Vlees hoort «W DDD De in Zweden gearresteerde Hagenaar inbreker van formaat? Vragen over de verhouding tussen Nederland en Indonesië Met een enkel woord Minister Luns zette Nederlands standpunt in Londen uiteen Agenda d Is bi "3 22 2 MAANDAG 20 AUGUSTUS 195« Lid van internationale bendedie in de Parijse onderwereld zijn opleiding kreeg De Hagenaar, die enige dagen geleden in Stockholm werd gearresteerd op verdenking van inbraak, heeft de hem in Zweden ten laste gelegde inbraken ontkend, doch h|j heeft toegegeven dat hfl deel uitmaakt van een internatio nale bende. De politie verdenkt hem ook van de geruchtmakende inbraken die tijdens de huwelijksfeesten in Monaco zijn gepleegd, aangezien de daar toegepaste techniek veel overeenkomst toont met die van de in Zweden gepleegde In braken. Op een adreslijst die hij bij zich had.kundige op het gebied van inbrekers- komt de naam van mevr. Erlander, lid van de Zweedse Raad van State, her haaldelijk voor. doch hij beweert dat dit is omdat zij „deel uitmaakt van zijn kennissenkring". Ook het zomerverblijf van Koning Gustaaf Adolf komt erop voor. De man zegt dat hij van plan was daar als toe rist eens te gaan kijken zodra de Koning van zijn vakantie terug was. De Nederlander, die zegt dat hii de juwelen en gereedschappen die bij nem zijn gevonden, voor een Fransman be waart. geeft toe dat hij zijn „opleiding in de Parijse onderwereld heeft genoten" De Zweedse politie zegt in geen der tig jaar een inbreker van „een dergelijk formaat" in handen te hebben gehad. De man wordt verdacht van diefstal van sieraden ter waarde van meer dan 70.000 kronen. Hij wilde bij zijn verhoor niet meer vertellen dan dat hij op vakantiereis was en dat hij ook Denemarken en Noorwegen bezocht had. Uit zijn pas bleek dat hij op 4 augustus in Noorwegen was geweest. Op die datum werd in twee villa's in Oslo ingebroken. De buit van een van deze inbraken bestond uit zilveren sie raden. waarbij een ring die in de auto van verdachte teruggevonden is. een halssnoer met 96 echte parels en on geveer 2000 kronen in contanten. Bij de andere inbraak werd o.m. een gou den sigarettenkoker ontvreemd, die eveneens in Zweden teruggevonden is. De man is donderavond gearresteerd in Lidingo. bij Stockholm, toen hij de gestolen goederen, die inmiddels door enige jongens waren gevonden, wilde opgraven. Hij kwam daaraan in een au to met een Deens nummerbord. Toen hij begon te graven werd hij meteen door de^ politie in de kraag gepakt. In de auto werden sieraden met een totaal ge wicht van een half pond gevonden. Zij waren uit elkaar gehaald en de ju welen waren apart op een hoopje ge legd. zodat de identificatie nogal moei lijkheden oplevert. Verder werden in de auto een masker, een pistool, een jachtgeweer, kostbare fototoestellen, vis en kampeeruitrusting en conserven gevonden. De man kon be wijzen overleggen dat hij de auto in het buitenland gekocht had. Onder de bezittingen van de gearres teerde is ook een opvouwbare ladder aangetroffen, die door middel van een met draden werkend mechanisme na ge bruik gemakkelijk naar binnen gehaald kan worden. Volgens de Stockholmse politiecom missaris Sten Hammargren, een des werktuigen, is dit een uniek hulpmiddel. De Zweedse politie, die gelooft dat de man lid is van een internationale mlsdadigersorganisatie. die haar „ver koopbureau" in Nederland heeft, heeft zich in verbinding gesteld met de in ternationale politie-organisatie Inter pol. (Ingez. Med.-adv.) •W Krabben en peuteren maak* rllllfl- de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. UIlMcil] dringt diep ln de poriën door. zuivert, ontsmet en geneest. VLOEISTOF Menseneters in de Franse Congo In de Franse Congo, op 700 km. af stand van de plaats Brazzaville, zjjn twee geheime genootschappen van men seneters ontdekt, die tenminste twaalf slachtoffers hebben gemaakt. Ieder lid van deze genootschap moest een fami lielid aanwijzen, die dan door de an dere leden van de secte werd vermoord en opgegeten Een van deze secten bestond uit drie mannen en drie vrouwen, die allen be kend hebben verantwoordelijk te zjjn voor tenminste zes moorden. Een vrouw had haar man, een ander haar zoon aangewezen om vermoord te worden, terwijl een man zijn broer en twee kin deren hiervoor uitleverde! De schuldigen hebben hun eerste be kentenis herroepen, hoewel er een groot aantal menselijke beenderen *n hun hutten zijn aangetroffen. Wapendepot op Cyprus door ontploffing ontdekt Een ontploffing heeft zondagavond in Larnaca op Cyprus een hut verwoest. In de bouwvallen vond men zes staven dy namiet. vier ontstekingsbuizen van tijd bommen en ander ontplofbaar mate riaal. Men vermoedt dat het hier een wapendepot van de Eoka betreft. Een officiële woordvoerder heeft bekend ge maakt dat de veiligheidstroepen een man hebben gearresteerd. Stelt onze regering alles in het werk Het Tweede Kamerlid de heer van Ryckevorsel heeft aan de Minister van Buitenlandse Zaken en de minister zon der portefeuille schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Welke antwoorden zijn ontvangen op de nota's van de Nederlandse rege ring, gericht aan de regeringen van de V. S. van Amerika. Australië en België, wier vertegenwoordigers deel uitmaken van de commissie der V. N. voor Indo nesië (U.N.C.I.), door de Veiligheids raad. alsmede door de Idonesische en Nederlandse regeringen belast met het toezicht op de handhaving en uitvoering der R.T.C.-rechtsorde? 2. Ingeval geen of onvoldoende ant woord is ontvangen, is de regering dan bereid om alles in het werk te stellen, opdat alsnog een bevredigend antwoord wordt ontvangen, in over eenstemming met de verantwoorde lijkheid, die de organisatie der V. N. in het bijzonder de Veiligheidsraad, in de totstandkoming der R.T.C.-rechts- orde tegenover de volkeren van Indo nesië en Nederland op zich heeft ge nomen. tevens in overeenstemming met de bijzondere verantwoordelijk heid van de regeringen van de drie voornoemde staten voor een nauwge zette en eerlijke vervulling van de taak van voornoemde commissie? 3. Indien de regering niet bereid is om te handelen als bedoeld in vraag 2. hoe kan de regering dan te gelegener- tijd voor een internationaal forum ver dedigen. dat alle haar ter beschikking staande wettige middelen zijn gebruikt ter bestrijding en ter wegneming van de gevolgen van het door de Indonesische regering gepleegde volkenrechtelijke (Ingez. Med.-Adv.) VLEES IS BESLIST ONONTBEERLIJK VOOR EEN GEZONDE VOEDING Man bij gevecht doodgestoken In Zwolle is tijdens een vechtpartij met zijn buurman in de nacht van zaterdag op zondag de 34-jarige F. Meyer, na een aantal messteken te hebben gekregen overleden. Het dra ma speelde zich af aan het „kleine grachtje" te Zwolle, waar beide man nen een woonschuit hebben liggen. De buurman is door de politie gear resteerd. Hij had de politie verzocht naar het kleine grachtje te komen, teneinde een klacht van hem over het lawaai aan boord van de woonschuit die naast de zijne ligt te onderzoeken. Toen twee agenten aankwamen, waren befde man nen aan het veChten. De agenten slaag den erin hen te scheiden, maar het was voor Meyer reeds te laat. Hij viel zwaar gewond neer en bezweek enige tijd later aan zijn verwondingen. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. Ook de dader is gehuwd. Nederland niet uitgenodigd Bij viering Indonesië'; onafhankelijkheid De Nederlandse zaakgelastigde in Djakarta, de heer H. Hagenaar, heeft geen officiële plechtigheden in het „Merdeka- paleis" van Soekarno ter gelegenheid van de onafhankelijkheids dag bijgewoond. Hij was niet aanwe zig, toen president Soekarno op de trappen van zijn paleis zijn rede uit sprak noch bij het tuinfeest. Ook wa ren de stafleden van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging af wezig. De diplomatieke vertegenwoordigers van andere landen waren allen bij beide plechtigheden wel aanwezig. De woordvoerder van de Nederlandse vertegenwoordiging, de heer D. de Man, deelde mede, dat geen leden van de Ne derlandse vertegenwoordiging waren uit genodigd. Op vragen aan de woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken. Soewito Koesoemawidag- do, deelde deze mede. dat hij niet belast was met het uitnodigen en daarom geen inlichtingen kon geven. (Ingez. Med.-Adv.) Hoe 't ook zij Publikati. van de verenigde slager, In Lelden en omstreken misdrijf, bestaande in de eenzijdige be ëindiging en schending van wettig aan gegane verdragen? 4. Is de regering bereid om. gelet op de weigering der Indonesische regering om de door de Indonesische Staat ter R.T.C. overgenomen of volkenrechtelijk op die staat overgegane schulden te be talen of verplichtingen na te komen, zich opnieuw tot de Commissie der V.N. voor Indonesië (U.N.C.I.). althans tot de regeringen van de V. S. van Ameri ka. Australië en België, te wenden? Zo neen. op welke wijze meent de regering de rechten van het Koninkrijk te kun nen voorbehouden en handhaven? 5. Is de regering bereid alles in het werk te stellen om te voorkomen, dat de Commissie der V. N. voor Indone sië (U.N.C.I.), die blijkens haar laat ste rapport aan de Veiligheidsraad van 13 April 1951 voorlopig haar werkzaamheden heeft beëindigd om dat geen klachten meer bij haar wer den gedaan of geen zaken meer bij haar werden aangebracht, doch die zich overigens ter beschikking van partijen blijft houden, wordt opgehe ven door een besluit of beslissing van de Veiligheidsraad? M.d door* N.V. CIGARETTES IMP0RI U K J BLOK SCHEVENINGEN BINNENLAND Zaterdagmiddag is in het museum „Het Catharina Gasthuis" door de burge meester van Gouda een tentoonstelling geopend van uurwerken. Mokken, horloges en kloven, samengesteld uit de verzame ling van mevr. Boon-Van Kol uit Eind hoven-Tongeren. Zaterdagmorgen is de 16-Jarige zoon van schipper G. Klinker uit Aduard te water geraakt by de Gideonbrug in de na bijheid van Groningen en verdronken. De jongen had voor de boot de brug pas eeerde de vlaggestok neergehaald en wilde deze na het passeren van de brug weer plaatsen. Hij raakte hierbij echter te water. De schipper van een passerende boot haalde hem uit het kanaal, waarna de G.G.D. kunstmatige ademhaling toepaste, hetgeen niet meer mocht baten. De Japans-Nederlandse visumover eenkomst. die op 16 mei is ondertekend, zal op 28 augustus van kra-cht worden. Van die datum af hebben bezoekers van Japan in Nederland en omgekeerd geen visum nodig voorzover het bezoek niet langer duurt dan drie maanden. De Rockefeller-Foundation heeft aan de Universiteit van Groningen een schen king gedaan van 900 dollar ten behoeve van haar proteine-ondenzoek onder leiding van prof. Max Gruber. BUITENLAND In Tullin (Oostenrijk) is de 20.000 Jaar oude slagtand van een mammoet ge vonden. De tand weegt 200 kilo en is drie meter lang. Een onderzoek vanwege de Franse regering heeft uitgewezen, dat van alle ambtenaren in overheidsdienst de gendarme het langste werkt. Terwijl de veertiguren week in Frankrijk sinds 1936 algemeen ver plicht is, zijn diensttijden van bijna het dubbele aantal 77 uren voor de gendarme regel. De vakvereniging der Franse gendarmen heeft thans overwogen welke praktische conclusies uit dit rapport getrokken moeten worden. De Westduitse regering heeft een bedrag van 20.000 mark beschikbaar ge steld voor de nabestaanden van de slaoht- offers van de mijnramp te Marcinelle. De vorige week zyn 6110 mensen uit Oost-Dultslar.d uitgeweken naar het Westen. De week daarvoor was dit aan tal 5993. Zeven jonge Hongaren, die. na uit een gevangenkamp in Hongarije te zijn ont snapt. op weg waren naar Frankrijk, zyn bij Alstatten door de Zwitserse grenspolitie aangehouden. Zij waren heimelijk de grens overgekomen. Polen heeft een vermindering van zijn strijdkrachten met 50.000 man bekend ge maakt. In september van het vorige Jaar werd het leger al met 47.000 man Inge krompen. Als reden wordt opgegeven, dat Polen een bijdrage tot de ontwapening wil leveren en zijn economie verder wil ont wikkelen. De politie in Hannover heeft zater dag 25 vooraanstaande communisten uit Neder-Saksen aangehouden. In Hamburg werden vrijdag twintig Communisten voor enige tijd vastgehouden. De minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijnland- Westfalen heeft bekend gemaakt, dat zeven personen in hechtenis zijn genomen, van wie vier later zijn vrijgelaten. Te Dussel- dorp, waar zich de hoofdzetel van de West duitse communistische partij bevindt, zijn 10 ton drukwerk en vlugschriften in beslag genomen, twaalf auto's en een bedrag van 3500 mark. alsmede kantooruitrusting. In het kader van de Duits-Neder landse cultuurweken is vrijdag in de palmentuin te Frankfort een Duits-Neder landse bloemententoonstelling geopend. Het Chinese nationalistische ministe rie van Defensie maakt bekend, dat een nationalistische marinepatrouille zaterdag een Chinees-communistisch oorlogsschip tot zinken heeft gebracht en een tweede beschadigd bij het eiland Ma.tsoe, ter hoogte van de noordkust van Foekien. In de mijn Sofia Jacoba te Jückel- hoven bij Aken zijn gisteren vier mijnwer kers op de 360 m-verdleping door een in storting bedolven Men vreest de slacht offers niet levend te kunnen bereiken. Drie Indiaanse stammen uit de Amerikaanse staat Oregon hebben de Ver enigde Naties gevraagd als lid te worden toegelaten. Zij willen hulp van de Ver. Naties bij een proces tegen de regering van de Ver. Staten. De stammen zijn van mening, dat zij recht hebben op een schadevergoeding van 10 miljoen dollar voor gronden, die door de Amerikaanse regering geconfisqueerd zijn. Het Hoog gerechtshof heeft hun eis verworpen. Te Dusseldorp is kortgeleden een Goethe-museurm geopend, dat een twintig- aulzendtal manuscripten. tekeningen, silhouetten, medailles en eerste-uitgaven van werken van de dichter bezit, ten ge schenke gegeven door Anton Klppenberg. een uitgever te Wiesbaden. Albanië heeft zich bereid verklaard 300 kinderen, die door de Communisten tijdens de burgeroorlog van 1946'1949 zijn ontvoerd, naar Griekenland terug te laten keren. Een schip van de Griekse Marine gaat ze halen. Dertien Jonge Joegoslaven zyn zater dag in de haven van Manfredonia ln Zuld- Ita'lë aangekomen en hebben politiek asiel gevraagd. Zy hadden in Joego-Slavië een zeilboot gehuurd en onderweg een grote Joegoslavische vissersboot geënterd. De vluchtelingen dwongen de kapitein van het schip koers te zetten naar de Italiaan se haven Manfredonia. Het Constitutionele Hof te Karls ruhe heeft de Westduitse commu nistische partij buiten de wet ge steld. Dit gebouw ivas het hoofd kwartier van de partij en zal nu ..ten dienste van de gemeenschap" worden gesteld. Een Fransman en twee Canadezen, die op een Vlot van tien meter lange planken een tocht maken over de Atlan tische Oceaan, naderen de Europese kust. Zij zijn in mei uit Canada vertrokken en hopen, volgens radio-amateurs, die contact met hen hebben. In de loop van de vol- J gend* week de Franse kust te bereiken Uit de tekenkamer van een ingenieurs bureau te Grenoble zijn blauwdrukken gestolen voor een naar het heet revolutio naire Franse olieboormachine. Volgens de ontwerpers zou de boor zich in een uur door ongeveer 30 meter hard gesteente boren, tèrwyi de gebruikelijke boren in «lezelfde tijd maar een meter diep gaan. De Amerikaanse multl-miljonalr H. B Cantor, die het plan heeft passagiers schepen van 90.000 ton te laten bouwen voor een goedkope verbinding tussen de Verenigde Staten en Europa, heeft zater dag te Brussel medegedeeld, dat hij na een bezoek aan verscheidene Europese havens, als Vllsslngen in Nederland en Bremer- haven en Ouxhaven in Duitsland, bevon den heeft dat de haven van Zeebrugge heit best beantwoordt aan zijn verwach tingen. Naar zijn schatting zou de aan passing van de haven van Zeebrugge aan haar nieuwe bestemming ongeveer 2 Jaar tijd vergen, en zouden de kosten, die door de Belgische staat zouden gedTagen wor den. ongeveer 1 miljard frank belopen. Het toneelstuk, dat gemaakt werd naar het dagboek van Anne Frank, het Nederlandse Joodse meisje, dat door de Duitsers werd ontvoerd en in een eas- kamer ter dood gebracht, zal. na New York. ook ln Parijs worden opgevoerd Het aangrijpende stuk is het afgelopen seizoen een der grote successen van Broadway geweest, waar het een Jaar lang moest worden geprolongeerd. Hablb Bourgulba, de Tunesische pre mier en vrijheidsheld, bereidt thans een actie voor ter bevrijding ran de vrouw. De polygamie zal streng worden gereglemen teerd. terwijl de gehuwde vrouwen op protectie van de regering zullen kunnen rekenen. Tot dusverre hadden de Tune sische mannen alle rechten, het recht van tuchtiging en lijfstraf Inbegrepen. Premier Nehroe van India is bij een auto-ongeluk licht gewond geraakt. Hy bracht met anderen per Jeep een bezoek aan de door een aardbeving getroffen plaats ln de staat Koetsj. Het voertuig sloeg om en de premier werd er uit ge worpen. waarby hij enkele kneuzingen op liep. Hy kon de reis evenwel voortzetten. Zondag zijn 115 Japanners uit de Sovjet-Unie ln Tokio aangekomen; 87 hunner zijn voormalige leden van het vroegere keizerlijke Japanse leger. Voorts keerden 23 Japanse burgers en vyf vissers, die werden gearresteerd wegens ..schending der Sovjetrussisdhe territoriale wateren", naar hun vaderland terug. Als Bedoeïenen vermomde leden van de Egyptische kustwacht hebben in de woestijn van Slnal. niet ver van het Suez- kanaal. vyftten Arabische smokkelaars van verdovende middelen gearresteerd. Er werd beslag gelegd op een hoeveelheid verdo vende middelen ter waarde van 5.300.000. De smokkelarij werd met behulp van kamelen uitgevoerd. Een hevige brand heeft zaterdag avond meer dan een miljoen mark sohade veroorzaakt op het NAVO-vliegveld naby Landstuhl ln West-Dultsland. Duitse en Amerikaanse brandweerlieden hadden enige uren nodig om de brand te blussen. De Amerikaanse politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Een inwoonster van Melbourne heeft aan het scherpe oog van een politieman haar leven te danken. Deze had nameiyk haar ooglid zien trillen toen zh. dood- fewaand, ln het gemeentelijke ïykenhuis ag opgebaard en Juist naar de vrieskamer zou worden overgebracht. De politieman l'iet haar snel naar het ziekenhuis terug brengen. waar men constateerde, dat zij allerminst dood was. maar enige tyd later zelfs ongedeerd op eigen kracht naar huis kon gaan Men had bijna een catastrofale vergissing gemaakt door haar dood te ver klaren na haar val op straat, waarby ze schijndood was geraakt. Vervolg van pag. 1 Als wij bestaande overeenkomsten niet langer nakomenverdwijnt vertrouwen" De Nederlandse regering heeft zaterdagmiddag bU monde van minister Luns kenbaar gemaakt, dat „een internationaal systeem voor de exploitatie van het Suezkanaal de beste oplossing is om het vertrouwen te herstellen tussen de landen, die bij het Suezkanaal belang hebben. Als wij eenmaal afwijken van de plicht bestaande overeenkomsten na te komen, is alle vertrouwen, aldus mi nister Luns. zo noodzakelijk voor het bereiken van internationale samenwer king. tot vernietiging gedoemd". Zeer kennelijk keerde minister Luns zich tegen Indonesië, toen hij verklaar de: „De Nederlandse regering constateert met grote bezorgdheid de toene mende neiging van sommige landen waarvan wij in de laatste maanden een paar frappante voorbeelden hebben gezien hun internationale verplichtin gen te verzaken en hun eigen nationale belangen te bevorderen door het schen den van andermans rechten". „Nassers daad houdt met andere daden van gelijke aard verband" Hij herinnerde aan de door Pineau geuite zienswijze, dat „er verband be staat tussen de daad van kolonel Nasser en zekere daden van soortgelijke aard, die door andere regeringen begaan zijn. Wij doen er goed aan dit wijde verband niet uit het oog te verliezen". Minister Luns stelde vast dat Neder land, behalve als mede-ondertekenaar van de Conventie van Constantinopel van 1888, ook als maritieme mogendheid Kaasmarkt: Tentsamenkomst Contact commissie voor Evangelisatiewerk. 8 uur nam. DINSDAG. KaasmarktTentsamenkomst Contact commissie voor Evangelisatiewerk. 8 uur nam. WOENSDAG. Kaasmarkt: Tentsamenkomst Contact commissie voor Evangelisatiewerk. 8 uur nam. Stationsweg 12: Aandeelhoudersverg. N.V. Leldsche Duinwatermij. 11.30 uur voorm. Pieterskerk: Avondstilte 7.30 uur nam. DONDERDAG Kaasmarkt: Tentsamenkom&fc Contact commissie Evangelisatiewerk, 8 uur nam. VRIJDAG Kaasmarkt: Tentsamenkomst Contact commissie Evangelisatiewerk, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor VuiKeukunde zomer- tentoonstelllng ..Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt ais leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag—5 uur namiddag Donderdags m dinsdags bovendien 7 309.30 uur n.m Zondags 15 uur nam Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw- Kunst Dagelijks tot zonsondeigang (Tm 26 augustus) Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (tm 15 september) BIOSCOPEN Trianon. „Troubadour der liefde", 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „De Zigeunerbaron", 14 Jaar. Alle dagen 7 en 9.15 uur. Matinees: „Emlel en zyn detectives". Lldo. „De naakte oorlog", 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Luxor. „De vroiyke vagebond", a. 1. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „De prairie verdwynt", a. 1. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Rose Marie". De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 25 augustus 8 uur waargenomen door: Apotheek Kok. Rapen burg 9. telefoon 24807; Apotheek Tot Huip der Men-chheid. Hooigracht 48. tel. 21080; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. telefoon 2S274. BH geen gehoor by Uw hulsarts ol specialist, bel op dokterstelefooj? 22222. groot belang heeft toy het Suezkanaal, waarna hy voortging: „Een der sprekers van donderdagmiddag (biykbaar doelde hy op Abdoelgani) besloot zyn beschou wingen door te verklaren, dat alles in orde zou komen als alle by het Suez kanaal betrokken mogendheden ver trouwen zouden stellen in de bereidheid der Egyptische regering haar over de Suezkanaal-conventie vastgestelde ver plichtingen na te komen. Volgens deze zienswijze bestaan er geen redenen voor nieuwe overeenkomsten om de vryheid van doorvaart door het Suezkanaal te garanderen. Men is geneigd zich af te vragen, of de ervaring zulk een houding rechtvaar digt. Verschillende collega's hebben te recht verwezen naar het door Egypte uitgevaardigde passageverbod voor Isra ëlische schepen en het feit dat de Egyp tische regering slechts enkele maanden nadat zy een nieuwe overeenkomst met de Suezkanaal-maabschappy had aan gegaan, diezelfde maatschappij naastte, draagt er weinig toe by ons vertrouwen in de houding van deze regering aan te moedigen". Minister Luns verklaarde tenslotte zich te kunnen verenigen met de door Foster Dulles gedane voorstellen Egypte ontslaat onder - directeur Een correspondent van een Egyptische nieuwsbureau meldt, dat de onder-di recteur van de Suezkanaal-maatschap- PÜ. Max Vignes, door de Egyptische be drijfsleiding is ontslagen wegens onge oorloofde afwezigheid. Vignes, die zater dag op zyn post is teruggekeerd, is met verlof in Frankrijk geweest. Egyptische bladen meldden zondag, dat het ontslag ls gegeven door de kolo nel der Egyptische genietroepen Mah- moed Joenis, die na de naasting der Suezkanaal-maabschappy tot vice-voor- zitter van het door Egypte voor het Suezkanaal ingestelde gezagsorgaan werd benoemd. De reden voor het ont slag was „vijftien dagen ongerechtvaar digde afwezigheid". Volgens de Egypti sche bladen is het ontslag gegeven over eenkomstig de bestaande arbeidswetbe palingen. Dit is het eerste ontslag, dat het nieu we Egyptische gezagsorgaan voor het Suezkanaal heeft gegeven. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). al neersl. 24 uur 1 S c-53 C bo Stockholm zwaar bew. windstil 19 16 Oslo regenbui lioht bew. zzo 4 15 12 Kopenhagen w 9 17 8.5 Aberdeen zwaar bew. nw 4 15 0.1 Londen licht bew. wzw 3 19 4 Amsterdam half bew. z 4 17 9 Luxemburg mist windstil 20 1.5 Parijs zwaar bew. windstil 24 0 Bordeaux onweer windstil 24 1 Grenoble zwaar bew. windstil 26 0 Nice zwaar bew. nw 2 28 0 Berlijn Frankfort onbewolkt wzw 3 0 zwaar bew. windstil 22 0 München onbewolkt windstil 21 5 Zürich licht bew. n 2 22 0 Genève licht bew. windstil 25 0 Locarno regenbui windstil 27 Wenen half bew. w 2 25 7 Innsbruck zwaar bew. windstil 22 0 Rome onbewolkt windstil 34 3 AJaccio onbewolkt ono 3 27 0 Ma II ores. hall bew. V*r 3 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2