(€sso) Amerikaans memorandum over de beginselen van een Suez-verdrag JEUK Internationaal gezagsorgaan voor beheer en toezicht Met een enkel woord Nederlandse vrouwen uit Egypte op Schiphol gearriveerd /Vlet Esso bent U beter uit Geringe omzetten in rundvee Afstand tussen meer- en minder ontwikkelde gebieden groter DBD Agenda a'i K ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 Vervolg van pag. 1 (Ingez. Med.-Adv.) De Amerikaanse regering heeft een memorandum gezonden aan de landen die de Londense conferentie over het Suezkanaal bijwonen. Daarin wordt de oprichting voorgesteld van een internationaal gezags orgaan voor toezicht op het gebruik en de financiering van het kanaal. Het Amerikaanse document bevat beginselen, die naar de V.S. hopen, in een verdrag zullen worden verwerkt, dat voorgoed het internatio naal toezicht op de strategische waterweg zal waarborgen. den door verscheidene oliemaatschap- Vijf hoofdpunten De beginselen die de kern vormen van het Amerikaanse memorandum zijn: 1. Waarborgen dat het kanaal zal blijven functioneren ln overeenstem ming met de Suez-conventie van 1888. die bepaalde, dat het kanaal ..altijd vrij en open zal blijven" in oorlog en vrede voor de schepen van alle na ties en „nimmer onderworpen zal zijn aan het recht van blokkade". 2. Het kanaal zal geëxploiteerd wor den door een internationaal gezagsor gaan met volledig beheer over de ka naalrechten. het gehele onderhoud en de ontwikkeling en de financiering. 3. Egypte moet een redelijk deel van de kanaalinkomsten krijgen. (In amb telijke kringen te Washington meent men. dat het Egyptische deel aanzien lijk meer dien te zijn dan de tien mil joen dollar of minder, die Egypte de laatste jaren jaarlijks kreeg). 4. De huidige Suez-Kanaalmaatschap- pij moet een billijke vergoeding krij gen voor haar activa. Dit houdt aan vaarding in van het recht van Egyp te om de eigendommen van de kanaal onderneming op zijn gebied te naas ten. 5. Als Egypte en de maatschappij het niet eens zijn over de vergoeding, zal de zaak onderworpen worden aan ar bitrage door een commissie welke door het Internationale Hof is aangewezen. DULLES SPRAK MET HAMMARSKJÖLD Minister Dulles heeft gisteren te New York in tegenwoordigheid van de Ame rikaanse vertegenwoordigers bij de V.N. Cabot Lodge en Wadsworth. met de se cretaris-generaal van de volkerenorga nisatie. Hammarskjöld. een onderhoud gehad over ..de algemene toestand in het Midden-Oosten met inbegrip van de kwestie van het Suezkanaal". OLIELEIDING DOOR TURKIJE? De Turkse regering zou met belang stelling de mogelijkheid onderzoeken van de aanleg van een oliebuisleiding van de Perzische Golf naar de Turkse haven Erzeroem. zo meent men in wel ingelichte krmgen van de Amerikaanse hoofdstad te weten. Ankara, zo voegt men daaraan toe, zou bereid zijn mede te werken aan de uitvoering van dit plan. wanneer het te verwezenlijken zou blijken te zijn en de goedkeuring van de belanghebbende regeringen zou krij gen- In elk geval zou deze mogelijkheid reeds enkele maanden onderzocht wor- BINNENLAND Donderdagavond is het internatio nale congres van Hanzesteden te Kampen begonnen met een begroetingsbijeenkomst ln de stadsherberg. In totaal zijn er 108 deelnemers, grotendeels afkomstig uit Duitsland, maar er is ook een aantal bur gemeesters uit diverse Nederlandse ge meenten aanwezig. Op 12 en 13 september zullen te Oosterbeek nationale kampioenswedstrij den voor bekroonde honden worden ge houden. Prins Bernhard is voornemens woensdag 12 september de wedstrijden by te wonen. Zaterdag 25 augustus zal mevrouw E. A. Broekhoff-Plnke, echtgenote van Schout-by-nacht arts P. C. Broekhoff, tot voor kort chef geneeskundige dienst der Kon. Marine, bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam de daar voor de Kon. Marine in aanbouw zijnde onderzeeboot Jager Amsterdam" te water laten. Van 27 tot 29 augustus a.s. zullen vier Britse mijnenvegers, t.w. Hms Edder- ton, Hms Brinton. Hms Asheldam en Hms Ludham. een bezoek aan Den Helder brengen. Ter voorziening ln de vacature, ont staan door het aan prof. T. Keuzenkamp. hoogleraar voor de accountancy, verleende emeritaat, heeft het College van Curatoren benoemd tot buitengewone hoogleraren voor genoemd vak de heren A. Goudeket en A. de Jong. Voor de eerste maal na de oorlog zal maandag a.s. een Chinese vrachtboot, de Chi Lung, de Amsterdamse haven bin nenlopen. Het schip, komende van Balti more. Is geladen met kolen en zal ligplaats krijgen ln de Rietlanden. Gistermorgen is de 72-jarige heer J. D. Cooper, dile in de Kinkerstraat bij de Nic. Beetsstraat fietste, in aanrijding gekomen met een bestelauto. Met ernstige hoofdwonden ls hij naar het Wilhelmtna- gasthuls vervoerd en aldaar overleden. BUITENLAND Een groep Franse grotdeekundigen heeft nabij Grenoble een wereldrecord ge broken. door tot op meer dan duizend meter diepte af te dalen. De V.S. hebben bekend gemaakt Salk- vaccin te zullen leveren aan landen, die daaraan behoefte hebben. Tot 1957 zial vaccin voor 1 miljoen injecties voor export beschikbaar worden gesteld. De Belgische Regerling heeft een wetsontwerp ingediend om vrouwen als vrijwilligers in sommige militaire dienst takken op te nemen. De staking van Weetdultee koopvaardij- officieren is gisteren afgelast. Aan de staklngsoproep ls bijna geen gevolg ge geven. Een fabriek in Minneapolis heeft een systeem uitgevonden om jachtbommen werpers op zeer geringe hoogte hun atoombommen naar het doel te laten „gooien". Op die manier heeft het vlieg tuig nog genoeg tijd om uit de gevaarlijke zone vandaan te komen. Het vliegen op geringe hoogte verkleint de kans om door radar te worden ontdekt. In Napels heeft de bemanning van een Zuldslavlsche sleepboot politiek asiel ge vraagd. Meer dan 1400 imkers uit 27 landen zullen midden augustus ln Wenen bijeen komen. Franse en Italiaanse geleerden zullen op deze conferentie spreken over het gebruik van „bijenmelk" voor medische en kosmeüsohe doeleinden. SHELL-EMPLOYÊ'S UIT EGYPTE GEWEZEN Twee technische employés van de „Shell Companydie om onbekende redenen uit Egypte zijn gewezen, heb ben gisteren het land per schip verla ten. EGYPTISCHE TORPEDOBOOT- JAGER UIT MALTA De Egyptische regering heeft haar torpedoboot jager Ibrahim bevel gege ven. zaterdag het gebied van Malta te verlaten en naar Alexandrië te varen. De Ibrahim, is een Brits schip geweest, dat meer dan vijf jaar geleden door Egypte is gekocht. De Egyptische torpe- dobootjager maakt op het ogenblik proefvaarten bij Malta, waar zij ls op gekalefaterd. CONTROLE OP EGYPTENAREN IN ENGELAND De Engelse „intelligence service" deel de mede, dat zij een speciale controle heeft ingesteld op alle Egyptenaren, die zich in Engeland bevinden „als voor zorgsmaatregel". Dit optreden brengt naar schatting een 840 mannen en 150 vrouwen onder politie-surveillance. Voor de zekerheid, want het is er rustig Gisteravond zijn met het lijntoestel der K.L.M. uit Cairo de eerste vrouwen en kinderen teruggekomen van Nederlandse emploè's, die voor de Shell ln Egypte werkzaam zijn. „Wij zijn niet gekomen omdat we in paniek geraakt zfln, want het is in Egypte volkomen rustig", vertelde mevrouw H. Dokter van Rijn, wier man als aannemer in dienst is van Werkspoor en voor deze firma in Suez uitbesteed is aan de Anglo Egyptian Oil Fields Ltd. „Zowel de directies van de B.P.M. als die van Werkspoor hebben de Nederlandse emploè's geadviseerd hun vrouwen en kinderen zekerheidshalve naar Nederland terug te sturen. De reis wordt voor ons door de maatschappij betaald. Men kan nooit weten wat er gebeurt in de Suezkanaal kwestie. Als er iets zou gebeuren, wat ik helemaal niet geloof, dan ls het voor een man een blok aan het been, wanneer hij zyn familie in Egypte heeft. Daarom zijn wy teruggekomen. Hoelang we hier zullen blijven kan ik onmogelijk zeggen." Er zijn slechts weinig Nederlanders bij de Shell in Suez werkzaam. Zij al len hebben besloten hun vrouwen en kinderen naar Nederland terug te stu ren. Behalve de Nederlandse vrouwen bevonden zich in de K.L.M.-machine nog 20 Britse vrouwen, velen met kin deren. wier mannen eveneens als aan nemers in Suez werkzaam zijn. Zij reis den korte tijd later per vliegtuig door naar Londen. ..Onze mannen worden thans in Suez verzorgd door onze koks", vertelde me vrouw J. van Leeuwen, die met drie kinderen terugkeerde. Alle Nederlandse families in Suez hebben nl. een kok in dienst, zo voegde zij er aan toe. „In Egypte heerst op het ogenblik een hitte, die men zich in Nederland eenvoudig niet kan voorstellen", zo deelden de dames verder mede. In dat opzicht is het reisje naar Nederland dus een aan gename verkwikking. De vrouwen had den van de opschudding, die de naas ting van het Suezkanaal ln de gehele wereld teweeg heeft gebracht, zelf wei nig bemerkt. In Suez was het werk normaal voortgegaan. Zij werden op Schiphol ontvangen door het hoofd van de afdeling pers contacten der B.P.M. uit den Haag. en enkele andere vertegenwoordigers de zer maatschappij. De eerste deelde mede. dat In 1955 145 miljoen ton olie ln het Midden Oosten uit de grond is gehaald. Daarvan is 40 miljoen ton door de pijpleidingen naar de Middel landse Zee getransporteerd en 67 mil joen ton vla het Suezkanaal ver scheept. De overige 38 miljoen ton Rondom de veemarkt Ook export ligt bijna stil (Van onze deskundige medewerker) De veemarkten vertonen momenteel nog steeds het beeld van het kalme zomerseizoen, maar de aanvoeren ne men toch langzamerhand toe. Vooral op de gebniiksvee-afdelingen noteerden we in de afgelopen week vrijwel overal even meer aanbod. Het bezoek van boe- renzijde was echter nog zeer matig. Vele boeren zijn nog bezig met hooi binnen te halen, terwijl thans ook veel werk in de korenbouw is begonnen. Dit drukt zijn stempel op de veehandel, want ofschoon er ruim voldoende gras in de Nijpend probleem Hulp aan vluchtelingen blijft onvoldoende De zomerzitting van de economische en sociale raad der V. N., die don derdag te Genève is geëindigd, is er meer een van rustig overleg dan van be slissende actie geweest, verklaarde mr. C. W. A. Schurmann, die na het vertrek van mr. Stikker de leider van de Nederlandse delegatie is geweest. Een van de voornaamste en tegelijk ingewikkeldste aspecten van die situa tie was het feit, dat gelijk gemeld de kloof tussen de meer- en de minder- ontwikkelde landen hoe langer hoe groter wordt, doordat de reeds geïndustria liseerde landen met sprongen vooruit gaan, terwül de vooruitgang van de andere zich heel langzaam voltrekt. Als remedie voor dit probleem haddengescheiden zonder dat er brokken wor de communistische delegaties, in het bijzonder die van de Sovjet-Unie, de onmiddellijke industrialisatie van de achtergebleven landen bepleit, maar van westelijke kant was tegen deze op lossing ernstig gewaarschuwd. De niet-communistische landen maak ten er zich bezorgd over, dat al te snelle Industrialisatie het maatschap pelijk evenwicht in de betrokken landen zou verstoren, o.a. doordat de levens wijze, denkwijze, opvoeding en techni sche scholing van de volken in die lan den zich niet in zulk snel tempo bij een Industriële omwenteling zouden kunnen aanpassen. Verscheidene westelijke delegaties, waaronder de Nederlandse, hadden dan ook gezegd meer te voelen voor een ge leidelijke gemeenschapsontwikkeling, waarbij de verschillende kanten van het probleem gelijktijdig worden benaderd. Nederland had daarbij vooral veel na druk gelegd op de overweging, dat so ciale en economische ontwikkeling twee facetten van dezelfde zaak zijn en dat deze niet van elkaar kunnen worden hebben een bestemming in andere richting, dus naar Zuid-Afrika en naar het Oosten gekregen. „Sommigen dezer vrouwen hebben nog geen vaste bestemming in ons land. Daarom hebben zij in het gebouw van de A.M.V.J. te Amsterdam enkele ka mers gereserveerd, waar naar een de finitieve verblijfplaats kan worden uitgezien. De overigen trekken voorlo pig bij familie in." Bij Wesel is gisteren een Brits oefen- vliegtuig met straalmotoren in de lucht ontploft. De drie Inzittenden krwamen om het leven. Uit Chamonlx wordt gemeld, dat de lijken van drie Belgische alpinisten, die sedert 5 augustus vermist werden, ge vonden zijn. De Oostenrijkse politie heeft ln de klerenkast van een huls in Berndorff de geknevelde lichamen van een 53-Jarige vrouw en haar 14-jarige dochter gevonden Zij werden geïdentificeerd als de vrouw en dochter van een zekere Karl Albert, die maandag het huis had verlaten, nadat hij een briefje op de deur had achtergelaten met de mededeling: „Wij zijn tot 31 aug. met vakantie". In het plaatsje Wenns (Tirol) werden door een felle brand negen boerderijen ln de as gelegd. 35 mensen werden hierdoor dakloos en een groot aantal koelen kwam ln de vlammen om. Volgens berichten, die in sommige kringen ln Wall Street ln omloop zijn, bestaat de mogelijkheid, dat de Ford Motor Company plannen heeft, om maximaal 500 miljoen dollar te lenen, met het oog op de betaling van uitbreidingsplannen. Er zijn negen labricken in aanbouw dan wel ontworpen. De mijnramp in België. Groot is liet leed van de vrouwen, die voor de hekken van de mijn wachten. Vaak wordt de spanning te groot zoals bij deze mijnwerkersvrouw, die hier, na te zijn ineengestort, door vrouwen, die haar lot delen, naar de ambulance wordt gevoerd. De British Overseas Airways heeft gisteren een verlaagd tarief aangekondigd voor emlgrantenvervoer over de Atlan tische Oceaan in de richting van de Ver. Staten en Canada. In Belfast hebben tienduizend werf- arbeiders besloten, met ingang van maan dag te weigeren tegen stukloon te werken en overwerk te verrichten, als protest tegen het ontslag van 62 elektriciens voor v/ie volgens de bedrijfsleiding geen werk was. Verwacht wordjt. dat binnen een maand nog 628 arbeiders zullen worden ontslagen. Ter gelegenheid van de vierde ver- Jaardag der vestiging van de zetel der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal te Luxemburg, ls gisteren door het Luxemburgse Ministerie van Posteryen een serie van drie postzegels uitgegeven. Volgende week Japans Russisch vredesverdrag? In goedingclichte kringen ln Moskou verwacht men, dat de volgende week een vredesverdrag tussen Japan en de Sovjet-Unie gesloten zal worden. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken. Sjigemitsoe, zou bereid zyn een verdrag te aanvaarden zonder te rugkeer van de eilanden Koenasjiri en Oetoeroep, die na de oorlog by de Sovjet-Unie gekomen zijn, als een for mule gevonden kan worden, die de „eer van de Japanse onderhandelaars in Moskou redt". Men verwacht dat het verdrag gete kend zal worden voor Sjigemitsoe de volgende week naar Londen vertrekt voor de conferentie over hel Suezkanaal. 'Illlllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllflllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllll Voor het geluk geboren De grote prijs van de Braziliaan se .sweepstake" van vier miljoen gulden is dit jaar gewonnen door een baby van veertien dagen! Het gelukskind, een meisje, had het winnende lot enige dagen geleden van een oom gekregen als geschenk bij de geboorte. De ouders van het meisje hebben haar nu de bijnaam „Victoria" gegeven. Smartelijk einde VAN „MORAAL" GESPROKEN „Dit ls het einde van de laatste illu sies, die Nederland nog kon hebben over de mogelijkheid tot het onder houden van correcte betrekkingen met zyn voormalige kolonie", schrijft de „Tribune de Genève" over het niet be talen van de Indonesische schulden aan Nederland, „en dat zal voor het land smartelijker zijn dan de finan ciële wonde, die niet dodelijk ls" ..Op een tijdstip, waarop men in het Westen de steun aan onderontwikkelde landen eindelijk rekent tot de funda mentele verplichtingen van rijke landen op een tijdstip, waarop die steun in een nieuwe geest wordt georganiseerd, en men overal probeert hem los te maken van elke imperialistische bijgedachte, is het door Indonesië geschapen precedent wel bijzonder hinderlijk", zo vervolgde het blad. ..Door het vertrouwen, zonder hetwelk efficiënte hulp niet denkbaar is. te vernietigen, dreigt dit precedent dit werk. waarvan de onderontwikkelde landen de vruchten moeten plukken, volkomen te verlammen". Gezien in het licht van de interna tionale moraal acht het blad de Indo nesische actie niet minder betreurens waardig. Weliswaar zal men in Dja karta en bevriende hoofdsteden met recht kunnen zeggen, dat de Euro peanen zelden scrupules hebben ge toond als het om hun materiële be langen ging en zich dus moeilijk op hun eigen deugdzaamheid kunnen be roepen, „maar de Aziatische nationa listen, die de gebreken van het Wes ten zo duidelijk zien en zo graag voor zedemeesters spelen, gedragen zich niet beter. De houding van Djakarta toont dat aan. Wij zouden liever heb ben gezien, dat het het tegendeel had bewezen". den gemaakt. De behandeling van het „Sunfed- plan voor de economische ontwikkeling van achtergebleven gebieden had wel op een bijzonder ongunstig moment plaats tengevolge van de Egyptische actie in zake het Suezkanaal. aldus de heer Schurmann. Het psychologische klimaat voor de bespreking van dit onderwerp had vol komen ontbroken, zoals duidelijk was gebleken uit de wijze, waarop Frankrijk en Engeland enerzijds en Egypte ander zijds elkaar hadden aangevallen, niet temin had Frankrijk zyn gunstige ge zindheid ten opzichte van het plan niet gewijzigd, hetgeen de Franse afgevaar digde in zjjn slotrede nog eens duidelijk had gemaakt. In de V.S. was volgens de heer Schurmann beslist een omme keer gaande en het was verheugend te zien. dat het aantal invloedrijke Ameri kaanse aanhangers van het plan de laatste tijd voortdurend toenam. De discussie over de hulp aan vluch telingen had dit jaar geheel in het teken van het overlijden van de Hoge Commissaris, mr. Van Heuven Goed hart, gestaan, zei de heer Schurmann. Intussen was het een diepe teleur stelling voor de Nederlandse delega tie geweest, dat er van de 8Yx miljoen dollar, die volgens het plan van de overleden Hoge Commissaris in de afgelopen twee aar hadden moeten worden bijgedragen, slechts 5 'i: mil joen dollar waren binnengekomen. In termen van menselijke ellende uitgedrukt, wilde dit zeggen, nu nog 8 in plaats van 4 jaar langer op hun terugkeer naar de gewone samenleving zullen moeten wachten. De Ecosoc had nu opnieuw een zeer ernstig beroep op de leden-landen ge daan om als hulde aan de nagedach tenis van de Hoge Commissaris diens werk in de kortst mogelijke tijd te voltooien De Nederlandse afgevaar digde hoopte vurig, dat dit inderdaad zou geschieden. weiden is, zijn de omzetten in rundvee momenteel niet van belang. Er is in hoofdzaak vraag naar najaarskalf- koeien van een best gehalte en ook goed jong fokvee is wel verkoopbaar tot vaste pryzen. Voor export gaat er wat ongeregistreerd kalfvee naar België, maar overigens ligt de rundveeexport nagenoeg stil. Men verwacht dat in het najaar de belemmeringen zullen wor den opgeheven en er weer schot in de uitvoer komt. Melkvee en gustekoeien voor de naweiden waren de laatste week zeer flauw in trek en eerder zwakker in prijs dan voorheen. De handel in slachtvee vlotte trouwens ook niet zo best. Er was aanbod genoeg en boven dien was er een flink aantal Engelse, Deense en Ierse koelen, ossen en stieren aan de slachthuizen gearriveerd, zodat er in de groothandel ruim voldoende rundvlees kon worden aangeboden. Vooral nu er geen export van rund vlees naar Frankrijk was. Wü verne men, dat er nog een klein kwantum achtervoeten werd verzonden, waarvoor f. 1.10 per kg. Invoerrecht moest worden betaald, zodat men gedwongen is, deze uitvoer te staken. Intussen was het dui delijk waar te nemen, dat de eindmark- ten wat lagere prijzen noteerden voor het slachtvee. We verwachten, dat er volgende week echter veel minder concurrentie zal zijn van buitenlands vee. De vette en nuchtere kalveren vonden in het algemeen weer vlot kopers tegen goede prijzen, n.l. voor de vette kalve ren van f.2.20—f.3 en voor de nuchtere kalveren f. 1.60—f. 1.80 per kg. levend gewicht. Hiervoor bleef de exportmarkt levendig. Ook het wolvee kon tot vaste prijzen in hoofdzaak voor export worden ver kocht. Voornamelijk zuiglammeren, waarvoor we van f.90—f. 120 per stuk noteerden. Wat de varkenshandel aan gaat. is men het spoor natuurlijk een beetje kwijt, doordat geen marktnote- ringen kunnen worden gegeven, doch aan de hand van goede gegevens dien aangaande via de slachthuizen kunnen wy toch een zuivere notering geven en deze is voor de zware varkens van 150 200 kg. geslacht gewicht vanaf de boer f 1.80 tot f. 1.90 en voor de lichtere soor ten en fijne slagersvarkens rond f2 en iets daarboven per kg. levend gewicht. Geslacht geleverd wordt voor de fijne lichte soorten rond f. 2.40 per kg. 'be taald. Mindere soorten f. 2.35—f.2.36 idem. flngez. Med.-adv.) Niet krabben. De beldervloel- bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huldporien. VLOEISTOF - BALSEM Den Burcht (Jacobazaal)Demonstratie met ollekachel6, 2, 4. 8, 9 en 10 uur nam. DINSDAG Du Rieuetraat: Voorstelling Irindarclrcue Knikkebeen. 3 uur nam. Voorschoten (Leidseweg 97)Bui tengewone ledenvergadering Coop. Boeren leenbank. 8 uur nam. WOENSDAG. Loge-gebouw „De Natuurvriend". Le zing van de heer D. Piket over „Rotswan den ln aquaria". 8 uur nam. Schuttersveld: Circusvoorstelling, 8 uur namiddag. DONDERDAG SchuttersveldCircusvoorstelling 3 8 uur namiddag. VRIJDAG Schuttersveld: Circusvoorstelling 3 en 8 uur namiddag. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelling „Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) LakenhalTentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdage en dinsdags bovendien 7.309.30 uur njn Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. (Tjn 26 augustus) Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) Pieterskerkgracht: Leidse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus). DE BIOSCOPEN: Trianon. „Het glazen muiltje" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Het circus speelt toch" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag: „Die Drel Grosohenoper" (18 Jaar). Lldo. „Heb Je 'm door?" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „De vrolijke vagebond" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „Storm over de Nyi" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Maandag, dinsdag, woensdag en donder dag alleen te 2.30 uur: „Abbott en Ooetello ln Hollywood" (alle leef tijden). zondag Weer doden bij aanslagen in Algiers In de Arabische wjjk van Algiers heeft zich gisteravond, kort voor mid dernacht. een hevige ontploffing voor gedaan waardoor zes halzen zijn Inge stort. Een voorlopige Iflst van slachtof fers meldt vijf doden en 12 gewonden. De oorzaak van de ontploffing Is nog onbekend. In de nabijheid van Blida hielden op standelingen een autobus aan. Na het voertuig in brand gestoken te hebben voerden zij twee der passagiers. Senega lese militairen, mee. De andere passa giers. 60 Mohammedaanse burgers, wer den niet lastig gevallen. In de provincie Constantine staken de opstandelingen twee boerderijen in brand en vermoordden drie Mohamme daanse burgers. In de provincie Bone deden zij aanvallen op enkele spoorweg stations. waarbij echter geen slachtof fers vielen. Staking bij B.M.C. geëindigd Ne langdurige besprekingen tussen werkgevers en vakverenigingsleiders is de staking van ongeveer 50.000 arbeiders in de Engelse auto-industrie geëindigd. De arbeiders zullen maandag weer aan het werk gaan. De staking bij de British Motor Corporation te Birmingham ont stond door het ontslag van 6 000 arbei ders wegens de vermindering van de binnenkomende orders. Brits Koninklijk jacht om de Kaap De Britse marine heeft bekend ge maakt, dat het Britse Koninklijke jacht „Brittannia" op weg naar Kenio om Kaap de Goede Hoop zal ▼aren in plaats van door het Suez- kanaaL De .Brittannia'' vertrekt eind augus tus uit Portsmouth naar Mombasa. Daar zal Prinses Margaret zich in schepen naar Mauritius en Zanzibar. De zondagsdienst der huisartsen ts Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Den Haan, Kortman, Pleiter, Verbragge en Van Wingerden. Te Oegstgeest door dokter Held, tel. 24649. Avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest: zaterdag 11 augustus zyn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedreceptenDoeza- apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313; Apo theek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18 tel. 20523; Apotheek Oegstgeest. Wilbelmina- park 8. tel. 26274. Zondag 12 augustus ls van 'soohtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Nieuwe Rijn. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Doeza-apotheek. Apotheek Nieuwe Rijn en Apotheek Oegstgeest. BH geen gehoor b(J Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locamo Werien Innsbruck Rome AJacclo *3 si wind S 8 bo So* onbewolkt windstil 19 0 half bew. no 2 18 0 licht bew. zw 0 19 0 regen z 8 16 3 regen wzw 4 20 2 regen z 5 20 0.1 zwaar bew. wzw 4 25 2 geh. bew. zw 5 24 4 motregen zwaar hew. W 4 windstil 22 36 3 13 onbewolkt w 2 28 0 zwaar bew. o 6 20 0 zwaar bew. zzw 2 27 3 zwaar bew. wzw 3 27 7 regen zzo 2 30 34 regenbui zzw 2 30 16 zwaar bew. zw 2 29 2 zwaar bew. windstil 27 0 zwaar bew. windstil 33 0 mist zw 4 36 0 half bew. w 2 31 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2