Winst en verlies voor België in Ronde van Nederland Carlesi eerste en toch geen winnaar Nationale zeilkampioenschappen Meten met twee maten? ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 VAN EST VERONTWAARDIGD Van Est gaf het volgende antwoord op onze vraag waarom Schulte de oranje trui liet vertrekken. „Toen Voorting weg, was, zei Schulte tegen me: „Laat hem toch gaan. laten de Belgen zelf proberen hem terug te halen". „Dat heb ik ge daan", zei van Est. „maar wat deed Schulte toen Van Looy en Verplaetse inderdaad achter Voorting aansprongen? Niets". ..Nou, en toen ben ik alleen ach ter Van Looy aangegaan, met mijn ploegmaat Piet. Maas. De achterstand was toen al twee minuten, maar we hebben hiervan de helft ingelopen. Op dat punt by Bergen op Zoom (133 kilo meter) kreeg ik een steen in mijn de- railleur. die stuk ging. Aad van Amster dam de ploegleider gaf me een nieuwe fiets, maar deze had een lekke band, Ik weer op mijn oude met kapotte versnelling en toen kon ik niet meer bij van Looy komen". Door pech waren de beide Belgische B-renners Van der Eist. en Saelens als mede Vannitsen (België-A) uit de kop groep weggevallen. Zij sloten zich aan bi.i Wim van Est. De handicap aan zijn fiets verhinderde Van Est echter zijn ge wone kracht te ontwikkelen en de ach terstand op de snel riidende kopgroep liep geleidelijk op. In Bergen op Zoom was het verschil 2 minuten 10 seconden, op de eindstreep te Roosendaal ongeveer 6 minuten! VAN LOOY STAAT STERK In de voorste gelederen gaven Voor ting en Van Looy het tempo aan. het geen van Looy kon doen, omdat hij uit de verdediging (zijn achtervolging van Voorting) zonder bezwaar had kunnen overgaan in de aanval. Zijn toch al fraaie positie kon immers alleen maar mooier worden! In het peleton was het uiteraard niet steeds rustig, maar niet één keer was het Schulte, die een ont snappingspoging waagde. Een poging van de Belg Jean Derboven (B) om zijn tweede plaats in het alge meen klassement te verdedigen mislukte, want het peleton vond niet alles goed. Behalve Van Looy boekten Voorting en Carlesi grote winst, want zij klommen op tot de tweede en derde plaats. 7e ETAPPE - 12AIG.-160 KM. KLASSEMENTEN De uitslag van de vijfde etappe van de Ronde van Nederland, van Rotter dam naar Roosendaal (175 km) luidt: (Speciale berichtgeving) Roosendaal. Niet de 19-jarige Italiaan Guido Carlesi met zijn be-bop kuif, maar de Belg Roger Verplaetse is winnaar geworden van de etappe Rotter damRoosendaal. Wel ging Carlesi als eerste door de door duizenden omgeven finish, maar dat kon hij alleen klaarspelen door in de eindsprint de rappere sprinters Gerrit Voorting en Oranje trui-drager Rik van Looy aan een arm te rug te trekken. En heel Roosendaal is nog verontwaardigd, want had hun Ger rit, hun Voorting niet de hele 175 kilometer lange rit geprobeerd in zo'n positie te komen, dat hU zijn woonplaats als eerste Nederlandse etappe-winnaar zou binnenrijden? Carlesi werd gedeklasseerd naar de laatste plaats van de kop groep. achter de Belgische A-mensen Verplaetse en van Looy, Wim Rusman (Nederland), Gerrit Voorting en Rinus van Grinsven (allebei Nederland-C). Weer een eclatante Belgische zege dus, maar toch één met een wrange bij smaak, want de sterke Belgische ploeg kreeg in deze rit een harde klap: niet minder dan vier van de acht leden, o.a. kopman Germain Derijcke, zijn uit de Ronde genomen, omdat zij al was het tengevolge van pech te laat aan de finish kwamen. De onfortuiniyke Belgen, die niet meer zullen starten voor de zesde etappe naar Heerlen, zyn behalve Derijcke, Henri Luijten. Jos Schils en Willy Schroeders. Dit heeft ten gevolge, dat de Ronde van Nederland een iets opener strjjd is ge worden. De vaste wil van Van Est om nog eerste te worden is ook in de etappe naar Roosendaal gebleken. Wim was echter te laat met zijn sprong naar de vroegtijdig weggevluchte Gerrit Voorting. De karavaan was nog geen 40 kilo meter van Rotterdam verwijderd, toen Voorting op de weg langs de nieuwe Merwede demarreerde. Hij kreeg alleen Peter Post van de Schulte-ploeg mee en dat bleek niet voldoende te zijn. Op de Moerdijkbrug had dit tweetal met een paar honderd meter voorsprong op het peleton, maar ondanks de pogingen van Schulte om de te verwachten Belgische tegenaanval te stuiten, kwamen Voorting en Post toch niet verder weg dan een minuut. Dat was bij Moerdijk (50 kilo meter). Onder leiding van Van Looy en Vannitsen voerde het peleton het temoo op en vijf kilometer verder zag Post er geen heil meer in door te gaan. Hij liet zich terug vallen op de hoofdgroep, maar Voorting bleef voor. Zijn assistent Rinus van Grinsven trok er toen op uit om hem te assisteren en samen hielden zij enige tijd stand. In Klundert (60 kilo meter) maakten de Belgische A-mensen zich evenwel eereed voor een antwoord, dat spoedig kwam. Rik van Looy en Ro ger Verplaetse van de A-ploeg, kopman Ludo van der Eist en Gentiel Saelens van de B-Belgen ontkwamen uit het peleton, Do Italiaan Carlesi en Schulte's Wim Rusman meetrekkend. 1. Carlesi (It.) 4 uur 9 min. 49 sec. (geklasseerd als nr. 7); 2. Verplaetse (Belg. A); 3. Van Looy (Belg. A); 4. Rusman (Ned. A): 5. Gerrit Voorting (Ned. C); 6. Van Grinsven (Ned. C) allen in 4.9.49: 7. Vannitsen (Belg. A) 4.15.37; 8. Saelens (Belg. B) z.t.; 9. Van der Eist (Belg. B) z.t.; 10. Maas (Ned.) z.t.: 11. Van Est (Ned. B) 4.15.44. Van Looy behoudt de oranjetrui. Ger rit Voorting kreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner. Het algemeen klassement luidt na de vijfde etappe: 1. Van Looy (Belg. A) 22.58.52; 2. Car lesi (It.) 23.15.30; 3. Gerrit Voorting (Ned. C) 23.16.00: 4. Rusman (Ned. A) 23.16.28; 5. Van Est (Ned. B) 23.18.20; 6. Derboven (Belg. B) 23.24.02; 7. De Fey ter (Belg. B) 23.24.44; 8. Adri Voor ting (Ned. B) 23.24.52; 9. Van den Bre- kel (Ned. A) 23.26.27; 10. Vannitsen (Belg. A) 23.27.18; 11. Van der Lyke (Ned. A) 23.27.49; 12. Saelens (Belg. B) 23.28.07; 13. Van der Eist (Belg. B) 23. 28.26; 14. Post (Ned. A) 23.30 59; 15 Gielen (Belg. B) 23.31.08; 16. Schulte (Ned. A) 23.31.18: 17. Verhelst (Ned. C) 23.31.20; 18. Verplaetse (Belg. A) 23.31.53 19. Van Dongen (Ned. C) 23.34.02; 20. Maas (Ned. B) 23.34.12. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België A 68.54.13; 2. Nederland A 69.27.58; 3. Nederland C 69.56.56; 4. Bel gië B 69.57.45; 5. Nederland B 70.12.30; 6. Italië 70.22.44; 7. Duitsland 71.12.13; 8. Zwitserland 71..20.07. 8eFmPPE-13AlG-242 KM. Incident in Ronde van Nederland (Speciale berichtgeving). Het was een rumoerige finish In Roosendaal. Eerst was er al de onzui vere eindsprint van de kopgroep, waarin Guido Carlesi met ongeoorloofde handgrepen de eerste plaats naar zich toe dacht te trekken. Hij greep Voor ting en Van Looy bij een arm om hen te hinderen en hief even later een van zyn eigen armen omhoog, omdat hfl als eerste over de eindstreep ging. maarde jury heeft onzes inziens hiermee een kwalijke daad verricht. Het was namelijk niet de eerste keer in deze achtste Ronde van Nederland, dat er renners te laat aan de finish kwa men. Ook te Zandvoort bv. haalden niet alle deelnemers de tijdslimiet. Bij deze en vorige gelegenheden streken de jury-leden evenwel de hand over het hart. want het had zo hard gewaaid of de onfortuinlijken hadden zoveel pech gehad Het meten met twee maten is altijd een gevaarlijke handeling, maar in dit geval wel in het bijzonder, lijkt het ons. Want wie zal het de Belgen kwa lijk nemen, als zij het vermoeden uit spreken dat dit besluit van de jury is genomen met het oogmerk de Ronde nieuw leven in te blazen? De overmacht van de Belgische A-ploeg dreigde de ronde te verstikken, dat staat vast. Door Derijcke, Luijten. Schils en Schroeders uit te schakelen houdt Rik van Looy als medeverdedigers slechts over: Willy Vannitsen, Roger Ver plaetse enNoel Foré. Ondanks hun voorsprong van dit moment is het voor de vier (of drie) resterende A-Belgen praktisch onmogelijk de leiding te be houden in het algemeen ploegenklas sement. waarvoor de tijden van de eer ste drie renners per dag tellen. En hoe moet Van Looy zijn spel nu verder spelen? Het is al met al vrij onver kwikkelijk. hetgeen in Roosendaal is gebeurd en de deur naar de roddelka mer staat wijd open. Dat dit de naam van de zo aardig opkomende Ronde van Nederland goed zal doen. menen wij te moeten betwijfelen. Belgische ploeg gekortwiekt Hiermee was evenwel nog geen einde gekomen aan het „armenwerk". want van Looy nam het niet en stond even later dreigend tegenover de 19-jarige donkere Italiaanse krullebol. Maar dit incident was niet het belangrijkste. De jury bepaalde, dat Carlesi werd terug gezet van de eerste naar de zesde plaats en behalve misschien wat geagiteerde Italianen had iedereen vrede met deze oplossing. Ingrijpender was hetgeen met de Belgische ploeg gebeurde. De a- mannen hebben in deze etappe veel pech gehad, legio lekke banden. Noel Foré, te Rotterdam gehuldigd als win naar. was één van de slachtoffers. Ger main Derijcke een ander. Het gevolg was dat liefst vijf man van het team in de achterste gelederen terecht kwa men. zelfs de rij der renners sloten. Foré kwam. volgens de officiële mede deling een paar keer te vallen, moest twee keer door het Rode Kruis worden verbonden en dit hield het team uiter aard erg op. Zo zelfs dat het vijftal Derijcke. Foré, Luijten. Schils en Schroeders meer dan 10 pet. van de tijd van de winnaar later dan Verplaet se over de eindstreep rolde. Volgens het reglement dienden zij uit de cours te worden genomen en na enig beraad besloot de jury in derdaad hiertoe Diet uitzondering van Foré kregen de onfortuinlijke Belgen te verstaan, dat de Ronde van Nederland voor hen afgelopen was. Dit is reglementair volkomen juist. ^VENLO Start 9uur PROTEST VAN BELGEN AFGEWEZEN Na de publikatie van de klassementen hebben de Belgen een protest ingediend tegen het uit de strijd nemen van de renners Derijcke. Luyten, Schils en Schroeders. De wedstrijdcommissarissen hebben dit protest van de hand gewezen op grond van de navolgende overwegin gen: 1. De' renners Luyten en Schroeders hebben zich al dan niet op bevel van hun ploegleider laten terugvallen om hun ploeggenoot Foré, die gevallen was, bij te staan. Dit geschiedde dus op grond van tactische overwegingen, ui teraard met alle risico van dien. 2. Omtrent de renners Derijcke en Schils zijn geen bijzondere berichten binnengekomen, zodat ten aanzien van hen de normale mogelijkheden van ach terstand. welke nu eenmaal tot over schrijding van de tijdslimiet kunnen leiden hebben gegolden. 3. Ten overvloede wordt nog opgemerkt dat de renners Luyten en Schils reeds eerder in de vierde etappe voor over schrijding van de tijdslimiet zijn ge pardonneerd. B RaviteilkTinq]~ VEMLO Aankomst MgtNolenspl 4' SM)I 7"W» PU«jddPfvrt93V» X Gisteren werd de vijfde etappe van de Ronde van Nederland over een afstand van 190 km van Rotter dam naar Roosendaal verreden. Op deze route passeerden de renners o.a. de Moerdijkbrug. Op de foto ziet men v.l.n.r. beginnende bij de tweede renner) Saelens (België), Schutte (N.). De Fijter (B.), Berg mans (N.). Van den Brekel (N.). Van den Broek (N.), met zonnebril Rik van Looy in de oranje trui en vervolgens nog enige Belgische renners. Onze Bridgernbriek De Europese kampioenschappen Eén der wedstrijden waarin 't onze landgenoten tijdens de Europese kampioen schappen te Stockholm voor de wind ging, was de match tegen Denemarken. Bij de pauze stond Nederland 4 mp. voor, doch in de tweede helft speelden CatsKramer een zeer goede, doch tevens nogal gelukkige partij terwijl PotBouwman aan de andere tafel minder spectaculair, doch nuttig spel lieten zien; Nederland kon daardoor 20 mp. aan de score toevoegen en won met 72—52. U moet eens bekijken, hoe ge het onderstaande spel gespeeld zoudt heb ben. Opzettelijk hebben we voorlopig de kaarten van de tegenpartij wegge laten om U in de gelegenheid te stellen Uw speelplan te toetsen aan dat der internationals: Sch. H B 8 4 Ha. B 6 5 RU.AHVB6 KI. H N WO z Sch. A 10 7 5 Ha. 9 7 Ru. 10 9 7 2 KI. A 10 9 West gever, allen kwetsbaar. Zowel de spel 4 schoppen na het volgende bied- verloop: (OW passen) noord 1 ruiten zuid 1 schoppen noord 4 schoppen. In beide kamers werd klaveren 5 voor gespeeld door west, noord nam klave renheer. Hierna werd schoppenheer gespeeld, bij oost valt schoppen 2, bij west valt schoppen 9. Hoe speelt verder? De Deense speler Poulsen redeneerde als volgt. Als west de schoppen 9 sec heeft gehad, kan ik nu door het snijden in schoppen 11 slagen maken. n.l. 4 schoppens. 5 ruiterss en 2 klaveren. Zou west de schoppenvrouw toch hebben en die maken als ik snijd, dan kan mij niets gebeuren daar ik nog slechts twee slagen in harten moet verliezen. De Nederlandse speler Kramer rede neerde anders. Als ik schoppenaas speel. heb ik een vast gewonnen spel wanneer Denen als de Nederlanders boden in dit' de troeven bij ow 3 :2 gezeten hebben, ik kan ten hoogste verliezen 1 troefslag en 2 hartenslagen. Zitten de troeven 1:4 (4 bij oost), dan kan ik na schop penaas genomen te hebben, schoppen doorspelen. De tegenpartij komt dan met schoppenvrouw aan slag en kan dan drie malen harten spelen; de 3e harten troef ik echter in, breng daarna de dummy (noord) aan slag met ruiten, haal de laatste troef en geef slechts 1 schoppen en 2 hartens af. Wij zullen U nu laten zien wat er in de praktijk gebeurde. De Deense zuid speler ging dus, na in slag 2 schoppen heer gemaakt te hebben in de volgende slag snijden op schoppenvrouw. West kwam met schoppenvrouw aan slag, waarop de Nederlandse westspeler Pot eerst hartenaas speelde die door oost werd „afgesignaleerd" met de harten 2. Nu bleef er niets anders meer over dan ruiten na te spelen en oost troefde af! Hierna kwam hartenheer van oost 1 down. Kramer, die schoppenaas legde, zag tot zijn genoegen de schoppenvrouw vallen, haalde de laatste troef eruit en kon nu zonder moeite 12 slagen maken voor een score van 680 punten. Of de Deen het spel slechter gespeeld heeft dan Kramer is natuurlijk een moeilijke vraag. Had oost schoppenvrouw vierde gehad en renonce in ruiten, dan had Poulsen het spel gewonnen en zou Kramer down gegaan zijn. De juiste kaarten, die oost had. waren drie kleine schoppens, vijf hartens van de heer, geen ruitens en vijf klaveren van de vrouw. Nederland won 780 punten op dit spel 7 matchpunten. H. W. FILARSKI. Wie er zullen deelnemen Aan de nationale kampioenswedstrij den 1956 zal worden deelgenomen door: de volgende zeilers: Regenboogklasse: J. Alberda, ir. G. A. Bakker. C. J. van der Bas. M. Hen driks, C. J. de Jong jr., C. W. Kist. F. Oppenhuizen, J. E. Priester, C. van Staveren. J. C. van der Velde. K. Vro lijk, J. de Wilde. T. Zwart, dr. J. W. van der Zijpp. Valkenklasse: J. P. J. Bakker. M. C. Breuning, F. Jansma, H. C. Kirkenier. W. A. C. Metelerkamp Cappenberg, R. Mulder, J. Prins. J. M. Snijders, B. Staartjes. J. J. van der Veen. H. Vis, U. de Vries, A. Wester. F. K. Zandstra. 16 m2 streëpklasse: P. H. Amsterdam, J. Dijk, A. W. Endstra, Joop A. Helder. W. van der Horst, J. N. Kamp, H. Kerstholt. H. A. Minks, R. Siebrand, S. van der Steeg, P. Verhoeven, R. Zaad stra. Drakenklasse: S. F. M. Bakker, dr. J. R. Blickman, F. J. Buys. W. O. van Duyl. E. G. van de Stadt. S. de Wit. G. van Wijk. Flying Dutchmanklassse: H. C. Blok. B. Boeschoten. Jaap Helder. R. Kremer. F. Laagwater. S. G. Rodenhuis. H. J. Schipper. J. D. Schooneveldt, J. Sten huis. H. S. de Vries. 12 m2 Sharpieklasse: C. W. Guldemond. B. Kraan jr., Jac. Kraan. J. C. J. van Staveren. G. Visser. B. van Wijk. Vrijheidsklasse: L. Amons. T. Amons, J. Bol. P. H. Freeh, C. de Haas jr.. G. WIELRENNEN Arie van Vliet in grootse vorm BELOFTE VOOR WERELDKAMPIOENSCHAPPEN In de internationale wielerwedstrij den. die gisteravond als generale re petitie van de wereldkampioenschap pen in het Olympisch Stadion zijn ge houden, heeft onze landgenoot Arie v. Vliet ondanks zijn veertig jaren en grijze haren bewezen weer een grote favoriet voor de wereldtitel te zijn, als deze over enkele weken in Kopenha gen beschikbaar is. Hij versloeg in de sprintmatch al zijn tegenstanders in prachtige stijl en toonde zijn grote kracht vooral in de laatste rit tegen de oud-wereldkampioen Reg Harris, die hij uit de tweede positie op de streep klopte in de snelste tijd van de avond: 11,8 sec. over de laatste 20 meter. De wereldkampioen Antonio Maspes veroverde de tweede plaats met de Fran se kampioen Rogier Gaignard als derde, terwijl onze Nederlandse kampioen Jan Derksen, moe van de lange au tore is uit Kopenhagen als vierde eindigde voor de Italiaan Zacchi en de Brit Harris In het stayers-nummer in twee ritten van respectievelijk 30 en 50 kilometer, bleek de 34-jarige nieuwe Duitse kam pioen Heinz Jacobi uit Neurenberg een kracht van betekenis in de interna tionale stayersklasse. In de eerste rit was hij ongenaakbaar al zijn tegenstan ders gepasseerd, een rit waarin Wout Wagtmans als goede tweede eindigde voor onze andere jonge landgenoten Koch en Vreeswijk. In de tweede rit over 50 km, waarin de Belgisohe oud-wereldkampioen Dolf Verschueren zijn tegenstanders ronde op ronde bezorgde, waren de rollen om gedraaid, al behield de Duitser Jacobi op uitstekende wijze de tweede plaats, juist zonder ronde achterstand. Hierin werd Koch derde voor Wagtmans. Vooraf werd de oud-wereldkampioen der amateurs aohter de motor, onze land jenoot Cor Blekemolen, gehuldigd voor het feit dat hij 25 jaar geleden het 100 km record op 1 uur 17 min. 0.8 seconden bracht. RONDE VAN EUROPA Nederlanders kwamen er niet aan te pas De Italiaan Fallarini heeft de derde etappe van de Ronde van Europa voor amateurs en onafhankelijken, van Udine naar Trento in Italië, gewonnen. Hij no teerde een tijd van 5 uur 49 min 44 sec over de 220 km. De uitslag luidde verder: 2. Wasko (Frankrijk) zelfde tijd; 3. Mascha (Oost) 5.49.51; 4. Vasile (Roe menië) 5.50.12; 5. Kowalski (Polen) z.t.; Levacic Zuidslavië) z.t.. In het algemeen klassement heeft de Italiaan Fallarini thans de leiding. De plaatsing van de Nederlanders in deze etappe waren: 15de Janbroers 5.58.29; 18de Piet van Est zelfde tijd; 26ste Stevens 5.59.38; 36ste van Steenselen z.t.; 38ste Lute 6.00.58. Na de derde etappe luidt het algemeen ^l^Falfaidni (It) 15 uur 42 min 36 sec; 2. Christian (Oost) 15.41.42; 3. Trefois (België) 15.45.18; 4. van Steenselen (Nederland) 15.46.07; 7. Lute (Neder land) 15.48.04; 14. Stevens (Nederland) 15.56.— 25. Janbroers (Nederland) 16.04.17; 30 Piet van Est (Nederland) 16.07.20. „SWIFT-COMBINATIE". De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft Wil Vreeswijk en Arie van Hou- welingen aangewezen om ons land te vertegenwoordigen bij de komende we reldkampioenschappen welke van 25 augustus tot 2 september te Kopenha gen worden verreden. Vreeswijk zal uitkomen in de wedstrijd achter grote motoren met als gangmaker Léon v. d. Stuift; van Houwelingen rijdt de ach tervolging. Op uitnodiging van de Engelse Wieler bond start Arie van Wetten zondag te Londen voor een wegwedstrijd over 170 km. In Bocholt (Duitsland) komt Arie van Houwelingen aan de start. De Ronde van de Betje Wolfstraat (Den Haag) bracht bij de nieuwelingen een overwinning voor Jan van Wetten. Bij de amateurs werd A. v. Houwelin gen vierde. De uitslag van de twaalfde rit voor de avondcompetitie luidt: A- en B-klasse: 1. J. v. d. Berg, 2. P. Turk, 3. Th. de Vroomen. C-klasse: 1. Faas, 2. L. Verdegaal, 3. P. Hobo. D-klasse: 1. B. Slingerland, 2. P. Kooien, 3. Th. Boom. Voor de zomercompetitie wordt zon dag een tijdrit gereden over een af stand van 34 km. Start 9.30 uur aan de Zijl. „LENIG EN SNEL" Zondag starten de amateur en de nieuweling J. de Lange en Th. Hoogka mer in de Ronde van Beverwijk. De adspirant P. van Went start in de Ron de van Den Hout bij Oosterhout De overige renners starten voor de tweede rit van de augustus-competitie. A en B-kasse 70 km. C klasse en Jun. 35 km. Vertrek 9 uur vanaf de Zijlpoort, Start 10 uur in Oud Ade. H. Hauber, P. Hellema, U. Jager, F. H. Klumper, H. Prins, Ed. H. Swart. Olympiajollenklasse: Sjirk H. H. Haaksma, J. J. Huurman jr., H. J. de Jong, D. de Kat jr., H. Lesage, H. Prins. Jac. F. Stap, W. H. Stellingwerf, B. W. Willems. H. Willems. Finnjollenklasse: J. H. H. J. de Jong, ir. Koopmans. W. Maarse. B. Markus, H. Sleeswijk. K. H. Warburg. Pampusklasse: G. Biesot. H. J. Gree- velink, ir. J. van den Hoek. C. Huisken, H. J. de Ruijter, mej. E. Sieverts, mej. G .de Waard. 12-voetsjollenklasse: F. H. Daniels, W. H. Holtrop. mej. H. Krebbers. A. W. Reijers. J. L. J. B. Sweerts de Landas, G. de Vries Lentsch. De wedstrijden in de regenboogklasse. Valkenklasse en 16 m. Streepklasse zul len gehouden worden op het Sneeker- meer, op 25 en 26 augustus en 2 sep tember. De wedstrijden in de Draken- klasse worden op 8. 9. 15 en 16 septem ber gezeild op het IJsselmeer. In alle overige klassen zal worden gezeild op de Westeinder plassen, op dezelfde data als voor de Draken zijn vastgesteld. Sport-agenda ZATERDAG Wassenaar (Backershagenlaan) Regionale atletiekwedstrijden. 3.30 uur nam. ZONDAG Bekercompetitie KNVB: (4e voorronde) LFCVelsen; VUC—Alphen; Blauw zwartCeleritas. Den Haag (Sintelbaan Laan v. Poot): Nationale estafettekampioenschappen. Wassenaar (Duindigt): Rendag. CRICKET PROGRAMMA lste klasse A: ACC—HCC 2; Hermes DVS—HCC 1: Quick H—HBS; Quick N—VRA; Rood en WitHaarlem, lste klasse B: PW-VOC; SpartaACC 2; VVV— Kampong. 2de klasse C: LCC—Roggewoning (terrein Roggewo- ning); VOC 2—HCC 4; Groen Geel— Hermes DVS 3. 2de klasse E: BMHCAjax L; CVHW—Hercules; Haarlem 2Rood en Wit 3. 3de klasse D: Ajax L 2VUC 2; Excelsior 3—Groen Geel 2. LFC—VELSEN Morgen speelt LFC op haar terrein aan de Boshuizerkade tegen Velsen om de KNVB beker (4de voorronde). De winnaar speelt de volgende week tegen UVS. LFC komt als volgt uit: doel: J. Seller; achter: J. Neuteboom jr. en G. Nachtegeller; midden: J. Neu teboom, B. Pijnakker. Th. van Kampen, voor: G. v. d. Heijden, w. van Kampen, H. Heijmans, Th. de Kreek en W. Nach tegeller. ATLETIEK TWEE WERELDRECORDS VERBETERD. Al weer door Russen. De Rus Georgy Klimov verbeterde het wereldrecord 50 km. snelwandelen tij dens atletiekwedstrijden te Moskou. Hij legde de afstand af in 4 uur 5 min. 12,2 sec. Het oude record staat officieel nog op naam van de Zweed John Ljungren met 4.29.58 en werd 8 augustus 1952 te Fristad gemaakt, doch sedert dien werden reeds acht maal snellere tijden genoteerd, waarvan er nog geen werd gehomologeerd. De beste tijd daar van staat op naam van de Rus Anatole Egorov met 4 uur 7 min. 28,6 sec. die op 18 november 1955 deze tijd noteerde. By wedstrijden te Moskou heeft de Rus Arkady Vorobyev het wereldrecord tweehandig trekken in de lichtzwaar- gewichtklasse verbeterd tot 143 kg. Het oude record stond met 140,5 kg. op zijn naam. Door deze prestatie bracht hij zijn to taal over de drie Olympische oefenin- het wereldrecord, dat met 460 kg. reeds Het officiële Europese record staat op op zyn naam staat. ZWEMMEN NIEUW EUROPEES RECORD 1500 METER. De Franse zwemmer Jean Boiteux heeft een nieuw Europees record geves tigd door tijdens de Franse kampioen schappen de 1500 meter af te leggen in een tijd van 18 minuten 25.2 seconden. Hetofficiële Europese record staat op naam van de Hongaar Sandor Zaborsky met 18.36.9. Deze zwemmer had in juni van dit jaar de 1500 meter afgelegd in 18.28.4, doch deze prestatie is nog niet als Europees record erkend. Het wereldrecord 1500 meter wordt gehouden door de Amerikaan Georges Breen, die op 29 maart 1956 in New Ha ven een tijd van 18 min. 5.9 sec. liet af drukken. INTERNATIONAAL TOERNOOI VOOR TENNISLERAREN Joop de Mos in halve eindstrijd Gisteren zijn te Noordwijk de kwart finales van het enkel- en dubbelspel van het internationaal toernooi voor tenniSleraren gespeeld. Joop de Mos won zijn party tegen de Zwitser Brechbuhl en bereikte daarmede de halve finales. Het Australische-Nederlandse dubbel Caw- thom/de Mos versloeg onze landgeno ten Dekker en van Been en plaatste zich eveneens voor de halve finales. Joop de Mos is de enige Nederlander, die in de halve finales uitkomt. W. Hemmes en Buytelaar verloren van Hanif Khan en Stuhldreyer (Paki stan/Duitsland). Kwartfinales enkelspel: Cawthom (Austr.)—Bradley (GB) 6—2, 9—7, 4—6. 7-^5; Noor Ahmed Khan (Pakistan) Mohamed Ali (Egypte) 6—2. 64, 1—6, 26, 62; De Mos (Ned.)—Brechbuhl (Zwitserl.) 6—4, 6—4, 6—1; Salem Kha- led (Egypte)—Jennetti (Frankryk) 2—6, 6—3. 8—6, 6—3. Kwartfinales dubbelspel: Cawthom/ de Mos (Austr./Ned.)Dekker/van Been (Ned.) 6—0, 6—0, 6—4; Mohamed Ali/ Salem Khaled (Egypte)—H. Hemmes/ Mulder (Ned.) 6—3, 4—6 6—3. 6—4; Iennetti/Sau (Frankryk) —Brechbuhl/ Kauling (Zwits/Ned.) 4—6, 6—1, 6—1, 57, 63. Hanif Khan/Stuhldreyer (Pakistan/Dultsl.)W. Hemmes/Buyte- laar (Ned.) 6—4. 4—6, 6—2, 4—6, 6—2. Vandaag spelen in het enkelspel voor de halve finales Cawthom tegen Noor Ahmed Khan en Joop de Mos tegen Sa lem Khaled. De dubbelspelen zijn Caw- thom/de Mos tegen Mohamed Ali/Salem Khaled Iennetti/Sau tegen Hanif Khan/Stuhldreyer.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5