ik van Looy drager van Oranje trui ©ssestaartsoep Kopmannen deden zelf liet zwaarste werk Hieuw i Verrukkelijk met STUKJES RUNDVLEES! Proef ■x Wordt deze Ronde een Belgisch- Nederlandse aangelegenheid? Courses te Duindigt ie jaargang Donderdag 9 augustus 1956 Derde blad no. 28904 Roncle van Nederland (Ingez. Med.-Adv.) MA60I (Speciale berichtgeving) ïdvoort. De „new look" in de etappe-wedstrijden is ook doorgedrongen in Dnde van Nederland. Die nieuwe stijl houdt in een vroegtijdige ontvluch- joging, waarbij de verkregen winst hardnekkig wordt verdedigd. Wij hebben i de Tour de France gezien en in de eerste drie etappes is het al niet an- geweest. We waren van startplaats Leeuwarden nog geen 40 kilometer ver- rd, toen de beslissende aanval werd ingezet en weer was het Wim van Est, Itbrak in de hoop uiteraard, dat het niet zo'n voor hem teleurstellende rit rordcn als van Steenwijk naar Leeuwarden. De actie van Wim van Est is londer gevolgen gebleven, want nadat de Schulte-man Wim Rusman naar toegesprongen was, kreeg de stoere Brabander het selecte gezelschap van t Schulte, Gerrit Voorting en Germain Dcrijcke bij zich. Vier kopmannen n de slag, vier van wie Derijeke zich het prettigst voelde, want ook zijn genoten Rik van Looy - tweede in het algemeen klassement - Henri Lu ij ten, Foré en Roger Verplaetse kregen aansluiting, evenals Frans Gielen van 5 „B". Bijna 200 kilometer lang heeft dit tiental de leiding gehad en de prong te Zandvoort van ongeveer 7 minuten betekende voor Van Looy de je leiderstrui en voor het Belgische „A"-team een aanzienlijke versteviging Ie positie in het ploegenklassement. i was te verwachten, dat de grote en uit het deelnemersveld zich lag zouden laten gelden. In de eer vee ritten immers hadden zij hun iten de vrijheid gegeven, maar die sn er zodanig gebruik van gemaakt. bazen zelf in een hoekje dreigden rden gedrukt en dit moest uiter- worden voorkomen. Bij Wim van it er bovendien nog voor de teleur - ig van de vorige dag te wreken en hij ons voor de start te Leeuwar- liet te weten, of hij zou aanvallen, ;ek ons verstandig hem in de ga- i houden. Inderdaad duurde het ang. of er kwam beweging in de te gelederen. Met de zuidwesten tegen en de Afsluitdijk voor ogen iet erg vroeg voor een krachttoer, er gebeuren in wielerrondes tegen- lig de gekste dingen en dus ver en wij ons niet, toen Van Est bij 'ard (37 kilometer) met de attente ian aan zijn wiel enige afstand van het peleton. Twee Belgen erden het eerst: Foré (A) en Gie- 3). Maar natuurlijk konden Schul- >rrit Voorting en Derijeke, die toch het algemeen klassement een ach- ind van bijna 4 minuten hadden op Est, niet achterblijven, en toen bo en Van Looy, Verplaetse en Luij- neegingen, was er een kopgroep aan met voldoende waarborg voor 6, immers zaten er niet 7 8 ren in, die straks zullen deelnemen aan Ereldkampioenschappen te Kopen- i? DE AFSLUITDIJK >r het vlakke Friese landschap, aan denrijders maar al te goed bekend •vreesd door de windkracht ging laar de Afsluitdijk, waar de voor- ig één minuut bedroeg. Het ge- had het peleton in een aantal ijes uiteengerafeld, maar deze kwa- weer bijeen, toen bleek, dat het de lannen ernst was met het voorne deze dag tot de hunne te maken, lë „B" en Duitsland sleurden wel het peleton, maar de afmattende op de Afsluitdijk verhinderde een tempo. Hoewel de uitlopers onder- m er blijkbaar niet zoveel hinder want, al werkten de Belgische „A"- en niet bijster hard mee, de voor- ig groeide. De houding van België root voort uit de enigszins moeilij- jsitie, waarin Derijeke zich bevond, rist namelijk, dat de drager van de je leiderstrui, Willy Vannitsen. in het hem vergezellende gevolg Moest hij zijn jonge landgenoot de ran de schouders halen? Zo ja, dan het Oranje tricot in het bezit van ploeg, want Rik van Looy was im- bij hem. De Rik van Looy. in wie i de toekomstige Rondewinnaar SgtTftPPC- IQ AUG-190 KM. Start 13.30U. ROTTERDAM loerdijk - „lunderi 59kn> 0udenbosch85km Y Kruist. 0udG- §opZoom ROOSENDAAL VOETBAL londscoach Max Merkel door KNVB ontslagen DEGENS DIENSTWEIGERING Naar wy vernemen is Max Merkel, Oostenrijkse coach van de KNVB, or de bond ontslagen. Zoals reeds eerder werd gemeld, itstond er onenigheid tussen Merkel de vereniging van oefenmeesters, ordat de bondscoach zich niet hield n de afspraak om op 6 juli in Lun- ren een demonstratie te houden op jaarlijkse studiebijeenkomst van de reniging. Merkel beweerde, dat de reniging niet over mensen beschikte, t in staat waren, de door hem, Mer- J, te doceren oefenstof goed uit te eren. Op deze bijeenkomst waren d-intematlonals als Arie de Vroet, lek Smit, Bas Paauwe en Otto Bon- ma aanwezig. vereniging van voetbaloefenmees- voelde zich gedupeerd, beledigd en laar eer aangetast en het bestuur ide een protest in bij de KNVB. aar men ons van de zijde van de 3 mededeelt, is de heer Merkel naar leiding van dit protest ter verant- rding geroepen. Het resultaat hier- is geweest, dat men de heer Merkel ft medegedeeld, dat men op een der- Ike basis niet met hem kon samen- ken en dat hem de dienst werd op- igd, TRAINER BIJ OUDE CLUB It Wenen vernemen wij, dat Rapid, vereniging waarvoor hij vroeger als er is uitgekomen, heeft besloten (kei als oefenmeester voor het eerste al te engageren. Merkel, die met va- tie in Oostenrijk verblijft, zal per gtulg naar Nederland reizen om een [nder met het bestuur van de KNVB fegelen. 'et contract van Max Merkel liep tot I. De KNVB heeft het verbroken op ad van dienstweigering door de dscoach. Deze had namelijk opdracht de bond om de demonstratie in 'teren, waaraan hij zich onttrok, te Iden. Omtrent de opvolging van de heer lerkel voert de KNVB op het ogen lik onderhandelingen. De aanstcl- bg van een nieuwe bondscoach is op orte termjjn te verwachten. Vast laat reeds, dat het wederom een bui- tolandse oefenmeester zal zijn. LANDENV7EDSTRUD TEGEN OOSTENRIJK IN MEI 1957 |e Oostenrijkse Voetbalbond heeft er toegestemd, de 1 andenontmoeting te- l het Nederlands elftal, welke geldt voorwedstrijd voor het wereldkam- fenschap. in mei 1957 te Wenen te m spelen. Er moet nog een keuze fden gemaakt uit de door de KNVB kgestelde data, 15, 22, 29 of 30 mei ft. Het feit, dat er liefst vijf renners van zijn ploeg in het voorste gelid meere den, gaf Derijeke de zekerheid van winst in het ploegenklassement. En dit bij elkaar genomen deed de Bel gische kopman kennelijk besluiten door te zetten ten prof ij te van het team, zij het ten koste van Vannitsen. „KEIN RADRENNEN" Halverwege de Afsluitdijk, waar het verschil al tot drie minuten was opge lopen. deed zich een incident voor. In de volgerskaravaan achter het peleton, had zich een grote vrachtwagen gedron gen, welke door de overigens voortref felijk regelende Rijkspolitie langs het gezelschap zou worden geloodst, Een aantal slimmeriken onder de renners kroop achter de wagen en werd zo los getrokken van de overigen. „Das ist ja kein Radrennen mehr", schamperde Hugo Koblet. die niet tot de gelukkigen behoorde, maai- ook verder zo weinig laat zien. dat Van Est als zijn mening gaf, dat Koblet alleen voor training met het oog op de wereldtitel meerijdt. Piet van der Lijke barstte in veront waardiging los: „die moeten een maand gevangenisstraf hebben". Maai* al met al liet de jury de vrachtwagen sneller op trekken. zodat het contact met de ren ners verbroken was, doch er had zich toen al definitief een groep van 12 man gevormd, bestaande uit de olijke Van nitsen, Adri Voorting, Wies van Don gen, Arend van 't Hof, Ludo van der Eist, Jean de Valck, Jean Derboven, Jos de Feijter, Gentiel Saelens, Roger Roselle (6 renners van België B) en de Italianen Boni en Martini. Bij het mo nument lag dit 12-tal een halve minuut voor op de achterblijvers. SITUATIE BEPAALD Zo is de situatie vrijwel de gehele verdere koers gebleven. Wel werden de tijdsverschillen tussen de groepen groter en liet. de eensklaps verontwaardigd ge worden Vannitsen die de „p" in had om dat. zijn ploegmakkers hem de Oranje trui ontnamen, bij Wervershoef (105 ki lometer) de tweede groep gaan. maar de werd intussen een zenuwslopende strijd geleverd. Op de slingerende dijk door de Zaanstreek werden de krachten afge tast, maar er was niet één renner, die krimp gaf. Zeven minuten was de af stand tussen de eerste en tweede groep bij Beverwijk (190 km) en 11 minuten tussen de koplopers en het peleton. In een hoog tempo joegen de renners langs de hoogovens en door Santpoort. Bloe- mendaal en Overveen naai- het. circuit- Zandvoort. waar nog een ronde moest worden gereden. Een lekke band wierp Luijten hier terug en tegen het einde maakten de hoofd figuren zich los om elkaar de eerste vijf plaatsen in de eind sprint te betwisten. Rik van Looy de 23 jarige klasse renner uit Grobbendonck was de rapste, gevolgd door Gerrit Schulte. die Gerrit Voorting, Van Est en Derijeke achter zich liet. Acht se conden later gingen Rusman en Ver plaetse over de eindstreep en zij wer den gevolgd door Gielen en Luijten. Bijna 6 en een halve minuut later fi nishten Van Dongen, De Valck, Van der Eist en Boni. die 50 seconden voor wa ren op 6 renners, bij wie zich Adri Voor ting bevond, die opklom naar de tweede plaats in het algemeen klassement, voor de Feijter en Derboven, die gelijk met hem binnenkwamen, en Wim Van Est, die dus opschoof naar de vijfde plaats envoor de tweede achtereenvolgen de keer tot de strijdlustigste renner werd uitgeroepen. Als een van de laat- sten kwam de teleurgestelde Vannitsen over de eindstreep. DE KLASSEMENTEN De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Van Looy (Belg. A) 6.05.49; 2. Schulte (Ned. A); 3. G. Voorting (Ned. C); 4. Van Est (Ned. B); 5. Derijeke (Belg. A) 6. Rusman (Ned. A), allen dezelfde tijd 6.05.49; 7. Verplaetse (Belg. A) 6.05.57; 8. Foré (Belg. A) z.t.; 9. Gielen (Belg. B) 6.06.00; 10. Luvten 'Belg. A) 6.08.26; 68 CT VOOR i D|EPE BORD6N Ifcv w IN ZHVERZARJES Valck (Belg. B) z.t.; 13. Van der Eist (Belg. B) z.L; 14. Boni (It.) z.t.; 15. De Feyter (Belg. B) 6.13.04; 16. Saelens (Belg B): 17. Adri Voorting (Ned. B) 18. Derboven (Belg B); 19. Rosselle (Belg. B); 20. Van 't Hof (Ned. C), al len 6.13.04. De volgende renners hebben de strijd in de derde etappe gestaakt: Braspen- ninckx (Ned. B). Roks (Ned. B), Piazza (Italië), Zampini It.). Bovay (Zwits.), Graf (Zwits.) en Truetsch (Zwits.) Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Van Looy (Belg. A) 16.07.29; 2. ex aequo De Feyter (Belg. B), Adri Voor ting (Ned. B) en Derboven (Belg. B), allen 16.16.50; 5. Wim van Est (Ned. B) 16.19.51; 6. ex aequo Van den Brekel (Ned. A), Schils (België A) 16.22.11; 8. Van der Lyke (Ned. A) 16.22.47; 9. ex aequo Carlesi (It.) en Verhelst (Ned. C) 16.23.04; 11. Schulte (Ned. A) 16.23. 17; 12. Gielen (Belg. B) 16.23.38; 13. ex aequo Derijeke (Belg. A) en Gerrit Voorting (Ned. C) 16.23.47; 15. ex aequo Rusman (Ned. A), Verplaetse (Belg. A) en Foré (Belg. A) 16.23.55; 18. Post (Ned. A) 16.24.07; 19. Van Dongen (Ned. C) 16. 26,16; 20. Luvten (Belg. A) 16. 26.24; 21. Vannitsen (Belg. A) 16.29.37; 22. ex aequo Van der Eist (Belg. B.), Boni (It.) en Valck (België B) 16.30.12. Het algemeen ploegenklassement na de derde etappe luidt: 1 België A 48.23.40; 2. Nederland A 48.42.02; 3. België B 48.55.38; 4. Neder land C 49.06.42; 5. Nederland B 49.13.40, 6. Italië 49.14.28; 7. Duitsland 49.50.34; 8. Zwitserland 50.01.28. De renners van de Ronde van Nederland trokken vandaag door N oordwij kerhout, Noordwij k en Valkenburg. Op de Boulevard in Noordwijk. waar deze foto werd genomen, arriveerden de renners in gesloten colonne om 11 uur 40 min. Op de achtergrond de Noordwijkse vuurtoren. (Foto L.D./Van Vliet.) rollen waren verdeeld In de kopgroep 11. Van Dongen (Ned. C) 6.12 14; 12. De Waar bleven de Italianen (Speciale berichtgeving) De etappe LeeuwardenZandvoort moge geen wisselend beeld hebben ge geven, leerzaam was het verloop toch wel, want het kan toch geen toeval zijn, dat er van de zo sterk begonnen Italiaanse equipe niet één man in het groepje vluchte lingen aanwqzig was, ook al omdat de Italianen zich in de voor gaande ritten zo uiterst waakzaam heb ben getoond. De conclusie lijkt dan ook gewettigd, dat de mannen van Magni zich hebben verkeken op het vlakke parcours, dat zij in deze Ronde van Nederfand onder de wielen krijgen. Wat de bergen voor onze landgenoten zijn, is de wind-over-de-lage-landen voor ren ners uit bergrijke streken. Nu het weer bovendien niet bijzonder zomers is, zijn de omstandigheden voor Italië dus verre van gunstig. Twee man hebben dat al getoond: Piazza en Zam pini, knapen, die zich in het begin ken nelijk hebben geforceerd. Bij het zien van de afsluitdijk en al dat water zijn zij zo geschrokken, dat zij ijlings in de bezemwagen verdwenen. Hun opmer king: „Is dit de Ronde van Rusland?" spreekt, dunkt ons, boekdelen. In gezel schap waren zij overigens van dried Zwitsers, namelijk Bovay, Graf en Truetsch. die ook niet elke dag door polders en over dijken fietsen. Het lijkt er dus op, d$t de Italianen voorzichtiger zijn geworden en de Zwitsers, wel, die komen tot dusverre in het stuk niet voor. Evenmin trouwens als de Duitsers, van wie zelfs de ex-wereldkampioen Heinz Mueller „nergens" is. Blijven dus over de Belgen en de Nederlanders en die zijn tussen Leeuwarden en Zand voort volop in de slag geweest. Met uit zondering van die van België B. Ludo van der Eist, zijn alle kopmannen aan het werk geweest en wij kunnen wel zeggen, dat het de leiders waren van de belangrijkste ploegen; Schulte, Van Est, Voorting en Derijeke. Of moeten wij Rik van Looij zien als de eerste figuur van België A? Zijn positie in het algemeen klassement is bijzonder fraai: ruim 12 minuten voorsprong op Van Est en on geveer 16 minuten op Schulte, Voorting en zijn officiële kopman Derijeke. Het zou er door dit Belgisch-Nederlands duel voor de Belgen niet eenvoudiger op zijn geworden, als Derijeke zijn rechten zou opeisen. Maar vergissen wij ons niet dan vormen de Belgen een hechte ploeg en gaat het teambelang boven al. Is dit inderdaad zo, dan zal het voor de Nederlandse ploegen zeer moeilijk zijn onze Zuiderburen uit hun gunsti ge posities (individueel- en ploegen klassement) te verdringen. En zolang Schulte, Van Est en Voorting nog in elkaar hun grootste rivalen zien, lijken ons de Belgische vooruitzichten het best. In de derde etappe van de Ronde van Nederlandvan Leeuwarden naar Zandvoort. was de Afsluitdijk opgenomen. De renners met de volgerskaravaan bij het passeren van het monument op de dijk. De uitslagen van de gehouden courses lulden: Nooit Gedachtprijs1. Upupa S. (M. Vergay) (1.35.6); 2. Ultra; 3. Torenvalk S. Tot.: w. f4.50 (stal), pl. f2.60, f2, f4.90, gek. f 11.90, oov. f3. Norbert M.-prijs: 1. Tarantella (W. Leeuwenkamp) (1.2-7.6); 2. TrudL Trothan; 3. Skippy M. Tot.; w. f 3.60, pl. f 1.80, f 1.50, f3.30, gek. f6, cov. f4.40. Jonkerprijs: 1. Vivant Holl-andia (W. H. Geersen) (1.34.5); 2. Vuurgoudhaantje S.; 3. Victor Alsvln. Tot.: w. f 1.20, pl. f 1.10, f 1.10, f 1, gek. f3.70, cov. f2.90. Jofferprijs: 1. Vlta Klnley (E. Freundt) (1.31.7): 2. Vala; 3. Vina van Barke. Tot.: w. f 1.70, pl. f 1.40, f4.70, gek. f8.90, cov. f6.20. Nora Belwinprijs, le afd.: Veen) (1.24.9); 1. O. McGregor (T. A. v. d. Veen) (1.24.9); 2. Quatrieme Poul-atn-; 3. Postduif Je G. Tot.: w. f6.30, pl. f2. f 1.70, f2, gek. f7.90, cov. f5.60, 2e afdeling: 1. Sonja Zora (J. Wagenaar Jr.) (1.26.3); 2. Ruth Buffington; 3. Oranje Nassau. Tot.: w. f3.20, pl. f 1.50, f 1.60, f2.10, gek. f3.90. cov. f6.90. De rennen: Flying Dutohmanprijs: 1. Korldon (H. Pije); 2. The Phoenix Star; 3. Stormalon; Tot.; w. f6.60, pl. f2.20, f 1.90, f4, f 7.90, cov. f 4.20. gek Greatgirlprijs voor amatrlces: 1. Ring- wood (mej. F. A. C. Coebergh); 2. Beltlma; 3. Le Ghevreuil. Tot.: w. f2.10, pl. f 1.70, f 1.80, gek. f4.40, cov. f4.30. Totallsatoromzet f 75.700. TENNIS Internationaal toernooi voor tennisleraren AUSTRALIË WINNAAR Gisteren heeft Australië het landen- toernooi te Noordwijk voor tennislera ren gewonnen door Frankrijk met 3-0 te verslaan. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Egypte en Ne derland A is in verband met het per soonlijk kampioenschap niet gespeeld. In de verliezersronde versloeg Duits land met 2-1 de Engelsen en Nederland B zegevierde met dezelfde cijfers over Oostenrijk, zodat vandaag te Noordwijk de finale in de verliezersronde tussen Duitsland en Nederland B gaat. De uit slagen luiden: Landen toernooi finale: Frankrijk Australië 0-3; Verliezersronde: Oosten rijkNederland B 1-2: H. Hemmes (Ned.) verliest van Pfifferling (Oosten rijk) 0-6, 4-6; Mulder (Ned.) verslaat Muhlberger (Oostenr.) 7-5, 6-0; Hem mes/Mulder (Ned.) versl. Pfifferling/ Muhlberger (Oostenr.) 6-1, 9-7. DuitslandEngeland 2-1. Eerste ronde persoonlijk kampioen schap: Parlevliet (Ned.) versl. Vair der Toree (Ned.) 8-6, 6-1, 6-2; A. Dekkers (Ned.) versl. Houps (Ned.) 11-9, 6-4, 0-6, 6-4; Tweede ronde: Muhlberger (Oostenr.) versl. Parlevliet (Ned.) 7-5, 6-2, 7-5; Pfifferling (Oostenr.) verslaat W. Hemmes (Ned.) 6-3. 6-3. 2-6, 6-3; Stuhldreyer (Duitsl.) versl. Haasenbroek (Ned.) 6-2, 6-1, 6-1; H. Hemmes (Ned.) versl. Th. Dekkers (Ned.) 8-6, 6-1, 6-0; Brechbuhl (Zwits.) versl. A. Hemmes (Ned.) 6-2, 6-1, 6-2; Mulder (Ned.) versl. Kauling (Ned.) 7-5, 6-1, 6-3; Buy- telaar (Ned.) versl. A. Dekkers (Ned.) 6-0, 6-3, 6-0. WIELRENNEN RONDE VAN EUROPA. Te Zagreb zijn woensdagmiddag ren ners uit 13 landen, waarbij een Neder landse ploeg, gestart voor de eerste etappe naar Rijeka (180 km.) van de Ronde van Europa voor onafhankelijken en amateurs. De Fransman Roger Rivière heeft deze eerste etappe gewonnen. Hij noteerde een tijd van 4 uur 38 min. 49 sec., het geen neerkomt op een gemiddelde snel heid van 38.735 km. per uur. De uitslag luidde verder: 2. Falaschi (It.); 3. Ror- bach (Fr.); 4. Christian (Oost.), ailen in dezelfde tijd als Rivière; 5. Zuliani (Fr.) 4.39.24; 6. Favero (It.); 7. Van Steenselen (Nederland)8. Stevens (Nederland)9. Trefois (België)10. Volckaert (België). De plaatsingen van de Nederlandse deelnemers in de eerste etappe waren verder als volgt: 33ste: Post 4.49.10; 37ste Piet van Est 4.50.41; 44ste Jan boers 4.50.41; 65ste Wolfs 4.58.27. Na de eerste etappen luidt het ploe genklassement: 1. Frankrijk 13 uur 57 min. 02 sec.; 2. Nederland 14.04.44; 3. België 14.06.15; 4. Oostenrijk 14.08.22; 5. Zuid-Slavië 14.13.39. Bill Yorzik, de 23-jarige zwemmer van de Yale universiteit, die gistermid dag een nieuw wereldrecord vestigde op de 200 meter vlinderslag heren, heeft gisteravond opnieuw dat record gebro ken door een traject van 50 meter af te leggen in 2.19.0. Het wereldrecord op dit nummer be rust bij de Japanner J. Nagasawa die op 14 maart van dit jaar in New Haven de afstand zwom in 2.19.3. ATLETIEK BELGISCHE PLOEG VERBETERT WERELDRECORD 4 x 800 METER De recordpoging van de Belgische es tafetteploeg over 4 x 800 meter is ge slaagd. De Belgische ploeg noteerde een tijd van 7 min. 15.8 sec., bijna 10 sec. sneller dan het oude wereldrecord dat op naam staat van de ploeg van Los Angeles. Deze Amerikaanse estafette ploeg, bestaande uit Jim Walters, Hal Butler, Danny Schweitkert en Bill Weis, noteerde op 27 mei 1956 te Modes- ta 7 min. 25.2 sec. Dit record is echter nog niet erkend, zodat het officiële we reldrecord nog op naam staat van Rus land (Ageyev, Sukhanov, Modoi en Iva- kin) met 7 min. 26.8 sec., daterend van 25 juli 1954 te Kiev. Russische ploegen brachten daarna het record resp. op 7 min. 26.4 sec. (1955) en 7 min. 26.2 sec. (1956). doch ook deze tijden werden nog niet erkend. Uiteraard betekent de Belgische pres tatie tevens een Europees record, dat of ficieel op naam staat van Rusland met 7 min. 26.4 sec. Ivakin, Sokolov, Modoi en Ageyev lieten die tijd noteren op 1 augustus 1955 te Moskou. NATIONALE ESTAFETTEKAMPIOENSCHAPPEN A.s. zondag worden door de Haagse Atletiek Commissie de Nederlandse es tafettekampioenschappen op de sintel- baan aan de Laan van Poot te Den Haag gehouden. Op de 4 x 400 meter heren komen o.a. uit de ploegen van Trekvogels (Harry de Kroon, Bart Verwey, Jan van de Burg etc.), Vlug en Lenig (o.a. Smildi- ger, Parlevliet, Koudijs) en de sterke ploegen van DOS en AAC. De 4 x 1500 meter zal gaan o.a. tus sen Trekvogels, LDA, DOS, Thor, AAC met o.a. Blankensteyn, Rietbroek, Fek- kes. Op de 4 x 100 meter starten de ploe gen van V en L, AAC met sprinters als Sa at, Rulander, Van Hardeveld, Aret. Bij de dames zal de 4 x 100 meter wel weer een strijd worden tussen Hollan- dia (Hilde Veth), Olympia '48 (Puck van Duyne en Ria van Kuyk) en Sa- gitta. Bij de dames zal Hollandia de Mevr. Dieben—Koningsbeker en bij de heren Vlug en Lenig de Herman van-Leeuwen- beker als algemene Nederlandse esta fettekampioenen moeten verdedigen. MOTORSPORT WEER NIEUWE WERELDRECORDS Op de zoutvlakte bij Bonneville heeft Hermann Mueller met een 100 cc NSU type „Baum 2" wederom een aantal wereldrecords verbeterd. Zo reed hij, met staande start, de 10 kilometer met 180 km/u en de 10 mijl met 192 km/u gemiddeld, nieuwe wereldrecords die tevens golden voor de 125 cc en de 175 cc klasse. De snelheid voor de 10 kilo meter was tevens een nieuw wereld record voor de 350 cc klasse. Tegelijker tijd bracht hij zijn wereldrecord voor de kilometer met vliegende start voor de klassen 100 cc, 125 cc en 175 cc van 241 op 243 km/u. Enkele van deze records hadden geen lang leven. Want in de avond haalde Mueller met een 125 cc type „Baum 2" 199 km/u gemiddeld op dê 10 kilometer en 213 km/u gemiddeld op de 10 mijl, met staande start.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7