Steeds sterker strijdkrachten in Oostelijke Middellandse Zee Stroom van schepentroepen, materiaal en vliegtuigen bied- LIKDOORNS wonderolie Afwijzend antwoord Eisenhower op Boelganins boodschap Prof. Lieftinck ontmoet vandaag verschillende fractieleiders Met een enkel woord Fransen zien hun kans schoon vete met Nasser te beslechten Niet Suezkanaal maar Noord Afrika inzet Agenda s - Jig 1 it WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 Vervolg van pag. 1 Terwijl zich een koortsachtige diplomatieke activiteit ontwikkelt nu de Londense conferentie over het Suezkanaal voor de deur staat, gaan Engeland en Frankrijk voort met het versterken van hun militaire posities in het oostelijk bekken van de Middellandse Zee. en maken ook de bondgenoten van Egypte en dit land zelf zich gereed voor het geval, dat een gewapend conflict zou uitbreken. DERDE VLIEGDEKSCHIP NAAR MIDDELLANDSE ZEE Het 13.190 ton metende Britse vlieg- dekschip „Ocean" is gisteravond met honderden soldaten aan boord (voor namelijk artilleristen) uit de Engelse haven Devonport naar de Middellandse Zee vertrokken. Dit is het derde vlieg- dekschip in drie dagen dat naar dit ge bied vertrokken is. Meer dan 200 particuliere transport en passagiersvliegtuigen van charter maatschappijen worden gereed gehou den om, indien nodig, de Britse lucht macht te helpen bij de aanvoer van troepen en materieel. LUCHTBRUG VOOR TROEPENVERVOER Tegen het einde van deze week zullen troepen van het Britse infanterie-regi- ment ..De Hertog van Wellington" met vliegtuigen, die van particuliere maat schappijen gevorderd zijn. naar Cyprus vertrekken. De „luchtbrug" zal op vrij dagmorgen in werking treden VOORRADEN GEREED VÖOR VERSCHEPING In de havenstad Newport, aan het Kanaal van Bristol, zijn gisteren kon vooien legervrachtauto's, tanks en pantserwagens aangekomen voor ver scheping naar het Middellandse-zeege- Ook zijn verscheidene treinladingen munitie aangevoerd. Deze militaire goe deren zullen met vrachtschepen worden vervoerd. Twee er van liggen al in de haven van Newport, een derde werd van daag verwacht en een vierde is naar de nabij gelegen haven van Barry gediri geerd. GEMEENSCHAPPELIJK OPPERBEVEL IN OVERWEGING Het Parijse blad „Prance Soir" heeft meegedeeld dat de Franse regering het plan bestudeert voor een gemeenschap pelijk Frans-Brits opperbevel, dat de eventuele operaties in het Middellandse Zeegebied moet leiden. OOK NIEUW ZEELANDSE KRUISER? Nieuw Zeeland overweegt het zenden van de kruiser „Royalist" om zich te voegen bij de Engelse vloot-eenheden in de Middellandse Zee, aldus deelde pre mier Sidney Holland gisteren in het par lement mee. De ..Royalist", die kortgeleden het vlaggeschip van de koninklijke marine van Nieuw-Zeeland werd. bevindt zich op het ogenblik in de buurt van de Mid dellandse Zee voor een oefenlngstocht. GEEN RUSSISCH VLOOTBEZOEK AAN MIDDEN-OOSTEN De Russische ambassade in Damascus (Syrië) heeft verklaard niets te weten Tanker van bijna 85.000 ton Vanochtend is de grootste tanker ter wereld, de ..Universe Leader", op een Japanse werf in Kure van stapel gelo pen. Het schip meet 84.730 ton en is 780 voet lang. en is op vier na het grootste schip ter wereld. Het is door de „National Bulk Car riers" gebouwd voor de reder Daniel K. Ludwig. Deze werf heeft reeds bestellingen voor een zusterschip van de ..Universe Leader" en voor twee tankers van 87.200 ton. Botsing tussen auto's EEN DODE EN TWEE ZWAARGEWONDEN (Speciale berichtgeving) Een aanrijding tussen een personen auto en een militaire wagen op de z.g. „rolbaan", de weg tussen Uffelte en de legerplaats Havelte. heeft het leven gekost aan de 22-jarige assistent-com missionair G. J. Slikker, uit Emmeloord. Gistermorgen c.a. 9 uur is een per sonenauto afkomstig uit de Noordoost polder op genoemde weg. die voor ver keer is afgesloten, ingereden op een uit een zijweg komende militaire zandauto. Van de vijf inzittenden van de per sonenauto was de heer Slikker op slag dood. Een c.a. 17-jarige jongeman uit Schotland en het 8-jarig dochtertje van een familie uit Kreil moesten ern stig, doch niet levensgevaarlijk gewond, naar het Diaconessenhuis te Meppel worden overgebracht. De bestuurder van de auto, een 41-jarige commissionair in granen uit Emmeloord. werd licht ge wond, terwijl een eveneens in de auto zittend meisje ongedeerd bleef. AMERIKAANSE KATOEN VOOR NEDERLAND Het Amerikaanse ministerie van Land bouw heeft medegedeeld dat tussen de V S. en Nederland een overeenkomst is ondertekend welke voorziet in aankoop door dit land van ongeveer 1800 balen Amerikaanse katoen, te betalen in guldens. Volgens deskundigen bedraagt de waarde van deze partij 275.000 dollar. Zij zeiden dat dit verdrag het eerste met Nederland is binnen het raam van de wet welke Amerika toestaat overbodige landbouwvoorraden van de hand te doen tegen buitenlandse valuta. Zij voegden eraan toe dat het aantal landen waar mee de V.S. thans dergelijke overeen komsten heeft gesloten. 28 bedraagt. Blijkens de met Nederland gesloten regeling, zal de aflevering van de katoen door particuliere firma's geschieden. van Syrische persberichten als zou een Russisch vlootbezoek aan Arabische ha vens zijn voorgesteld omstreeks 15 augustus. Ook op het Syrische Minis terie van Buitenlandse Zaken wist men niets van een dergelijk Russisch voorstel. EGYPTE BEMANT COMMUNISTISCHE VLOOTEENHEDEN Egyptische marine-officieren zijn te ruggeroepen uit communistische trai ningscentra om in communistische lan den gebouwde onderzeeers en andere marine-vaartuigen te bemannen. Deze officieren waren naar Polen gezonden om te leren de onderzeeers, torpedojagers en andere vlooteenheden te gebruiken die van Rusland gekocht zijn. Twee van deze torpedojagers zijn onlangs in Egypte gearriveerd. SYRIË MOBILISEERT De Syrische Minister van Defensie A'bdoel Hasib heeft gisteravond bekend gemaakt, dat Syrië de mobilisatie heeft uitgeroepen en voorzorgsmaatregelen langs zijn grenzen heeft getroffen. VERBETERING VOOR ISRAEL? Premier Ben Goerion heeft voor een commissie van het Israëlische parlement te Jeruzalem verklaard, dat zijn regering niet vijandig staat tegenover de natio nalisatie van de Suez-kanaalmaatschap- pij door Egypte. Israël heeft slechts belang bij een vrije vaart door het kanaal van schepen die lading voor Israël vervoeren. Er zijn aanwijzingen, voegde de premier .hier aan toe, dat Egypte nu misschien meer faciliteiten voor die schepen zal gaan verlenen. (Ingez. Med.-Adv.) Weg met onhandige llkdoornrlngen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (562) Helikopter verongelukt Bij sproeiwerkzaamheden Gisteravond omstreeks kwart over zes heeft een helikopter, die in Dub beldam boven een aardappelveld in de buurt van Rijksweg 16 met sproeiwerk bezig was, een noodlanding gemaakt, die mislukte. Een wiel van het lan dingsgestel raakte de kant van een greppel. Het toestel maakte een zwen king, smakte op de grond en werd onherstelbaar beschadigd. De be stuurder, de 34-jarige Zwitser E. Mül- ler uit Kloten, kwam er ongedeerd af. De helikopter was eigendom van de „Air Import" te Ludzern en had als ken- tekenletters HB-XAD. Als de Rijks- luchtvaartinspectie een onderzoek heeft ingesteld, zal het toestel worden gede monteerd. De vlieger was genoodzaakt een nood landing te maken, omdat de koppeling tussen motor en de hefschroef slipte, waardoor de motor een te hoog toeren tal maakte. Op het moment, dat de vlieger dit merkte bevond de helikop ter zich tien meter boven de grond. Enige weken geleden is een .Piper Cub"-vliegtuig btf sproeiwerkzaamheden te Dubbeldam verongelukt. Van besluiten te Génève tot hereniging Duitsland niets terecht gekomen President Eisenhower heeft in een boodschap, die gisteren door de am bassadeur te Moskou op het Kremlin is overhandigd, geantwoord op maar schalk Boelganins boodschap van 6 juni, waarin hfj mededeelde dat de Sovjet-Unie haar strijdkrachten met 1.200.000 man zou verminderen en een beroep op Amerika deed om een soortgelijke „belangrijke bijdrage ter be ëindiging van de bewapeningswedloop" te leveren. Eisenhower zegt, dat ook Amerika met uitzondering van oorlogstijd in Korea na de laatste wereldoorlog zijn strijdkrachten regelmatig heeft verminderd. HU betwüfelt echter of een dergelqke maatregel, door Rusland en Amerika in het eigen nationale belang genomen, wel voldoende is om de vrees weg te nemen en de grote kosten die de bewapening vergt in aanzien- lqke mate te drukken. Er is behoefte aan een internationaal orgaan van toezicht, dat zal aanmoe digen tot ontwapening op groter schaal, aldus de Amerikaanse president. Hij Meer dan duizend doden Dynamiet-explosie vaagde deel van Colombiaanse stad Cali weg Sabotage oorzaak van ontstellende ramp In de Columbiaanse stad Cali, de hoofdstad van het departement Valle, zijn gisteren meer dan duizend personen om het leven gekomen, doordat acht vrachtauto's geladen met 1025 kisten dynamiet nabij het hoofdkwartier van de militaire politie tot ontploffing kwamen. Er zijn meer dan 1800 gewonden. De schade wordt op 75 miljoen gulden geraamd. Het hoofd van het bureau voor voorlichting en perszaken te Bogota, dr. Edgar Reina, verklaarde, dat men „kan aannemen, dat de ramp te wijten is aan sabotage". Toen de ramp gebeurde, sliepen de bewoners van de stad nog of troffen voorbereidingen voor de nationale feest dag. die gisteren zou worden gevierd. Toen de eerste ontploffingen zich voordeden, dachten de bewoners in de verdere afgelegen wijken aanvankelijk, dat dit hoorde bij de feestelijkheden ter herdenking van de door Simon Bo livar gewonnen slag bij Bovaca. te meer omdat het feest al door kanonschoten en het afsteken van vuurwerk was in geluid. Spoedig werd echter bekend, dat de stad getroffen was door de groot ste ramp, die het land ooit gekend heeft. Het geteisterde stadsdeel werd hoofd zakelijk bewoond door arbeiders, klei ne winkeliers en ambachtslieden. Een gebied van drie vierkante km. is met de grond gelqk gemaakt. terwUl ook buiten dit gebied zware schade is aangericht. Tot op kilometers af stand zqn ruiten verbrqzeld. Reeds 40.000 vrijwilligers hebben zich bij de ziekenhuizen gemeld om hun bloed te schenken voor bloedtransfusies. Bij de vliegtuigen die uit het buiten land zijn aangekomen met hulpmate riaal zijn er zes uit de V.S., zes uit Argentinië en zes uit Equador. De regering heeft drie dagen van officiële rouw afgekondigd. De president, generaal Pinilla. heeft in een radiorede gezworen dat de ge wapende macht niet zal rusten voor de schuldigen aan deze ramp. die hij een politieke misdaad noemde, voorbeeldig zijn bestraft. Wijdt aandacht aan meningsverschillen tussen de P.v.d.A. en de K. f P. Vandaag is prof. Lieftinck begonnen met het eerste contact met de leiders van de vijf grote Tweede-Kamerfracties. Vanochtend om half tien heeft hU de waarnemende fractievoorzitter van de WD, de heer Korthals, in het „Torentje" de werkkamer van de minister van Binnenlandse Zaken ontvangen. Om elf uur confereerde hq met de fractievoorzitter van de CHU, de heer Tilanus en daarna met de fractievoorzitter van de AR, prof. ZUlstra. Vanmiddag om drie uur hield prof. Lieftinck een bespreking met prof. Romme, de fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer en vanavond zal hU spreken met de socia listische fractieleider, mr. Burger. Prof. Lieftinck is afgeweken van het gebruik eerst overleg te plegen met de leiders van de grote Kamerfracties. HU ontmoet eerst die kleinere fracties, om dat de vraagstukken wat deze partUen betreft, anders liggen. De AR en de CHU hebben zich immers in grote Iqnen met de door beide vorige formateurs dr. Drees en prof. Romme ontworpen re geringsprogramma's kunnen verenigen en met de leiders hiervan kan het over leg zich bepalen tot de bespreking van enige punten. De gesprekken met de heer Korthals, de heer Tilanus en prof. Zqlstra volgen dan ook vrq kort op elkaar. Vanmiddag en vanavond zal prof. Lieftinck zqn volle aandacht kunnen geven aan de punten, de ten grond slag liggen aan de meningsverschillen tussen de PvdA en de KVP. „Voor prof. Romme heeft prof. Lieftinck de gehele middag en voor mr. Burger de gehele avond beschikbaar", aldus zqn woordvoerder. Op een vraag, of prof. Lieftinck be paalde voorstellen zal voorleggen aan de fractievoorzitters, of dat het gesprek oriënterend zal zijn, zeide de woord voerder nog, dat prof. Lieftinck uiter- BINNENLAND Gistermiddag omstreeks kwart voor vier is het kustvaartuig „Crescendo", dat sinds maandagochtend bij Terheyden op het strand zat, in zee gebracht door de sleepboten „Maas" en „Argus". Het 6Chlp is op eigen kracht de Nieuwe Waterweg opgevaren. De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten het domelnbeheer van de jacht, waaronder begrepen het verhuren van het genot van de lacht en het bemachtigen of doden van ln het wild levende dieren te onttrekken aan het Staatsbosbeheer en toe te ver trouwen aan de afdeling wild- en vogel- schade en Jacht van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening B. en W. van Apeldoorn hebben de raad voorgesteld in de eerstkomende ver gadering een krediet van byna drie ton te verlenen voor uitvoering van de tweede fase der werkzaamheden voor de aanleg van het recreatie-oord „Park Malken- schoten". De minister van O. K. en W. heeft een regeling vastgesteld voor waarneming door leraren. Onverwacht is te Soheveningen op 69-jarige leeftijd overleden de heer W. Dirksen. oud-Lnspecteur in algemene dienst der P.T.T. en oud-directeur van het telegraafkantoor Amsterdam. Gistermorgen is de bliksem ingeslagen ln een transformatorhuisje te Andijk. waarop ook de vuurtoren aldaar is aan gesloten. Terwijl een monteur van het P.E.N. bezig was met de reparatie, sloeg opnieuw de bliksem in. zodat ten tweede male de stroom uitviel. Dr. E. Tonkes uit Middelburg is benoemd tot directeur van het universitair kanker-centrum te Utrecht. Deze benoe ming gaat per 1 september as. in. De nieuw benoemde is thans vrouwenarts in de Zeeuwse hoofdstad. Op 77-Jarige leeftijd Is ln Zuid- Frankrijk overleden de bekende Neder landse verzamelaar van Aziatische kunst, de heer S. H. Minkenhof, die sinds 10 jaar ln New York woonde, waar zijn collectie grote faam bezit. BUITENLAND Negen personen vonden gisterochtend de dood en 29 werden ernstig gewond bij een botsing tussen een passagiers- en een goederentrein in de Tsjechische landstreek Moravlë. Kerstmis in augustus. Tijdens de in Engeland gevierde Bank Holiday klimt een buschauffeur op het hekje van de bushalte om de situatie beter te kunnen overzien aangezien zijn bus was vastgelopen in de sneeuw en de hagel. Een storm in de buurt van Abadan (Perzlë) heeft aan 70 mensen het leven gekost. By elkaar zijn in Perzië de afge lopen twee weken 500 personen bij stor men en overstromingen omgekomen. Gisteren zijn de Frans-Dults-Luxem- burgse besprekingen over de kanalisatie van de Moezel door deskundigen voort gezet. Belgische waarnemers woonden de besprekingen bij. In welingelichte kringen verwacht men, dat deze eerste fase van de „technische" onderhandelingen tot 10 of 11 augustus zal duren. In Neu-Ulm is gisteren een 19-Jarige Amerikaanse negersoldaat wegens het aan landen van een kind veroordeeld tot 30 Jaar dwangarbeid en oneervol ontslag uit de dienst. aard bepaalde gedachten heeft over de verschillende vraagstukken, maar dat daarover ln dit stadium niets kan wor den gezegd. De ontmoetingen met de fractieleiders hebben ten doel overleg te plegen, aldus zeide hU tenslotte op ver dere vragen. spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat de Sovjet-Unie niet akkoord gaat met wederzijdse inspectie uit de lucht. Over het voorstel van Boelganin tot wederzijdse vermindering van de troe pensterkte in Duitsland zegt de Ame rikaanse president, dat dit niet als een afzonderlijke kwestie kan worden be schouwd. „In dit verband moet ik zeg gen, dat ik zeer verontrust ben door de ontwikkeling sinds de conferentie van vorig jaar in Genève. Daar spra ken wij af dat de hereniging van Duitsland een zaak was, die de vier in Genève vertegenwoordigde landen ge zamenlijk aanging en dat Duitsland zou worden herenigd door middel van vrije verkiezingen, in overeenstemming met het belang van het Duitse volk en met dat van de „Europese veiligheid", aldus president Eisenhower. „Niet alleen is dat niet gebeurd, maar ik heb verklaringen van Uw kant gehoord die schijnen in te hou den, dat Uw regering de verdeling van Duitsland voor onbepaalde tijd wil handhaven. Hoe kunnen wU op bouwend samenwerken als overeen komsten, die op het hoogste niveau zijn tot stand gekomen na een gron dige bestudering, niet betrouwbaar zUn?" Eisenhower wijst er voorts op, dat hij vroeger in een brief aan Boelganin heeft voorgesteld dat er na een nader vast te stellen datum nergens ter we reld meer spijtbaar materiaal zal wor den gebruikt om de voorraden atoom wapens te vergroten. Op dit voorstel is nooit gereageerd. (Van onze Parijse correspondent) De Franse Premier Mollet en zqn Minister van Buitenlandse Zaken Plneau, zijn vast besloten Nasser op de conferentie van Londen. 16 augustus het vuur zeer na aan de schenen te leggen. Frankrqk zal vermoedelijk eisen dat het Suez-kanaal onder internationale controle wordt gesteld en dat ook de exploitatie aan de Egyptenaren zal worden onttrokken. Met het voorstel tot internationalisatie wil de socialistische regering een antwoord geven op de communistische verwijten dat ze zich voor het kapitalistische karretje van de Franse en Britse petroleummagnaten zou laten spannen. Intussen kan men zich moeilqk blind tonen voor het feit. dat de Suez-crisis voor Frankryk minder de inzet dan wel de aanleiding van het huidige conflict met Nasser vormt. Zijn nationalisatie- besluit is de laatste druppel geweest, die de Franse emmer van ergernis deed overlopen, te weten de ergernis en de verontwaardiging over Nasser's brutale bemoeiingen- met Frankrijks Noord - afrikaanse zorgen en de Algerijnse oorlog in het bijzonder. Bij de Londense conferentie staat voor Frankrijk dan ook veel meer dan enkel zijn belangen in de Suez-maatschappij op het spel. Er WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte 7.30 uur nam. Wassenaar. Zijllaankerk: Con cert Dirk Jansz. Zwart, 8 uur nam. DONDERDAG Café De Valk (Morssingel): Contact avond Motortoerclub „Leiden", 8 u. n.m. Du Rieusitraat: Circus „Knikkebeen", 3 en 8 uur nam. Du Rieustraat: Circus „Knikkebeen", 10 uur voorin, en 3 uur nam. Gulden Vlies: Aandeelhoudersvergade ring N.V. Nationaal Veem, 9.30 uur nam. Stadhuis: Excursie Ver. „Oud-Leiden", 7.30 uur nam. ZATERDAG Kamer van Koophandel: Fietstocht Ned. Clflf. Relsver. naar Boskoop, 2 uur nam. Voorschoten (Leldseweg 97)Bi i ledenvergadering Coop. Boert TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor VolkenkundeZomer- tentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags en dinsdags bovendien 7.309.30 uur nm. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. (Tm 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (tm. 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus). BIOSCOPEN: Trianon. „Het Congres danst" (a. 1.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Het meisje van Place Pigalle" (14 Ir). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido. „Ontsnapt uit Chlku Shan" (14 Jr). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „De purperen vlokte" (14 Jr). Alle dagen 7 en 9.15 uur. Vakantie- matinee „Spijkers met koppen" (a. 1.). Rex. „Operatie Kajak" (14 Jr). Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Rose Marle". De avond- en nachtdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 11 augustus 8 uur waargenomen door: Apotheek v. Drlesum, Mare 110, telefoon 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, telefoon 23553; Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8, telefoon 26274. BH geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. zal daar vermoedelijk ook over zijn toekomst in Noord-Afrika worden be slist. Zowel de Marokkaanse sultan als de Tunesische premier Bourguiba heb ben zij het met veel reserves Parijs boven Cairo verkozen, en indien Nasser aan het langste eind zou trekken, dan zal. zo meent men hier, het op de duur ook met deze figuren Zijn gedaan. En indirect met iedere hoop op een blijven de samenwerking met de voormalige protectoraten. In zekere zin Is de Franse regering er dan ook niet eens zo boos om dat Nasser het Westen nu heeft verplicht zijn handschoen op te rapen. Zqn uitdaging kan de Franse diplomatieke positie immers slechts ten goede komen. Alle Franse, kranten op de pers der Communisten' na. die de dictator nu openlijk in bescherming hebben geno men. lichten intussen het doopceel van het Egyptische staatshoofd en de toon wint bij de dag aan felheid en verbe tenheid. Het weekblad Express heeft da volledige tekst gepubliceerd van Nasser's rede. die onder dp pompeuze titel van „filosofie der revolutie" in Egypte in brochurevorm wordt verspreid. Men kan niet zeggen dat de Egyptische staatsman er in dat document zeer voordelig op staat. Het is een potsierlijk en verwaand betoog, dat een geestelijke en politieke armoe ademt, waarnaast Hitler's „Mein Kampf' een monument schijnt van peilloze diepzinnigheid. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Nloolaas, zn van L. A. M. van der Meel en A. G. Radius; Maria Elisabeth, dr van A. van de Wiel en G. Nievaart; Marionne Hendrica, dr van L. A. de Roy van Zuyde- wijn en M. J. v. d. Geer; Hermanus Peter, zn van H. Valk en F. J. Verboon; Joseph Petrus Leonardus Maria, zn van L. M. van Berkel en H. C. Hulgsloot; Nicolaas, zn van N. Keljzer en A. J. Piket; Deliaantje Jannetje, dr van A. Kalshoven en J. Ver mel)Renler Eduard, zn van H. M. van Delden en C. J. A. Slmonis; Annefeta Maria, dr van J. Zwemmer en J. P. van den Hoek; Hendrik PhUippus Frederlk. zn van H. van der Linden en H. R. van der Meer; Johannes Cornells, zn ran J. P. van der Zwet en M. E. J. van der Geest. OVERLEDEN: J. A. de Wilde, wed. van Nagtegaal, 80 Jr; A. Baan, man, 62 jr; J. F. van Bemmelen, weduwnr, 96 Jr- D. Wiersma. wed. van Nolet, 85 Jr; P. Hoek, zn, 2 dagen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a Z 4> u 3 O S3 Stockholm geh. bew. nnw 4 19 0 Oslo half bew. ono 3 17 2 Kopenhagen zwaar bew. wnw 9 17 0.1 Aberdeen half bew. windstil 17 0.3 Londen zwaar bew. wzw 2 20 0 Amsterdam onbewolkt zzw 6 17 3 Luxemburg onbewolkt windstil 16 0 Parys onbewolkt windstil 22 0 Bordeaux licht bew. nno 3 20 0 Grenoble zwaar bew. windstil 22 7 Nice onbewolkt windstil 28 0 Berlijn Frankfort zwaar bew. w 5 19 6 mist windstil 21 0 Münohen onbewolkt windstil 19 Zlirich mist wnw 4 15 13 Genève zwaar bew. windstil 17 Locarno onbewolkt windstil 26 0.1 Wenen onbewolkt wnw 4 29 2 Innsbruck nevel ozo 2 24 11 Rome onbewolkt o 2 39 0 Ajacolo Mallorca onbewolkt ono 1 34 0 half bew. ono 5 34 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2