HONIG'8 Groentesoep Rechercheur stal rookwaren uit auto's in Sneker garage Justitie stelt onderzoek in naar drama te Alphen Kies de gemakkelijkste manier om lekkere soep te maken! Neem direct 95ste jaargang Donderdag 9 augustus 1956 Tweede blad no. 28904 Jongetjes staken onverwacht de weg over en moesten dit met de dood bekopen Gisterochtend ls op de nieuwe sluis- verbinding te IJmuiden de 8-jarige G. Haver uit de Eikenstraat te IJmuiden. wiens moeder vorig jaar eveneens te IJmuiden een dodelijk ongeluk over kwam, door een passerende auto aange reden. Het kind stak, komende van de Noordzeekanaalverbinding, plotseling de drukke verkeersweg over en raakte om der een auto die uit de richting sluizen- complex kwam. Hij moet op slag zijn gedood. De autobestuurder remde zo heng. dat hij een slag om de as draaide en in de afscheiding tussen de spoor lijn en de autoweg terecht kwam. De 4-jarige Hendrik J. van der Loos- drecht uit de Hilledwarsstraat te Rot terdam. zag gisteren kans op de Sophla- kade aan de aandacht van zijn ouders te ontsnappen. Hij liep opeens de straat op en werd aangereden door een per sonenauto. Ernstig gewond is het ventje naar het ziekenhuis Bergweg overge bracht. waar geconstateerd werd. dat het was overleden. Voor de tweede maal binnen 24 uur is te Bruinisse een bromfietser na een ongeval overleden. Het is de 58-jarige mossel- en oesterkweker J. van den Berg Padmos, die met zijn bromfiets op de Rijksweg Zijpe-Zierikzee nabij Nieu- werkerk kwam te vallen en na aankomst in het St. Corneliaziekenhuis te Zierik- zee bleek te zijn overleden. Te A-ngeren in de Betuwe is gister avond een 49-jarige bromfietser uit Eist tegen een stilstaande auto gereden. Hij is ernstig gewond naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar hy de volgende ochtend is over leden. STADSNIEUWS Benoemingen Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister van Onderwijs, K. en W zijn voor het jaar 1956 benoemd aan de Leidse Universi teit: tot wetenschappelijk ambtenaar bij de experimentele zoölogie P. Seven- ster, thans hoofdassistent: tot weten schappelijk hoofdambtenaar A bij de inwendige geneeskunde P. D. Kapsen- berg. thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar, en tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse bij de: parasi tologie dr. J. J. Laarman, thans weten schappelijk ambtenaar: algemene zoölo gie P. Dullemeyer. thans hoofdassistent; geologie A. C Tobi. thans wetenschap pelijk ambtenaar en bij oogheelkunde L. E. M. Valk. thans hoofdassistent. Tot wetenschappelijk ambtenaar eer ste klasse bij de sociologie is benoemd Th. J. IJzerman, thans wetenschappelijk ambtenaar: tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de cardiologie F. A. Rodrigo: experimentele histologie dr. J. J. P. Zaaijer, beiden thans wetenschap pelijk ambtenaar; tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse bij de svstema- tische plantkunde J. J. Barkman: het rijksherbarium F. J. Reichgeld en dr. P. van Royen: de anorganische chemie P. Cossee. allen thans wetenschappelijk ambtenaar, en tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in algemene dienst van de faculteit der wis- en natuurkunde dr. H. R. van der Vaart, thans wetenschap pelijk ambtenaar eerste klasse. Ouden van dagen op stap Gistermiddag hadden de ouden van dagen en de invaliden uit het Haagweg- kwartier hun jaarlijks uitstapje, dat ook ditmaal een geslaagd feest werd. Om streeks één uur vertrokken vier auto bussen en 10 personenwagens uit de Ten Ka testraat om via Gouda en Bunnik Zeist te bereiken, waar de lunch werd gebruikt. Uiteraard was hier ook gele genheid om zich iets te ontspannen. De terugtocht leidde langs De Bilt en door Utrecht en Woerden. Terug in de Sleu telstad, ging het vanaf de 5 Mei-brug naar het Clubhuis in de Ten Katestraat. De Chr. Muziekvereniging ..Concordia" zorgde tijdens deze laatste etappe voor vrolijke klanken. Nadat allen in het Clubhuis bijeen waren gekomen, dankte de heer Schroder voor deze onvergete lijke middag, waaraan zeer veel voor bereiding vastzat. Spreker deelde mede, dat 7,o mogelijk het volgend jaar een dagtrip zal worden gemaakt. Een gezel schap onder leiding van de heer Glas bergen hield vervolgens de aanwezigen nog een uurtje in gezellige ontspanning bijeen. Namens alle deelnemers (sters) aan de tocht sprak mevr. De Cler een hartelijk dankwoord, dat zich in het bijzonder richtte tot de auto-bezitters en het organiserende comité. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Elisabeth Maria, dr van T. P. van der Hulst en J. Hllgersom; Menno Herman, zn van C. J, D. Slegtenhorst en H. M. Catin: Wilhelmina Gertruda Maria, dr van J. F. Burghouwt en W. C. Groen in 't Woud: Dorothee Geertruida. dr van J. Lepelaar en J. C. Faas; Sabine, dr van F. L. Sten- fert Kroese en P. Sachse; Huiberdlna Jo hanna Flora, dr van H. P. Corvers en M. A. v. Lelieveld: Simon, zn van J. Schel lingerhout en J. van Zwieten; Theresla. dr van A. Petit en C. van Oosten; Yvonne Johanna, dr van C. Baas en J. Molenaar; Pieter, zn van D. A. de Mooij en J. Ouwe hand; Johannes Gerard, zn van J. Minnee en J. C. Fruddger; Cornelia Margaretha, dr van C. J. Laterveer en J. Ruitenbeek; Lijdia, dr van C. Varkevls6er en L. Leeuwenburg; Teunia. zn van T. van der Blom en S. M. Arnoldus. GETROUWD: S. R. Pottasch en A. M. de Groot; C. Teske en H. C. Stouten; P. Koppeschaar en S. S. van Tongeren; T. Schuitman en H. van Es; W. A. van Heel en J. M. A. van Doeveren; T. S. Oen en S. L. A. Oei; C. W. Janssen en G. Korswagen. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen; MullerVan Gils, z.. Krom menie; DiercksKooperberg, z., Am sterdam. Gehuwd: E. Jabaai en P. J. van Nie- len, R'dam; E. Orcel en J. L. Anderson, Nieuw Loosdrecht. Overleden: W. J. M. J. d'Aquin, m., Den Haag; J. Ahrend, m. 80 j., Bussum; J. Faber—Pols, v. 51 j., Den Haag; W. S. J. van StolkQuintus, v. 92 R'dam; J. E. Hartmann—Van Dusseldorp, v., 82 j„ Den Haag: G. de Vries. m. 67 j., R'dam; F. A. Witlich Hoek. m. 64 j.. Leidschendam; S. M. Bijdendijk, v. 96 j„ Bilthoven; M. I. B. van der Meer Vingerling, v. 46 j., R'dam: Th. Man- dersloot. m.. A'dam; G. F. G. v. Niew- land. v. 85 j.. Schalkhaar; N. Niemeijer. m. 62 j., Lunteren; A. Ph. Louman, m. 87 U A'dam. Het 7-jarige dochtertje van de familie van Ittersum uit Zwollerkerspel ls gis teravond om het leven gekomen toen zij in Laag-Zuthem, gemeente Heino door een melkauto werd overreden. Het meis je fietste met een vriendinnetje toen zij plotseling naar links uitweek en door de juist passerende melkwagen werd ge grepen. Zij was op slag dood. Rembrandt-expositie nu in „Boymans" Gisteren heeft het Museum Boymans te Rotterdaam zijn deuren opengesteld voor hen, die thans in de Maasstad de tentoonstelling van schilderijen en etsen van Rembrandt willen zien. Er zijn enige aanwinsten geboekt, n.l. de „Familie groep" uit het Hertog Anton Ulrichtmu- seum te Brunswijk, het „Jachtstllleven met roerdomp" en de „Jonge man met lange staf" uit het Louvre. Direct na de openstelling meldden zich reeds hondeiden bezoekers aan. Door collega's gesnapt (Speciale berichtgeving) De recherche van de Sneker ge meentepolitie heeft dezer dagen een rechercheur betrapt op het plegen van kruimeldiefstallen uit bestelauto's van een grossier in tabaksartikelen, die in een garage te Sneek werden ge stald. Reeds enige jaren werden met tussen pozen van ongeveer 3 weken steeds klei ne hoeveelheden tabakswaren uit de be stelauto's van de firma Johan Tromp vermist. Onder het personeel van deze firma ontstonden hierdoor zelfs zekere spanningen. Steeds werd aangifte van de vermissingen gedaan, doch de politie slaagde er niet in de dader op te spo ren. De laatste tijd waren er evenwel vermoedens gerezen tegen een recher cheur. De politie besloot 's nachts in de garage post te vatten. Na enkele nachten tevergeefs te hebben gewacht had men Inbreker te Venlo gearresteerd HAD GELADEN STEN GIN BIJ ZICH. In samenwerking met de Rijkspoli tie is de politie van Venlo er in ge slaagd een 28-jarige man uit Venlo te arresteren, die in de nacht tevoren had ingebroken in een Rectoraat te Helden. De gearresteerde had een stengun met 15 patronen en talryke inbrekerswerktuigen bü zich. In 1952 was hij eveneens gewapend met een geladen stengun, de woning van een te Venlo wonende domineeb innenge- drongen en werd toen op heterdaad betrapt. Nadien heeft hij 3% jaar in de gevangenis doorgebracht. Sedert enige maanden was de man weer op vrije voeten. Maandagavond laat zag een te Venlo surveillerende agent van politie, dat twee mannen zich per fiets in de rich ting van Maasbree begaven. Omdat ver moed werd dat zij zich die nacht ergens in de nabijheid van Venlo gelegen dor pen aan inbraak zouden schuldig ma ken. werden onmiddellijk maatregelen genomen. In de vroege morgen van dinsdag ontving de recherche te Venlo de mededeling dat in de voorafgaande nacht een inbraak was gepleegd in het Rectoraat te Koningslust. Hierbij was een bedrag van ruim f. 70 ontvreemd. Onder dit gestolen geld bevonden zich bankbiljetten, waarvan de nummers be kend waren. Het bleek terstond, dat de politie een goede vangst had gedaap. In een tas had de gearresteerde een aantal bank biljetten die van de inbraak in Helden afkomstig waren. AANSLAG OP AMERIKAANSE AMBASSADE TE TOKIO VERIJDELD Drie leden van een ultra-nationalis tische Japanse organisatie zijn vandaag te Tokio gearresteerd, omdat zij werden verdacht van plannen tot het opblazen van de Amerikaanse ambassade te To kio. Tweemaal goud Voor twee Leidse echtparen staan de komende weken in het teken van het goud. Gingen vandaag de gouden bruids dagen reeds in voor de heer en mevr. Joh. de Ru sr. in het Cath. Jacobs Dochterhof aan het einde van de Nieuwe Rijn, zaterdag zal dit het geval zijn voor het echtpaar I. van der TuinZitman in de Groenoordstraat 6. Voor beide bruidsparen valt de trouwdag gelijk: woensdag 22 augustus. Bruidspaar no 1 is voor de L.D.-„fa milie" geen onbekende. Ruim twintig jaar was de heer De Ru werkzaam bij ons Blad, waar hy mede was belast met de colportage- en controle-dienst in ons verspreidingsgebied. Een taak, welke hem naast afwisseling ook grote voldoe ning en succes schonk. Thans is de heer De Ru al weer enkele jaren „in ruste", hetgeen niet wegneemt, dat hij nog met bijzondere interesse meeleeft met „zijn" blad. Met bruidspaar no 1 heeft bruidspaar no. 2 gemeen, dat het ook al 50 jaar ons Blad leest. Bruid en bruidegom, resp. 68 en 75 jaar, zijn nog in het bezit van een goede gezondheid en weten zich om ringd door de liefde en zorg van hun vijf kinderen. Twaalf klein- en vier achterkleinkinderen zorgen er boven dien voor, dat oma en opa v. d. Tuin jong blijven". De bruidegom is o.a. rtiim 35 jaar als scheepsbouwer werkzaam geweest bij scheepswerf ,X>e Hoop" v/h Gebr. Boot aan de Sumatrastraat. succes. De twee in de stikdonkere gara ge wachtende rechercheurs hoorden om streeks een uur voetstappen. Zij lieten de indringer tot de buit naderen en knipten toen het licht aan. Hun collega stond doodsbleek voor hen. De man is overgebracht naar het Huis van Bewa ring te Leeuwarden. De wereldbevolking telde midden vorig jaar 2.692 miljoen zielen, 40 mil joen meer dan het jaar daarvoor aldus een publikatie van de Ver. Naties.' Com munistisch China telde 582.600.000 inwo ners. India 382.000.000. de Sovjet-Unie 200.000.000, de Ver. Staten 164.200 000 (in juli van dit jaar 168.000.000). Japan 88.900.000. Indonesië 81.900.000 en Pa kistan 80.100.000. De Braziliaanse fakir Lookan heeft in Rio de Janeiro een nieuw wereldre cord vasten gevestigd, door 123 dagen zonder voedsel in een kist door te bren gen. Het oude record stond met 115 da gen op naam van een Fransman. Minister Roestan: „Nederland is verwittigd" Onze regering weet van niets De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Roeslan Abdoel- gani, heeft verklaard, dat de Neder landse regering officieel is ingelicht over het Indonesische besluit de schul den aan Nederland niet langer te er kennen. Zijn verklaring is in strijd met het communiqué van de Nederlandse rege ring van dinsdag, dat de Ned. rege ring nog geen officiële mededeling had ontvangen over het Indonesische be sluit. Roeslan Abdoelgani legde de verkla ring af op een persconferentie, die werd gehouden door minister-president Ali Sastroamidjojo. Op een vraag, wanneer Indonesië de Nederlandse regering op de hoogte zou stellen van het besluit, antwoordde minister Roeslan, dat „dit reeds wac ge beurd". Niet formeel ingelicht Van officiële zijde in Den Haag ver nemen wü echter, dat de Nederlandse mening noch in Djakarta, noch in Den Haag, formeel is ingelicht door Indo nesië over de schuldenkwestie. Men zeide voorts, dat de Nederlandse rege ring een mondelinge verwijzing naar persberichten niet beschouwt als een formele mededeling. WONINGBOUW IN JUNI In juni 1956 zijn 6258 nieuwe wonin gen opgeleverd. In het eerste halfjaar van 1956 werden 28405 woningen vol tooid, tegen 23.771 in het eerste half jaar van 1955. (Ingez. Med.-Adv.) Ronde van Nederland Foré en Schroeders verbeterden positie van België-A Piet van der Lijke in het offensief De Belgen Noel Foré en Willy Schroe ders van de ploeg van Derijcke en Rik van Looy ziin vanmiddag als eerste en tweede over de eindstreep gegaan van de 107-kilometer lange rit Zandvoort- Rotterdam, de etappe der boulevards. Zij sprongen op tijd naar de ontsnap te Piet van der Lijke (Ned. A), More- si (Zwits.) en Henk van der Broek (Ned. B) toe. maar kregen Piet van den Brekel (Ned. A) mee. Zo ontstond een kopgroep van 6 man. die met twee en een halve minuut voorsprong fi nishte. Gisteren op de Afsluitdijk is reeds de basis gelegd voor het verloop van deze etappe, welke we vanmorgen heb ben volbracht. Daar immers zag de 21- jarige Piet van der Lijke voor zich. hoe een 12-tal renners zich door een vracht wagen liet lostrekken van het peleton. Dit deed de jonge Zeeuw in verontwaar diging ontsteken en vanmorgen was hij er nog zo vol van. dat hij er onmiddel lijk weer over begon. In deze stemming ging hij op de boulevard te Zandvoort van start en het was dus wel verklaar baar. dat hij een ontsnappingsgelegen heid zou aangrijpen. Hij wachtte er mee tot de premie-sprints achter de rug wa ren. voorbij Scheveningen, en sprong toen razendsnel weg. De Zwitser Moresi kwam bij hem en samen namen zij een paar honderd meter voorsprong. Piet Kooijman was in zijn woonplaats Den Haag ook even losgeweest. maar vol stond hiermee. Juist toen Van der Lijke zat te overwegen om. gezien de geringe steun van Moresi. zich te laten afzak ken. kwam de Utrechtenaar Henk van der Broek naar voren. Bij dit trio voeg den zich bij Loosduinen nog Piet van den Brekel ennatuurlijk Belgen, namelijk Foré en Schroeders van de A- ploeg. Dit kopgroepje heeft de voor sprong van één minuut te Monster we ten te vergroten tot ruim 2 en een hal ve minuut bij de eindstreep op de Ben- tincklaan te Rotterdam. Herhaaldelijk heeft Van der Lijke, die de premie voor de meeste strijdlust kreeg, geprobeerd de Belgen kwijt te raken, maar Van den Brekel en Van der Broek reageerden te slap om dit klaar te spelen. Zodoende kwam het aan op de eindsprint, welke het volgende resultaat opleverde: 1. Fo ré (België A), 2. Schroeders (Belg. A). 3. Van den Broek <Ned. B). 4. Van den Brekel (Ned. A). 5. Moresi (Zwits.) en 6. Van de Lijke (Ned. A). Gezien de tijdbonificaties voor nummer een en nummer twee is de etappe Zandvoort- Rotterdam dus weer een overwinning geworden voor de sterke Belgische A- ploeg. Het peleton werd in de slotfase in een aantal groepen uiteengeslagen, maar deze korte rit van 107 kilometer maakte het zonder meer onmogelijk grote winst te behalen. Vanmiddag wordt te Rotterdam op het circuit-Varkenoord een ploegentijd rit over 10 kilometer gehouden, waar voor de kopmannen hun krachten van morgen hebben gespaard. De Duitser Heinz Mueller, de ex-wereldkampioen, ls spoedig na de start te Zandvoort bij de Zilk op het achterhoofd gevallen en werd zo bloedend gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Ook zijn landgenoot Debuschmann is uitgevallen. De uitslag van de eerste helft van de vierde etappe van de Ronde van Neder- Toestand van het slachtoffer ernstig Reeds gisteren is onder leiding van de Haagse offidier van justitie mr. dr. J. C. Maris, bijgestaan door mr. E. A. J. Hitten, in aanwezigheid van burgemeester Ed. C. Witschey en inspecteur N. G. Grootliuyse. het onderzoek begonnen naar de gebeurtenissen, welke maandagmiddag aanleiding hebben gegeven tot het schot, gelost door de adjudant van de Alphense politie op de pluimveehandelaar Jan Ruardy. Ruardy vernemen is de toestand van de getroffene nog steeds zeer ernstig. Hedenmorgen bleek de temperatuur aanmerkelijk te zijn gestegen, mede door een acute longontsteking. De ouders van de getroffene verblijven permanent in het R.-K. St.-Jozef-paviljoen te Gouda, waar hun zoon verpleegd wordt. land. van Zandvoort naar Rotterdam (107 km) luidt: 1. Foré (Belg A) 2.25.16: 2. Schroeders 'Belg. A). 3. Van den Broek (Ned. B), 4. Van den Brekel (Ned. A). 5. Moresi (Zwits.). 6. Van der Lijke (Ned. A) al len 2.25.16: 7. Saelens (Belg. B) 2.27.52. 8. Backat 'Did 9. Maue 'Dld.). 10. Van t Hof (Ned. C). 11. Maas (Ned B) 12. Post (Ned. A). 13. Suvkerbuyk (Ned. A). 14. Hollenstein (Zwits.). alien zelf de tijd als Saelens. 15. Reineke (Did.) 2.28.19, 16. Junkermann (Did.) z.t., 17. Van Grinsven (Ned. C) z.t., 18. Derbo- ven (Belg B) z.t.. 19. Bergmans 'Ned. A) 2.28.37, 20. Derijcke 'Belg. A) z.t. Alle bij net drama betrokken politie mannen. zowel als de gemeentewerk lieden. onder leiding van de heer De Raat, zyn hierover gehoord, terwijl ook enkele familieleden van het slachtoffer gehoord zijn. Ook is ter plaatse van het incident een onderzoek ingesteld. Naar wü van de zijde van de familie DUIVENSPORT LPC Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Ghislain Hornu. Gelost te 7 uur met w. wind. Afstand 196.62 km. In concours 183 vogels. Ie duif te 9.40.3 uur. J. Filippo 1—2—3—4—5; A. Bey 2; P. Marks 410: J. Schouten 5: Chr. v. d. Pluym 7—15: W Stouten 8; W. Teske 9; W. de Ridder 11; C. de Groot 12; H. v. Alphen 13. Ie prijs grote beker D. v. d. Nieuwen- dijk met aangewezen duiven vanaf Eind hoven t/m Corbeil. 2e prijs: kleine beker A Bey. DE BLAUWKRAS In concours 57 vogels. Ie duif te 9.33.- uur. J. Rozier 16; P. Hansen 23: A. v. Royen 48; Chr. v. Weeren 5; J. v. Klaveren 7; D. Barendse 9; W. Ravens- bergen 10. DE BONTE DUIF In concours 141 vogels. Ie duif te 9.36.42 uur. T Pijnaken 1; G. v. Albada 27914; J. Schenkeveld 310; J. Krekelaar 4; N. Oudshoom 515; W. Siera 6; C. v. Helden 8; Fasel—Romijn 11; Noordervliet 12; Otten—Dekker 13. Wedvlucht vanaf Bordeaux: In con cours 16 duiven ±896 km. 1. A. W. Krol; 2. G. v. Albada; 3. Otten-Dekker. Wedvlucht vanaf Orleans. 500 km. C. v. Helden 1; G. v. Albada 234 5; Otten-Dekker 6. Stand koppelwedstrijd: 1. Schenkeveld Oudshoorn 112 pnt.; 2. OttenDekker Siera 107 pnt.; 3. Krekelaarv. Alba da 81 pnt.; 4. T. Pijnaken 74 pnt.; 5. J. BrouwerKrol 73 pnt. DE RIJNKLIEVERS In concours 142 vogels. Ie duif te 9.37.35 uur. W. Hoogervorst 145: L. Noordervliet 2; C. Onderwater 3; J. Ver stegen 6; A. G. A. Rijsbergen 7; H.' Ket- tenis 8; M. Jongeleen 9; M. Reierse 10. DE VRIENDENCLUB In concours 202 vogels. Ie duif te 9.36.09 uur. P. Olyerhoek 1; C. v. Cleef 23; J. v. Duuren 4; Chr. Braun 5; L. L. Bax 6; C. P. Gysman 7; A. Dvssel- bloem 8—12—13: C UI jee 9; P. v. Schie 10; R. Pet 11—14; J. Beekman 15. COLUMBA In concours 79 duiven: le duif te 9.37 - uur. R. P. de Graaf 1—6—14—15; J. W. Wolters 2—3—6—7—10; Jos. M. K. Gö- bel 411; G. W. ten Braak 5; G. Oude Elferink 9; L. W. Gaykema 12—13. FONDCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN Wedvlucht met oude duiven vanaf Or leans. Aantal vogels 221. le duif te 9.57.10 uur. J. v. Alphen 1—36; Hoek—de Vries 2— IS—16—17—23: H. v. Vegten 3—10-40; Smit-Hoek 444; M. v. d. Wiel 5—53; H. Moenen 620253252; Noorder vliet 7; J. v. d. Niet 6—54; Gebr. Kok 9—18; P. G. Borgers 1124; A. de Graaf 12; E. Smit 13—28; J. Rakhorst 1441— 4345; Gebr. de Wit 19—50; Berg- Dijkstra 21—39; J. v. Leeuwen 2247— 48—51; C. Zwaan 26; J. Plug 27; Gebr. Passchier 29—33—34; G. v. Klaveren 30: Chr. v. d. Pluym 31: O. v. Albada 35—55; A. v. d. Hulst 37—38; H. v. Alphen 42— 49; J. v. Niekerk 46 ZEILEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP FINNJOLLEN Het bestuur van de KVNWV heeft voor de Europese kampioenschappen Finnjollen. welke van 20 tot 25 augus tus op de Loosdrechtse plassen worden gehouden, aangewezen Bob Markus 'Aalsmeer), reserve is H. Sleeswijk (Bussum). Een beslissing inzake de keuze van de Finnjollenzeiler, die Nederland bij de Olympische wedstrijden te Melbourne zal vertegenwoordigen, is nog niet ge nomen. (HOHIG 35 ct per zakje voor 4 borden GEWICHTHEFFEN NIEUWE WERELDRECORDS DRUKKEN Bij wedstrijden in het gewichtheffen heeft de Rus Eugene Minaef bij het drukken 114 kg omhoog gebracht. Dit is een nieuw wereldrecord in de vederge- wichtklasse. Het officiële record staat met. 113 kg op naam van zijn landgenoot Viktor Korsch, die enkele maanden ge leden 113.5 kg gedrukt heeft. Deze laat ste prestatie was nog niet als wereldre cord erkend. Een tweede wereldrecord sneuvelde toen de Rus Khaboutdinov bij het druk ken 123 kg omhoog bracht. Dit beteken de een wereldrecord in de lichtgewicht klasse. Khaboutdinov had het oude re cord reeds op zijn naam staan met 122.5 kg. een prestatie welke hij op 27 mei van dit jaar verrichtte, maar welke nog niet is erkend. WATERPOLO Sleutelstad II kampioen SLEUTELSTAD II—DWT II 2—1. Na het eerste team zijn thans ook de reserves van Sleutelstad kampioen ge worden in hun afdeling. Gisteravond werd in Heemstede de beslissingswed strijd tegen DWT 2 met het kleinst mo gelijke verschil gewonnen. Zoals meestal in dergelijke wedstrijden het geval is, kenmerkte de strijd zich door grote ze nuwachtigheid van beide ploegen. Daar aan was het ook te wijten dat Sleutel stad al heel gauw tegen een 01 ach terstand aankeek. Bij de eerste aanval van DWT liet Hans Bouwmeester een volkomen houdbare bal tussen zijn han den doorgaan. Gelukkig rehabiliteerde hij zich later door een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Na deze eerste tegenslag werden onze stadgenoten lang zamerhand sterker en toen een speler van DWT de kant op gestuurd werd, kon Kees v. Hooidonk gelijk maken. Nog voor rust echter werd Johnny Bekke ring het water uitgestuurd, maar DWT kon deze numerieke meerderheid niet in een doelpunt-omzetten. Integendeel, na rust kwam Frans Thijssen door een misverstand in de DWT-achterhoede, vrij voor het doel te liggen. Hij kreeg de bal goed aangege ven van Bert v. Hooidonk en bracht met een hard schot de stand op 21. De Sleutelstad-reserves kregen hierna nog diverse kansen hun voorsprong te ver groten, maar wisten van de geboden kansen geen gebruik te maken. In de komende promotiestrijd mogen onze stadgenoten gaan proberen een plaats te veroveren in de res. 2e klasse KNZB. De opstelling luidde: doel: Hans Bouwmeester; achter: Hans Binnen- kamp, Bert van Hooidonk. Henny Doove voor: Johnny Bekkering, Frans Thijs sen, Kees v. Hooidonk. SCHAKEN DAMESKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 1956 De uitslagen van de tweede ronde om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames lulden: mevr. C. Roodzant- G1 immerveenmevr. F. Heemskerk af gebroken; mej. mr. P. C. de Klerck mevr. A. J. van Aalst-v. Duynen Mon- tijn afgebr.; mevr A van der Veen- Baas—mevr. C. P. Klijn-De Bruine 1-0. Weer sjerp bij Kon. Landmacht ALLEEN BIJ SPECIALE GELEGENHEDEN Officieren van de Kon. Landmacht zullen voortaan in bepaalde, door de minister van Oorlog vastgestelde geval len bij hun geklede tenue de Oranje zijden sjerp mogen dragen, die voor de oorlog tot de ceremoniële tenue behoor de. De sjerp mag bij de geklede tenue worden gedragen indien de militair individueel deelneemt aan een Staats- plechtigheid. een diner of gala-avond waar een lid van het Koninklijk Huis, een buitenlands staatshoofd of een lid van een buitenlands regerend vorsten huis aanwezig is; een huwelijksplechtig heid of een begrafenisplechtigheid, waarbij hij deel uitmaakt van de stoet. Verder zijn thans bij K B. regels vastgesteld voor op de geklede tenue van officieren en manschappen der garderegimenten te dragen gardelissen. Op de kraag zullen dubbele gardelissen van goudgalon met twee knoopjes ge dragen worden. Eveneens worden twee lissen op de mouwomslag gedragen. De ondergrond van de lissen is bij het gar deregiment Grenadiers ponceaurood. bij het garderegiment Jagers groen, bij het garderegiment fuseliers Prinses Irene Öranje. BEURSOVERZICHT Weinig verandering LEIDSE LENING KANS VAN SLAGEN De effectenbeurs heeft de betere stemming die gisteravond voor de inter nationale soorten tot uitdrukking kwam. niet overgenomen. Reeds- tijdens het niet officiële verkeer van hedenmorgen liepen de koersen enigszins achteruit en vanmiddag bij opening lagen de note ringen vrijwel onveranderd ten opzich te van het officiële slot van gisteren. Hierna fluctueerden de prijzen nauwe lijks. Kon. Olie verliet de markt vrijwel onveranderd op 79374 Philips. Aku en Unilever verloren per saldo een kleinig heid. Ook op de Scheepvaartsector was de fut er volkomen uit. De noteringen be wogen zich rond het slotniveau van gisteren, zodat ook hier weinig verande ring intrad. Bij de cultures wist Am sterdam Rubber zich aardig te hand haven op 85%. doch HVA en Ver. Deli verloren enkele punten Begin beurs werd bekendgemaakt dat er geen note ring mocht plaatsvinden in Nederland- sche Wol. Naar verluidt zou deze maatschappij worden overgenomen waarbij voor de aandelen 145 zou worden betaald. Officieel is echter nog niets bekend. De laatste notering van Nederlandsche Wol was 115. Op de beleggingsmarkt heeft men met belangstelling kennis genomen van twee nieuwe gemeentelijke obligatieleningen t.w. die van Hilversum en Leiden Over het algemeen geeft men deze leningen een redelijke kans van slagen. Dp koer sen van de voomaamstp beleggingspa pieren bleven vanmiddag onveranderd, WISSELKOERSEN. Amsterdam, 9 augustus. Londen 10.64% 10.65; New York 3.827a3.8314Montreal 3 903.90%Parijs L0837' 2— 1 o«47 Brussel 7.64%7.65; Frankfurt 90.97- —91.02%; Zürich 87 39'.87 44 Zu rich (vr. francs) 89.33%89 38'-; Stock holm 73.89%—73.94%; Kopenhagen 64 99'£—55.04%; Oslo 53.2353.28' Milaan 60.85'«0.90 >2. Beurs van Amsterdam Donderdag 9 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 9674L 96%L Grootboek obl89' 89% Ned '51 3% 96% 96 Ned. *53 (3%) 94'a 94% Ned. '48 3% 90vi Ned. '54 374 90% 90% Ned. '55 3% 90'2 90A Ned. '55 n 3% 91% 91% Ned. '47 374 392% 92% Dollarlng '47 3 94,1* Ned. '56 3% 93% 93% Investeringscert. 3 94% 9474 Ned 62-64 3 93% 93% Indië '37 A 3 92 92% Grootboek '46 3 90A 90j*« ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 53 53% Nat. Handelsbank 126Vi 124% Ned. Handelmij196 198 A.K.U 257% 256% Philips 298 295% Unilever 415% 412 Wilton Feyenoord 316 318 Biliton 2de r241% 253 Kon. Olie f.50.— 416 Kon. Olie 793% 794 Amst Rubber 8586 Holl Amer lijn 194 194% Kon Ned Stoomb. 16674 166% Ned Scheepv. Unie 174:% 174% H.V-A110 105% Java Cult62% 60% Dell MU 115 110% Senembah78 77% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 93% Den Haag 1937 1 3.. 9u Lelden 1947 96% R'dam -37 I m 3% 94% Industr Obligaties Philips Dollarlng 101% 101% Premieleningen A'dam '51 274 122% 124 Eindhoven '54 2% 9974 99J1» Enschede '54 2% 9874 98 Den Haag'5112% 115% 115% idem n 2% 115 R'dam '52 I 2%117% 117% idem n 274 116% Utrecht '53 2% 112 112 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 245 344 Rotterd. Bank221 221% Twentsche Bank221 220 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr 224 Kon. Ned. Grofsm. lifiB 11574 Rott. Droogd. MU. 605 Tieleman en Dros 12 12% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f1000 95% 98 Internatio119 12074 Diversen Albert Heyn286L 289% Ned. M. Walv.Vrt. 70% 70% Spoorwegen Deli Spoorw. My. 18 18% Amerik. fondsen Anaconda 8itf 82 Shell Oil Cy95% 100 Nog enkele fondsen ait Leiden en omgeving Aandelen Holl. Constructie Ing bur v Bouwnfjv Int Kunststoff Ind Kon. Ned Ed elm et Pref. w.a. idem Textiel Gebr v Wijk Leidsche Wolspinn Ned Electrolasm SJkkens Lakfabr '53 Ver. Touwfabrieken Wemlnk's Betonm. VK. 8/8 430 435 124GB 54GL 52 65 70 81GB 81B 355L 355 363 535 532 174 168% 98% 98%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3