Bevolkingsconcentratie in westen voorkomen! „KOEK VERDELEN" Oostduitser Yogler staat na eerste dag royaal aan de kop Tot 1980 een half miljoen mensen uit randstad Holland DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956 alle gelegenheid, zodat in eerste instantie zeker voor een half miljoen mensen méér buiten het westen boven het aantal, dat thans jaarlijks naar dit westen gezogen wordt, een bestaan kan worden gevonden. Actie tegen de „jackpot" OP DE NED. ANTILLEN De laatste tyd is in verschillende Curagaose bladen een actie gevoerd tegen het euvel van de „jackpot" (gok-automaten) in clubs en schijn - sociëteiten, dat in talrijke gezinnen veel onheil zou hebben aangericht. Zo heeft men uitgerekend, dat op Aruba en Curasao samen in deze appa raten ciroa 2 miljoen gulden per jaar wordt verspeeld. De gezaghebber van Curasao stelt zich op het standpunt, dat de toelating van deze gokapparaten indruist tegen de desbetreffende straf bepalingen, althans tegen de geest daar van, en dat zij zijn uitgegroeid tot een kwaad, dat krachtig bestreden moet worden. In verband hiermee heeft de ge zaghebber zich met de regering der An tillen verstaan. Dit contact had tot re sultaat, dat de regering met ingang van 1 september beperkende maatregelen heeft getroffen, die erop zouden neer komen. dat de bestaande „jackpots" wor den gehandhaafd en dat er slechts één van deze apparaten in een club of so ciëteit zal worden gedoogd1. Met gestolen auto over de kop AMERIKAANSE SOLDATEN GEARRESTEERD Door benzine te willen hebben zon der te betalen, hebben twee Ameri kaanse soldaten zich gistermorgen zo veel moeilijkheden op de hals gehaald, dat zU tijdens de achtervolging door de verbolgen eigenaar van het tank station met hun auto over de kop sloe gen, door de politie werden gearres teerd en op deze wijze diverse dief stallen, die zü hadden gepleegd zagen uitkomen. De auto was gestolen in Amsterdam van een inwoner van Fra- neker. Flessen drank, die achter in de auto gevonden werden waren eveneens afkomstig van diefstal en de sigaret ten, die bij hen gevonden werden hadden zü uit een automaat in Am sterdam geroofd. Dat zij gesnapt werden is te danken aan de snelle reactie van de eigenaar van de garage in Odijk, waar zij benzine wilden tanken. Deze zette direct toen de twee militairen weigerden te betalen, de achtervolging in en wist hen aan de kant van de weg in een greppel te drij ven, waar de auto over de kop sloeg. De inzittenden vluchtten wel weg, maar hun vrijheid was van korte duur, want de politie te Werkhoven arresteerde hen kort daarop. Zij zijm op transport ge steld naar Amsterdam. PRINSES WILHELMINA BEZOCHT EXPOSITIE Prinses Wilhelmnia heeft gistermid dag in gezelschap van haar dame du pa lais, mevr. douairière H. J. de Savornin [Lobman, een bezoek gebracht aan de zo- rnertentoonstelling T.I.M.E. van het Gooisch Scheppend Ambacht in Hilver sum. De Prinses verbleef ongeveer drie kwartier op de tentoonstelling en deed enkele aankopen. Reeds eerder bezocht Koningin Juliana de expositie en zij deed eveneens enige aankopen. Jongetje in Scheveningse haven verdronken In de Scheveningse voorhaven, nabij de sleephelling, is gistermiddag de 6-ja- rige W. H. Keus uit de Doggersbank stra at te Scheveningen verdronken. De jongen was daar met vriendjes in het water aan het spelen, hoewel hij niet kon zwemmen. Toen hij op een gegeven ogenblik niet boven water kwam sloegen zijn vriendjes alarm. De 34-jarige A. Kardolus van het Hildebrandplein in Den Haag, die in badkostuum op de dijk stond, wist na vijfmaal duiken de jongen op te halen. Men slaagde er niet in de levensgeesten op te wekken. Het stoffe lijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidiwal. HOE zullen we de koek ver delen?" Dit is zowel een menselijk- als een statenprobleem. De mens houdt er zich als kind al mee bezig en de volwassene in nóg sterker mate. De staten „in op komst" denken aan niets anders meer: zie Nasser, zie Soekarno c.s. ZAL dit jongetje iets aan z'n zusje afstaan? Hij peinst er blijkbaar ernstig over en het meisje wacht af Wee, wanneer hij het koekje in z'n mond steekt en niets voor haar overlaat: dan zijn de poppen aan 't dansen, want zó „onderontwik keld" is ze nog niet, of ze heeft er ook graag zélf een stukje van ZO gaat dat bij de groteren óók ieder wil z'n deel van alle aardse goed en als ze bedro gen uitkomen, worden ze öf onte vreden öf baldadig. En als de staten niet van geven en nemen weten, loopt 't ook mis en komt een hele wereld er door in moeilijkheden: allemaal door het ene koekje, dat iedereen zo graag wil hebben. Zoals deze kinderen er over pie keren wat de een moet krijgen en wat de ander, 't liefst onder het motto: „ik een beetje meer dan jij", zo zal 't zaak zijn voor alle mensen en voor alle staten, om wat op deze aarde beschikbaar is te verdelen, maar dan rechtvaardig envrijwillig. Dus niet de een de ander de pin op de neus zetten onder de kreet „Hier met de buit", want dat staat met roof en misdaad gelijk. Maar in gemeenschappelijk en welbewust overleg. HOE dit jongetje zijn probleem van bezitsver deling of bezits vorming heeft opgelost: ik kan 't U niet vertellen. En hoe de staten in de toekomst deze problemen zullen aanvatten, evenmin. Zeker is, dat „de-kunst-van-de- koek-verdelen" een moeilijke kunst is, zowel voor de kinderen als voor ouderen. Als 't nu maar zó gaat. dat er geen knuistjes respectievelijk vuis ten aan te pas komen, zijn we al een heel eind op de goede weg, hoè somber het er ook uit mag zien. Want, héél eerlijk gezegd en tus- sen-ons: hoe deze strijd om de koekjes, liever gezegd tussen de ontwikkelde en de onderontwikkel de gebieden moet aflopen en langs welke wegen hij zich zal ontwikke len, er is niemand, die dit kan voorspellen. Laat ik hopen, dat 't vreedzaam mag gaan, al is 't koekje - kijk naar deze gezichtjes! - nóg zo lek ker Anders zitten ze straks met de kruimels en heeft niemand iéts... FANTASIO Fil llltlllllllllllllllllllll1lllll!lllllllllllllllllll!ll!lllllllll1IIIIIIIIIIIIIIIINIllllll!llllllll]lllllllllllllllillllllllllllllillllllllllllllll!llllllllllllllll!llllllll!lllll[lllllllllll!lllll!l|ll|||||l|l|||||[||||l|||||||i|||||||||j||||||||i|||||l||||||||||||||||||j|||||||||||||||||j||t||t|||||!|l[|||H Europees kampioenschap Finnjollen Pech voor Bob Markus in tweede race (Van onze zeilmedewerker) Op de Loosdrechtse plassen zün de wedstrijden om het Europese kam pioenschap eenmansboten begonnen. Van de zeventien ingeschreven landen ontbraken Oostenrijk (met dr. Erndl) en Polen (met Wlodzimierz Fischer). De eerste was zakelük verhinderd en de tweede kon geen visum krügen. De eerste race in de ochtend had een nogal spectaculair verloop. De Rus Yuriy Shavrin maakte een indring- start over stuurboord en moest de strüd opgeven. De rest van het veld ging met een harde wind de plas op naar de eerste boei, die als eerste door de Belg André Nelis gerond werd. In het volgende kruisrak kwam de Noor Erik Rudstroem fraai naar voren en kreeg een voorsprong van 100 meter op zijn tegenstanders, die onderling in zware duels gewikkeld waren. In de volgende rakken kwamen de Oostduitser Jürgen Vogler, de Zwitser Willi Pieper en de Zweed Rickard Sarby met geweld naar voren. Vosier slaagde Gezamenlijke pool van profclubs (Speciale berichtgeving) Enkele eerste divisie-clubs gaan in het komende seizoen gezamenlijk een Voetbalpool exploiteren, waarvan het kantoor te Rotterdam zal worden ge vestigd. Uiteraard kunnen alleen leden en donateurs van dedeel nemende clubs aan deze pool deelnemen. De volgende clubs behoren tot de combinatie: Rig- tersbleek, Vitesse, Excelsior, HVC, DFC, De Volewyokers, Stormvogels, Volen- dam, For tuna VL, KFC, en Xerxes. Van de helft van de totaal-inzet zal vijftig procent aan de eerste, dertig pro cent aan de tweede en twintig procent aan de derde prijswinnaar worden toe gekend. De andere helft komt na af trek van de kosten aan de deelnemende clubs ten goede. Er kan worden gewed op de uitslagen van de wedstrijden waarin de deelnemende clubs uitkomen. Een juist voorspeld gelijk spel wordt ge honoreerd met 3, een overwinning van de bezoekers met 2 en een zege van de thuisclub met 1 punt. Mocshten er zo veel goede inzendingen zijn dat niet meer dan f. 2.50 per deelnemer kan worden uitgekeerd, vervalt de gehele prijs aan het NOC. Het was gisteren soms ..bar" op de Loosdrechtse plassen, waar de Europese kampioenschappen voor eenmanszwaardboten werden ver zeild. De Engelse deelnemer Richard Murray kan ervan meepraten... Zijn schuitje sloeg om. maar hij slaagde er in het weer overeind te krijgen, waarop hij zijn tocht als een onderzee-zeil-boot vervolgde. Hier komt hij de haven binnen. Sneekweek trof het gisteren beter Gisteren zijn onder heel wat betere omstandigheden dan de vorige dag de wedstrijden van de Sneekweek hervat In de ochtend sloegen enkele schepen om door de krachtige wind, maar later op de dag was het schitterend zeilweer. er in de Noor terug te zetten naar de tweede plaats en zelf de leiding te ne men. De Nederlander Bob Markus had zich aanvankelijk op de vijfde plaats genesteld, maar in de kruisrakken liep hij niet best, en viel weer tot de ach terhoede terug. Bij de laatste boei voor de finish zette plotseling een hevige vlaag door, die noodlottig werd voor de Zwitser Pieper en de Engelsman Richard Murray, Hun boten liepen vol, maar de Engelsman, die op dat moment vierde lag, slaagde erin zijn schip overeind te krijgen en nog, zij het als laatste, te finishen. In deze race werd J. Vogler (Oost- Duitsiland) eerste voor E. Rudstroem (Noorwegen), André Nelis (België), A. Pelaschiar (Italië) en R, Sarby (Zwe den). Onze Nederlandse vertegenwoor diger Markus werd zevende. De 2e race in de middag gaf een valse start te zien. Bij de volgende start raak te Markus de startboei en moest de wedstrijd verlaten. De wind was nu iets minder en het zeilweer dus ideaal. Bij de eerste boei had de Westduitser Curd Ochwadt de leiding, gevolgd door de Rus Shavrin en Vogler. De Turk Erzin Demir, die voor het eerst in een Firmjol voer, ging als vierde rond. In het volgende rak drong Vogler de Rus terug en de Fin Sten Rydgren kwam op de vierde plaats. Bij de 3e boei bleek dat de Rus teruggevallen was naar de zevende plaats. De Italiaan Pelaschiar lag vierde en de Turk Demir vijfde. De Fin Rydgren lag derde achter de beide Duitsers, van wie Ochwadt zijn voor sprong op Vogler allengs vergrootte en zijn overwinning veilig stelde. De Frans man Didier Poissant was intussen fraai op de kruisrakken naar voren gekomen naar de vierde plaats. Achter hem lag de Rus, die zich weer hersteld had en de Turk. Met een voorsprong van 2 min. en 45 sec. op Vogler, ging Ochwadt zege. vierend over de finishlijn. De eerste dag heeft dus wel Duitse successen opgele verd. Vooral de Oostduitser met een eerste en een tweede plaats staat er goed voor. Er wordt in deze wedstrijden steeds van boten gewisseld, terwijl er voor iedere deelnemer een volkomen gelijk tuigje beschikbaar is. De aanwezige Russische official, Vasiliy Mitrokhin, vertelde ons, dat er in Rusland zeer veel in de Finnjollen wordt gezeild. Er zfjn er totaal 150, meest gangenbouw, zoals de schepen van b.v. Elvstroem, Warburg en Mar kus. De Russische deelnemer, die In Moskou woont, is gewend op meren zoals de Loosdrechtse plassen te zei len. Mitrokhin vertelde voorts dat er met de Finnjollen ook zeer veel op zee werd geoefend. Het algemeen klassement na de eerste dag over de twee wedstrijden luddt: 1. Jurgen Vogler (Oost-Dld.) 2361 pnt. 2. Erik Rudstroem (Noorwegen) 1361 pnt.; 3. Curd Ochwadt (West-Dld.) 1331 pnt.; 4. Didier Poissant (Frankrijk) 1282 pnt.; 5. André Nelis (België) 1231 pnt.: 6. Adelchi Pelaschiar (Italië) 1215 pnt.; 7. Sten Rydgren (Finland) 1185 pnt.; 8. Richard Sarby (Zweden) 922 pnt.; 9. J. Somers-Payne (Ierland) 856 pnt.: 10. Erzin Demir (Turkije) 843 pnt.; 11 Yuriy Shavrin (Rusl.) 632 pnt.; 12. Juan M. AIonso-Allende (Spanje) 562 pnt.: 13. Bob Markus (Ned.) 486 pnt.: 14. Ri chard Murray (Engeland) 469 pnt.; 15 Willi Pieper (Zwitserland) 252 pnt. De belangrijkste uitslagen luiden: Olympiajollen: 1. W. H. Stellingwerf (Breukelen); 2. P. G. Wijnands (Am sterdam). 12 M2 Sharpieklasse: 1. W. Hansen (Enkhuizen)2. P. Hiemstra (Nw. Loos- drecht). Jeugdiklasse: 1. C. van Schie (Utrechti 2. J. A. Rijks (Rotterdam). 12-Voetsjallen: 1. H. M. Reyers (Sas* senheim); 2. ir. J. D. Stuurman (Zaan dijk) 16 M2 Puntklasse A: 1. M. Kuipers (Groningen); 2. B. de Haan (Sneek). 16 M2 Streepklasse BI: 1. P. Boorsma (Bergum); 2. J. N. Bodegraven (Nieuw koop). Valkenklasse B: 1. mevr. C. Robert De Jong (Leeuwarden)2. L. J. A. de Wit (Den Haag). Vrijheidsklasse B: 1. A. Borkent (Hee renveen) 2. L. Feenstra (Sneek). Pampus-klasse1. L. de Jong (Sneek); 2. C. Tjebbes (Naarden); 3. G. Biesot (Oegstgeest) 16 M2 Streepklasse B2; 1. W. Moger (Amsterdam); 2. A. Zegwaard (Amster dam). Finnjollen: 1. R. Marseille (Enschede) 2. H. Assen (Enschede). Vrijheidsklasse A: 1. G. van Brakel (Groningen); 2. P. Cnossen (Sneek). Valkenklasse A: 1. Gebrs. de Vries (Grouw); 2. H. Kirkenier (Alkmaar). Regenboogklasse 1: 1. D. Oppenhui zen (Sneek); 2. J. Zwart (Sneek). Regenboogklasse 2: 1. ir. G. A. Bakker (Rotterdam); 2. K. Vrolijk (Sneek). 16 M2 Streepklasse A: 1. S. van der Steeg (Leeuwarden); 2. H. A. Minks (Leeuwarden) De groepen wedstrijd in de 16 M2-klas- se is gewonnen door de groep Groningen met 76 punten, Holland werd tweede met 65 punten, derde Friesland met 41 punten en vierde Overijssel met 18 pun ten. Wereldkampioenschap Flying Dutchman Op de eerste dag van de wedstrijden voor het wereldkampioenschap Flying Dutchman-klasse. die op het Starnber- germeer in boven-Beieren worden ge houden, hebben de Nederlandse deelne mers weinig succes gehad. De Neder landse favoriet Bob Boeschoten en de Italiaan Sorlini verschenen niet aan de start. Tijdens de eerste race over 9,5 zeemijlen hadden de 50 zeilers uit acht landen te kampen met felle, draaiende winden, regen- en onweersbuien. Win naar werd de Duitser Rolf Mulka in 2 uur 19 min., gevolgd door zijn landge noten Von Kuehlinger, Krueger, Hirt, Berger, Auteried (Oostenrijk), Kohl- meyer en Huber. De titelverdediger Vit- torio Porta (Italië) eindigde als tiende. De snelste Nederlander was C. Th. Guel- cher uit Naarden met het jacht „Frith- jofna", die de achttiende plaats bezette. R. Kremer uit Vinkeveen, met „Tineke" werd 24st.e, H. J. Schipper uit Loosdrecht met „Mooi maar link" werd 27ste en H. C. Blok uit Den Haag met „Brave Hendrik" 29ste. De internationale jury heeft besloten dat zeven in plaats van vijf wedstrijden voor de wereldtitel zullen gelden. Daar van zullen de vijf beste prestaties mee tellen voor het eindklassement. ATLETIEK Nieuw wereldrecord verspringen de?mes De Poolse atlete Elbita Dunska heeft een nieuw wereldrecord vèrspringen ge vestigd door een afstand te bereiken van 6.35 meter. Het record stond sedert 18 september van het vorige jaar op naam van het Russische meisje Galina Vino- gradova met een sprong van 6.31 meter Elbita Dunska stond als zevende op de wereldranglijst. Haar beste persoonlijke prestatie tot dusver was 6.25 meter. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Ghislain: H. Nulpunt 196.62 km Aantal duiven 1475, gelost te 7 uur met w. winden. Ie duif te 9.32.59 uur. PeetersBroekhof 1; J. Rozier 2, HoekDe Vries 3; A. Siera 4; W. Hoo- gervorst 5; F. Pijnnaken 6; P. Olyer- hoek 7; A. Singeling 8; P. v. Wissen 9, 21; P. d'Haens 10, 41; P. Mooten 11; R. de Graaf 12- DuindamHazenoot 13; J. Plug 14; J.'v ,d. Wiel 15; Gebr. Pan- sohier 16, 28; G. v. Albada 17; J. Pas- schier Zn. 18; C. v. Cleef 19, 20; J. v Duuren 22; C. v. d. Heuvell 23, 48; A. v. Duin 24, 38; Theil—v. Wissen 25- J, Filippo 26, 47; C. Bracen 27; J. v.' d. Niet 29; T. Verwoerd 30; C. Onderwater 31; T. Steenvoorden 32; J. Star 33; A. v. d. Niet 34; L. Bax 35; L. Noordervliet 36; G. Schrijvers 37; J. de Ridder 39; P. Schenkeveld 40: A. Bey 42; Berg— Dijkstra 43; J. de Ridder 44; P. Duiven voorden Az. 45; C. Gijsman 46W. Siera 49; A. Dijsselbloem 50. ORLEANS Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal vogels 581, gelost te 6 uur met w. winden. Nulpunt 508,05 km. Ie duif te 9.50.47 uur. K. Duivenvoorde 1: J. v. d. Niet 2, 7, 18; J. v. Alphen 3; St. Jan 4; HoekDe Vries 5, 32, 34, 37, 43; A. Dijsselbloem 6, 50; C. v. Helden 8; SmitHoek 9- C. Gijsman 10, 17; M. v. d. Wiel 11, 29, 47; C. v. d. Berg 12, 19, 21, 25; H. Moenen 13, 39, 48; v. Bemelman 14; L. Noordervliet 15; A. v. d. Niet 16; D. v. d. Nieuwendijk 20, 26; Gebr. Kok 22, 36; P. Mooten 23, A. de Graaf 24; Brederode 27; E. Smit 28; J. Barnhoorn 30; Gebr. Kan 31; J Rakhorst 33; C. de Groot 35; A. Gijze- nij 38: E. Broug 40; BergDijkstra 41, J. en H. v. Leeuwen 42; L. Bax 44; H. v. Alphen 45; DuindamHazen 46; W. Kop 49. MONS Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons. Aantal duiven 2154, gelost te 7 uur met w. winden. Nulpunt 193,45 km. Ie duif te 8.48.54 uur. T. Mooyekind 1; C. Güsman 2; J. Star 3; C. de Groot 4, 20; F. Pijnnaken 5; M. Noordervliet 6. St. Pieter 7; C. v. Weeren 8; J. v. d Niet Gzn. 9; R. Pet 10; P. Riem 11; St. Jan 12; F. Steenvoorden 13; W. Vink 14; J. Rakhorst 15; J. Prins 16; W Teske 17; N. Memelman 18,32; K. Dui venvoorde 19; K. Waasdorp 21; J. Fi lippo 22, 23; Gebr. Passchier 24; J. Boon 25; J. Rozier 26; M. Jongeleen 27, 38, 39; W. de Ridder 28- A. Rooda 29; P. v. d. Drift 30; P. v. Wissen 31; L. Steen voorden 33; D. Barendse 34; C. Braun 35; J. v. d. Niet 36; C. Castelijn 37; C. Onderwater 40; P. v. Klaveren 41A. v. Royen 42; J. Schouten 43; J. Broiiwer 44; H. v. Wezel 45; W. Hoek 46; N. Ruygrok 47; P. Olyerhoek 48; D. Son- nega 49; H. Moenen 50. BORDEAUX Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux. Aantal vogels 304, gelost te 13 uur met zwakke z.w. wind Afstand 896 km. Uitslag zondag: 1. J. Rakhorst- 2. I de Weerd; 3. C. Gijsman. Maandag: 4. F. Hofman; 5 D. v. d. Nieuwendijk; 6. A. Krol; 7. O. Nekeman; 8. St. Pieter; 9. G. v. Albada; 10, 14; Gebr. Kok; 11. A. Siera- 12. dr. Venker; 13. J. Filippo; 15, 26. A. Dijsselbloem; 16. C. de Groot; 17. R. Pet; 18. Hoek— De Vries; 19. J. Wolters; 20 L. Bax; 21. Otten—Dekker; 22. St. Jan- 23. J. v. d. Wiel; 24. R. de Graaf; 25. H. v. d. Luit. HENGELSPORT Visvereniging D.V.K. hield onder zeer slechte weersomstandigheden een wedstrijd in de Sassemervaart. De vangst was slecht. Uitslag: 1. J. v. d. Berg (met extra-prijs gr. blei); 2. J. v. Staden; 3. F. IJzerman; 4. F. Flippo; 5. D. Zirkzee (met extra-prijs gr. voorn)6. H. Flippo 7. W. v. Went; 8. C. Glasbergen; 9. A, v. Eijgen; 10. J. v. Meteren. Rapport ruimtelijke ordening ^lllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll!lllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllll!llllll!l.1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Foto WiU Eiselin, Rijswijk. Het probleem van de ongelijkmatige verdeling der bestaansbronnen in ons land is voor de minister van Wederopbouw aanleiding geweest de Rijksdienst voor het Nationale Plan een studie hieromtrent te doen maken met het oog op de toekomst. Een eerste nota, een beknopte beschouwing over de ontwikkeling van Nederland buiten het westen, is thans verschenen. Gesteld wordt, dat het westen thans de helft van de bevolking, 5,2 miljoen mensen, herbergt, waarvan 4 miljoen in de „randstad Holland". Tot 1980 verwacht men voor de randstad een groei van 5,5 tot 6 miljoen mensen bij een totale bevolkingsaanwas tot 13 a 14 miljoen. Een te grote congestie in het westen zou remmend werken op de economische functie van dit gebied in het nationale geheel. Agrarische en recreatieve belangen zouden door een te uitgesproken stadsmilieu ook in het gedrang komen. Veiligheid, waterhuishouding en verkeer zouden enorme vraagstukken gaan opleveren. De totale kosten van het te hard groeiende complex van he* westen zouden onevenredige stijgingen gaan vertonen. Het is daarom nodig, aldus de nota, de duidelijke achterstand in andere delen des lands op het gebied van de landbouw, de industrie, de huisvesting, de openbare voorzieningen, de culturele mogelijkheden alsook het gehele welvaarts- en verzorgingspeil te verminderen. Inplaats van verdere con centratie in het westen zal het aantrekken van nieuwe bestaansbronnen en opvoering van het welvaartspeil in overig Nederland nodig zijn. Gezien de ervaringen met metropoolvorming elders, b.v. in Frankrijk, wordt voorkomen hiervan dringend nodig geacht. Het concentratieproces moet volgens deze nota gematigd worden. Hiertoe, zo wordt gesteld, is nog

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5