Bob Markus rukt op naar kopgroep Bijzonder Rus sterk zeilen van Yuriy Shavrin de Jans Koster zwemt te Utrecht wereldrecord 1500 meter Distributiekaarten in 1956 Int. politie-tentoonstelling in Essen biedt groots program WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 Europees kampioenschap Finnjollen (Van onze zeilmedewerker) De tweede dag van de Europese kampioenschappen eenmansboten bracht wederom verrassingen. Dit warén een overwinning van de Fransman Didier Poissant, een overwinning van de Russische deelnemer Yuriy Shavrin en het feit, dat Bob Markus, onze Nederlandse vertegenwoordiger, zich aangepast heeft aan het internationale milieu. Door zqn goede resultaten van de tweede dag, een tweede en een derde plaats, is hij in het totaal klassement opgeschoven tot de kopgroep. Hierbij moet rekening gehouden worden, dat Markus een wedstrijd heeft laten vervallen en dus geen punten heeft behaald. Dit heeft enerzijds de gunstige kans, dat waar volgens de Olympische puntentelling de slechtste wed strijd afvalt. Markus geen puntenverlies heeft, maar anderszijds zeer moet op letten geen wedstrijd meer te verspelen. Het zeilen van de Rus is zeer sterk te noemen, vooral de uiterst slechte baan- conditie in aanmerking genomen. De Loosdrechtse plassen waren namelijk vrij druk bevaren door plezierjachten, die er een genoegen in zagen de Finn jollen te volgen, terwijl andere onwe tend dwars door de baan zeilden en vaak hinderlijk vuile wind gaven. De water- politie stond in vele gevallen machteloos omdat snel varen weer te veel golfslag gaf, en men moest dus volstaan met aanroepen en gebaren. Buitenlandse zei lers, die met de Nederlandse wedstrijd wateren bekend zijn. vinden het onbe grijpelijk. dat men voor deze kampioen schappen niet het Usselmeer of de Westpias gekozen heeft. De eerste start was indewinds. Bob Markus was zonder risico te nemen, goed weg. In het kruisrak naar de eerste boei kwamen de Rus Shavrin, de Fransman Poissant en de Zweed Sarby, (de ont werper van de Finnjol) fraai naar voren door een lange bakboordslag. Bij het ronden lag Shavrin één, gevolgd door Poissant. Sarby en Markus. Er volgden vier ruime rakken die geen wijziging van betekenis opleverden. In het kruis rak op de derde plas slaagde Poissant met enige kundig gekozen slagen de Rus te passeren. De Spanjaard Juan M. AlonsoAllende kwam goed kruisend van de achterhoede naar de vijfde plaats en Markus verdrong Sarby van de derde positie. In de volgende twee bezeilde rakken naar de finish bleef de situatie ongewijzigd. Poissant (Fr) werd eerste gevolgd door Shavrin (USSR) B Markus (Ned), Sarby (Zweden), J. M. Alonso Allende (Sp'anje). De Oost- en West duitser Vogler en Ochwadt, die de eerste dag zulke goede resultaten behaalden, werden nu resp. achtste en elfde. VIERDE RACE Bij de start van de vierde race werden W. Pieper (Zwitserland) en Ochwadt (W. Duitsland) teruggeroepen wegens een te vroege start. De rest ging het Seriewedstrijden V.N.A. In de 3e ronde van de seriewedstrijden om de van Alkemade-beker worden de volgende wedstrijden gespeeld: Vrijdagavond (6.30 uur) VNA 1SVLV 1; zaterdagmiddag (4.00 uur): O. Groen 1—Katwjjk 1. Vorige uitslagen 2e ronde: Leiden 1 VNA 1 68; Katwijk 1—Meerburg 1 1—0. WIELRENNEN Rende van St. Bavo Zondag aa. zal om 15 uur op de ter reinen van de St. Bawostichting de 11e Ronde van St. Bavo voor amateurs verreden worden over een afstand van 100 km. Voor deze koers hebben reeds verschillende amateurs van naam inge schreven, van wie wij noemen Axie van Wetten, kampioen van Zuid-Holland en winnaar van de 10de Ronde van St. Bavo, zijn Sassenheimse concurrent en een van de Nederlandse vertegenwoor digers op de wereldkampioenschappen in Kopenhagen, A. van Houwelingen. als mede W. Vreeswijk, T. van der Knaap, D. Wallet, J. v. d. Putten en W. Knop- pert. Ook heeft ingeschreven de Rot terdamse Italiaan Bruno Callegari, die ook in de 10e Ronde meereed en daarin zo'n uitstekend figuur sloeg. In totaal hebben 55 amateurs ingeschreven. Om 13 uur starten 55 nieuwelingen, onder wie de Noordwij kerhou ters J. van Wetten, en J. van den Berg, G. Kühn uit Sassenheim, J. van Dijk uit Lisse, J. Pasman uit Nieuw-Vennep en H. van Gent uit Leiden. ZEILEN Wereldkampioenschap Flying Dutchman Bij de voortzetting van de wedstrijden voor het wereldkampioenschap Flying Dutchman-klasse te Starnberg, her haalde de Duitser Rolf Mulka zijn suc ces van de vorige dag. Met .Macky Rormisch" werd hij eerste in 2 uur 23 min. voor de baan van ongeveer 10 zee mijlen. Tweede werd de Italiaan Mario Capio met „Aldebaran 2", derde Kohl- meyer (Did.) en vierde Wagner (Did.). De Nederlanders Steenhuis uit Aals meer met „Sneeuwwitje" en Kremer uit Vinkeveen met „Tineke" bezetten res pectievelijk de 5e en 6e plaats. De middagraoe is gewonnen door de Duitser Kuehlinger. Hij legde de bijna 9 zeemijlen af in 2 uur 27 min. 45 sec. Hij had 58 seconden voorsprong op de Italiaan Mario Capio. Daarna volgden de Oostenrijkers Berger en Auteried en de Duitsers Mulka, Hirt en Kallhardt. De Nederlander J. D. Schooneveld met „Duysz ter Ghast" werd achtste. PAARDESPORT Concours hippique Oostende Te Oostende is het internationaal con_ cours hippique beëindigd met twee in ternationale springnummers. Het eerste, om de prijs van de hippische kring van Oostende werd gewonnen door de Itali aanse luitenant en Olympisch kampioen Raymondo d'Inzeo met „Merano" (0 fouten) vóór de Belgische amazone Van- derhaegen met „Etincelle" (8 ftn.). Onze landgenoot majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck klasseerde zich derde met „Pocholo". Het springnummer om de grote prijs van de stad Oostende leverde na 5 bar rages een overwinning op voor de Bel gische springkampioen Georges Poffe met „Hicamboy". Tot de negen combi naties die het parcours foutloos had den afgelegd behoorde ook onze landge noot Bertie Uytendaal met „Manilla". Hij klasseerde zich ex aequo met de Belgische ruiter D. Smeets op „Alaska" zevende. kruisrak weer in en wederom zagen wij de goede tactiek van de Fransman en de Rus, die met een lange slag over bak boord van de wal wegliepen. Ook de Noor Erik Rudstroem en Sarby zagen hier het nut van in. doch Poissant ging twijfelen en maakte te vroeg zijn hoog teslag. Bij de boei ging de Rus als eer ste rond. voor Rudstroem, Sarby. Vogler (O. Duitsland), Poissant, en Markus. In de nu volgende twee ruime rakken ging Markus alles op alles zetten en hij slaagde er in aansluiting te krijgen bij de kopgroep, gevormd door Shavrin, Rudstroem. en Sarby. Deze drie gingen onderling in gevecht en kwamen daar door in een hogere koers, terwijl Mar kus koers boei bleef varen ..pal voor het laken", en zc hard liep, dat hij een se conde na de Rus als tweede rond de boei het kruisrak inging. Nu ontwikkelde zich een opmerke lijk mooie strijd tussen Markus, Sha vrin «n Rudstroem. Markus kwam in eerste positie, maar doordat de Rus weer fel aanviel, kon de Noor profite ren en als eerste rond het volgende merkteken gaan, gevolgd door Markus en Shavrin. Er volgde een enerverende strqd en men kan wel zeggen dat Markus heeft gestreden zoals zelden tevoren in zijn zeilersloopbaan. In de volgende ruime rakken kwam hij boord-aan-boord met de Rus. Nu eens was Markus voor dan weer Shavrin. Deze laatste ging echter iets harder en bereikte het eerste de boei bij het Witte Huis als ingang van het kruisrak. Kruisend was Markus de Rus de baas en met een kleine voorsprong ging hij de laatste ruime rakken naar de finish in. Weer liep de Rus harder en bij de in gang van de tweede naar de eerste plas maakte Markus de kleine, vergeeflijke fout op te sturen, waarop Shavrin on der hem door liep. en naar de finish een voorsprong van 45 seconden op Markus verwierf. Het was een buitengewoon spannende race, die zeer goed zeilen van Shavrin, Markus en Rudstroem. die als derde eindigde, liet zien. Eveneens een goede prestatie leverde Curd Ochwadt (W. Duitsland), die na bij de start te ruggeroepen te zijn toch als vierde wist te finishen. Stand totaal klassement na vier races zonder aftrek van slechtste wedstrijd: 1 Poissant (Frankrijk) 3245 p.; 2 Vogler (O. Did) 3217 p.: 3 Shavrin (USSR) 2993 p.; 4 Rudstroem (Noorwegen) 2701 p.; 5 Markus (Holland) 2370 p.; 6 Ochwadt (W. Did.) 2350 p.; 7 Nelis <B.) 2074 p.; 8 Sarby (Zweden) 2028 p.; 9 Pelaschiar (Italië) 1953 p.; 10 Rydgren (Finland) 1701 p.; 11 J. SomersPayne (Ierland); 12 R. Murray (G.B.) 1399 p.; 13 J. M. AlonsoAllende (Spanje) 1379 p.; 14 Erzin Demir (Turkije) 1153 p.; 15 W. Pieper (Zwitserland) 721 p. Jans Koster van 't Gooi uit Bussum heeft in de Kromme Rijn te Utrecht tijdens zwemkampioenschappen van de Kring „Midden van Nederland" het we reldrecord op de 1500 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 20 min. 22,8 sec. Het oude record stond sedert 23 juli 1955 op naam van de Robbenzwemster Lenie de Nijs, die er toen 20 min. 46,5 sec. over deed. Jans Koster noteerde na 400 meter 5 min. 15,5 sec. en toen zij 800 meter had afgelegd stonden de chronometers op 10 min. 46 sec., waardoor zij dus ook onder het Nederlands record op de 800 meter bleef dat sedert 18 augustus van het vorig jaar met 10 min. 55,4 sec. op naam van Lenie de Nijs staat. worden, omdat niet het aantal voorge schreven tijdwaarnemers waren inge schakeld. Corrie Schimmel (Gooi) tikte als tweede aan in 21 min. 6,8 sec. en derde werd Judith de Nijs (Robben) in 21.31,1. Mary Kok en Lenie de Nijs moesten wegens ziekte verstek laten gaan. De kampioen op de 1500 meter vrije slag bij de heren, Herman Willemse (Robben) noteerde 19 min. 23 sec., waar mee hij juist 1 sec: boven het Neder lands record bleef dat sedert 4 juli van dit jaar op zijn naam staat. Van der Linde (Zwemlust) werd tweede in 20 min. 47,7 sec. en De Bruin (Neptunus. Amersfoort) klasseerde zich derde in 20.59. De temperatuur van het water bedroeg 18 graden. Stormachtige ontwikkeling sedert oorlog van het elektriciteitsverbruik Stijging van 3.7 tot 11.4 miljard ktvh. Het bruto-verbruik van elektriciteit in ons land is in de periode van 1946 1955 gestegen van 3,7 miljard kwh tot 11,4 miljard kwh. De gemiddelde toe neming bedroeg derhalve rond 850 miljoen kwh per jaar. De stijging van SportspJimters Vanuit het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen zaterdagmiddag a.s. (om 14.30 uur) drie ballons opstijgen, bemand met vrouwelijke balloncomman danten om deel te nemen aan de inter nationale ballonrace om de Coupe Fe minine. De ballonvaardsters zijn :mevr. Nini Boesman (Ned.) mevr. dr. M. Den hoven met mej. G. Schmidt (Duitsland) en mej. Andrée van Gemert (België). De wedstrijd HCC 2—HOC 1, die beslissend zal zijn voor het kampioen schap van Nederland, zal niet zondag as. worden gespeeld, zoals aanvankelijk was bepaald, maar zondag 2 sept. a.s. Voor de eerste divisie van de En gelse league werd gisteren de wedstrijd Arsenal—Burnley gespeeld. De Gunners wonnen met 2—0. De 23-jarige Rotterdammer Jan van Vliet heeft de tweede selectie-tijd rit voor amateurs, dienende voor af vaardiging naar de Zwitserse interna tionale tijdrit BoncourtBasel, gewon nen. Hij en de Beverweker Niesten zul len worden afgevaardigd. JANS KOSTER Maar deze tyd kan niet als verbete ring van het Nederlands record erkend Leidse Hengelcompetitie De derde wedstrijddag welke oor spronkelijk in de Rijn zou worden ge houden, moest, tengevolge van de slechte weersomstandigheden, in het Rijn- en Schiekanaal plaats vinden. Na afloop van de wedstrijden zag de ranglijst er als volgt uit: 1. De Bliek, 17 punten, 83 stuks; 2. Zaalberg, 15 punten, 99 stuks; 3. VIOS, 15 punten, 69 stuks; 4. DVS, 14 punten, 87 stuks; 5. De Ruisvoom, 12 punten, 90 stuks; 6. De Voorn, 12 punten, 90 stuks; 7. Hengelsport, 12 punten, 74 stuks; 8. D.V.V., 9 punten, 69 stuks; 9. S. en G.. 9 punten. 69 stuks; 10 Onder Ons, 8 plinten, 72 stuks; 11. DeGuVo, 7 punten, 43 stuks; 12. De Forel, 6 punten, 44 stuks; 13. De Zinker, 2 punten. 40 stuks; 14. De Leede, 2 punten, 25 stuks. De laatste wedstrijden zullen zondag a.s. plaats vinden. DUIVENSPORT P.V. De Reisduif Wedvlucht vanaf Pt. St. Maxcence met jonge duiven (340.20 km.). In concours 42 duiven. Ge lost om 7 uur met zuiden wind. De eer ste duif bereikte zijn hok om 13.40.34 uur, de laatste prijswinnaar was er om 13.57.38 uur. De uitslag luidt: 1, 3, 4 P. de Kier; 2. D. Beij; 5. H. de Haas; 6, 8. P. Mooten; 7. J. v. Alphen. Kamp. jonge duiven: 1. P de Kier 201,23 pnt.: 2. P. Mooten 190,74 pnt.; 3. D. Beij 172,62 pnt. P.V. „Het Oosten" Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin. In con cours 65 duiven, welke om 11.30 uur met z.w. wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.14.10 uur en maakte een snelheid van 1658,80 m per minuut. De laatste prijswinnaar om 14.27.- uur met een snelheid van 1531,53 m per minuut. De uitslag luidt: L. Burgers 1—2; J. Roest 34—9—10; J. v. Wezel 5—6; H. Bey 7; J. G. R. Langhout 8. Te Kampen is een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen GVAV en Fortuna '54. Fortuna '54 won de ontmoeting met 4—2. De Normalverhraucherin Oost-Duitsland heeft het nog altijd niet best „Bijkopen" is erg duur Het spookbeeld van de distributiekaart ligt reeds zo lang achter ons, dat wij zijn bestaan bijna zijn vergeten. De Neder landse huisvrouw kan weer kopen wat zij maar wil en thans kunnen nog slechts weinigen zich precies herinneren hoe onze distributiekaarten er wel uit zagen. Heden ten dage zijn er echter nog mil joenen mensen, die precies weten hoe zulk een kaart er wel uitziet, om de een voudige reden, dat men in hun land nog steeds aangewezen is op de „bon nen". Als een schril bewijs geven wij hierbij een afbeelding van een distribu tiekaart anno 1956 Het is een levensmiddelenkaart uit Oost-Duitsland over de maand juni. Deze kaart geeft de Normalverbrau- oher", dat zijn de meesten van de 16 miljoen Oostduitsers, recht op 45 gram vlees per dag, 30 gram vet en 40 gram suiker per dag. Bij verlies van deze kaart wordt er geen nieuwe afgegeven, zodat men dan zonder bonnen de maand moet zien rond te komen Wie met deze rantsoenen niet uitkomt, hetgeen wel zeer bezwaarlijk lijkt, kan zich extra levensmiddelen aanschaffen in de staatswinkels. Deze bonloze levens middelen zijn echter zo schrikbarend duur dat de meesten zich wel tweemaal moeten bedenken eer zij deze levensmid delen gaan kopen. Daar komt nog bij, dat de aanvoer van levensmiddelen vaak aan ernstige vertragingen of onderbre kingen onderhevig is en regelmatig ont breekt het dan ook aan 'vlees, vet en groenten in de staatswinkels. In West-Duitsland worden dan ook acties gehouden voor het verzenden van voedselpaketten naar Oost-Duitsland als aanvulling voor de distributie 1956. 1954 op 1955 (ruim 8%) was volledig met dit gemiddelde in overeenstem ming. De stormachtige toeneming van het verbruik sedert de tweede wereldoorlog is nog steeds niet tot staan gekomen. De voornaamste oorzaken zijn zowel de sterke ontwikkeling van het industriële verbruik alsook de toenemende toepas sing van elektro-technische bewerkingen en de voortschrijdende mechanisatie. Het bruto-verbruik voor krachtdoel einden steeg in de periode van 1946 1955 van 2.6 miljard tot 8.5 miljard kwh. Door het op vergelijkbare basis bren gen van de eenheden voor verbruik van gas en elektriciteit op grond van calo rische waarde kon worden vastgesteld. Een oud ambacht herleefde in Ede tijdens de traditionele schapen dag. Enige dames, die de kunst van het spinnen nog meester zijn. gaven een demonstratie in klederdrachten van hun streek. dat het gemiddele gezinsverbruik voor gas ongeveer vier maal zo hoog ligt als dat voor elektrische energie. De gezins uitgaven liggen echter gemiddeld voor beide soorten van energie vrijwel op het zelfde niveau (ca. f. 80.in 1953). Per provincie kunnen echter markante verschillen worden geconstateerd. Zo waren in 1953 de gemiddelde gezinsuit gaven in de provincie Utrecht. Noord Holland en Zuid Holland voor elektri sche energie resp. f. 109.f. 90en f. 67.en voor gas resp. f. 85.f 74. en f 82 Het huishoudelijk verbruik van elek trische energie maakt ca. 22^ uit van het totale netto-verbruik via het open bare net. Voor gas is dit percentage on geveer 72%. Ook Nederland zal er aan deelnemen (Van onze correspondent in West-Duitsland) Van 1 tot 23 september a.s. zal in Essen, de stad van Krupp, een interna tionale politie-tentoonstelling worden gehouden, aan de voorbereiding waarvan op het ogenblik hard wordt gewerkt in samenwerking met politie-organisaties uit 14 landen. In 8 grote tentoonstellingshallen met een gezamenlijke opper vlakte van 16.000 vierkante meter en op een terrein buiten, dat 50.000 vierkante meter zal beslaan, zullen de bezoekers (men verwacht er ongeveer 200.000) een inzicht kunnen krygen in het werk van de politie over de gehele wereld. Tot de buitenlandse deelnemers behoren: Nederland, Afghanistan, België, Brazilië, Engeland, Frankrijk, Indonesië, Irak, Italië. Oostenrijk, de Soedan, Peru, de Ver. Staten van Amerika, Zwitserland, terwijl de politie-organisaties van Argen tinië, Ceylon, Pakistan, de Philippijnen en Zweden waarschijnlijk ook nog met inzendingen vertegenwoordigd zullen zijn. Het is sinds 1926 in Berlijn de eerste internationale politie-tentoonstel ling op Duitse bodem. West-Duitsland verheugt zich over de toestemming tot deze organisatie, want men ziet er een bewijs in van het herstellende vertrou wen, dat de politie der democratische Bondsrepubliek overal in de wereld thans weer geniet, nadat haar naam onder het regiem van Adolf Hitler ernstig was be zoedeld. De Westduitse politie spant zich dan ook tot het uiterste in om van deze ex positie in Essen werkelijk tot iets goeds te maken, opdat de binnen- en buiten landse gasten met de beste indruk naar huis zullen terugkeren. De bedoeling is het publiek een inzicht te geven in het werk van zijn „vriend en helper". Het is immers de slogan „Die Polizei, ihr Freund und Helfer" waaronder de politie in het na-oorlogse West-Duits land thans arbeidt. De tentoonstelling wil verder laten zien in hoeverre het politie-apparaat aan de moderne tech nische hulpmiddelen is aangepast en hoe het daarvan gebruik maakt bij het op helderen van misdaden. Tenslotte zal een beeld worden gegeven van de inter nationale samenwerking tussen de poli tie-organisaties van al'e landen ter we reld en hun overkoepelende instellingen. De Roer-metropool, een van de door bombardementen zwaarst getroffen ste den van geheel Duitsland, zal in de ko mende septembermaand geheel in het teken van deze internationale politie- tentoonstelling staan. Het verkeer zal er bijv. door ieder op zijn eigen, nationale manier worden geregeld door niet-Duitse verkeersagenten. Franse. Oostenrijkse, Nederlandse. Belgische en Amerikaanse politie muziek-korpsen waaronder het beroemde muziekkorps van de Franse „Garde Republicaine" in zijn rood-wit- blauwe uniformen zullen door de Es sen se straten marcheren en concerten geven. Op de tentoonstelling zelf zal de gehele historische ontwikkeling van het politie-wezen, van folterwerktuigen af tot de allermodernste technische hulp middelen toe, in beeld worden gebracht. Geldkistje gevonden VAN WATERSNOODSLACHTOFFERS Te Nieuw Vossemeer is een geldkistje opgegraven dat toebehoord heeft aan het bij de watersnood in 1953 omgeko men echtpaar Ooms. Het kistje bevatte nog verzekeringspolissen en een spaar boekje. doch volgens de zoon van het omgekomen echtpaar moesten er ook een aanzienlijk bedrag aan geld en enige juwelen in gelegen hebben. Een ge scheurde lege portefeuille, die eveneens in het kistje gevonden is. doet vermoe den dat de waardevolle inhoud gestolen zou zijn. Er zou een bedrag van f5.000 in het kistje geweest zijn. De woning van de familie Ooms stond vlak bij de plaats, waar de dijk is doorgebroken en is op 1 februari 1953 geheel weggespoeld Het kistje is op erote afstand van de woning aangetroffen, bij een ,rug" grond die door draglines neergeworpen is bij het graven van een nieuwe water loop. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. De politie-tentoonstelling zal gepaard gaan met internationale politie-sport wedstrijden, waarin tegelijkertijd het Duitse kampioenschap worstelen, boksen en „judo" zal worden uitgevochten. Voorts zullen rij- en springconcoursen worden gehouden, terwijl de politie-voet- bal elftallen van Bazel en Keulen en de handbalelftallen van Hamburg (vorig jaar handbalkampioen van West-Duits land) en Noordrijnland-Westfalen wed strijden tegen elkaar zullen spelen. Ge durende de expositie zullen internatio nale geleerden en deskundigen van naam voordrachten houden over principiële en speciale problemen van het politie-we zen. En wie aan dit uitgebreide program ma nog niet genoeg mocht hebben, kan 's avonds gaan kijken naar opera's (o.a. Franz von Suppé's „Banditenstreich") en een schilderijententoonstelling, waarop de Vega's „Onbekende geliefde" te zien is waarmede de internationale politie ook al eens iets te doen heeft gehad. Bondspresident Theodor Heuss zal als beschermheer de tentoonstelling op 1 september a.s. openen. Zij belooft ln elk opzicht een groot evenement te worden, gezien de roman tiek die nog altijd het werk van de po litie omgeeft. Prijzen Anjeractie Zij kwamen goed terecht Een groot aantal Nederlandse radio luisteraars, heeft gisteravond geluis terd naar een gezamenlijk programma van de Omroepverenigingen dat over de zender Hilversum I werd uitgezon den en de uitslag bracht van de Nati onale anjeractie, zoals de organisator der loterij, de heer M. P. Bergers, tij dens deze uitzending voor de micro foon meedeelde, waren anderhalf mil joen loten van een gulden uitverkocht. Dit betekent dat het Prins Bemhard- fonds de beschikking krijgt over ruim een miljoen gulden. Burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum, die namens het Prins Remhard-Fonds dit bedrag aanvaardde, sprak een dankwoord tot organisator, medewerkers en Omroep verenigingen. Tijdens de uitzending werden de num mers van enige grote prijzen, waaronder een auto van f. 8000.en een studie beurs van f. 8500.meegedeeld, waarna een notaris in de studio de vijf nummers trok waarop de woonhuizen als prijs waren gesteld. Deze nummers zijn A 166956. B 195778, B 489532. B 497135 en C 118554. Het huis voor de verkopers van de loten viel op nummer 8218. In de loop van de uitzending waaraan vele artiesten meewerkten kwamen reeds telefoontjes van winnaars der huizen in de studio in Hilversum binnen. Daarbij bleek o.a. dat een huis was gewonnen door de heer Tauwen uit de Nuns peet- laan in Den Haag. concierge van een wijkgebouw. Voorts door de familie T Blankers uit Zeelst bij Eindhoven die sinds de oorlog in een nood-woninkie woont. Ook werd een huis gewonnen door de heer Cas van Ommering in Rot terdam. die met zijn verloofde mej Bep van Buuren zijn blijdschap betuigde en nu zijn trouwplannen kan verwezely- ken.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5