BOLS Koers op Barcelona Nasser 16 aug. naar Moskou Wethouder dr. K. Simon Thomas 1 september 25 jaar raadslid AUTO ZAKTE DOOR DE VLOER WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 Buitengaatseen ommekeer (II) Toen. twee uur na het vertrek, mijn eerste wacht er op zat. Marseille achtei ons in zee was verzonken en voor ons 180 mijlen onbewogen blauw van de Middellandse Zee lagen, kon ik mijn nieuwe schip vluchtig verkennen. Scherp in mijn herinnering lag nog elk detail van de oude Garoet, het schip waarop ik in 1924 mijn eerste reis had gemaakt, een toen moderne vrachtvaarder van 10.500 ton, een voor die tijd snel turbi neschip. dat meermalen met veertien mijlen door de zee trok en toen pas zeven jaar oud was. In de tweede wereldoorlog is zij op de kust van Oost-Afrika getorpedeerd en gezonken. En in de komende dagen zouden de grote verschillen in uitrusting en comfort zich nog sterker demonstre ren. al vonden we 32 jaar geleden ons schip als werk- en woonplaats het sum mum van modemisme en had de be manning van de huidige Garoet nogal wat op zijn varend tehuis aan te mer ken. misschien wel omdat zij de laatste tijd wat verwend waren met de nieuwe schepen van het Wono-type, evenals de Garoet na-oorlogse schepen, maar waar in de ervaringen van de na-oorlogse jaren waren verwerkt. Elk nieuw schip heeft nu eenmaal een betere accom modatie dan zijn voorgangers, omdat men streeft naar de perfectie en geble ken fouten en onvolkomenheden buiten nieuwe plannen worden gehouden. De vijftien mijlen van deze nieuwe Garoet, acht jaren oud, kon weinig genade vin den in hun ogen. verwend als zij waren met de hogere snelheden van de Wono- schepen. Begrijpelijk is dit wel. Een nieuwer en nog beter schip wint het altijd. En mijn eerste kennismaking, al was die dan vluchtig, deed die oude Garoet in mijn ogen ook volledig in het niet verzinken tegenover deze opvolg ster. En dat in talloze opzichten, die zich in de komende dagen in bonte rij zouden demonstreren. Maar voorlopig waren we op weg naar Barcelona, een nachtje varen, dat een plezier op zichzelf was. Want de zee was. ik zeide het reeds, zo vlak als het water in een waskom. Er was geen wind en de temperatuur was die van de Rivièra in zomertijd. Het schip ploegde regelmatig voort, de duisternis viel en de wassende maan trok een zilveren voor door het water. Was achter ons niet die regelmatige dreun van de beide hoofdmotoren geweest, alles zou vrede en rust hebben geademd. Zo voeren wij voort in zuidwestelijke richting, verloren de kust uit het oog, omdat we de bocht van de Golf van Lyon afsneden, kregen haar, toen de dag in het oosten werd geboren, weer in zicht, namen peilingen tot een lichte nevel aan het eind van de hondewacht het zicht kort maakte, zo kort, dat elke minuut de machtige brom van de lucht- fluit acht seconden lang over de zee moest galmen. De gezagvoerder kwam op de brug, zoals hij altijd de directe navigatie overneemt als de gevaren voor schip, lading en opvarenden toenemen. De radar stond bij. zodat we niet in den blinde door de nevel onze weg met ver minderde snelheid zochten. Op het scherm kwamen kleine groene stipjes Zegveld zonder elektriciteit De gemeente Zegveld in de provin cie Utrecht heeft sedert maandag avond kwart over zeven geen elektri citeit tengevolge van blikseminslag in de bovengrondse hoogspanningslei ding. Door de blikseminslag zijn twee storingen opgetreden in de kabel, die gedeeltelijk onder het water van het kanaaltje De Grecht loopt. Koortsachtig wordt er door de tech nici van het provinciaal en gemeente lijk Utrechts stroomleveringsbedrijf ge werkt om de storing op te heffen. Men ondervindt evenwel grote moeilijkheden door de grote waterpartijen in deze ge meente. waardoor het reservemateriaal per boot moet worden aangevoerd. Ook in 1948 heeft men het drie dagen zonder elektriciteit moeten doen, toen de bliksem eveneens de hoogspannings kabel buiten werking stelde. Mutaties Kon. Marine Met de functie van plaatsvervangend chef Marinestaf zal met ingang van 22 augustus worden belast kapitein-ter-zee A. H. J. van der Schatte Olivier, tevo ren commandant van Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter". Kapitein-ter-zee van der Schatte Olivier volgt als plaatsvervangend chef Marinestaf Commandeur L. Brouwer op. die als opvolger van Schout-bij- Nacht L. J. Goslings wordt belast met het bevel over het oefensmaldeel V. Schout-bij-nacht Goslings gaat eerlang met pensioen. Als commandant van Hr. Ms. krui ser ,.De Ruyter" zal kapitein-ter-zee van der Schatte Olivier worden opge volgd door kapitein-ter-zee G. J. Pla- terink. Stevenson tegen rassenscheiding Adlai Stevenson, de man die een grote kans maakt door de democratische partij aangewezen te worden als kandi daat voor het Presidentschap van de Ver. Staten, heeft zich te Chicago open lijk uitgesproken tegen rassenscheiding op school. Stevenson was van mening, dat de democratische partij op ondubbelzinnige wijze haar instemming moet betuigen met de beslissing van het hoog gerechts hof. dat zic^ tegen rassenscheiding heeft uitgesproken. Juist de rassen - scheidin zal het grote twistpunt vormen op de nationale vergadering van de partij, die volgende week in Chicago zal worden gehouden. De oude Garoet. een turbineschip van 10.500 brt.. gebouwd in 1917. getorpedeerd in 1944. voor de dagschepen die in onze koers lagen. En wat later zagen we hun lichtenkleine Spaanse visserman netjes, bezig met hun bedrijf. En dichter werd de nevel bij het nade ren van de haven van Barcelona, die zich prachtig scherp op ne», radar scherm aftekende. Voor die in de mist verborgen havenmond liet de gezag voerder zijn schip drijven, wachtend op opklaring, die gelukkig snel kwam. De nevel scheurde vaneen en op enige af stand lag de ingang van de haven, pre cies zoals deze zich op het radarscherm had afgetekend. Een wonderlijk hulp middel. dat wij vroeger misten en waar van wij enkele dagen later nog meer plezier zouden beleven. De loodsboot kwam naar buiten en in de vroege morgen meerden wij aan de kade. De stad lag op de achtergrond en de jachtzeilers maakten zich op voor een zondag zeilen op zee. Waarop ge hoopt was. direct beginnen met lossen en tegen de avond weg, ging niet door. Maandagmorgen om 8 uur beginnen Vrije zondag in Barcelona, die dank zij het feit, dat men in elke straat van die stad wel een wisselkantoortje aantreft, waar geld uit alle landen in peseta's kan worden omgezet, nog zoveel ople verde, dat het etmaal vertraging in de thuiskomst een behoorlijke compensatie kreeg. Want er is die warme zondag in de haven gezwommen dat het een lieve lust was. En toen het gerucht doorkwam dat 's avonds om 6 uur een corrida zou worden gegeven in de grote plaza, toen trokken er heel wat van de opvarenden de wal op om zich de kans het Spaanse stierengevecht bij te wonen, niet te laten ontgaan. In de avonduren zwierf alles wat vrij van wacht was langs de haven en door de stad. blikte op naar de figuur van Christoforus Columbus daar boven de hoge hardstenen zuil aan het havenfront of verwonderde zich erover hoe men in de vijftiende eeuw het aandurfde met een notedop als de Santa Maria, waarvan het getrouwe model in de haven te bezichtigen lag, het wijde onbekende water op te trek ken. De dag daarop, maandag, was het aanpakken geblazen. Om acht uur be gonnen de immer ruzieënde Spaanse havenarbeiders uit twee luiken de balen rubber en vaten latex te lossen. En ik beleefde weer het oude baantje van ruimsgast. het toezicht houden op het lossen. Elf lange uren rondhangen rond het luik of, als men gevorderd was, tot de separatie van twee partijen, het smoorhete ruim in om te voorkomen, dat men balen, bestemd voor Bremen, hier in Barcelona eruit zou halen. In grijze stof en bijna tropische hitte was het geen sinecure. Maar het was een bekend terrein. Wat dat betreft is er in 32 jaren weinig veranderd. Voor het stuwen en behandelen van lading staat de Nederlandse zeeman gunstig bekend. De ..gang" bleef gelukkig doorwerken en 's avonds om negen uur ging de laatste hijs overboord. Bij „voor en achter'-, net Inhalen van de trossen bij het vertrek, zal wel zel den zo opgewekt en snel zijn gewerkt. Was de genoten muscatel er niet vreemd aan of was het alleen maar die omstan digheid die de matrozen bij het werk deed uitschreeuwen: „Nou nog één keei zo „voor en achter", jongens, en we zijn thuis bij moeders". Terwijl in de aardedonkere avond boven land enkele onweersbuien een robbertje vochten, gleed de Garoet de zee tegemoet. VOLGENDE KEER: Columbretas en moderne navigatie Van Egyptische zijde wordt ver nomen, dat President Nasser 16 augustus naar Moskou gaat, aldus bericht het Franse Persbureau A.F.P. 16 augustus is de dag waarop de Londense conferentie over de internationalisatie van het Suez- kanaal begint Heeft Burgess gebroken met Maclean? De moeder van de Engelse diplomaat Guy Burgess, vloog gisteravond terug uit Rusland en liet bij haar aankomst in Engeland doorschemeren, dat haar zoon gebroken had met de andere di plomaat, met wie hij gevlucht was naar achter het ijzeren gordijn. Zij weigerde veel te zeggen over haar zoon, die vijf jaren geleden tezamen met Donald Maclean verdween. De twee ex-foreign office mannen vertoonden zich eerder dit jaar voor het eerst weer in Moskou in het openbaar. Zijn moeder zei, dat Burgess „erg ge lukkig is". Dodelijke verkeersongevallen WETHOUDER VAN BRUINISSE VERONGELUKT. Gisteravond is de 58-jarige J. B. Bal Azn. uit Bruinisse. op de Rijksweg tus sen St. Philipsland en Anna Jaeoba- polder met zijn bromfiets gevallen en op slag gedood. De heer Bal was te Bruinisse wethouder voor de P. v. d. A. en bekleedde in het openbare leven verscheidene andere bestuursfuncties. Vanochtend is een 8-jarig jongetje uit Heemskerk op de Rijksstraatweg onder de aanhangwagen van een trac tor terechtgekomen, waarop hij. zonder dat de chauffeur dit had gemerkt, enige tijd tevoren was geklommen. De jongen, die levensgevaarlijk werd ge wond, is op weg naar het ziekenhuis overleden. Staatsdeelneming in de K.L.M. Het is slechts op grond van toeval lige omstandigheden, dat de beslissing inzake de staatsdeelneming in de K.L.M. door het Kabinet genomen is enige dagen nadat dit demissionair geworden was. Dit antwoordt minister Algera op vragen van de heer Burger, lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A. Wat thans gebeurt is, dat de K.L.M. aan het Rijk tegen afgifte van aandelen de f. 15 miljoen teruggeeft, die de K.L.M. in 1950 had ontvangen om deel te nemen in het kapitaal van de Garuda Indonesian Airways N.V., welke deel neming is vervallen. De minister deelde reeds eerder mede, dat de rege ring het vraagstuk van de mogelijkheid tot het aantrekken van kapitaal door de KX.M. van particuliere zijde ernstig onderzocht. De besprekingen hebben zich over lange tijd uitgestrekt. Volgens de wet moeten statutenwijzigingen onverwijld aan de Staten-Generaal worden mede gedeeld. Zodra de statutenwijziging dezer dagen haar beslag zal hebben gekregen, zal dit uiteraard gebeuren. „ORANJE" MORGEN NAAR INDONESIË. Het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoom vaart-maatschappij Nederland zal mor gen onder commando van kapitein H. Zeilmaker de Amsterdamse haven weer verlaten voor een reis naar Indonesië De inscheping der passagiers zal via loods „Holland" aan de Javakade ge schieden tussen 10 en 12 uur. Daarna zal het schip zo spoedig mogelijk ver trekken. GRAANHANDELAREN NAAR CANADA Een aantal vertegenwoordigers van de graanhandel uit Nederland. België en Noorwegen zal op uitnodiging van de Canadese Tarwe Raad een bezoek van 3 week aan Canada brengen, teneinde zich op de hoogte te stellen van de toestand in de Canadese landbouw wat de graanproduktie betreft. De Neder landse groep zal 12 augustus a.s. in Vancouver aankomen, de Noorse groep zal aldaar 20 augustus arriveren en de Belgische groep zal 13 augustus in Montreal aankomen. Op Afsluitdijk over de kop TWEE GEWONDEN Op de Afsluitdijk is vanmorgen een auto-ongeluk gebeurd waarbij twee per sonen ernstig werden gewond. De heer P. Houbee uit de hoofdstad verloor in eens de macht over zijn stuur, doordat de linkerachterband van de wagen leeg liep. De personenauto sloeg, na om haar as te zijn gedraaid een paar keer over de kop en kwam via de rechterberm op de dijkglooiing terecht waar zij op de stenen bleef staan, waarbij het water tot aan de treeplank kwam. Mevrouw Houbee. die naast haar man zat, liep een zware hersenschudding op en een neefje, dat achterin zat. een lichte. Beide slachtoffers zijn naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. De heer Houbee liep geen letsel op. OLYMPISCHE SPELEN. De nieuwe bepaling inzake het amateurisme. De heer Edgai Tanner, secretaris van het Australische Olympische Comité, heeft commentaar gegeven op de nieuwe bepaling van het I.O.C.. volgens welke de deelnemers aan de Spelen schrifte lijk aan hun nationale Olympische Co- mité's' moeten verklaren, dat zij amateurs zijn en ook van plan zijn amateurs te blijven. Hij zeide. dai de voornemens van de deelnemers zich zouden kunnen wijzigen na het afleggen van de verklaring En wanneer ze een minuut nadat ze aan de spelen hadden deelgenomen profs werden, zou noch een Olympisch Co mité noch enig ander amateuristisch lichaam daar iets aan kunnen doen. „Het is de zaak van de deelnemer zelf zijn belofte na te komen", zei de heer Tanner. „Als hij te kwader trouw de vetrklaring tekent laadt hij een last op zijn weten". (Wij herinneren er aan dat wij pre cies hetzelfde standpunt in ons Sport blad van maandag j.l. hebben verkon digd - „Red. L.D.") De nieuwe Garoet. een dubbel- schroef-motorschip van 9810 brt.. gebouwd in 1948. Wethouder dr. K. Simon Thomas deed zün intrede als lid van de gemeente raad van Oegstgeest op 1 september 1931 zodat hij binnen kort vijf en twintig jaar lang deel uitmaakt van het hoogste bestuurscollege in onze gemeente. Daar op 29 augustus a.s. een raadsver gadering wordt gehouden mag worden verwacht, dat in die vergadering aan het jubileum van dr. Simon Thomas aandacht zal worden geschonken. Behalve als raadslid en sedert enige jaren als wethouder heeft de jubilaris zich voor Oegstgeest op velerlei gebied verdienstelijk gemaakt. Gedurende een groot aantal jaren bekleedde hij een be stuursfunctie in de vereniging .Gemeen tebelang". de laatste jaren als voorzit ter. Hij nam kort geleden het voorzit terschap op zich van de onlangs opge richte afdeling Oegstgeest der vereni ging voor Veilig Verkeer. Hij heeft zich doen kennen als een warm voorstander van het openbaar onderwijs en heeft op dit gebied in onze gemeente vaak van zich doen horen. Op kerkelijk gebied valt melding te maken van zijn activiteit ten behoeve van de Vereniging voor Vrijzin nig Hervormden. Ook buiten onze ge meente werkt hij in verschillende ver enigingen actief mee. In de loop der jaren hebben zeer velen in Oegstgeest hun stem bij de raadsverkiezingen op dr Simon Thomas uitgebracht en daarmee hun vertrouwen aan hem geschonken, zodat het ongetwijfeld aan belangstel ling bjj het a.s. Jubileum niet zal ont breken. VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf St. Chrislain Homu; afstand 192.26 km. In concours waren 63 duiven, die gelost werden om 7 uur zonder wind. Aankomst eerste duif 9.34.20 uur; snelheid 1245.73 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 9.50.29 uur; snelheid 1127,95 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: P. J. d'Haens 1-5-6-8-9; P. N. van Wissen 2-3; G. L. Schrijvers 4; M. Wol- leswinkel 7; F. Hendriks 10. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus I. M., zn van J. C. Hendriks en H. M. v. Ruijven; Petronella J. M., dr van C. J. v. d. Hulst en C. J. E. v. d. Poel; Lykie, zn van M. Schepers en J. F. de Jong. Getrouwd: N. de Water en N. Sollie; P. Dillema en J. ScMpaanboord. Overleden: I. v. Leeuwen, 83 Jr, weduwe van H. J. van Klaveren; W. van Weerden, 58 Jr, echtgenoot van G. Westerveld. WARMOND Geslaagd Voor het hoofdonderwij zersdiploma A en B slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. Jansen. WASSENAAR Afscheid bij H.T.M. A. A. van der Linden met pensioen De heer A. A. van der Linden, als controleur en hoofdcontroleur op de lijnen van de H.T.M. een algemeen bekende verschijning, nam na 43 dienstjaren gistermiddag in de remise te Wassenaar afscheid. Hij werd in tegenwoordigheid van velen toegesproken door de heer G. J. Veenendaal, chef van het vervoer, die speciaal zijn dertig dienstjaren als con troleur en hoofdcontroleur in beschou wing nam en daarbij opmerkte, dat hij in dat tijdsverloop de ontwikkeling van de lijn Den HaagLeiden heeft helpen stuwen. Door te zorgen, dat er altijd wagens waren „kweekte" hij reizigers. Hij wist moeilijkheden met autoriteiten tot een oplossing te brengen en er wa ren nooit moeilijkheden met het per soneel. De wijze waarop hij zijn werk deed noemde spr. boven alle lof verhe ven, en hij hield zich ervan verzekerd, dat de heer v. d. Linden, die een taak van barmhartigheid gaat vervuilen bij de reclassering, ook in zijn nieuwe functie van «onbezoldigd) ambtenaar succes zal hebben. Wij van de H.T.M. zijn er trots op, dat wij zo een figuur aan de reclassering mogen leveren, aldus eindigde spreker. De heer E. Vogel, hoofdcontroleur, huldigde, door het aanbieden van bloe men, mevr. v. d. Linden voor de wijze waarop zij haar echtgenoot in de ver vulling van zijn functie steunde. Hij dankte hierna namens de collega's de heer v. d. Linden voor de hartelijke sa menwerking. De heer G. A. N. Cornelissen, chef van de Leidse verkeerspolitie, betuigde na mens zijn korps dank voor de medewer king van de heer v. d. Linden bij ver keersmoeilijkheden in de Haarlemmer straat. Voor zijn activiteit als lid van de Ned. Bond van Verkeerspersoneel werd de heer v. d. Linden gehuldigd door de heer L. W. Jemzon. Nadat nog meerdere sprekers onder het aanbieden van bloemen en geschen ken het woord hadden gevoerd, dankte de heer v. d. Linden allen in een har telijke toespraak. BOTSING OP RIJKSSTRAATWEG Op de Rijksstraatweg had een aanrij ding plaats tussen een bromfiets, waar op waren gezeten de 39-jarige M. Groo- ten en diens echtgenote uit Midwolda, en een motorrijwiel bestuurd door de 33-jarige D. J. Blijser uit Den Haag. De echtgenoten kwamen te vallen en liepen zodanige verwondingen op aan handen en voeten ,dat overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden nodig bleek. De motorrijder kwam er met schaafwonden af. Niet alledaags: 1 ZOET ERW OU DF VRACHTAUTO MET STENEN IN DE SLOOT Een inwoner van Leiderdorp, reed met een vrachtauto, geladen met sténen, over de Miening alhier. Bij het inhalen van een ander motorrijtuig, reed hij te veel naar links en kwam met de wielen van de auto naast het wegdek in de zachte berm. De auto kantelde, van de plm. 2 meter hoge berm in de sloot, waaruit een kraanwagen van S. v. Leeuwen te Leiden, de drenkeling weer ophaalde. De bestuurder kon zich tijdig in veiligheid brengen. De materiele schade is gering. Vanmiddag gebeurde op de hoek van Langebrug en Diejsteeg een merkwaardig ongeyal: een vrachtauto zakte door de vloer van een huis. Nu was het wel een huis in afbraak en nu ging de auto wel niet helemaal naar de kelder (die er niet was) maar ongebruikelijk was het toch. Op deze straathoek wordt een huis afgebroken om ruimte te krijgen voor de nieuwbouw van een bankinstelling. Een vrachtauto reed de vloer van een deel van de woning, waarvan de muren reeds verwijderd waren, op en zakte er prompt doorheen met het linker achterwiel. Onder de vloer bleek zich een groot gat te bevinden, vermoedelijk van een oud riool. De mensen, die met de afbraak bezig waren, waren van het bestaan van deze holte onder de blijkbaar niet zo heel stevige vloer niet op de hoogte. De auto kon onmogelijk op eigen kracht uit deze val komen, en hel bleek heel wat moeite te kosten het gevaarte te bevrijden, mede doordat er niet zo veel ruimte was tussen de nog staande muren om te manoeuvreren met balken teneinde de naar beneden gedoken achterkant van de auto weer op te lichten. (Foto L.D./Van VTietv BEURSOVERZICHT Flinke koersstijgingen AMSTERDAM, 8 augustus De Amsterdamse effectenbeurs heeft vandaag een behoorlijk herstel te zien BODEGRAVER ONGEVALLEN OP DE WTEG. Op de Noordzijde, ter hoogte van de Witte Wimpel kwam een bromfietser in aanraking met een meisje, dat slin gerde op het fietspad. Geringe materiële schade was het gevolg. Eveneens op de Noordzijde bracht een 6-jarig meisje uit Naaldwijk het er niet zo goed 'f, want zij moest per auto met een lichte her senschudding naar haar woonplaats worden overgebracht. Ook hier kwam een bromfietser in aanraking met een meisje, dat blijkbaar over een steen is gefietst, waardoor zij aan het slingeren kwam. De haar achterop komende bromfietser, met duo-passagier, remde te hard en kwam eveneens aan het slin geren, waardoor ook zij aan de kant van het fietspad kwamen te vallen. Dokter Ragay verleende hier eerste hulp, terwijl de bromfiets werd bescha digd. gegeven. Blijkbaar was men van oordeel' dat het de laatste tijd wel zeer sne£ bergafwaarts is gegaan Bovendien sf>eelt de vrees voor een verdergaande inflatie een belangrijke rul. De handet bleef echter nog beperkt. Bij de inter nationale soorten had Kon. Olie de leiding. Bij opening steeg de koers 25 punten tot 787. waarna de prijs verder aantrok tot 792. Unilever kwam van 403 op 416. terwijl Aku en Philips beide circa 10 punten avanceerden. Ook de Scheepvaartsector was vrien delijk gestemd. De actieve soorten boekten een winst van 2 k 3 punten, ter wijl van Nievelt Goudriaan 10 punten hoger werd geadviseerd op 300. De Cul tuursector was voor de leidende soorten eveneens een paar punten hoger. Bij de handelsondernemingen wilde het echter nog niet vlotten. Aandelen Borsumij werden vernomen op 95 bij een vorige afdoening op 104Deze daling houd: verband met het dividend, dat naar bekend van 8 tot 6 wordt verlaagd. Guldensbeleggingen stil en ruim prijs houdend. De markt sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 8 augustus Londen 10.64% 1064% New York 3.8213—3.83, V Montreal 3.8912—3.90 Parijs 1.0840— 1.0950; Brussel 7.64'2—7.65; Frankfurc 90 98—91.03; Zürich 87.38%—87.43%, Zürich <vr. francs» 89.33%89.38' y, Stockholm 73.91' 73.961 Kopenha- gen 55.00—55.05; Oslo 5322'2—53.27'V. Milaan 60.82'=—60.87%. (Ingez. Med.-Adv.) ttCic/it&L vt\tocli pittig Beurs van Amsterdam Woensdag 8 augustus. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 397L 96%L Grootboek obl. 891 Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 94A- 94's Ned '48 3 VA 90 Va 90% Ned '54 314 90 V4 90'4 Ned '55 3U 90% 90'/2 Ned '55 II 3H 91% 91% Ned '47 3'i 3 92V8 92 Dollarlng '47 3 94 Ned. '56 3% 93 Va 93»/2 Investeringscert. 3 94% 94% Ned 62-64 3 93% 93% Indië '37 A 3 92A 92% Grootboek '46 3 90VaB 90A ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 53 53 Nat Handelsbank 126% 126% Ned HandelmU 197 196 A K 249% 257% Philips 287% 298% Unilever 403V2 415% Wilton Feyenoord 319% 316 Biliton 2de r 241% Kon Olie f. 50.— 416 Kon Olie 762 793% Amst Rubber 81% 85% Holl Amer lijn 192% 194 Kon Ned Stoomb. 163% 166% Ned Scheepv. Unie 173 174% HV-A105% 110 Java Cult60% 62% Deli MU 110 115 Senembah78 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 3 94% 93% Den Haag 1937 1 3.. au Lelden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 94 94% Industr Obligaties Philips Dollarlng 101% 101V Premieleningen A'dam '51 2% 124L 122% Eindhoven '54 2% 99% 99% Enschede '54 2% 98% 98% Den Haag'5112% 115% 115% idem II 2% 115 115 R'dam '52 I 2% 117% idem II 2% 116 116'/2 Utrecht '53 2% 111 112 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstcllingen Amsterd Bank 245245 Rotterd Bank 318 221 Twentsche Bank 220% 221 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr 226L 224 Kon. Ned. Grofsm 116 B Rott. Droogd. Mij. 61f> 605 Tieleman en Dros 12 Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 104% 95% Internatio106 119 Diversen Albert Heyn286L Ned. M Walv. Vrt. 70% 70% Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. ..17 18 Amerik. fondsen Anaconda 79% 81H Shell Oil Cy92% 95 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 7/8 Holl. Constructie 130 430 Ing bur v Bouwnljv 124GB Int Kunststoff Ind. 55 54GL Kon Ned Eüelmet 65 Pref w.a idem 70 Textiel Gebr v Wijk 81GB 81GB Leldsche Wolspinn 362L 355L Ned Electrolasm 363 Sikkens Lakfabr '53 537 535 Ver. Touwfabrieken 174 Wernink's Betonm. 98 98%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4