlenen van een subsidie aan de r.-k. vereniging voor EHBO te Zoeterwoude (Dorpi vaststelling van de verordening op het beheer van het Grondbedrijf; verhogen van het subsidie van de Stich ting tot bevordering van geordend zwem men alhier en het verhogen van de ga rantie betreffende de renten en aflos singen van de door genoemde stichting te besluiten geldlening; wijziging van de begroting 1956 van het Grondbedrijf; benoeming van de leden van de Water leidingcommissie en van het Adviescom missie ingevolge de Woonruimtewet; verlenen van eervol ontslae aan de heer Th. C. Berg. als gemeentebode en als ambtenaar van de plaatselijke belastin gen: verhogen van het krediet in reke ning-courant voor 1956: voorstel om aan Gedeputeerde Staten te verzoeken een wachtverbod in te stellen voor de Mie- ning. Beurs van Amsterdam Maandag 27 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 95 94% L Grootboek obl89% Ned. '51 3% 93'= B 94% Ned. '53 (3%) 93U 93% Ned. '48 3*4 89% 89% Ned. '54 314 90 89% Ned. '55 3% 90 89% Ned. '55 II 3% 90% 90% Ned '47 3% 3 91 90}jj Dollarlng '47 3 94 Ned. '56 3% 93% 93% Investeringscert. 3 93^ 93, Ned 62-64 3 93V4 93A Indie '37 A 3 92^« Grootboek '46 3 90 89% L ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 51% 51% Nat. Handelsbank 120V4 120% Ned Handelmy 194 195% A K 255% 250 Philips 288% 287 Unilever 407% 405% Wilton Feyenoord 322 317 Biliton 2de r239 235 Kon Olie f.50.— ..396 Kon Olie 795 791% Amst Rubber 80,^ 77% Holl Amer iyn 194 193% Kon Ned Stoomb 167 168 Ned Scheepv Unie 171% 172% H.V.A 105% 104% Java Cult57 57 Deli My 113% 112% Senembah75% 76 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 93% r Den Haag 1937 l 3 Leiden 1947 R'dam '37 1 III 3% 95 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 100% 200 Frans v. d. Zeeuw, ereste elftal- speler van UVS, is hedenmorgen in het huwelijk getreden met mej. Riet Meerburg. Pupillen van de blauw witte vereniging vormden bij het verlaten van het stadhuis een ere haag. terwijl ook de supportersver eniging zich niet onbetuigd tiet. (Foto L.D./Van Vliet.) Griekse ambassadeur verlaat ons land De ambassadeur van Griekenland bij het Nederlandse Hof. de heer Nicolas A. Anissas. zal in de loop van septem ber naar zijn land terugkeren. Hij kwam in augustus 1954 naar Den Haag, aan vankelijk als gezant en in oktober 1955, bij de verheffing van de wederzijdse ge zantschappen tot ambassades, als am bassadeur. Het is op het ogenblik nog niet bekend welke nieuwe post ambas sadeur Anissas zal opnemen. De Hongaarse minister van Justi tie. dr. Eric Molnar, die deelneemt aan het derde wereldcongres van sociologen te Amsterdam, vertoeft op het ogenblik in ons land. Hij bracht vanmorgen een bezoek aan zijn Nederlandse ambtge noot., de minister van Justitie prof. mr. BEURSOVERZICHT Iets lager; beleggingen onveranderd Amsterdam, 27 augustus De distcontoverhoging van de Neder- landsche Bank, ditmaal slechts met tot 3%%, is voor de beurs geen verrassing geweest. In feite had men hier op al enigszins gerekend en de voor naamste guldènsbeleggingen bleven van daag dan ook vrijwel onveranderd ten opzichte van vrijdag. Vanmiddag werden voorts ter beurze van Amsterdam ge ïntroduceerd certificaten van de 7% obligatielening Gelsenkirchener Berg- werkverein 1954. De belangstelling hier voor werd zeer behoorlyk genoemd en naar schatting werd een bedrag van 7 a 8 ton geplaatst tegen 97%%. Op de aandelenmarkt viel weer wei nig te beleven. De internationals moes ten enig terrein prijs geven, hetgeen men voornamelyk toeschreef aan de geringe zakenomgang. Kon. Olie en Aku verloren 4 a 5 punten. Philips en Uni lever noteerden circa 2 punten lager. De Scheepvaartsector opende in door snee ruim prijshoudend, doch later op de middag verdwenen ook hier de kleine openingswinsten. Voor cultuuraandelen was de stemming: enigszins verdeeld In- cidentieel aanbod in Amsterdam Rubber veroorzaakte een verlies van circa 4 punten. Ver. Deli daarentegen avan ceerde circa 2 punten, terwijl HVA na genoeg onveranderd sloot. WISSELKOERSEN Amsterdam. 27 augustus - Londen 10.62%'10.63%. New York 3.82H—3 83^. Montreal 3.90,363-90,Y Parijs 1.0840 1 0850. Brussel 7.64%—7.65%, Frankfurt 91 02%—91.07%, Zürich 87.27—87.32. Zu rich (vr fres) 89 3589 40, Stockholm 73 7673.81. Kopenhagen 54.945499, Oslo 53.16—53.21. Premieleningen A'dam '51 2% 117% lil5 Eindhoven '54 2% 96% 96% Enschede '54 2% 95 B Den Haag'5112% 109 106% idem II 2% 108% 108 R'dam '52 I 2% 110B idem n 2% 110 B 109% Utrecht '53 2% 102B 100 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 247 246% Rotterd. Bank214% 313% Twentsche Bank216% 217 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 224 223% Kon. Ned. Grofsm 118% 119 Rott. Droogd. My 623 609% Tieleman en Dros 13% Handelsondernemingen BorsumfJ. cv A f 1000 93% 92% Internatio107 106% Diversen Albert Heyn291% 288% Ned. M Walv Vrt. 70% 70% Spoorwegen Dell Spoorw Mij 21 21% Amerik. fondsen Anaconda 84% 84% Shell Oil Cy 96 96

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3