PIECK HEIMWEH 10."° HASSELMAN PANDER W aterpoloploeg Peking meldt het neerschieten van „nationalistisch'" toestel GESTIKTE DEKENS 14.90 j SPORTCOLBERT i PANTALON BROEKENPALEIS! bureaus en boekenkasten 145- 135- L. VAN GEELEN VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 Europees kampioenschap Finnjollen Oefenwedstrijden Didier Poissant lieeft de titel voor het grijpen Bob Markus zakte naar vijfde plaats (Van onze zeilmedewerker) Op de vierde dag van het Europese kampioenschap Eenmanszwaardboten heeft Didier Poissant, die op de derde dag de leiding nam in het totaal-klas sement, een grote puntenvoorsprong genomen. Het kampioenschap kan hem haast niet meer ontgaan. De zevende race had als winnaar de Zwitser Willi Pieper, tegen wie echter een protest loopt, waarin nog niet beslist is. Poissant won de achtste wed strijd na een zeiltijd van drie uur en 38 minuten. Hij arriveerde dus nog bin nen de gestelde maximumtijd van vier uur. Er werd voor de zevende race gestart met een zeer flauwe wind. Nelis ging aan de kop, terwijl achter hem einde loze verschuivingen plaats vonden. In het aan-de-windse rak lag de Spanjaard Alonso-Allende in tweede positie, ge volgd door Markus en Poissant (Fr.). Er ontwikkelde zich dan een duel tussen Markus en Nelis, ten gevolge waarvan Nelis teruggezet werd op de tweede plaats. Markus ging als eerste het voor- de-windse rak in en daar liep Nelis, in uiterste concentratie zeilend, Markus weer voorbij. Markus was, evenals de vorige dagen, weer zeer onrustig in zijn schip, hetgeen vooral in lichte schepen met weinig wind een ongunstige wer king heeft. Nelis vergrootte zijn voorsprong tot een goede 200 meter. Op het laatste rak naar de finish werd de wind zeer wis selvallig. Zowel Nelis als Markus kwam volkomen „in de vernieling"! Terwijl de anderen zich wanhopig afvroegen waar de wind nu feigenlijk was, liep Willi Pieper met een heerlijk gangetje in een uitgezocht „privévüaagje" naar de finish! Even raakite de gang uit zijn schip, doordat hij vastliep in een riet pol, maar na even wrikken had hij zich weer "bevrijd en ging als eerste over de lijn. Er werd tegen hem geprotesteerd wegens wrikken met zijn roer, d.w.z. zijn wedstrijd winnen, anders, dan door gro tere snelheid, eerlijk varen en behendig heid. (Art. 12). Een protest, waarin het zeer moeilijk is een beslissing te nemen! Uitsluiting van Pieper heeft evenwel nog niet plaats gevonden. Als tweede finishte Murray (Eng.), gevolgd door Nelis (België), VogJer (O. Did.), Pelaschiar (Italië). Bob Markus werd ACHTSTE WEDSTRIJD Bij de start van de achtste wedstrijd stond er zo mogelijk nog minder wind dan 's morgens, als men ten minste van wind mocht spreken! Op het eerste rak kwamen er onop houdelijk verschuivingen voor door de steeds „schiftende" wind. Alleen Pois sant, de eminente lichtweerzeiler, wist gang in zijn finnjol te houden en hij nam de leiding, die hij in de verdere, eindeloos durende wedstrijd niet meer afstond. Integendeel, hij wist zijn voor sprong geleidelijk te vergroten. Shavrin (USSR) lag na de eerste boei tweede, maar ruimschoots liep het ge hele veld achter Poissant op elkaar in. De Rus kwam zo stil te liggen, dat het leek of hij „voor anker" gegaan was. Minutenlang bleef zijn schip liggen, ter wijl de tegenstanders hem meter voor i meter voorbij gingen! De wind draaide daarna enige tijd in alle richtingen. Nelis zag plotseling zijn kans en voer naar een vlaagje toe. dat I hem naar de tweede plaats achter Pois- sant bracht, ver voor de rest van het veld. Achter Nelis lagen Murray, Pieper, Somers-Payne, (Ierland), Sarby (Zwe den) en Markus, die er in geslaagd was na het ronden van de keerboei van de twaalfde plaats naar de zesde te komen. Op het voorlaatste rak naar de finish zakte Sarby weg en Vogler kwam voor Markus op de zesde plaats. Nadat Poissant als winnaar was af geblazen, kwamen Nelis, Murray, Pieper, Somers-Payne, Vogler en Markus over de lijn. Totaal klassement zonder aftrek slechtste wedstrijd: 1. Poissant (Fr.) 7092 pnt.; 2. Vogler (O Did.) 6082 pnt.; Waterpolo nieuws Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap door het eerste en tweede zevental werden gisteravond in de Zijl twee vriendschappelijke wedstrij den gespeeld. Sleutelstad 2 speelde te gen de Haagse 2e klasser Vitesse en Sleutelstad 1 speelde tegen de le klas ser Haarlem. Sleutelstad 2Vitesse 2 Deze wed strijd gaf een aardige strijd te zien maai- onze stadgenoten die met twee in vallers speelden .waren niet tegen Vi tesse opgewassen. Voor rust ging het heel aardig en vooral door goed keepen bleef de stand beperkt tot 01. Na rust voerde Vitesse snel de stand op tot 04. vóór Bert v. Haaidonk met een fantastische boogbal kon tegenscoren 14. Vitesse maakte kort hierop 15. Maar het was weer Bert v. Hooidonk die kort voor tijd bij een scrimmage voor het doel de bal over de doellijn wist te werken waardoor de eindsta'nd kwam op 2—5. Sleutelstad 1Haarlem 1 Sleutel stad speelde ook hier met twee inval lers. Bij Haarlem speelde mee de inter national Gerrit. Bijlsma, die het publiek herhaalde malen vergastte op diverse handigheidjes, waarmee hy zijn tegen standers volkómen in de luren legde. Na enkele aanvallen over en weer was het Jan Dool die voor rust zijn ploeg aan een 10 voorsprohg wist te helpen. Na de hervatting maakte Haarlem spoedig gelijk kort hierop scoorde Gerrit Bijl sma. nadat hij met een schijnbeweging zijn tegenstander de verkeerde kant op had gestuurd, voor Haarlem voor de tweede maal. Wel wist Jan Dool nog ge lijk te maken maar even later was het weer Gerrit Bijlsma die door zeer snel starten zijn tegenstander de bal wist te ontfutselen, dezeoverspeelde naar zijn vrij liggende midvoor, die zich niet be dacht en in de invallende duisternis de eindstand op 23 braoht. VZVDe Zijl Gisteravond speelde De Zijl in Velsen de tweede degradatie wedstrijd tegen VZV, van welke vereni ging onze stadgenoten in het begin van deze week reeds hadden gewonnen. Voor de rust ging het ook nu weer voorspoedig met de Zijl, die de eerste helft afsloot met een 02 voorsprong. Door een ongelukkige scheidsrechter lijke beslissing, kort na de hervatting de Leidse doelman werd uit het water gezonden kwam er evenwel een om mekeer in de strijd. VZV won tenslotte de ontmoeting met 42, waardoor beide verenigingen met een gelijk aantal pun ten zijn geëindigd en een beslissingswed strijd noodzakelijk is geworden. Deze wordt in het begin van de volgende week gespeeld in het bad van HPC te Heem stede. 3. Nelis (België) 5298 pnt.; 4. Shavrin (USSR) 5072 put.; 5. Markus (Holland) 4925 pnt.; 6. Sarby (Zweden) 4314 pnt.; 7. Murray (GJ3.) 4052 pnt.; 8. Rudstroem (Noorwegen) 3828 pnt.; 9. Pelaschiar (Italië) 3767 pnt.; 10. Ochwadt (W. Did.) 3735 pnt.; 11. Somers-Payne (Ier land) 3503 pnt.; 12. Pieper (Zwitserland) 3329 pnt.; 13. Rydgren (Finland) 2553 pnt.; 14. Alonso-Allende (Spanje) 2317 pnt.. 15. Demir (Turkije) 2076 pnt. UVS speelt zondagmiddag op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen EDO, De blauw-witten komen als volgt udt: Van Putten, J. de Wolf, Van Leeuwen, Pardon. Jack Verkuylen, G. Devilee, Verhoogt, C. v. d. Zeeuw, Rijshouwer, Rietkerken, Van der Steen. Om half een speelt UVS 2 tegen EDO 2. Eveneens zondagmiddag, aanvang 2.30 uur, speelt LFC aan de Haagweg tegen de tweede klasser Schoten. De Kanaries komen als volgt in het veld: Missaar, J. Neuteboom jr. Langezaal, J. Neuteboom, Pijnakker, Senteur, A. Heymans, v. d- Heyden, Siera. Van Kampen, H. Hey mans. Zaterdagavond, aanvang 6 uur, oefent Lugdjunum aan de Haarlemmerweg te gen ae Haarlemse tweede klasser HFO. Opstelling van het groen-witte team: Planjer, Teeuwen, Ligtvoet, Filippo, Hoekstra, Martens H. Teeuwen, Rob bers. Krijgsman, Verhoeven. Mizee. Morgenavond om acht uür wordt op het gemeentelijk sportpark te Sassen- heam een lichtwedstrijd gespeeld tussen Ter Leede 1 SIZO 1. Noordwijkerhout kan morgen om half zeven gaan kijken naar een wedstrijd tussen VVSB en SJC en om half vijf is het gemeentelijk sportpark te Li'sse het terrein van cle strijd tussen Lisser Boys en Kromhout uit Amsterdam. Er schuilen vele mogelijkheden en voordelen in deze nieuwe hoed. Mannen mogen het een vreemd voorwerp vinden maar die hebben er nu eenmaal hele maal geen ver stand van. Bij regen blijven de schouders droog, bij zon heb 'je met zoiets op geen parasol meer nodig en 's avonds is het een voortreffelijke be veiliging tegen ver blinding door tegen- liggers. En dan het grootste voordeel: manlief zal. wanneer zijn gade zo getooid binnenkomt. zeker niet vergeten op te merken, dat zij weer eens een nieuw hoedje heeft gekocht Beslissingen In een bestuursvergadering van het Nederlands Olympisch Comité is be sloten de waterpoloploeg uit te zen den naar de Olympische Spelen te Melbourne. Het team zal bestaan uit elf spelers, die later door de K.N.Z.B. worden aangewezen. Inzake de atle ten-is de beslissing gevallen ten gun ste van Puck van DuyneBrouwer, terwijl ook Eef Kamerbeek, die on langs het Nederlands record op de tienkamp verbeterde, aan de Olympi sche wedstrijden zal mogen deelne men. Over eventuele andere kandi daten zal later nog worden beslist. Zoals bekend stond de uitzending van een hockeyploeg reeds vast. Het ging alleen nog om het aantal spelers, dat deel zou uitmaken van het team. Beslo ten is nu, dat inderdaad 17 hockeyers Sneekweek De voornaamste uitslagen van de wed strijden op de laatste dag van de Sneek week luiden: Olympiajollen1. W. H. Stellingwerf, Breukelen; 2. P. Wijnands, Amsterdam; 12 M2 Sharpie: 1. P. D Hartsuvker jr., Amsterdam; 2. W. Hansen, Enkhuizen, (hoofdprijs) Jeugdklasse (pluis)1. R. Rijks, Rot terdam (hoofdprijs); 2. C. van Schie, Utrecht. 12 Voetsjollen: 1. G. de Vriens Lentsch Amsterdam (hoofdprijs); 2. K. Stuur man, Zaandijk; 3. H. M. Reyers, Sassen- heim. 16 M2 Puntklasse A: 1. W. Valk, Wor- kum: 2. B. de Haan, Sneek (hoofdprijs). Parnpusklasse (zonder bijzeilen)1. P. de Jong, Sneek (hoofdprijs); 2. H. B Jongejans, Veenendaal. Finnjollen: 1. W. Morsman, Enschede; 2 R. Marseille, Enschede (hoofdprijs). Vrijheidsklasse A: 1. E. Wierstra jr., Sneek; 2. U. Jager, Lemmer: 3. C. de Haas jr., Breukelen (hoofdprijs). Valkenklasse A: 1. F. Jansma, Grouw (hoofdprijs); 2. C. Kabel, Leeuwarden. Regenboogklasse 1: 1. C. W. Kist, Den Haag (hoofdprijs)2. Tom Zwart, Sneek. Regenboogklasse 2; 1. C. J. van den Bas, Den Haag; 2. J. H. C. Sieverts, Santpoort. 16 M2 Streepklasse a: 1. Joop Helder, Paterswolde; 2. A. W. Endstra, Amster dam (hoofdprijs). Teamwedstrijd Pampus jachten: 1. Holland 104,1 pnt.; 2. Friesland 93,1 pnt. Groepswedstrijden Vrijheidsklasse1. SZC, Sneek 59.1 pnt.: 2. De Kaag-Loos- drecht 40,1 pnt.; 3. KZVS, Sneek 32 pnt. 4. .De twee Provinciën" 25 pnt. Verenigings-groepswedstrijd Valkklas se: 1. Friesland 56,1 pnt.; 2. Holland 51.1 pnt. Teamwedstrijd Holland-Friesland in de Regenboogklasse: 1. Holland 57,1 pnt. 2. Friesland 46,1 pnt. ZWEMMEN Lorraine Crapp opnieuw onder droomtijd De 17-jarige Australische Lorraine Crapp heeft voor de tweede maal in twee daigen de vijfminuten grens op de 440 yards vrije slag doorbroken. Tijdens de training in het zwembad van Towns- ville, Queensland, drukte haar coach Frank Guthrie nu 4 min. 56.8 sec voor haar af. hetgeen 0,2 sec sneller is dan haar tijd van daags tevoren. Ook deze prestatie zal echter niet als wereldrecord kunnen worden erkend omdat ook nu niet aan de voorgeschreven eisen is vol daan. Morgen zal Lorraine Crapp echter officieel een aanval doen op het. wereld record 400 meter en 440 yards vrije slag. ZWEEFVLIEGEN Jan Koek behaalde tweede diamant Jan Koek uit Arnhem is erin geslaagd voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse zweefvliegsport een gecon troleerde driehoeksvluoht te maken waarbij een afstand van meer dan 300 km werd afgelegd. Met een gemiddelde snelheid van circa 50 km per uur vloog Koek met een Skylark 3 van het KNWL-zweefvliegcentrum „Teriet" via Gilze Rijen naar het vliegveld „Zuid- Limburg" bij Beek en vandaar terug naar het punt van vertrek. Met deze fraaie prestatie vestigde Koek een Ne derlands record en verwierf hij volgens de reglementen van de Federation Aeronautique Internationale een tweede diamant op zijn gouden C-insigne. PAARDESPORT Kampioenschap dressuur wordt opnieuw gehouden Naar het bestuur van de stichting Ne derlandse Hippische Sportbond mede deelt heeft het zeer tot zijn leedwezen moeten constateren, dat de omstandig heden, waaronder het kampioenschap van Nederland-dressuur te Blaricum is verreden, zodanig waren, dat deze wed strijd niet tot zijn recht is kunnen ko men. Dientengevolge heeft het bestuur der Stichting N.H.S. besloten het kampioen schap opnieuw te doen verrijden, het geen zal geschieden op zaterdag 8 sep tember a.s. op het terrein van de Zuid- hollandsche Jachtvereniging aan de Waalsdorperweg te 's-Gravenhage. van N.O.C. naar Melbourne zullen worden afgevaardigd, van wie er eohter één op kosten van de Koninklij ke Nederlandse Hockey Bond de reis zal meemaken. De Nederlandse hockey ploeg bestaat uit: doelverdedigers: Mul der (Amsterd.) en Honnebier (BMHC), de achterspelers: Terlingen (Be Fair), Drijver (Togo) en Keulen (Amers foort), de middenspelers: Wagenaar (Hilversum). Loggere (Laren), van Dijck (Kampong). Marres (Laren) en Overdijkink (SCHC) en de voorspelers: Hooghiemstra (SCHC), v. Grimbergen (HTCC), van Erven Dorens (Laren). Bouwman (BMHC). van Beaumont (Togo). Kristen (DKS) en Zwier (SCHC). Fusie GraafschapDoetinchem gaat niet daar De beroepsvoetbalclub De Graafschap en de voetbalvereniging Doetinchem hebben van de KNVB een telegram ont vangen, waarin wordt medegedeeld, dat de KNVB de fusie tussen beide vereni gingen niet erkent. De KNVB achtte voorts blijkens het telegram de bijeen roeping van de gecombineerde vergade ring niet reglementair. De fusie kwam tot stand op een vergadering van beide verenigingen, welke op 23 juli werd ge houden. met een stemmenmeerderheid van 149 tegen 48 stemmen. Daarop pro testeerde Doetinchem bij de KNVB, o.a. omdat een veertigtal led'en van Doetin chem, dat enkele weken daarvoor be dankt had, niet tot de vergadering werd toegelaten. De fusie zou toen niet zijn aangenomen indien deze leden, die al len tegenstanders van de fusie aren, zouden zijn toegelaten, omdat de ver eiste meerderheid van dan niet zou zijn behaald. Er waren in de afgelo pen weken al besprekingen gevoerd om een nieuwe vereniging op te richten, indien de fusie door de KNVB zou wor den goedgekeurd. Maastrichtse familie spoorloos Taal noch teken ATLETIEK A.V. „Holland" ontvangt Duitse atleten Het komende weebeandle zal een der tigtal atleten van de KTV „Bonn" uit de Westduitse hoofdstad een tegenbezoek brengen aan Leiden. Van hedenavond tot maandagmorgen zullen zij de gasten zijn van de Atletiek Vriendenkring „Holland", die in mei van dit jaar in het Bonner Stadion een kleine neder laag leed. De Duitse ploeg komt met haar beste atleten en daar we mogen verwachten dat de Leidse oranjebroeken op revanche belust zullen zijn, staat ons morgenmid dag op de Sintelbaan Leidse Hout een spannende wedstrijd te wachten, waar aan ook zal worden deelgenomen door de atleten van de overige Leidse clubs. De wedstrijden zullen om 3 uur aan vangen. Voor de junioren van de A.V. „Hol land" betekenen deze wedstrijden te vens een laatste selectie voor de strijd om de Wouter Groenesteynbeker. waar aan het clubkampioenschap van Neder land is verbonden. CRICKET EngelandAustralië Op de openingsdag van de laatste testmatch uit de serie van vijf tussen Engeland en Australië op de Oval te Londen, verloor Engeland drie wickets voor slechts één run na een totaal van 156 runs bij het derde wicket van Denis Comipton en Peter May. Van 222 voor drie werd de stand in 15 minuten tijd 223 voor zeven bij de sluiting. Compton en May, die bij het trekken van de stumps op 67 not out stonden, bleven 213 minuten tezamen, waarin zij 156 runs scoorden. Dit paar kwam aan bat toen Engeland reeds drie wickets verloren had voor 66 runs en het zag ernaar uit dat deze twee hun team een flink totaal zouden bezorgen. Maar toen Compton bij 222 moest stoppen was het voor Engeland afgelopen. HILDEBRANDMONUMENT TE HAARLEM. In de woensdag a.s. te houden verga dering van de Haarlemse gemeenteraad, zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen, een krediet van f.6000 be schikbaar te stellen voor het enige ke ren opstellen van een maquette van het Hildebrandmonument en voor andere werken, die met de plaatsing verband houden. Het Hildebrandcomité en B. en W. zullen dan een indruk kunnen krij gen, hoe de toestand in de toekomst wordt, als tot definitieve plaatsing van het monument wordt overgegaan. Enkele maanden geleden heeft de ge meenteraad van Haarlem opnieuw be sloten het monument van prof. dr. J. Bronner te plaatsen in de doorkijk in de Kleine Hout van de Haarlemmerhout. De plannen voor de stichting bestaan reeds van 1914 af, maar steeds waren er moeilijkheden om die uit te voeren. Te Maastricht bestaat ongerustheid over het niet naar huis komen van de familie Hoilman. De heer Maurice Hollman, wijnhandelaar te Maastricht en Frans consul aldaar, is enkele we ken geleden met echtgenote en vier kinderen per auto en campingcar op vakantie gegaan naar het Comomeer, waar zij te Iecco in Italië verblijven. Doordat de 86-jarige schoonvader van de heer Hollman ernstig ziek was ge worden werd de overkomst van de fa milie gewenst geacht. Op een telegram, dat van Maastricht uit werd gezonden, heeft de heer Hollman zaterdag j.l. ge telegrafeerd, dat de familie zo spoedig mogelijk zou terugkomen. Sindsdien heeft men taal noch teken van de fa milie gehoord. De schoonvader is in tussen overleden en zal morgen begra ven worden. De politie te Maastricht, die van het nog niet terugkomen der familie op de hoogte is gesteld, heeft zich mét Duitse en Zwitserse politie- instanties in verbinding gesteld om als nog contact te krijgen met de familie. TERUGGAVE VIJANDELIJKE AUTEURSRECHTEN. Vijandelijke auteursrechten die aan de Staat zijn overgegaan zullen, ingevolge een gisteren in de Staatscourant ver schenen beschikking van de ministers van Justitie en van Financiën, aan de vroegere rechthebbenden worden terug gegeven. Opbrengsten van vijandelijke auteursrechten zullen worden terugge geven indien hetr echt op deze opbreng sten na 26 juli 1951 is ontstaan. Mocht door of van de zijde van het Nederlands Beheersinstituut aan derden toestem ming zijn gegeven voor het verrichten van handelingen die niet zonder toe stemming van de rechthebbende op het auteursrecht mogen worden verricht, dan moeten zij, aan wie het auteursrecht wordt teruggegeven, zich verbinden deze toestemming gestand te doen Soekarno: „26 augustus naar Moskou" President Soekarno heeft de leiders van vijf politieke partijen gisteren ge zegd: „De crisis in onsl and is niet zo ernstig als zij beschreven is. Ik ver trek op 26 augustus naar Moskou, zo als het plan was". Soekarno refereerde aan de recente corruptieschandalen, die bijna tot ge volg hebben gehad dat minister Roeslan Abdoelgani werd gearresteerd. De mi nister zal Soekarno op zijn reis verge zellen. Soekarno zal verder dezelfde per sonen om zioh heen hebben die hem op zijn reis door de VB. vergezelden. Slachtoffer treinbotsing overleden De 32-jarige J. Boshuizen uit, Weesp, de enige reiziger die bij de treinbotsing nabij het hoofdstedelijk Centraal Sta tion gisterochtend zwaar werd gewond, is vanochtend in het O.L. Vrouwe Gast huis overleden. Plaats van het incident is gelijk aan Amerikaanse gegevens Torpedojager op weg naar vermoedelijke wrakstukken Ook Rood-China heeft nu melding gemaakt van het incident tussen vlieg tuigen in het gebied bjj Formosa. Het persbureau „Nieuw China" meldde gis teren namelijk, dat de luchtmacht van Communistisch China een Chinees-na tionalistisch vliegtuig boven de zee ten zuidoosten van Sjanghai hebben be schadigd. Hier wordt dus van een Nationalistisch vliegtuig gesproken, terwijl er in werkelijkheid een Amerikaans toestel is geraakt. De plaats van het incident is echter gelijk aan de Amerikaanse opgave. In het communistische bericht wordt gezegd, dat het „nationalistische"' vliegtuig, toen het getroffen was, in zuid oostelijke richting wegvloog. Het toestel zou over de eilanden Maan, Tsjengsoe en Kwangtehsjan hebben gevlogen. Amerikaanse vliegtuigen zouden wrakstukken van de vermiste „Merca tor" uit de lucht hebben waargenomen. Een torpedobootjager Is naar de plaats, waar de waarneming is gedaan, gezonden, maar er is op dit ogenblik dienaan gaande nog geen nader nieuws. Intussen heeft Noord-Korea bij de militaire wapenstilstandscommissie in Korea geprotesteerd tegen „vijf achtereenvolgende schendingen van het Noord- koreaanse luchtruim door Amerikaanse militaire vliegtuigen". De Noordkorea- nen eisen dat er krachtige maatregelen zullen worden genomen om herhaling van deze incidenten te voorkomen. Japan staat aan de kant van Tsjang Kai-sjek Volgens nationalistische berichten hebben de Chinese Nationalisten don derdag ten noordwesten van de Matsoe- eilanden, bij de kust van Noord-Foekien een communistisch marinevaartuig tot zinken gebracht en twee schepen be schadigd. De Japanse premier, Hatojama, heeft in een brief aan generalissimus Tsjang Kai-sjek van Nationalistisch China de verzekering gegeven, dat Japan aan de „kant van het vrije China, te genover het communistische gevaar" staat. In deze brief, die door een Japanse delegatie, die op het ogenblik Formosa bezoekt, aan de nationalistische leider is overhandigd, verklaart Hatojama voorts, dat hij hoopt op een „spoedig succes van de nationalisten bij de her overing van het vasteland". Hatojama gelooft dat het succes van de Communisten slechts tijdelijk is. Hij spreekt zich uit voor versteviging van de vriendschappelijke betrekkingen tussen Japan en Nationalistisch-China. Tsjang Kai-sjek noemde de brief van Hatojama .geruststellend". „Hij verdrijft alle eventuele twijfel van de vrije we reld en het Chinese volk ten aanzien van de Japanse positie in de strijd tegen het Communisme", zo meende hij. „Grootste reddingsoperatie" van de Zevende Vloot De Amerikaanse Zevende Vloot in het Verre Oosten voert op het ogenblik de grootste reddingsoperatie in haar ge schiedenis. Schepen en vliegtuigen van de vloot hebben opdracht, te voorkomen dat de 16 Amerikanen, die aan boord van de neergeschoten Martin-Mercator waren, in handen van de Chinezen val len. Twaalf straaljagers van de vloot waagden zich gisteren tot vlak bij de Chinese kust en de torpedoboot jagers Foss en Walton stoomden op tot onge veer 50 km. van het Chinese vasteland. Admiraal Stuart Ingersoll, bevelheb ber van de Amerikaanse Zevende Vloot, heeft gisteren een bijzondere vergadering gehad met zyn voornaamste officieren. Alle zoekende vliègtuigen hebben op dracht, te schieten als zij worden aan gevallen. President Eisenhower verklaarde in San Francisco bij monde van zijn pers chef, Hagerty, dat hij in contact staat met de officieren die het speurwerk leiden. Het commentaar in San Francisco en Washington had vrijwel dezelfde strek king: .Dit bewijst dat de Chinese Com munisten slechts over vrede praten, maar in de praktijk niet te vertrouwen zijnDe meeste commentatoren hielden een slag om de arm wat betreft de nationaliteit van het aanvallende vliegtuig: „Tenminste, als het een vlieg tuig van Rood-China was Motorrijder gedood MET 100 KM. TEGEN VRACHTAUTO. Op de kruising Nieuwe Egelantiers straatMarnixstraat te Amsterdam, is gisteravond de 21-jarige motorrijder H. J. L. Weberink, die met een snelheid van plm. 100 km. per uur in de Marnix straat reed, tegen een het kruispunt passerende vrachtauto gebotst. Webe rink was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagast- huis vervoerd. Volgens de politie heeft de bestuurder van de vrachtauto geen voorrang ver leend aan het doorgaand verkeer. Het motorrijwiel vloog in brand. NOG EEN WEEK 1-PERSOONS vanaf 2-PE RSOON S vanaf Haarlemmerstrut 228 Telefoon 20510 WEES PARAAT Bi koop N en in »t g ">4 Haarlemmerstraat 54 g R naast REX-bioscoop. R Ook voor corpulente heren. Wij etaleren in onze etalage BOTERMARKT EIKEN BUREAU, 4 laden, bladmaat 110 x 70 BERKEN BOEKENKAST [ENKAST Botermarkt 21 -22 Breestraat 1 46 (Dort, wo die Blumen blüh'n) zo juist uitgekomen. Uit voorraad leverbaar. HAAKLEMMERSTR. 53 t.o. REX - tel. 20593 Adverteer in dit blad

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5