gBaal Baroni leidt in Ronde van Nederland Italianen in eerste etappe oppermachtig Apart van karakter - apart van smaak! Sclmldeiikwestie veroorzaakt opschudding en verontrusting Thijs Roks toog mee ten aanval, maar had pech (Speciale berichtgeving) Steenwijkerwold, maandag. Met nauwelijks verholen plezier keek de 19- jarige Guido Carlesi zijn meer ervaren landgenoten Martini. Boni en Zampini aan, toen zij met hun vieren weer eens een ontvluchtingspoging uit het peleton hadden verhinderd en zijn baas Fiorenzo Magni had al even veel schik in deze eerste etappe van de Ronde van Nederland. Want lagen er niet twee van zijn ploeggenoten, Mario Baroni en Donato Piazza minuten ver voor op de hoofd groep als gevolg van een reeds spoedig na de start te Utrecht ingezette aanval? Bij de twee Italianen reed alleen nog de Zwitser Hinz Graf, die ook zijn best deed om het verschil zog root mogelijk te maken. Alleen buitenlanders dus in de aanval? Inderdaad. Want doordat Thijs Roks van de ploegVan Est een lekke band kreeg, moest hij al gauw de leiders laten gaan en zo werden onze landgenoten de verliezers van de eerste dag. Als ploeg werd Italië winnaar en individueel Baroni, die na de finish onmiddellijk doorging naar zijn hotel in Meppel en een schone jonkvrouw met een fraaie bos bloemen tevergeefs aan de eindstreep liet wachten. DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 Suykerbuyk eerste Nederlander Het meest opvallende van deze eerste etappe UtrechtKamp Steenwijkerwold was wel de wijze, waarop en de over macht waarmee de Italianen lange tijd de course hebben beheerst. Gijs Pauw liet zich in de onmiddellijke omgeving van zijn woonplaats Utrecht zien door twee premies te winnen, maar kwam niet los van het peleton, waarin de Ita lianen van stond af aan in de voorste gelederen reden. Donato Piazza, vorige week wereldrecordhouder op de 5 en de 10 kilometer geworden, was kennelijk door Magni aangewezen om in de aan val te gaan. Twee keer demarreerde hij tevergeefs, maar de derde keer was het raak. Reeds tussen Hoevelaken en Zwartebroek na 35 kilometer, kwam hij los van het peloton, maar Thijs Roks had de eerste waarschuwingen begre pen en ging mee. Ook Heinz Graf, jon gere broer van de meer bekende Rolf, was attent, maar kon niet voorkomen, dat hij de 24-jarige Florentijn Mario Baroni meetrok. Dit viertal kwam al gauw bij elkaar en in eendrachtige sa menwerking nam het enige voorsprong. BELGISCHE TEGENACTIE Bij deze stand van zaken moest er uiteraard een tegenaanval komen van België, Duitsland en de andere Neder landse ploegen. De Duitsers hadden het evenwel te druk met het bijtrekken van „plat" gereden teamgenoten en de man nen van Schulte en Voortingmisten gewoon de aansluiting. Zaten trouwens te veel op elkaar te letten. Alleen Bel gië „A" was paraat en zond twee man naar voren: Willy Schroeders en Roger Verplaetse. Maar natuurlijk niet zonder een Italiaan (Zampini), want Magni wilde geen risico lopen en de grootste vertegenwoordiging in de voorhoede hebben. En het werd voor de Belgen maar al te gauw duidelijk, welk spel letje Zampini van plan was te spelen. Niet één keer nam hij de kop over. wel nestelde hij zich steeds tussen de beide Belgen in, die voortdurend „los van el kaar" kwamen te zitten en op die ma nier geen serieuze achtervolging kon den ondernemen. GRINT EN STOF Dit speelde zich allemaal af voor Stroe, waar de karavaan op een secon daire weg terecht kwam met veel grint en zoveel stof, dat de renners minuten lang aan het oog van de volgers waren onttrokken. Roks was een van de eerste slachtoffers en terwijl de andere drie hun vlucht voortzetten, verloor onze landgenoot zoveel tijd met het verhel pen van een lekke band, dat hij het pe leton nog voorbij moest laten gaan en hulp nodig had van Braspennincx en Maas. Tot overmaat van ramp gleed hij toen nog eens de bocht uit in de berm en daarmee was het vuur bij Roks voor lopig wel geblust. Er vormde zich gaan deweg een groep van slachtoffers met Duitsers, Zwitsers en Nederlanders, maar zij kwamen weer bij het peleton, dat onder de druk van de Italianen, die de posities van Baroni en Piazza veilig wilden stellen, niet op toeren kon ko men. Hugo Koblet, de Zwitserse kop man, liet zich even afzakken naar ploeg, leid - Versnick om een tegenactie te bespreken en naar het bleek met succes, want enkele kilometers verder, toen Zampini, Verplaetse en Schroeders al netjes in de hoofdgroep had terugge bracht, ontkwam de in de Tour de France gevallen Fausto Lurati aan de Italianen. De Zwitser sleepte de Duitser Junkermann mee en won snel terrein. BLAUW SCHERM Bij de ravitaillering in Nunspeet (103 km) waren Baroni. Piazza en Graf ruim vijf minuten voor op Lurati en Junker mann en zes minuten 50 seconden voor het peloton uit, dat nog steeds aan de voorkant werd afgeschermd door de donkerblauwe truien van de Italianen. Zo kreeg de rit een vlak verloop, zeer tot genoegen van Magni c.s., die na elke aanval uit het peloton rustig omkeken om te zien. wie de volgende zou zijn. Ook de Belgische kopman Germain De- rij cke kreeg geen kans. want in een oogwenk was hij omringd door Boni, Zampini en Carlesi, allen Italianen zo als U zult hebben begrepen. Maar al met al werd de voorsprong van de kop groep steeds groter, zelfs acht en een halve minuut en in het peleton hing Wim van Est maar wat aan de fiets van Hugo Koblet, zat Schulte naar Van Est te kijken en Voorting naar Schulte. En Magni grijnsde. MINUUT NA MINUUT In de slotfase, ingaande bij Zwolle, waar de route gemarkeerd werd door vijf zes rijen dikke hagen toeschou wers. werd het peleton evenwel actiever enop de open wegen na Meppel, langs de Smildervaart, voelden de kop lopers hoe de inspanning begon te we gen. Eerst werden Junkermann en Lu rati gehaald en Baroni. Piazza en Graf moesten minuut na minuut van hun voorsprong prijs geven, zodat er tenslot te minder dan twee minuten overbleef. Van een eindsprint kon in het militaire kamp Steenwijkerwold niet worden ge sproken. Baroni ging als eerste over de eindstreep gevolgd door Piazza en de Groot Brittannië heeft de landen- wedstrijd atletiek tegen Tsjechoslowakije op beide fronten gewonnen. De heren zegevierden met 119 tegen 93 punten en de dames met 58 tegen 46 punten. De Tsjechen werden gehandicapt door de afwezigheid van Emil Zatopek. 3e ETAPPE-8AD6.- 216 KM. tricot welke laatste hij verdiend had door de meeste sprints te winnen. De officiële uitslag luidt: 1. Baroni (Italië) 5.03.59 met bonifi catie 5.02.59 2. Piazza (It.) z.t. met bo nificatie 5.03.29. 3. Graf. (Zwits.) 5.03.59. 4. Schroeders (België A) 5.05.20, 5. Gie- len «Belg. B> z.t.; 6. Suijkerbuijk (Ned. A) 5.05.23. 7. Van Looy (Belg. A) 5.05.40, 8. Verplaetse (Belg. A), 9. Martini (It.), 10. Roselle (Belg. B); 11. Saelens (Belg. B); 12. Luyten (Belg. A); 13. Kooyman (Ned. C); 14. Fore (Belg. A); 15. Van Est 'Ned. B>; 16. Mueller (Did.); 17. Vannitsen (Belg. A); 18. Backat (Did.); 19. ex aequo 43 renners, allen in dezelf de tijd als Rik van Looy (Belg. A) 5.05.40 sec. Het ploegenklassement na de eerste dag: 1. Italië 15.12.08; 2. Zwitserland 15.15. 19; 3. België B 15.16.40; 4. België A z.t; 5. Nederland A 15.16.43: 6. Nederland B 15.17.-. 7. Nederland C z.t.; 8. Duits land z.t. Het militaire puntenklassement luidt: 1. Baroni 25 pnt., 2. Piazza 18 pnt., 3. Graf 17 pnt., 4 ex aequo Adri Voorting. Van Dongen, Der boven, Junkermann, Lurati allen 7 punten. De Italiaan Piazza werd aangewezen als de strijdlustigste renner van de etappe. (Ingez. Med.-Adv.) MIX-BAAI! Door Dotrwe Egberts samengesteld uit vele met zorg gekozen mixture- en baaitabakken. Een zeldzaam geurige, goed brandende tabak f U geniet van de fijne, zachte smaak van baai en het karakteristieke, pittige aroma van mixture. DOUWE EGBERTS O SX FtOriPhu^^' ©AMSTERDAM 0 San hpoort9 8 k m 3 bvl ^HAARLEM i®X f- zflNDVOORTAankomst op circuit E vermoeid uitziende Graf, zodat de Ita liaanse zege wel volkomen was. Op 1 minuut 21 seconden volgden drie ren ners. die nog kans hadden gezien aan de Italianen te ontsnappen. Het waren de Belgen Schroeders A-ploeg) en Frans Gielen 'B> en Adri Suijkerbuijk van het team-Schulte. 20 seconden later arriveerde het peleton met de Belg Rik van Looij als eerste. En nog steeds stond die charmante jongedame te wachten op Mario Baroni. die evenwel al op weg was naar Meppel. dolblij met het veroveren van de Oranje leiders trui en de rood-wit-blauwe militaire TENNIS GEPLAATSTE SPELERS VOOR NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN. Voor de nationale tenniskampioen schappen, welke van maandag 13 t/m 19 augustus op de M.E.T.S.-banen ie Scheveningen worden gehouden, zfjn de volgende speelsters en spelers „ge plaatst". Dit houdt voor de enkelspelen, zowel voor de dames als voor de heren in. dat de eerste acht van deze offi cieuze Nederlandse tennisranglust voor de eerste ronde zijn vrijgesteld. Heren enkelspel: 1. Van Dalsum, 2. Dehnert, 3. Van Meegeren, 4. Goris, 5. Karamoy. 6. Van Gasselt, 7. Van de Weg, 8. Kramer. Dames enkelspel: 1. mevr. J.Roos-Van der Wal. 2. mevr. P. van der Storm— Hermsen. 3. mevr. J. PetersSchmier, 4 mej. Wiennise, 5. mevr. W. Thung— Wa'.dhausen, 6. mevr. Trouwenhorst Tekelenburg. 7. mej. J. Marinkelle, 8. mej. F. Marinkelle. Heren dubbel: 1. Van Dalsum/Dehnert 2. Goris'Karamoy, 3. Krijt/Van Meege ren. 4. Breukkink/Van Gasselt. Dames dubbelspel: 1. mevr. Roos/ Storm, 2. mevr. Peters mevr. Scholten, 3. mej. Ferir mej. Fikenscher, 4. mevr. Koopmans'mej. Mullenmeyster. Gemengd dubbelspel: 1. mevr. Storm' Dehnert, 2. mevr. Ferir/Karamoy, 3. mevr. Peters/Goris, 4. mej. Fikenscher/ Ton j ens. WIELRENNEN LENIG EN SNEL Zaterdag in de Ronde van Kortenhoef wist R. Riethoven de 1ste plaats te be zetten bij de adsp. en bij de amateurs werd J. de Lange 12e. Zondag werd bij de nieuwelingen op de baan in Duinhorst te Wassenaar Th, Hoogkamer 2e en R. Riethoven bij de adsp. 3e. In de 2de serie, waarin R Riethoven moest uitkomen, was een valpartij, waarbij R. Riethoven zijn sleu telbeen brak. De uitslag van de zomercompetitie is. A- en B-kl. 70 km.: 1. A. v. d. Kaai; 2. P. Janssen; 3. C. de Jong; 4. K. v. Kam pen. C en jun., 30 km.: 1. J. v. d. Kamp: 2. N.N.: 3. Ant. Gottenbo6; 4. J. v. d. Hoorn; 5. A. Riethoven. SCHERMEN NEDERLANDSE SCHERMSTERS NAAR ENGELAND. De Koninklijke Nederlandse Amateurs Schermbond heeft twee dames inge schreven voor de internationale wed strijden op floret (elektrisch), welke op 11 augustus te Londen worden gehouden om de Jubilee bowl. De beide Neder landse deelneemsters zijn mej. J. Sloos en mevr. T. SteensmaVan der Klauw. BILJARTEN INTERNATIONAAL TOERNOOI DRIEBANDEN. Van 6 t/m 9 september a.s. zal te Am sterdam een internationaal driebanden- toernooi worden gehouden in de zaal van „Rembrandt". Hieraan zullen deel nemen Vingerhoedt en Fauconnier B en Popeyus, Teegelaar, Van Bommel, Sweering, Van Braam en De Haan (allen Ned.). Het toernooi wordt ge houden ten bate van het sanatorium .Zonnestraal". SCHAKEN. DAMESKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 1956. In de Stadsgehoorzaal te Kampen is maandagavond de zeskamp om het Ne derlands schaakkampioenschap voor da mes begonnen. De uitslagen luiden: Mevr. A. J. van AelstVan Duynen Montijn—mevr. F. Heemskerk 0J1; me vrouw C. Roodzant-Glmmerveenmevr. C. P. Klijn afgebroken; mej. mr. P. C. de Kleck—mevr. A. van der Veen-Baas Vz-V*. HENGELSPORT „DE BLIEK" ,De Bliek" hield een wedstrijd in bootjes op de Kaag. Het weer was prachtig, maar de vangst viel tegen. Na 2x1% uur vissen werd er 5722 gram aan de schaal gebracht. De uitslag was: 1. G. Hanno (wissel - beker le pr. en gr. voorn); 2. C. v. d. Wijngaard (gr. bliek); 3. A. Crama; 4. W. v. Leeuwen; 5. Chr. Schouten jr.; 6. D. Bink; 7. C. Schouten; 8. Ohr. Schouten; 9. A. v. Loenen; 10. W. Smit. Djakarta vernietigt de beste verwachtingen op een ordelijke vooruitgang Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Za ken weigerde gisteren veronderstellingen te bevestigen of te ontkennen dat In donesië van plan is Nederland drie miljard gulden te vragen wegens oorlogs schade. Deze veronderstelling werd geuit als gevolg van de verrassende verklaring van zaterdag, waarin de Indonesische regering zegt de In de RTC-overeenkomat neergelegde schulden niet meer te erkennen. Heilloze geest E. E. F. Kamerbeek is door de IJs landse Atletiekbond uitgenodigd om deel te nemen aan de wedstrijden om het tienkamp-kampioenschap van IJsland, dat een of twee weken na het Neder landse kampioenschap wordt gehouden. i i„„. n.i, J J» jC.11 i S*i f Nederlandse ploeg voor wereldkampioenschappen Deelnemers voor baankampioenschappen aangewezen De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft de renners aangewezen, die zullen worden ingeschreven voor de wereld kampioenschappen wielrennen, welke van 25 augustus tot 2 september in Ko penhagen worden gehouden. Wat betreft de ploegen voor de wegwedstrijden pro fessionals en amateurs is de keuze reeds definitief bepaald. Voor de baan kampioenschappen is nog een enkele wijziging mogelijk, hetgeen afhangt van de resultaten, welke tijdens de Ne derlandse kampioenschappen op 11, 16 en 17 augustus worden behaald. De aangewezen renners zijn: Wegwedstrijd professionals: Wim van Est 'St.-Willibrord), Daan de Groot 'Amsterdam). Piet van der Lijke (Groede), Wim Rusman (Haarlem), Michel Stolker (Zuilen), Gerrit Schulte (Den Bosch), Adri Voorting (Haarlem), Gerrit Voorting (Roozendaal). lste reserve: Jan Westdorp t'sHeeren- renhoek); 2de reserve: Thijs Roks (Zun- dert)3de reserve: Marimus Verhelst (Axel). Wegwedstrijd amateurs: Jan Buis (Badhoevedorp). Piet de Jongh <Made), Jacques Kersten (Sie- bengewald). Frans Mahn (Amsterdam), Coen Nisten (Beverwijk), Jan Rol (Alk maar). lste reserve. Geurt Pos (Vreeland); 2de reserve: Piet Steenvoorden (Heem stede); 3de reserve: Piet Damen (Lies hout) Sprint professionals: Jan Derksen (Amsterdam), Jan Hij- zelendoorn (Amsterdam). Peter Post (Amsterdam) en Arie van Vliet (Woer den). Sprint amateurs: Joop Capteyn (Amsterdam), M. Ger ritsen (Amsterdam) en H. Marinus(Am sterdam). Maandag vond de eerste etappe van de Ronde van Nederland - van Utrecht naar Steenwijkerwold over 210 km - plaats. Op deze joto ziet men de Italiaan Mario Baroni de eindstreep passeren, ge volgd door zijn landgenoot Donato Piazza. De woordvoerder. Soewito Koesoemo- widagdo zeide dat men die verklaring van zijn regering kan uitleggen op de manier zoals men verkiest. In de verklaring stelde de Indonesi sche regering dat 3 miljard van de schuld voortvloeide uit de oorlog die Ne derland Indonesië heeft aangedaan. Waarnemers te Djakarta geloven ech ter dat het onwaarschijnlijk is dat In donesië zal eisen dat Nederland betaalt. Zij zeggen dat het communiqué van de regering „vaag en dubbelzinnig" is en een gaatje openlaat voor toekomstig optreden, zo Nederland drastische maat regelen zou nemen om de schulden te Innen. Verklaring van de heer De Man Dirk de Man, de officiële Neder landse diplomatieke woordvoerder te Djakarta heeft verklaard dat de In donesische verklaring over door Ne derland aangerichte oorlogsschade „Incorrect" was. Iiy zeide dat de Ne derlandse regering de kosten van de Nederlandse politie-actie had opgeno men in de twee miljard gulden, welke vervolgens werden afgetrokken van schulden van Nederlands Oostindië welke door Indonesië waren overge nomen. Tot dusverre heeft de heer De Man geen officiële mededeling ont vangen van Indonesië wat betreft niet-erkenning van schulden. Commentaren Onder de kop „economische morali teit" worden in een hoofdartikel van de New York Times de overneming van de Suez-kanaalmaatschappij en de opzeg ging van de RTC-schulden door Indo nesië veroordeeld als ..onverantwoorde lijke daden" welke het internationale krediet ondermijnen. Na gewezen te hebben op het feit dat zowel Egypte als Indonesië „een of ander soort krediet nodig hebben", zegt de Times dat als de vernietiging van internationale overeenkomsten door unilateraal optreden voortduurt, het uiteindelijk resultaat economische chaos zal zijn, welke chaos een open lijke uitnodiging is aan juist die ge welddadige inmenging, welke we zo ernstig proberen te vermijden. Ook de „Daily Telegraph" leverde commentaar op de opzegging van alle staats-schulden aan Nederland. Het blad noemt deze „een nieuwe slag toege bracht aan het wederzijdse vertrouwen tussen de landen". Wat Cairo en Djakarta heden doen, dat zullen andere landen zonder twij fel morgen navolgen", aldus het blad. „De Indonesische daad Is niet alleen een verkeerde daad, maar houdt ook een nederlaag in voor zichzelf. Neder lands kapitaal zou van het grootste nut kunnen zijn voor het omhoog brengen van de miserabele levens standaard van het land. De ambiti euze plannen van de Indonesische re gering zijn in werkelijkheid afhanke lijk van de medewerking van de Ne derlandse zakenwereld. Niettemin ver nietigt Djakarta blijmoedig zijn beste verwachtingen op een ordelijke voor uitgang". Achtervolging professionals: Daan de Groot (Amsterdam), Peter Post (Amsterdam), Jan Plantaz (Eind hoven). Er zal wellicht nog een vierde kandidaat in aanmerking (voorinschrij ving) komen. Achtervolging amateurs: Piet van Heusden (Amsterdam), Arie van Houwelingen 'Sassenheim). Ook hier kan nog een derde kandidaat wor den aangeduid. Stayers: Norbert Koen (Utrecht) met gangma ker Bertus de Graaf (Amsterdam), Jan Pronk (Egmond aan Zee) met gang maker Jupp Merkens (Duitsland). Wil Vreeswijk (Alphen a. d. Rijn) met gangmaker Leon van der Stuyft (Pa rijs). In een hoofdartikel, getiteld: „Wat ia het woord van Indonesië waard?", schrijft het .Journal de Genève", dat het unilaterale besluit van Indonesië om zijn schulden aan Nederland niet langer te erkennen „in de financiële betrekkin gen tussen de twee landen zwaar op het vertrouwen zal drukken". Het blad noemt dit het eindresultaat van de reeks mislukkingen, waarop de pogin gen om een belangengemeenschap tus sen Nederland en zijn voormalige kolo nie te sluiten, zijn uitgelopen. „Het ia te vrezen, dat dit besluit na volging zal vinden en het symboliseert de heilloze geest, die zich meester maakt van de betrekkingen tussen de industriële mogendheden en de lan den, die hun hulp nodig blijven heb ben, maar geen verplichtingen ten aanzien van die mogendheden wensen na te komen", aldus het blad. Beschouwt Indonesië de eenzijdige an nulering van een schuld als overeenkom stig de „internationale wetten?" In dat geval moet het er op rekenen, wan trouwen te ontmoeten bij de eventuele verstrekkers van kapitaal, tot wie het zich zal wenden om zijn economische ontwikkeling te kunnen volbrengen", zo besluit het .Journal de Genève". Televislestraalzender bij Zwolle? De PTT is thans bezig een geschikte plaats te zoeken voor een televisiestTaal- zender in het oosten des lands. Aan vankelijk lag het in de bedoeling de zender bij de Lichtmis, in de buurt van Staphorst te plaatsen. Deze plaats is echter niet geschikt. Thans wordt over wogen de zender op te bouwen bij de Agnietenberg, vlak bij Zwolle. Deze straalzender zal de televisie-ont vangst in het oosten en noorden van het land aanzienlijk verbeteren. PRINS ASCHWIN IN ZIEKENHUIS TE UTRECHT Ter observatie De broer van Prins Bernhard. Prins Aschwin, is. zaterdag in de interne kliniek van het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht gedurende enkele dagen ter observatie opgenomen. Prins Aschwin is. zoals men weet. conservator van een museum te New York. Opening garnizoensfeesten Ede MILITAIR-HISTORISCHE EXPOSITIE In de hal van het Marnixcollege is gistermiddag het gouden gamlzoens- feest van Ede, dat tot en met zater dag zal duren, door de staatssecretaris van Oorlog, mr. F. Kranenburg, offi cieel geopend. De talrijke burgerlijke en militaire genodigden werden verwelkomd door burgemeester H. M. Oldenhof. waarop mr. Kranenburg zeide. dat tussen de twee groepen, de burgerij en de militai ren. die eWc een eigen functie hebben, in de afgelopen 50 Jaar een sfeer is ontstaan van wederzijdse waardering en hoogachting. Beide groeiden: het garnizoen tot een grote militaire vesti ging en Ede tot een bloeiende gemeente. Een teer punt is vaak de zorg voor het natuurschoon, aldus mr. Kranenburg. voor de recreatiegebieden, doch in Ede werden deze moeilijkheden overwonnen en in het tegendeel gekeerd. Inplaats van de jaarlijkse Heidekoningin werd dit keer zelf het garnizoen ten troon geheven om ieder te tonen hoe goed een en ander samengaat". Met een daverend kanonschot, afge vuurd uit een stuk 88 mm veldgeschut, dat deel uitmaakte van de militair- historische expositie, werd daarop Ede's feestweek officieel begonnen. De expositie geeft o.m. een beeld van de bewapening van ons leger van voor 1940. Er is voorts veel materiaal, dat tijdens de oorlog door de geallieerden en de Duitsers werd gebruikt, te zien. 6 september: Vlootdag Den Helder 1956 OPTREDEN VAN KIKVORSMANNEN In Den Helder, thuishaven van de Kon. Marine zal op donderdag 6 sep tember een vlootdag met vlootdemon- straties worden gehouden, teneinde de bewoners van de kop van Noord-Holland en de noordelijke provincies in de gele genheid te stellen kennis te maken met de Nederlandse oorlogsvloot. Het is de bedoeling dat ploegen kik vorsmannen zullen optreden. Ook zullen operaties worden uitgevoerd met lan dingsvaartuigen, waarbij vliegtuigen voor reddingsoefeningen zullen worden ingeschakeld. De in de haven liggende schepen mo gen worden bezichtigd. Onderzeeboten zullen in de haven duikmanoeuvres uit voeren, en enkele Marinevaartuigen voor rondvaarten beschikbaar zijn. De sche pen en Marinegebouwen zullen 's avonds verlicht worden. De Marinehavens zijn die dag vrij toegankelijk, 's Middags zal de tra ditionele beëdiging geschieden van de nieuw-benoemde officieren van de Kon. Marine. De Marinierskapel zal met pij pers en tamboers aan deze plechtigheid luister bijzetten.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4