Het schip werd een beter tehuis Even lachen.... stadsnieuws Raadsagenda in Voorschoten in vlot tempo afgehandeld Ruimer aanbod drukte de prijzen van slachtvee wat omlaag Goede verkeersweg tussen Alphen en Koudekerk ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1956 Buitengaatseen ommekeer (VI) In de prille uien van de dagwacht met donker, helder weer, terwijl wij de monding van de Taag naderden en de lichten van Kaap Espichel en Kaap Roca konden peilen, babbelde Willem even met een tegenliggende tanker, die op korte afstand passeerde. De morse-lam pen knipoogden tegen elkaar de kennis making over en weer. Wij van onze kant: GaroetBarcelona te Rotter dam. En de tanker liet weten: Orelia Port Talbol to Tunis. Even later kruiste een kleine collier onze koers, waarschijn lijk op weg naai Lissabon. En bij het doorbreken van het daglicht zagen we de verkleuring van het waterDaar, in de goed zichtbare rotsenkust van Portugal, lag ergens de monding van de Taag. En Lissabon verder het binnen land in, onzichtbaar. In de volgende wacht doken aan stuurboord die enkele wat verspreid liggende kale rotsen boven de einder, die de Berlings of Berlinga- eilanden vormen, vijf mijl uit de kust bij Kaap Carvouro. Vanavond tegen middernacht Kaap Finisterre en Kaap Villa no. En dande Golf in. Een et maal oversteek naar Ouessant. Die avond nodigde kapitein Rijnber gen zijn passagiers aan het afscheids diner. En hij liet, wat ik altijd als een fijne geste van gastvrijheid zal blijven waarderen, de „ouwe stuurmansleer ling" er aan deelnemen. Die mocht aan zijn linkerzijde aan de hoofdtafel zitten. Het werd een feestelijk gebeuren, waarop zelfs een groot aantal sea-shan- ties, ten gehore gebracht door een van de Engelse passagiers,.niet ontbrak. De dansvloer helde wel eens wat sterk on der de toenemende slingeringen van het schip, maar dat werd niet als een bezwaar gevoeld. Zelfs aan het diner konden door de grote ramen van de salon nog twee jachten worden waar genomen. die de laatste tientallen mijlen strijd uitvochten in de grote race van Torbay naar Lissabon, 's Middags waren we er al twee gepasseerd op de plat voetwacht. Wel sterk verschilt deze nieuwe Garoet en trouwens elk schip van deze tijd van de vroegere schepen. De huisves ting is met sprongen vooruit gegaan. Als leerling bivakkeerde ik met een maat op de oude Garoet in een hok in het achterdekhuis. Dat was eigenlijk het hospitaal voor inlandse vrouwen, als het schip in de hadji-vaart werd ge bruikt. Er was wel een minuscuul leer lingenhutje in de midscheeps, maar dat was bij anderen in gebruik. In het vrouwenhospitaal, luttele meters in het vierkant, waren aan beide zijden twee kooien getimmerd. Een smal gangentje ertussen liet nog net genoeg plaats voor een wastafel. Natuurlijk geen stromend water, maar twee blikken in het kastje, een voor vers water en een om het vuile water uit de wasbak op te vangen. Kas ten waren er niet. zodat we onze kleren maar in de kist lieten en deze in de onderste kooi plaatsten. Zo leefden we in een allesbehalve gezellige omgeving. Onze eetgelegenhid, de messroom, was een klein hokje met een tafel geflan keerd door twee banken. Wie te laat was om in te schuiven naar rang en ancien- Wij vragen uw aandacht voor ge- wichtheffer Tommy Kono, die hele maal uit Honoloeloe naar München was gekomen om daar te worden uitgeroepen tot de mooiste atleet van de wereld. Tweede werd de Frans man Robin en derde de Canadees Daly. Tommy bekende, later, dat hij wel wat had gesmokkeld, want hij had zijn bril niet op. Behalve deze ,schoonheidstitel" wist Kono ook nog beslag te leggen op het wereld- ka mpio ensohap ha If zw a argewic ht- heffen. Daar was hij tenslotte toch voor naar Duitsland gekomen. Noem Italië en we denken meteen aan Vincenzo Vagni, die in Cremona een nieuwe kruidenierswinkel opende. De aardigheid was er echter gauw af, toen hij ontdekte, dat al het pa piergeld uit het kasregister was ver dwenen. „Niemand de deur uit", riep Vincenzo, „voordat we de dader heb ben." De onverlaten bleven echter achter het behang. We zien uw ver baasde gezichten. Daarom vertellen we er nog even bij. dat muizen zich te goed hadden gedaan aan de lires. Vincenzo heeft zijn winkel nu vol staan met muizenvallen, zodat het geboefte een andere kruidenier zal moeten beetnemen. Vijfjarig meisje gered Gistel-morgen tegen twaalf uur reed een vijf-jarig meisje, wonende aan de Middelstegracht met haar autoped in de Nieuwe Rijn. De 62-jarige heer P. Ouwerkerk, die het ongeluk zag gebeu ren, sprong gekleed te water en wist het meisje spoedig op de kant te bren gen. Het meisje werd naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waar het ter verpleging werd opgenomen Br is geen levensgevaar aanwezig. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Elisabeth Cornelia Jansje, dr van F. J. Lardee en J. de Horn; Joseph Antonius, zn van F. G. Welling en C. J. M. Hoge- boom; Cornelis Paulus, zn van C. Kouwen en J. M. Stikkelorum; Andreas Petrus Maria, zn van A. P. Heuzen en C. M. in 't Groen; Hermanns Johannes, zn van L. van Es en K. Boezaard; Albert Jan. zn van L. Wolthuis en J. M. Bregonje; Joannes, zn van A. N. Spring in 't Veld en M. v. Dijk; Johannes, zn van J. Simons en W. de Vink: Johannes Antonius Joseph, zn van S. Menken en M. E. J. Blomert. ONDERTROUWD: P. A. A. Spijkers en J. J. Krol; E. G. H. van Vloten en J. Fuchs; A. Fuchs en C. A. Niehot; S. J. J. Hamerling en H. H. Groen; J I. Fielemon en C. Flanderhijn; C. F. Segaar en C. Harteveld; W. J. van Rooijen en C. Wetselaar; C. van Rijn en E Hooge- veen; R. H. C. M. Bazelmans en J. C. M. van der Klugt; C. J. van Daalen en C. H. H. Kanbier; J. van Wingerden en G. de Bock; J. B. Castelein en J. M. Stikvoort; J. M. Slingerland en P. C. Mleloo; L. Vernet en E. A. C. Ouwerkerk; J. Brussé en A. J. P. de Koning: L. J. Bosch en H. M. C. Fok9; G. van Fruchten en M. Neute boom; C. M. Troost en C. Dietz; L. Lacroix en N. Houweling; A. Plaizier en I. A. Rodewijk. OVERLEDEN: P. D. H. Willebrand, man, 26 Jaa». niteit. moest onder de tafel door naar zyn plaats kruipen. Hier op dit nieuwe schip ruime hutten met een moderne wasgelegenheid, stromend warm en koud water. Een ruime messroom met tafeltjes voor vier personen en stoelen. En zo is het ook bij de matrozen en de olie leden. Het oud foc'sel, dat benauwde hok in het voorschip met twee rijen kooien langs de wanden en een tafel in het midden, een ongezellig verblijf waarin geslapen en gegeten werd. heeft nu ook plaats gemaakt voor een mess room het tafeltjes en stoelen en hutten, elk voor twee personen. Iedere matroos en olieman heeft nu een eigen afgeslo ten verblijf in het schip, dat hij het zijne kan noemen. En al kankert een zeeman graag op het eten, het verschil tussen dit nieuwe en het oude schip was wel bijzonder groot. Daar werkte in de eerste Dlaats al aan mee het ontbreken van een vries- machine op het oude schip. We moesten het daar met een ijskast stellen, die aan het eind van tien of veertien dagen in de tropen praktisch uitgeput was. Op de uitreis werd het laatst ijs geladen in Port Said, wat betekende dat tegen het naderen van Colombo het vlees de be ruchte groene randjes kreeg. Het ging dan in de molen en we aten drie dagen achter elkaar Hamburger biefstuk. Op de tweede dag wisten we dan wel. dat het al weer zover was. De verstrekking van ijswater bleef uiteraard beperkt tot de twee hoofdmaaltijden. Voor de rest dronken we maar het meer dan lauwe water uit de tanks. Driemaal per week werd de broodmaaltijd in de avonduren vervangen door warm eten. wat bij het dikwijls mislukken van het brood een bakker moest van goeden huize komen wilde hij overweg kunnen met de mee gegeven gist koekjes een ware trakta tie vormde. Dat is nu voorbij. Warm eten staat tweemaal per dag op het menu en van vlees met groene randjes is geen sprake meer. Daarbij komt dat het menu voor officieren en minderen vrijwel gelijk is. Maar jahet eten is voor een zeeman een belangrijke factor. En dus is dat al tijd het eerst het kind van de rekening om er een aanmerking over ten beste te geven. De waardering van de arbeid op zee is sinds de oorlog veel gunstiger geworden. De gages zijn belangrijk verbeterd. Ook LEIDERDORP Medische Dienst De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter G. A. de Bruyne. Hoofdstraat 8, tel. 22208. OEGSTÜEESt NIEUWE KAPELAAN. Kapelaan W. Wüst. die ongeveer ze ven jaa rwerkzaam was in de r.-k. Pa rochie alhier is door de bisschop be noemd tot kapelaan aan de Dekenale Kerk in Den Haag. Tot zijn opvolger alhier werd benoemd kapelaan N. M. Gril pink. die sinds 1954 kapelaan was te Leiderdorp. ZILVEREN JUBILEUM WETHOUDER Dr. K. SIMON THOMAS. Dr. Simon Thomas, die op 1 septem ber het feit herdenkt, dat hij voor 25 jaar zijn intrede deed als lid van de gemeenteraad, zal op die datum in verband mqt zijn jubileum gelukwen sen in ontvangst nemen te zijnen huize tussen 4 en 5 uur namiddags. Mime- en pantominecursus NIEUW INITIATIEF VAN OUD-POELGEEST In bet najaar wordt in Kasteel Oud Poelgeest te Oegstgeest een nieuw ini tiatief ontwikkeld, speciaal voor Leiden en omstreken. Te beginnen 18 septem ber zal elke 14 dagen in de avonduren een cursus mime en pantomine gege ven worden. Reeds lang werden op cur susweken in gesloten groepsverband de mime en pantomine ter bevordering van creativiteit en vrijmoedigheid in bewe ging en gebaar op Oud-Poelgeest be oefend. De nieuwe mogelijkheden die mime en pantomine bieden verdienen echter in veel ruimer kring bekend te worden. Vandaar dat deze cursus spe ciaal gericht is op belangstellenden uit de omgeving onderwijzend personeel, jeugdleiding. maar ook zij. die er per soonlijk plezier in hebben dit mee te maken. Dc cursus omvat 7 avonden en staat onder leiding van Jan Bronk. de bekende directeur van het Pantomime- Instituut te Amsterdam. Natuur in huis Gisteravond hield de Oegstgeester Aquariumvereniging ..Natuur in huis" een bijeenkomst in het hotel 't Witte Huis te Oegstgeest. De voorzitter open de met een hartelijk welkomstwoord aan de aanwezigen en in het bijzonder de heer Piket, die voor deze avond zijn medewerking verleende door de lezing te houden. Het onderwerp: ..Hoe richt ik een aquarium in", werd tevens dooi de heer Piket gedemonstreerd in de vorm van het opzetten van het vereni gingsaquarium. Daar de heer Piket op dit gebied een expert is, was het een zeer interessant betoog. Ook werden er door de aanwezigen vragen gesteld aangaande de beplantingen en liet in richten van aquaria, welke door de heer Piket werden beantwoord. Na de lezing volgde de gebruikelijke verloting. VOORSCHOTEN COLLECTE Van 27 augustus tot 8 september a.s. wordt een huis-aan-huis-collecte gehou den ten bate van het Koningin Wilhel- minafonds. Zoals bekend, worden deze geldmiddelen besteed aan de bestrijding van de zo gevreesde ziekte, kanker. VISWEDSTRIJD. De eerste Voorschotense hengelsport vereniging heeft op 22 augustus j.l. haar tweede grote ledenwedstrijd gehouden in de Langeraarse plassen. Er waren 19 deelnemers. In totaal werd 17060 gram gewicht aan de schaal gebracht. De prijswinnaars waren: 1. Goddijn sr. met 2885 gr., 2. Beukenhold 1920 gr.. 3. van Maanen 1885 gr.. 4. Woltman 1820 gr.. 5. Goddijn jr. 1580 gr.. 6. Schoon beek 1480 gr., 7. C. van As 1270 gr.. 8. J. Teske 750 gr.. 9. van Mourik 640 gr., 10. Smorenburg 635 gr.. 11. Goedemoed 545 gr., 12. Spoor 475 gr.. 13. Verseput 460 gr.. 14. Bolle 220 gr., 15. mevr. Mel- zer 190 gr.. 16. Lelieveld 190 gr.. 17. Kabbedijk 150 gr.. 18. mevr. Kabbedijk 65 gr. Slechts 1 deelnemer kwam zon der vis thuis. Zo zag ik door de patrijspoort van mijn hut de Berlings. de officieren delen tegenwoordig in de overwerkregeling. Zon- en feestdagen, op zee doorgebracht, worden als verlof dagen vergoed. Time for time, noemt men dat. Dat het verlof bij het huidige jachtige varen en de weinig ruime per soneelsbezetting wel eens in het gedrang komt, is een feit, dat niet te ontkennen valt, zoals er altijd nog wel dingen zijn, die verbetering kunnen gebruiken. Maar waar vindt men die niet? En natuurlijk is de lange reis in de buitenlijnen, on danks de extra-vergoedingen, niet zo erg populair. Lange reizen zijn er tegenwoor dig meer dan vroeger. Maar zo blijft er, bij al wat verbeterde, altijd nog wel wat te wensen. Wat zo oud is als de mensheid zelf. VOLGENDE KEER Over Sparks, Pa en schone lakens Centrale Adoptieraad In het Staatsblad van gisteren is verschenen een K.B. van 8 augustus IJ. tot vaststelling van een algemene maatregel van bestuur, bedoeld in art. 969 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering. Dit „Besluit Centrale Adoptieraad" treedt in werking met ingang van 1 november a-s. In het besluit wordt bepaald, dat de Centrale Adoptieraad, welke te Den Haag gevestigd zal zijn, uit ten minste 7 en ten hoogste 15 leden bestaat. Bij de benoeming van de leden wordt rekening gehouden met de geestelijke stromingen, zoals die in de bevolking in het alge meen aanwezig zijn. Hun benoeming geschiedt voor de tijd van 6 jaren. De af tredende leden zijn terstond herkies baar. De Centrale Adoptieraad dient van advies op de hem door de Raden voor de kinderbescherming toegezonden ver zoekschrift en tot het uitspreken en het herroepen van adoptie. De Raad dient de minister van Justitie op diens verzoek of ambtshalve van ad vies omtrent aangelegenheden het In stituut der Adoptie in het algemeen ra kende. De werkwijze ten aanzien der adoptie zal als volgt zijn: dengene, die een kind wil adopteren dit zal doorgaans een echtpaar zijn zendt een door een Pro cureur ondertekend request aan de recht bank. Deze zendt het verzoek om advies naar de Raad voor de Kinderbescher ming, welke een onderzoek instelt. Het resultaat van dit onderzoek wordt met het verzoek opgezonden naar de Centrale Adoptieraad. Deze maakt dan een advies op, dat naar öe rechter gaat, die daarna de zaak in beharfdeling neemt. '/4 disconto verhoging Met het oog op de discontoverhoging in New York en mede uit overweging dat het d'isconto voor driemaands schatkist- papier in de open markt te Amsterdam reeds sedert geruime tijd gelijk is aan het bankdisconto, heeft de Nederlandse Bank haar rentetarieven over de gehele linie met een kwart procent verhoogd. Korte discussie over de straatnamen De agenda voor de openbare zitting van de Raad, welke gisteravond plaats had, vermeldde geen spectaculaire punten. De vergadering had dan ook een daarmee in overeenstemming zy'nd verloop. Men was kennelijk ingesteld op een efficiënte afdoening van zaken, gezien de manier waarop de stemming van commissie-leden plaats had, de onwaarschijnlijk korte discussie over de straatnamen in Vlietwyk (wat overigens nogal eens een vette kluif voor discussie pleegt te zyn) en tenslotte het eveneens bijzonder matige gebruik van de rondvraag. Een vry langdurige tussentijdse besloten zitting zorgde tenslotte voor een normale duur van de vergadering. prijswinnaars te noemen. Ook de naam Van Heuven Goedhartstraat had zijn bij zondere waardering. De heer Fortanier deelde de opvatting van de heer Bakels. De heer Dekker had practische bezwaren tegen het voorstel van B. en W. Zo vond hij het bepaald overdreven om een straat van circa 150 meter lengte te noemen ngar Lord Baden Powell. Niet aanwezig waren de heren Van Eist, Lanïboo en Mol. Noch de notulen, noch de ingekomen stukken en mededelingen gaven aanlei ding tot bijzonder notities. Als „hamer- stukken" vermelden wij het voorstel van B. en W. tot wijziging van onderschei dene rechtspositieregelingen voor het ge- meentepersoneel; het verzoek aan de minister van Binnenlandse Zaken om verhoging van het basisbedrag van de algemene uitkering uit het Gemeente fonds; de aanbieding van de gemeente begrotingen; het vaststellen van een bij zondere achtergevel rooilijn voor het per perceel Lei'dseweg 180 en het voorstel in zake bebouwing langs de Papelaan, ter hoogte van de Hyacinthstraa/t. TOCH AANGENOMEN Ten aanzien van het voorstel van B. en W. inzake de wegaansluiting van de Wijngaardenlaan op de Schoolstraat en de Koningin Julianalaan bleek, dat dit voorstel op de agenda.was geplaatst tegen het advies van de Commissie van Openbare Werken in. De voorzitter, burgemeester C. J. van der Hoeven, gaf, alvorens tot de behan deling van het voorstel over te gaan, een motivering; van de handewijze van het college. Onder meer merkte hij op dat deze zaak reeds een heel lange voor bereiding had gehad en dat het locale verkeer een spoedige voorziening ver eist. De heer Pels had het beter gevonden als het college vlak vóór de openbare raadszitting de commissie van Openbare Werken de verschillende argumenten had medegedeeld; dit zou de discussie aanmerkelijk hebben bekort. De heer De Groot kon wel akkoord gaan met het voorstel van B. en W., mits de belangrijke investering niet slecht? nut zou hebben voor enkele ja ren. Volgens de voorzitter zou de uitvoe ring van het structuurplan dat o.a. een voorziening van de toekomstige ver- keersbehoeften omvat eerst over min stens 15 jaren werkelijkheid worden. Ook de heer Fortanier bleek zich met het voorstel te kunnen verenigen, even als de heer Bolle. De heer Dekker maakte enkele verhelderende opmerkin gen in verband met de situatie van Voorschoten tussen de geprojeoteerde grote Rijkswegen. De heer Pels benadrukte nogeens dat de commissie Openbare Werken niet tegen het voorstel als zodanig was, maar tegen behandeling op déze vergadering. Verder drong hij aan op spoed in ver band met het toenemende gevaar in het centrum van het dorp. VLOT VERLOOP Het voorstel van B. en W. werd ten slotte z.h.st. aangenomen. Zoals wij reeds schreven had de stem ming voor verschillende leden en pl.v. leden van raadscommissiën, noodza kelijk geworden door de mutaties in de Prot. Chr. fractie een bijzonder vlot ver loop. Met één akkoordverklaring met de voordracht van B. en W. werd de heer J. J. Dekker benoemd tot lid van de commissie van openbare werken, pl.v. lid commissie Georganiseerd Overleg en lid van de commissie ad hoe ter bestu dering van de ziektekostenvoorziening voor ambtenaren. Dc heer E. P. Bakels werd benoemd tot lid van de commissie van bijstand voor de gemeentebedrijven, tot pl.v. lid commissie Openbare Werken en pl.v. lid commissie van voorbereiding voor de Strafverordeningen. STRAATNAMEN De heer Bakels was er een voorstan der van het voorstel van B. en W. be treffende naamgeving van straten in het complex Vlietwijk aan te houden teneinde er zich nader over te bera men. Hij voelde er meer voor de stra ten te noemen naar de verschillende zeehelden uit de vaderlandse historie. De heer Pels had veel waardering voor de gedachte vaa B. enw.cad® Het voorstel van de heer Bakels om het voorstel van B. en W. aan te hou den werd met 5 tegen 7 stemmen ver worpen, terwyl tenslotte het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Na akkoord van de Raad werd een punt aan de agenda toegevoegd, name lijk het beschikbaarstellen van een kre diet groot f3400 nodig voor het afbre ken van een schuur in het sanerings plan Bloklaan. Nadat de raad hierop geruime tijd in besloten zitting was overgegaan, werd1 dit voorstel zh.st. aangenomen. RONDVRAAG In de rondvraag vroeg de heer Dekker of er al iets bekend was omtrent de kor telings onderhands aanbestede 107 wo ningen. Volgens de voorzitter waren on derhandelingen hierover met het Minis terie gaande en verklaarde zich te dien aanzien optimistisch gestemd. De heer de Groot maakte zich ernstige zorgen over de ingebruikneming van de 2e openbare lagere school op a.s dins dag. De voorzitter zegde toe dat in elk geval de kinderen niet naar huis zou den worden gestuurd. Tenslotte verzocht de heer v. d. Hulst maatregelen in het belang van de open bare veiligheid ten aanzien van de situa tie aan de Dykhoflaan (bij de Rijndijk) waar een waterput gevaren oplevert. Rondom de veemarkt Op gebruiksvee-afdelingen was de stemming zeer kalm De toestand op de veemarkten was deze week. voornamelijk voor het slacht vee. onder de invloed van groter aan bod nogal wat verzwakt. In totaal noteerden we tussen de 600 en 700 stuks meer dan de week tevo ren, terwijl er ook een vrij groot kwan tum buitenlands slachtvee in de stallen aan de grote slachthuizen stond. De wat lagere prijzen maakten het even wel mogelijk, dat er wat meer achter vlees kon worden uitgevoerd, zodat in de vleesgroothandel de voorraden in de loop van de week toch vrijwel geheel werden geplaatst, zij het voor de 2de en 3de kwaliteiten tegen ongeveer 1015 cent per kg. lagere noteringen. De ex port naar Frankrijk is weer even groot geweest deze week als vóór de invoer- belasting en het was mede daaraan te danken, dat de handel op de Leidse markt gisteren iets vlotter verliep en duurder was dan elders. Italië betrekt momenteel ook een flink kwantum vers rundvlees uit ons land en bovendien is België aan de markt voor levend slachtvee. Een bewijs, dat onze prijzen beslist niet te hoog zijn, in verhouding tot de omliggende landen en er dan ook o.i. geen sprake kan zijn van een blijvende daling! De prima kwaliteit was van de week niet noemenswaard goedkoper. We noteerden hiervoor nog wel tot f3.50 per kg. geslacht gewicht toe. B. en C. koeien, in hoofdzaak de oudere dieren .moesten worden afge staan, soms flink beneden f 3.nl. f2.902.80 en het ondereind tegen f 2.70 per kg. Het buitenlandse vlees maakte gemiddeld f 2.70f 2.80 per kg. aan de bout. Van het gebruiksvee waren de kalf- öragende koeien het beste te plaatsen. Ook hiervoor is België aan de markt, terwijl er tevens een aantal (ruim 100 stuks) naar Spanje en Marokko zijn verscheept. Er is weer een tikje ople ving in de rundvee-export gekomen, maar West-Duitsland en Luxemburg gaven de invoer nog niet vrij. Besteed werd voor kalf- en melkkoeien van f 8001125 per stuk. Mindere soorten buiten deze prijzen gehouden. Vette en FAMILIEBERICHTEN ontleend aan ander bladen: Bevallen: BoumanKlebe, dr., Rot terdam; Bronsv. d. Berg, dr.. Rotter dam; WitkampTauël, zn.. Rotterdam: CathMenalda( dr., Den Haag. Getrouwd: C. J, Koppes en M. M. r. Koesveld, Den Haag. Overleden: M. W. WesselSpliethoff, vr. 70 jr, Rotterdam; J. Th. Flohil, m. 72 jr. Californië- M. J. Feekes, m. 67 jr, Den Haag; Chr.'J. K. Groenlo, m. 92 jr, Haarlem. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen fiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiMiiiiiininmiiiiH WASSENAAR Medische Dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Ten Cate en Bóer. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 25 augustus. Appelen 1318. andijvie 1428, augurken 51122, pronk- bonen 5970. snijbonen 79144. spek- bonen 57. stambonen 32120, stokbonen 87110, kroten 1118, rode kool 1113, groene kool 1719, postelein 2229. prei 1724. rabarber 910. spinazie 28 39 .stoofsla 10. komkommers 521 to- 1 maten A 24-^47. B 25—52. C 20—15, CC 1023. bonken 22, waspeen 2429, zll- veruien 1819.. Per 100 stuks: meloenen 49128. perziken 636, bloemkool A 46 59, B 3339. C 18. komkommers A 10 30. B 5—23. C 415. sla A 9—22, B 3—7. peterselie 24. selderie 49, uien 916. j HOOFDDORP, 23 augustus. Graan- beursnoteringen: Wintergerst 22.50 24.50, zomergerst 21.0023.50, groene erwten 38.0058.00, karwilzaad 104.00 118.00, koolzaad 48 00—56.00. haver 22.00 1 26.00, alles per 100 kg. j KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 augustus. Groenteveiling. Bloemkool A 4861, idem B 3547, idem C 1228, bospeen I 4446, waspeen A 3743, idem B 2737, prinsessenbonen 5683. stoksnybonen A I 8294, idem B 2555, kassnij bonen 115 nuchtere kalveren waren even minder vlot te plaatsen, ofschoon er toch vol doende vraag voor export was Onze noteringen lagen gemiddeld 10 cent per kg. levend gewicht lager dan de wee tevoren. De beste klasse deed f 2 602.90 en overigens f2.tot f2.50 (de 2de en 3de soorten). In wol vee was veel aanbod en liep daardoor met enkele guldens per stuk terug. Toch werd meer voor export be stemd dan de week tevoren. Het bin nenland neemt echter zeer weinig scha pen- en lamsvlees af. De varkens wor den bij de boer vlot afgenomen rond f2.per kg. levend gewicht. Prima vleesgoed tot f2.05 per kg. De paardenmarkt had een stug, maar prijshoudend verloop. 116. stamsnljbonen 7779, groene kool 18 —21. rode kool 17—18, selderie 7.60—8.00, krulpeterselie 6.306.50, kervel 11.20 11.40, komkommers 1124. tomaten A 39 44, Idem B 4445. idem C 22—27, uien 1020. rabarber 814. sla 311. stoofsla 1213, spinazie 3739, kroten A 3.40—3.70, Idem B 1.30—3 20. andijvie 2123, aardappelen: bonken 1011, grote 510. RIJNSBURG. 24 augustus. Velling „Flora". Gladiolen: Strauss 360460. Gold Dust 300440, Snow Pr. 250450, Agnlta 280370, Sunny Boy 620740, Mem. Day 300340, Fire Bird 640—760, Hawaii 240—320, Fillppo 300400. Pac- tolus 400520, Leeuwenhorst 350460, P. Rubens 300—360, Idem gemengd 400 550, Red Signal 300420. Mansoer 240— 340. Dalla's: Glorie v. Heemstede 500 610, Rochelsee 300390, Lipoma 300 370, Laoerfla 400490 Purity 400—550. Per bos: Scablosa 250—380, Achilla 230 340, Ornlthogale 650—10.00, Llatris 260— 340, Cattenance 120140, Physostagia 30 —52, Afrikanen 20—30. Gele Griet 20— 40. Statloe 2535, Strobloemen 1729, Gips 4060. Am. Anjers 711 p. St., Auratlum 8082. Agapanthus 711 p. st. RIJN3BURG, 24 augustus. Groentevei ling. Aardappelen 614, andijvie 1823. uien 1517. waspeen A 3540. Idem B 2530, herenbonen 90100, tomaten 30 40 p. kg. selderie 810, peterselie 78 boepeen 3040. bosprei 810 p. boe. bloemkool A 4560. B 2542. C 10—20 per stuk, sla 713 per krop. RIJNSBURG, 24 augustus. Bloemen - lust. Acca 3035. Mansoer 2228, Gold Dust 3438. Nw Europa 5065. Leeuwen horst 38—45, Knhnenburg 4048. Joh. Wagenaar 4255. Paul Rubens 3226, v. Meegeren 3035. Mem. Day 3640, Sneeuwprlnses 1826, Strauss 2430. Mo dern Times 3238, Eisenhower 3540. Alfred Nobel 3642, Abu Hassan 30—38. Red Fok 3238. Palet 2835. Clingendaal 3032. Puccini 3540, Mark mem. 4042, Salman Joy 3842. Hawaiian 3034. Beatrix 5060. Pierson 1825, Convlllle 300350. Pompon Dahlia gemengd 280 320, idem rood 340380. Passepartout 320 350, Gerry Hoek 400480, Glorie van Heemstede 440520, Gele Margrietjes 16 25. Goudsbloemen 1620. Zinnia 180 220, Statioe 2530, Strobloemen 1520. Catanance 120150, Gaillardia 200250. Scabloea 180230. Afrikanen 1826. Enkel Asters 150180, Witte Bouwman 220260. ROELOFARENDSVEEN. 24 augustus. - Bloemenveiling. Ornithagalum 6090. Dalia's 2237, Gladiolen 1043, Aspara gus plumosls 1733, Wirrals supreme 1031, Montbretla 1922, Asters 1831. Leeuwenbekken 717. Zinnia's 1316. Convilliee 2628. Troschrysanten 4068, ld. geplozen Delight full 1517, Cham- glon 19—21, Migoll 17—22. Silvia 12—13, ummer Snow 2224. Am. Anjers 511 p. stuk. ROELOFARENDSVEEN, 24 augustus. - Groenteveiling. Kropsla I 9.0016.00. ld. II 3.008.00, andijvie 10.00—16.00, breek- peen 10.00—23.00, tomaten 31.00—57.00. kassnij bonen 110.00120.00, snijbonen I 65.00—93.00, idem II 48.00—73.00. idem stek 25.00—84.00, pronk bonen dubbele stambonen 46.0072.00 .stokprinsessen 60.0087.00, augurken C 147.00. Idem DA 144.00, idem D 136.00, Idem E 74.00, Idem CD 122.00. TER AAR. 24 augustus .Groenteveiling. Snijbonen 0.521.00. idem B 0.280 50. idem stek 0.250.26, kassniibonen 1.17. stamprlnseesenbonen 0.50—0.77, Idem B 0.350.39. stokprinssenbonen 0.640.82. idem B 0.340.53 .spekbonen 0.45. witte pronkers 0.370.57. Idem B 0.120.33. tomaten A 0.33—0.42. B 0.34—0.42. C 0.23—0.33 ,CC 020—0.24. bonken 0.20— 0.26. waspeen 0.150.30. B 0.070.11. rode kool 0.090.11, groene kool 0.20. uien 0.16020. idem afw. 0.05. postelein 0.120.21, aardappelen 0.070.11, andij vie 0.16—0.24. kroten 0.160.19, Idem B 0.050.08, rabarber 0.04 alles per kg., sla 009—0.14. idem B 0.03—0 05. bloemkool A 0.560.77, B 0.220.45, C 0.10—0.19. komkommers A 0.20027, B 0.150 18. C 0.080.13 alles per stuk. bospeen 0.24. selderie 0.08 ner bos. Appélen 0.200 22. perzikrode aamerappel 0.34, suikerperen 0.100.17 per kg. Augurken: fijn 1.92. fijnbasterd 1.60. basterd 1.45. grof A 1.39. grof 1 1.33. CD 1.18—1.21 .idem afw. 0 9?. idem 2 0.46. E 0.67. augurken ongesor teerd 0.47 alles per kg. Bloemen: Gladiolen 0.32. Dalla's 0 20 0.19, Duizendschonen 0.12 allee per bes. mmmMmiiiHHi Nog enkele weken zullen de wegge bruikers geduld moeten hebben ten aan zien van de openstelling van het nieuwe gedeelte straatweg, dat middels 'n nieu we brug over de Lagewaardse wetering een veel betere verbinding tot stand zal brengen tussen de Hoge Waard in Koudekerk en de Gnephoek in Alphen. Reeds veel te lang heeft het verkeer zich steeds moeten wringen door de scherpe bocht, juist bij de oude houten brug over de wetering, hans ligt reeds «dge tüd een door de aeaneente Koude kerk gebouwde nieuwe brug over de we tering. welke, zoals de foto duidelijk aangeeft, thans de scherpe booht in de oude weg geheel afsnijdt. Het wachten is op dt afwerking van het stukje weg op Alphens grondgebied, waarmee naar men ons mededeelde, nog enkele weken gemoeid zal zijn. De smalle oude weg, waarover juist een aantal auto's nadert, steekt wel scherp af tegen de nieuwe thans nog af gesloten veel bredere weg. Indisa dan volgend j^ar de brug over de Heim^ wetering bij 's-Molenaars gereed zal z heeft Alphen wat de Lage Zijde bet: ook een uitstekende verbinding mei westen, iets wat vooral de industries gelegen aan de Lage Zijde, wel zeer zi len waarderen. De oude smalle weg zal nog wel blij ven. daar wielrijders, die de Lagewaarc. in moeten, hiervan gebruik zullen nik ken. Voor het overige verkeer zal de brug afgesloten warden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7