Stichting van de Arbeid adviseert verhoging der sociale uitkeringen Tevreden! Eden Een volle maand de Ouden van extra voor Dagen Met een enkel woord Honderd doden in Duitsland en Turkije door zwaar noodweer Lijdt niet langer Rode leiders in Hongarije zijn hooghartiger dan de Habshnrgers Bejaarde Amsterdammer met een hamer geslagen en zwaar gewond Agenda MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 Met ingang van 1 september? Wanneer de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de Staats secretaris het advies volgen dat de Stichting van de Arbeid heeft uitgebracht over sommige uitkeringen der sociale verzekeringswetten is het niet onwaar schijnlijk dat per I september a.s. sommige dier uitkeringen worden verhoogd. Het gaat hier om een aanpassing van de sociale uitkeringen als gevolg van de jongste loonmaatregelen. Ongevallenwetten Voorgesteld is de oude renten en toe slagen met 10% te verhogen ingaande 1 september 1956. Dit percentage is hoger dan de loonsverhogingen. De loonsver hogingen gaan de 6% niet te boven. De hoogte van de sociale uitkeringen is echter in de loop van de tijd belangrijk achtergebleven bij de werkelijke stijging van het loonpeil. De thans op de ongevallenrenten ver leende toeslagen varieren al naar ge lang het tijdstip van het ongeval van 1 tot 46,5%. Gezien het vorenstaande wordt dit straks 1 tot 61%. Het hoogste percentage geldt voor de renten die toe gekend zijn voor 1 januari 1947. De toeslagen worden alleen verleend bij een arbeidsongeschiktheid van meer dan 25%, terwijl alle toeslagen eindigen bij het bereiken van de 65-jarige leef tijd. Invaliditeitswet Op grond van dezelfde overwegingen zullen, volgens het advies, ook de inge volge de Invaliditeitswet verleende ren ten en toeslagen met 10% moeten wor den verhoogd met ingang van 1 septem ber a.s. Dit betekent, dat de huidige toeslag van 156% wordt verhoogd tot 182% (10% verhoging van de basis-rente plus toeslag). De gezinstoeslag die thans f. 45 bedraagt, zal dan plm. f. 50 moeten be dragen. Ook de ingevolge de Invalidi teitswet verleende toeslagen eindigen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Noodwettrekkers Aangezien de Noodwet Ouderdoms voorziening per 31 december 1956 komt te vervallen, adviseert de Stichting van de Arbeid af te zien van een procen tuele verhoging van de individuele uitke ringen. Deze zou te kostbaar zijn. In plaats daarvan wordt aangedrongen op een extra uitkering ineens. Gezien de andere verhogingen (10%) zou deze uitkering ineens 40% van de maandelijkse uitkering moeten bedragen (4 maanden 10%). Omdat de financiële positie van de Noodwettrekkers (ouden van dagen) vrü ongunstig is, wordt echter voorge steld bedoelde extra-uitkeringen in eens te stellen op een volle maanduit- kering. Deze extra-uitkering dient dan volgens het advies, in het laatste kwar taal van 1956 te worden uitbetaald. Kinderbijslagwetten Voor de te nemen maatregelen met betrekking tot verhoging van de kinder bijslagen is, zo vernemen wij van de zijde van het Christelijk Nationaal Vakver bond, geen eensluidende advies uitge bracht. De meerderheid van het bestuur van de Stichting (waaronder de werk nemersvertegenwoordigers) acht e.en ver hoging met 10% ingaande 1 oktober 1956 gewenst. Anderen adviseren een verho- BINNENLAND Mevrouw E. A. Broefhoff-Plnke, echt genote van Schout-bij-nacht arts P. C. Broektooff, tot voor kort chef van de ge neeskundige dienst der Kon. Marine, heeft zaterdagmiddag van een der werven van de Nederl. Dok en Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam de voor de Kon. Marine in aanbouw zijnde onderzeeboot- Jager „Amsterdam" te water gelaten. De betaalmeester van Wllton- Feljenoord te Schiedam stelde aan een 27-jarige klokkenist uit Den Haag 16 loon zakjes ter hand voor de leden van een werkploeg met het verzoek deze aan de betrokken mannen te geven. De klokkenist stal echter een fiets en ging er met het geld vandoor. Hij is nog voortvluchtig. Het gaat om een bedrag van f 1200. Te Amsterdam heeft zioh een 43- jarige vertegenwoordiger uit de hoofdstad gemeld, die bekend heeft zioh schuldig te hebben gemaakt aan oplichting en ver duistering, waarbij hij zijn slachtoffers voor totaal circa f 12.000 heeft benadeeld. Op de Veluwe zijn weer enkele ge vallen van Myxomatose aangetroffen. Een aantal konijnen, dat werd gevangen op het landgoed „Appel" tussen Voorthuizen en Nijkerk, bleek aan deze gevreesde ziekte te lijden en is onmiddellijk afgemaakt. Gisteravond is een 6-jarig jongetje, dat met een beurtschip in de Cementhaven te IJmulden lag, te water geraakt en ver dronken. Mevrouw Jo Vincent is met Ingang van 1 september benoemd tot hoofd lerares voor solozang aan de muziekschool van de Maatschappij tot bevordering van de Toonkunst te Haarlem. Mevrouw Vin cent, die sinds het neerleggen van de concertpraktijk in Zuid-Frankrijk woonde, zal zich nu in Aerdenhout vestigen. De 29-jarige G. Bos Helling, knecht bij de N.V, Scheepsbouw en Reparatiebe drijf Gebr. Sander te Delfzijl is zaterdag morgen in het z.g. Hellinggat bij de werf verdronken. Het personeel zegt, dat de man die niet kon zwemmen, te water raakte terwijl hij in een roeibootje bezig was de tros van een schip los te maken. Vermoedelijk is hij daarbij uitgegleden. Bos was gehuwd en had geen kinderen. Zaterdagmiddag is een 83-jarige voet gangster uit Den Haag, toen zij onvoor zichtig overstak op de Hoefkade, aange reden door een 53-jarige wielrijder uit Den Haag. Zij werd naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overgebracht en is kort daarna overleden. De 25-jarige assistent-machinist B. Engel uit Den Haag heeft in een zieken huis in Trondheim een geslaagde blinde darmoperatie ondergaan, nadat zijn schip het weersohip „Cumulus", hem in 20 uur in een race op leven en dood naar de haven van Trondheim had gebracht. België en Luxemburg hebben de invoer van tomaten met ingang van mor gen tijdelijk stopgezet. Charlie Chaplin werkt in St. Cloud nabij Parijs aan een film „Een koning in New York" waarvan hij hoopt dat het de grappigste is, die hij ooit heeft gemaakt. De film zal niet voor het volgende voor- Jaar gereed zijn. ging van het derde kind af, terwijl weer andere leden van oordeel zijn, dat er geen aanleiding is de kinderbijslagen te verhogen. De uiteindelijke beslissing zal moeten worden afgewacht. Een verhoging met 10% zou betekenen voor de werknemers: Kind per dag (oud) per dag (nieuw) le f. 0,51 2e en 3e f. 0,57 4e en 5e f. 0,80 6e en volgende f. 0,90 f. 0,56 f. 0,63 f. 0,88 f. 0,99 Voor Invaliditeits-, Ouderdoms- en Wezenrentetrekkers Kind per mnd. (oud) per mnd. (nieuw) le f. 13,25 f. 14,60 2e en 3e f. 14,90 f. 16.40 4e en 5e f. 20,80 f. 22,90 6e en volgende f. 23,40 f. 25,80 Ziekte- en werkloosheidswet Met betrekking tot een verhoging van de lopende uitkeringen ingevolge deze wetten heeft de Federatie van Bedrijfs verenigingen een advies gegeven aan de Bedrijfsverenigingen. Hierin wordt voor gesteld de uitkeringen op hetzelfde tijd stip en in gelijke mate te verhogen als die van de loonsverhogingen in de on derscheiden bedrijfstakken. Groot aantal gewonden bij Oosterburen— Ernstige schade aan de gewassen In Zuidoostelijk Turkije hebben overstromingen ten gevolge van hevige slagregens aan 79 personen het leven gekost. De wolkbreuken hebben ook aan zienlijke materiële schade aangericht. Een hevige storm, die zaterdag over geheel Duitsland heeft gewoed, heeft de dood van zeker twintig mensen veroorzaakt. Er zijn meer dan 250 gewonden. Hier en daar kwamen windstoten van 120 km per uur voor. De materiële schade valt nog niet te berekenen. In een park in Hannover werden duizenden bomen ontworteld, hoogspanningsdraden en bovengrondse gasleidingen werden vernield en in Lünenburg woei het dak van het stadhuis. Verkeer sterk belemmerd Onze correspondent in West-Duits- land telefoneerde ons hedenochtend: In verscheidene steden en dorpen wer den mensen door ontwortelde bomen verpletterd. Vele auto's ondergingen het zelfde lot. In de buurt van Keulen viel een ontwortelde boom op een huis, dat grotendeels instortte. Talloze motorrij ders, bromfietsers en fietsers werden gedood of zwaar gewond. Het tenten kamp, dat in Keulen in de buurt van het Norfeld-stadion door het Belgische leger was opgebouwd om er 18.000 jeug dige deelnemers aan de a.s. 77ste Duitse Katholiekendag in onder te brengen, verdween voor het grootste deel in de lucht. In Goslar smeet de brandweer urenlang tonnen water op de hoofd tent van een circus om het te verzwaren en voor wegwaaien te behoeden, hetgeen gelukte. Het spoorweg- en wegverkeer in de Bondsreupliek werd zaterdag - en ten dele ook nog zondag - sterk belemmerd door ontwortelde bomen en telegraaf palen. die over de rijweg en spoorba nen lagen en door gestoorde telefoon verbindingen. Ernstige vertragingen tra den op in het internationale spoorweg verkeer. De vliegtuigen naar Berlijn, voortgedreven door de storm, kwamen soms een half uur te vroeg aan! Ern stige schade is overal in West-Duitsland aan het te velde staande gewas toege bracht. Zij alleen al beloopt vele mil joenen marken. PREDIKANTEN UIT ZUID-AFRIKA IN ONS LAND. Ds. A. J. V. Burger, secretaris van de Federale raad van Ned. Gereformeerde kerken in Zuid-Afrika en scriba van de Generale synode van de Ned. Gerefor meerde kerk in Transvaal, heeft samen met ds. A. J van Wijk (Kaapstad) een bezoek aan ons land gebracht om kennis te nemen van het Nederlands kerkelijk leven en vooral van de arbeid van de Ned. Hervormde kerk. Beide predikan ten zijn dezer dagen door het modera- men der Generale synode ontvangen. (Ingez. Med.-AdT.) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat ver drijft in al die gevallen snel en af doende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschakelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f2.40 en f8.88 Mevrouw Bou man terug? Mevrouw Bouman, de verdedigster in de zaak tegen de Nederlander H. Schmidt, heeft medegedeeld, dat zij een verzoek om als verdedigster te willen optreden in de zaken tegen de andere Nederlanders, die zich op be schuldiging van ondermijnende acti viteiten nog in hechtenis bevinden, niet in overweging zal nemen. Deze verklaring legde zij af na de bekendmaking door de officier van Jus titie Raden Harahap, dat hij is benoemd tot openbaar aanklager in de zaken te gen de Nederlanders Doornik en de Mey van Gerwen, die ruim drie jaar geleden in verband met de beschuldigingen te gen Schmidt en wijlen Leon Jungschla- ger werden gearresteerd. Enige tijd geleden deelde de vroegere openbare aanklager Soenarjo mede, dat Doornik, oud-Nederlands-Indisch be stuursambtenaar, en de Mey van Ger wen in Djakarta terecht zullen staan, terwijl de Nederlander De Braai voor het Landgerecht in Soemedang zal wor den berecht. Mevrouw Bouman zeide, dat zij zodra de zaak Schmidt is afgelopen, naar Ne derland wenst terug te keren. Zoals bekend, heeft de openbare aan klager Joesoef Soewondo tegen Schmidt een gevangenisstraf van 15 jaar wegens medeplichtigheid aan opstand geëist. Op 10 september zal mevrouw Bou man haar pleidooi houden. Verwacht wordt, dat rechter Rochjani binnen een maand daarna zijn vonnis zal uitspre ken. Russische proeven met kernwapens Amerika verwijt Moskou geheimzinnighid De Sovjet-Unie heeft op 24 augustus haar proeven met kernwapens in Zuid west-Siberië, ten, noorden van India, Afghanistan en Pakistan en ten westen van China, hervat, aldus een rapport, dat op verzoek van president Eisenhower door de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, Lewis Strauss, gepubliceerd is. In het rapport wordt de Sovjet-Unie gekritiseerd om de geheimhouding, waarmee zij haar program heeft omge ven en het niet verstrekken van eniger lei veiligheidswaarborg" met betrekking tot de wjjze, waarop zij een proefne ming met kernwapens verricht". President Eisenhower zegt in een be geleidende verklaring nogmaals, de na druk te willen leggen op de noodzake lijkheid van doeltreffende internationale controle van de atoomenergie en ont wapeningsmaatregelen gepaard gaande met de nodige, thans mogelijke, waar borgen. In het rapport van Strauss heet het verder, dat het op 24 augustus tot ont ploffing gebrachte kernwapen een kracht had van minder dan een mega ton. Behalve het genoemde gebied van de proefneming, waar volgens het rap port de meeste Russische proeven zijn genomen, is ook het gebied van de Barensz-zee voor kernproeven gebruikt. In het rapport van Strauss wordt ten slotte o.m. gezegd, dat hoewel de V. S. slechts dertien keer een bekendmaking hebben gedaan over Sovjetrussische proefnemingen, het werkelijk aantal kernontploffingen in de Sovjet-Unie aanmerkelijk hóger dan dertien is ge weest. Communistisch iveekblad zet de puntjes op de democratische „i" Het in Boedapest verschijnende weekblad „Irodalmy Ujsag" schrijft, dat de Hongaarse communistische leiders „aristocratischer zjjn dan de Habsbur- gers" Zelfs aartshertog Jozefs kinderen gingen voor de oorlog naar een gewone staatsschool, maar de kinderen der communistische leiders krijgen particulier onderwijs, aldus het blad. Hun inkopen worden niet gedaan in gewone winkels, maar er zijn speciale goedvoorziene winkels voor hen gereserveerd. In hun vakantie baden zij in het Balaton-meer, terwijl de arbeiders van die plaats worden weggehouden door po litie en prikkeldraad, aldus het blad. Russische mijnindustrie schiet nog altijd tekort De Sovjetrussische minister voor de kolenindustrie, Zademidko. heeft zater dag in Moskou in een toespraak voor mijnwerkers verlangd dat er een „in grijpende verbetering" zal komen in het beheer vafi de Russische mijnen, en dat de directies niet langer zullen worden gehinderd door „kleinzielige inmenging" Hij verklaarde, dat de produktiviteit tijdens het vijfde vijfjarenplan met meer dan 25 procent was gestegen en dat de industrie zich sneller had ont wikkeld dan volgens plan, maar dat de Sovjet-Unie toch nog steeds met een kolentekort zit. De produktie moet in het zesde vijfjarenplan, dat tot 1960 loopt, met 52 procent worden opgevoerd. Kolenschaven en andere machines voor mechanische ontginning worden in de Sovjet-Unie meer gebruikt dan waar ook ter wereld, verklaarde de minister, doch hun produktiviteit is nog onvol doende. Hij weet dit aan gebrekkige or ganisatie. slecht ondergronds vervoer en veelvuldige stilstand door mechani sche defecten. (Ingez. Med.-Adv.) Schip in nood, veilig binnen Het 590 bruto register ton wegende Duitse schip „Elbing VIII" gaf zater- dagvond noodsignalen, waarop de sleepboten „Holland'» en „Stortemelk" van de rederij Doek9en op Terschelling uitvoeren. Zondagnacht vonden zy het schip 25 mijl ten noordwesten van IJmuiden en konden zij de sleepka bels vastmaken. Het bleek, dat de machine door het breken van de lagers defect was ge raakt, ongeveer 100 mijl ten noorden van Dover. De kapitein, de 63-jarige F. Koehler, gooide het anker uit en hield het schip met de kop in de wind, maar de positie van het betrekkelijk kleine scheepje werd hachelijk toen er wind stoten met een kracht van 100 km. ge meten werden. Zware grondzeeën spoel den over boord en soms stond er nage noeg een meter water op de stookplaat. Toen werden er SOS-seizen uitgezonden. Onmiddellijk hierop voeren de sleepbo ten, die altijd op Terschelling onder stoom liggen, uit. Nadat contact verkre gen was werd het schip naar Harlingen gesleept omdat de loodsdienst bij IJmui den vanwege het stormachtige weer ge staakt was. Het schip van de rederij A. Zetler uit Lubeck, was vanuit Danzig vertrokken met bestemming Granville. Prof. dr. P. Muntendam, directeur- generaal van de Volksgezondheid, heeft vanmorgen in Utrecht het eerste sympo sion van dierenartsen-hygiënisten officieel geopend. Aan dit symposion, dat tot 1 sep tember zal duren, wordt door ruim 160 vertegenwoordigers uit 27 landen deel genomen. De Jaarvergadering van de Vereniging van reinigingsdirecteuren zal worden ge houden van 25 tot 28 september te 's-Her- togenbosoh. BUITENLAND Een cycloon heeft op het oostelijk plateau van Columbia de dood van zes meisjes veroorzaakt, die in een school gebouw zaten, dat door het geweld van de storm instortte. Bij Cannanore, aan de kust van zui delijk India, hebben douane-ambtenaren zondag voor ongeveer drie miljoen gulden aan gesmokkeld goud ontdekt, ln verband waarmee reeds een man is gearresteerd. De bosbranden, die sedert woensdag avond in de streek van Grasse hebben ge woed, zijn zondag bedwongen. Het vuur heeft een oppervlakte van 2000 ha ver woest. Drie brandweerlieden kwamen om het leven. Doordat een motorboot voor de kust van Groenland op een klip stootte en om sloeg, hebben zondagmiddag acht personen de dood in het water gevonden. Lleohts een van de negen inzittenden is gered. Volgens een Hongaars blad zullen de straten en openbare Instellingen die naar nog levende personen „en vooral naar (de in Juli afgetreden partijleider) Rakosi" 1 zijn genoemd, spoedig worden herdoopt. De kolenmijn van Poirier te Montig- nles-sur-Sambre, waar vrijdag brand is uitgebroken, is zaterdag gesloten. Daar er beneden geen mijnwerkers meer aanwezig zijn, konden de schachten van 824 en 900 (voor luchttoevoer en -afvoer van de brandende galerij) worden gesloten. Men hoopt dat de brand door gebrek aan zuur stof zal doven, doch men houdt er reke ning mee, dat dit énige maanden kan vergen. In een geveoht ten noorden van Bizot, tussen Constantine en Philippeville, zijn drie Franse militairen en 12 opstan delingen gedood. Dit werd zondag in Algiers bekend gemaakt. Bij andere ge vechten in de provincie Constantine kwa men 10 opstandelingen en 3 Fransen om het leven. Op het afscheidsdiner, dat president Kekkonen zaterdag de Sovjetrussische maarschalk Worosjilof (die een bezoek aan Finland heeft gebracht) aanbood, heeft laatstgenoemde meegedeeld, dat de Sovjet- Unie de universiteit van Helsinki 3000 wetenschappelijke en letterkundige wer ken zal schenken In de omgeving van Singapore heeft een Britse patrouille de op één na belang rijkste leider van de communistische ver zetsstrijders op Malakka, Joeng Koeo, ge dood. De Britse militairen troffen zeven mannen slapende aan. Deze trachtten te vluchten, waarop Joeng Koeo werd dood geschoten. De overige Communisten wisten te ontkomen. De bekende Amerikaanse architect Frank Lloyd Wright heeft een wolken krabber van 1600 meter hoogte ontwerpen. Indien de plannen doorgang vinden zal deze in Chicago worden gebouwd. In Parijs zijn de opnamen be gonnen voor de film „Amour dans I'apres midi", waarin drie wereld beroemde sterren optreden, n.t. van links naar rechts op deze foto Gary Cooper. Audrey Hepburn en Maurice Chevalier. Werkelijk, dit is Audrey Hepburn, zij het dan ook met een ongebruikelijk kapsel, dat haar een volkomen ander uiterlijk geeft. In Midden-Japan is de Sakuma- stuwdam geopend. De elektrische centrale heeft een produktlevermogen van 350.000 KW, de bouw van de dam heeft 35 miljoen pond sterling gekost en bij de aanleg zijn 90 arbeiders gedood en 5000 gewond. De Indiase „Raad der Staten" heeft zaterdag eenstemmig een wetsontwerp aangenomen waarbij de huidige 29 staten worden vervangen door 14 staten en 4 ge bieden die centraal zullen worden beheerd. De tegenwoordige toestand is, dat de diverse staten onderlinge verschillen ln rechtspositie hebben. Het ontwerp is reeds door de Tweede Kamer aangenomen, zodat het nog slechts de goedkeuring van de president nodig heeft om wet te worden. Vandaag zou men in het meer „Rond" in de Franse Alpen een ton ont plofbare stoffen laten springen om een kunstmatige aardschok teweeg te brengen. Het is de eerste explosie van een serie bestemd voor studiedoeleinden in verband met het geofysische Jaar. Mislukte roofoverval door elektricien Zaterdagavond is de 72-jarige alleenwonende heer Willem Eijkes in zijn be nedenhuis aan de Czaar Peterstraat 44 in Amsterdam-oost door een 2I-jarige elektricien met een hamer neergeslagen. Ernstig gewond werd de oude man naar het O.L.V. Ziekenhuis overgebracht, waar hij 's nachts nog geopereerd werd. Dank zij het feit, dat het slachtoffer zijn aanvaller herkende en, zij het niet geheel duidelijk, diens naam aan een te hulpgesnelde buurman kon opgeven, kreeg de recherche een eerste aanwijzing. Bovendien had een buurvrouw tegen zeven uur een grote, jeugdige man met rood haar de woning van de heer Eijkes zien verlaten. Vooral deze persoonsbeschrijving heeft de recherche in staat ge steld binnen 12 uur de dader te arresteren, die bekend heeft. De hamer vond de politie in het huis van het slachtoffer. De heer Eijkes, die kranten rond brengt, zat juist aan tafel zijn opge haalde geld te tellen, toen de elektricien aanbelde. Deze, een kennis van zijn zoon. ging met de heer Eijkes naar de huiskamer, waar eerst wat werd gepraat. Plotseling haalde de elektricien de ha mer te voorschijn en sloeg de oude man op zijn achterhoofd. Deze stond van zijn stoel op en strompelde het gangetje naar de voordeur in, achtervolgd door zijn aanvaller, die hem daar nogmaals WOENSDAG Wassenaar. Zljllaankerk: Orgelcon cert Gerard Akkerhuls, m.m.v. Elizabeth Verhagen. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng ..Van kiel tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags en dinsdags bovendien 7.309.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) BIOSCOPEN: Luxor. „You're never too young", a. 1. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido. „De naakte oorlog", 14 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „Geef 'm de ruimte", a. 1. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Jeugd ln gevaar", 18 jaar. Rex. „Stad ln boelen", 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon. „Rock around the clock", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Haven-Apotheek Haven 18. tel. 20085; Apotheek Oegst geest, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274. BU geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. met de hamer sloeg. De heer Eijkes was intussen om hulp gaan roepen. Hierdoor en ook door het zien van de bloedende wond, die hij de oude man had toege bracht, nam de aanvaller de vlucht. Via een binnenplaatsje kwam een buurman door de achterdeur op het hulpgeroep van het slachtoffer, diens woning bin nen. De heer Eijkes was in de gang in elkaar gezakt. De elektricien heeft niets van het geld meegenomen. De verdachte werd 's morgens vroeg van zijn bed gelicht. Aanvankelijk gaf hij voor van niets te weten, doch ten slotte bekende hij de oude man te hebben neergeslagen. Na zijn daad was hij bij een vriend op visite ge weest en vervolgens rustig thuis naar bed gegaan. De heer Eijkes, die pas zes weken in de Czaar Peterstraat woont, zou volgens praatjes in de buurt waar hij vroeger gewoond heeft geld bezitten. De elektri cien. die werkloos is als gevolg van zijn gezondheidstoestand, wilde geld hebben. Hij verklaarde dat het plan voor de overval zaterdag bij hem was opgeko men. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 s Stockholm licht bew. w 6 Oslo half bew. windstil Kopenhagen zw. bew. zw 7 Aberdeen mist windstil Londen zw. bew. ozi 3 Amsterdam geh. bew. ozo 3 Luxembburg regen ono 3 Parijs regen 0 2 Bordeaux regen w 5 Grenoble half bew. zzw 8 Nice regen nw 2 Bfrlijn zw. bew. zzo 2 Frankfort regen ono 2 München licht bew. zo 2 Zürich mist nw 2 Genève mist windstil Locarno regenbui windstil Wenen mist O 1 Innsbruck half bew. wzw 1 Rome onbewolkt O 2 Jaccio zw. bew. no 2 14 2 17 0 17 1 18 0.4 22 0.1 21 10 20 2 25 0.4 20 0 21 0.1 18 0 20 0.2 20 6 20 25 18 3 22 0 31 0 31 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2