GOLD STAD kingsize 75ct. Communistische partij in strijd met de Westduitse Grondwet? Zes kinderen van hooggeplaatste Russen bij schandaal betrokken Goede verwachtingen voor liet Katwijkse corso van hedenavond Kostbare oudheidkundige vondst door arme boeren verkwanseld DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 Morgen uitspraak van het gerechtshof in Karlsruhe Men betwijfelt of verbieden ivel zo heel verstandig zou zijn (Van onze correspondent in West-Duitsland) In West-Duitsland ziet men met spanning de dag van morgen, vrfldag, tegemoet. Want dan zal de eerste senaat van het Constitutionele Gerechtshof te Karlsruhe eindelijk bekend maken, of het bestaan van de communistische party in strijd met de Grondwet in West-Duitsland moet worden geacht en of zy derhalve moet worden verboden. Het Constitutionele Gerechtshof in Karslruhe heeft zich reeds sedert november 1954 op verzoek van de Westduitse Bondsregering met deze kwestie moeten bezig houden. Men meent aan te kunnen nemen, dat het proces tot nu toe al een slordige anderhalf miljoen markt heeft verslonden! Zeker een half miljoen zouden de uitgaven van de Staat bedragen hebben en de com munistische partij zou zelfs al het dubbele hebben moeten besteden. Partij-apparaat reeds voor een deel geliquideerd De communistische partij heeft vlak na het einde van de oorlog onder de beschermende vleugels van de Russen in Berlijn als eerste politieke partij in Duitsland het hoofd omhoog kunnen steken, maar zij is sedert de vorige algemene verkiezingen van september 1953 niet meer in de Westduitse Bonds dag vertegenwoordigd, omdat zij toen niet eens meer het vereiste minimum van 5 procent van de stemmen bijeen heeft kunnen krijgen. In het hoofdkwartier, dat in de leven dige hoofdstad van het aan Nederland grenzende Bondsland Noordrijnland- Westfalen is gevestigd, heeft men natuurlijk al lang met de mogelijkheid rekening gehouden, dat de partij ver boden zou kunnen worden. Daarom heeft men het partij-apparaat reeds voor een groot gedeelte geliquideerd en tal van belangrijke dokumenten, waar toe o.a. ook de ledenlijsten behoren, reeds sedert geruime t;jd naar de com munistische Oostzone overgebracht. Daardoor wilde men verhinderen, dat deze door de Westduitse autoriteiten in beslag konden worden genomen. Ook het vermogen is tengevolge van allerlei transacties al grotendeels in veiligheid gebracht. Zelfs huizen en stukken grond zijn in andere handen overge gaan. Men betwijfelt in politieke krin gen in Bonn allang, of het wel ver standig zou zijn de rode partij totaal te verbieden, want zolang deze nog offi cieel mag bestaan, kan men er ten minste nog enige controle op uitoefenen, maar zodra zij verboden wordt, gaat zij haar werkzaamheden natuurlijk on middellijk ondergronds voortzetten. Het spreekt vanzelf, dat men dit allang heeft kunnen voorbereiden en dat reeds lang geheime cellen werden gevormd, zodat een dicht net over de hele Bonds republiek kon worden gelegd. Het tegen woordige partijbestuur zal onmiddellijk door de zogenaamde operatie-staf wor den afgelast. Wij vernemen, dat Saar- Acht Poolse vluchtelingen in Oost-Duitsland gepakt Volgens het socialistische blad „Tele- graf" dat te WeSt-Berlijn verschijnt, zijn onlangs in een bos in de omgeving van Angermlinde, in Brandenburg, acht Poolse vluchtelingen aangehouden, die hadden deelgenomen aan de onlusten te Poznan. Op verzoek van de Poolse autoriteiten zou de Oostduitse Volkspolitie een onder zoek hebben ingesteld, waarbij de acht mannen werden gevonden. Zij zijn ter beschikking van de Poolse politie gesteld, aldus het Westberlijnse blad. Arrestaties in Argentinië OeneraaJl Juan Jose Uranga, minister voor Vervoerszaken in de regering onder wijlen president Lonardi, die het bewind van ex-president Peron omver wierp, is woensdag in zijn woning in een voorstad van Buenos Aires gearresteerd. Tien zijner medestanders, onder wie de ge wezen onder-minister voor Vervoers- zaken, dr. Jose Lorenzo Bo en luitenant kolonel Quijano, voormalig medewerker van generaal Uranga, zyn eveneens ge arresteerd. Aan de arrestatie van gene raal Uranga ging een beleg van diens woning door een 250 man militairen en politie vooraf. Generaal Uranga wordt als een van de leiders beschouwd van de in de oppositie zijnde „Nationalistische beweging". Zijn beste vriend, generaal Leon Bengoa, die onder ex-presid'ent Lonardi minister van Oorlog was, heeft, wegens „ongediscipli neerdheid", een straf overplaatsing naar Patagonië gekregen. Van gewoonlijk betrouwbare marine- zijde wordt in Buenos Aires nog verno men, dat president generaal Aramburu en zijn ministers voor de strijdkrachten tevoren op een spoedbijeenkomst beslo ten hadden drastische stappen tegen „samenzweerders" te nemen. Volgens deze bron zou een aantal offi cieren van het leger het plan hebben opgevat 25 dezer wanneer vice-presi dent admiraal Rojas, die beschouwd wordt als de „sterke man" van Argen tinië, een bezoek aan Uruguay zal bren gen een staatsgreep te ondernemen. Hitlers: minister van B.Z., Von Neurath, overleden De voormalige Duitse rijksminister van Buitenlandse Zaken, Konstantin von Neurath is dinsdag in Enzweihin- gen bij Stuttgart op 83-jarige leeftijd gestorven. Von Neurath is in 1946 te Neurenberg tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar wegens zijn slechte gezondheid werd hij in november 1954 op vrije voe ten gesteld. In 1901 trad hij in dienst van het Duitse ministerie van Buitenlandse Za ken. Hij werkte in Berlijn tot het uit breken van de eerste wereldoorlog. Na een korte militaire diensttijd als kapi tein werd hy in 1917 particulier secre taris van de vorst van Wurttemberg. Na de eerste oorlog vervulde hij een aantal diplomatieke posten in de repu bliek van Weimar. Als ambassadeur in Rome legde hij de grondslag voor de Duits-Italiaanse vriendschap, die later tot de „as" zou uitgroeien. In 1932 werd Von Neurath minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet- Von Papen. In 1933 werd hij in die func tie herbenoemd toen Hitier kanselier I werd. Duitslands terugtrekken uit de Vol- i kenbond, het plebisciet in Saarland, het anti-Komitern pact en de bezetting van het Rijnland vallen in zijn ambtspe riode. die tot 1938 liep. In de laatste oorlog is hij enige tijd r/jp nrtc Innd on dp I ondptr^p hp7- beheerder van Bohemen-Moravië ge- "s °P ae ^onaense Suez- weest. In 1941 vroeg htf ontslag. brücken vermoedelijk het nieuwe hoofd kwartier zal worden. Men gelooft dat men daar voorlopig nog vrij ongestoord zal kunnen werken, totdat het Saarge- bied bij West-Duitsland wordt gevoegd. Israëliërs door mijn gewond Vijf Israëliërs, die met een vracht auto in het noorden van de Negeb- woestijn reden, hebben vanochtend verwondingen opgelopen, doordat onder hun auto een landmijn tot ontploffing kwam. De toestand van een hunner is ernstig. Het was de tweede maal binnen 24 uur, dat op deze weg nabij de nederzetting, waar premier Ben Goerion vele maanden heeft gewoond een door Arabieren geplaatste landmijn ontplofte. Tilburgse jongens op avontuur EEN HUNNER DOOR OUDERS TERUGGEHAALD. Drie Tilburgse 18-jarige avonturiers zouden zich te Rijssel hebben aange meld voor het Franse Vreemdelingen legioen. De ouders van een hunner, die naar Rijssel waren gegaan kregen geen toe gang tot de kazerne, die alleen via een valbrug over een diepe gracht bereik baar is. Een Pool had medelijden met de huilende moeder en ging de jongens opsporen. Daarop verschenen twee der jongens, die de ouders zeiden, dat ze niet mee terug gingen. Ze vertelden dat hun vriend niet in de kazerne was, maar juist voor de aanmelding van ge dachten veranderd was en teruggekeerd zou zijn. De huilende moeder en de zeer ontstemde vader schijnen tenslotte met hulp van de Pool kans gezien te hebben, hun zoon met geweld in een auto te sleuren, van andere kleren te voorzien en mee naar huis te nemen. De ander schreeuwde hen na dat hij bleef waar hij was en dat ze in Tilburg zijn familie de groeten maar moesten doen. Van de jongeman die naar Til burg zou zijn teruggekeerd, heeft men nog niets vernomen. SALARISREGELING GEMEENTE SECRETARISSEN EN -ONTVANGERS Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben een nieuwe wedderegeling voor ge meenteontvangers en gemeentesecreta rissen vastgesteld. Voor de toepassing van het besluit zijn de gemeenten in Zuid-Holland naar het aantal inwoners in 17 klassen ver deeld. De laagste klasse, la, omvat 11000 inwoners en de hoogste klasse, 16 80.001—100.000. De jaarweddes van de secretarissen en ontvangers van Rotterdam en Den Haag zijn afzonderlijk vastgesteld. Indien een secretaris of ontvanger in meer dan een gemeente werkzaam is, wordt de jaarwedde gesteld op een voor de combinatie van gemeenten bepaald bedrag. Dochters van vooraanstaande officieren gingen zich aan diefstallen te buiten Het officiële orgaan van de Russische communistische jeugdbeweging „Kom- somolskaja Prawda" bericht, dat drie dochters van hooggeplaatste officieren gearresteerd zijn wegens „diefstal en zedenbedervende uitspattingen op grote schaal". Ook drie zoons van ministers zijn bü deze affaire betrokken. De drie jongemannen zouden geen diefstal gepleegd hebben, maar moreel verantwoordelijk geweest zyn voor de daden van de meisjes door veelvuldig met haar om te gaan en „dronkemansorgieën" met haar te houden Drie ministerszoons aan affaire mede-schuldig De gearresteerde meisjes zijn de 18- jarige Erlene Koesnebzowa, de 19-jarige Maximowa Kalesowa en Üe 21-jarlge Tania Andrejewa, resp. de dochters van een generaal-majoor, die doceert aan de Militaire Academiie van Moskou, een kolonel van de geheime pol'itie en een luitenant-kolonel van de luchtmacht. De jongens zijn Eugene en Michael Kabanof, zoons van de minister voor de buitenlandse handel en Sergei Petoek- hof, zoon van de minister voor de zware machine-industrie. De drie jongelieden waren allen lid van de Komsomol, de communistische jeugdbeweging. Volgens het Sovjetrussische blad zijn alleen de ouders van de meisjes verant woordelijk voor he't feit, dat zij „ordi naire geïllustreerde tijdschriften uit het Westen" lazen, zich Westers kleedden, veel in restaurants en nachtclubs ver keerden en leden van de „jeunesse Dorée" oppikten om daarmee wilde week ends door te brengen, tijdens welke er op jazzmuziek gedanst werd en enorm veel gedronken werd De meisjes hadden volgens het blad Oude dame viel in kelder De 88-jarige mevrouw S. Bloem—Bieze, wonende te Stadskanaal, iis gistermid dag, doordat zij bij vergissing een ver keerde deur opende, in de kelder geval len. Daarbij werd zij zo ernstig gewond, dat zij in zorgwekkende toestand naar het Academische Ziekenhuis te Gronin gen moest worden overgebracht, waar zij kort na aankomst overleed. MONTGOMERY MORGEN IN NIJMEGEN Veldmaarschalk Montgomery zal mor genavond met de Britse ambassadeur in ons land, de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland en de bur gemeester van Nijmegen in Nijmegen de eerste voorstelling bijwonen van de Engelse film „The man Who never was". Zoals bekend is, komt de veldmaar schalk, die ere-burger van Nijmegen is, vrijdag met zijn stafofficieren per boot in Nijmegen aan. Montgomery maakt een inspectietocht. systematisch voorwerpen uit haar ouder- lijk huis of van vrienden gestolen om met de opbrengst daarvan „verboden vreugden" te kopen. Het leven van deze meisjes was volgens „Komisomolskaja Prawda" geestelijk zowel als moreel in houdsloos geweest. GEDENKTEKEN J. A. J. JANSEN MANENSCHBJN B. en W. van Zwijndrecht stellen de Raad voor een gedenkteken te plaatsen op het graf van wijlen de heer J. A. J. Jansen Manenschijn, in leven oud'-bur- gemieester van Zwijndrecht en lid van het bestuur van Ged. Staten van Zuid- Holland. Wijlen de heer Jansen Manen schijn, die een vooraanstaande figuur in de A.R. Partij is geweest, heeft als bur gemeester veel tot de ontwikkeling van de gemeente bijgedragen. FAMILIEBERICHTEN, ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Stoop-Fabius, z., Gorinchem; LoeffVan Elk, z., Bandoeng; Steen weg—Hijink, d., Rotterdaam; Ooster hof fWeber, d., Arnhem; Schilthuis Van der Wal, d., Montreal (Canada). Getrouwd: J. G. A. van de Garde en B. S. J. Elzinga, Amsterdam/Beilen; L. Gordenker en B. Strootman, Utrecht. Overleden: B. C. OrmelingSoutberg, vr. 74 j., Hilversum; V. PrinsMatthe- sius, v. 64 j., Amsterdam; J. S. Wilson, v., 47 j., Den Haag; J. W. van der Eb, m. 72 j., Wassenaar; dr. J. M. Noot hoven van Goor, m. 58 j., Arnhem; H. E. Alicohen—Catz, v. 87 j., Amsterdam; H. Noordendorp, m. 81 j., Hilversum; J. J. Coenen v. 91 j., Zeist. Ongez. Med.-Adv.) Verrassend groot aantal deelnemers Ondanks het feit dat de organisatie van het corso te Katwijk eerst twee weken geleden is begonnen heeft men zeer hoge verwachtingen van dit oor so en men is er van overtuigd dat het een eervolle plaats gaat innemen in de ry van corso's, die door Katwijk zijn getrokken. Er is een verrassend groot aantal deelnemers en nog steeds komen er meer bij. De inschrijving voor praalwagens, grote groepen en personenauto's is gis teravond gesloten, doch voor indivi- duelen, fietsen, autopeds en kinderfiet sen staat inschrijving nog open tot vanavond. Om half zeven moet ieder op de startplaats aan de Parklaan aanwezig zijn, aangezien dan de jury met haar werkzaamheden zal beginnen. De heren C. de Koning uit Rijnsburg, C. v. d. Berg Smit uit Noordwijkerhout en A. Riel uit Leiden zullen dan toch nog hun handen vol hebben om de prijzen toe te kennen, want om half acht moet de stoet vertrekken. Er worden prijzen be schikbaar gesteld in vier groepen: per sonen-auto's (18 aanmeldingen), praal wagens (7 aanmeldingen), groepen en verenigingen (9 aanmeldingen) en indi- viduelèn. In verband met de lengte van het cor so is de route belangrijk uitgebreid en is thans als volgt: Parklaan, Annastraat, Zeeweg, Voorstraat, Kon. Emmaplein, Kon. Emmastraat, Kon. Wilhelmina- straat, Sluisweg, Rijnmond. Boulevard, Vuurbaakplein. Secr. Varkevisserstraat, Schoolstraat, Parklaan. Siciliaanse bodemschatten van grote waarde iverden illegaal verkocht De politie in Caltanissetta op Sicilië heeft de vervolging geopend tegen een groep zwijgzame Siciliaanse boeren, die een oudheidkundige vondst van onschat bare waarde de grootste uit het pre-christelijke tijdperk, welke ooit op Sicilië aangetroffen werd ontdekt en illegaal verkocht hebben. De boeren, 26 in getal, zullen binnenkort verhoord worden. De politie heeft reeds kunnen aantonen, dat de vondst o.a. 900 zilveren munten uit de vijfde eeuw voor Christus en 22 bronzen munten uit de derde eeuw voor Christus bevatte, hetgeen voor de oudheidkunde en numismatiek van buitengewoon belang is. Ook zijn er nog bronzen munten uit een ander tijdperk, een sestertie uit de tijd van de tiran-keizer Domitianus, andere zilveren munten en potscherven van onbekende herkomst door de boeren opgegraven. Honderden zilveren munten uit vijfde eeuw voor Chr. De politie heeft een bedrag van 800.000 lires (ruim vijfduizend guldén) in beslag genomen, dat de boeren voor hun „buit" van kooplieden ontvangen hadden. Tevens werd een aantal munten ge- confisceerd, welke naar het model van de oude munten waren nagemaakt Nog afgezien van de hoge marktwaar de der munten doet de politie haar uiterste best de verkochte schat te ach terhalen, daar archeologen menen, dat deze een nieuwe tip van de nog steeds dikke sluier over de oude geschiedenis zou kunnen oplichten. De politie werd op het spoor gebracht door de ontdekking van een deel der opgegraven kostbaarheden bij het spoor- Minister mr. M. A. H. Luns, ons land op de Londense Suez- conferentie vertegenwoordigt, neemt op Schiphol afscheid van zijn uit geleide. wegstation van het naburige Gela, een befaamd oord voor archeologische op gravingen. Oudheidkundigen menen, dat de tot dusver door de politie opgespoorde mun ten deel uitmaken van een veel grotere schat, welke in de afgelopen maanden door de verarmde boeren werd opge graven en verkocht. Een soortgelijk ge val heeft zich vorig jaar voorgedaan toen arme vissers en boeren in de moe rassen nabij Rome, waar vroeger het geheimzinnige volk der Etrusken heeft gewoond, prachtige Etruskische kunst voorwerpen vonden, die zij klandestien verkochten. Mocht voor zijn vrouw niet drinken En reed haar bijna te water De Haagse politie heeft 's avonds een 49-jarige lasser uit Den Haag ge arresteerd, op verdenking van poging tot doodslag. De man, die om gezond heidsredenen geen alcoholhoudende dranken mag drinken, wilde met zijn auto naar een café gaan. Zijn vrouw ging met hem mee om te voorkomen, dat hij tóch zou drinken. Toen zy stopten voor een café in de Nieuwe Haven te Den Haag, ver bood zy hem dit nogmaals. Hierop ontstak de man echter in grote woede en reed weg, in de richting Pletterij- kade met de woorden: „Ik doe wat ik wil en nu ga je kapotHy reed op de Pletterykade naar het water met de mededeling in het water te zullen rijden. Hij kan wel zwemmen, maar zijn vrouw niet. Gelukkig stopte de wagen, doordat de achterwielen tegen de trottoirband bleven steken. De vrouw begon te gillen en er ont stond een worsteling in de wagen, toen zij probeerde er uit. te komen. Dit werd gezien door een juist per fiets aanko mende taxichauffeur uit Den Haag, die direct ingreep en hem tot bedaren bracht. De man stapte achterin de auto en de chauffeur reed de wagen op ver zoek van de vrouw. Toen de auto moest stoppen bij een verkeersagent, stapte de man echter uit en liep weg. Hij is later in een café aangehouden, verdacht var poging tot doodslas INDELING De indeling van het corso is als volgt: 1. geluidswagen, waar achter muziek vereniging „ÜNI", 2. bestuurswagen VVV, 3. personenauto (bloemenprinses K. F. Rombouts). 4. praalwagen Speel tuinver. „Het Witte Hekkwartier", 5. personenauto G. van Duijn, 6. personen auto van de heer Bos, 7. praalwagen van Pepsi-Cola met kinderen in Katwijks klederdracht, 8-12 trouwstoet van de Katwijkse taxi-ondernemingen, 13. praal wagen van Hero, 14. personenauto van restaurant „De Vette Os", hier achter komt het Tamboer- en Pijperkorps „K. en G." uit Leiden, 15. praalwagen van de gemeente Katwijk, 16. personenauto van hotel „Riche", 17. personenauto van W. C. Kruijt, 18. praalwagen van de Aquariumver. „De Discus", 19. personen auto drukkerij W. Wouda. 20. personen auto D. Schoonenberg, 21. personen auto firma Verdoes en Van der Vijver, 22. praalwagen van de fa. Van der Bent, 23. personenauto van assurantiekantoor Verhaar te Rijnsburg, 24. personenauto M. Schoneveld, 25. praalwagen van de WSV „TOP" te Noordwijk, hier achter komt het CJMV Tamboer- en Pijper korps „DVS", 26. groep I van de WSV „Amicitia" te Katwijk, 27. badgasten kindergroep „Ikona Gouws", 28. kinder groep Parlevliet, 29. groep II WSV „Amicitia", 30. kindergroep Van der Weijden. 31. ponywagen kinderen Van der Plas/Vingerling, 32. groep III WSV „Amicitia", 34. e.v. individuele inschrij vingen. Hierachter komen achtereenvolgens de muziekvereniging „Harmonie" uit Katwijk aan den Rijn, de KGV „Her cules" en vrije deelname ter afsluiting van de lichtstoet van kinderen met lampions. Kwestie - A bdoelgani Verklaring van kolonel Waronw Hij weigert zijn commando over te dragen Kolonel Warouw, militair comman dant van het district Oost-Indonesië, heeft heden een verklaring uitgegeven, waarin hü zegt te weigeren het com mando aan zijn opvolger over te geven zolang er geen overeenstemming is be reikt tussen de chef-staf van het le ger, Nasoetion, en zyn waarnemend chef-staf, kolonel Loebis en de voor malige militaire commandant van west-Java, kolonel Kawilarang ten aanzien van de poging tot aanhouding van de minister van Buitenlandse Za ken, Roeslan Abdoelgani op maandag J.L Warouw is benoemd tot militair atta ché in Peking en zou reeds enige tijd ge leden zijn commando hebben moeten overdragen. Warouw verklaarde, dat het verschil van mening de onaantastbaar heid van het leger zou kunnen aantas ten. Hij deed een beroep op het leger om op zijn hoede te zijn voor politieke infil tratie. Legerkringen in Djakarta zeiden he den in Djakarta, dat zij veronderstelden, dat de verklaring van Warouw geba seerd was op een misverstand. Zij waren er van verzekerd, dat hij zijn verklaring zou intrekken, nadat hy kennis genomen had van de feiten. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Bedankt voor Leerbroek A. G. Haring te Loon op Zand. Beroepen te Birdaard (toez.) H. P. Borgers. kand. te Apeldoorn. Te Benne- kom C. Vos te Westbroek. GEREF. KERKEN. Beroepen te Kamerik K. Sierink, kand. te Hardenberg. Aangenomen naar Uithoorn G. van Wilgenburg te Ulverstone (Tasmanië) (Voorheen te Amsterdam). Benoemd tot hulpprediker te Tuindorp- Oostzaan (in verband met de militaire GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Twijzel (Fr.) P. Kingrna, kand. te Kampen. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen te Ter Apel Ph. Lindeman, kand. te Hengelo (O.). CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Bussum H. C. v. d. Ent te Werkendam en M. C. Tanis te Urk. Bedankt voor Deventer (vac. H. Toor- man) D. Henstra te Oud-Beijerland. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Prins Bernhard op conferentie vlootaeestelijken VOOR GEESTELIJKE VERZORGERS IS GROOTSE TAAK WEGGELEGD Prins Bernhard, die gisteren te Huis ter Heide een gedeelte van de conferen tie van vlootgeestelijken bijwoonde, werd ontvangen door de initiatiefnemer van deze conferentie, de hoofdvlootpredikant kapitein ter Zee J. H. Sillevis Smitt en de hoofdvlootaalmoezenier kapitein ter Zee mgr. J. F. M. de Sain. Alle deelnemers aan deze conferentie werden aan de Prins voorgesteld. Ruim een uur heeft de Prins zich met de vlootgeestelijken onderhouden. Hij leg de grote belangstelling aan de dag voor het werk. dat in de Navolanden in het belang van de marinemensen wordt ge daan. Ds. J. H. Sillevis Smitt bood hem bij zijn vertrek een Delftsblauw bordje aan. dat vervaardigd werd ter herinne ring aan deze conferentie. De staatssecretaris van de Amerikaan se Marine, de heer C. A. Thomas, heeft gistermorgen ook een deel van de confe rentie bijgewoond. In een korte toe spraak wees hij op het grote belang van dergelijke conferenties voor allen, die bij de marine betrokken zijn. Voor de geestelijke verzorgers van de marine mensen, zo zei hij is e«a grootse ta&k weggeleg.1 Ben woordvoerder van het leger ver klaarde echter, dat Warouw tot nu toe zijn verklaring nog niet had ingetrok ken. Het Parlementslid Djalaloeddin van de kleine Islamitische partij, de P.P.T.I., heeft er heden bij president Soekarno op aangedrongen zijn bezoek aan de V.S. en de Chinese Volksrepu bliek uit te stellen, gezien de huidige nationale en internationale spanning. De twee Djakarta ahse kranten, „Pe- d'oman" en Jndonesia Raya" die woens dagavond door premier Ali Sastroa- mid'jojo in zijn verklaring over de „Roeslan Abdoelgani affaire" zijn aan gevallen, oefenen heden zware kritiek op de regering uit. Zij protesteren tegen de verklaring van de premier, dat de verslagen van hun kranten over de po ging tot arrestatie van de minister van Buitenlandse Zaken door het leger „ver bezijden de waarheid was". .Jndonesia Raya" schrijft: „De vrij heidsstrijders zijn niet gestorven voor de uitroeiing van rechtvaardigheid en Voor het bestaan van corruptie, maar voor vrijheid en rechtvaardigheid". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Marie Anne, dr van. K. Trago en J. Duivenvoorden; Johanna Hendritoa Chris tina, dr van P. van Loe en P. G. C. Smit; Eveline EcLith, dr van G. T. van Beusekom en M. E. M. Blommaert; Ronald, zn van H. de Roode en W. J. Haimellnk; Jannetje Maria, dr van C. G. Speel en H. W. M. Versch ragen; Jozef in a Anna Maria, dr van A. P. Looman en C. J. Kok; Marcel, zn van A. C. M. M. Brouwer en A. H. Hand- graaf; Cornelia Maria Theodora, dr van E. G. Iimiming en G. van Loe; Elisabeth Cor nelia Maria, dr van G. Dongelmans en M. M. Groenendijk. GETROUWD A. J. Ohjerhoek en K. Dürr; C. Hannaart en E. M. van Went; E. W. Kl'ink en M. T. van Teyiingen; P. MiieQoo en R. H. Riet hoven; L. d'e Vogel en J. van Rossum; P. R. van dier Kolk en A. van Dorp; J. A. M. Cornellssens en J. G. M. Goddijn; U. Spits bergen en J. H. Vink; W. van Leeuwen en E. van den Berg; J. Sohijff en L. van Po- lanen; G. A. Janssen en C. Vermeer; W. den Hengst en B. W. Beij; J. F. S. Brussee en C. P. Brouwer. OVERLEDEN: J. Kiekens, zoon, 4 dagen. Aan de conferentie wordt ook deelge nomen door twee vertegenwoordigers van het nieuwe Duitse leger. Het hoofd van de R.-K. geestelijke verzorging van het Duitse leger, mgr. G. Werthmann, zeide naar deze conferentie te zijn ge komen om iets te leren. Twee maanden functioneert het geestelijk apparaat van het Duitse leger en tot nu toe heeft men de beschikking over 21 geestelijke verzorgers, die zowel bij luchtmacht en landmacht als bij de marine werkzaam zijn. Het hoofd van de geestelijke verzor ging bij de Amerikaanse marine, admi raal E. B. Harp, heeft gistermorgen de tweede conferentiedag geopend, waarna het waarnemend hoofd van de geeste lijke verzorging der Amerikaanse Mari ne, J. J. O'Connor, een inleiding hield over karaktervorming bij de Ameri kaanse Marine. Ter gelegenheid van deze conferentie heeft de chef van de marinestaf, vice- admiraal H. L. L. Pröpper. gisteravond de deelnemers in hotel „Des Pays-Bas" te Utrecht een receptie aangeboden. De ontvangst werd ook bijgewoond door de minister van Oorlog en van Marine, ir. C. Staf, de staatssecretaris van Marine vice-admiraal (b.d.) H. C. W. Moorman en de staatssecretaris van de Ameri kaanse Marine, Chai-les A. Thomas. Vandaag zullen de deelnemers aan de conferentie beslissen over een aantal re soluties. Onder meer zal de wenselijk heid van een algemeen marinegebed worden besproken.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7